تزریق ژل

آشنایی با تزریق ژل طبیعی برای اسکار

آشنایی با تزریق ژل طبیعی برای اسکار

تزریق ژل ” یا در اصطلاح علمی Filler injection یکی از روش هایی که برای رسیدن به ظاهر جوان و ایده آل امروزه بسیار پرطرفدار است.

پرکننده های صورت محصولاتی از قبیل کلاژن، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت هستند که با کاهش یا از بین بردن چین و چروک ، جای اسکار جوش و زخم، تقویت و حجیم کردن لب ها و جایگزینی کاهش حجم بافت نرم هستند که در اثر عوامل مختلفی از دست رفته اند. با افزایش سن، پوست ما در برابر چین و چروک و مسائل مختلف حساس تر می شود.

آشنایی با تزریق ژل طبیعی برای اسکار

 

قرار گرفتن در معرض آفتاب و سالها حرکت ماهیچه ها (لوزه ، جویدن ، لبخند زدن)  و جای جوش ها در تجزیه بافت چربی زیر پوست نقش دارد.

همچنین افرادی هستند که به آکنه و جوش زدن شدید مبتلا می شوند و بعد از مدتی تنها چیزی که باقی می ماند جای زخم آنها یا اسکار است.

در واقع از طریق Filler injection، جوانسازی پوست صورت را انجام می شود و جای جوش ها یا اسکار آکنه که در زیبایی چهره برخی تأثیر منفی گذاشته است را از بین خواهد برد.

 

 

زخم های آکنه به اشکال و اشکال مختلفی ایجاد می شوند ، پوست ما را با بافتی ناهموار و سوراخ سوراخ روبرو می کنند که  گاهی از بین بردن آنها با روش های درمانی معمول آ دشوار است.

در حالی که برخی به صلح و آرامش با اسکار رسیده اند و با همین عارضه به زندگی خود ادامه می دهند، برخی دیگر آنها را  بر کل زندگی خود تأثیر می گذارند.

 

آیا تزریق ژل باعث رفع اسکار می‌شود؟

 

مطالعات نشان داده است كه گذشته از ایجاد خجالت، احساس خودآگاهی، اضطراب و افسردگی ، جای زخم آكنه نیز می تواند بر رضایت شغلی و روابط تأثیر منفی بگذارد. به عبارت ساده ، این علائم کوچک می توانند اثرات بسیار جدی داشته باشند. تزریق ژل  می توانند برای بهبود موقت ظاهر اسکار استفاده شوند.

آکنه یک بیماری التهابی شایع است و جوش نیز که یک عرضه شایع است. جای زخم نقطه پایان ناخواسته این دو است. افزایش بافت نرم  به کمک تزریق ژل با هدف بهبود جای زخم ها انجام می شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق ژل و استفاده از پرکننده های بافت نرم برای زخم هایی که به طور قابل توجهی در ظاهر اثر گذاشته اند انتخاب مناسبی است بنابراین می توان با Filler injection آن را بهبود بخشید.

در طی این تزریق ژل برای اسکار ، پزشک شما قبل از تمیز کردن آن با یک ماده ضد باکتریایی ، نقاط تزریق را روی ناحیه درمان علامت گذاری می کند. یک عامل بی حسی موضعی ، یخ یا  ماده بی حسی م برای راحتی شما در هنگام تزریق اعمال می شود.

پرکننده – معمولاً نوعی هیالورونیک اسید یا یک ماده شیمیایی تحریک کننده کلاژن است – با یک سوزن بسیار کوچک تزریق می شود. با تزریق پرکننده ، برخی از بیماران دچار لک و سوزش می شوند.

برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است برخی از بیماران به تکرار جلسات درمانی  تزریق ژل نیاز داشته باشند.

 

آیا تزریق ژل برای هر نوع اسکاری مناسب خواهد بود؟

هیالورونیک اسید ماده پر کننده طبیعی بدن است. صورت شروع به از دست دادن ماده ارتجاعی پوست می کند و فرد با چین های بینی عمیق تر، خط خنده ، چین خوردگی  عمیق مواجه می شود، لب ها نازک می شوند و گوشه های لب را به پایین می چرخانند.

 

آیا تزریق ژل برای هر نوع اسکاری مناسب خواهد بود؟

 

از روز تولد تاکنون کلاژن در بدن خود داشته اید. اما هنگامی که به سن خاصی رسیدید، بدن شما تولید آن را به طور کامل متوقف می کند. این در شرایطی است که تزریق کلاژن یا پرکننده ها می توانند به بازی بیایند. آنها کلاژن طبیعی پوست شما را دوباره پر می کنند. علاوه بر صاف کردن چین و چروک، کلاژن می تواند افسردگی های پوستی را پر کند و حتی باعث کاهش چشمگیر جای زخم ها می شود.
کلاژن فراوان ترین پروتئین پوست است. در استخوان ها، غضروف، پوست و تاندون های شما یافت می شود.

با شکسته شدن کلاژن در بدن پس از یک سن خاص، تزریق کلاژن می تواند جایگزین اولیه کلاژن بدن شما شود. از آنجا که کلاژن تا حد زیادی مسئول خاصیت ارتجاعی پوست است، این پوست ظاهری جوانتر به همراه می آورد.

در یک مطالعه 123 نفری که کلاژن انسانی را در فواصلی بین یک سال دریافت کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند که 90.2 درصد از شرکت کنندگان از نتایج خود راضی بودند.

تزریق کلاژن (از نظر تجاری به عنوان Bellafill شناخته می شود) یک روش آرایشی است که با تزریق کلاژن – ساخته شده از کلاژن گاو – زیر پوست شما انجام می شود. این کلاژن ها می توانند جایگزین کلاژن طبیعی بدن شوند اگرچه بعد از یک مدت جذب می شوند و باید مجدد شارژ شوند.

تزریق ژل از برندهای مختلف مانند Restylane و Juvederm به جای درست و دقیقاً زیر این لبه ها یا اسکار، حجم از دست رفته را جایگزین می کند و ظاهری جوانتر در چهره ایجاد می کند.

طبق گزارشات و مشاهدات Filler injection در از بین بردن یان عوامل به خصوص اسکار جوش و آکنه و جای زخم تا حد زیادی می تواند موثر باشد.

در واقع تزریق ژل یا همان پرکننده های صورت موقتاً در نواحی مشخص صورت انجام می گیرد. انواع مختلفی از پرکننده های صورت در دسترس هستند. هر کدام با یک یا چند هدف مانند کاهش چین و چروک ، پر کردن جای زخم و اسکار جوش و آکنه و تقویت لب طراحی شده اند.

البته نباید فراموش کرد که یک متخصص حرفه ای  با معاینه شما و گرفتن شرح حال می تواند به شما در تعیین اینکه کدام نوع تزریق و چه روش هایی برای پر کردن صورت  و بهبود جای اسکار برای مشکل شما مناسب است کمک کند.

اما در اغلب موارد  Filler injection  در مناطقی که چربی و کلاژن از دست داده اند ، چین و چروک های صورت را حجم می دهد و جای زخم ها را نیز پر می کند.

 

آیا تأثیرات تزریق ژل برای اسکار دائمی است؟

نتایج  تزریق ژل یا در اصلاح علمی Filler injection به طور کلی و نتایج حاصل از بیشتر پرکننده های تزریقی موقتی است. معمولاً از چند ماه تا حدود یک سال به طول می انجامد.

این بستگی به نوع پرکننده های صورت یا تزریق ژل مورد استفاده دارد. برای نتیجه مطلوب ، جلسات درمانی اضافی توصیه می شود. یک پرکننده صورت یا یک درمان تزریق  مستلزم یک سری تزریق ریز در زیر سطح پوست است ( در سطح زیر پوستی و پوستی).

 

آیا تأثیرات تزریق ژل برای اسکار دائمی است؟

 

مقدار تجویز شده بستگی به عمق و اندازه نقص، اسکار یا چین و چروک پوست دارد. تزریق ژل  می تواند پوست را برای چندین ماه حجیم تر و نرم تر جلوه دهد.

یکی از دلایل که تزریق ژل مبتنی بر هیالورونیک اسید به طور فزاینده ای محبوب است.  در واقع توانایی تزریق ژل در اضافه کردن حجم و کاهش چین و چروک و بهبود جای زخم، همچنین ماندگاری Filler injection در گرو مراجعه به پزشک دارای مهارت است.

همانطور که گفته شد بسته به محل تزریق ، نتایج به طور معمول سه تا شش ماه طول می کشد. علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد که تزریق ژل ممکن است باعث تحریک تولید کلاژن  شده و در درازمدت منجر به پوستی برجسته تر و جوان تر  می شود. در زیر برخی از رایج ترین روشهای کاهش دهنده اسکار ذکر شده است:

درم ابریژن: ممکن است از درم ابریژن برای به حداقل رساندن جای زخم، ناهنجاری جزئی سطح پوست، زخم های جراحی و جای زخم آکنه استفاده شود. همانطور که از این نام پیداست، درم ابریژن شامل از بین بردن لایه های بالای پوست با یک دستگاه برقی است که پوست را خراب می کند. با بهبودی پوست از رویه، سطح صاف و شاداب تر به نظر می رسد.

لایه برداری شیمیایی: از لایه برداری های شیمیایی اغلب برای به حداقل رساندن پوست آسیب دیده در آفتاب، رنگ نامنظم (رنگدانه) و زخم های سطحی استفاده می شود. لایه بالایی پوست با استفاده از مواد شیمیایی روی پوست برداشته می شود. با برداشتن لایه بالا، پوست بازسازی می شود و اغلب باعث بهبود ظاهر پوست می شود.

تزریق کلاژن :یک نوع کلاژن (ساخته شده از کلاژن گاو خالص) در زیر پوست تزریق می شود. این جایگزین کلاژن طبیعی بدن است که از بین رفته است. کلاژن تزریقی معمولا برای درمان چین و چروک، زخم و خطوط صورت استفاده می شود. انواع مختلفی از مواد تزریقی نیز وجود دارد که می توان از آنها نیز استفاده کرد.

تزریق کورتیزون: این نوع تزریق ها می توانند به نرم شدن و سپس کوچکتر شدن جای زخم کمک کنند. کلوئیدها و زخم هیپرتروفیک اغلب بعد از تزریق استروئید داخل بینی نرم می شوند.

جراحی کرایو: جراحی زیبایی بینی با انجماد لایه های بالای پوست می تواند به کاهش اندازه زخم ها کمک کند. یخ زدن باعث تاول زدن پوست می شود.

جبران مجدد لیزر:محل قرار گیری مجدد لیزر از نور پر انرژی برای سوزاندن پوست آسیب دیده استفاده می کند. ممکن است از حداقل مقاومت در برابر لیزر برای به حداقل رساندن چین و چروک ها و اصلاح زخم هیپرتروفیک استفاده شود.

پیوندهای پانچ: پیوندهای پانچ، پیوندهای پوستی کوچکی برای جایگزینی پوست زخم هستند. برای از بین بردن جای زخم سوراخی در پوست سوراخ می شود. سپس جای زخم با پوست بدون زخم تعویض می شود (غالبا از قسمت پشت گوش). پیوندهای پانچ می توانند به درمان اسکارهای عمیق آکنه کمک کنند.

تجدید نظر در اسکار جراحی: تجدید نظر در جای زخم جراحی شامل از بین بردن کل اسکار جراحی و تجدید مجدد پوست است. جای زخم جدید شکل می گیرد. اما هدف از این تزریق ایجاد زخم کمتری است. تجدید نظر در جای زخم جراحی معمولا روی زخم های پهن یا طولانی انجام می شود، زخم هایی که به روش غیرمعمول بهبود می یابند یا جای زخم در مکان های بسیار مرئی است.

هزینه های تزریق ژل اسکار چقدر است؟

دانش اساسی در مورد خصوصیات تزریق ژل برای ، تکنیک های تزریق و آناتومی ضروری است. بعد از رسیدن به آگاهی اگر تصمیم جدی برای تزریق ژل در راستای رفع این مشکل گرفته اید  باید بدانید که  Filler injection نباید در کودکان و نوجوانان، در زنان باردار یا شیرده استفاده شود ، در بیماران دارای اختلالات ایمنی ، حساسیت به مواد پرکننده و عفونت ها نیز به همبن صورت است.

با توجه به این موارد افراد که کاندید تزریق ژل هستند اگر تصمیم جدی برای اینکار دارند اغلب به یک مسئله بر می خوردند که هزینه Filler injection چه میزان است.

عوامل مختلفی در هزینه های تزریق ژل اسکار  اثر دارد که می توان از میان آنها به موارد مهم زیر اشاره نمود:

مانند هر عمل زیبایی و تزریقی، ” هزینه تزریق ژل ” هم در وهله اول به میزان تخصص پژشک یا فرد دوره دیده و اعتبار مرکز زیبایی که برای Filler injection  مراجعه می کنید بستگی دارد.

برند پرکننده و میزانی از آن که برای شما استفاده می شود عامل مهم دوم در هزینه تزریق ژل اسکار است.

ویژگی های ناتومی بیمار و وسعت جای اسکار نیز در قیمت Filler injection  اثر خواهد گذاشت و تعداد جلسات  نیز در این امر دخیل است.

فراموش نکنید که ارزش زیبایی شما هزاران بار بیشتر از هزینه ای است که برای اینکار صرف می کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button