1. خانه
 2. پوست و مو
 3. جراحی لیفت شقیقه و ابرو – دکتر خوب برای لیفت شقیقه در تهران (۶ روش موثر)

جراحی لیفت شقیقه و ابرو – دکتر خوب برای لیفت شقیقه در تهران (۶ روش موثر)

جراحی شقیقه

از جمله پرتکرارترین سوالات زیباجویان مراجع کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا این است که لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می‌شود؟ افتادگی پوست اطراف شقیقه می‌تواند گوشه‌های چشم را به سمت پایین بکشد و حالت افتاده، غمگین و مسنی را به چهره بدهد. برای مقابله با این علائم انواع روش‌های لیفت شقیقه در دسترس است اما از بین آن‌ها ما تمپوروپلاستی (temporoplasty) یا لیفت شقیقه را پیشنهاد می‌کنیم که آن را می‌توان با هدف ترمیم و جوانسازی یک سوم فوقانی صورت انجام داد. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تمام جوانب از جمله نحوه و هزینه لیفت شقیقه را بررسی کرده و اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیفت شقیقه که با نام لیفت یا کشیدن ابرو نیز شناخته می‌شود، یک متد زیبایی است که برای بالا بردن قسمت بیرونی ابرو، کرنگ کردن چروک‌های پنجه کلاغی و سفت کردن پوست ناحیه اطراف شقیقه‌ها انجام می شود. انواع روش‌های لیفت شقیقه وجود دارند که بسته به شرایط هر زیباجو ممکن است مورد استفاده قرار بگیرند؛ مواردی همچون لیفت شقیقه با نخ که مخصوص افرادیست که افتادگی کمتری در ناحیه مورد نظر دارند و هدفشان صرفا کشیدگی ابرو و چشمشان است. مراحل انجام جراحی لیفت ابرو یا همان شقیقه به صورت زیر است:

مطالب بیشتر: لیفت نخ غبغب

مرحله مشاوره

در طول مشاوره با دکتر خراسانی در کلینیک هلیا، سلامت کلی شما به همراه کیفیت پوست، شلی پوست، چین و چروک‌هایتان ارزیابی خواهد شد. علاوه بر این آناتومی استخوان زیرین ناحیه شقیقه نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و یک طرح درمانی جوانسازی منطقی و اصولی برایتان برنامه ریزی می‌شود که به دستیابی به بهترین نتایج کمک می‌کند. در طول این جلسه ارزیابی و نگرانی‌های شخصی شما نیز به دقت مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرد.

مطالب بیشتر: اندولیفت صورت

بی‌حسی موضعی

 جراحی لیفت شقیقه در کلینیک هلیا توسط دکتر حمیدرضا خراسانی به صورت سرپایی و با استفاده از آرامبخش یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. به این ترتیب دوز مناسبی از داروی بی‌خسی به مناطقی همچون اطراف چشم، پیشانی و گونه تزریق می‌شود.

برش

 برای شروع عمل یک برش کوچک در ناحیه خط موی بالای گوش ایجاد می‌شود. از طریق این برش، بافت زیرین شقیقه متحرک شده و سپس به حالت تعلیق در می‌آید تا قسمت بیرونی ابرو بالا برود و چروک‌های احتمالی با حذف پوست اضافی صاف شوند.

تنظیم کشیدگی

در این مرحله پوست شقیقه با توجه به سلیقه زیباجو و صلاحدید پزشک به مقدار معینی کشیده می‌شود و زاویه آن تعیین می‌گردد.

پایان عمل

در نهایت پزشک با بخیه‌های کوچک محل برش را می‌بندد و ناحیه تحت درمان را پانسمان می‌کند.

مزایای لیفت شقیقه برای افراد زیباجو

برخی ممکن است بپرسند مزایای لیفت شقیقه چیست و با انجام این کار به چه اهدافی می‌توانیم برسیم؟ از جمله مزیت‌های لیفت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جراحی لیفت شقیقه می‌تواند افتادگی ناشی از سنگینی پوست را از بین ببرد
 2. تقارن در ناحیه شقیقه و ابرو را بازگرداند
 3. این روش می‌تواند خطوط پنجه کلاغی را به میزان قابل توجهی از بین ببرد و ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تری در قسمت بالایی صورت و ناحیه ابرو ایجاد کند.
 4. علائم ناشی از افزایش سن در این ناحیه را از بین می‎برد.
 5. موجب کشیدگی چشم و ابرو و دوچندان شدن گیرایی آن‌ها می‌گردد.

مطالب بیشتر: لیفت نخ سینه

بررسی انواع روش‌ های لیفت شقیقه

برخی افراد ممکن است نتوانند متد مناسبی را برای خود انتخاب کنند زیرا با روش‌های مختلف مراقبت از زیبایی آشنایی کامل ندارند. به عنوان مثال افرادی که قصد تغییر مدل ابرویشان را دارند باید تفاوت‌های لیفت شقیقه با لیفت ابرو یا پیشانی را بدانند. لیفت شقیقه موجب کشیدگی دم ابرو به سمت بالا (در امتداد شقیقه و استخوان گیجگاهی) می‌شود اما لیفت پیشانی منهای از بین بردن چین و چروک‌های آن موجب بالا کشیده شدن تاج ابروها به سمت فرق سر می‌شود. در ادامه می‌توانید با انواع روش‌های لیفت شقیقه آشنا شوید:

تکنیک های لیفت شقیقه

لیفت شقیقه با بوتاکس؛ ظاهری جذاب و زیبا

 بوتاکس روشی موثر برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های گوشه و اطراف چشم بدون جراحی است. لیفت ابرو با بوتاکس شامل تزریق بوتاکس به طور مستقیم بین ابروها و ناحیه شقیقه برای شل شدن عضلات زیرین آن‌ها است. این امر به ماهیچه های فوقانی پیشانی و گیجگاه اجازه می‌دهد تا ابروها را به سمت بالا و بیرون از منطقه پلک بالا بکشد و زمینه‌ای را برای صاف شدن پوست فراهم کند.

لیفت شقیقه با نخ؛ نتایج و ماندگاری

 مطالعه‌ای که توسط مؤسسه ملی سلامت (NIH) منتشر شده است تأیید می‌کند که لیفت ابرو با نخ نتایج رضایت بخشی را به دنبال دارد و بیان می‌کند که لیفت با نخ بدون شک بافت‌های نرم صورت در ناحیه شقیقه را کشیده و شکل می‌دهد؛ همچنین گزارشات منتشر شده نشان می‌دهتد که این درمان حدود ۹۰ درصد موفقیت دارد.

لیفت شقیقه با اندوتاین؛ روشی نوین با اثرات بلند مدت

 اندوتاین روشی نوآورانه لیفت ابرو با استفاده از ایمپلنت موقت برای تنظیم مجدد موقعیت پوست و بافت‌های زیر پوستی است. به طور معمول ۳۰ تا ۶۰ روز طول می‌کشد تا موقعیت پوست شما پس از اندوتاین به طور کامل در موقعیت جدید خود جا بیفتد. در این مدت، ایمپلنت اندوتین به تدریج حل می‌شود تا زمانی که به طور کامل جذب بدن شود و این بدان معناست که برای برداشتن وسایل موقت مورد استفاده حین عمل لیفت، نیازی به جراحی دوم نخواهید داشت.

مطالب بیشتر: لیفت صورت با نخ

لیفت شقیقه با ژل

 در برخی موارد استفاده از پرکننده‌های پوستی در شقیقه‌ها می‌تواند به لیفت کردن کناره‌های چشم‌ها و شقیقه‌ها کمک کند. اضافه کردن حجم توسط پرکننده‌های پوستی می‌تواند باعث سفت شدن پوست شود و ظاهر چین و چروک‌هایی که اغلب به آن «پنجه کلاغی» می‌گویند را کاهش داد.

لیفت شقیقه با پلاسما

لیفت ابرو با پلاسما منجر به سفت شدن دائمی پوست شل شقیقه و بالا کشیده شدن ابروها می‌شود با این حال پوست شما در اثر افزایش سن و پاسخ به عوامل محیطی و شیوه زندگی ادامه ممکن است نتایج را به چالش بکشد و شما را نیازمند انجام جلسات مکرر کند.

افراد مناسب برای لیفت شقیقه چه کسانی هستند؟

افراد زیر کاندیدهای مناسبی برا انجام انواع روش‌های لیفت شقیقه هستند:

 1. افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند
 2. افراد میانسال و مسنی که تمایل به کاهش اثرات قابل مشاهده پیری دارند
 3. افرادی که خاصیت ارتجاعی پوستشان در حد قابل قبول باشد
 4. کسانی که اختلالات انعقادی، فشار خون بالا، حساسیت به ماده بی‌حسی و دیگر اختلالات مشابه را ندارند.

کاندید مناسب لیفت شقیقه و ابرو

مراقبت‌ های قبل و بعد از لیفت شقیقه

قبل از انجام این متد باید بدانید که چه جور آمادگی‌هایی لازم است داشته باشید و نحوه مراقبت بعد از انجام لیفت شقیقه چیست . به موارد ذیل توجه فرمایید:

 1. پس از جراحی دستورالعمل‌هایی در مورد مراقبت از پانسمان (در صورت وجود) به شما داده می‌شود. هر بانداژی معمولاً ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از جراحی برداشته خواهد شد و شما باید در دو شب اول با ۲ تا ۳ بالش اضافه در زیر سرتان بخوابید تا آن را بالا نگه دارید؛ این کار به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند.
 2. ممکن است کبودی روی پیشانی و اطراف چشم شما ظاهر شود اما بدانید که این عارضه معمولاً در عرض هفت تا ده روز از بین می‌رود، اگرچه آثار آن در برخی افراد ممکن است برای شش تا هشت هفته نیز باقی بماند.
 3. کمپرس یخ و بالا بردن ارتفاع سر نسبت به بدن بهترین روش برای کاهش تورم و کبودی است، به خصوص اگر در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول استفاده شود. به یاد داشته باشید که یخ را مستقیماً در تماس با پوست قرار ندهید و آن را در کیسه های پلاستیکی و حوله بپیچید تا خنکی مطبوع به جای سرما ایجاد کند. ممکن است ترجیح دهید از یک حوله مرطوب که چند دقیقه در یخچال قرار داده شده استفاده کنید.
 4. تا ۳ روز اول از مصرف خوراکی‌های شور و غذاهای پرنمک خودداری نمایید.
 5. بخیه‌ها در حدود روز هفتم تا دهم پس از عمل کشیده می‌شوند.

عوارض احتمالی لیفت شقیقه چیست؟

مهم‌ترین نکته برای در امان بودن از عوارض ناشی از انجام انواع روش‌های لیفت شقیقه ، انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر است که دارای تیم پزشکی ماهر باشد و از جدیدترین متدهای جراحی بهره ببرد و خوب است بدانید که دقت در انتخاب پزشک و کلینیک بیشتر عوارض جانبی احتمالی را خنثی می‌کند. اما اگر فردی برای صرف هزینه کم‌تر یا به هر دلیل دیگری اقدام به مراجعه به افراد غیر متبحر کند، عوارض شدید و بعضا غیر قابل جبرانی متوجه او خواهد بود. عوارضی از جمله:

 1. افتادگی ناحیه شقیقه
 2. ایجاد گوشت اضافه
 3. باقی ماندن جای بخیه
 4. کبودی و درد زیاد
 5. آسیب به چشم در اثر برش و یا کشیدگی بیش از حد پوست
 6. عفونت در محل بخیه‌ها
 7. عدم تقارن دو ابرو باهم

جراحی لیفت شقیقه و ابرو در کلینیک زیبایی هلیا

از مهمترین سوالاتی که زیباجویان قبل از انجام  این متد می‌پرسند این است که قیمت لیفت شقیقه چقدر است و این هزینه به چه فاکتورهایی بستگی دار؟ هزینه لیفت شقیقه می‌تواند به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی داشته باشد:

 1. میزان پیچیدگی پروسه عمل
 2. سن و شرایط سلامتی فرد
 3. میزان ارتجاعیت پوست ناحیه شقیقه
 4. مقدار دستمزد جراح و تکنسین‌ها
 5. هزینه وسایل بی حسی و دیگر ابزارهای مورد نیاز حین عمل

تفاوت بین لیفت ابرو و لیفت شقیقه چیست؟

لیفت ابرو و شقیقه برای ترمیم و جوانسازی یک سوم فوقانی صورت (پلک‌های بالا، انتهای ابروها و ناحیه خارجی و انتهایی گونه) کاربرد موثری دارد. افتادگی پوست اطراف شقیقه و ابرو می‌تواند گوشه‌های چشم‌ها را به سمت پایین بکشد و حالت افتاده به چهره بدهد. برای مقابله با این عارضه ما تمپوروپلاستی (temporoplasty) یا لیفت شقیقه و همچنین لیفت ابرو را پیشنهاد می‌کنیم. درست است که تمپوروپلاستی را می‌توان به تنهایی انجام داد اما به طور کلی مزایای آن در صورت ترکیب با لیفت ابرو یا لیفت میانی صورت بهینه می‌شود. در حالت کلی لیفت ابرو با لیفت شقیقه تفاوت‌هایی دارد که در ادامه آن‌ها را می‌خوانیم:

 1. لیفت ابرو برای بالا بردن کل ابرو (شامل تاج ابرو، ناحیه میانی و دم ابرو) می‌باشد اما لیفت شقیقه فقط ناحیه انتهایی ابرو (دم ابرو) و انتهای چشم‌ها را می‌کشد و بالا می‌برد.
 2. جراح برای لیفت ابرو، بُرش را در ناحیه پیشانی ایجاد می‌کند اما برای لیفت شقیقه در کنار شقیقه‌ها برش می‌زند.
 3. همگام با لیفت ابرو، می‌توان افتادگی پلک بالا و چروک‌های پیشانی را نیز کاهش داد اما لیفت شقیقه این مزایا را ندارد.
 4. لیفت شقیقه می‌تواند باعث کشیدگی چشم‌ها (حالت چشم گربه‌ای) و همچنین کاهش چین و چروک گوشه چشم شود که لیفت ابرو این مزیت را ندارد.

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

بهترین پزشک برای لیفت شقیقه و ابرو کسی است که هدف ازاین جراحی را به خوبی بشناسد و بر جزئیات و کلیات پروسه درمان اشراف کامل داشته باشد. پزشکان مجرب و آموزش دیده می‌دانند که چه روشی برای کدام متقاضی بهتر است و همچنین به راحتی متوجه می‌شوند که حین جراحی تا چه اندازه باید پوست و ماهیچه را بکشند تا زیباجو به نتایج استاندارد و رضایت بخش برسد. متخصصین خوش برخورد، صبور، با دقت و باتجربه با بردباری تمام به صحبت‌ها و نگرانی‌ها و همچنین ایده‌آل‌های مراجعین خود گوش می‌دهند و سعی بر تعدیل نظر وی و رساندن نتیجه جراحی به هدف مورد نظر می‌کنند. بهتر است برای انتخاب یک پزشک خبره تحقیقات گسترده انجام دهید و از کسانی که قبلا این عمل را انجام داده‌اند پرس و جو کنید تا بدانید آیا از پزشک و نتیجه لیفت شقیقه و ابروی خود راضی بوده‌اند یا نه.

آیا لیفت شقیقه و ابرو ارزشش را دارد؟

چرا که نه؟ افرادی که به هر دلیل (افزایش سن، ژنتیک و یا نوع پوست) دچار افتادگی پلک، افتادگی چشم، افتادگی ابرو و حالت چهره خشن یا خسته هستند می‌توانند به راحتی و در یک جلسه به کلی ظاهر خود را تغییر دهنند. نتایج لیفت شقیقه و ابرو نشان می‌دهند که این عمل‌ها موجب جوانسازی و گشادگی چهره می‌شود.

آیا لیفت شقیقه خطرناک است

به طور کلی خیر. لیفت شقیقه جراحی سرپایی است و نیازی به بی‌هوشی کامل و یا بستری شدن در بیمارستان ندارد و فرد پس از پایان به خانه می‌رود. با این حال برخی از افراد به دلیل عدم انجام تحقیق کافی و یا صرفا برای کاهش هزینه‌های خود به پزشکانی کم تجربه و یا آموزش ندیده مراجعه می‌کنند که ممکن است دچار برخی عوارض جانبی جزئی یا شدید بشوند.

لیفت شقیقه از چه سنی انجام می‌شود؟

انجام لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد و هر فردی که احساس کند به آن نیاز دارد می‌تواند آن را انجام دهد. با این حال اکثر قریب به اتفاق جراحان معتقدند که بهتر است بعد از سن ۲۰ سالگی که رشد و تغییرات صورت کاهش می‌یابد انجام بگیرد تا دیگر در آینده نیاز به تکرار یا ترمیم نداشته باشد.

مدت زمان بهبودی لیفت گیجگاهی ابرو چقدر است؟

بانداژ و پانسمان روی شقیقه معمولاً ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از جراحی برداشته می‌شوند. فرد در هفته اول از ۲ تا ۳ بالش برای خواب کمک بگیرد تا سر خود را بالا نگه دارد تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند. ممکن است کبودی روی پیشانی و اطراف چشم‌ها ظاهر شود که معمولاً در عرض هفت تا ده روز از بین می‌رود، اگرچه آثارش ممکن است برای شش تا هشت هفته باقی بماند. این کبودی و تورم را می توان با آرایش مخصوص پنهان کرد. با توجه به این توضیحات، زمان بهبودی نسبی ۱۰ روز و بهبودی کامل ۱ ماه (در برخی افراد ممکن است بیشتر یا کمتر باشد) خواهد بود.

plassurg

شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه لیفت ابرو می‌توانید با مشاورین کلینیک زیبایی هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴ در ارتباط باشید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا به انواع روش های لیفت ابرو و شقیقه بپردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بیان کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر تجربه ای درباره لیفتینگ شقیقه با هر کدام از روش ها را دارید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید سوالات خود را از طریق واتس اپ و یا بخش نظرات سایت بپرسید، کارشناسان ما در سریع ترین زمان پاسخ گوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed