1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. تزریق ژل به شقیقه – تزریق فیلر (هیالورونیک اسید حجم دهنده) برای شقیقه ها

تزریق ژل به شقیقه – تزریق فیلر (هیالورونیک اسید حجم دهنده) برای شقیقه ها

تزریق ژل برای شقیقه

برای داشتن چهره‌ای شاداب و جوان، نباید نقش شقیقه‌ها را نادیده گرفت. شقیقه‌ها به مرور زمان و در گذر سال‌ها، کمی گود می‌شوند و این موضوع تاثیری منفی در جذابیت ظاهری افراد خواهد داشت. به کمک تزریق ژل برای شقیقه ‌ها می‌توان این نگرانی را برطرف کرد و شادابی و طراوت را در این نواحی از صورت نیز به وجود آورد. این فعالیت مزیت‌های قابل توجهی دارد که در این مطلب با آن‌ها آشنا می‌شویم. برای پوشاندن گودی شقیقه‌ها، از روش‌های زیادی استفاده می‌شود.

گاهی افراد شقیقه‌ها را با مو‌های خود می‌پوشانند و گاهی از لوازم آرایشی برای این مناطق از صورت خود استفاده می‌کنند اما برای آن که دیگر نگران شکل ظاهری شقیقه‌های خود نباشید، تزریق فیلر به شقیقه ها یک روش بسیار ‌ایده‌آل خواهد بود. روشی که با کم‌ترین عارضه‌های جانبی و پایین‌ترین میزان ریسک، بهترین نتایج را برای شما به وجود می‌آورد.

اینفوگرافیک تزریق ژل برای شقیقه ها

شقیقه‌ها یکی از نقاط حساس بدن به شمار ‌می‌روند. به همین خاطر بسیار مهم است که تزریق ژل در این ناحیه حتما از سوی یک پزشک متخصص صورت بگیرد. اگر پزشک از تجربه، مهارت و تخصص کافی برخوردار نباشد، منطقه انجام تزریق را به درستی انتخاب نمی‌کند و نمی‌تواند شما را به نتایج دلخواه برساند. اگر برای تزریق ژل به شقیقه‌ ها به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و این کار را در یک شرایط استاندارد زیر نظر یک پزشک متخصص انجام بدهید، شانس بسیار زیادی برای رسیدن به نتایج مطلوب از این فعالیت خواهید داشت.

مطالب بیشتر: نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

تزریق ژل برای شقیقه ها
مطالب بیشتر: تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل در شقیقه ها، چه تغییری در ظاهر شما ایجاد می کند؟

شقیقه‌ها درست در کناره‌های صورت شما و در مجاورت چشم‌ها قرار دارند. انتهای ابرو‌های شما نیز درست به جلوی شقیقه‌ها می‌رسد و در قسمت بالای شقیقه‌ها نیز پیشانی قرار گرفته است. وقتی سن افزایش پیدا می‌کند، همه ما شاهد از دست رفتن بخشی از حجم شقیقه‌های خود هستیم. محو شدن بخشی از شقیقه‌ها، یک روند طبیعی در پروسه افزایش سن به شمار می‌رود.

کاهش حجم این بخش از صورت، حتی روی افزایش چین و چروک نیز تاثیر می‌گذارد. این روند در دهه سوم زندگی شما آغاز شده و پس از چهل سالگی اوج می‌گیرد. برای این وضعیت یک راه‌حل بسیار خوب وجود دارد و آن، استفاده از فیلر‌ها برای تزریق به این ناحیه است. این کار موجب می‌شود که شما دوباره طراوت را به شقیقه‌ها برگردانید، چین و چروک صورت را کاهش بدهید و از ظاهری به مراتب جوان‌تر و شاداب‌تر نسبت به گذشته برخوردار شوید. این تزریق در ظاهر ساده است اما تغییرات بسیار مطلوبی را برای شما رقم خواهد زد.

تزریق ژل به شقیقه ها
مطالب بیشتر: تزریق ژل برای جای اسکار

تزریق ژل برای شقیقه ها چطور انجام می شود؟

تزریق ژل شقیقه برای تغییر وضعیت ظاهری این نقطه از بدن، بسیار موثر به نظر می‌رسد. این تزریق، حجم از دست رفته در شقیقه‌های شما را احیا خواهد کرد. بسیاری از فیلر‌ها به کمک موادی طبیعی که در ترکیب خود دارند، نتایجی کاملا طبیعی را برای شما به وجود می‌آورند و زیبایی را با حداقل آثار جانبی به شما هدیه می‌دهند.
این فرآیند در زمانی بسیار کوتاه برای شما انجام می‌گیرد. پس از انجام آزمایش‌های اولیه و مشاوره‌های لازم با پزشک، در ابتدا نوع فیلر مناسب برای شما انتخاب می‌شود و پزشک سپس میزان ژل مورد نیاز برای تزریق را نیز انتخاب می‌کند. شما در یک روز مشخص راهی کلینیک تزریق ژل می‌شوید و در زمانی حدود سی دقیقه، این فعالیت را پشت سر می‌گذارید. از آنجایی که بسیاری از فیلر‌ها در ترکیب خود از مواد بی‌حس‌کننده نیز برخوردار هستند، شما نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی نیز در این فرآیند نخواهید داشت. البته در مواردی که آستانه تحمل فرد پایین باشد، باید بی‌حسی موضعی به صورت جداگانه تزرق شود. تزریق ژل بدون جراحی، بخیه، درد و خونریزی و با سرنگ‌های بسیار کوچک برای شما انجام می‌شود و نتایج بسیار قابل قبولی را نیز به وجود می‌آورد.

آیا تزریق ژل شقیقه دردناک است ؟

اینکه آیا تزریق ژل کنار شقیقه درد دارد یا نه به آستانه تحمل فرد، تبحر پزشک، میزان ماده تزریقی و برخی عوامل دیگر بستگی دارد. ولی در حالت کلی به دلیل سوزن‌های ریزی که برای تزریق استفاده می‌شود و نیز وجود مقداری ماده بی‌حس‌کننده در مواد تزریقی میزان درد حس شده حین تزریق بسیار ناچیز است و حتی پزشک می‌تواند قبل از انجام این تکنیک زیبایی از بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان درد از سوی بیمار استفاده کند.یکی دیگر از نکاتی که در کاهش درد تاثیر چشمگیری دارد مهارت پزشک در وارد کردن سوزن به نواحی مختلف در شقیقه است که در صورتی که با دقت و از زوایای صحیح سوزن در پوست وارد شود میزان درد احساس شده از سوی بیمار کمتر خواهد بود، در صورت وجود هر نوع درد پس از تزریق نیز پزشک مسکن‌هایی را برای کاهش درد به شما تجویز خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 تزریق ژل برای شقیقه ها
 
 

مراحل

1. انجام آزمایش های اولیه و مشاوره های لازم با پزشک
2. انتخاب نوع فیلر مناسب برای کاندید تزریق ژل
3. تعیین میزان ژل مورد نیاز برای تزریق توسط پزشک
4. بی‌حس کردن نواحی تزریق با صلاح‌دید پزشک متخصص
5. تزریق ژل با سرنگ های بسیار کوچک در نواحی شقیقه‌ها
 
 
 

مزایا

 1. اصلاح ساختار صورت
 2. تقویت آب رسانی به پوست
 3. فرآیند سریع و بدون نیاز به جراحی
 4. قابلیت برگشت پذیری
 5. ریسک پایین
 6. نتایج طبیعی
 7. صرفه مالی
معایبدر صورت مراجعه به کلینیک معتبر و رعایت نکات مراقبتی لازم هیچ گونه عیب و عارضه جانبی وجود نخواهد داشت.
دوره نقاهتدوره نقاهت نداشته و مراجعه‌کننده‌ها می‌توانند بلافاصله بعد از اتمام کار کلینیک را ترک کنند.
 

ماندگاری

ماندگاری تزریق ژل شقیقه ها دائمی نیست. مدت زمان ماندگاری بسته به عوامل مختلف از قبیل نوع ژل، سن مراجعه کننده و … متفاوت خواهد بود. برای حفظ نتیجه هر چند وقت یکبار تزریق ژل باید تکرار شود.

عوارض تزریق ژل به شقیقه

هر چند تزریق ژل برای لیفت شقیقه‌ها و یا هر ناحیه دیگر از صورت جزء روش‌ها و تکنیک‌های زیبایی کم تهاجم و ایمن است ولی با اینحال در صورت بی‌دقتی و سهل‌انگاری ممکن است عوارض جبران ناپذیری حاصل گردد، مخصوصا اینکه اعصاب و عروق خونی زیادی از ناحیه شقیقه عبور می‌کنند حساسیت کار دوچندان می‍شود بنابراین یکی از توصیه‌های اکید ما برای پیشگیری از بروز برخی عوارض جانبی اینست که از یک پزشک و کلینیک معتبر برای انجام تزریق ژل بهره ببرید.
از جمله عوارض جانبی معمول که پس از هر تزریق ژل ایجاد می‌شود می‌توان به کبودی، تورم، قرمزی و درد محل تزریق اشاره کرد ولی در صورت انجام اینکار توسط یک فرد بی‌تجربه ممکن است شاهد موارد زیر باشید:

 1. عدم تقارن دو سمت شقیقه‌ها
 2. وارد شدن آسیب به اعصاب محل یا رگ‌های خونی عبوری از محل شقیقه‌ها که باعث درد و یا خونریزی شدید خواهد شد.
 3. نکروز بافت شقیقه‌ها
 4. گلوله گلوله شدن ژل در محل تزریق
 5. عدم ماندگاری استاندارد
 6. بروز واکنش‌های آلرژیک به ژل
 7. عفونت‌های شدید در اثر استفاده از وسایل غیر استریل
 8. حرکت ژل از محل تزریق
 9. بروز مشکلات بینایی در فرد.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم

ورم بعد از تزریق ژل شقیقه

پرکننده های پوستی معمولا باعث تورم و گاهی اوقات کبودی در محل تزریق و یا نواحی اطراف آن می‌شوند. فرآیند تزریق، پوست و بافت نرم را مختل می‌کند و باعث آسیب جزئی به آن ناحیه می‌شود و تورم یک پاسخ طبیعی بدن در حین بهبود ناحیه است. میزان تورم از فردی به فرد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است، اما معمولا تزریق ژل در ناحیه شقیقه‌ها، چانه و گونه‌ها، به دلیل اینکه مستقیماً بالای استخوان یا غضروف قرار می‌گیرد اکثر تورم توسط بافت پوشاننده استتار می‌شود و ما حداقل تورم را شاهد هستیم.
تورم معمولاً در عرض چند روز و ظرف ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از درمان شروع به فروکش شدن می‌کند، به ندرت و در صورت وارد شدن آسیب به عروق اطراف تورم ممکن است از چند روز تا چهار هفته نیز طول بکشد.

انتظارات بعد از تزریق ژل به شقیقه

از تزریق ژل برای شقیقه ها، چه انتظاری داشته باشیم؟

بلافاصله پس از پایان تزریق، شما شاهد تغییرات محسوسی در ظاهر خود خواهید بود. تغییرات اولیه خیلی زود خودشان را نمایان می‌کنند. عوارضی مثل تورم و کبودی در سه روز اول همراه شما هستند و پس از آن به تدریج محو می‌شوند. تقریبا پس از حدود دو هفته، نتایج نهایی این عمل زیبایی رفته رفته خود را نشان می‌دهند.
البته زمان دقیق ظهور نتایج نهایی در افراد با شرایط متفاوت، یکسان نخواهد بود. میزان ماندگاری تزریق ژل برای شقیقه ‌ها نیز به فیلر انتخاب شده بستگی دارد اما به طور متوسط شما می‌توانید بین ۹ ماه تا یک سال از مزایای این تزریق برخوردار شوید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل

تزریق ژل به شقیقه ها چه مزیت هایی دارد؟

 • اصلاح ساختار صورت

به کمک تزریق ژل به شقیقه ‌ها، می‌توانید ساختار صورت خود را اصلاح کنید و نشانه‌های پیری را تا حد امکان از بین ببرید. این کار موجب می‌شود که شما دوباره از ظاهری جوان و شاداب برخوردار شوید و طراوت لازم را در چهره خود به دست بیاورید. به کمک تزریق فیلر به شقیقه‌ ها، شما جوان‌تر از سن واقعی خود به نظر خواهید رسید.

 • تقویت آبرسانی به پوست

هیالورونیک اسید به کار رفته در بعضی از فیلر‌ها، به صورت طبیعی نیز در بدن شما یافت می‌شود. این ماده می‌تواند آبرسانی و همچنین رسیدن مواد مغذی به پوست را تقویت کند. در نتیجه با استفاده از این فیلر‌ها برای شقیقه‌ها، پوست شما کیفیت به مراتب مطلوب‌تری پیدا خواهد کرد.

 • فرآیند سریع و بدون نیاز به جراحی

تزریق ژل، یک فرآیند بسیار سریع است که در آن از ابزار جراحی استفاده نمی‌شود. این فرآیند حدودا در سی دقیقه برای شما به پایان خواهد رسید. از آنجایی که در این فرآیند از ابزاری مثل چاقوی جراحی و بخیه استفاده نمی‌شود، در نتیجه عارضه‌های جانبی آن نیز بسیار کم و محدود خواهند بود.

 • قابلیت برگشت‌پذیری

اگر به هر دلیلی، از نتایج تزریق فیلر به شقیقه‌ ها راضی نبودید، می‌توانید این فیلر را به راحتی از شقیقه‌های خود خارج کنید. قابلیت برگشت‌پذیری، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در تزریق فیلر به شمار می‌رود و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این عمل زیبایی محسوب می‌شود.

 • ریسک پایین

تزریق فیلر به شقیقه، یک عمل بسیار امن به شمار می‌رود و خطری را برای شما ایجاد نمی‌کند. این فعالیت اساسا یک فرآیند پرریسک نیست و دوران رسیدن به بهبودی کامل نیز در آن کاملا کوتاه خواهد بود.

 • نتایج طبیعی

تزریق ژل برای شقیقه‌ ها به هیچ‌وجه یک ظاهر مصنوعی برای شما ایجاد نمی‌کند. نتایج حاصل از این فرآیند به شدت طبیعی هستند.

 • صرفه مالی

این فعالیت نسبت به انواع جراحی‌ها و حتی نسبت به تزریق چربی، برای شما هزینه‌های کم‌تری را به دنبال دارد چرا که تنها در یک مرحله صورت می‌گیرد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به شقیقه ها

 1. عدم مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و الکل به مدت دو هفته
 2. بالاتر بودن سر نسبت به بدن برای جلوگیری از تورم پوستی
 3. فشار نیاوردن به محل تزریق
 4. شستن صورت با شوینده ملایم
 5. استفاده از کمپرس یخ برای برطرف نمودن التهاب و ورم
 6. مصرف آب بیشتر برای افزایش ماندگاری نتیجه تزریق فیلر شقیقه

نتایج نهایی و ماندگاری تزریق فیلر به شقیقه ها

نتایج نهایی و مدت ماندگاری تزریق فیلر به شقیقه ها بسته به برند ژل مورد استفاده شما، سن متقاضی، پزشک متخصص، میزان ماده تزریقی، سرعت متابولیسم بدن هر فرد و نیز دقت در انجام مراقبت‌های پس از تزریق از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ولی معمولا نتایج اولیه بلافاصله پس از درمان نمایان می‌شوند و نتایج نهایی آن نیز مجددا بسته به نوع ژل می‌تواند از دو هفته پس از تزریق که تمامی عوارض جانبی ناشی از تزریق بهبود یافتن شروع به ظاهر شدن نماید.
ماندگاری انواع ژل‌های مصرفی متغیر است و ممکن است از  ۶ ماه تا ۲ سال ( به ویژه در ژل‌های امروزی*)متفاوت باشد ولی یک نکته مشخص درباره تزریق ژل در ناحیه شقیقه‌ها اینست که نتایج آن دائمی نیست و شما بایستی هر چند وقت یکبار برای تجدید اثرات و افزایش مدت ماندگاری ژل اقدام به تزریق ژل نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed