ابدومینوپلاستی

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

احتمالا شما هم شنیده اید که بهترین زمان برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی، بعد از زایمان و موقعی است که فرد دیگر قصد بارداری و فرزند آوری ندارد؛ اما این به آن معنا نیست که اگر شما عمل زیبایی شکم را انجام داده اید، دیگر نباید باردار شوید.

 

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

 

البته شرایط ایده آل این است که عمل زیبایی شکم را به بعد از بارداری موکول کنید اما اگر این کار برای شما ممکن نبود، باز هم می توانید تا حدی به نتیجه ی مطلوب خود از عمل ابدومینوپلاستی برسید. در این مطلب بررسی می کنیم که بارداری و زایمان چه تاثیری بر افرادی که عمل زیبایی شکم را انجام داده اند می گذارد.

تاثیر بارداری بر عمل ابدومینوپلاستی

در پاسخ به سوال اصلی که آیا اصلا بارداری بعد از عمل ابدومینوپلاستی ممکن است یا نه باید بگوییم که بله کاملا ممکن است و هیچ مانعی بر سر راه شما برای بارداری و زایمان پس از عمل جراحی زیبایی شکم وجود ندارد.

چرا که طی انجام این عمل جراحی، هیچ گونه آسیبی به شکم و یا رحم وارد نمی شود که باعث ممنوعیت و یا به خطر انداختن جنین در هنگام بارداری و زایمان شود؛ به عبارت دیگر رشد جنین در شکم مادر بعد از عمل ابدومینوپلاستی هیچ فرقی با قبل از آن ندارد و همه چیز کاملا عادی و نرمال طی خواهد شد.

 

تاثیر بارداری بر عمل ابدومینوپلاستی

 

با این حال، باز هم توصیه می شود که اگر قصد دارید که در آینده باردار شوید، فعلا عمل زیبایی شکم را انجام ندهید و آن را به بعد از زایمان آخرین فرزند خود و وقتی که دیگر قصد بارداری نداشتید موکول کنید.

دلیل این توصیه این نیست که عمل زیبایی شکم مشکلی در بارداری و یا زایمان برای مادر یا نوزاد ایجاد می کند بلکه کاملا برعکس، این بارداری و زایمان است که بر نتیجه ابدومینوپلاستی اثر منفی می گذارد!

برای بسیاری از زنان این مشکل پیش می آید که وقتی بعد از عمل زیبایی شکم باردار می شوند و زایمان می کنند،‌ شکم آن ها دوباره به حالت قبل از عمل زیبایی شکم برمی گردد به طوری که انگار اصلا هرگز این عمل را انجام نداده اند.

دلیل این تغییر این است که با رشد جنین در شکم مادر، پوست در ناحیه ی شکم کشیده می شود تا با رشد جنین و بزرگ شدن شکم خود را هماهنگ کنند. علاوه بر آن، رشد جنین و بزرگ شدن شکم باعث کشیده شدن عضلات شکمی (همان سیکس پک معروف) می شود.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

عضلات شکمی به وسیله ی یک بافت بدن به همدیگر متصل شده اند و وقتی شما باردار می شوید و شکم شما بزرگ می شود، هورمون هایی که در زمان بارداری ترشح می شوند باعث افزایش انعطاف پذیری این بافت می شوند.

در نتیجه فاصله ی بین این عضلات از هم بیشتر می شود و بین دو نیمه ی آن یک شکاف ایجاد خواهد شد. این شکاف تا حدی طبیعی است و ممکن است بعد از زایمان به حالت عادی برگردد اما در برخی از افراد،‌ این شکاف آن قدر بزرگ می شود که بعد از زایمان دیگر جمع نمی شوند و شکم حالت چاق و بزرگ خود را حفظ می کند.

در واقع یکی از کار هایی که در عمل ابدومینوپلاستی انجام می شود، جمع کردن و نزدیک کردن همین عضلات شکمی است. این کار در کنار برداشتن چربی و پوست اضافه باعث می شود تا شکم شما کاملا متناسب و ایده آل به نظر برسد.

 

آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی باعث چاق شدن شکم می شود؟

اگر چه پزشکان با اطمینان کامل تضمین می کنند که عمل زیبایی شکم هیچ تاثیر منفی بر سلامت جنین و مادر در هنگام حاملگی و زایمان نخواهد گذاشت، اما از طرف دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که زایمان باعث چاق شدن دوباره ی شکم نخواهد شد.

جالب است بدانید که بسیاری از زنانی که بعد از عمل جراحی زیبایی شکم باردار می شوند، وقتی تغییرات بدن خود را با دیگر زنان بارداری که قبلا ابدومینوپلاستی انجام نداده اند مقایسه می کنند، متوجه می شوند که شکم آن ها نسبت به دیگران دیر تر بزرگ می شود.

این امر کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. دلیل این پدیده این است که در عمل زیبایی شکم،‌ عضلات شکمی جمع تر می شوند و به همین دلیل نسبت به افرادی که عضلات شکم آن ها از هم فاصله دارد، دیر تر از هم فاصله می گیرند و در نتیجه شکم دیر تر بزرگ می شود. این تغییرات هیچ تاثیر منفی بر جنین یا مادر نخواهند گذاشت.

این که بارداری چه تاثیری بر بدن شما خواهد گذاشت به مسائل گوناگونی بستگی دارد. مهم ترین این عوامل عبارت هستند از این که در چه سنی باردار می شوید، انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی پوست شما تا چه حد است، وزن شما حین بارداری تا چه حد افزایش می یابد و مهم تر از همه ویژگی های ژنتیکی شما.

 

آیا ممکن است بعد از زایمان دوباره عمل ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

مطالعات نشان داده که حدود یک سوم از زنان بعد از زایمان دچار دیاز تاسیس رکتی یا همان فاصله گرفتن عضلات شکمی بر اثر حاملگی و زایمان می شوند. این که شما هم جزو این زنان هستید یا نه تا حد زیادی به ژنتیک شما بستگی دارد.

 

آیا ممکن است بعد از زایمان دوباره عمل ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

 

دیگر عواملی که بر شانس ابتلای شما به این عارضه تاثیر گذار هستند این است که چقدر روی عضلات شکمی خود کار کرده اید و آن ها را قبل از بارداری قوی ساخته اید. هرچه عضلات قوی تر باشند احتمال فاصله گرفتن آن ها پس از زایمان کمتر است. البته در شرایطی که دوقلو داشته باشید،‌ طبیعتا شکم شما بزرگ تر از بارداری عادی خواهد بود و حتی عضلات قوی هم نمی توانند مانع دیاز تاسیس رکتی شوند.

بنابراین بسیاری از زنان پس از زایمان به فکر عمل ابدومینوپلاستی میفتند، حتی اگر یک بار این عمل را قبل از بارداری انجام داده باشند. خوب است بدانید که برای انجام دوباره ی عمل جراحی زیبایی شکم محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید یک بار دیگر آن را تکرار کنید تا دوباره از شکم کوچک و ایده آل خود لذت ببرید.

البته خوب است که برای انجام عمل دوم، حتما از این موضوع که دیگر قصد بارداری و زایمان را ندارید کسب اطمینان کنید. چرا که کاملا محتمل است که با یک زایمان دیگر دوباره نتایج عمل شما تحت تاثیر قرار بگیرد و از بین برود.

 

چند وقت بعد از ابدومینوپلاستی بارداری ممکن است؟

عمل جراحی زیبایی شکم با ایجاد برش هایی روی شکم همراه است تا به وسیله ی آن ها بتواند چربی و پوست اضافه را خارج کند و عضلات شکمی را شکل دهد. طبیعتا بدن برای ترمیم خود از آثار عمل جراحی نیاز به زمان دارد.

به همین دلیل توصیه می شود که اگر قصد دارید بعد از انجام ابدومینوپلاستی باردار شوید، صبر کنید تا این آثار به طور کامل بهبود یابند و بدن شما به حالت عادی خود برگردد. زمان لازم برای ترمیم کامل بدن از عمل جراحی زیبایی شکم حدود ۶ ماه است.

 

چند وقت بعد از زایمان می شود ابدومینوپلاستی انجام داد؟

اگر شما جزو افرادی هستید که قبلا یک بار عمل زیبایی شکم را انجام داده اید ولی حالا با پشت سر گذاشتن دوران بارداری و زایمان،‌ دوباره شکم شما به حالت قبل از عمل برگشته است؛ احتمالا قصد دارید که یک بار دیگر عمل ابدومینوپلاستی را تکرار کنید؛

اما برای انجام عمل مجدد نباید عجله کنید و صبر کنید تا بدن شما به طور کامل خود را بازیابی کند. متخصصین توصیه می کنند که زمان ایده آل برای انجام عمل زیبایی شکم حدود ۶ تا ۱۲ ماه بعد از تولد فرزند است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان