1. خانه
  2. پوست و مو
  3. لیفت نخ خط خنده به چه صورت است ؟

لیفت نخ خط خنده به چه صورت است ؟

لیفت نخ خط خنده به چه صورت است

لیفت نخ خط خنده به چه صورت است ؟

داشتن چهره ای جوان و زیبا خواسته بسیاری از افراد در دنیا می باشد و همواره سعی می کنند تا با انجام روش های جوان سازی همچون آرایش و میکاپ چهره خود را جوان تر و زیبا تر نشان دهند؛ اما با این وجود چهره هر فردی به دلایل مختلف که عمدتا افزایش سن و پیری می باشد پیر تر و زشت تر از گذشته به نظر می رسد.

 

لیفت نخ خط خنده به چه صورت است

 

از جمله مواردی که تاثیر بسیاری در پیر به نظر رسیدن چهره هر شخصی دارد، داشتن چین و چروک و خطوطی در صورت می باشد که علاوه بر زشتی صورت تاثیر به سزایی در پیر به نظر رسیدن چهره شخص دارد. لذا افراد دارای چین و چروک می توانند خطوط موجود را با استفاده از روش ها و عمل زیبایی همچون لیفت نخ به طور قابل توجهی رفع کنند.

لیفت نخ خط خنده چیست؟

یکی از انواع چین و چروک ها و خطوطی که معمولا در اثر پیری و از بین رفتن کلاژن های پوست به وجود نمی آید و سبب پیری به نظر رسیدن چهره افراد می شود، خطوط و چین و چروک خط خنده می باشد. این خطوط و چروک ها در اطراف دهان به وجود می آیند و همان خطوطی هستند که در حین خندیدن در صورت ایجاد می شوند و دیگر از بین نمی روند.

 

لیفت نخ خط خنده چیست؟

 

در واقع نخ های لیفتینگ PDO 100 y نخ های پلی پروپیلن قابل جذب bio با قلاب های مخصوص هستند و شکلی مشبک را تشکیل می دهند که بافت های صورت و بدن را به روشی کاملاً ایمن بازیابی و پشتیبانی می کند.

آنها جایگزین لیفت جراحی نیستند، یعنی مانند جراحی نتایج دائمی اولیه ندارند اما مناسب افرادی است که میخواهند از جراحی و عوارض آن به دور باشند هرچند اگر برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز باشد که چند بار لیفت نخ بدون بی هوشی را انجام دهند با این حال مطمئن هستند که از بی هوشی، خونریزی، غیر قرینگی و دوره نقاهت طولانی و دیگر عوارض دور خواهند ماند.

همچنین به بیانی دیگر لیفت نخ یکی از به روزترین روش های غیر جراحی برای رفع نواقص پوستی است. در طی این روش حساس و ظریف، از طریق سوزن های نازک، قسمت های افتاده صورت مانند خط خنده به آرامی کشیده می شوند تا صاف شوند. لیفت صورت کلاژن را تحریک کرده و پوست را ترمیم می کند و خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی می کند که پوست شاداب و جوان تر به نظر برسد.

برای رفع خط خنده امروزه متد ها و عمل های زیبایی بسیار متعدد و مختلفی در دنیا وجود دارد و هر یک به طریق متفاوتی انجام شده و دارای مزیت ها و معایب مختص خود می باشد؛ اما از جمله عمل های زیبایی که در سال های اخیر توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان به عنوان یک روش مطمئن و کم خطر تایید شده است، لیفت نخ برای رفع خط خنده می باشد.

البته برای نتیجه بهتر می توان این روش را با تزریق ژل یا چربی انجام داد اما معمولا در ناحیه خط خنده از بوتاکس به دلیل حالت مصنوعی که پیدا می کند، استفاده نمی شود.

لیفت با نخ خط خنده به معنی این است با استفاده از نخ های مخصوص و سازگار با پوست و بدن، پوست ناحیه خط خنده را لیفت یا به سمت بالا کشیده می شود و به این ترتیب خطوط و چین و چروک اطراف دهان و خط خنده به طور قابل توجهی محو می شوند و به پوستی یک دست و صاف تبدیل خواهد شد.

در واقع در طی این روش، متخصص پوست ابتدا کرم بی حسی موضعی را در ناحیه مورد نظر اعمال کرده و سپس با استفاده از نخ جاذب استریل و سوزن های بسیار نازک، زیر لایه پوست قرار داده تا هرگونه چین و چروک روی سطح را از بین ببرد.

کاربرد ها و مزایای لیفت نخ خط خنده چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای تصمیم گیری درباره انجام دادن یا انجام ندادن یک عمل زیبایی، تحقیق درباره کاربردها و مزیت های عمل زیبایی می باشد که می تواند راهنمای خوبی برای شخص متقاضی انجام آن داشته باشد و شخص را از این که آیا می تواند با انجام این عمل زیبایی به هدف خود برسد آگاه می سازد.

 

کاربرد ها و مزایای لیفت نخ خط خنده چیست؟

 

انجام لیفت خط خنده با نخ دارای یک کاربرد اساسی و مهم می باشد که اکثر افرادی که قصد انجام آن را دارند نیز به دلیل همین کاربرد اقدام به انجام لیفت نخ برای خطوط خنده می گیرد. انجام لیفت نخ خط خنده برای رفع چین خوردگی موجود در اطراف دهان بسیار مناسب می باشد و می تواند این چین خوردگی و خطوط را به طور کامل محو کند.

  1. از جمله مزیت های رفع خط خنده با استفاده از روش لیفت نخ می توان به از بین بردن آثار و علائم پیری در چهره و جوان سازی چهره شخص اشاره کرد. همچنین استفاده از لیفت با نخ سبب می شود که پوست ناحیه خط خنده حالت شل شدگی را دیگر نداشته باشد و بافت را محکم تر و سفت تر از گذشته کند.در واقع مهم ترین و اساسی ترین کاربرد لیفت خط خنده از بین بردن  چروک خط خنده و شادابی پوست است.
  2. نسبت به سایر روش ها و عمل های زیبایی که برای رفع خط خنده مورد استفاده قرار می گیرند بسیار ساده و آسان است و مراحل و فرایند پیچیده ای ندارد.
  3. برای انجام لیفت خط خنده نیازی به انجام نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل خاصی نمی باشد و تنها دارای چند نکته ساده و عمومی است که در قسمت های زیر به آن ها اشاره شده است. همچنین لیفت نخ خط خنده دوره نقاهت کوتاهی دارد و فرد متقاضی خیلی زود می تواند به روتین زندگی خود برگردد.
  4. پس از انجام لیفت نخ برای رفع خطوط خنده می توان نتایج و تاثیرات حاصل از لیفت نخ را مشاهده کرد. البته برای مشاهده نتایج نهایی حاصل از لیفت نخ باید مدتی را صبر کرد تا پس از کلاژن سازی پوست نتایج نهایی رویت شود. معمولا بین یک هفته تا یک ماه نتایج را می توانید مشاهده کنید که با انجام مراقبت ها قبل و بعد از عمل ممکن است نتایج را زودتر ببینید و همچنین مدت طولانی تری داشته باشد.
  5. پس از اتمام عمل زیبایی لیفت نخ هیچ گونه جای زخم و اسکار در ناحیه اطراف دهان و خط خنده به وجود نمی آید و این از مهم ترین مزیت های آن به شمار می رود. همچنین در طول لیفت نخ خط خنده یا بعد از آن دردی احساس نمی کنید یا این درد بسیار خفیف است.
  6. برای انجام لیفت نخ نیازی به استفاده از دارو های بی هوشی نمی باشد و تنها تزریق یک داروی بی حس کننده به ناحیه هدف برای انجام آن کافی است. گاهی پزشکان از کرم یا ژل های بی حسی استفاده می کنند و گاهی بعضی از بیماران درخواست می کند بدون بی حسی لیفت انجام شود.
  7. پس از اتمام دوره نتایج حاصل از لیفت نخ برای خط خنده، شخص می تواند دوباره لیفت با نخ را به صورت مجدد تکرار کند. این تکرار لیفت نخ باعث می شود تاثیر لیفت در مدت طولانی و دائمی با شما همراه باش همچنین می توانید لیفت نخ را با دیگر روش ها انجام دهید تا تاثیرات بیشتری ببینید، در این رابطه باید با پزشک مشورت کنید

 

آیا نتایج لیفت نخ خط خنده دائمی است؟

شاید برای بسیاری از افراد متقاضی انجام لیفت نخ برای خط خنده این سوال پیش بیاید که آیا نتایج آن ماندگار و طولانی مدت می باشد یا خیر. به طور کلی مدت زمان ماندگاری آثار و نتایج حاصل از لیفت خط خنده دائمی و طولانی مدت نمی باشد و پس از گذشت دوره معین آن شخص باید دوباره برای ترمیم به کلینیک مراجعه نماید.

 

آیا نتایج لیفت نخ خط خنده دائمی است؟

 

البته معیار هایی نیز برای افزایش ماندگاری و دوام نتایج حاصل از لیفت با نخ در خط خنده موجود می باشد. به عنوان مثال نوع نخی که برای لیفت خط خنده مورد استفاده قرار می گیرد تاثیر به سزایی در مدت زمان دوام نتایج آن دارد.

معمولا نخ های صاف که برای لیفت خط خنده مورد استفاده قرار می گیرند پس از مدت کوتاهی قدرت خود را از دست می دهند و در داخل بافت می لغزند و تاثیراتش از بین می رود. به طور میانگین مدت باقی ماندن نتایج نخ های صاف ۶ ماه می باشد.

در دیگر نوع نخ که نخ های خاردار نام دارد، میزان مقاومت و دوام بیشتری دارند و ماندگاری نتایج آن ها تا ۵ سال نیز باقی می ماند و پس از آن پوست به شرایط عادی قبل از لیفت با نخ بر می گردد.

عامل دیگر جهت تداوم بیشتر لیفت خط خنده نحوه لیفت کردن و مهارت پزشک می باشد، گاهی با اشتباه پزشک بی تجربه باعث می شود نخ ها از صورت خارج شوند یا کبودی و ورم غیر عادی پیش بیاید که با تحقیق و انتخاب صحیح پزشک و کلینیک معتبر می توانید از این عوارض جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از لیفت نخ خط خنده چیست؟

مراقبت های بعد از لیفت خط خنده به طور کلی سخت و یا دشوار نمی باشد و بسیار ساده هستند. از جمله مراقبت های لازم بعد از لیفت خط خنده این است که نباید در دو روز ابتدایی زیاد حرف بزنید.

 

مراقبت های بعد از لیفت نخ خط خنده چیست؟

 

به طور کلی این روش بدون بیهوشی، بدون جراحی، برش،بخیه و خونریزی انجام می شود، بنابراین هیچ عارضه جانبی خاصی وجود ندارد که نیاز به مراقبت ویژه داشته باشد. فقط ممکن است در بعضی موارد باعث قرمزی، تورم موقتی شود که این عوارض جانبی طی چند روز از بین می روند. می توانید با استفاده از بسته های یخ روی محل لیفت شده تاثیر قرمزی و تورم را کاهش دهید.

همچنین شخص نباید در هفته اول در حین خواب بر روی صورت بخوابد زیرا باعث آسیب دیدگی می شود. از فشار دادن و یا ماساژ دادن ناحیه خط خنده خودداری شود زیرا ممکن است باعث آسیب به نخ ها شود.

داروهایی که پزشک پس از انجام لیفت با نخ (Lift with yarn) برای بیمار تجویز می کند باید به طور کامل و منظم توسط بیمار تا آخر استفاده شود. به ویژه مصرف آنتی بیوتیک بیشتر باید جدی گرفته شود تا از بروز مشکلاتی همچون عفونت پیشگیری شود.

سعی کنید حداقل در یک هفته اول در مقابل نور آفتاب قرار نگیرید همچنین از آرایش کردن و استفاده کرم های غلیظ روی صورت مخصوصا روی ناحیه لیفت شده حداقل تا ۷۲ ساعت خود داری کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت با نخ خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed