لیفت نخ زیر چشم چیست

لیفت نخ زیر چشمچیست؟

همه انسان ها با گذشت زمان و افزایش سن و پیری دچار برخی تغییرات در ظاهر و چهره خود می شوند و پوست آن ها دیگر همانند گذشته صاف و یکدست نخواهد بود. عمده تغییراتی که معمولا در پوست هر فردی به وجود می آید مربوط به چین و چروک هایی می باشد که در نواحی مختلف صورت از جمله اطراف چشم و پیشانی می باشد.

لیفت نخ زیر چشم چیست

این خطوط و چین خوردگی ها و پف زیر چشم چهره افراد را بسیار مسن تر و پیر تر نشان می دهد و برای افرادی که به ظاهر خود اهمیت می دهند تحمل این تاثیرات بر چهره خود را نمی پذیرند و به دنبال یافتن راهکاری از جمله لیفت نخ زیر چشم برای رفع آن اقدام می کنند.

لیفت با نخ اطراف چشم به چه منظوری انجام می شود؟

از جمله راهکار هایی که برای رفع چین و چروک ها یا پف زیر چشم برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد، لیفت نخ زیر چشم می باشد که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است و امروزه توسط بسیاری از کلینیک ها و پزشکان در سراسر دنیا انجام می شود و به عنوان یک راه حل قطعی برای رفع نواقصی از جمله خطوط اطراف چشم و پف زیر چشم محسوب می شود.

اگر افتادگی و چین و چروک های صورت شما خفیف است، روش های لیفت صورت که نیازی به جراحی مانند روش تزریق فیلر، چربی و لیزر ندارند، گزینه های بسیار مناسبی برای شما خواهند بود. در روش لیفت  با نخ، نقص جزئی پوست را با قیمت پایین تر و عوارض جانبی کمتری از بین می برند. همچنین پوست زیر چشم که بسیار حساس و نازک است باید با دقت بسیار و روشی ایمن انجام شود.
استفاده از عمل زیبایی لیفت اطراف چشم توسط بسیاری از متخصصان و پزشکان مشهور دنیا مورد تایید قرار گرفته است و لیفت با نخ برای اطراف چشم را به عنوان یک روش کم خطر و کارساز برای رفع نواقص اطراف چشم معرفی کرده اند.
واضح است که افتادگی پلک و جمع شدن پوست زیر چشم ها، شکل خسته، خواب آلود، غمناک یا حتی عصبانی را به چشم می بخشد. همچنین  پف زیر چشم و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم باعث می شود چهره مسن تر به نظر برسد. که با انجام دادن روش های مختلف چون لیفت زیر چشم می توان، به جذاب تر و چشمگیر تر شدن چشم ها کمک کرد.
ظاهرا افتادگی گونه بر خط گریه و لبخند تأثیر می گذارد و باعث ایجاد چشمان توخالی می شود. با لیفت ناحیه میانی صورت، کاملا می توانید هم گونه ها و هم ناحیه ای  زیر چشم خود را جوان کنید که گونه های پرپشت و زیبایی داشته باشید و همچنین چشمان از حالت افتادگی یا تو خالی بودن تغییر کنند.
شل شدن پوست معبد (شل بودن چشم ، ابرو و پیشانی در اطراف آن) باعث از بین رفتن فرم زیبای چشم و ابرو می شود و بدون شک تأثیر نامطلوب بر ظاهر چشم ها داشته است.
بنابراین، پزشک بر روی شما لیفت معبد را انجام می دهد تا چشم ها نیز جذاب تر شود و پوست معبد شما جوان تر به نظر برسد. شما می توانید لیفتینگ معبد را به تنهایی انجام دهید، اما اگر این کار را به همراه پیشانی و لیفت گونه انجام دهید، نتایج بهتری خواهید گرفت.

لیفت نخ زیر چشم چگونه انجام می شود؟

یکی از متداول ترین و مهم ترین سوالاتی که در ذهن هر فرد متقاضی انجام عمل زیبایی لیفت نخ زیر چشم به وجود می آید این است که انجام لیفت زیر چشم با نخ به چه صورت می باشد. بدون شک نحوه انجام و استفاده صحیح از تکنیک مناسب برای انجام لیفت با نخ اطراف چشم مهم ترین قسمت و مرحله لیفت زیر چشم محسوب می شود و انجام صحیح آن تاثیر بسیار زیادی در نتیجه بدست آمده خواهد داشت.

لیفت نخ زیر چشم چگونه انجام می شود؟

برای انجام عمل زیبایی لیفت با نخ برای زیر چشم ممکن است هر پزشکی با توجه به سلیقه خاص خود روش یا متدی متفاوت را برای انجام انتخاب کند اما به طور کلی نحوه انجام لیفت زیر چشم در همه جا یکسان بوده و تنها ممکن است در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.
در ابتدا پزشک برای این که بیمار در حین انجام لیفت نخ زیر چشم احساس درد و ناراحتی نکند معمولا از یک داروی بی حس کننده موضعی برای این ناحیه استفاده می کنند تا بیمار در حین عمل راحت باشد. سپس پزشک با استفاده از سرنگ های کوچک که مخصوص انجام لیفت نخ هستند را آماده می کند.
پزشک نخ های موجود در داخل سرنگ ها را در نواحی و نقاطی که از قبل مشخص و تعیین کرده است با دقت کاشت می کند و اضافی نخ ها را با استفاده از قیچی قطع می کند. انجام این اقدامات به صورت سرپایی است و معمولا حدود ۱ ساعت به طول می انجامد.

برای لیفت نخ زیر چشم از چه نخی استفاده می شود؟

امروزه نوع و جنس های متفاوتی از نخ ها در دنیا برای لیفت زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد که هر یک از آن ها در ویژگی و کارایی با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما انتخاب این که از چه نوع نخ هایی برای انجام لیفت نخ زیر چشم مورد استفاده قرار گیرد بسته به انتظارات و خواسته های فرد متقاضی و همچنین صلاحدید پزشک متخصص می باشد.

برای لیفت نخ زیر چشم از چه نخی استفاده می شود؟

به طور کلی دو دسته نخ برای انجام لیفت نخ زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد که دسته اول نخ های خاردار و دسته دوم نخ های صاف یا بدون خار نام دارند.
تنها تفاوتی که این نخ ها نسبت به یکدیگر دارند در میزان دوام آن ها می باشد به طوری که نخ های بدون خار معمولا پس از چند ماه در داخل بافت می لغزند و تاثیر خود را از دست می دهند در حالی نخ خاردار می تواند تا چند سال نیز تاثیرات خود را حفظ نماید.
اما فارغ از دسته های نخ که بررسی شد جنس نخ های مورد استفاده در لیفت با نخ برای اطراف چشم نیز متفاوت می باشد. در حال حاضر مشهور ترین جنس نخ هایی که مورد استفاده قرار می گیرد PDO, PLLA, PCL می باشند که تنها تفاوت میان آن میزان استحکام و قدرت کشش نخ ها می باشد.

به طور مثال نخهای بکار رفته در لیفت زیر چشم با نخ از PDO ساخته شده اند. این نخ ها روند کلاژن سازی را تحریک می کنند و باعث افزایش تولید کلاژن جدید در پوست می شوند. نخ های PDO همچنین باعث تحریک سنتز الاستین و اسید هیالورونیک در پوست می شوند که هر دو برای حفظ جوانی و نشاط ضروری هستند. ظاهر زیبایی پوست را می توان بلافاصله پس از این درمان مشاهده کرد، اما این درمان در روزها و هفته ها پس از درمان نتیجه می گیرد.

مزایا و استفاده های لیفت نخ زیر چشم

انجام عمل زیبایی لیفت با نخ زیر چشم برای کاربران آن دارای مزیت ها و امتیاز های ویژه ای نسبت به سایر روش ها و متد های مشابه برای رفع چین و چروک و پف زیر چشم می باشد که قطعا با آگاهی یافتن از آن ها می توان در تصمیم گیری و انتخاب این روش مصمم تر شد.

  1. از جمله مزیت های مهم انجام لیفت زیر چشم، جوان سازی و رفع تمامی چین خوردگی ها و پف زیر چشم می باشد که مزیت عمده استفاده از این روش محسوب می شود.
  2. انجام لیفت با نخ اطراف چشم نیاز به تزریق داروی بیهوشی نمی باشد و تنها با تزریق یک بی حس کننده موضعی می توان آن را انجام داد.
  3. این عمل زیبایی فرایند و مراحل پیچیده ای ندارد و به سادگی و در عرض یک ساعت به اتمام می رسد.
  4. لیفت نخ زیر چشم یک عمل زیبایی کم تهاجم محسوب می شود و برای فرد متقاضی خطر خاصی را ندارد.
  5. نخ های مورد استفاده در لیفت زیر چشم بسته به جنس آن ها پس از مدتی معین توسط بدن و پوست جذب می شوند و در زیر پوست باقی نخواهند ماند.
  6. نخ هایی که در زیر پوست کاشت می شوند باعث تحریک کلاژن سازی پوست می شوند که منجر به افزایش شادابی و استحکام پوست خواهند شد.

به طور کلی از ویژگی های مهم این تکنیک این است که به سرعت بهبود پیدا می کند و نیازی به استراحت طولانی در خانه نیست. این روش پس از تزریق یا کرم بی حسی موضعی شروع می شود. روش استاندارد حدود ۳۰-۶۰ دقیقه ادامه دارد.
از نوع ضخیم نخ برای لیفت صورت استفاده می شود. این خارها با اتصال به پوست برداشته می شوند. نوع بدون خار فقط برای پر کردن جای خالی یا تحریک جوانسازی کلاژن استفاده می شود. از طول های کوتاه تر برای بالا بردن ابروها و نخ های ضخیم تر و بلندتر استفاده می شود تا قسمت زیرین صورت را برداشته و خطوط خنده یا فک پایین و کل صورت را برطرف کنید.

آیا نتایج لیفت نخ زیر چشم دائمی است؟

تمامی آثار و نتایج حاصل از لیفت با نخ اطراف چشم موقتی بوده و پس از مدتی دوباره پوست به حالت قبل از عمل خود باز خواهد گشت، اما بیمار می تواند دوباره برای ترمیم مجددا لیفت با نخ را انجام دهند.

آیا نتایج لیفت نخ زیر چشم دائمی است؟

مدت زمان دوام این آثار و نتایج بستگی به جنس نخ مورد استفاده در لیفت با نخ (Lift with yarn) دارد. به عنوان مثال نخ های PDO حداکثر می توانند تا ۶ یا ۹ ماه تاثیرات خود را بر نواحی اطراف چشم حفظ کنند و پس از آن توسط پوست جذب می شوند.
نخ های PLLA نیز نسبت به نخ PDO استحکام و کشش بیشتری دارد و می تواند تا ۱۸ ماه پس از کاشت در زیر چشم شخص دوام بیاورد و تاثیرات خود را حفظ نماید و پس از گذشت این مدت توسط پوست جذب خواهد شد.
نخ های PLC نیز محکم ترین و با دوام ترین جنس نخ می باشد که تا ۳۶ ماه می تواند دوام داشته باشد و پس از آن توسط پوست جذب خواهد شد.
همچنین بدون شک رعایت کردن توصیه های پزشکی می تواند بر دوام لیفت نخ زیر چشم تاثر مثبتی داشته باشد.به طور مثال بهتر است قبل از لیفت با مشورت پزشک از مراقبت ها و اقداماتی که قبل از لیفت باید انجام دهید اطلاعات کافی و لازم را بدست آورید.
همچنین پس از لیفت مراقبت های لازم را انجام داده تا نه تنها از عوارض احتمالی جلوگیری کنید بلکه به دوام بیشتر و نتیجه بهتر لیفت خود کمک شایانی کرده باشید. پس می توان نتیجه گرفت بخشی از دوام اثرات لیفت نخ به خود متقاضی بستگی دارد، بخشی از آن به پزشک و میزان مهارت آن و بخشی دیگر به برند و میزان کیفیت نخ های استفاده شده بستگی دارد.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت با نخ خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code