برای گودی زیر چشم ژل بهتر است یا چربی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دانش زیبایی، متدهای فراوانی برای افزایش زیبایی و جوانی در چهره افراد ابداع و به وجود آمده‌ است، یکی از اقداماتی که برای جوان‌سازی و زیبایی صورت به کار می‌رود، رفع چین و چروک و گودی‌های صورت است، به طور عمده برای رفع این موارد از دو روش تزریق ژل و چربی استفاده می‌شود. هر دو روش ذکر شده، امروزه طرفداران بسیاری را در دنیا جذب کرده‌اند و روز به روز بر کاربردهای تزریق ژل و تزریق چربی افزوده می‌شود اما انتخاب یکی از دو روش تزریق ژل و تزریق چربی برای افرادی که قصد انجام اقداماتی برای زیبایی خود دارند کمی دشوار است.

آگاهی و دانستن اینکه این روش‌ها چه تفاوت و مزیت‌هایی نسبت به یکدیگر دارند قطعا می‌تواند کمک شایانی به شخص کند.

اینفوگرافیک راهنمای تزریق ژل یا چربی زیر چشم

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی با هم دارند؟

استفاده از تزریق چربی بدن خود انسان، یک انقلاب در عمل‌های زیبایی بود که پس از آزمایش‌های بسیار، موثر بودن آن اثبات شد، البته هنوز هم تزریق ژل در جامعه بسیار رواج دارد؛ بسیاری از افرادی که قصد انجام ” تزریق چربی به صورت ” خود را دارند از تفاوت‌های موجود میان تزریق ژل و تزریق چربی آگاه نیستند و حتی برخی از افراد نیز تصور می‌کنند این دو روش تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ اما این یک تفکر غلط است؛ زیرا تزریق چربی و ژل از بسیاری جهات بایکدیگر تفاوت دارند که آگاهی از آن‌ها، می‌تواند سبب نتیجه‌گیری بهتر شود.

تفاوت تزریق ژل و چربی

 1. از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تفاوت‌های بین تزریق ژل و تزریق چربی می‌توان به مواد تزریق شده در هر دو روش اشاره کرد، در تزریق چربی از بافت چربی بدن شخص و در تزریق ژل از مواد شیمیایی و ساخته شده در صنعت استفاده می‌کنند؛ مشخص است که استفاده از بافتی که از خود بدن فرد به دست می‌آید، کاملا ایده‌آل و مناسب برای سلامتی عمومی فرد می‌باشد.
 2. تفاوت دیگر و مهم بین تزریق ژل و تزریق چربی این است که دوام و ماندگاری استفاده از تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل است، تزریق چربی موقتی بوده و شخص باید هر چند ماه یکبار برای ترمیم، ژل تزریق کند در حالی که تزریق چربی طبیعی، روشی ماندگار و دائمی شناخته می‌شود که نتایج بسیار مناسبی مانند جوان‌سازی سلول‌های پوست را به همراه دارد.
 3. بعد از تزریق چربی احتمال تغییر در محل قرارگیری آن یا جا‌به‌جایی چربی‌ها در زیر پوست پایین است؛ اما در تزریق ژل ممکن است، ژل‌ها در زیر پوست جا به جا شوند.
 4. از دیگر موارد استفاده از چربی طبیعی می‌توان به ایجاد برجستگی در ناحیه گونه اشاره کرد، همچنین اگر دنبال لیفت پوست یا پلک هستید، تزریق چربی بسیار منطقی است؛ ایجاد برجستگی در سایر نواحی مشخص بدن، از سایر موارد استفاده از چربی است.
 5. استفاده از تزریق چربی طبیعی کاربردهای بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد از تزریق ژل عمدتا برای نواحی مانند لب‌ها و گونه استفاده می‌کنند در حالی که از تزریق چربی می‌توان برای نقاطی مانند گیج گاه و اطراف چشم و شقیقه نیز استفاده کرد.
 6. اگر فرد هیچگونه چربی اضافه در بدن نداشته باشد و تشخیص پزشک این باشد که برداشت چربی، سبب آسیب رساندن به سیستم سلامتی بدن او می‌شود از تزریق ژل به عنوان گزینه آلترناتیو استفاده می‌کنند.
 7. پس از تزریق چربی اگر تزریق با تکنیک درست و خوب انجام نگیرد ممکن است بعدها شکل گلوله گلوله به خود بگیرد. در روش تزریق طبیعی چربی این امکان وجود ندارد و چربی‌‎ها به صورت یکنواخت و صاف باقی می‌مانند.
 8. مدت زمان انجام تزریق چربی معمولا بین ۳ الی ۵ ساعت طول می‌کشد در حالی که برای تزریق ژل مدت کمتری نیاز است و معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشدو پس از تزریق چربی توصیه می‌شود به خانه بروید و استراحت کنید. شاید کیسه یا یخ  برای گذاشتن روی محل تزریق شده لازم باشد که پزشک بنا بر صلاحدید توصیه خواهد کرد.
 9. استفاده از تزریق ژل فقط خاصیت پرکنندگی خواهد داشت در حالی که تزریق طبیعی چربی به دلیل استفاده از بافت‌های بدن می‌توانند در تولید کلاژن‌های بدن تاثیر بگذارند و این کار سبب جوان‌سازی پوست خواهد شد. همین یک مورد باعث شده تعداد متقاضیان تزریق چربی به زیر چشم یا سایر نقاط بدن به شدت افزایش یابد و از آنجایی که این عمل به هیچ وجه تهاجمی نیست و هیچ نوع عوارض و حساسیت منتظر شما نخواهد بود با نهایت لذت منتظر نتیجه دادن آن خواهید ماند.

تزریق ژل یا چربی زیر چشم

 تزریق ژل زیر چشمتزریق چربی زیر چشم
 

 

مزایا

۱. هزینه پایین کار

۲. بدون دوره نقاهت طولانی

۳. مدت زمان کوتاه جلسه تزریق (بین ۱ الی ۲ ساعت)

۱. عدم احتمال آلرژی‌های پوستی و عفونت

۲. ماندگاری بالا

۳. عدم احتمال جابجایی چربی تزریق شده زیر پوست

۴. قابلیت تزریق در تمامی نواحی بدن

۵. علاوه بر داشتن خاصیت پرکنندگی سبب تحریک پوست برای کلاژن‌سازی و در نهایت جوان‌سازی آن می‌شود.

 

معایب

۱. احتمال ایجاد عوارض و حساسیت‌های پوستی

۲. ماندگاری پایین

۳. گزینه مناسب برای کسانی که بانک چربی مناسبی برای استخراج چربی ندارند.

۱. دوره نقاهت نسبتا طولانی به دلیل زخم‌هایی که برای استخراج چربی ایجاد شده‌اند.

۲. طولانی بودن مدت زمان استخراج و تزریق چربی (حدود ۳ الی ۵ ساعت)

۳. نیاز به مهارت و تخصص کافی جهت رسیدن به نتایج مطلوب و ایده‌آل

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

یکی از کاربردهایی که تزریق ژل دارد این است که از آن می‌توان برای رفع گودی و چین و چروک‌های صورت نیز استفاده کرد. ژل‌های تزریق شده به زیر چشم به دلیل استفاده از اسید هیالورونیک در مواد تشکیل دهنده آن باعث از بین رفتن حلقه‌های ایجاد شده در زیر چشم و گودی‌های به وجود آمده ناشی از نازک شدن پوست می‌شوند. تزریق ژل به زیر چشم به علت تحریک ناحیه هدف می‌تواند کمی باعث تحریک کلاژن‌های پوست شود که منجر به جوانسازی و روشن شدن پوست صورت شود.

تزریق ژل یا فیلر در دراز مدت باعث از بین رفتن نواقص پوستی و صافی پوست می‌شود. تزریق ژل به نواحی زیر چشم که دارای گودی و سیاهی هستند باعث افزایش حجم زیر چشم، روشن‌تر شدن این ناحیه و از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود. طبیعتا از بین رفتن چین و چروک سبب می‌شود فرد ظاهری کاملا جدید و زیبا پیدا کند؛ زیرا چشم‌ها نقش مهم در زیبا به نظر آمدن چهره انسان دارند.

مطالب بیشتر: بهترین روش تزریق چربی

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

تزریق ژل نیازمند دانش و مهارت لازم در این زمینه می‌باشد، لذا از انجام تزریق ژل نزد افراد ناشی و بدون دانش خودداری کنید؛ زیرا در صورتی که از تکنیک مناسبی جهت تزریق ژل استفاده نشود ممکن است عوارض جانبی بدی را برای شخص داشته باشد.

تزریق چربی زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی

با تزریق چربی زیر چشم نیز می‌توان به رفع چین و چروک و گودی و سیاهی دور چشم کمک کرد. به عنوان مشاوره، به اکثر مراجعه‌کنندگان توصیه می‌شود به مقدار فراوان آب مصرف کنند و اگر کمبود آهن دارند با استفاده از مکمل و قرص، اقدام به برطرف کردن آن کنند. در تزریق چربی از بافت‌های چربی بدن شخص استفاده می‌شود و سپس چربی‌های برداشت شده را به صورت هدفمند و دقیق به نقاط مورد نیاز در زیر چشم تزریق می‌کنند. این روش کاملا بی خطر است و چربی‌هایی که از بدن فرد برداشته می‌شود، قابلیت این را دارند که خیلی زود پر شود.

عمده علت کبود شدن و تیرگی زیر چشم به دلیل نازک شدن پوست و کاهش کلاژن‌های پوست است. به دلیل اینکه چربی‌های تزریق شده از داخل بافت‌های چربی بدن شخص برداشت می‌شود، پس از انتقال چربی به زیر چشم کلاژن‌های پوستی تحریک شده و شروع به تولید مجدد می‌کنند. البته میزان تحریک کلاژن‌ها بعد از تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی است. از آنجایی که این چربی خود بدن است، هیچ نوع حساسیتی متوجه فرد نشده و عوارض جانبی هم نخواهد داشت. علاوه بر این، سلول‌های بنیادی که باعث تولید سلول‌های جوان‌تر می‌شوند، بیشتر فعالیت خواهند داشت و این سلول‌ها در نهایت باعث شادابی، جوانی و زیبایی بیشتر پوست می‌گردند در واقع می‌توان گفت تزریق چربی، عاملی در برابر پیری است.

در نهایت افزایش کلاژن‌های پوست در ناحیه زیر چشم علاوه بر افزایش حجم، باعث رفع تیرگی و روشن شدن زیر چشم خواهد شد. برخلاف تزریق ژل، با ترانسفر چربی به زیر چشم، به دلیل اینکه چربی‌ها از داخل بدن استخراج شده‌اند و سازگاری و دوام بالایی دارند، تا مدت‌های طولانی تاثیرات آن بر زیر چشم‌ها باقی خواهد ماند. تزریق چربی معمولا به مقدار زیادی انجام می‌شود؛ زیرا همیشه درصدی را برای جذب شدن در بدن در نظر می‌گیرند به همین دلیل در روزهای اولیه تزریق، ناحیه مورد نظر کمی پف کرده به نظر خواهد آمد که با گذشت زمان و جذب چربی در بدن، حالت طبیعی و زیبا بر روی صورت نقش خواهد بست. تزریق چربی زیر چشم از نقاطی است که شاید هر یک سال باید دوباره تزریق شود تا حالت و فرم ایده‌آل حفظ شود بنابراین این مورد را هم باید لحاظ کنید.

 تزریق ژل زیر چشمتزریق چربی زیر چشم
 

نحوه تزریق

۱. تعیین جلسه مشاوره بین پزشک و مراجعه‌کننده

۲. آماده‌کردن کاندید تزریق ژل با اعمال بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون در نواحی اطراف چشم

۳. تزریق ژل در زیر چشم توسط پزشک متخصص توسط سرنگ‌های مخصوص ظریف

۱. تعیین جلسه مشاوره بین پزشک و مراجعه‌کننده

۲. آماده‌کردن کاندید تزریق چربی با اعمال بی‌حسی موضعی و استریلیزاسیون در نواحی اطراف چشم و بانک چربی

۳. برداشت چربی از بانک چربی

۴. آماده کردن چربی‌های برداشت شده به کمک سانتریفیوژ

۵. تزریق چربی‌های آماده شده در زیر چشم توسط پزشک متخصص توسط سرنگ‌های مخصوص ظریف

 

مراقبت بعد از تزریق۱. خودداری از فشار دادن ناحیه تزریق

۲. استفاده از کمپرس سرد به منظور جلوگیری از بروز تورم و همچنین کاهش عوارض جانبی احتمالی

۳. عدم شست و شوی صورت تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق

۴. دقت در مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک

۵. عدم خوابیدن بر روی شکم یا پهلو در شب اول

۶. خودداری از بلند کردن اجسام سنگین در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق

۱. خودداری از فشار دادن ناحیه تزریق

۲. استفاده از کمپرس سرد به منظور جلوگیری از بروز کبودی و تورم و همچنین کاهش عوارض جانبی احتمالی

۳. عدم شست و شوی صورت و بانک چربی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق

۴. عدم رفتن به سونا و حمام داغ در هفته اول

۵. دقت در مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک

۶. عدم خوابیدن بر روی شکم یا پهلو در شب اول

۷. خودداری از بلند کردن اجسام سنگین در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق

 

 

 

نتیجه

۱. بلافاصله بعد از اتمام تزریق نتیجه مثبت ایجاد شده قابل مشاهده است.

۲. احتمال تغییر در محل قرار گیری ژل در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی بالا است.

۱. بلافاصله بعد از اتمام تزریق نتیجه مثبت ایجاد شده قابل مشاهده است.

۲. احتمال تغییر در محل قرار گیری چربی در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی پایین است.

۳. به دلیل استفاده از بافت چربی خود بدن سازگاری بیشتری داشته و نتایج حاصله ظاهری کاملا طبیعی خواهند داشت.

ماندگاریماندگاری موقتی داشته و فرد باید هر چند ماه یکبار مجددا تزریق ژل را انجام دهد.ماندگاری بالا داشته و بسته به شرایط تا چندین سال نیز نتایج تزریق چربی باقی می‌ماند.

برای گودی زیر چشم فیلر بهتر است یا چربی

برای رفع تیرگی و پر کردن زیر چشم دو راه تزریقی وجود دارد: تزریق چربی و تزریق ژل. اینکه کدامیک از این دو تکنیک برای شما بهتر است به سطح توقعات شما، میزان فرورفتگی زیر چشم، زمان مورد نظرتان برای رسیدن به نتیجه و صلاحدید پزشکتان بستگی دارد. برای انتخاب هریک از این تکنیک‌ها بهتر است با ویژگی آن‌ها آشنا شوید:

 1. تزریق ژل: ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید بهترین نوع برای تزریق زیر چشم‌ها می‎باشند. این نوع ژل با بهره گیری از HA که در بدن انسان به طور طبیعی یافت می‌شود، استفاده از آن را بی‌خطر کرده و سازگاری بالایی با بافت‌های بدن دارد. این تایپ از فیلرها موقتی هستند و لازم است که بعد از مدتی به منظور حفظ نتایج، مجددا شارژ و تزریق شوند.
 2. تزریق چربی به زیر چشم: پیوند چربی یکی دیگر از روش‌های کم تهاجمی برای جوان ‌سازی ناحیه زیر چشم است. طی این روش مقدار کمی چربی از بدن خود فرد متقاضی از طریق لیپوساکشن استخراج می‌شود (به طور معمول از پهلو، شکم یا زیر باسن)، سپس چربی پردازش و تخلیص شده و در نهایت با سرنگ‌های ویژه به ناحیه زیر چشم تزریق می‌شود. نتایج پیوند چربی نسبت به ژل‌های تزریقی ماندگاری بیشتری دارد با این حال ناحیه‌ای که از آن چربی برداشته می‌شود تا مدتی (حدود ۷ الی ۱۰ روز) باید دوران نقاهت خفیفی را بگذارند.

آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

تزریق چربی یا تزریق ژل برای چروک زیر چشم معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و افراد هیچ دردی را حین تزریق فیلر (چربی و یا ژل) تجربه نخواهند کرد. با این حال ممکن است هنگام تزریق داروی بی‌حسی کمی سوزش و یا درد خفیفی را احساس نمایند که سریعا برطرف می‌شود.

آیا ترانسفر چربی زیر چشم درد دارد؟

بررسی مدت ماندگاری فیلر و چربی برای زیر چشم

همانطور که گفته شد، تزریق چربی زیر چشم برای رفع چروک میزان ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق ژل دارد با این حال تفاوت آن‌ها چشمگیر نیست. طبق گزارشات و تجربیات پزشکان و زیباجویان، گفته می‌شود که میزان ماندگاری هردو نوع فیلرها بین ۲ الی ۴ ماه است؛ با این حال هرچه مراقبت‌ها دقیق‌تر انجام شوند، طول عمر ژل و چربی نیز بیشتر می‌شود. البته باید به یاد داشته باشید که هم چربی و هم ژل برای بقای بیشتر نیاز به تزریق‌های منظم دارند و حداقل ۴ مرتبه به فاصله ۲ الی ۳ ماه باید شارژ شوند. بعد از این مدت، احتمالا هر ۶ ماه و یا حتی هر ۱ سال باید تزریق را شارژ نمود.

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

با اینکه هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی زیر چشم هدف‌ها و روش‌های مشترک زیادی دارند اما در بین تزریق ژل و چربی نیز تفاوت‌های عمده‌ای وجود دارد و هر یک برای هدف خاصی انجام می‌شوند:

 1. برای مثال اگر قرار است تزریق چربی به اعضایی از بدن صورت بگیرد که دارای فعالیت زیادی می‌باشد از ژل استفاده می‌کنند؛ زیرا بر اثر فعالیت، تمام چربی‌های تزریق شده ذوب می‌شود و خیلی زود احتیاج به تزریق دوباره پدیدار می‌شود که از لحاظ اقتصادی، برای متقاضی به صرفه نیست. البته تعیین اینکه تزریق ژل برای مراجعه کننده مناسب است یا تزریق چربی، بستگی به نظر و صلاحدید پزشک معالج دارد و ممکن است او تزریق ژل را برای فرد مناسب‌تر بداند.
 2. استفاده از روش تزریق چربی علاوه بر کارایی بیشتر در رفع چین و چروک و سیاهی زیر چشم از عوارض کمتر و عمر طولانی‌تر نسبت به ژل نیز برخوردار است و پس از گذشتن از فیلتر و صافی، به حالت بسیار نرم و منعطف درمی‌آید. این چربی از طریق سوزن‌های بسیار نازک به ناحیه زیر چشم منتقل می‌شود و این مرحله به هیچ وجه درد و سایر عوارض مرتبط را ندارد.
 3. همچنین استفاده از روش تزریق چربی برخلاق تزریق ژل از لحاظ اقتصادی نیز به‌صرفه‌تر است اما در تزریق ژل فرد باید هر چند ماه دوباره برای تزریق ژل به زیر چشم مراجعه کند. پس توصیه می‌شود که اگر قصد رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم را دارید از روش تزریق چربی به جای تزریق ژل استفاده کنید.

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

بهترین دکتر برای تزریق چربی زیر چشم

اگر قرار است تزریق چربی زیر چشم را انجام دهید باید در انتخاب متخصص وسواس بیشتری داشته باشید. پوست زیر چشم بسیار نازک و حساس است و یک بی‌احتیاطی متخصص می‌تواند عوارضی همانند پارگی پوست و یا تجمع چربی در این قسمت را به همراه داشته باشد. در این صورت قطعاً چهره شما را بسیار زشت شده و حتی ممکن است بینایی را تحت تاثیر قرار دهد. برای انتخاب بهترین دکتر جهت تزریق چربی زیر چشم چند فاکتور را در نظر داشته باشید:

 • اول باید مطمئن شوید متخصص انتخابی گواهی معتبر در زمینه تزریق چربی دارد.
 • از متخصص بخواهید نمونه کار‌های قوی در زمینه ترانسفر چربی زیر چشم را به شما نشان دهد. اگر ویدیو دارد، به شما نشان دهد و یا راه ارتباطی بین شما و متقاضیان قبلی را برقرار کند تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.
 • روشی که متخصص برای انتقال چربی زیر چشم انتخاب کرده است را نیز بررسی نمایید. اگر به سراغ روش نانوفت برود، قطعاً بهترین اثربخشی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در روش نانوفت چربی به ذرات بسیار ریز خرد  شده و در نتیجه احتمال تشکیل توده چربی زیر چشم وجود ندارد.

 براساس همین فاکتور‌ها شما می‌توانید بهترین دکتر برای انتقال چربی زیر چشم را انتخاب کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل و چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed