تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست؟Posted by On

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست؟

بررسی دو روش تزریق ژل و چربی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دانش زیبایی، روش ها و متدهای فراوانی برای افزایش زیبایی و جوانی در چهره افراد ابداع و به وجود آمده اند.

یکی از اقداماتی که برای جوان سازی و زیبایی صورت به کار می رود، رفع چین و چروک و گودی های صورت می باشد.

به طور عمده برای رفع این موارد از دو روش تزریق ژل و چرب استفاده می شود.

هر دو روش ذکر شده امروزه طرفداران بسیاری را در دنیا جذب رده اند و روز به روز بر کاربرد های تزریق ژل و تزریق چربی افزوده می شود.

اما انتخاب یکی از دو روش Filler injection و تزریق چربی برای افرادی که قصد انجام اقداماتی برای زیبایی خود هستند کمی دشوار است.

آگاهی و دانستن اینکه این روش ها چه تفاوت و مزیت هایی نسبت به یکدیگر دارند قطعا می تواند کمک شایانی به شخص کند.

 

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی با هم دارند ؟

بسیاری از افرادی که قصد انجام تزریق و یا تزریق چربی به صورت خود را دارند از تفاوت های موجود میان تزریق ژل و تزریق چربی آگاه نیستند و حتی برخی از افراد نیز تصور می کنند این دو روش تفاوتی با هم ندارند؛ اما این یک تفکر غلط است.

 

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی با هم دارند؟

 

  1. از مهم ترین و بزرگ ترین تفاوت های بین Filler injection و تزریق چربی می توان به موارد تزریق شده در هر دو روش اشاره کرد. در تزریق چربی از بافت چربی بدن شخص و در تزریق ژل از مواد شیمیایی و ساختگی در صنعت استفاده می کنند.
  2. تفاوت دیگر و مهم بین Filler injection و تزریق چربی این است که دوام و ماندگاری استفاده از تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل است. Filler injection موقتی بوده و شخص باید هر چند ماه دوباره برای ترمیم ژل تزریق کند، در حالی که از تزریق چربی روشی ماندگار و دائمی شناخته می شود.
  3. بعد از تزریق چربی احتمال تغییر در جای آن و جا به جایی چربی ها در زیر پوست پایین است؛ اما در تزریق ژل ممکن است در ژل ها در زیر پوست جا به جا شوند.
  4. استفاده از تزریق چربی استفاده و کاربرد های بیشتری نسبت به Filler injection دارد. از تزریق ژل عمدتا برای نواحی مانند لب ها و گونه استفاده می کنند؛ در حالی که از تزریق چربی می توان برای در نقاطی مانند گیج گاه و اطراف چشم و شقیقه نیز استفاده کرد.
  5. پس از Filler injection اگر تزریق با تکنیک درست و خوب انجام نگیرد ممکن است بعد ها شکل گلوله گلوله به خود بگیرد. در روش تزریق چربی این امکان وجود ندارد و چربی ها به صورت یکنواخت و صاف باقی می مانند.
  6. مدت زمان انجام تزریق چربی معمولا بین 3 الی 5 ساعت طول می کشد؛ در حالی که برای تزریق ژل مدت کمتری نیاز است و معمولا بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد.
  7. استفاده از تزریق ژل فقط خاصیت پر کنندگی خواهد داشت در حالی که تزریق چربی به دلیل استفاده از بافت های بدن می توانند در تولید کلاژن های بدن تاثیر بگذارند و این کار سبب جوان سازی پوست خواهد شد.

 

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

یکی از کاربرد هایی که تزریق ژل دارد این است که از آن می توان برای رفع گودی و چین و چروک های صورت نیز استفاده کرد.

ژل های تزریق شده به زیر چشم به دلیل استفاده از اسید هیالورونیک در مواد تشکیل دهنده آن، باعث از بین رفتن حلقه های ایجاد شده در زیر چشم و گودی های به وجود آمده که در نتیجه ی نازک شدن پوست به وجود آمده اند می شود.

Filler injection به علت تحریک ناحیه هدف می تواند کمی باعث تحریک کلاژن های پوست شود که باعث جوان سازی و روشن شدن پوست صورت شود.

با تزریق ژل به نواحی اطراف زیر چشم که دارای گودی و سیاهی هستند می تواند باعث با افزایش حجم زیر چشم باعث روشن تر شدن این ناحیه و از بین رفتن چین و چروک ها شود.

 

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

 

معمولا نتایج حاصل از Filler injection به نواحی زیر چشم تا مدت 18 الی 6 سال پس از تزریق ژل باقی خواهد ماند و بعد از آن شخص باید برای تزریق دوباره ژل به پزشک مراجعه کند.

Filler injection نیازمند دانش و مهارت لازم در این زمینه می باشد، پس از انجام تزریق ژل نزد افراد ناشی و بدون دانش خودداری کنید زیرا در صورتی که از تکنیک مناسبی جهت تزریق ژل استفاده نشود ممکن است عوارض جانبی بدی را برای شخص داشته باشد.

 

تزریق چربی زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی

علاوه بر تزریق ژل، از تزریق چربی نیز می توان برای رفع چین و چروک و گودی و سیاهی دور چشم استفاده کرد.

در تزریق چربی از بافت های چربی بدن شخص برداشت می شود و سپس چربی های برداشت شده را به صورت هدفمند و دقیق به نقاط مورد نیاز در زیر چشم تزریق می کنند.

عمده علت کبود شدن و تیرگی زیر چشم به دلیل نازک شدن پوست و کاهش کلاژن های پوست است که باعث کاهش آب رسانی و ضعیف شدن پوست آن ناحیه می شود.

به دلیل اینکه چربی های تزریق شده از داخل بافت های چربی بدن شخص برداشت می شود، پس از تزریق چربی به زیر پوست، کلاژن های پوستی تحریک شده و شروع به تولید می کنند البته میزان تحریک کلاژن ها بعد از تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی است.

در نهایت با افزایش کلاژن های پوست در ناحیه زیر چشم باعث افزایش آب رسانی به آن ناحیه می شود که علاوه بر افزایش حجم، باعث رفع تیرگی و روشن شدن زیر چشم خواهد شد.

با تزریق چربی به زیر پوست، به دلیل اینکه چربی ها از داخل بدن استخراج شده اند و سازگاری و دوام بالایی دارند، بر خلاف تزریق ژل تا مدت های طولانی تاثیرات آن بر زیر چشم ها باقی خواهد ماند.

 

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

با اینکه هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی هدف ها و روش های مشترک زیادی دارند، اما در بین تزریق ژل و چربی نیز تفاوت های عمده ای وجود دارد و هر یک برای هدف خاصی انجام می شود و هر کدام کاربران خاص خود را دارد.

البته انتخاب اینکه Filler injection برای بیمار مناسب است و یا تزریق چربی، بستگی به نظر و صلاحدید پزشک معالج دارد و ممکن است او تزریق ژل را برای بیمار مناسب تر بداند و برای پاسخگویی به نیاز بیمار کافی بداند.

اما استفاده از روش تزریق چربی علاوه بر کارایی بیشتر در رفع چین و چروک و سیاهی زیر چشم، از عوارض کمتر و عمر طولانی تر نسبت به Filler injection نیز برخوردار است،

همچنین استفاده از روش تزریق چربی برخلاق تزریق ژل از لحاظ اقتصادی نیز بر صرفه تر است و بیمار فقط با انجام یک جلسه تزریق چربی دیگر به آن نیاز ندارد؛ اما در تزریق ژل بیمار باید هر چند ماه دوباره برای Filler injection مراجعه کند.

پس توصیه می شود که اگر قصد رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم را دارید از روش تزریق چربی به جای تزریق ژل استفاده کنید.

 

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از بهترین برند های حجم دهنده به مچ پا و صورت آماده ارائه خدمات به شما همراهان گرامی میباشد، از طریق شماره های داخل سایت و یا چت آنلاین با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *