تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست؟

بررسی دو روش تزریق ژل و چربی

امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دانش زیبایی، روش ها و متدهای فراوانی برای افزایش زیبایی و جوانی در چهره افراد ابداع و به وجود آمده اند.

یکی از اقداماتی که برای جوان سازی و زیبایی صورت به کار می رود، رفع چین و چروک و گودی های صورت می باشد.

به طور عمده برای رفع این موارد از دو روش تزریق ژل و چرب استفاده می شود.

 

 

هر دو روش ذکر شده امروزه طرفداران بسیاری را در دنیا جذب رده اند و روز به روز بر کاربرد های ” تزریق ژل ” و تزریق چربی افزوده می شود.

اما انتخاب یکی از دو روش Filler injection و تزریق چربی برای افرادی که قصد انجام اقداماتی برای زیبایی خود هستند کمی دشوار است.

آگاهی و دانستن اینکه این روش ها چه تفاوت و مزیت هایی نسبت به یکدیگر دارند قطعا می تواند کمک شایانی به شخص کند.

 

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی با هم دارند ؟

تزریق چربی بدن خود انسان، یک انقلاب در عمل های زیبایی بود که پس از آزمایش های بسیار، موثر بودن آن اثبات شد. البته هنوز هم که هنوز است، تزریق ژل هم در جامعه بسیار رواج دارد.

بسیاری از افرادی که قصد انجام تزریق و یا ” تزریق چربی به صورت ” خود را دارند از تفاوت های موجود میان تزریق ژل و تزریق چربی آگاه نیستند و حتی برخی از افراد نیز تصور می کنند این دو روش تفاوتی با هم ندارند؛ اما این یک تفکر غلط است. تزریق چربی و ژل از بسیاری جهات باهم تفاوت دارند که آگاهی از آن ها، می تواند سبب نتیجه گیری بهتر شود.

 

تزریق ژل و چربی چه تفاوتی با هم دارند؟

 

  1. از مهم ترین و بزرگ ترین تفاوت های بین Filler injection و تزریق چربی می توان به موارد تزریق شده در هر دو روش اشاره کرد. در تزریق چربی از بافت چربی بدن شخص و در تزریق ژل از مواد شیمیایی و ساختگی در صنعت استفاده می کنند. مشخص است که استفاده از بافتی که از خود بدن فرد به دست می آید، کاملا ایده آل و مناسب برای سلامتی عمومی فرد می باشد.
  2. تفاوت دیگر و مهم بین Filler injection و تزریق چربی این است که دوام و ماندگاری استفاده از تزریق چربی بیشتر از تزریق ژل است. Filler injection موقتی بوده و شخص باید هر چند ماه دوباره برای ترمیم ژل تزریق کند، در حالی که از تزریق چربی روشی ماندگار و دائمی شناخته می شود. در حالی که از تزریق چربی به روشی ماندگار و دائمی شناخته می شود که نتایج بسیار جالبی مانند جوان سازی سلول های پوست به همراه دارد.
  3. بعد از تزریق چربی احتمال تغییر در جای آن و جا به جایی چربی ها در زیر پوست پایین است؛ اما در تزریق ژل ممکن است در ژل ها در زیر پوست جا به جا شوند.
  4. از دیگر موارد استفاده از چربی می توان به ایجاد برجستگی در ناحیه گونه اشاره کرد. همچنین اگر دنبال لیفت پوست یا پلک هستید، تزریق چربی بسیار منطقی است. ایجاد برجستگی در سایر نواحی مشخص بدن، از سایر موارد استفاده از چربی است.
  5. استفاده از تزریق چربی استفاده و کاربرد های بیشتری نسبت به Filler injection دارد. از تزریق ژل عمدتا برای نواحی مانند لب ها و گونه استفاده می کنند؛ در حالی که از تزریق چربی می توان برای در نقاطی مانند گیج گاه و اطراف چشم و شقیقه نیز استفاده کرد.
  6. اگر فرد هیچگونه چربی اضافه در بدن نداشته باشد و تشخیص پزشک این باشد که برداشت چربی، سبب آسیب رساندن به سیستم سلامتی بدن می شود، از تزریق ژل به عنوان گزینه آلترناتیو استفاده می کنند.
  7. پس از Filler injection اگر تزریق با تکنیک درست و خوب انجام نگیرد ممکن است بعد ها شکل گلوله گلوله به خود بگیرد. در روش تزریق چربی این امکان وجود ندارد و چربی ها به صورت یکنواخت و صاف باقی می مانند.
  8. مدت زمان انجام تزریق چربی معمولا بین 3 الی 5 ساعت طول می کشد؛ در حالی که برای تزریق ژل مدت کمتری نیاز است و معمولا بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد. پس از تزریق چربی، توصیه می شود به خانه بروید و استراحت کنید. شاید کیسه یا ژل های یخ زده برای گذاشتن روی محل تزریق شده لازم باشد که پزشک بنا بر صلاحدید، توصیه خواهد کرد.
  9. استفاده از تزریق ژل فقط خاصیت پر کنندگی خواهد داشت در حالی که تزریق چربی به دلیل استفاده از بافت های بدن می توانند در تولید کلاژن های بدن تاثیر بگذارند و این کار سبب جوان سازی پوست خواهد شد. همین یک مورد باعث شده تعداد متقاضیان تزریق چربی به زیر چشم یا سایر نقاط بدن، به شدت افزایش یابد و از آنجایی که این عمل به هیچ وجه تهاجمی نیست و هیچ نوع عوارض و حساسیت منتظر شما نخواهد بود، با نهایت لذت منتظر نتیجه دادن آن خواهید ماند.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

یکی از کاربرد هایی که تزریق ژل دارد این است که از آن می توان برای رفع گودی و چین و چروک های صورت نیز استفاده کرد.

  تزریق چربی از شکم به صورت امکان پذیر است؟

ژل های تزریق شده به زیر چشم به دلیل استفاده از اسید هیالورونیک در مواد تشکیل دهنده آن، باعث از بین رفتن حلقه های ایجاد شده در زیر چشم و گودی های به وجود آمده که در نتیجه ی نازک شدن پوست به وجود آمده اند می شود.

Filler injection به علت تحریک ناحیه هدف می تواند کمی باعث تحریک کلاژن های پوست شود که باعث جوان سازی و روشن شدن پوست صورت شود. تزریق ژل یا فیلر، در دراز مدت باعث از بین رفتن نواقص پوستی و صافی پوست می شود.

با تزریق ژل به نواحی اطراف زیر چشم که دارای گودی و سیاهی هستند می تواند باعث با افزایش حجم زیر چشم باعث روشن تر شدن این ناحیه و از بین رفتن چین و چروک ها شود. طبیعتا از بین رفتن چین و چروک، سبب می شود فرد ظاهری کاملا جدید و زیبا پیدا کند زیرا چشم ها و زیر چشم ها، نقشی مهم در زیبا به نظر آمدن چهره انسان دارند.

 

انتقال ژل زیر چشم برای رفع گودی و چین و چروک

 

معمولا نتایج حاصل از Filler injection به نواحی زیر چشم تا مدت 18 الی 6 سال پس از تزریق ژل باقی خواهد ماند و بعد از آن شخص باید برای تزریق دوباره ژل به پزشک مراجعه کند.

Filler injection نیازمند دانش و مهارت لازم در این زمینه می باشد، پس از انجام تزریق ژل نزد افراد ناشی و بدون دانش خودداری کنید زیرا در صورتی که از تکنیک مناسبی جهت تزریق ژل استفاده نشود ممکن است عوارض جانبی بدی را برای شخص داشته باشد.

  مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

 

تزریق چربی زیر چشم برای رفع گودی و تیرگی

علاوه بر تزریق ژل، از تزریق چربی نیز می توان برای رفع چین و چروک و گودی و سیاهی دور چشم استفاده کرد. به عنوان مشاوره، به اکثر مراجعه کنندگان توصیه می شود به مقدار فراوان آب مصرف کنند و اگر کمبود آهن دارند، با استفاده از مکمل و قرص، اقدام به برطرف کردن آن کنند.

به عنوان مشاوره، به اکثر مراجعه کنندگان توصیه می شود به مقدار فراوان آب مصرف کنند و اگر کمبود آهن دارند، با استفاده از مکمل و قرص، اقدام به برطرف کردن آن کنند.

در تزریق چربی از بافت های چربی بدن شخص برداشت می شود و سپس چربی های برداشت شده را به صورت هدفمند و دقیق به نقاط مورد نیاز در زیر چشم تزریق می کنند. این روش کاملا بی خطر است و چربی هایی که از بدن فرد برداشته می شود، قابلیت این را دارد که خیلی زود پر شود.

عمده علت کبود شدن و تیرگی زیر چشم به دلیل نازک شدن پوست و کاهش کلاژن های پوست است که باعث کاهش آب رسانی و ضعیف شدن پوست آن ناحیه می شود.

به دلیل اینکه چربی های تزریق شده از داخل بافت های چربی بدن شخص برداشت می شود، پس از تزریق چربی به زیر پوست، کلاژن های پوستی تحریک شده و شروع به تولید می کنند البته میزان تحریک کلاژن ها بعد از تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی است.

از آنجایی که این چربی خود بدن است، هیچ نوع حساسیتی متوجه فرد نخواهد شد. عوارض جانبی هم نخواهد داشت و حتی علاوه بر این، سلول های بنیادی که باعث تولید سلول های جوانتر می شوند، بیشتر فعالیت خواهند داشت و این در نهایت باعث شادابی، جوانی و زیبایی بیشتر پوست خواهد شد. در واقع می توان گفت تزریق چربی، عاملی در برابر پیری است.

در نهایت با افزایش کلاژن های پوست در ناحیه زیر چشم باعث افزایش آب رسانی به آن ناحیه می شود که علاوه بر افزایش حجم، باعث رفع تیرگی و روشن شدن زیر چشم خواهد شد.

با تزریق چربی به زیر پوست، به دلیل اینکه چربی ها از داخل بدن استخراج شده اند و سازگاری و دوام بالایی دارند، بر خلاف تزریق ژل تا مدت های طولانی تاثیرات آن بر زیر چشم ها باقی خواهد ماند.

  ویژگی های دکتر خوب برای تزریق چربی به صورت

تزریق چربی معمولا به مقدار زیادی انجام می شود زیرا همیشه درصدی را برای جذب شدن در بدن در نظر می گیرند به همین دلیل در روزهای اولیه تزریق، ناحیه موردنظر کمی پف کرده به نظر خواهد آمد که با گذشت زمان و جذب چربی در بدن، حالت طبیعی و زیبا دوباره روی صورتتان نقش خواهد بست.

تزریق چربی زیر چشم از نقاطی است که شاید هر یک سال یک بار، باید دوباره تزریق شود تا حالت و فرم ایده آل حفظ شود؛ بنابراین این مورد را هم باید لحاظ کنید.

 

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

با اینکه هر دو روش تزریق ژل و تزریق چربی هدف ها و روش های مشترک زیادی دارند، اما در بین تزریق ژل و چربی نیز تفاوت های عمده ای وجود دارد و هر یک برای هدف خاصی انجام می شود و هر کدام کاربران خاص خود را دارد.

برای مثال اگر قرار است تزریق چربی به اعضایی از بدن صورت بگیرد که قرار است فعالیت زیادی داشته باشد، از ژل استفاده می کنند؛ زیرا بر اثر فعالیت، تمام چربی های تزریق شده ذوب می شود و خیلی زود، احتیاج به تزریق دوباره پدیدار می شود که از لحاظ اقتصادی ، برای متقاضی به صرفه نیست.

البته انتخاب اینکه Filler injection برای مراجعه کننده مناسب است و یا تزریق چربی، بستگی به نظر و صلاحدید پزشک معالج دارد و ممکن است او تزریق ژل را برای بیمار مناسب تر بداند و برای پاسخگویی به نیاز بیمار کافی بداند.

اما استفاده از روش تزریق چربی علاوه بر کارایی بیشتر در رفع چین و چروک و سیاهی زیر چشم، از عوارض کمتر و عمر طولانی تر نسبت به Filler injection نیز برخوردار است، و پس از گذشتن از فیلتر و صافی، به حالت بسیار نرم و منعطف درمی آید. این چربی در داخل سوزن های بسیار نازک تزریق و به ناحیه زیر چشم منتقل می شود. این مرحله به هیچ وجه درد و سایر عوارض مرتبط را ندارد.

همچنین استفاده از روش تزریق چربی برخلاق تزریق ژل از لحاظ اقتصادی نیز بر صرفه تر است و فرد فقط با انجام یک جلسه تزریق چربی دیگر به آن نیاز ندارد؛ اما در تزریق ژل فرد باید هر چند ماه دوباره برای Filler injection مراجعه کند.

پس توصیه می شود که اگر قصد رفع چین و چروک و سیاهی اطراف چشم را دارید از روش تزریق چربی به جای تزریق ژل استفاده کنید. اگر هنوز با خواندن این متن، در خصوص انتخاب یک مورد تردید دارید و نمی دانید برای مورد شما، تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل، جای نگرانی نیست.

 

انتخاب درست بین تزریق ژل و چربی برای زیر چشم

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت حجم دهنده به مچ پا خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

تزریق چربیتزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)