1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت ابرو
 4. نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو – عوامل موثر بر آن (به روز شده در ۱۴۰۱)

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو – عوامل موثر بر آن (به روز شده در ۱۴۰۱)

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

یکی از مزایای پیوند ابرو، دوام و ماندگاری آن است. پزشکان متخصص برای ایمپلنت از قسمت‌هایی از موی سر کمک می‌گیرند که احتمال ریزش مو در آن نواحی نزدیک به صفر است. آن‌ها اغلب از قسمت­‌های پشت سر که ریزش کمتری داشته و فولیکول‌های قوی‌تری دارند، بهره می­‌گیرند. شاید تا ثابت شدن رشد موهای کاشته شده زمان زیادی نیاز باشد، اما بعد از یک دوره کوتاه، موهای کاشته شده، زیبایی چهره و ابروی شما را تضمین خواهند کرد. سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که ماندگاری کاشت طبیعی ابرو چقدر است؟

بعد از کاشت ابرو، فولیکول‌ها همانند موی طبیعی ابرو رشد خواهند کرد لذا برای اینکه ماندگاری پیوند ابروی طبیعی بیشتر شود لازم است از ابروهای خود مراقبت کنید.

اینفوگرافیک نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو
اینفوگرافیک نتایج و مدت ماندگاری پیوند ابرو

روند ثبات موهای کاشته شده در ابرو

فردی که پیوند طبیعی ابرو انجام داده است باید حدود دوازده ماه صبر کند تا نتایج کامل را مشاهده کند. اولین موها حدود یک ماه پس از کاشت یعنی بعد از پایان دوران نقاهت به صورت نامنظم و نازک شروع به رشد می‌کنند. فرد در ماه‌های دوم و سوم شاهد ریزش بسیاری از موهای کاشته شده خواهد بود؛ که ممکن است برای وی نگرانی‌هایی پدید آورد. در حالی که جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد؛ زیرا این ریزش مربوط به ساقه‌های ظریف مو است و فولیکول‌های مو در زیر پوست باقی خواهند ماند و به موهایی ضخیم تر تبدیل خواهند شد.

رشد دائمی مو و ضخیم شدن ابروها از ماه چهارم شروع می‌شود و رشد کامل تا ماه دوازدهم ادامه دارد. در نتیجه زیباجو بهتر است تا قبل از پایان دوازده ماه در مورد نتیجه نهایی پیش داوری نکند.

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو چگونه است؟

در گذشته ابروهای نازک و کشیده طرفداران زیادی داشت و به عنوان بخشی از زیبایی چهره شناخته می‌شد. اما در حال حاضر، تعریف دیگری از زیبایی مطرح است. ابروهای پهن حالت طبیعی‌تر و زیباتر به چهره می‌بخشند.

از این رو افرادی که ابروهای کم‌پشت و نازکی دارند، به دنبال راهی برای افزایش تراکم موی ابرو می‌گردند. پیوند طبیعی ابرو به عنوان روشی دائمی، گزینه‌ مناسبی برای این افراد خواهد بود چرا که بعد از پیوند، نیازی به استفاده از روش‌های موقتی برای پر کردن ابروهای خود ندارند. در نتیجه مشکلاتی نظیر آلرژی‌های پوستی و عفونت‌های احتمالی ناشی از اعمال روش‌های موقتی پیش نمی‌آید.

ماندگاری کاشت ابرو دائمی است و نتایج طبیعی‌تری برای متقاضی حاصل می‌کند. اگر چه سابقه‌ی کاشت طبیعی مو به زمان‌های طولانی‌تری برمی‌گردد، اما ایمپلنت طبیعی ابرو برای نخستین بار در سال ۱۹۹۰ با موفقیت انجام شد.

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو

به نظر می‌رسد که پروسه‌ی ایمپلنت ابرو به مراتب سخت‌تر از پیوند مو باشد چرا که این روش ظرافت‌‌های زیادی می‌طلبد. طراحی ابرو پیش از پیوند، مشخص نمودن نقاط و تعیین خط ابرو از ضرورت‌هایی است که در کاشت طبیعی ابرو الزامی است. آنچه که مهم است، زاویه‌بندی صحیح تارهای ابرو است به شکلی که این تارها با یکدیگر هم‌جهت باشند. در غیر این صورت در زیبایی ابرو و چهره تاثیر منفی خواهد داشت. در ادامه قصد داریم تا به عوامل تاثیرگذار و نکات مهم در خصوص افزایش ماندگاری کاشت طبیعی ابرو بپردازیم.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو و دریافت مشاوره رایگان تخصصی به صورت تلفنی با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو هلیا ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس حاصل فرمایید. هم چنین می‌توانید از طریق شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ در چت آنلاین واتس آپ با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان تخصصی بهره مند شوید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری و دوام کاشت ابرو

علاوه بر تکنیک مورد استفاده توسط پزشک هنگام کاشت ابرو، عوامل دیگری چون انتخاب فولیکول‌های مناسب برای کاشت، نحوه مراقبت از ابرو بعد از کاشت مانند نحوه شستشوی ابرو، رژیم غذایی فرد و جنس ابرو بر دوام کاشت ابرو تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال پزشک هنگام کاشت باید فولیکول‌هایی را انتخاب کند که در برابر ریزش مقاومت بالایی دارند؛ فولیکول‌های ناحیه پشت سر بهترین فولیکول‌ها برای کاشت هستند. از طرفی هنگام برداشت فولیکول‌ها، بهتر است پزشک از روش‌های پیشرفته‌ای که بازدهی بالایی دارند و فولیکول‌ها با کمترین آسیب از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند؛ استفاده کند.

اصلاح بیش از حد بعد از کاشت ابرو، رنگ کردن ابرو پیش از سپری شدن دوره رشد فولیکول‌های مو، فعالیت‌های سنگین در دوران نقاهت پس از پیوند می‌تواند سبب کاهش ماندگاری و دوام کاشت ابرو شود.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو بعد از یک ماه

شاید عجله داشته باشید تا هر چه زودتر بفهمید که بعد از کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد یا حتی بخواهید در همان ماه نخست شاهد چهره جدید خودتان باشید. با این وجود توصیه می‌کنیم شکیبا باشید چرا که دستیابی به نتایج دائمی به خصوص در پیوند طبیعی ابرو نیازمند صبر و شکیبایی بیشتری است. در یک ماه اول بعد از کاشت ابرو ممکن است شاهد رشد ابروها به صورت نامحسوسی باشید. همچنین در این مرحله رنگ قرمز موضعی که عمل در آن انجام گرفته است رفع گردیده و پوست به حالت طبیعی خود برمی‌گردد.

استارت ریزش مو نیز به تدریج از یک ماه بعد از عمل پیوند ابرو انجام می‌گیرد. بنابراین مشاهده علائمی از این قبیل در ماه نخست پس از عمل اصلاٌ نباید برای فرد ناخوشایند باشد. همچنین ممکن است در برخی مواقع در موضع کاشت احساس خارش داشته باشید که می‌تواند نشانه خوبی برای بهبود زخم در این ناحیه باشد.

نتیجه کاشت ابرو بعد از سه ماه

حدود سه ماه پس از کاشت ابرو فاز ریزش کاشت ابرو وارد مرحله جدیدی می‌شود. این همان مرحله‌ای است که در آن آناژن افلوویوم نیز روی می‌دهد. در این مرحله فولیکول‌هایی که در جریان عمل ایمپلنت ابرو کاشته شده‌اند به نوعی دچار شوک ریزشی شده و چنین حالتی می‌تواند در صورتی که فرد از قبل توجیه نشده باشد این قضیه موجب نگرانی وی شود در حالی که این شرایط کاملاٌ طبیعی بوده و برای رشد موهای ابرو ضروری می‌باشد. این نوع ریزش نه تنها نباید موجب دغدغه افرادی شود که عمل پیوند ابرو را انجام داده‌اند بلکه می‌تواند خبر از موفقیت عمل بدهد.

در این مرحله همچنین عوارض ناشی از عمل یا اسکار و جای زخم برطرف شده و روند رشد موها آغاز می‌شود. در ماه سوم به بعد باید انتظار داشته باشید تا روند رشد موها شتاب بیشتری بگیرند و به تدریج ابروها از حالت قبلی خارج شده و متراکم‌تر خواهند شد.

نتیجه کاشت ابرو بعد از ۳ ماه

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

نتایج کاشت ابرو تا چه مدت ماندگار است؟

نتیجه‌ کاشت ابرو تا حد قابل توجهی به مرکز ارائه‌ دهنده خدمات زیبایی و عملکرد متخصص وابسته است. در صورتی که در ماه‌های اولیه‌ پس از ایمپلنت به دقت از ابروها مراقبت کنید، ماندگاری پیوند ابروی طبیعی حاصل خواهد شد. لازم است بدانید که احتمال رویش تمامی فولیکول‌های مو بسیار کم است چرا که در حین انتقال ممکن است فولیکول‌ها آسیب ببینند یا عوامل دیگری منجر به عدم رشد موها شوند. بنابراین این جراحی معمولاٌ نیاز به جلسات ترمیمی خواهد داشت تا فولیکول‌هایی که با موفقیت کاشته نشده‌اند جایگزین شده و موهایی که در جهت نامناسب رشد کرده‌اند اصلاح شوند.

نتایج کاشت ابرو تا چه مدت ماندگار است؟

بازه زمانینتایج کاشت ابرو
یک هفته-ایجاد حالت زخم در ابروها
-بروز تورم و کبودی
-ایجاد حالت دلمه در فولیکول‌های کاشته شده
یک ماه-احساس خارش و پوسته پوسته شدن در نواحی کاشت
-ایجاد بی‌حسی در بانک مو و ناحیه کاشت به دلیل آسیب دیدن بافت‌ها و عصب‌ها
-رشد نامنظم موهای کاشته شده
سه ماه-ریزش ناگهانی فولیکول‌های کاشته شده که به شوک ریزشی نیز معروف است
شش ماه-رشد دوباره موهای تازه کاشته شده
-حالت گرفتن ابروها و رشد منظم آن‌ها
-امکان اصلاح و رنگ کردن موها
-رسیدن به نتیجه ایده‌آل و طبیعی

آیا نتایج کاشت ابرو دائمی است؟

اصولاٌ یکی از اهدافی که افراد در عمل پیوند ابرو در جستجوی آن هستند دائمی بودن نتایج آن است. از همین رو اغلب در همان جلسه نخست این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا عمل کاشت ابرو دائمی است یا این که فقط محدود به مقطع خاصی می‌باشد. ممکن است در برخی موارد و به خصوص دو سال پس از انجام عمل پیوند طبیعی مجدداٌ ریزش ابروها شروع شود. بنابراین بر خلاف چیزی که در تعریف ماهیت این نوع عمل بیان می‌کنند که عمل کاشت ابرو می‌تواند به نوعی یک عمل دائمی به شمار بیاید لازم است این تعریف بدین صورت اصلاح شود که هر چند این عمل در زمره عمل‌های جراحی با ماندگاری بالا محسوب می‌شود با این وجود چنین نیست که رویش مجدد ابرو بعد از کاشت مادام‌العمر تلقی شود.

در واقع وجود عواملی از قبیل مهارت، دانش و تجربه جراح، وجود بیماری‌ها ، برخی عوارض و حتی آثار جراحت ناشی از حوادث مختلف می‌تواند موجب شود تا ماندگاری موهای کاشته شده کوتاه‌تر شود. با این وجود نباید منکر این قضیه شد که در صورت موفقیت آمیز بودن عمل آثار و نتایج این عمل ممکن است تا سال‌ها پس از آن باقی بماند.

راه های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

ریزش ابروها در خانم‌ها به دلیل اصلاح بیش از اندازه و استفاده از لوازم آرایشی غیراستاندارد اتفاق می­‌افتد. البته وراثت، کم‌پشت بودن ابرو به صورت مادرزادی و بیماری­‌هایی همچون سرطان نیز در این اتفاق بی‌تاثیر نیستند. توصیه­‌های ساده و در عین حال مهمی وجود دارد که بهتر است بعد از کاشت به آن‌ها دقت کنید تا مدت ماندگاری پیوند ابرو از حالت استاندارد بیشتر شود:

 • از لوازم آرایشی استاندارد استفاده کنید

لوازم آرایشی غیراستاندارد از جمله سایه ابرو و مداد ابرو باعث التهاب و خارش در پوست شده و روند ریزش ابرو را سرعت می­‌دهند. البته لازم به ذکر است افرادی که به لوازم آرایش استاندارد حساسیت دارند نیز نباید از مداد و سایه ابرو استفاده کنند. مداد ابرو و سایه ابرو استاندارد از برندهای معتبر، باعث ریزش ابرو نخواهند شد.

 • ابروهای خود را نازک نکنید

نحوه اصلاح ابرو تابع مُد روز است. اگر مدت ماندگاری کاشت ابرو برای شما مهم است نباید موهای کاشته شده را تا مدتی اصلاح نمایید. از این رو پیشنهاد می­‌کنیم در زمان ایمپلنت ابرو، از مُد روز تبعیت نکرده و مدلی را انتخاب کنید که با چهره شما مطابقت دارد. به این شکل همیشه چهره زیبا و جذاب خواهید داشت. فراموش نکنید که زیبایی واقعی در تناسب بین اعضای صورت خلاصه می­‌شود.

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به دقت مصرف کنید

بعد از پیوند طبیعی ابرو، پزشک متخصص برای تقویت فولیکول موهای کاشته شده، بعضی از انواع تقویت کننده­‌ها را تجویز می‌کند. در مصرف این داروها دقت و حوصله به خرج بدهید. امکان آسیب رسیدن به فولیکول مو در روزهای اولیه کاشت بیشتر است. در صورتی که بتوانید فولیکول موی کاشته شده در ابرو را تقویت نمایید ماندگاری آن را افزایش می­‌دهید.

 • به هیچ عنوان به محل پیوند ابرو دست نزنید

در طول دوران نقاهت بعد از پیوند ممکن است در محل جراحی احساس خارش داشته باشید. به هیچ عنوان نباید به احساس خارش واکنش نشان داده و ابرو را بخارانید. همانطور که گفته شد آسیب رساندن به فولیکول‌های مو در روزهای اولیه کاشت، نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو را تحت تاثیر قرار می­‌دهد.

 • تقویت کننده­­‌های خانگی نیز بی­ تاثیر نیستند

استفاده از بادام تلخ، روغن زیتون، فندق، تخم مرغ و … در تقویت موهای ابرو بی‌تاثیر نیستند. البته شایان ذکر است این مواد به هیچ عنوان معجزه نخواهند کرد. در صورتی که فولیکول مو از بین رفته باشد هیچ روشی قادر به زنده کردن آن نخواهد بود. این روش‌­های خانگی تنها فولیکول‌­های زنده را تقویت می­‌کنند.

مطالب بیشتر: زخم بعد از کاشت ابرو

افزایش ماندگاری ابرو در کلینیک هلیا

در بخش‌های پیشین، راهکارهای موثر برای افزایش ماندگاری کاشت ابرو را ذکر کردیم. توجه داشته باشید که مراقبت‌های پس از پیوند تاثیر زیادی در موفقیت عمل پیوند دارد. بنابراین پس از اعمال کاشت، توجه به این نکات مراقبتی الزامی است. عمل جراحی کاشت ابرو در کلینیک زیبایی هلیا توسط متخصصان باتجربه و با بهره‌گیری از دانش روز دنیا انجام می‌شود. فرآیند پیوند ابروهای خود را به متخصصان ما در این کلینیک بسپارید و با خیالی آسوده منتظر کسب بهترین نتایج باشید. پس از کاشت ابرو نکات مراقبتی برای افزایش ماندگاری ابروهای کاشته شده توسط پزشک به شما متذکر می‌شود. در رعایت این نکات نهایت دقت را به کار ببرید.

سوالات متداول درباره کاشت ابرو

برخی از سوالاتی که معمولاٌ افراد پس از پیوند طبیعی ابرو مطرح می‌کنند و تمایل دارند در این زمینه اطلاعاتی دریافت کنند عبارتند از:

 • آیا می‌توانم از جراح بخواهم که کاشت ابرو را به طور سفارشی و بر اساس شکل و طرح دلخواه خودم انجام دهد؟

پاسخ: بله. شما می‌توانید در صورتی که تمایل داشته باشید از طرح دلخواه خودتان برای کاشت ابرو بهره بگیرید این قضیه را با پزشک مطرح کنید. البته در این خصوص اغلب پزشکان قبل از انجام عمل پیوند ابرو خودشان با شما مشورت می‌کنند و از شما نظرخواهی می‌کنند. بنابراین اگر طرح منطقی و سنجیده‌ای دارید که قابلیت اجرا داشته باشد قطعاٌ پزشک شما از این قضیه استقبال خواهد کرد.

 • آیا ممکن است موهایی ابرو که دچار ریزش شده‌اند دوباره رشد نکنند؟

پاسخ: بله. ممکن است در مواردی موهای ابرو که ریزش پیدا کرده‌اند رشد پیدا نکنند. همچنین ممکن است در این شرایط رشد موها به کلی متوقف شده یا به کندی انجام شود. برخی از این موارد می‌تواند به عدم برخورداری از موهایی که قابلیت کافی برای پیوند ابرو داشته باشند مربوط باشد در مواردی نیز عدم رعایت دستورات پزشک پس از انجام عمل می‌تواند رشد مجدد موها را در ناحیه ابروها با مشکل مواجه سازد.

 • نتیجه نهایی کاشت ابرو چه زمانی حاصل خواهد شد؟

پاسخ: معمولا پس از گذشت ۱۰ ماه تا یک سال و در برخی موارد بین ۴ تا ۶ ماه بعد از انجام عمل ایمپلنت ابرو نتیجه نهایی آن قابل مشاهده خواهد بود. در واقع در این بازه زمانی افراد می‌توانند تراکم واقعی ابروهایشان را مشاهده نمایند. هر چند شما به فاصله کوتاهی پس از انجام این عمل می‌توانید ضخامت و شکل آن را مشاهده نمایید.

 • هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

پاسخ: این هزینه به نوع کلینیک و خدمات ارائه شده و همچنین میزان دستمزد جراح مربوطه بستگی دارد. به طور کلی فاکتور مهم برای تعیین هزینه کاشت ابرو تعداد گراف‌های مورد نیاز برای انجام پیوند ابرو می‌باشد. بدین معنی که هراندازه که تعداد تارهای موی مورد نیاز برای این عمل بیشتر باشد هزینه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 • ریزش ابرو بعد از کاشت تا کی ادامه دارد؟

به خاطر داشته باشید که ریزش موها اغلب در فاصله ۲۰ روز نخست پس از عمل کاشت ابرو در این ناحیه صورت می‌گیرد. پس از این مدت به خصوص در فاصله بین ۴۰ تا ۵۰ روز پس از عمل امکان دارد حتی فرد موهای زیادی از ابروهای خود را از دست بدهد. حتی در مواردی دیده شده است که تمام این موها دچار ریزش می‌شوند. در واقع پس از این مدت دوره رشد موهایی که بدین منظور کاشته شده است آغاز می‌شود.

بدین معنی که ریزش موها متوقف شده و روند تقویت ریشه موها از همین دوره به بعد به طور محسوسی شروع می‌شود. به بیانی دیگر فاصله بین ۵۰ روز تا ۶۰ روز دوران توقف ریزش ابروها به شمار می‌رود. دوره رشد نیز تا دو ماه دیگر به طول خواهد انجامید در این فاصله اگر همچنان ریزش مو به طور گسترده ادامه داشته باشد لازم است تا حتماٌ پزشک را در جریان قرار دهید.

 • کاشت ابرو چند ساعت زمان می‌برد؟

پاسخ: عمل پیوند ابرو در زمره عمل‌های سرپایی قرار می‌گیرد. در این نوع جراحی فرد با تشخیص پزشک تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد و به ندرت پزشک از بیهوشی عمومی بدین منظور استفاده می‌کند. در گام دوم پزشک برش‌هایی در ناحیه‌ای که قرار است موها از آن ناحیه برداشته شوند ایجاد شده و برش‌هایی نیز در ناحیه ابروها که قبلاٌ توسط پزشک مورد معاینه قرار گرفته و تشخیص داده شده‌اند ایجاد می‌شود. مدت زمان کلی انجام این عمل با توجه به گستردگی یا محدود بودن آن می‌تواند بین ۴ تا ۶ ساعت به طول بینجامد.

در صورتی که این عمل محدودتر انجام شود بین ۲ تا ۳ ساعت به طول خواهد انجامید. به طور کلی تعداد موهای پیوند داده شده در افزایش و کاهش مدت زمان کاشت ابرو موثر است. در واقع حجم موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو در کنار مهارت و تجربه پزشک در این عمل نیز می‌تواند از عوامل موثر در کاهش یا افزایش مدت زمان عمل برشمرده شود.

سوالات کاشت ابرو

 • چند وقت بعد از کاشت ابرو می‌توان بوتاکس کرد؟

پاسخ: به طور کلی لازم است برای بوتاکس کمی صبور باشید. از لحاظ زمانی بین سه تا چهار ماه می‌تواند مدت زمان مناسبی برای انجام عمل بوتاکس ابرو باشد. شما در این مدت می‌توانید پس از کسب مشاوره لازم به برنامه‌ریزی بدین منظور بپردازید. در واقع این همان موقعی است که بیشتر افرادی که به عمل پیوند ابرو دست زده‌اند درمی‌یابند که نتایج لازم را به دست نیاورده‌اند. یعنی موهایی که کاشته شده‌اند کیفیت لازم را بدین منظور ندارند یا این که لازم است با توجه به تشخیص پزشک در این زمینه از روش‌های جایگزین از قبیل بوتاکس به منظور اصلاح فرم ابرو و مشکلات شایع دیگر در این ناحیه استفاده کرد.

به طور کلی برای بوتاکس سایر اعضای صورت پزشکان توصیه می‌کنند تا فرد حداقل یک هفته صبر کند تا ورم و زخم‌های ناشی از عمل ایمپلنت ابرو در این ناحیه رفع گردیده و سپس عمل بوتاکس انجام گیرد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب از هزینه کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code