درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بررسی نتیجه نهایی تزریق چربی

بررسی نتیجه نهایی تزریق چربی

عمل زیبایی ” تزریق چربی ” که به انتقال چربی نیز معروف است یکی از کاربردی ترین و ایمن ترین متدهای زیبایی است که در حال حاضر در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر، انجام می شود. در واقع عمل زیبایی تزریق چربی روشی است که در آن چربی های اضافه ی بدن فرد به قسمت های دیگری از بدن او انتقال داده می شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بررسی نتیجه نهایی تزریق چربی

 

Fat injection با اهدافی گوناگونی مانند از بین بردن چین و چروک های صورت، افزایش حجم لب و گونه و یا افزایش حجم مناطق دیگری از بدن مانند سینه و باسن صورت می گیرد.

در حقیقت تزریق چربی و یا انتقال چربی از محبوبیت زیادی برخوردار است و علت این محبوبیت آن است که در این روش زیبایی فرد با عوارضی مانند واکنش های حساسیت زا و یا پاسخ های آلرژیک از سوی سیستم ایمنی بدن مواجه نمی شود.

علت این امر نیز آن است که سیستم ایمنی بدن سلول های خودی را می شناسد و آنها را بیگانه تلقی نمی نماید و در نتیجه به آنها حمله نمی کند.

نتیجه ی نهایی Fat injection می تواند با توجه به عوامل تاثیرگذار در این زمینه برای افراد مختلف متفاوت باشد. در این مقاله قصد داریم تا نتایج تزریق چربی را بررسی کنیم و میزان ماندگاری این عمل زیبایی را و عوامل موثر بر آن را شرح دهیم.

 

نتیجه کلی و نهایی تزریق چربی

به منظور بررسی نتیجه ی نهایی از تزریق چربی بهتر است که ابتدا نحوه ی انجام این عمل زیبایی را به طور مختصر توضیح دهیم.

در عمل زیبایی انتقال چربی پزشک متخصص با مشورت با بیمار ناحیه ی اهدا کننده ی چربی را مشخص می کند. پس از انتخاب این منطقه شیار های بسیار ریزی بر روی بدن فرد بیمار ایجاد شده و پس از آن با استفاده از ابزاری به نام کانولا چربی های اضافی بدن فرد را تخلیه می کنند.

مشاهده مطلب
تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت کدام بهتر است؟

 

نتیجه کلی و نهایی تزریق چربی

 

این چربی های استخراج شده حاوی مواد دیگری هستند که در اثر تخریب چربی ها از بدن خارج شده اند. به همین دلیل چربی ها را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می دهند و مواد مضر دراثر چرخش با سرعت بالا از بافت چربی جدا می شوند. سپس چربی های استخراج شده به قسمت های مورد نظر تزریق می شوند.

پس از Fat injection از بین رفتن عوارض جانبی مانند تورم و کبودی، شما می توانید نتیجه ی نهایی را مشاهده نمایید که این نتایج با توجه به مناطقی که تزریق چربی در آن صورت گرفته است متفاوت خواهد بود.

Fat injection در صورت می تواند با کاهش چین و چروک ها همراه باشد. در ضمن چربی تزریق شده می تواند خطوط عمیق صورت مانند خطوط پیشانی و یا خط اخم و یا خط خنده را از بین ببرد.

انتقال چربی به منظور برجستگی قسمت هایی از بدن نیز صورت می گیرد و این روش می تواند برای درمان ناهمواری ها و یا اصلاح عدم تقارن نواحی مختلف بدن نیز به کار گرفته شود.

 

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی دائمی است یا موقتی؟

Fat injection در بین دیگر روش های مشابه مانند تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس از ماندگاری بیشتری برخوردار است که علت آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

هنگامی که چربی های خارج شده از بدن انسان به مناطق مورد نظر انتقال می یابند، سلول های چربی در محیط جدیدی قرار می گیرند. در واقع این سلول های چربی به منظور زنده ماندن و رشد لازم است که تغذیه شوند و اکسیژن مورد نیاز را کسب نمایند.

پس این سلول ها با گذشت زمان شروع می کنند که مواد مورد نیاز خود را از مویرگ های خونی جذب کنند و در نتیجه به چرخه ی حیات خود ادامه می دهند.

 

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی دائمی می باشد یا موقتی

 

مشاهده مطلب
بعد از تزریق چربی چه زمانی قادر هستیم به کار خود بازگردیم ؟

اما باید بگوییم که میزان پایداری چربی ها پس از Fat injection نهایتا تا دو سال می باشد و پس از این دوره لازم است که فرد مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه نماید و نسبت به ترمیم آن اقدام نماید.

بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که تزریق چربی دائمی نیست و پس از مدتی ظاهر اولیه ی ایجاد شده در اثر تزریق چربی از بین خواهد رفت.

همچنین باید بیان کرد که میزان ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که یکی از آنها نحوه ی مراقبت فرد مراجعه کننده پس از انجام این عمل زیبایی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی به مراقبت های پس از تزریق چربی وابسته می‌باشد؟

بدیهی است که نتایج نهایی به دست آمده از انجام Fat injection و یا انتقال چربی به مراقبت های پس از آن بستگی دارد. در واقع فرد می تواند با رعایت توصیه های پزشک معالج و پرستار نتایج بهتری از انجام این عمل زیبایی کسب نماید و نهایتا از انتقال چربی رضایت داشته باشد.

یکی از نکاتی که فرد باید پس از تزریق چربی به آن توجه نماید این است که از انجام فعالیت های شدید جسمانی پرهیز کند. این فعالیت ها بر روی سلول های چربی اثر گذاشته و ممکن است که سبب تخریب آنها شود.

 

آیا نتیجه نهایی تزریق چربی به مراقبت های پس از تزریق چربی وابسته می باشد

 

از طرفی فرد مراجعه کننده پس از عمل زیبایی تزریق چربی باید برنامه ی غذایی مناسبی داشته باشد و از رژیم غذایی که پزشک به او توصیه کرده است پیروی نماید.

در ضمن پس از تزریق چربی لازم است که فرد از وارد کردن فشار زیاد و یا ضربه به ناحیه ای که تزریق چربی در آن صورت گرفته است، پرهیز نماید چرا که این موضوع می تواند عوارضی مانند ناهمواری و یا گلوله شدن چربی را در پی داشته باشد.

بنابراین همانطور که مطرح شد مراقبت های پس از Fat injection و یا انتقال چربی بسیار مهم می باشد و میزان ماندگاری این عمل زیبایی را به طور چشمگیری افزایش می دهند.

 

در صورت کلی نتیجه نهایی تزریق چربی مطلوب می باشد یا خیر

Fat injection و یا انتقال چربی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و می توانید اطمینان داشته باشید که این عمل زیبایی کاملا ایمن است. امکان بروز حساسیت در تزریق چربی بسیار پایین بوده و فرد می تواند با انجام این عمل زیبایی از دو مزیت بهره مند شود.

مشاهده مطلب
چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

یکی از این مزیت ها آن است که فرد با انجام انتقال چربی می تواند از شر چربی های اضافه در منطقه ی اهداکننده خلاص شود.

 

در صورت کلی نتیجه نهایی تزریق چربی مطلوب می باشد یا خیر

 

دیگر مزیت این روش نیز آن است که در صورتی که چربی به صورت تزریق شود ظاهری جوان برای فرد به دنبال دارد و در صورتی که به سایر نواحی بدن تزریق شود می تواند برای فرد اندام دلخواه او را به همراه داشته باشد.

بنابراین باید گفت که طبق تحقیقات صورت گرفته رضایتمندی از عمل زیبایی تزریق چربی بسیار بالا بوده و افراد بسیاری این متد زیبایی را تاثیرگذار می دانند.

در پایان باید بگوییم که در کسب نتیجه ی مطلوب از تزریق چربی علاوه بر مواردی که ذکر شد، مهارت و تجربه ی پزشک معالج نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و در واقع در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد می تواند به سایر بافت های بدن فرد مراجعه کننده آسیب بزند و عوارضی جبران ناپذیر برای او به وجود آورد.

در ضمن Fat injection و یا انتقال چربی باید در محیطی کاملا بهداشتی و استریل صورت گیرد و در صورتی که محیط مورد نظر آلوده باشد ممکن است عوارضی مانند عفونت را برای فرد مراجعه کننده به دنبال داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )