1. خانه
  2. پوست و مو
  3. کاشت مو برای بیماران HIV مثبت – آیا افراد مبتلا به HIV کاندیدای خوبی برای پیوند مو هستند؟

کاشت مو برای بیماران HIV مثبت – آیا افراد مبتلا به HIV کاندیدای خوبی برای پیوند مو هستند؟

کاشت مو برای بیماران ایدزی

پیوند مو برای بیمار مبتلا به HIV، یک عمل بسیار ظریف است که باید توسط یک تیم پزشکی تخصصی و در شرایط بسیار کنترل شده انجام شود، زیرا در این صورت ویروس در حین عمل می تواند به شخص دیگری منتقل شود؛ بنابراین، اگر فرد در حال تصمیم گیری برای انجام کاشت مو در این شرایط است، قبل از هر چیز باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید HIV ، وی فعال نیست و در مورد داروهای مصرفی نیز باید وی را مطلع نماید.
کاشت مو برای بیماران ایدزی

در این مقاله به متداول ترین سوالات در بین بیماران مبتلا به HIV که به دنبال پیوند مو برای حل مشکلات ریزش مو یا طاسی هستند، پاسخ داده شده و خطرات آن نیز بررسی شده است.

چرا بیماران مبتلا به ایدز خواهان کاشت مو هستند؟

ریزش مو وضعیت بسیار آزار دهنده و غم انگیز برای هر فرد است، چه مرد و چه زن. احساس اعتماد به نفس و فشار روانی ایجاد شده توسط این عارضه، به لطف انجام عمل کاشت مو، مرتفع خواهد شد.
اگر فردی ویروس HIV یا ایدز دارد، طبیعی است که تحت تأثیر این بیماری و سایر عوامل که دیگر افراد نیز وجود دارد چون ژنتیک، برخی بیماری های دیگر، هورمون ها و … دچار مشکل ریزش مو شود. به همین دلیل است که بیماران HIV نیز دوست دارند از پیوند مو طبیعی برای بازگرداندن زیبایی و جذابیت خود بهره ببرند.

آیا در صورت ابتلا به ویروس HIV می توان پیوند مو انجام داد؟

در اینجا لازم است که بیماران به دو گروه تقسیم شوند. افرادی که از بیماری خود آگاه بوده و در حال استفاده از دارو هستن، می توانند در مورد وضعیت خود با پزشک متخصص انجام عمل کاشت مو صحبت کرده و مطابق توصیه های پزشک تصمیم بگیرند.

آیا در صورت ابتلا به ویروس HIV می توان پیوند مو انجام داد؟
دسته دیگر هم افرادی هستند که ابتلا به ایذر خبر ندارند و بیماری آنها در کلینیک پیوند مو و در طول آزمایش خون قبل از پیوند مو طبیعی مشخص می شود. اغلب کلینیک های زیبایی با عمل پیوند مو دسته اول موافقت می کنند که البته شرایط خاصی را می طلبد و دسته دوم در کمتر مرکز درمانی برای کاشت پذیرش می شوند.

خطرات کاشت مو در بیماران مبتلا به ایدز

در طول بیماری HIV، سیستم ایمنی بدن ضعیف تر می شود. بدن نمی تواند در برابر پاتوژن های عفونی مقاومت کند. البته امروزه با کمک داروها می توان از گسترش ویروس با موفقیت جلوگیری کرد. با این حال، انجام پیوند مو برای بیماران HIV نیز عملی ایمن نیست. این ویروس از طریق خون به پزشک یا تیم پزشکی منتقل می شود.
همچنین خود فرد مبتلا به ایدز نیز از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار است و به همین خاطر خطر عفونت وجود دارد و این خطر بسیار زیاد است. ممکن است زخم هایی که در طول عمل باز می شوند ملتهب شوند و قارچ ها ایجاد شوند؛ بنابراین، التهاب مزمن پوستی نیز یکی از خطرات این عمل زیبایی برای این افراد به شمار می رود. البته این عوارض برای افرادی است که بیماری آنها تحت کنترل و درمان نیست و در غیر این صورت به دلیل مصرف داروها خطرات نیز بسیار کمتر خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۰۶۸۷۷۳۸ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

استانداردهای لازم برای انجام کاشت مو در بیماران مبتلا به ایذر

شرط اول این است که کلینیکی که عمل در آن انجام خواهد شد از استانداردهای بهداشتی بسیار بالایی برخوردار باشد. با این حال، آنها باید بسیار مراقب باشند. برای جلوگیری از انتقال به بیماران دیگر، ابزارهای پزشکی مورد استفاده در این عمل باید کاملاً عقیم سازی شوند و بسیاری از ابزار مورد استفاده معدوم می شوند.
عمل جراحی پیوند در یک سالن مخصوص این کار انجام می شود که فقط برای بیماران مبتلا به HIV تجهیز شده است. قبل و بعد از اتمام عمل، سالن جراحی با استفاده از مواد ضد عفونی کننده مخصوص استریل می شوند، بنابراین به هیچ وجه خطر عفونت وجود ندارد.
تعدا افراد تیم پزشکی هم برای کاهش ریسک ابتلا افراد کاهش می یابد و این افراد نیز آموزش های لازم را برای کاشت مو در این شرایط دیده اند.

نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت مو برای بیماران مبتلا به ایذر

قبل از عمل: قبل از عمل مراقب سلامتی خود باشید و بهتر است به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بدن در شرایط بیماری زا قرار نگیرید زیرا جراحی به تعویق می افتد، سعی کنید درباره داروهایی که نباید مصرف کنید مطلع شوید اگر داروهای ماینوکسیدیل مصرف می کنید بهتر است آن را قطع کنید. همچنین در مورد استفاده از داروهای ضد HIV، قبل از پیوند مو باید با پزشک مشورت کرد.

نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت مو برای بیماران مبتلا به ایذر

برای کم شدن استرس و به دست آوردن آمادگی بدنی لازم قبل از پیوند مو طبیعی بهتر است که استراحت کافی داشته باشید.
بعد از عمل: برای خلاص شدن از اثرات بی حسی موضعی و عمل، به میزان کافی استراحت کنید، سعی کنید خواب کافی داشته باشید. برای خواب راحت از بالش های مسافرتی استفاده کنید. غذاهای سالم بخورید و سعی کنید حدود دو هفته ورزش نکنید. در صورت بروز عفونت شدید یا هر عارضه به شکل طولانی مدت وضعیت خود را به پزشکتان گزارش دهید.

کدام روش پیوند مو در بیماران مبتلا به HIV مثبت انجام می شود؟

بهترین روش کاشت مو با توجه به شرایط بیمار و در مشورت با پزشک مشخص می شود. با این وجود اغلب از روش FUE برای افراد مبتلا به ایدز استفاده می شود. این تکنیک فرایند برداشتن فولیکول های مو از پوست سر است، به صورت واحدهای فولیکولی تکی، برش و بخیه با کمک میکروموتور.
این تنها روش استخراج ریشه است که در کاشت مورد استفاده قرار می گیرد. افراد بالغ نامزدهای مناسبی برای این عمل زیبایی به این روش محسوب می شوند. در این روش، دستگاهی مانند قلم به عمق ریشه مو در پوست قرار داده می شود و واحد فولیکول به طور کلی برداشته می شود.

هزینه کاشت مو در بیماران مبتلا به ایذر

همانطور که گفته شد، در این نوع از عمل پیوند مو نیاز به تیم پزشکی خاصی است که قادر به انجام عملیات کاشت مو HIV در یک محیط بسیار دقیق و کنترل شده باشند؛ بنابراین، همه چیز پیچیده تر از عمل پیوند مو معمولی است و همانطور که حدس می زنید هزینه های عمل بالاتر است.
همچنین بسیاری از لوازم مورد استفاده برای بیمار مبتلا به ایذر دور ریخته می شوند و بسته مراقبتی ویژه ای نیز در اختیار آنها قرار می گیرد که باعث می شود هزینه کمی بالاتر از پیوند مو در افراد معمولی باشد. نکته مهم بعدی هم که در بالاتر رفتن هزینه این عمل بسیار موثر است کاهش تعداد افراد تیم جراحی برای کاهش خطر ابتلا است و به همین دلیل نیز هزینه بالاتر خواهد رفت.

سخن انتهایی

خوشبختانه دیدگاه مردم و حتی کادر درمانی در مورد بیماران مبتلا به ایذر روز به روز در حال بهتر شدن است و آگاهی پیرامون آن بالاتر رفته است. فرد مبتلا به این بیماری نیز چون دیگر افراد حق زندگی عادی و برخورداری از امکانات پزشکی و عمل های زیبایی چون کاشت مو را دارند.
با این وجود همه کلینیک های زیبایی و مراکز درمانی فضای مناسب این عمل را ندارند؛ بنابراین شاید یافتن کلینیکی که علاوه بر فضا از پزشکان دارای مهارت کار سختی باشد اما محال نیست. در صورتی هم که دارو مصرف می کنید و از بیماری خود مطلع هستید بهتر است در ابتدای جلسات مشاوره پزشک خود را در جریان بگذارید تا تصمیمات درستی اتخاذ شود.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed