کاشت ابرو با هدف داشتن ابروهایی متقارن و پرتراکم به صورت غیرتهاجمی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. با توجه به فناوری‌های پیشرفته‌ و استفاده از به روزترین روش‌های پیوند ابرو، این عمل زیبایی عوارض جانبی زیاد و دوره نقاهت چندان طولانی ندارد. بنابراین اغلب کاندیدهای انجام آن می‌توانند بلافاصله بعد از ترک کلینیک به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. با این حال توصیه می‌شود افراد از انجام کار سنگین بعد از کاشت ابرو بپرهیزند. طبق این گفته یکی از سوال‌های رایجی که ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند این است که چه مدت بعد از کاشت ابرو می توان ورزش کرد؟ این دوره با توجه به شرایط بدنی و روش کاشت ابرو، در افراد می‌تواند متفاوت باشد.

اینفوگرافی ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو
اینفوگرافی ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

با توجه به اهمیت این موضوع سعی کرده‌ایم تا در این مقاله به صحبت در مورد ورزش بعد از کاشت ابرو و شرایط انجام آن بپردازیم. علاوه بر مطالب آورده شده در این نوشته، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع از مشاوره رایگان ما در کلینیک پوست و مو هلیا بهره ببرید. کلینیک هلیا سعی دارد با استفاده از به روزترین روش‌های دنیا و حضور دکتر خراسانی شما را در داشتن عمل کاشت ابرو با حداقل دوره نقاهت و عوارض جانبی همراهی کند.

ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو
ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو در افراد ورزشکار

ورزشکاران نیز مانند سایر افرادی که در مشاغل مختلف فعالیت دارند ممکن است به پیوند ابرو نیاز پیدا کنند. از همین رو این طیف از افراد نیز پس از تشخیص و انجام معاینات اولیه لازم است در خصوص ایمپلنت ابرو و نکات مراقبتی اطلاعات کافی را از پزشک مربوطه دریافت نمایند. در واقع آنان نیز تمایل دارند تا با ابروهای طبیعی در میادین ورزشی ظاهر شوند. جدیدترین متدهای کاشت ابرو از قبیل اف یوتی یا اس یوتی نتایج و دستاوردهای ملموس‌تری را در زمینه انجام عمل کاشت ابرو نشان می‌دهند که در نوع خود بی‌نظیر است. البته در این بحث قصد نداریم تا به دلایل ریزش یا آسیب‌های ابرو در ورزشکاران بپردازیم. هدف این است تا بیشتر شما را با عوارض و راهکارهای مراقبتی در این زمینه آشنا سازیم. نکته مهم این است که این نوع عمل نباید منجر به قطع فعالیت‌های ورزشکاران در زمینه ورزش‌های مختلف شود. البته بعد از انجام عمل لازم است تا ورزشکاران برخی نکات را رعایت کنند تا دچار ریزش و عوارض دیگری نشوند که احیاناٌ بعد از انجام کاشت ابرو ممکن است روی دهد.

کاشت ابرو در افراد ورزشکار

بهترین زمان برای شروع دوباره ورزش و تمرینات ورزشی

یکی از سوالاتی که اغلب ورزشکاران پس از پیوند ابروهایشان مطرح می‌کنند این است که چه زمانی پس از انجام این عمل می‌توانم دوباره به تمرینات ورزشی بپردازم؟ اغلب پزشکان این حوزه معتقد هستند که بهترین زمان ممکن پس از انجام پیوند ابرو برای ورزش کردن حدود ۱۰ روز بعد از انجام آن است. البته لازم است فرد برای کسب نتایج موثر در این زمینه در طی این مدت از هر گونه تماس با مواد آلوده و تحریک موضع مورد نظر پرهیز نماید. بهتر است به تدریج از روز پنجم به بعد به حرکات سبک ورزشی پرداخته شود. همچنین لازم است ورزشکاران به خاطر داشته باشند که در انجام این حرکات زیاده‌روی نکنند. به عنوان مثال پیاده‌روی سبک می‌تواند انتخاب خوبی در این زمینه برشمرده شود. در واقع تعریق و نفوذ عرق موجب عدم ماندگاری و در نتیجه عدم حصول نتیجه واقعی عمل کاشت ابرو خواهد شد.

از همین رو توصیه می‌شود تا این کار را حداقل به ۱۰ روز بعد از انجام ایمپلنت ابرو موکول کنید. دلیل در نظر گرفتن یک هفته تا ده روز بعد از انجام عمل پیوند ابروی طبیعی را می‌توان به سازگاری بیشتر موهای کاشته شده در طی این مدت در ناحیه ابروها مرتبط دانست.

عوارض ورزش بلافاصله پس از کاشت ابرو چیست؟

مراجعه و استفاده از مشاوره پزشکان متخصص در حوزه پوست و مو پس از انجام عمل پیوند ابرو ضرورت دارد. در هر شرایطی هم روش کاشت سنتی ابرو یا متدهای جراحی نوین لازم است تا از هر نوع ورزش پرتحرک و سنگین از قبیل وزنه‌برداری، فعالیت فیزیکی شدید در محیط منزل یا بیرون از خانه، دویدن و دوچرخه‌سواری تا ۳۰ روز اجتناب کنید. درصورت تشدید و تداوم چنین شرایطی باید مداوا و درمان پزشکی موثر توسط پزشکان انجام گیرد. برخی از عوارضی که در صورت انجام ورزش و فعالیت شدید بدنی پس از ایمپلنت ابرو گریبانگیر فرد می‌شود عبارتند از:

 1. ریزش ابروها پس از فعالیت شدید ورزشی
 2. بروز التهاب و عفونت در ناحیه ایمپلنت ابرو
 3. کشیدگی و از بین رفتن پوست در موضع پیوند ابرو
 4. عدم موفقیت عمل کاشت ابرو و پس زدن آن
 5. خونریزی در موضع پیوند ابروی طبیعی
 6. تغییر رنگ و کبودی در ناحیه ابروها

عوارض ورزش پس از کاشت ابرو

ریزش ابروها پس از فعالیت شدید ورزشی

فعالیت شدید برای از بین بردن دستاوردهای کاشت در ناحیه ابروها و آسیب رساندن به این قسمت از صورت بسیار خطرساز است. به تعبیری دیگر افرادی که سعی می‌کنند تا از برنامه خاصی برای بدنسازی یا ورزش به صورت حرفه‌ای و سنگین بهره بگیرند بهتر است در طول یک ماه نخست پس از پیوند این کار را با احتیاط انجام دهند.

این کار می‌تواند بافت‌های همگون و بازسازی شده ابروها را در اثر فشاری که به ناحیه صورت وارد می‌شود و عضلات این ناحیه را منقبض می‌کند با آسیب جدی مواجه سازد. ریزش ابروها پس از انجام این فعالیت ورزشی سنگین یکی از عوارضی است که در صورت وارد کردن فشار نامتعارف می‌تواند موفقیت عمل کاشت ابرو را به چالش بکشد.

بروز التهاب و عفونت در ناحیه ایمپلنت ابرو

به خاطر داشته باشید انجام هر نوع ورزش موجب تعریق شده و امکان بروز عفونت و تشدید آن در این ناحیه را بیشتر می‌کند. هر چند تعریق در این ناحیه بدین معنا نیست که موجب از بین رفتن موهای تازه شود. با این وجود با نفوذ در ریشه مو می‌تواند موجب تضعیف و همانطور که اشاره کردیم بروز عفونت شود که به طور کلی روند عمل ایمپلنت ابرو را ناموفق جلوه خواهد داد. هر نوع التهاب و تورم در این ناحیه در صورتی که تداوم پیدا کند باید حتماٌ تحت معالجه و نظارت پزشک متخصص درمان شود. بنابراین لزوماٌ تعریق زیاد همیشه موثر نیست و در خصوص عمل کاشت در ناحیه ابروها برای حفظ و ماندگاری بیشتر آثار آن بهتر است از پرداختن به فعالیت‌هایی که روند تعریق را افزایش می‌دهد پرهیز شود.

کشیدگی و از بین رفتن پوست در موضع پیوند ابرو

کشیده شدن ابروها در صورتی که موضع تحت عمل کاشت قرار گرفته باشد موجب آسیب جدی به فولیکول‌ها و موهای طبیعی می‌‌شود. از همین رو هر نوع حرکتی که موجب کشش پوست شده و به نسوج این ناحیه ضربه وارد کند ممنوع است. حرکاتی که ممکن است با تحریک شدید عضلات صورت و کشیدگی این ناحیه همراه باشد از قبیل وزنه برداری یا اصولاٌ برداشتن هر نوع جسم سنگین که با فشار زیاد همراه باشد پس از انجام عمل پیوند ابروی طبیعی ممنوع است.

عدم موفقیت عمل کاشت ابرو و پس زدن آن

هر نوع ورزشی که تداوم پیدا کرده و موجب تعریق و افزایش ضربان قلب شود در نهایت به افزایش فشار خون نیز منجر می‌شود. فشار خون می‌تواند موها را تضعیف کرده و به طور سیستماتیک موجب ریزش و بروز مشکلات دیگری در ناحیه ابروها شود. از طرفی پس زدن موهای تازه کاشته شده یکی دیگر از عوارضی است که در صورت تداوم فعالیت‌های ورزشی و افزایش جریان خون روی می‌دهد. از همین رو توصیه می‌شود تا از حرکات اضافی و سنگین که به طور مداوم انجام گرفته و به افزایش فشار خون منجر می‌شود جلوگیری کنند.

خونریزی در موضع پیوند ابروی طبیعی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است به دلیل گُسستن همبندی بین بافت‌ها در این ناحیه روی دهد خونریزی در موضع مورد نظر است. به عبارت دیگر فشار غیر معمول به نواحی فوقانی صورت و به خصوص ابروها می‌تواند موجب خونریزی در موضع کاشت شده که البته چنین عارضه‌ای به ندرت روی می‌دهد با این وجود پزشکان توصیه می‌کنند تا فرد همواره در بلند کردن یا جابجایی اجسام سنگین با احتیاط کامل عمل کنند. این کار می‌تواند نتایج عمل کاشت ابرو را منتفی کرده یا حتی لزوم تجدید کاشت را در صورت صلاحدید جراحان این حوزه دوباره مطرح نماید.

تغییر رنگ و کبودی در ناحیه ابروها

از جمله موارد دیگری که ممکن است در اثر انجام حرکات ورزشی و فعالیت‌های دیگر فرد پس از انجام پیوند ابرو به آن دچار شود ایجاد نوعی خونمردگی و تغییر رنگ در پوست ابروها می‌باشد. بهترین و مناسب‌ترین گزینه در چنین شرایطی مراجعه و مشاوره با پزشک متخصص در این زمینه است. بهتر است بلافاصله پس از مشاهده این تغییر رنگ و علائم همراه آن که معمولاٌ به صورت تورم بروز پیدا می‌کند حتماٌ پزشک را در جریان قرار دهید.

آیا ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو مجاز است؟

کاشت ابرو بسیار آسان بوده و دوره‌ نقاهت آن با راهنمایی‌های پزشک و مراقبت‌های بعد از پیوند، به راحتی سپری می‌شود اما برخی افراد به دلیل نداشتن صبر و حوصله‌ کافی و با انجام دادن فعالیت‌هایی همانند ورزش کردن پس از پیوند طبیعی ابرو باعث بر هم خوردن نظم این عمل می‌شوند.

آیا ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو مجاز است؟

انجام فعالیت‌های سنگین از جمله فعالیت‌های ورزشی که باعث عرق کردن فرد متقاضی از ناحیه پیشانی می‌شود باید توسط پزشک تایید شوند اما معمولاٌ پزشکان انجام این فعالیت‌ها را تا مدت زمانی محدود و در برخی موارد ممنوع می‌کنند. بدون اغراق، باید گفت که ورزش شدید، به دلایل مختلف می‌تواند تهدیدی برای مو‌های پیوند‌زده شده باشد و در بحث کاشت ابرو، این موضوع حتی حساس‌تر می‌شود.

چه زمان می‌توان ورزش را شروع کرد؟حداقل باید دو هفته صبر کنید تا زخم‌ها ترمیم شوند و سپس از متخصص برای شروع ورزش اجازه بگیرید.
عواقب شروع ورزش زودهنگام
 1. افزایش فشار خون و خونریزی زخم‌ها
 2. فشار وارد شدن به فولیکول‌ها
 3. افزایش تعریق پوستی و در نتیجه آسیب به فولیکول
 4. شکست پیوند ابرو
نحوه شروع ورزشاز زمانی که متخصص اجازه می‌دهد، ابتدا فعالیت و ورزش سبک را شروع کرده و سپس به تدریج، تمرین‌های ورزشی را بیشتر کنید.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

فعالیت های ممنوعه پس از کاشت ابرو چیست؟

مراقبت‌هایی که پس از کاشت ابرو انجام می‌شود بسیار اهمیت دارد. برخی از افراد گمان می‌کنند که پس از انجام عمل می‌توانند همه کار‌هایی که قبل از عمل می‌کردند را انجام دهند. البته این قانون برای همه یکسان نیست و برخی افراد واقعاٌ با توجه به بنیه‌ خود، می‌توانند زودتر به تمرینات برگردند ولی بالاخره همه افراد باید یک دوره نقاهت ثابت را بگذرانند. باید بدانید که مراقبت‌ها و محدودیت‌هایی که پس از عمل وجود دارند به اندازه خود عمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت بی‌توجهی، عواقب آن با خود شما خواهد بود. فراموش نکنید که مراقبت نکردن از خود بعد از کاشت ابرو می‌تواند به از بین رفتن نتیجه کار نیز ختم شود.

این نکات مراقبتی عبارتند از:

 1. همانگونه که گفته شد عرق کردن پیشانی باعث آسیب به فولیکول‌های پیوندی می‌شود لذا ورزش کردن پس از کاشت ابروی طبیعی و به طور کلی انجام هر فعالیت سنگین بعد از پیوند ابرو به زمانی موکول می‌شود که متخصص اجازه دهد.
 2.  پس از کاشت ابرو طبیعی به مدت یک روز نباید ناحیه ابرو و به طور کلی صورت شستشو شود زیرا انجام این کار به احتمال بسیار زیاد باعث از بین رفتن نظم ابرو‌های کاشته شده و حتی عفونت در محل زخم‌ها خواهد شد.
 3. حتی توصیه می‌شود برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به ابرو و پوست، از کلاه لبه‌دار استفاده شود.
 4. این نکته معمولاٌ توسط پزشک متخصص کاشت ابرو پس از ترمیم ابرو گوشزد می‌شود که فرد باید پس از پیوند طبیعی ابرو از خم شدن طولانی مدت، راه رفتن غیرضروری و تمام حرکاتی که ممکن است ذره‌ای باعث تعریق‌ و فشار به ابروها شوند، دوری کند.

مطالب بیشتر: مدل های کاشت ابرو طبیعی

فعالیت های ممنوعه پس از کاشت ابرو چیست؟

۵- همچنین شستشوی ابرو‌ها با آب داغ، رفتن به سونا و جکوزی به دلیل دمای بالا و آسیب به فولیکول‌ها، تا اطلاع ثانوی ممنوع است. همچنین لازم به ذکر است که پوست اطراف ابرو بعد از پیوند بسیار حساس است و برخورد هوای گرم به صورت و دویدن یا سایر تمرینات هوازی که باعث تعریق می‌شوند، ممکن است پوست را تحریک کرده و به موهای پیوندی ناحیه ابرو آسیب برساند.

۶- تا زمانی که پزشک اجازه نداده است نمی توانید به استخر بروید.

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ورزش های سنگین انجام داد؟

معمولاٌ پس از انجام هر گونه عمل، فعالیت‌هایی را نباید انجام داد. برخی از این فعالیت‌ها برای همه و برخی فعالیت‌ها تنها برای افراد خاصی ممنوع هستند. البته در طولانی مدت، ورزش برای سلامتی عمومی و همچنین برای سلامت فولیکول‌های پیوند شده ابرو بسیار مفید هستند اما در روزهای ابتدایی بعد از عمل، لازم است کمی مراعات کنید. برای مثال ورزشکارانی که فعالیت حرفه‌ای انجام می‌دهند و فعالیت آن‌ها جز دسته فعالیت‌های سنگین به حساب می‌آید، باید با اجازه پزشک پس از پیوند ابرو شروع به ورزش کنند. این موضوع از چند منظر اهمیت دارد:

 1. افزایش ضربان قلب در ورزش، باعث افزایش فشار خون می‌شود و احتمال خونریزی در ابرو بیشتر خواهد شد. این موضوع در کاشت ابرو با روش FUT بیشتر اهمیت دارد چون این روش به صورت جراحی اجرا می‌گردد.
 2. از سویی دیگر همانگونه که گفته شد، ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو منجر به تعریق پوستی شده و ابروها خیس خواهند شد. این تعریق، همانند سمی برای فولیکول پیوندی است.

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ورزش های سنگین انجام داد؟

توصیه می‌شود تا حداقل ده روز پس از عمل کاشت ابرو، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. برخی از تمرینات سبک مانند پیاده‌روی و یوگا را معمولاً می‌توان چهار روز پس از پیوند ابرو شروع کرد اما فراموش نکنید که همیشه باید از پزشک خود مشاوره بگیرید. انجام فعالیت‌های سنگین مخصوصاٌ اگر این فعالیت‌ها از نوع ورزشی باشند می‌تواند به عمل کاشت ابرو طبیعی آسیب‌زده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای فرد شود. این مشکلات می‌توانند به ترمیم ابرو‌ها آسیب‌زده و سبب از بین رفتن موهای پیوند شده گردد. حتی شاید یک نرمش و حرکت کششی ساده که به گمان چیز بزرگی نیست، منجر به فشار به زخم ناشی از کاشت ابرو شود. این اتفاق باعث می‌شود از یک سو درد زیاد شده و از سویی دیگر احتمال خونریزی بیشتر می‌شود.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو طبیعی

دلیل برخی محدودیت ها بعد از کاشت ابرو چیست؟

اکثر این محدودیت‌ها به این دلیل است که کاشت ابرو‌های فرد با موفقیت و بدون هیچگونه مشکلی پشت سر گذاشته شود. بعد از عمل کاشت ابرو، باید به فولیکول‌ها و گرافت‌های ناحیه ابرو و ناحیه اهدا‌کننده فرصت ریکاوری داد تا به حالت پیش از عمل برگردند. بنابراین لازم است به اندازه کافی استراحت کنید و تغذیه سالمی داشته باشید.

محدودیت ها بعد از کاشت ابرو

پزشک متخصص در جلسه مشاوره، محدودیت‌هایی را برای بعد از عمل پیوند ابرو، به فرد مراجعه‌کننده توصیه خواهد کرد که این محدودیت‌ها به نفع خود فرد می‌باشد و باید برای موفقیت عمل کاشت ابرو طبیعی به تک تک این محدودیت‌ها توجه کرد. البته لازم به ذکر است که میزان محدودیت‌ها، به نوع و متد عملی که انجام می‌شود بستگی دارد. برخی عمل‌های کاشت ابرو نیاز به مراقبت بیشتری دارند در حالی که برخی عمل‌ها، خیلی سریع فرد را به فرم قبلی برمی‌گردانند. برخی محدودیت‌ها عبارتند از:

 1. خودداری از ورزش کردن پس از کاشت ابروی طبیعی تا زمان تعیین شده توسط پزشک
 2. عدم استفاده از سشوار به دلیل برخورد باد گرم به ابروها
 3. نرفتن در معرض تابش مستقیم خوردشید
 4. عدم استفاده از مواد آرایشی و شیمیایی
 5. عدم استفاده از داروهای موضعی به صورت سرخود
 6. نکشیدن حوله به صورت

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

زمان بازگشت به فعالیت های عادی و روزمره پس از کاشت ابرو

پس از اتمام کاشت ابرو و سپری کردن دوره نقاهت ترمیم ابرو، فرد می‌تواند با اجازه پزشک خود شروع به فعالیت‌های عادی خود کرده و کار‌های روزانه‌ی خود را پس از گذشت سه روز و به طوری که فشاری به ابرو و بدن خود وارد نشود، به آرامی آغاز نماید. گرچه برای بازگشت به فعالیت‌های عادی، به زمان نیاز دارید اما چند نکته کمک می‌کند تا دوره نقاهت زودتر سپری شود:

زمان بازگشت به فعالیت های عادی پس از کاشت ابرو

 1. رعایت رژیم غذایی مناسب، می‌تواند روند بهبودی را تسریع بخشد. برای مثال مصرف ویتامین‌هایی مانند ویتامین A که در تمامی سبزیجات یافت می‌شوند و یا ویتامین E که بهبود زخم و اسکار‌ها را تسریع می‌بخشد، از ضروریات پس از عمل کاشت ابرو است. اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر به روال قبل برگردید، به رژیم غذایی‌ خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 2. انتخاب پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی می‌تواند در این امر بسیار کارساز باشد. این موضوع از دو منظر اهمیت دارد. اولاٌ وقتی عمل پیوند مو را تحت نظر متخصص حرفه‌ای انجام دهید، میزان جراحت پوستی کم شده و در نتیجه دوره نقاهت کوتاه‌تر خواهد شد. درثانی برخی از پزشکان که دارای تجربه و علم بیشتری نسبت به دیگران هستند در نتیجه با توصیه‌های هوشمندانه و به جا می‌توانند کمک کنند دوره نقاهت را هر چه سریع‌تر سپری نموده و به زندگی عادی بازگردید. این توصیه‌ها به مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت ابرو مربوط می‌شود.
 3. کلینیک‌هایی که پیوند ابرو انجام می‌دهند بسیار زیاده شده‌اند و ما باید از بین آن‌ها کلینیکی را انتخاب کنیم که علاوه بر دریافت هزینه مناسب، خدمات خوبی را نیز ارائه بدهد. این امر نیز در موفقیت عمل و کمک کردن به دوره‌ نقاهت بسیار مهم می‌باشد.

مطالب بیشتر: تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

روش صحیح ورزش کردن در روز های اولیه پس از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو (eyebrow implantation) و در زمان‌های اولیه باید با احتیاط بیشتری شروع به فعالیت‌های ورزشی کنیم. برای انجام فعالیت‌های ورزشی در ابتدا باید از پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی اجازه‌ بگیرید تا دچار مشکلاتی که باعث به هم خوردن عمل می‌شود نشویم.

روش صحیح ورزش بعد از کاشت ابرو

انجام فعالیت‌های ورزشی به این دلیل که باعث عرق کردن در ناحیه پیشانی می‌شوند معمولاٌ تا مدتی توسط پزشک ممنوع می‌شود. ورزش زود هنگام نه‌تنها باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌شود، بلکه ممکن است در دراز مدت بر نحوه رویش ابرو‌ها تاثیر بگذارد. بنابراین این افراد باید علاقه خود را کنترل کرده و در زمان مقرر شروع به انجام فعالیت‌های ورزشی کنند. برای مثال طی روز اول به هیچ عنوان به ابرو‌های خود دست نزنید. این یک هشدار جدی است.

سعی کنید سر را به مدت طولانی پایین نگه ندارید زیرا انسان در این شرایط تحت فشار قرار می‌گیرد و ضربان قلب بالاتر می‌رود که منجر به عرق کردن می‌شود. در نتیجه کاملاٌ مواظب این مورد باشید. پس از گذشت ۲-۳ روز، فعالیت‌های سبک را می‌توانید آغاز کنید. البته همانطور که ذکر شد، از همان روز اول یوگا و تمرینات سبک مجاز است اما تمرینات هوازی، نیاز به زمان دارد.

سعی کنید ورزش کردن پس از کاشت ابرو را به زمانی موکول کنید که متخصص اجازه می‌دهد. در این مدت همچنان فولیکول‌های پیوندی در ناحیه ابرو، در حال رشد هستند و نباید فشاری به آن‌ها وارد شود. رعایت تمامی مواردی که ذکر شده و همچنین رعایت همه‌ نکاتی که توسط پزشک به شما گوشزد می‌شود الزامی است و باید برای انجام آن‌ها تلاش کافی را انجام دهیم تا عمل خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مطالب بیشتر:  کاشت ابرو SUT

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed