کاشت ابرو

آیا ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو مجاز است؟

کاشت ابرو با هدف داشتن ابروهایی متقارن و پرتراکم به صورت غیر تهاجمی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. با توجه به فناوری‌های پیشرفته‌ و استفاده از به روزترین روش‌های پیوند ابرو این روش زیبایی عوارض جانبی زیاد و دوره نقاهت چندان طولانی ندارد. بنابراین کاندیدهای انجام آن می‌توانند بلافاصله بعد از ترک کلینیک به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. با این حال توصیه می‌شود افراد از انجام کار سنگین بعد از کاشت ابرو بپرهیزند. طبق این گفته یکی از سوال‌های رایجی که ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند این است که چه مدت بعد از کاشت ابرو میتوان ورزش کرد؟ این دوره با توجه به شرایط بدنی و روش کاشت ابرو انجام شده در افراد می‌تواند متفاوت باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع سعی کرده‌ایم تا در این مقاله به صحبت در مورد ورزش بعد از کاشت ابرو و شرایط انجام آن بپردازیم. علاوه بر مطالب آورده شده در این نوشته می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع از مشاوره رایگان ما در کلینیک پوست و مو هلیا بهره ببرید. کلینیک هلیا سعی دارد با استفاده از به روزترین روش‌های دنیا و حضور دکتر خراسانی شما را در داشتن عمل کاشت ابرو با حداقل دوره نقاهت و عوارض جانبی همراهی کند.

آیا ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو مجاز است؟

کاشت ابرو برای افراد بسیار آسان بوده و دوره ی نقاهت آن با کمک پزشک و کلینیک های معتبر به راحتی سپری می شود؛ اما برخی افراد به دلیل نداشتن صبر و حوصله ی کافی و با انجام دادن فعالیت هایی باعث بر هم خوردن نظم این عمل می شوند.

 

آیا ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو مجاز است

 

انجام فعالیت های سنگین از جمله فعالیت های ورزشی که باعث عرق کردن فرد متقاضی از ناحیه پیشانی می شود باید توسط پزشک تایید شوند؛ اما معمولا پزشکان انجام این فعالیت ها را تا مدت زمانی محدود و در برخی موارد ممنوع می کنند.

بدون اغراق، می توان این موضوع را گفت که ورزش شدید، به دلایل مختلف می تواند تهدیدی برای موهای پیوند زده شده جدید باشد و اگر بحث کاشت ابرو باشد، این موضوع حتی حساس تر می شود.

 

فعالیت های ممنوعه پس از کاشت ابرو چیست؟

مراقبت هایی که پس از کاشت ابرو انجام می پذیرد بسیار مهم می باشد و برای افراد باید بسیار حائز اهمیت واقع شود. برخی افراد گمان می کنند که پس از انجام عمل باید همه کار هایی که قبل از عمل می کردند را انجام دهند.

البته این قانون برای همه یکسان نیست و برخی افراد واقعا با توجه به بنیه‌شان، می توانند زودتر به تمرینات برگردند ولی باید این را بدانیم که مراقبت ها و محدودیت هایی که پس از عمل وجود دارند به اندازه خوده عمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و باید برای آن ها نیز دقت کافی را به عمل بیاوریم.

 

 

برخی فعالیت ها هستند که باید برای همه ی کسانی که پیوند ابرو انجام می دهند در نظر گرفته شود مانند عرق کردن ناحیه پیشانی که نزدیک به ابرو ها هستند؛ اما وجود دارند برخی از نکاتی که برای هر کدام از کسانی که کاشت ابرو طبیعی انجام می دهند منحصر به فرد می باشد این نکات که برای فرد محدود و یا حتی ممنوع می شود توسط پزشک متخصص در زمینه کاشت ابرو گوش زد می شود.

پس از انجام کاشت ابرو طبیعی به مدت یک روز نباید ناحیه ابرو و به طور کلی صورت مورد شست و شو قرار بگیرد زیرا انجام این کار به احتمال بسیار زیاد باعث از بین رفتن نظم ابرو های کاشته شده خواهد شد.

حتی توصیه می شود برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به ابرو و پوست، از کلاه یا عینک آفتابی استفاده شود که هم باعث تعریق نمی شود و هم در برابر پرتوهای خطرناک خورشید، مقاومت می کند.

این نکته معمولا توسط پزشک متخصص کاشت ابرو پس از انجام ترمیم ابرو گوش زد می شود و شخص مراجعه کننده باید این نکته را جدی گرفته و در صدد انجام آن بر بیاید. از خم شدن، به فشار افتادن، راه رفتن غیرضروری و تمام حرکاتی که ممکن است ذره ای باعث تعریق‌تان شوند، باید دوری کنید.

 

فعالیت های ممنوعه پس از کاشت ابرو چیست؟

 

همچنین باید به نکاتی چون شست و شوی ابرو ها به وسیله آب داغ، همچنین رفتن به سونا و جکوزی و قرار گرفتن در جلوی نور آفتاب اشاره کنیم همه ی این موارد تا 3 روز پس از عمل ممنوع بوده و باید به شدت از آن ها پرهیز کرده و دقت کافی برای انجام ندادن آن ها داشته باشید. در مورد رفتن به دریا و استخر، همین قانون ها هم صدق می کنند.

پوست اطراف ابرو بعد از پیوند بسیار حساس است و سونا، دویدن یا سایر تمرینات هوازی که باعث تعریق می شوند، ممکن است پوست را تحریک کرده و به پیوندهای جدید ناحیه ابرو آسیب برساند.

 

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ورزش های سنگین انجام داد؟

معمولا پس از انجام هر گونه عمل فعالیت هایی را نباید انجام داد برخی از این فعالیت ها برای همه و برخی فعالیت ها برای افراد خاصی در نظر گرفته می شود که نباید آن ها را انجام دهد.

البته در طولانی مدت، ورزش برای سلامتی عمومی و همچنین برای سلامت فولیکول های پیوند شده ابرو بسیار مفید هستند اما در کوتاه مدت ممکن است لازم باشد روال های عادی خود را یک کنار بگذارید

برای مثال ورزشکارانی که فعالیت حرفه ای انجام می دهد و فعالیت آن ها جز دسته فعالیت های سنگین می باشد باید با اجازه پزشک پس از انجام پیوند ابرو شروع به فعالیت های سنگین کنند.

 

آیا بعد از کاشت ابرو می توان ورزش های سنگین انجام داد؟

 

افزایش ضربان قلب در ورزش، باعث افزایش فشار خون می شود و احتمال خونریزی در ابرو بیشتر شده و شاید منجر به پاره شدن گرافت ها در ناحیه اهدا کننده یا پیوند زده شده شود.

توصیه می شود تا حداقل ده روز پس از عمل کاشت ابرو، از انجام ورزش های شدید خودداری کنید. برخی از تمرینات سبک مانند پیاده روی و یوگا معمولاً از چهار روز پس از پیوند ابرو انجام می گیرند اما یادتان نرود همیشه باید از پزشک خود مشاوره بگیرید.

انجام فعالیت های سنگین مخصوصا اگر این فعالیت ها از نوع ورزشی باشند می تواند به عمل کاشت ابرو طبیعی آسیب زده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای فرد شود. این مشکلات می توانند به ترمیم ابرو ها آسیب زده و سبب از بین رفتن پیوند ابروی انجام شده شود.

حتی شاید یک نرمش و حرکت کششی ساده که به گمان چیز بزرگی نیست، منجر به فشار به جای زخم ناشی از کاشت ابرو شود و فرد دردهایی را تحمل کند که با رعایت و پرهیز از ورزش در روزهای ابتدایی، می توانست پیشگیری کند.

 

دلیل برخی محدودیت ها بعد از کاشت ابرو چیست؟

اکثر این محدودیت ها به این دلیل است که کاشت ابرو های فرد با موفقیت و بدون هیچ گونه مشکل پشت سر گذاشته شود. بعد از عمل کاشت ابرو، باید به فولیکول ها و گرافت های ناحیه ابرو و ناحیه اهدا کننده فرصت ریکاوری داد تا خودشان را پیدا کنند و به حالت پیش از عمل برگردند که این حالت پیش از عمل هم استراحت نیاز دارد و هم تغذیه صحیح.

پزشک متخصص ابرو پیوند ابرو به دلیل تجربه و علم خود فرد مراجعه کننده را اغلب به دلیل موفقیت عمل دارای محدودیت هایی در فعالیت هایش می کند که این محدودیت ها به نفع خود فرد می باشد و باید برای موفقیت در عمل کاشت ابرو طبیعی در نظر گرفته شود. این محدودیت ها، به نوع و متد عملی که انجام می شود که بستگی دارد.

 

دلیل برخی محدودیت ها بعد از کاشت ابرو چیست؟

 

برخی عمل های کاشت ابرو نیاز به مراقبت بیشتری دارند در حالی که برخی عمل ها، خیلی سریع فرد را به فرم قبلی برمی گردانند. در کل چون اکثر عمل های کاشت ابرو به روش FUT یا FUE است، رعایت و مراقبت از پوست تا چند روز، کاملا فرد را از خطرهای دیگر در امان نگه خواهد داشت.

محدودیت هایی که برای فرد در نظر گرفته می شود در علم پزشکی مضر بودن آن برای فرد پس از انجام عمل اثبات شد است و فرد مراجعه کننده باید بدون چونه زدن درباره ی زمان و نوع فعالیت هایی که برای آن ها محدودیت هایی توسط پزشک اعمال می شود بپذیرد و در تلاش باشد تا همه ی این محدودیت ها بدون هیچ کوتاهی و نقصی صورت گرفته و توسط شخص شخص مراجعه کننده سپری شود.

برخی محدودیت ها از جمله گرفتن باد سشوار به سمت ابرو ها بعد از کاشت ابرو، عرق کردن، استفاده از پماد و دارو های موضعی بر روی ابرو که با این دارو ها آشنایی کافی نداریم و برخی موارد دیگر که باعث ایجاد مشکلات کوچک یا بزرگ برای شخص متقاضی می شود به دلیل به پایان رساندن پیوند ابرو با موفقیت و بدون نگرانی و استرس می باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

زمان بازگشت به فعالیت های عادی و روزمره پس از کاشت ابرو

پس از اتمام کاشت ابرو و با سپری کردن دوره نقاهت ترمیم ابرو فرد می تواند با اجازه پزشک خود شروع به فعالیت های عادی خود کرده و کار های روزانه ی خود را پس از گذشت سه روز و به طوری که فشاری به ابرو و بدن خود وارد نشود آغاز کرده و به آرامی آن ها را انجام دهد.

 

زمان بازگشت به فعالیت های عادی و روزمره پس از کاشت ابرو

 

گرچه برای بازگشت به فعالیت های عادی، به زمان نیاز دارید اما رعایت رژیم غذایی مناسب، می تواند این روند را بهبود بخشد. برای مثال مصرف ویتامین هایی مانند ویتامین A که در تمامی سبزیجات یافت می شوند و یا ویتامین E که مدت بهبود زخم و اسکارها را تسریع می بخشد، از ضروریات پس از عمل کاشت ابرو است. اگر می خواهید هرچه سریعتر به روال قبل برگردید، به رژیم غذایی‌تان هم توجه ویژه ای کنید.

انتخاب پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی می تواند در این امر بسیار کار ساز باشد؛ زیرا مدت زمان دوره ی نقاهت ترمیم ابرو کوتاه است؛ اما برخی از پزشکان که دارای تجربه و علم بیشتری نسبت به دیگران هستند با توصیه های هوشمندانه و به جا می توانند این مدت زمان را بسیار کم تر کرده و سبب بازگشت هر چه سریع تر فرد به جامعه شده و آن ها را از یک ترمیم ابرو که با موفقیت انجام شده است بهره مند سازد.

کلینیک هایی که پیوند ابرو انجام می دهند بسیار زیاده شده اند باید از بین آن ها کلینیکی را انتخاب کنیم که علاوه بر دریافت هزینه مناسب خدمات خوبی را نیز ارائه بدهد. این امر نیز در موفقیت عمل بسیار مهم می باشد و در کمک کردن به دوره ی نقاهت بسیار مهم می باشد که دوره ی نقاهت خود را با کمک کلینیک و پزشک به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن سپری کنیم.

 

روش درست ورزش کردن در روز های اولیه پس از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو (eyebrow implantation) و در زمان های اولیه باید با احتیاط بیشتری شروع به فعالیت های ورزشی کنیم. برای انجام فعالیت های ورزشی در ابتدا باید از پزشک متخصص کاشت ابرو طبیعی اجازه ی این کار را دریافت کنیم تا دچار مشکلاتی که باعث به هم خوردن عمل می شود نشویم.

 

روش درست ورزش کردن در روز های اولیه پس از کاشت ابرو

 

انجام فعالیت های ورزشی به این دلیل که باعث عرق کردن در ناحیه پیشانی می شوند معمولا تا مدتی توسط پزشک ممنوع و پس از آن دارای محدودیت و پس از گذشت این زمان ها شروع به فعالیت ها می کنیم پزشک بیشتر افراد به دلیل علاقه به ورزش کردن معمولا زود تر از زمان مقرر شروع به ورزش می کنند.

ورزش زود از هنگام نه تنها باعث آسیب های جبران ناپذیری می شود، بلکه ممکن است در دراز مدت هم روی نحوه رویش ابروها تاثیر بگذارد. بنابراین این افراد باید علاقه خود را کنترل کرده و در زمان مقرر شروع به انجام فعالیت هایی ورزشی کنند.

برای مثال طی روز اول به هیچ عنوان به ابروهای خود دست نزنید. این یک هشدار جدی است. سعی نکنید سرتان را پایین تر از قلبتان قرار دهید، زیرا از نظر علمی، انسان در این شرایط تحت فشار قرار می گیرد و ضربان قلبش بالاتر می رود که منجر به عرق شدن می شود. در نتیجه کاملا مواظب این مورد باشید.

پس از گذشت 2-3 روز، فعالیت های سبک را می توانید آغاز کنید. البته همانطور که ذکر شد، از همان روز اول یوگا و تمرینات سبک مجاز است اما تمرینات هوازی، نیاز به زمان دارد. سعی کنید تمام ورزش های سنگین و قدرتی را به بعد از هفته اول موکول کنید. در این مدت همچنان فولیکول های پیوندی در ناحیه ابرو، در حال رشد هستند و نباید فشاری به آن ها وارد شود.

رعایت تمامی مواردی که ذکر شده و همچنین رعایت همه ی نکاتی که توسط پزشک برای شما گوش زد می شود الزامی است و باید برای انجام آن ها تلاش کافی را انجام دهیم تا عمل خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و رضایت خود را از این روش برای رفع مشکل خود اعلام کنیم

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button