مدت زمان عمل لیپوماتیک چقدر است ؟

همه افراد به دنبال تناسب اندام خود هستند چرا که این موضوع بر زیبایی و در نتیجه اعتماد به نفس انسان تاثیر می‌گذارد. اگر چاقی مفرط دارید، ابتدا باید با رژیم غذایی و ورزش کردن، عمده چربی ها از بین بروند. سپس برای حذف چربی‌های مقاوم که با رژیم به راحتی از بین نمی روند، به شما عمل جراحی لاغری را پیشنهاد می‌کنیم. در سال‌های اخیر انجام عمل‌های زیبایی مرتبط با تناسب اندام مانند لیپوماتیک افزایش قابل توجهی در سراسر دنیا داشته است. پیکرتراشی، یک عمل زیبایی پرمتقاضی و بسیار محبوب می‌باشد که سالانه توسط هزاران نفر در دنیا انجام می‌شود. البته قبل از اینکه تصمیم خود را برای این منظور نهایی کنید لازم است اطلاعات خود را در مورد آن کامل نمایید. برای مثال آیا می‌دانید عمل لیپوماتیک چقدر طول می‌کشد؟ ما در این مقاله پیرامون مدت زمان عمل پیکرتراشی با شما صحبت خواهیم کرد.

اینفوگرافی مدت زمان عمل لیپوماتیک
اینفوگرافی مدت زمان عمل لیپوماتیک

مدت زمان انجام عمل لیپوماتیک چقدر است؟

مدت زمان انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مردان و زنان برای بسیاری از افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، یک معیار مهم تصمیم‌گیری و انتخاب آن به حساب می‌آید. انجام عمل زیبایی پیکرتراشی به برخی معیار‌ها و شرایط متعدد بستگی دارد و نمی‌توان برای آن زمان واحد و یکسانی مشخص کرد اما به طور کلی زمان انجام عمل زیبایی جراحی لاغری توسط پزشک، فارغ از شرایط و عوامل تاثیر‌گذار بر سرعت انجام لیپوماتیک، حداکثر ۵ ساعت به طول می‌انجامد. البته این عمل زیبایی ممکن است بنا به شرایط فرد، تنها در حدود ۳ ساعت به اتمام برسد.

عمل لیپوماتیک چند ساعت به طول می انجامد؟

در طول مدت عمل، پزشک در ابتدا یک برش کوچک و ریز در ناحیه هدف ایجاد می‌کند تا بتواند راهی برای ورود لوله کانولا به بدن و  تخریب چربی‌ها ایجاد نماید. سپس بافت‌های چربی، تحت تاثیر ارتعاشات و لرزش لوله قرار گرفته و به ذرات ریز تبدیل می‌شوند. در نهایت، این ذرات ریز چربی از طریق نیروی مکش دستگاه، از بدن خارج خواهند شد.

البته  قبل از انجام لیپوماتیک، شخص باید تعدادی آزمایشات انجام دهد که انجام آن‌ها نیز نیازمند صرف وقت و زمان می‌باشد. این عامل را باید در مدت زمان عمل پیکرتراشی لحاظ نمود.

عمل لیپوماتیک چند ساعت به طول می انجامد؟

علاوه بر آن پس از انجام لیپوماتیک، باید برای حداقل چند روز پس از آن به استراحت  و مراقبت‌های پس از آن بپردازید. پس نمی‌توان برای اتمام کلی عمل لیپوماتیک، تنها ۵ ساعت را در نظر گرفت و باید انجام کار‌های قبل و بعد از آن را نیز لحاظ نمود تا از قبل، فرد متقاضی برای آن‌ها برنامه‌ریزی و زمان‌بندی انجام دهد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مدت زمان عمل لیپوماتیک

مدت زمان عمل لیپوماتیک چقدر است؟هر اندازه چربی موجود در بافت هدف بیشتر باشد، عمل پیکرتراشی طولانی‌تر خواهد شد. ولی حداکثر مدت زمان لازم برای این جراحی زیبایی پنج ساعت است. البته سرعت عمل متخصص نیز بر مدت زمان جراحی لاغری تأثیر می‌گذارد.
آیا عمل لیپوماتیک سرپایی است؟خیر برای این جراحی شما باید در کلینیک بستری شوید و شاید نیاز باشد یک روز کامل را در کلینیک بستری شوید تا شرایط بدنی شما مورد بررسی قرار گیرد.
مدت زمان دوره نقاهت عمل پیکرتراشی

 

هر اندازه شدت جراحات باقی مانده بر روی بافت تحت عمل بیشتر باشد، قطعاً شما به استراحت بیشتری نیاز خواهید داشت و بنابراین دوره نقاهت طولانی‌تر خواهد شد. با داشتن رژیم غذایی مناسب و مراقبت از خود می‌توانید دوره نقاهت را کوتاه‌تر کنید.

عوامل دخیل در سرعت انجام عمل لیپوماتیک

برای انجام عمل زیبایی جراحی لاغر،  همانگونه که در قسمت بالا ذکر شد، عوامل و معیار‌های متعددی وجود دارد، که تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بر زمان انجام عمل پیکرتراشی دارند:

عمل لیپوماتیک چند ساعت به طول می انجامد؟

  1. از جمله مواردی که تاثیر به سزایی در میزان مدت زمان انجام جراحی لاغری دارد می‌توان به وسعت و گستردگی ناحیه انجام عمل اشاره کرد. گستردگی و میزان وسعت ناحیه‌ مد نظر برای انجام پیکرتراشی، رابطه مستقیمی با زمان انجام آن دارد. هر چقدر که مساحت بیشتری از بدن تحت نظر جراحی لاغری باشد، به همان اندازه نیز میزان سختی کار نیز برای پزشک متخصص افزایش خواهد یافت و برداشت و حذف چربی‌های زائد از آن ناحیه نیازمند صرف زمان طولانی‌تری خواهد بود.
  2. از دیگر مواردی که می‌توان به عنوان معیار و عامل تاثیر‌گذار در زمان انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ذکر کرد، میزان و حجم چربی‌های اضافی در ناحیه هدف است. هر چقدر که میزان چربی‌های موجود در ناحیه هدف بیشتر باشد و توده بیشتری در آن ذخیره شده باشد، به همان میزان نیز زمان بیشتری برای شکستن سلول‌های چربی و تخلیه آن‌ها نیاز می‌باشد.
  3. یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار در سرعت انجام عمل پیکرتراشی، قدرت دستگاه و سطح پیشرفته بودن آن است. با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی، دستگاه‌های لیپوماتیک متفاوتی ابداع شده‌اند که هر کدام از آن‌ها از نظر کیفیت عمل و سرعت انجام با یکدیگر متفاوت هستند. معمولا آخرین مدل‌های دستگاه پیکرتراشی، هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ سرعت، وضعیت مطلوبی نسبت به دیگر دستگاه‌های لیپوماتیک دارند و استفاده از آن دارای مزایای خوبی برای افراد می‌باشد.
  4. البته تنها داشتن دستگاه پیشرفته و به روز توسط پزشک نمی‌تواند سرعت انجام عمل لیپوماتیک را افزایش دهد و باید پزشک نیز مهارت و تبحر خوبی در انجام این عمل زیبایی داشته باشد. یک متخصص باسابقه و زبردست، قطعا سرعت عمل بالایی داشته و متد زمان عمل پیکرتراشی لاغری را کمتر خواهد کرد.
  5. همچنین برای این که بتوان سرعت انجام عمل زیبایی لیپوماتیک را افزایش داد، داشتن کادر و تیم حرفه‌ای و مجرب برای انجام اقدامات جانبی و یاری دادن به پزشک ضروری می‌باشد. قطعا داشتن تیم متبحر و حرفه‌ای تاثیر قابل توجه بر زمان و همچنین کیفیت انجام لیپوماتیک خواهد داشت.

آیا عمل لیپوماتیک یک عمل سرپایی محسوب می شود؟

قطعا این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی لاغری را دارند پیش آمده است و یکی از سوالات رایج در بین افراد می‌باشد. عمل زیبایی لیپوماتیک برای هر شخص و با هر انتظار و هدفی، در طی چند ساعت به طور کامل به اتمام می‌رسد و جزء عمل‌های زیبایی سنگین که نیازمند بیهوشی‌های طولانی باشد، نیست. از همین رو می‌توان انجام عمل لیپوماتیک را به عنوان یک عمل سرپایی معرفی نمود زیرا هیچ نیازی به بیهوش کردن شخص و استفاده از بی‌حس‌کننده بسیار قوی برای مدت طولانی وجود ندارد و تنها طی چند ساعت تمامی فرآیند‌های آن انجام می‌شود و فرد می‌تواند پس از آن به منزل خود بازگردد.

عمل لیپوماتیک چند ساعت به طول می انجامد؟

البته مرخص شدن از کلینیک و یا بیمارستان، به نظر پزشک خود فرد بستگی دارد و ممکن است با صلاح‌دید پزشک معالج، فرد برای چند ساعت و حتی یک روز به طور کامل بستری و تحت مراقبت باشد تا به خوبی بتواند استراحت کرده و در صورت داشتن مشکل، سریعا عارضه برطرف گردد. اما به طور کلی مدت زمان انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بسیار کوتاه بوده و نیازی به بستری شدن‌های طولانی مدت و یا استراحت‌های طولانی ندارد.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیکرتراشی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed