ابدومینوپلاستیلیپوماتیک

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی کدامیک بهتر است؟

3.7
(3)

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی ؟

در دنیای امروز عوامل زیادی در چاقی نقش دارند، تغذیه نامناسب، سبک زندگی فست فودی و کم تحرک و نداشتن ورزش مهمترین عوامل چاقی در جوامع امروزی هستند. به همین سبب بسیاری به دنبال رسیدن به اندام ایده آل و لاغری با استفاده از روش های مختلف هستند.

گاهی استفاده از روش های غیراستاندارد و بدون مشورت مشکلات فراوانی را برای افراد رقم می زند. در این میان جراحی های لاغری چون عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی روش های مطمئنی برای لاغری به شمار می رود.

 

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی کدامیک بهتر است؟

بسیاری از افراد این چاقی و اضافه وزن را فقط در نواحی خاصی از بدن دارند که به سختی با رژیم و ورزش قابل حل است.

به همین دلیل تمایل به روش های جراحی برای رهایی از اضافه وزن بیش از پیش شده است. روش های متعددی برای انجام این نوع جراحی وجود دارد. دو مورد از جدیدترین این روش ها، عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی است.

توصیه می شود پیش از انتخاب هر کدام از این روش ها راجع به انواع چاقی، نحوه انجام این نوع جراحی ها، خطرات و تفاوت های آن آگاهی پیدا کنید. به همین دلیل، این دو روش برای کاهش حجم چربی از نواحی مختلف بدن، در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است تا به انتخاب درست تر شما برای تناسب اندام کمک نمایید.

 

انواع چاقی

اضافه وزن و چاقی به دو دسته کلی تقسیم می شود: چاقی و اضافه وزن کلی و چاقی موضعی.

چاقی کلی که اغلب ژنتیک، برخی بیماری ها و سبک زندگی در آن موثر است یکی از مشکلات دامنگیر در عصر حاضر است و درصد بالایی از افراد جامعه به آن مبتلا هستند. البته این مشکل با مشورت پزشکان متخصص و متخصصین تغذیه و ورزش قابل حل است و در مواردی هم به جراحی نیاز خواهد بود.

 

انواع چاقی

 

چاقی موضعی نیز به دلیل نوع شغل های امروزی که اغلب پشت میز نشینی هستند و فعالیت را از افراد سلب کرده است رخ می دهد. این چاقی بیشتر در نواحی ای چون شکم، پهلوها، ران و بازو شکل می گیرد. بدن در این نوع چاقی اشکال مختلفی از جمله چاقی الگوی گلابی شکل، یا الگوی سیب شکل پیدا می کند.

به دلیل موضعی بودن، آب کردن این نوع چربی سختی های خاص خود را دارد. به همین سبب است که افراد زیادی به دنبال روش های جراحی زیبایی برای رسیدن به اندام ایده آل خود هستند. در ادامه 2 مورد از مهمترین این روش ها را بررسی خواهیم کرد.

 

استفاده از دو عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی برای کاهش چاقی

  • عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی

برای افرادی که چاق هستند می تواند انجام شود. این بدان معناست که ممکن است در برخی از مناطق بدن مانند بازوها ران ها، شکم، پهلوها، چربی اضافه وجود داشته باشد که این امر برای لیپوماتیک بسیار مهم است.

در این مناطق برای انجام عمل لیپوماتیک به اندازه 2 تا 5 میلیمتر منفذ ایجاد می شود و لوله کانولا دستگاه لیپوماتیک از طریق این سوراخ ها وارد بافت چربی می شود و سلول های چربی را با استفاده از امواج فراصوت و ارتعاش از بین می برد. در این روش سوختگی و نکروز مشاهده نمی شود و هیچ درد و خونریزی وجود ندارد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  • ابدومینوپلاستی

احتمالاً دیده اید افرادی که از اندام نامناسب و شکم بسیار بزرگی برخوردارند و از لباس گشاد برای پوشاندن اندام خود استفاده می کنند، این افراد ممکن است ورزش کنند، اما نتیجه مطلوب کسب نمی کنند. غالباً برای آنها جراحی های شکمی یا ابدومینوپلاستی توصیه می شود.

عمل جراحی ابدومینوپلاستی توسط یک متخصص برای از بین بردن اسیدهای چرب بافت شکمی و چربی انجام می شود. در این روش علاوه بر از بین بردن چربی، در مورد ترمیم بافت عضلات شکمی که آسیب دیده است نیر اقداماتی صورت می گیرد. عوامل مختلفی مانند بارداری، چاقی و کاهش وزن مداوم بر عضلات شکم تأثیر می گذارد.

در این روش جایگزین، شما نباید نگران پوست شل و افتاده بعد از لاغری باشید. به کمک این نوع عمل زیبایی، پوست اضافی و چین و چروک های شکم و شانه ها اصلاح شده و پوستی صاف خواهید داشت.

این روش با درد بیشتری همراه است، زیرا وقتی عضلات سفت می شوند، نفس عمیق و سرفه نیز دردناک و سخت می شود. این عمل جراحی نیاز به اقامت شبانه و بستری شدن در بیمارستان دارد و بیمار قادر به انجام کار روزانه حداقل برای دو هفته نیست.

 

تفاوت اصلی بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

تفاوت اصلی این دو در این است که لیپوماتیک برای کسانی که اضافه وزن دارند، مفید است و برای افرادی که دچار شکم افتاده و بزرگ هستند ابدومینوپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور خلاصه تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در یک جمله این است، ابدومینوپلاستی فقط برای از بین بردن بافت شکمی و چربی استفاده می شود، اما لیپوماتیک برای افرادی که چاقی موضعی دارند استفاده می شود.

 

تفاوت اصلی بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

 

در مورد دیگر تفاوت های این دو باید به موارد زیر اشاره نمود:

  1. عمل لیپوماتیک به سرعت بیشتری انجام شده و نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیست. در صورتی که ابدومینوپلاستی کمی طولانی تر بوده و به دلیل روش انجام آن نیاز به بستری شدن یک شبه در بیمارستان دارد.
  2. درد و خونریزی در لیپوماتیک در مقایسه با دیگر روش جراحی بسیار کمتر است.
  3. لیپوماتیک تنها برای بهبودی نیاز به 3 الی 7 روز زمان است، در صورتی که ابدومینوپلاستی حدود 2 هفته طول درمان دارد و باید از هرگونه فعالیتی نیز در این دو هفته خودداری نمود.
  4. همچنین در عمل لیپوماتیک امکان تزریق چربی به دیگر نواحی بدن برای تناسب بیشتر نیز وجود دارد.

 

عمل لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی کدامیک بهتر است؟

با توجه به تفاوت هایی که برای این دو ذکر شد به نظر می رسد این سوال در ذهن مطرح شود که آیا عمل لیپوماتیک نسبت به ابدومینوپلاستی برتر است؟ باید گفت که با توجه به نوع عملکرد کلی تر لیپوماتیک، انجام این عمل جراحی در اولویت است و البته نکته مثبت این است که افرادی که به دنبال کانتور بدن هستند و به دنبال تزریق چربی به دیگر نواحی، این روش می تواند مفید تر باشد.

اما چنانچه تنها چاقی شکمی داشته باشید و به دنبال لاغری در این موضع ممکن است با تشخیص پزشک این روش برای شما تجویز شود؛ بنابراین بهتر است در جلسات مشاوره پیش از جراحی در مورد بهترین روش برای عمل لاغری تصمیم بگیرید.

در یک نگاه کلی مزایا و راحتی در حین و بعد از انجام عمل لیپوماتیک نسبت به دیگر نوع جراحی ها بیشتر است و به همین دلیل هم افراد بیشتری برای انجام آن تمایل دارند.

 

سخن پایانی

در انتها باید به این نکته اساسی اشاره کرد که نتایج هر نوع عمل جراحی که برای لاغری انتخاب می کنید، در وهله اول بستگی به انتخاب مرکز درمانی و جراح معتبر و دارای تجربه دارد. در وهله دوم این خود شما هستید که به نتایج ماندگاری مناسبی می دهید.

در واقع چربی بافتی که به راحتی برگشت پذیر است و کافی است بعد از انجام عمل لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی، باز هم به روال سابق زندگی برگردید تا نتایج کم کم محو شوند؛ بنابراین بهترین مکمل در کنار انجام جراحی لاغری، ورزش و تغذیه مناسب خواهد بود.

بخش عمده ای از تناسب اندام شما، در اصل در دستان خود شماست، حفظ این نتایج علاوه بر زیبایی و جذابیت، اعتماد به نفس شما را برای حضور در اجتماع بیشتر خواهد کرد و به بهبود کیفیت زندگی کمک شایانی می نماید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3.7 / 5. 3

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button