مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در دسته عمل‌های جراحی پلاستیکی قرار دارد که با هدف از بین بردن چربی‌ها و پوست اضافی بدن در بخش شکم انجام می‌شود. تقریبا تمامی افرادی که از چاقی و افتادگی شکم خود ناراضی هستند می‌توانند از مزایای این عمل زیبایی بهره ببرند. اما موضوع مهمی که جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است توجه به نکات مراقبتی بعد از ابدومینوپلاستی است. چرا که بدون توجه به این نکات نمی‌تواند انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه خود را داشت. همچنین احتمال بروز عوارض جانبی نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا شما کاندیدهای انجام این عمل زیبایی را با مهم‌ترین مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی آشنا کنیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کلینیک پوست و مو هلیا تماس گرفته و از خدمات ارائه شده در این کلینیک تحت نظارت دکتر خراسانی بهره ببرید.

معرفی مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مثل هر عمل زیبایی دیگری، کاندیدهای انجام ابدومینوپلاستی نیز باید یکسری مراقبت‌های لازم را بعد از عمل انجام دهند چرا که انتخاب پزشک و کلینیک خوب و شناخته شده تنها بخشی از این موضوع بوده و بدون توجه به مراقبت‌های لازم نمی‌توان انتظار بروز نتایج ایده‌آل خود را داشت. از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراقبت های پس از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

 • پوشیدن گن مخصوص

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، پزشک توصیه می‌کند گن مخصوصی را تهیه کرده و در بازه زمانی خاصی بپوشید. توجه داشته باشید که پوشیدن این گن بسیار مهم است و هرگز نباید در تهیه و پوشیدن آن سهل‌انگاری شود چرا که عدم توجه به این نکته می‌تواند به طور کلی نتیجه نهایی کار را تحت تاثیر قرار دهد.

 • خودداری از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین

در هفته‌های اول بعد از انجام ابدومینوپلاستی، انجام برخی از حرکات و فعالیت‌های بدنی می‌تواند برای فرد دشوار باشد. بنابراین به منظور جلوگیری از اعمال هر گونه فشار به زخم‌ها، توصیه می‌شود تا بهبودی کامل از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنید. همچنین بهتر است در نحوه نشستن و خوابیدن خود نیز دقت کنید.

 • توجه به رژیم غذایی

داشتن رژیم غذایی سالم و اصولی به فرد کمک می‌کند تا دوره نقاهت آسان و کوتاه مدتی را تجربه کنند. همچنین میزان بروز عوارض جانبی آزاردهنده و خطرناک تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

 • نوشیدن آب زیاد

نوشیدن آب زیاد بعد از عمل ابدومینوپلاستی سبب می‌شود تا سموم اضافی از بدن خارج شده و همچنین عوارض جانبی ایجاد شده مثل تورم و التهابات سریعا بهبود پیدا کنند.

 • خودداری از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

پزشکان توصیه می‌کنند حداقل سه ماه بعد از انجام ابدومینوپلاستی، مصرف مشروبات الکلی و دخانیات را کنار بگذارند چرا که این کار روند بهبودی زخم‌ها را کند کرده و در نتیجه فرد دوره نقاهت طولانی مدتی را تجربه خواهد کرد.

 • داشتن استراحت کافی

یکی از شرط‌های اصلی برای دستیابی سریع به نتیجه مطلوب، استراحت کافی بعد از عمل ابدومینوپلاستی است. توجه داشته باشید که استراحت باید کاملا اصولی و طبق گفته پزشک متخصص انجام شود. به عنوان مثال باید نحوه خوابیدن و تعداد ساعات خواب را با دستور پزشک تنظیم کنید.

 • خودداری از بلند کردن اجسام سنگین

از آنجایی که عمل زیبایی شکم با ایجاد برش و بخیه همراه است، فرد نباید تا مدت‌ها اقدام به بلند کردن اجسام سنگین بکند چرا که این کار سبب اعمال فشار بر روی زخم‌ها شده و احتمال خونریزی و دیگر مشکلات جانبی را به همراه خواهد داشت.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

نکات اولیه بعد از ابدومینوپلاستی

نکات اولیه بعد از ابدومینوپلاستی

همانطور که گفته شد ابدومینوپلاستی با هدف حذف چربی‌های اضافی ناحیه شکم انجام می‌شود. این پروسه نوعی عمل زیبایی تهاجمی بوده و کاندیدهای انجام آن باید یکسری مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم را جدی بگیرند. ناگفته نماند که اغلب نکات مراقبتی بعد از ابدومینوپلاستی ساده بوده و تمامی افراد می‌توانند بدون اذیت و دردسر، گفته‌های پزشک خود را دنبال کنند. به غیر از مراقبت‌های کلی که در بالا گردآوری شده‌اند، چند مورد نکات اولیه دیگر نیز وجود دارد که از مراجعین خواسته می‌شود در انجام آن‌ها نهایت دقت را داشته باشند. این نکات عبارتند از::

 1. رعایت بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن پانسمان‌ها
 2. عدم مصرف هر گونه دارو اعم از مسکن و ویتامین بدون مشورت با پزشک
 3. در جریان گذاشتن پزشک مربوطه نسبت به هر گونه عارضه جانبی شدید و غیر منتظره
 4. مصرف منظم تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک

با در نظر داشتن تمامی موارد گفته شده می‌توانید عمل ابدومینوپلاستی بدون دردسری را سپری کرده و در مدت زمان کوتاه به نتیجه ایده‌آل خود برسید. کلینیک زیبایی هلیا در تمامی این مراحل در کنار شما خواهد بود.

مطالب بیشتر: بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نقش مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی در نتایج آن!

نقش مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی در نتایج آن

بدون شک مراقبت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی تاثیر بسیار زیادی در میزان موفقیت عمل افراد خواهد داشت. به همین دلیل تمامی پزشکان تاکید جدی بر رعایت مراقبت‌های لازم پس از این عمل زیبایی شکم دارند. از جمله اصلی‌ترین علت سفارش بر رعایت تمامی مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کوتاه کردن مدت زمان دوره نقاهت
 2. بهبودی سریع زخم‌ها
 3. جلوگیری از بروز عوارض جانبی شدید و خطرناک
 4. بالا بردن میزان رضایت کاندیدهای ابدومینوپلاستی از نتیجه نهایی کار

هر چهار مورد نام برده شده در بالا موضوع‌هایی بسیار مهم و حیاتی بوده و تنها شرط رسیدن به آن‌ها، رعایت نکات مراقبتی است.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

بعد از ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

ابدومینوپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی است که با هدف ایجاد هیکلی زیبا و خوش‌فرم انجام می‌شود. این عمل نیازمند صرف هزینه و وقت بسیاری است. به همین دلیل، بالا بردن میزان موفقیت عمل و رسیدن به نتیجه مثبت نهایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مسیر انجام یکسری کارها از طرف پزشکان توصیه نمی‌شود یا به عبارتی دیگر ممنوع هستند چرا که روند بهبودی را کند کرده و تاثیر زیادی در بروز نتایج مثبت نهایی دارند. از جمله اساسی‌ترین کارهای ممنوع بعد از ابدومینوپلاستی عبارتند از:

 1. مصرف دخانیات
 2. مصرف نوشیدنی‌های الکلی
 3. انجام فعالیت‌های ورزشی و بدنی سنگین
 4. مصرف دارو بدون تجویز پزشک
 5. خوردن غذاهای مضر مثل فست‌فود
 6. بلند کردن اجسام سنگین

همه مواردی که گفته شدند جز نکات بسیار مهمی هستند که تمامی کاندیدهای ابدومینوپلاستی اعم از زن، مرد، پیر و جوان باید رعایت کنند. اگر شخصی مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی را جدی نگیرد در این مسیر با مشکل مواجه شده و به نتیجه مطلوب خود نخواهد رسید. علاوه بر آن این دسته از افراد شاهد مشکلاتی مانند برگشت چربی‌های شکم در کم‌ترین زمان ممکن و عوارض جانبی دیگری خواهند شد. در نتیجه مجبور می‌شوند تا دوباره هزینه و زمان خود را صرف از بین بردن چربی‌های اضافی خود کنند.

مطالب بیشتر: انواع عمل ابدومینوپلاستی

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 منبع:

drzubowski

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed