آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد ؟

تزریق ژل  برای از بین بردن خط خنده یکی از متد‌های زیبایی است که به دلیل مزایای فراوانی که دارد با استقبال زیادی روبرو شده است. در واقع از تکنیک زیبایی تزریق ژل به منظور اهداف مختلفی استفاده می‌شود که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به از بین بردن چین و چروک‌های مختلف صورت و خطوط موجود در پیشانی و یا خط خنده اشاره کرد. از دیگر کاربرد‌های تزریق ژل ،افزایش حجم قسمت‌های مختلف صورت مانند لب و گونه‌ها است.

بسیاری از افراد قصد دارند تزریق فیلر خط خنده را انجام دهند اما این سوال در ذهن آن‌ها پیش خواهد آمد که آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که دردناک بودن تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله کلیه‌ این عوامل را بیان خواهیم کرد و همچنین به شما می‌گوییم که با انجام چه کار‌هایی می‌توانید میزان درد تزریق چربی را به حداقل برسانید.

اینفوگرافیک آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

آیا روند تزریق ژل خط خنده روشی دردناک محسوب می شود؟

به منظور بررسی اینکه آیا تزریق ژل به خط خنده دردناک است یا خیر لازم است که در ابتدا چگونگی انجام این تکنیک زیبایی را بررسی نماییم. انجام عمل زیبایی تزریق ژل به لطف پارامتر‌های بیوشیمیایی ‌ایده‌آلی که دارد، مطلوب‌ترین اثرات بازسازی را براساس یک فرآیند فیزیولوژیکی بی‌خطر ارائه می‌کند و تا حد زیادی موجب شادابی و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.

آیا روند تزریق ژل خط خنده روشی دردناک محسوب می شود

پیش از جلسه‌ تزریق ژل به خط خنده، در تمامی مراکز زیبایی معتبر جلسه‌ مشاوره‌ای برگزار می‌شود که در این جلسه پزشک و یا پرستار به شما می‌گوید با انجام چه کار‌هایی می‌توانید میزان دردی را که قرار است در اثر تزریق ژل تجربه کنید، کاهش دهید. سپس پزشک متخصص با مشخص کردن ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل و همچنین انتخاب بهترین مارک ژل و موثرترین متد برای فرد مراجعه‌کننده، سعی بر این دارد که این عمل را بدون ایجاد هیچگونه دردی به نتیجه برساند. تزریق فیلر خط خنده با بی‌حسی موضعی آغاز می‌شود. این بی‌حسی با بررسی سوابق پزشکی شما انجام می‌شود تا در نتیجه مواد بی‌حسی باعث بروز حساسیت در بدن فرد مراجعه‌کننده نشود. در ضمن لازم به ذکر است که بی‌حسی موضعی ممکن است که با تزریق مواد بی‌حسی اعمال شود و یا از کرم‌های بی‌حسی استفاده شود. حتی ممکن است ماده بی‌حس‌کننده با ژل در داخل سرنگ تلفیق شده و همزمان با هم به زیر پوست تزریق شوند. علت استفاده از این مواد این است که فرد مراجعه‌کننده در حین انجام تزریق ژل درد حس نکرده و مانع از انجام کار پزشک نشود.

پس از اعمال بی‌حسی، پزشک متخصص میزان ژلی را که لازم است به خط خنده منتقل شود، طی چندین مرحله به خط خنده‌ فرد مراجعه‌کننده تزریق خواهد کرد. در صورتی که پوست شما در ناحیه‌ خط خنده نازک بوده و صورت شما استخوانی باشد ممکن است که درد بیشتری را در حین تزریق ژل به خط خنده تجربه نمایید

زیرا تزریق ژل که با استفاده از سوزن انجام می‌شود در پوست‌های نازک زودتر به عصب‌هایی که پیام درد را انتقال می‌دهند، منتقل می‌شود و آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اثرات تزریق ژل بر عصب‌های رساننده درد ممکن است در افراد متفاوت به یک میزان نباشد. برای مثال افرادی که دارای بیماری پوستی خاصی هستند، افرادی که پوست نازک و حساسی دارند و همچنین افرادی که در دوران بارداری و یا شیردهی خود قرار دارند ممکن است بیشتر از سایرین که شرایط عادی‌تری دارند درد تزریق ژل به خط خنده را تجربه کنند.

آیا تزریق فیلر خط خنده درد دارد؟متخصص قبل از اجرای کار، از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد تا دردی احساس نشود. اگر آستانه تحمل شما پایین باشد ممکن است مجدداً لازم شود تزریق بی‌حسی صورت گیرد.
کنترل درد تزریق ژل خط خنده

 

 1. حتماً قبل از تزریق، مسکن‌های تجویز شده را مصرف کنید.
 2. اگر بعد از تزریق درد دارید از کمپرس یخ استفاده نمایید ولی کمپرس را بر روی محل تزریق نگذارید تا فشاری وارد نشود.
تأثیر ضخامت پوست بر درد ناشی از تزریق فیلرهر چقدر پوست شما نازک‌تر باشد، درد بیشتری را احساس خواهید کرد. برای این دسته از افراد، بی‌حسی موضعی بیشتری تزریق خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

جهت جلوگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راهکار هایی استفاده می شود

جهت جلوگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راه کارهایی استفاده می شود؟

به منظور کاهش درد تزریق فیلر خط لبخند، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. با توجه به این موضوع که درد‌ها و عوارض ناشی از عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده در کمتر از ۱۸ روز بهبود خواهند یافت، اما نباید انجام مراقبت‌هایی را بعد از تزریق فیلر نادیده گرفت زیرا در این صورت طول دوران بهبودی درد‌ها افزایش خواهد یافت:

 1. توجه به سن و سال برای تزریق ژل نیز تا حد زیادی بر روی عوارضی که ممکن است پس از انجام این عمل برای شما رخ دهد تاثیر‌گذار است. به همین دلیل واجب است که پیش از تزریق فیلر حتما درباره سن مناسب عمل از پزشک متخصص سوال کنید.  برای مثال ممکن است درد‌های ناشی از تورم برای افراد زیر ۳۶ سال و کبودی برای افراد بالای ۳۵ سال بیشتر از سایرین احساس شود.
 2. شما می‌توانید از پزشک خود بخواهید که برای کاهش درد در حین تزریق ژل خط لبخند برای شما دارو‌های مسکن تجویز کند. در برخی از موارد که میزان درد پس از تزریق ژل زیاد باشد پزشک متخصص دارو‌هایی برای کاهش درد تجویز خواهد کرد که در آرامش فرد تاثیر بسزایی دارند.
 3. استفاده از کمپرس‌های آب یخ بر روی محل تزریق ژل به خط خنده نیز می‌تواند از راهکار‌هایی برای کاهش درد‌های بعد از عمل باشد.
 4. در صورتی که فرد مراجعه‌کننده به داروی خاصی حساسیت داشته و یا در حال مصرف دارو‌های خاصی برای رفع مشکل بیماری خود می‌باشد، با اطلاع‌رسانی به موقع به پزشک متخصص خود می‌تواند از بروز عوارض و یا درد‌های شدید و جزئی بعد از عمل جلوگیری کند.
 5. همچنین در صورت استفاده از قرص‌هایی نظیر آسپرین، ویتامین E و سایر دارو‌هایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، بهتر است طبق نظر پزشک متخصص، برای مدتی پیش از تزریق ژل و حتی چندین روز بعد از انجام این عمل از مصرف آن‌ها خودداری کنید. قطع موقتی مصرف این دارو‌ها موجب کاهش و یا قطع روند خونریزی پس از تزریق ژل به خط لبخند خواهد شد و در پی آن درد و نگرانی که از آن ناشی می‌شود نیز تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
 6. در صورتی که با بروز مشکلاتی نظیر التهاب و یا خونریزی پس از عمل زیبایی تزریق ژل مواجه شدید، با مراجعه سریع و به موقع به پزشک متخصص می‌توانید درد ناشی از این عوارض را تا حد قابل توجهی کاهش داده و هر چه زودتر بهبودی خود را به دست ‌آورید.
 7. رعایت نکاتی مانند قرار نگرفتن در معرض خورشید و گرمای شدید و حتی قرار نگرفتن در برابر سرمای شدید نیز می‌تواند موجب بهبودی شما پس از انجام تزریق ژل به خط خنده شده و درد‌های ناشی از تزریق فیلر را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.
 8. در ضمن باید بگوییم که مهارت پزشک شما نیز در کاهش میزان دردی که در اثر تزریق ژل تجربه خواهید کرد بسیار موثر است. چنانچه پزشک شما از تجربه‌ کافی برخوردار نباشد ممکن است که حین تزریق ژل به خط خنده به بافت‌های دیگر پوست شما آسیب برساند و سبب بروز مشکلات مهمی شود.

عوامل موثر در ایجاد احساس درد تزریق ژل خط خنده

عوامل موثر در ایجاد احساس درد خط خنده

همانطور که قبل نیز بیان کردیم عوامل متعددی در ایجاد احساس درد بعد از تزریق ژل خط لبخند تاثیرگذار هستند. از جمله‌ی این عوامل می‌توان  به موارد زیر اشاره نمود:

 1. در صورتی که پوست فرد از ضخامت کافی برخوردار باشد دردی که او در حین تزریق ژل تجربه خواهد کرد به میزان زیادی کاهش می‌یابد.
 2. از دیگر عوامل موثر می‌توان به مقدار ژلی که قرار است در اثر تزریق به صورت فرد مراجعه‌کننده منتقل شود، اشاره کرد. در صورتی که میزان ژل انتخابی به منظور تزریق به خط خنده زیاد باشد تعداد دفعاتی که پزشک باید سوزن را به داخل پوست وارد کند افزایش می‌یابد و در نتیجه فرد درد بیشتری را متحمل خواهد شد.
 3. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم تجربه‌ فرد متقاضی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر این فرد آموزش‌های لازم را برای آمادگی قبل از عمل و همچنین مراقبت از خود بعد از عمل ندیده باشد، در نتیجه میزان دردی که تجربه می‌کند به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.
 4. در نهایت انتخاب پزشک متخصص، تاثیر بسیار زیادی بر نتایج عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده و همچنین میزان عوارض پیش آمده پس از انجام عمل خواهد داشت تا حدی که در صورت انتخاب درست پزشک متخصص هیچگونه عوارض و یا دردی را حس نخواهید کرد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

به منظور اینکه درد ناشی از تزریق ژل کاهش یابد لازم است که فرد نکاتی را در نظر بگیرد و به توصیه‌های پزشک معالج عمل نماید. در ادامه برخی از این مراقبت‌ها را ذکر خواهیم کرد:

 1. پس از تزریق ژل لازم است که فرد از وارد کردن فشار و یا ضربه به صورت خودداری نماید.
 2. همچنین فردی که تزریق ژل را انجام می‌دهد باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب دوری کند چرا که نور آفتاب ممکن است سبب تحریک ژل بشود و ساختار آن را تغییر دهد. این امر می‌تواند سبب بروز عفونت گردد و مشکلات بعدی را برای فرد مراجعه‌کننده به دنبال داشته باشد.
 3. تا چند شب در زمان استراحت، سر بالاتر از بدن باشد تا ورم پوست زودتر برطرف گردد.
 4. نوشیدن آب کافی به ماندگاری اثر ژل کمک خواهد کرد.
 5. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات حداقل تا دو هفته منوع است.

عوارض ناشی از تزریق ژل خط خنده

همچنین در صورتی که Filler injection به درستی صورت نگیرد عوارض زیر را به همراه خواهد داشت:

 1. عفونت
 2. نشت ژل از محل تزریق
 3. تورم و یا خونریزی
 4. گرانولوم که نوعی واکنش التهابی به تزریق ژل نامناسب است.
 5. حرکت ژل از قسمتی به قسمت دیگر
 6. آسیب عروق خونی
 7. آسیب عروق عصبی
 8. مرگ بافت در اثر خون نرسیدن به آن

توجه داشته باشید مهمترین نکته در کاهش عوارض این است که تزریق ژل باید در مرکز زیبایی معتبر که دارای مجوز‌های لازم است انجام شود و در صورتی که در کلینیک‌های نامعتبر صورت گیرد ممکن است که عوارضی مانند عفونت را برای فرد در پی داشته باشد. همچنین لازم است که متخصص از ژل باکیفیت استفاده نماید.
در صورت انتخاب برند نامناسب ژل یا فیلر، ممکن است در اطراف خط لبخند خود دچار تورم، کبودی، خونریزی و نهایتا عفونت شوید. در ضمن ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تزریق ژل برای زنان باردار و یا مادران شیرده انجام نشود زیرا  مواد تشکیل دهنده‌ فیلرهای مختلف پس از گذشت دوره‌ای جذب بدن می‌شوند و ممکن است که برای جنین و یا نوزاد آسیب‌زا باشند.

بنابراین می‌توان عنوان نمود که اگر چه تزریق ژل به خط خنده با درد خفیفی همراه است اما راهکار‌های متفاوتی برای کاهش درد وجود دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed