آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد ؟Posted by On اکتبر 3, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد ؟

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد ؟

تزریق ژل برای از بین بردن خط خنده یکی از متدهای زیبایی است که به دلیل مزایای فراوانی که دارد با استقبال زیادی روبرو شده است. در واقع از این تکنیک زیبایی تزریق ژل به منظور اهداف مختلفی استفاده می شود که از جمله ی آنها می توان به از بین بردن چین و چروک های مختلف صورت و خطوط موجود در پیشانی و یا خط خنده اشاره کرد.

 

آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد

 

از دیگر کاربرد های Filler injection افزایش حجم قسمت های مختلف صورت مانند لب و گونه هاست.

بسیاری از افرادی که قصد دارند عمل زیبایی Filler injection خط خنده را انجام دهند  و به دنبال آن هستند که می خواهند بدانند آیا تزریق ژل برای آنها دردناک خواهد بود یا خیر؟

در پاسخ باید بگوییم که دردناک بودن تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله کلیه ی این عوامل را خواهیم شمرد و همچنین به شما می گوییم که با انجام چه کارهایی می توانید میزان درد تزریق چربی را به حداقل برسانید.

 

آیا روند تزریق ژل خط خنده روشی دردناک محسوب می شود؟

به منظور بررسی اینکه آیا Filler injection به خط خنده دردناک است یا خیر لازم است که در ابتدا چگونگی انجام این تکنیک زیبایی را بررسی نماییم.

پیش از جلسه ی تزریق ژل به خط خنده در تمامی مراکز زیبایی معتبر جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که در این جلسه پزشک و یا پرستار به شما می گوید که با انجام چه کارهایی می توانید میزان دردی را که قرار است در اثر تزریق ژل تجربه کنید ، کاهش دهید.

تزریق ژل  خط خنده با بی حسی موضعی در ناحیه ی مورد نظر که در اینجا خط خنده است،آغاز می شود.این بی حسی با بررسی سوابق پزشکی شما انجام می شود تا در نتیجه مواد بی حسی باعث بروز حساسیت در بدن فرد مراجعه کننده نشود.

مشاهده مطلب
معرفی بهترین مارک ژل برای خط اخم

 

آیا روند تزریق ژل خط خنده روشی دردناک محسوب می شود

 

در ضمن لازم به ذکر است که بی حسی موضعی ممکن است که با تزریق مواد بی حسی صورت بگیرد و یا از کرم های بی حسی استفاده شود.

علت استفاده از این مواد این است که فرد مراجعه کننده در حین انجام تزریق ژل آرامش خود را حفظ می کند و مانع از انجام کار پزشک نشود و همانطور که می دانید بی حسی سبب کاهش دردی که فرد تجربه می کند می شود.

پس از ایجاد بی حسی پزشک متخصص میزان ژلی را که لازم است به خط خنده منتقل شود را طی چندین مرحله به خط خنده ی فرد مراجعه کننده تزریق خواهد کرد.

در صورتی که پوست شما در ناحیه ی خط خنده نازک باشد و صورت شما استخوانی باشد ممکن است که درد بیشتری را در حین تزریق ژل به خط خنده تجربه نمایید.

چرا که تزریق ژل که با استفاده از سوزن انجام می شود در پوست های نازک زودتر به عصب هایی که پیام درد را انتقال می دهند،  منتقل می شود و آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

جهت جلوگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راه کارهایی استفاده می شود؟

به منظور کاهش دردی که فرد مراجعه کننده پس از تزریق ژل احساس می کند، راه حل های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

به منظور کاهش درد می توانید از پزشک معالج خود بخواهید که در جلسه ی مشاوره تمامی مراحل تزریق ژل به خط خنده را برای شما توضیح دهد و بگوید که کدام مرحله برای شما دردناک تر خواهد بود. در ضمن شما می توانید از پزشک خود بخواهید که برای کاهش درد در حین تزریق ژل برای شما داروهای مسکن تجویز کند.

 

جهت جلوگیری از احساس درد ناشی از تزریق ژل خط خنده از چه راهکار هایی استفاده می شود

 

در ضمن در برخی از موارد که میزان درد پس از تزریق چربی زیاد باشد پزشک متخصص داروهایی برای کاهش درد تجویز خواهد کرد که در آرامش فرد تاثیر بسزایی دارد.

در ضمن باید بگوییم که مهارت پزشک شما نیز در کاهش میزان دردی که در اثر تزریق ژل تجربه خواهید کرد بسیار موثر است. چنانچه پزشک شما از تجربه ی کافی برخوردار نباشد ممکن است که حین تزریق ژل به خط خنده به بافت های دیگر پوست شما آسیب برساند و سبب بروز مشکلات مهمی شود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به چانه

 

عوامل موثر در ایجاد احساس درد Filler injection خط خنده

همانطور که قبل نیز بیان کردیم عوامل متعددی در ایجاد احساس درد به هنگام Filler injection تاثیرگذار هستند. از جمله ی این عوامل می توان به ضخامت پوست فرد مراجعه کننده اشاره کرد. در صورتی که پوست فرد از ضخامت کافی برخوردار باشد دردی که او در حین تزریق ژل تجربه خواهد کرد به میزان زیادی کاهش می یابد.

از دیگر عوامل موثر می توان به مقدار ژلی که قرار است در اثر تزریق به صورت فرد مراجعه کننده منتقل شود، اشاره کرد. در صورتی که میزان ژل انتخابی به منظور تزریق زیاد باشد تعداد دفعاتی که پزشک باید سوزن را به داخل پوست وارد کند افزایش می یابد و در نتیجه فرد درد بیشتری را متحمل خواهد شد.

 

عوامل موثر در ایجاد احساس درد تزریق ژل خط خنده

 

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم تجربه ی فردی که Filler injection را انجام می دهد از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در صورتی که این فرد آموزش های لازم را ندیده باشد، تزریق ژل را به درستی انجام نخواهد داد و در نتیجه میزان دردی که تجربه می کنید به طور چشمگیری افزایش می یابد.

به منظور اینکه درد ناشی از تزریق ژل کاهش یابد لازم است که فرد نکاتی را در نظر بگیرد و به توصیه های پزشک معالج عمل نماید.

در ادامه برخی از این مراقبت ها را ذکر خواهیم کرد. پس از تزریق ژل لازم است که فرد از وارد کردن فشار و یا ضربه به صورت خودداری نماید. همچنین فردی که Filler injection را انجام می دهد لازم است که از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نماید چرا که نور آفتاب ممکن است که سبب تحریک ژل تزریق شده بشود و ساختار آن را تغییر دهد.

مشاهده مطلب
آشنایی با تزریق ژل طبیعی برای اسکار

این امر می تواند سبب بروز عفونت گردد و مشکلات بعدی را برای فرد مراجعه کننده به دنبال داشته باشد.

همچنین در صورتی که Filler injection به درستی صورت نگیرد عوارض زیر را به همراه خواهد داشت:

  1. عفونت
  2. نشت ژل از محل تزریق
  3. گرانولوم که نوعی واکنش التهابی به تزریق ژل نامناسب است.
  4. حرکت ژل از قسمتی به قسمت دیگر
  5. آسیب عروق خونی
  6. آسیب عروق عصبی
  7. مرگ بافت در اثر خون نرسیدن به آن

از ملاحظاتی که بهتر است در حین تزریق ژل به آنها دقت نمود می توان به این مورد اشاره کرد که تزریق ژل باید در مرکز زیبایی معتبر که دارای مجوز های لازم است انجام شود و در صورتی که در کلینیک های نامعتبر صورت گیرد ممکن است که عوارضی مانند عفونت را برای فرد در پی داشته باشد.

همچنین لازم است که پرکننده ای به منظور تزریق ژل انتخاب می کنید اصل باشد و کاملا متناسب با نیاز های شما باشد. ژل های تزریق در سرنگ هایی یکبار مصرف و دارای مارک باید مورد استفاده قرار گیرند.

در ضمن ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که Filler injection  برای زنان باردار و یا مادران شیرده بهتر است که انجام نشود. چرا که مواد تشکیل دهنده ی پر کننده های مختلف پس از گذشت دوره ای جذب بدن می شوند و ممکن است که برای جنین و یا نوزاد آسیب زا باشند.

بنابراین می توان عنوان نمود که اگرچه Filler injection به خط خنده با درد خفیفی همراه است اما راهکار های متفاوتی برای کاهش درد وجود دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat