بلفاروپلاستی

آشنایی با نکات قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی

یکی از لازمه‌های رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از عمل‌های زیبایی توجه به نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل است. عمل بلفاروپلاستی نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی از این قاعده مستثنی نبوده و تمامی افراد باید مراقبت های قبل از عمل بلفاروپلاستی را به دقت دنبال کنند. در غیر این صورت نمی‌توان انتظار داشت تا به نتیجه مطلوبی بعد از آن رسید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها با انتخاب کلینیک استاندارد و پزشک کاربلد در این زمینه می‌توانند عمل بلفاروپلاستی موفقی را پشت سر بگذارند. در حالی که نکات قبل از جراحی بلفاروپلاستی نیز دقیقا به همین اندازه حائز اهمیت است.

در صورتی که قصد انجام عمل افتادگی پلک را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا با نکات مهم قبل از آن آشنا شوید. کلینیک پوست و مو هلیا نیز به کمک به روزترین دستگاه‌ها و تجهیزات لازم تمامی مراجعه‌کنندگان خود را در داشتن عملی با نتیجه نهایی ایده‌آل و دوره نقاهت کوتاه همراهی خواهد کرد.

آشنایی با نکات قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی

آمادگی برای انجام عمل بلفاروپلاستی را می توان یکی از مهمترین کارهایی دانست که باید قبل از عمل انجام شود. برای عمل جراحی پلک، با رعایت توصیه ها و اقدامات لازم می توانید تا حدود زیادی خطرات و عوارض ناشی از عمل بلفاروپلاستی را تا حد بسیار کمی پایین بیاورید و بهبودی بعد از جراحی پلک را سریع تر مشاهده کنید.

آشنایی با نکات قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی

در واقع بلفاروپلاستی یکی از عمل های جراحی است که به منظور ایجاد زیبایی و از بین بردن چروک های پوستی و افتادگی های پوست پلک انجام می شود. در اثر گذشت زمان و چروک شدن پوست ممکن است در پشت پلک های خود دچار افتادگی شوید که با استفاده از جراحی پلک می توانید این معضلات را درمان کنید.

قبل از بلفاروپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگر باید اقداماتی انجام دهید تا عمل بتواند به راحتی انجام شود و در حین و یا بعد از آن مشکلاتی برای شما به وجود نیاید. به همین دلیل برای اینکه بتوانید نتایج مثمر ثمری از عمل بلفاروپلاستی دریافت کنید نیاز است که این توصیه ها را با دقت رعایت کنید.

آمادگی قبل از بلفاروپلاستی

قبل از بلفاروپلاستی باید در ابتدا با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید و در مورد نحوه درمان و انجام عمل از پزشک خود سوالاتی را بپرسید. می توانید لیستی از این سوالات را یادداشت کنید تا بتوانید به طور دقیق از عمل بلفاروپلاستی اطلاعات کافی داشته باشید و بدانید که بری آمادگی برای این عمل چه کارها و اقداماتی را باید انجام دهید.

آمادگی قبل از بلفاروپلاستی

در مورد مواردی از جمله نحوه انجام عمل، دوره نقاهت، دوره درمان، اقدامات بعد از عمل، اقدامات قبل از بلفاروپلاستی، عوارض ایجاد شده بعد از عمل، نحوه رژیم غذایی و بسیاری از سوالات دیگر که می توانید در مورد عمل بلفاروپلاستی از پزشک مربوطه بپرسید. برای برنامه ریزی در مورد عمل بلفاروپلاستی می توانید تا حدود زیادی از این عمل آگاهی داشته باشید تا بدانید در چه مرحله ای چه اقداماتی را برای بهبودی سریع تر انجام دهید.

از آنجایی که بلفاروپلاستی نوعی جراحی پلک است که به صورت سرپایی انجام می شود می توان گفت که با این عمل باید بیش از حد مراقب چشم های خود باشید و از کلیه کارهایی که می تواند به چشم شما آسیب برساند دوری کنید. استفاده از لنز ها می تواند بعد از عمل بلفاروپلاستی شما را با مشکلات و عفونت های چشمی مواجه کند. یکی از آمادگی هایی که می تواند قبل از عمل بسیار مهم باشد را می توان آمادگی روحی و روانی دانست.

 

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک پایین

این قضیه می تواند تا حدود زیادی بر روی افراد تاثیر گذار باشد. تنش ها و استرس های قبل از عمل می تواند در روحیه بیماران تاثیر بگذارد و افراد را با مشکلات بسیاری بعد از عمل روبرو کند. به همین دلیل قبل از عمل بلفاروپلاستی نیاز است که با پزشک روانشناس در این زمینه صحبت کنیم تا بتوانیم استرس را از خود دور کنیم. قبل از بلفاروپلاستی از خوردن غذاها، داروها و ویتامین هایی که خون شما را رقیق می کند خودداری کنید، و سعی کنید بهداشت را رعایت کرده و قبل از عمل استحمام کنید.

از قبل ترتیب دهید که شخصی شما را از بیمارستان تا خانه همراهی کند. شما اجازه رانندگی یا ترک بیمارستان بدون همراه را ندارید. همچنین هماهنگ کنید که شخصی 24 ساعت اول بعد از عمل با شما بماند، ترجیحا از افراد نزدیک و دوستان و خانواده شما باشند. در نظر داشته باشید اگر بیشتر از چند ساعت باید در جاده رانندگی کنید تا به خانه برسید، در شب عمل خود در منطقه یا شهری که عمل داشته اید بمانید. سعی کنید لباس های مناسب و راحت بپوشید که با دکمه به راحتی از جلو باز و بسته می شوند.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مشاوره قبل از انجام بلفاروپلاستی

مشاوره می تواند یکی از گزینه هایی باشد که در بلفاروپلاستی به عنوان کمک کننده برای بیمار در نظر گرفته می شود. به همین دلیل پزشکی که جراحی پلک را انجام می دهد می تواند به عنوان مشاور عمل در نظر گرفته شود.

مشاوره قبل از انجام بلفاروپلاستی

باید در یک جلسه مشاور از اهداف جراحی شما، شرایط پزشکی، حساسیت به دارو، درمان های پزشکی قبلی و به طور خاص هر مشکلی که در چشم شما وجود داشته باشد، صحبت شود.

همچنین در مورد مصرف داروهای نسخه فعلی، از جمله ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، دخانیات و مواد مخدر با پزشک صحبت کنید. همچنین اگر قبلا هرگونه جراحی چه روی پلک چه قسمت های دیگر بدن انجام داده اید با پزشک صحبت کنید، اگر بیماری خاصی دارید یا به دیابت مبتلا هستند نیز در جلسه مشاوره مطرح کنید. البته پزشک هم موظف است از شما سوال هایی بپرسد یا یک دوره درمانی توصیه کند، در مورد نتایج و خطرات و عوارض احتمالی و نوع بی حسی جراحی بلفاروپلاستی صحبت کند و در نهایت از شما عکسی بگیرد تا برای مقایسه با عکس بعد از عمل در پرونده شما بایگانی شود.

جلسات مشاوره باید قبل از عمل برگزار شود و در این جلسات سوالات متداول بیمار از پزشک پرسده می شود تا در صورت مناسب بودن شرایط بیمار عمل بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) انجام شود. ممکن است برخی از مراجعه کنندگان دارای مشکلات و یا بیماری های دیگری باشند که انجام جراحی پلک برای آنها خطرات بسیار را در بر داشته باشد. سعی کنید وضعیت سلامت عمومی خود و هرگونه شرایط بهداشتی و یا عوامل خطر موجود را ارزیابی کنید.

به همین دلیل این افراد برای اینکه بتوانند عمل را انجام دهند نیاز دارند که به توصیه های پزشک خود با دقت عمل کنند تا بعد از جراحی پلک خطری برای آنان پیش نیاید. کلینیک هایی که بلفاروپلاستی در آنجا انجام می شود نیز می توانند به عنوان مشاورین مراجعه کنندگان در نظر گرفته شوند.

شما باید قبل از مشاوره یک چک لیست از سوالات به همراه داشته باشید ما برای راحتی شما یک نمونه چک لیست از سوالات آماده کرده ایم تا از جراح و مشاور خود بپرسید.

 • آیا عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران هستید و مجوز لازم را دارید؟
 • آیا به طور خاص در زمینه جراحی پلاستیک آموزش های عالی دیده اید؟
 • چند سال تجربه جراحی پلاستیک دارید؟ آیا امکان دیدن نمونه های قبلی جراحی شده وجود دارد؟ آیا امکان برقرای ارتباط با دیگر بیماران که توسط پزشک جراحی شده اند وجود دارد؟
 • آیا برای انجام این روش امتیاز بیمارستان خاصی را دارید؟ اگر چنین است، کدام بیمارستان ها؟
 • آیا تاسیسات جراحی مستقر در مطب یا کلینیک و بیمارستان که که زمان جراحی استفاده می شوند، معتبر است یا دارای مجوز دولتی یا مجوز Medicare است؟
 • آیا من کاندیدای مناسبی برای این روش جراحی هستم؟ اگر خیر چه روشی را پیشنهاد می کنید؟ یا چه درمانی را توصیه می کنید؟
 • جراحی من را کجا و چگونه انجام می دهید؟
 • چه روش جراحی برای من توصیه می شود؟
 • دوره نقاهت من چقدر است و در طول بهبودی به چه نوع کمکهایی نیاز دارم؟
 • خطرات و عوارض مربوط به روش من چیست؟
 • عوارض چگونه درمان می شوند؟
 • چگونه می توان انتظار داشته باشم که چشمانم به مرور زمان بهتر و طبیعی تر به نظر برسد؟
 • در صورت عدم رضایت از نتیجه ظاهری جراحی پلک چه گزینه هایی دارم؟
 • آیا عکسهای قبل و بعد از من گرفته می شود که بتوانم این روش را بررسی کنم و چه نتیجه ای برای من معقول است؟

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک بالا

مراقبت های مورد نیاز قبل از انجام بلفاروپلاستی

با توجه به اینکه بلفاروپلاستی عمل جراحی است که در پلک های بالایی و زیرین چشم انجام می شود، می تواند معضلات پوستی پلک ها را از بین ببرد. به همین دلیل انجام مراقبت های قبل از عمل جراحی پلک می تواند تا حد زیادی مورد توجه واقع شود تا بعد از عمل مشکلات جدی برای شما پیش نیاید.

مراقبت های مورد نیاز قبل از انجام بلفاروپلاستی

 1. داروهایی که جریان خون را سریع تر می کند مانند آسپرین، ایبوپروفن، داروهای ضد التهاب، ویتامین E، مکمل های گیاهی، ناپروکسن و یا هر داروی دیگری که ترکیبات ضد انعقاد خون را در خود دارند را مصرف نکنید. به طور کلی به مدت دو هفته قبل از عمل از (Advil)، (Motrin)، ناپروکسن (Aleve)  و سایر داروهای غیر استروئیدی یا هر داروی حاوی این ترکیبات خودداری کنید. استامینوفن (تیلنول یا معادل عمومی) و دیگر مولتی ویتامین روزانه خوب هستند.
 2. حدود دو هفته قبل از عمل بلفاروپلاستی اگر مصرف الکل و یا سیگار را در برنامه روزانه خود دارید قطع کنید. این مواد  که دارای نیکوتین هستند می توانند بهبودی بعد از عمل جراحی پلک را با مشکل روبرو کنند و همچنین بهبودی در زخم های بعد از عمل نیز دیرتر اتفاق می افتد. شاید این زمان مناسبی برای ترک کردن عادت سیگار یا قلیون کشیدن است.
 3. قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید تا دو هفته قبل از بلفاروپلاستی باید متوقف شود. روز های قبل از بلفاروپلاستی از داروهای ضد درد و مسکن هایی نظیر استامینوفن و مولتی ویتامین استفاده کنید تا بدن شما در برابر درد بعد از عمل واکنش شدیدی نشان ندهد.
  پزشکان توصیه می کنند از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید، پزشکان و کارکنان ما هر روز SPF 50 استفاده می کنند و این روتین روزانه هر فردی است. همچنین یک عینک بزرگ آفتابی به صورتی که اطراف چشم شما را کاملا بپوشاند و از نظر استاندار محافظ در برابر اشعه های نور خورشید باشد را می توان یکی از موارد حیاتی در این دوران دانست.
 4. شب قبل از عمل، از خوردن و نوشیدن خودداری کنید. عمل با معده پر می تواند درد زیادی را برای شما به وجود بیاورد. بعد از نیمه شب (شب قبل از عمل)، چیزی حتی آب نخورید و ننوشید.
 5. کلیه امکاناتی که به آن بعد از عمل نیازمند هستید را جمع آوری کنید. بهتر از آنها یک لیست یادداشت کرده و هر آنچه را که لازم است از قبل تهیه کنید.
 6. در صورتی که از لنز استفاده می کنید با مشورت با پزشک خود تا زمان عمل از آن استفاده نکنید.
 7. از کلیه داروهایی که می تواند باعث ایجاد التهاب در چشم شود خودداری کنید.
 8. آرایش چشم خود را قبل از بلفاروپلاستی پاک کنید و یا در یک هفته قبل از عمل از آن استفاده نکنید.
 9. قبل از عمل می توانید دوش آب گرم بگیرید و بهداشت  شخصی خود را انجام دهید.
 10. خواب و استراحت کافی قبل از جراحی پلک را داشته باشید تا چشم های شما دچار خستگی نشود.

بسیاری از اقدامات دیگر که قبل از عمل جراحی بلفاروپلاستی باید انجام دهید تا جراحی بتواند در شرایط ایده آلی انجام شود و شما بتوانید بعد از عمل هرچه سریعتر بهبود پیدا کنید و مشکلات چشمی برای شما به وجود نیاید.

 

هزینه های مراقبت و آمادگی قبل از بلفاروپلاستی

هزینه های مراقبت قبل از بلفاروپلاستی می تواند برای افراد بسیار ناچیز باشد. افراد با توجه به توصیه های پزشک می توانند از انجام کلیه اقداماتی که قبل از جراحی پلک می تواند در آنها مشکلات متعددی را ایجاد کند دوری کنند.

هزینه های مراقبت و آمادگی قبل از بلفاروپلاستی

به همین دلیل نیاز به صرف هزینه های هنگفت برای آمادگی قبل از بلفاروپلاستی نیست. هزینه های عمل نیز با توجه به نوع ضایعه و عمق آن می تواند در هر فردی متفاوت باشد. این هزینه ها به مولفه های متفاوتی می تواند بستگی داشته باشد. در واقع نوع پزشک مربوطه و مهارت و تجربه او در این زمینه، کلینیکی که جراحی پلک در آنجا انجام می شود، خدماتی که در کلینیک برای شما ارائه می شود، نوع روش مورد استفاده در عمل بلفاروپلاستی و بسیاری از موارد دیگر می تواند در ایجاد هزینه های متفاوت تاثیر گذار باشد.

برای این منظور باید گفت که هزینه های مراقبت قبل از عمل بلفاروپلاستی می توان تا حدود زیادی به مشکلات چشمی بیمار بستگی داشته باشد. ممکن است که قبل از عمل در کلینیک مربوطه اقدامات بیشتر و خصوصی تری برای بیماران در نظر گرفته شود که این امر ممکن است هزینه های بیشتری را برای آنان در پی داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button