تزریق ژل

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست؟

3
(2)

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست؟

امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که قصد انجام عمل ها و اقدامات زیبایی مانند ” تزریق ژل ” برای رفع نواقص مختلف در بدن خود هستند.

به عمده تقریبا همه افراد به زیبایی چهره خود اهمیت بسیار زیادی قائل هستند و برای چهره خود بیش از سایر نقاط بدن وقت و هزینه صرف می کنند.

 

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست

 

Filler injection نیز از جمله اقدامات زیبایی بسیار محبوب در دنیا می باشد که طرفداران بسیاری دارد و روز به روز نیز بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود.

یکی از پر اهمیت ترین موضوعاتی که معمولا افراد متقاضی انجام تزریق ژل بر روی آن باید توجه ویژه ای داشته باشند مراقبت های پس از تزریق زل می باشد.

 

آیا پس از تزریق ژل به چانه نیاز به مراقبت خواهد بود؟

قطعا این سوال برای بسیاری از افرادی که قصد انجام Filler injection را دارند پیش آمده و ذهن آن را مشغول کرده است. بسیاری از عمل ها و اقداماتی که برای درمان و یا زیبایی انجام می شوند دارای مراقبت های پس از عمل می باشند و بیماران باید پس از عمل آن ها را به طور جدی دنبال کنند.

تزریق ژل از جمله اقدامات برای زیبایی می باشد که نیازمند مراقبت های متعددی پس از انجام آن می باشد. پس از انجام Filler injection توسط شخص مورد نظر، پزشک متخصص معمولا برای بیمار تعدادی توصیه و نکته های مهم گوشزد خواهد کرد و انجام آن ها را برای بیمار الزامی و ضروری خواهد دانست.

 

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست

 

یکی از دلایلی که مهم بودن و اهمیت داشتن مراقبت های پس از تزریق ژل برای شخص مورد نظر، داشتن تاثیر مستقیم مراقبت های پس از آن در نتیجه و تاثیرات بدست آمده از Filler injection می باشد.

پس از اتمام فرایند های تزریق توسط پزشک، بیمار باید برای این که تاثیر مثبتی در نتیجه نهایی عمل داشته باشد، باید حتما مراقبت هایی پس از آن را به طور کامل انجام دهد.

از دیگر دلایلی که الزامی بودن انجام مراقبت های پس از Filler injection برای هر فردی ثابت می کند، تاثیر گذاری مراقبت های پس از تزریق ژل بر روی حفظ نتایج ابتدایی و نهایی پس از عمل می باشد.

قطعا مراقبت و نگهداری های پس از تزریق تاثیرات مثبت بسیاری در حفظ و ماندگاری نتایج عمل خواهد داشت و می تواند تا چندین ماه یا سال نتایج را حفظ کند.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

قطعا انجام مراقبت ها و نگهداری های مهم پس از تزریق ژل توسط پزشک متخصص به  فرد بیمار به طور کامل و دقیقی توضیح داده خواهد شد تا بیمار پس از بازگشت به منزل و روند عادی زندگی خود تمامی آن ها را به طور منظم و کامل انجام دهد.

علاوه بر این موارد آگاهی از چگونگی انجام مراقبت ها می تواند تا حد زیادی خطر بروز عوارض جانبی را به حداقل برساند. گاها پیش آمده که فرد مراجعه کننده پس از انجام درمان به دلایلی از انجام مراقبت ها و توصیه های پزشک متخصص سر باز زده و یا اطلاعات ضعیف و نادرستی درباره نحوه چگونگی عمل به دستورالعمل ها داشته است.

در این صورت با عدم رعایت توصیه های پزشک دچار عوارض جانبی شده و احتمال بروز خطرات افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین عمل به نکاتی که پزشک برای قبل از تزریق ژل و یا پس از آن در نظر گرفته است، می تواند سلامت عمومی مراجعه کننده را حفظ کرده و برای وی نتایجی بی نقص با کمترین عارضه به ارمغان بیاورد.

 

دوران نقاهت و مراقبت های پس از تزریق ژل چانه

همان طور که در بالا ذکر شد دوران مراقبت های پس از تزریق ژل دارای اهمیت بسیاری برای هر شخصی می باشد و بیمار باید آگاهی و شناخت خوبی از این دوران و همچنین از کار ها و مراقبت هایی که باید انجام دهد داشته باشد.

همانطور که میدانید انجام مراقبت های پس از تزریق ژل می تواند تاثیر مستقیمی در خنثی سازی و جلوگیری از بروز عوارض داشته باشد، بنابراین در این قسمت از مقاله راه های جلوگیری از بروز این عوارض مطرح شده است تا مراجعه کننده با خیالی آسوده درمان را پشت سر نهاده و شاهد نتایج دلخواه باشد.

برخی از عوارض جانبی که به صورت آنی پس از تزریق ژل بروز می نمایند، بدون هیچگونه مداخله ای خود به خود از بین رفته و جای نگرانی از بابت بروز این عوارض جانبی وجود نخواهد داشت.

اما با انجام مراقبت هایی می توان از بروز عوارض جدی تر جلوگیری نمود. همچنین در صورتی که عارضه های بوجود آمده شدیدتر از انتظار بود، باید مداخله های پزشکی صورت گرفته تا درمان شوند.

پس از گذشت چند ساعت از انجام Filler injection بیمار در نواحی مختلف چانه خود دارای زخم های کوچک باقی مانده از جای سوزن ها خواهد بود که می تواند با انجام اقداماتی این زخم ها را به طور تاثیر گذاری بهبود بخشد.

 

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست

 

برای درمان این زخم ها بیمار می تواند از کمپرس سرد و یا گیاه چشم گاو به همراه پروتئین بروملین که به صورت قرص نیز موجود می باشد استفاده کنند.

تورم پس از تزریق ژل به صورت و چانه از جمله مواردی است که برای تمامی مراجعه کنندگان به وجود آمده و می توان بروز آن را برای تمامی افراد پیش بینی کرد اما این برآمدگی و تورم تا 24 ساعت اول پس از درمان به اوج خود رسیده و پس از گذشت این مدت فروکش خواهد کرد.

استفاده از کمپرس و بسته های یخ در جهت کاهش تورم و التهابات مفید می باشد. در نتیجه تورم به وجود آمده ممکن است محل درمان کمی سفت شود، احساس گلوله گلوله شدن در زیر پوست خود کنید و یا متوجه کمی عدم تقارن باشید.

نتایج نهایی به وضوح پس از گذشت 2 هفته نمایان خواهند شد به همین خاطر بهتر است پس از گذشت این مدت که به ملاقات پزشک خود می روید صبر کرده و سپس نتایج نهایی را مورد بررسی قرار دهید.

ممکن است بیمار در ساعات اولیه پس از تزریق دارای درد خفیفی در ناحیه چانه خود باشند که در صورتی که نتواند آن را تحمل کند می تواند از قرص های مسکن مانند ایبوپروفن برای تسکین درد آن استفاده کند.

در برخی از افراد ممکن است بیمار در ناحیه چانه خود دچار خارش شوند. توصیه می شود که از خراش دادن و حرکت دادن این ناحیه پس از تزریق ژل به ویژه در ساعات ابتدایی آن پرهیز کنید زیرا ممکن است باعث جابه جایی ژل ها در زیر پوست شود.

برای جلوگیری از جابجایی ژل تزریق شده همچنین بهتر است شب ها رو به پشت خود خوابیده تا از تماس صورت و چانه با بالش پرهیز شود. تماس با بالش ممکن است فشاری به ناحیه چانه وارد کرده و موجب تغییر شکل، ایجاد ناهمواری ها و جابجایی ژل شود.

عدم لمس چانه پس از انتقال ژل به این ناحیه دلیل دیگری نیز دارد. در مواردی ممکن است هنگام لمس ناحیه درمان شده، دست ها آلوده بوده و باکتری هایی را به محل درمان منتقل نماید. در این صورت خطر بروز عفونت افزایش یافته و برای درمان آن باید از قرص مخصوصی استفاده نمود.

چنانچه این علائم بیش از 3 روز به طول انجامید به پزشک متخصص اطلاع دهید.

بیمار باید حتما در روز اول پس از تزریق ژل از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین دوری کند تا به خوبی ناحیه چانه ریکاوری و بهبود یابد. انجام این کار ها علاوه بر کند کردن دوره بهبودی، کبودی های ناشی از جای سوزن ها را نیز افزایش خواهد داد.

استفاده از لوازم آرایشی برای پوست و درمان هایی نظیر فیلرهای صورت مناسب نبوده و موجب تخریب بافت صورت می شود به همین دلیل توصیه می شود تا 12 ساعت پس از درمان از لوارش آرایشی استفاده نکنید و یا اگر در شرایطی قرار دارید که مجبور به استفاده از این لوازم می باشید، از لوازم آرایشی با کیفیت استفاده نمایید.

شخص می تواند برای کاهش کبودی های ناشی از تزریق ژل از کرم مرطوب کننده آرنیکا نیز استفاده کنند که معمولا توسط پزشکان برای شخص تجویز می شود.

شخص پس از Filler injection نباید به هیچ وجه به ناحیه چانه خود گرما و حرارت منتقل کند. به همین منظور بهتر است تا حداقل یک روز پس از تزریق ژل از مراجعه به حمام، سونا و جکوزی پرهیز شود تا مشکلاتی را برای شخص فراهم نکند.

ممکن است پس از گذشت یک هفته از تزریق ژل، تورم و برآمدگی هایی در ناحیه چانه شخص هنوز باقی بمانند. در این صورت شخص باید برای مشاهده نتایج این اقدام تا دو الی سه هفته صبر کند تا نتایج نهایی به خوبی رویت شود.

معمولا برخی از بیماران پس از Filler injection به چانه خود ممکن است احساس کنند پوست چانه آن ها دارای ناهمواری هایی می باشد. این عامل ممکن است در برخی از افراد رخ دهد که الت=بته جای نگرانی نیست و بعد از گذشت مدتی کوتاه به طور خود به خود رفع می شود.

افرادی که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کنند بهتر از پس از تزریق ژل به چانه خود این عمل را حداقل به طور موقت قطع کنند تا روند بهبودی و ریکاوری آن ها کند نشود و به خوبی بهبود یابند. زیرا با مصرف الکل تورم و کبودی موجود پس از درمان را افزایش داده و موجب افزایش زمان دوران نقاهت می شود.

توجه داشته باشید که کمتر کسی نسبت به هیالورونیک اسید واکنش نشان می دهد اما زمانی که نسبت به این محصول آلرژی داشته باشید باید سریعا تحت درمان قرار گیرید. از جمله نشانه های حساسیت به هیالورونیک اسید، تنگی نفس، خس خس سینه، سرفه، مشکلات در بلع، تورم زبان، تهوع و گرفتگی صدا می باشد. با مشاهده هر یک از این علائم، شرایط را جدی گرفته و برای درمان اقدام نمایید.

 

مراقبت های پس از تزریق ژل به چانه چقدر باید ادامه یابد؟

به طور کلی انجام مراقبت های پس از عمل تزریق ژل برای هر اقدام درمانی و یا زیبایی دارای مدت زمانی خاص و متعلق به خود می باشد که ممکن است با سایر اقدامات تفاوت های جزئی داشته باشد.

تزریق ژل برخلاف بسیاری از اقداماتی که برای زیبایی انجام می شود دارای مدت زمان مراقبت و نقاهت کوتاهی می باشد و نیازی به داشتن دوره های طولانی مدت نمی باشد. بطور مثال افرادی که از تزریق چربی برای حجم دهی و زیباسازی چهره خود استفاده می کنند، باید شاهد روند بهبودی طی چندین هفته باشند.

 

مراقبت های تزریق ژل چانه چیست

 

به طور کلی مراقبت های پس از تزریق ژل حداکثر تا 3 روز پس از تزریق آن می باشد و پس از آن دیگر شخص می تواند به راحتی تمامی کار ها و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد؛ اما در نظر داشته باشید که ممکن است زمان بهبودی با توجه به شرایط بدنی هر مراجعه کننده و نوع پرکننده مورد استفاده در صورت، متفاوت باشد.

اگرچه تزریق ژل و سایر پرکننده های صورت در مقایسه با دیگر درمان های موجود برای جوانسازی و زیبایی پوست دارای زمان بهبودی کوتاه مدتی است اما توصیه می شود که طی 24 الی 48 ساعت اولیه پس از درمان، از انجام فعالیت های بدنی شدید که نیاز به نیروی زیادی داشته و موجب بالا رفتن دمای بدن می شوند، دوری نمایید.

همچنین انجام مراقبت هایی نظیر موارد گفته شده می تواند دوره نقاهت کوتاه مدت حاصل از filler injection را کوتاه تر کرده و به بازیابی مراجعه کننده کمک نماید.

البته برای مشاهده نتیجه نهایی تزریق ممکن است بیمار تا دو هفته نیز صبر کند. زیرا برخی علائم و نشانه مانند کبودی و یا تورم در برخی افراد نیازمند زمان بیشتری می باشد.

البته به طور قطعی نمی توان سه روز را برای همه افرادی که Filler injection انجام می دهند مناسب دانست و ممکن است در برخی این زمان به دلایل مختلف مانند مصرف مشروبات الکلی و سیگار کمی بیشتراز زمان تعیین شده به طول انجامد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button