تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

صنعت مراقبت از زیبایی با سرعت و بدون وقفه در طی سال به رشد خود ادامه می‌دهد و به طور دائم متدهای جدیدی را جهت حفظ یا بازگرداندن زیبایی و جوانی به دنیا معرفی می‌کند. از سال ۱۹۷۰ میلادی که سم باکتری بوتولینوم در راستای آزمایشی جهت رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار گرفت، یک انقلاب بزرگ در عرصه زیبایی رخ داد. به سرعت خبر این اتفاق در سراسر دنیا پیچید و نام این عمل تزریق بوتاکس گذاشته شد. تزریق این ماده تا امروز به نواحی مختلفی صورت می‌گیرد و نتایج آن بسیار خیره کننده است. یکی از کاربردهای آن، تزریق بوتاکس برای افتادگی بینی می‌باشد. این ایده خیلی وقت نیست که مورد توجه قرار گرفته و کلینیک‌های معدودی حاضر به انجام آن هستند. زیرا این کار نیاز به توانایی و آشنایی کامل پزشک به عضلات صورت دارد.

آقای دکتر خراسانی پزشک ارزشمند کلینیک پوست و مو هلیا با مهارت کافی و سابقه درخشان اقدام به تزریق بوتاکس بینی جهت رفع نواقص آن می‌نمایند. اگر شما در اثر افزایش ژن یا به صورت ذاتی وقتی به آینه نگاه می‌کنید و لبخند می‌زنید، بینیتان دچار افتادگی به سمت پایین می‌شود، ما را در این مقاله همراهی کنید. زیرا قرار است که در مورد تمامی جنبه‌های تزریق بوتاکس به بینی و کنار بینی جهت رفع نقوص و افتادگی نوک بینی صحبت کنیم.

تزریق بوتاکس بینی با چه هدفی انجام می شود؟

همان طور که گفته شد، بوتاکس نوعی شل کننده عضله است که مستقیماً به عضله دپرسور سپتی نازی در نوک بینی که موجب افتادگی بینی می‌گردد تزریق می‌شود. این ماهیچه در ناحیه بینی، دقیقا در جایی است که دو طرف بینی به سمت پایین کشیده می‌شود و باعث بزرگی و افتادگی بینی به سمت پایین می‌شود. پزشک با تزریق بوتاکس بینی کشش عضله دپرسور سپتی نازی را کاهش می‌دهد. به این ترتیب بینی از دست کشش آزاد می‌گردد و ظاهری جذاب‌تر ایجاد می‌کند. در واقع هدف اصلی تزریق بوتاکس برای رفع افتادگی بینی اشخاص بدون انجام عمل جراحی با هزینه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. البته گاهی برخی افراد داوطلب تزریق بوتاکس به کنار بینی خود جهت رفع چین و چروک‌ای این منطقه هستند. تزریق به این نواحی نیز نتیجه خوب و دلخواهی به دنبال خواهد داشت و فرد تا مدتی هنگام صحبت یا خندیدن، دچار چروک افتادن در کنار بینی‌اش نمی‌شود.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

چه مدت پس از عمل بینی می توان بوتاکس تزریق کرد

چه مدت پس از عمل بینی می توان بوتاکس تزریق کرد

بوتاکس یک نوع سم بوتوولونیوم می‌باشد که توسط باکتری آن تولید می‌شود و در حال حاضر از آن برای رسیدن به اهداف زیبایی و همچنین برخی درمان‌ها نیز استفاده می‌کنند.  تزریق بوتاکس از جمله پراستفاده‌ترین اقدامات زیبایی در جهان به شمار می‌رود. افرادی که عمل زیبایی انجام داده و اکنون می‌خواهند تزریق بوتاکس انجام دهند، قطعا در صورت مشورت با پزشک متخصص، اهمیت مدت زمانی که باید بین این دو اقدام فاصله بیافتد برای فرد متقاضی توضیح داده خواهد شد. پس از انجام عمل جراحی بر روی بینی، شخص باید مدتی را به استراحت و مراقبت از خود بپردازد تا روند بهبودی و ریکاوری بینی به خوبی و با سرعت به اتمام برسد، بینی به شرایط عادی و نرمال خود نزدیک شود و علائم ناشی از عمل از جمله ورم آن به خوبی برطرف گردد.

همچنین مراقبت‌های لازم بعد از جراحی بینی مثل شستشو بخیه‌ها و استفاده از پماد، مراقبت از بینی با روش چسب زدن مرتب روی بینی، از مهم‌ترین مراقبت‌های دوره نقاهت جراحی بینی بوده و معمولا تا شش ماه ادامه دارد. معمولا این مدت زمان به کیفیت انجام مراقبت‌های پس از عمل بستگی دارد اما به طور کلی تقریبا بین ۳ الی ۴ هفته به طول خواهد انجامید و پس از آن بخش عمده درم ناشی از عمل جراحی از بین خواهد رفت و بینی برای تزریق بوتاکس آماده می‌شود. البته بعضی از پزشکان عقیده دارند حداقل ۴-۲ ماه زمان لازم است تا بهبودی لازم برای عمل بینی حاصل شده و پس از آن می‌توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.

آیا پس از عمل جراحی بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

آیا پس از عمل جراحی بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مرتبط با نتایج تزریق بوتاکس به بینی درباره مراقبت‌ها و نکاتی می‌باشد که باید شخص قبل و بعد از تزریق آن به بینی حتما رعایت کند. معمولا افراد متقاضی در صورت مراجعه به نزد پزشک متخصص قطعا از اهمیت بسیار زیاد انجام نکات و مراقبت‌ها قبل و بعد از آن آگاهی خواهند یافت. از جمله سوالات پر تکرار و بسیار مهم برای افرادی که قصد دارند هم عمل بینی را انجام داده و هم تزریق بوتاکس را پس از آن انجام دهند این است که آیا می‌توان تزریق بوتاکس بعد از جراحی بینی را انجام داد یا خیر و در صورت
انجام این کار آیا نتایج بدی برای شخص به همراه خواهد داشت؟ به طور کلی نظر اکثر پزشکان متخصص درباره این موضوع مثبت می‌باشد و به این دسته از افراد چراغ سبزی را برای تزریق بوتاکس بعد از جراحی بینی نشان می‌دهند. پس به طور کلی انجام تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی بلامانع می‌باشد اما یک نکته مهم پس از جراحی بینی وجود دارد که ممکن است باعث شود نتیجه مناسبی پس از بوتاکس برای فرد بدست نیاید و موجب نارضایتی او شود. نکته مهم این است که پس از عمل بینی، بینی شخص دچار کمی ورم و باد خواهد شد و نمی‌توان فرم و حالت نهایی بینی را به درستی تشخیص داد. همچنین پوست بینی حساس‌تر شده و استخوان هنوز فرم نهایی را نگرفته است. در نتیجه ممکن است در زمان تزریق، به بینی فشار وارد شود و عوارض خطرناکی را در پیش داشته باشد. اما اگر تزریق بوتاکس به دیگر مناطق صورت باشد ممکن است نگرانی در این مورد کمتر باشد. اگر چه بعضی از پزشکان همچنان تاکید دارند ترجیحا تزریق بوتاکس پس از عمل بینی را تا چند ماه بعد از عمل فراموش کنید. لذا انجام تزریق بوتاکس در این حالت ممکن است نتایج مطلوب و دلخواهی را برای فرد نداشته باشد.

پس پیشنهاد می‌شود که افراد متقاضی انجام بوتاکس بعد از جراحی بینی، این اقدام را کمی به تاخیر بیاندازند تا ورم بینی رفع شده و بینی فرم مناسب خود را بدست آورد. بهتر است حداقل یک ماه بعد از رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی اقدام به تزریق بوتاکس کنید. البته اینکه در چه محلی تزریق انجام می‌دهید نیز مهم است. معمولا بوتاکس برای پیشانی و چروک‌های پنجه کلاغی کنار چشم‌ها استفاده می‌شود اما بعضی افراد جهت بالا بردن نوک بینی یا برطرف کردن خطوط خرگوشی روی بینی نیز از بوتاکس استفاده می‌کنند. در این مورد جراح رینوپلاستی به طور دقیق و کامل مشاوره خواهند داد اما معمولا عقیده دارند بوتاکس بینی نباید با عمل بینی همراه باشد.

 

تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

نحوه انجاممزایامعایبنتایج
– مشاوره و در نظر گیری عیوب بینی بعد از عمل برای مشخص کردن نواحی تزریق بوتاکس و چگونگی انجام آن.

– اعمال بی‌حسی موضعی.

– استریل کردن ناحیه تزریق.

– تزریق بوتاکس با یک سوزن ظریف به نواحی مشخص شده.

– استریل دوباره ناحیه تزریق.

– گذاشتن کمپرس سرد پس از تزریق توسط پزشک در برخی موارد.

– کمتر بودن هزینه تزریق بوتاکس نسبت به عمل بینی.

– ریسک پایین به دلیل غیر جراحی بودن و نداشتن عوارض ناشی از عمل.

– دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر.

– عدم نیاز به بیهوشی و عوارض آن

– ماندگاری کم و موقتی بودن تزریق بوتاکس و نیاز به تکرار آن در هر ۶ الی ۱۲ ماه یکبار.

– احتمال واکنش فرد به ماده بوتاکس تزریقی  و ایجاد عوارض ناشی از آن.

– نیاز به وقفه چند ماه برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی.

– بعد از عمل بینی نیاز است  مدتی صبر کرد که عوارض عمل مانند تورم رفع شود سپس برای تزریق بوتاکس اقدام کرد.

– کاهش کشش عضله دپرسور سپتی نازی در اثر تزریق بوتاکس و در نتیجه رفع افتادگی اطراف بینی.

– زیباتر شدن حالت بینی با فلج کردن عضلات و کاهش کشش عضله.

– رفع چین و چروک‌های اطراف بینی با تزریق بوتاکس.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس به بینی بهتر است یا فیلر؟

این انتخاب کاملا سلیقه‌ای می‌باشد. برخی افراد دوست دارند که علاوه بر بالا کشیده شدن بینیشان، کمی آن را نوک تیز و حالت دهی کنند. این امر با تزریق بوتاکس بینی امکان پذیر نیست. برای این کار از روش تزریق فیلر استفاده می‌شود. اما هنگام تزریق پرکننده به داخل عضله بینی، رگ های ریز بینی ممکن است که با وجود دقیق ترین روش، در معرض خطر انسداد قرار بگیرند. پس از آن مسئله عدم توانایی فیلرها در اصلاح سایز و حجم بینی و یا عدم توانایی در کاهش اندازه مطرح می‌شود. با تزریق فیلر فقط می‌توان یک نمای غیر واقعی از تیز شدن بینی ایجاد کرد و نتایج نهایی آن، در بهترین حالت، فقط برای مدت محدودی قابل مشاهده خواهد بود.

مزایا و معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی

مزایا و معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی

قطعا هر عمل جراحی و یا اقدامات زیبایی که در دنیا توسط پزشکان متخصص در مراکز زیبایی انجام می‌شود دارای برخی مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبت برای شخص متقاضی خواهد بود. عمده دلیل انجام این اقدام زیبایی نیز همین مزیت‌ها و نتایج مثبت می‌باشد که سبب بروز رغبت در شخص برای انجام آن است. از جمله مزیت ‌های تزریق بوتاکس پس از انجام عمل بینی برای شخص عبارتند از:

  1. هزینه تزریق بوتاکس برای ترمیم آن ناحیه از بینی کمتر است زیرا اگر چنانچه این نقص توسط پزشک جراح و با روش جراحی بینی ترمیم شود، قطعا هزینه‌هایی که فرد باید برای آن پرداخت کند بسیار بیشتر از تزریق بوتاکس خواهد بود.
  2. همچنین این اقدام دارای ریسک کمتر برای شخص متقاضی می‌باشد زیرا در صورتی که بخواهد به طور کلی بینی خود را جراحی کند ریسک بسیار بیشتری نسبت به تزریق بوتاکس خواهد داشت.
  3. البته باید در نظر داشت برای جراحی بینی، بیهوشی و خونریزی و مشکلات دیگر را دارید اما تزریق بوتاکس در کمتر از یک روز بهبود پیدا می‌کند.
  4. علاوه بر آن این اقدام سبب خواهد شد که مراقبت‌های پس از انجام عمل نیز برای شخص کوتاه مدت و آسان‌تر شود زیرا دوران ریکاوری و استراحت شخص پس از تزریق بوتاکس تنها چند روز است در حالی که بعد از جراحی بینی باید تا چندین هفته مراقبت‌های لازم رعایت شوند تا به نتیجه برسید. حتی مراقبت از بینی جراحی شده تا چند ماه و در بعضی موارد تا یک سال ادامه دارد.

اما از طرف دیگر انجام تزریق بوتاکس پس از عمل جراحی بینی نیز همانند بسیاری از اقدامات زیبایی دنیا دارای برخی معایب جزئی می‌باشند که ممکن است باعث دلسردی شخص شود. از جمله معایب مهم این اقدام این است که:

  1. انجام تزریق بوتاکس دارای نتایج نیمه ماندگار می‌باشد و پس از مدتی به مرور از بین خواهد رفت و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. این درحالی است که انجام جراحی دارای نتایج دائمی برای شخص خواهد بود. لذا در صورت استفاده از این روش، شخص باید هر ۶ ماه یکبار برای تزریق مجدد به پزشک متخصص مراجعه نماید.
  2. همچنین اگر چه در کوتاه مدت هزینه کمتری نسبت به جراحی بینی خواهد داشت اما در بلند مدت به این دلیل که بوتاکس یک روش دائمی نیست احتمالا هزینه بیشتری نسبت به جراحی زیبایی بینی متحمل خواهید شد.
  3. همچنین بعد از تزریق بوتاکس ممکن است مواد تزریقی بوتاکس به هر دلیلی باعث بروز عوارضی شوند که نیاز به مصرف دارو داشته باشند و این تداخل دارو‌ها با دوره نقاهت جراحی بینی ممکن است مشکل‌ساز باشد.
  4. از معایب دیگر می‌توان به وجود وقفه میان انجام این دو اقدام اشاره نمود. پس از انجام جراحی بینی شخص باید مدتی صبوری نمایید تا ورم ناشی از عمل بینی رفع شود و پس از آن تزریق بوتاکس را انجام دهد تا به نتایج مطلوب برسد. در بیشتر موارد افرادی که جراحی بینی انجام می‌دهند نواقص بینی از بین می‌رود و نیازی به تزریق بوتاکس پیدا نمی‌کنند مگر اینکه روش‌های دیگری مثل لیفت نخ، تزریق ژل و بوتاکس را ترکیبی انجام دهند تا نیازی به جراحی بینی نداشته باشند. معمولا افراد به این دلیل بوتاکس را برای بینی انجام می‌دهند که هزینه و عوارض و دوره نقاهت کمتری نسبت به جراحی بینی دارد. در واقع تزریق بوتاکس به بینی روش غیر جراحی برای رفع نواقص بینی است.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

توصیه های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

توصیه های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

دو توصیه کوتاه و مختصر برای انجام تزریق بوتاکس پس از عمل بینی برای افراد متقاضی وجود دارد که در صورت انجام آن‌ها می‌توانند راحت‌تر و بهتر از این اقدامات نتیجه مطلوب بگیرند:

  1. افرادی که قصد انجام این اقدامات را دارند بهتر است قبل از تصمیم‌گیری آن با پزشک متخصص مشورت کنند و تمامی انتظارات و خواسته‌های خود را از این اقدامات به طور واضح بیان کنند تا در صورت صلاح‌دید پزشک متخصص این اقدامات را انجام دهند.
  2. توصیه دیگر این است که سعی کنید عجول نباشید و مدت زمان توصیه شده بین جراحی بینی و تزریق بوتاکس را به طور کامل طی کنید و سپس تزریق بوتاکس را انجام دهید زیرا سلامتی و نتیجه‌ای که برای هر فردی پس از این مدت بدست می‌آید بسیار با ارزش‌تر خواهد بود.

برای بوتاکس (Botox injection) هیچ وقت دیر نیست، اگر چه بوتاکس عوارض کمی دارد اما ممکن است مواد بوتاکس در سرتاسر بدن گسترش پیدا کرده و بدن متقاضی به مواد بوتاکس حساسیت نشان دهد یا ورم و قرمزی بیش از اندازه شود و همچنین حالت تهوع و سردرد نیز به این مشکلات اضافه شود. در نتیجه علاوه بر مراقبت از بینی جراحی شده می‌بایست برای بهبود این عوارض نیز تلاش کنید. پس بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و از هرگونه خطر احتمالی دور بمانید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 منبع:

myethosspa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed