تزریق بوتاکس

چه مدت پس از عمل بینی می توان بوتاکس تزریق کرد

صنعت مراقبت از زیبایی با سرعت و بدون وقفه در طی سال به رشد خود ادامه می‌دهد و به طور دائم متدهای جدیدی را جهت حفظ یا بازگرداندن زیبایی و جوانی به دنیا معرفی می‌کند. از سال 1970 میلادی که سم باکتری بوتولینوم در راستای آزمایشی جهت رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار گرفت، یک انقلاب بزرگ در عرصه زیبایی رخ داد. به سرعت خبر این اتفاق در سراسر دنیا پیچید و نام این عمل تزریق بوتاکس گذاشته شد. تزریق این ماده تا امروز به نواحی مختلفی صورت می‌گیرد و نتایج آن بسیار خیره کننده است. یکی از کاربردهای آن، تزریق بوتاکس برای افتادگی بینی می‌باشد. این ایده خیلی وقت نیست که مورد توجه قرار گرفته و کلینیک‌های معدودی حاضر به انجام آن هستند. زیرا این کار نیاز به توانایی و آشنایی کامل پزشک به عضلات صورت دارد.

آقای دکتر خراسانی پزشک ارزشمند کلینیک پوست و مو هلیا با مهارت کافی و سابقه درخشان اقدام به تزریق بوتاکس بینی جهت رفع نواقص آن می‌نمایند. اگر شما در اثر افزایش ژن یا به صورت ذاتی وقتی به آینه نگاه می‌کنید و لبخند می‌زنید، بینیتان دچار افتادگی به سمت پایین می‌شود، ما را در این مقاله همراهی کنید. زیرا قرار است که در مورد تمامی جنبه‌های تزریق بوتاکس به بینی و کنار بینی جهت رفع نقوص و افتادگی نوک بینی صحبت کنیم.

تزریق بوتاکس بینی با چه هدفی انجام می شود ؟

همان طور که گفته شد، بوتاکس نوعی شل کننده عضله است که مستقیماً به عضله دپرسور سپتی نازی در نوک بینی که موجب افتادگی بینی می‌گردد تزریق می‌شود. این ماهیچه در ناحیه بینی، دقیقا در جایی است که دو طرف بینی به سمت پایین کشیده می‌شود و باعث بزرگی و افتادگی بینی به سمت پایین می‌شود. پزشک با تزریق بوتاکس بینی کشش عضله دپرسور سپتی نازی را کاهش می‌دهد. به این ترتیب بینی از دست کشش آزاد می‌گردد و ظاهری جذاب‌تر ایجاد می‌کند. در واقع هدف اصلی تزریق بوتاکس برای رفع افتادگی بینی اشخاص بدون انجام عمل جراحی با هزینه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. البته گاهی برخی افراد داوطلب تزریق بوتاکس به کنار بینی خود جهت رفع چین و چروک‌ای این منطقه هستند. تزریق به این نواحی نیز نتیجه خوب و دلخواهی به دنبال خواهد داشت و فرد تا مدتی هنگام صحبت یا خندیدن، دچار چروک افتادن در کنار بینی‌اش نمی‌شود.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

چه مدت پس از عمل بینی می توان بوتاکس تزریق کرد

بوتاکس یک نوع سم بوتوولونیوم می باشد که توسط باکتری آن تولید می شود و امروزه از آن برای رسیدن به اهداف زیبایی و همچنین برخی درمان ها نیز استفاده می کنند و در سراسر دنیا تزریق آن به نواحی مختلف بدن گسترش یافته است.

 

چه مدت پس از عمل بینی می توان بوتاکس تزریق کرد

تزریق بوتاکس از جمله پر استفاده ترین اقدامات زیبایی در جهان به شمار می رود و تعداد انجام های این اقدام از سایر اقدامات مشابه بسیار بیشتر می باشد و در بین افرادی که از تزریق بوتاکس استفاده کرده بسیار محبوب می باشد.

آیا پس از عمل جراحی بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

یکی از مهم ترین بخش های مرتبط با نتایج تزریق بوتاکس به بینی درباره مراقبت ها و نکاتی می باشد باید شخص بیمار قبل و بعد از تزریق آن به بینی حتما رعایت کند. معمولا افراد متقاضی در صورت مراجعه به نزد پزشک متخصص قطعا از اهمیت بسیار زیاد انجام نکات و مراقبت ها قبل و بعد از آن توسط پزشک آگاهی خواهند یافت.

از جمله سوالات پر تکرار و بسیار مهم برای افرادی که قصد دارند هم عمل بینی را انجام دهند و هم تزریق بوتاکس را پس از آن انجام دهند این است که آیا می توان تزریق بوتاکس را بعد از جراحی بینی انجام داد یا خیر و در صورت

انجام این کار آیا نتایج بدی برای شخص به همراه خواهد داشت و سبب بروز مشکلات می شود.

به طور کلی نظر اکثر پزشکان متخصص درباره این موضوع مثبت می باشد و به این دسته از بیماران چراغ سبزی را برای تزریق بوتاکس بعد از جراحی بینی نشان می دهند و از نظر آن ها هیچ مشکلی بعد از تزریق برای شخص متقاضی به وجود نخواهد آمد.

آیا پس از عمل جراحی بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

پس به طور کلی انجام تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی بلامانع می باشد؛ اما یک نکته مهم پس از جراحی بینی وجود دارد که ممکن است باعث شود که نتیجه مناسبی پس از بوتاکس برای فرد بدست نیاید و موجب نارضایتی او شود. نکته مهم این است که پس از عمل بینی، بینی شخص دچار کمی ورم و باد خواهد شد و نمی توان فرم و حالت نهایی بینی را به درستی تشخیص داد. همچنین پوست بینی حساس تر شده و استخوان هنوز فرم نهایی را نگرفته است و ممکن اس زمان تزریق به بینی فشار وارد شود و عوارض خطرناکی را درپیش داشته باشد. اما اگر تزریق بوتاکس به دیگر مناطق صورت باشد ممکن است نگرانی در این مورد کمتر باشد اگرچه بعضی از  پزشکان همچنان تاکید دارند ترجیحا تزریق بوتاکس را پس از عمل بینی را تا چند ماه بعد از عمل فراموش کنید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

لذا انجام تزریق بوتاکس در این حالت ممکن است نتایج مطلوب و دلخواهی را برای فرد نداشته باشد. پس پیشنهاد می شود که افراد متقاضی انجام بوتاکس بعد از جراحی بینی، این اقدام را کمی به تاخیر بیاندازند تا ورم بینی رفع شود و بینی فرم مناسب خود را بدست آورد.

بهتر است حداقل یک ماه بعد از رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی اقدام به تزریق بوتاکس کنید. البته اینکه در چه محلی تزریق انجام می دهید نیز مهم است، معمولا بوتاکس برای پیشانی و چروک های پنجه کلاغی کنار چشم ها استفاده می شود اما بعضی افراد جهت بالا بردن نوک بینی یا برطرف کردن خطوط خرگوشی روی بینی نیز از بوتاکس استفاده می کنند. در این مورد جراح رینوپلاستی به طور دقیق و کامل مشاوره خواهند داد اما معمولا عقیده دارند بوتاکس بینی نباید با عمل بینی همراه باشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس به بینی بهتر است یا فیلر؟

این انتخاب کاملا سلیقه‌ای می‌باشد. برخی افراد دوست دارند که علاوه بر بالا کشیده شدن بینیشان، کمی آن را نوک تیز و حالت دهی کنند. این امر با تزریق بوتاکس بینی امکان پذیر نیست. برای این کار از روش تزریق فیلر استفاده می‌شود. اما هنگام تزریق پرکننده به داخل عضله بینی، رگ های ریز بینی ممکن است که با وجود دقیق ترین روش، در معرض خطر انسداد قرار بگیرند. پس از آن مسئله عدم توانایی فیلرها در اصلاح سایز و حجم بینی و یا عدم توانایی در کاهش اندازه مطرح می‌شود. با تزریق فیلر فقط می‌توان یک نمای غیر واقعی از تیز شدن بینی ایجاد کرد و نتایج نهایی آن، در بهترین حالت، فقط برای مدت محدودی قابل مشاهده خواهد بود.

مزایا و معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی

قطعا هر عمل جراحی و یا اقدامات زیبایی که امروزه در دنیا توسط پزشکان متخصص در مراکز زیبایی انجام می شود دارای برخی مزیت ها و ویژگی های مثبت برای شخص متقاضی خواهد بود که عمده دلیل انجام این اقدام زیبایی نیز همین مزیت ها و نتایج مثبت می باشد که سبب بروز رغبت در شخص برای انجام آن است.

مزایا و معایب تزریق بوتاکس بعد از عمل جراحی بینی

از جمله مزیت هایی که تزریق بوتاکس پس از انجام عمل بینی برای شخص دارد، پرداخت هزینه کمتر برای ترمیم آن ناحیه از بینی می باشد؛ زیرا اگر چنانچه این نقص توسط پزشک جراح و با روش جراحی بینی ترمیم شود قطعا هزینه هایی که بیمار باید برای آن پرداخت کند بسیار بیشتر از تزریق بوتاکس خواهد بود.

همچنین این اقدام دارای ریسک کمتر برای شخص متقاضی می باشد؛ زیرا در صورتی که بخواهد به طور کلی بینی خود را جراحی کند ریسک بسیار بیشتری از تزریق بوتاکس خواهد داشت. البته باید در نظر داشت برای جراحی بینی بیهوشی و خونریزی و مشکلات دیگر را دارید اما تزریق بوتاکس در کمتر از یک روز بهبود پیدا می کند.

علاوه بر آن این اقدام سبب خواهد شد که مراقبت های پس از انجام عمل نیز برای شخص کوتاه مدت و آسان تر شود؛ زیرا دوران ریکاوری و استراحت شخص پس از تزریق بوتاکس تنها چند روز است در حالی که جراحی بینی باید تا چندین هفته مراقبت های لازم را رعایت کند تا به نتیجه برسد. حتی مراقبت از بینی جراحی شده تا چند ماه و در بعضی موارد تا یک سال ادامه دارد البته اگر جراحی به درستی انجام شده باشد و متقاضی با مشکلاتی چون تنگی نفس و ترمیم مجدد بینی مواجه نشود. اما از طرف دیگر انجام تزریق بوتاکس پس از عمل جراحی بینی نیز همانند بسیاری از اقدامات زیبایی دنیا دارای برخی معایب جزئی می باشند که ممکن است باعث دلسردی شخص شود.

از جمله معایب مهم این اقدام این است که انجام تزریق بوتاکس دارای نتایج نیمه ماندگار می باشد و پس از مدتی به مرور از بین خواهد رفت و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. این درحالی است که انجام جراحی دارای نتایج دائمی برای شخص خواهد بود. لذا در صورت استفاده از این روش شخص باید هر 6 ماه یکبار برای تزریق مجدد به پزشک متخصص مراجعه نماید. همچنین اگرچه در کوتاه مدت هزینه کمتری نسبت به جراحی بینی خواهد داشت اما در بلند مدت به این دلیل که بوتاکس یک روش دائمی نیست احتمالا هزینه بیشتری نسبت به جراحی زیبایی بینی متحمل خواهید شد.

همچنین بعد از تزریق بوتاکس ممکن است مواد تزریقی بوتاکس به هر دلیلی باعث بروز عوارضی شوند که نیاز به مصرف دارو داشته باشند و این تداخل داروها با دوره نقاهت جراحی بینی ممکن است مشکل ساز باشد.

از معایب دیگر می توان به وجود وقفه میان انجام این دو اقدام اشاره نمود. پس از انجام جراحی بینی شخص باید مدتی صبوری نماید تا ورم ناشی از عمل بینی رفع شود و پس از آن تزریق بوتاکس را انجام دهد تا به نتایج مطلوب برسد. در بیشتر موارد افرادی که جراحی بینی انجام می دهند نواقص بینی از بین می رود و نیازی به تزریق بوتاکس پیدا نمی کنند مگر اینکه روش های دیگری مثل لیفت نخ، تزریق ژل و بوتاکس را ترکیبی انجام دهند تا نیازی به جراحی بینی نداشته باشند، معمولا افراد به این دلیل بوتاکس را برای بینی انجام می دهند که هزینه و عوارض و دوره نقاهت کمتری نسبت به جراحی بینی داشته باشد. در واقع تزریق بوتاکس به بینی روش غیر جراحی برای رفع نواقص بینی است.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

چه مدتی بعد از عمل بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

قطعا در صورت مشورت با پزشک متخصص برای انجام این اقدام از اهمیت مدت زمانی که باید بین این دو اقدام فاصله بیافتد برای فرد متقاضی توضیح خواهد داد. پس از انجام عمل جراحی بر روی بینی، شخص باید مدتی را به استراحت و مراقبت از خود بپردازد تا روند بهبودی و ریکاوری بینی به خوبی و با سرعت به اتمام برسد و بینی به شرایط عادی و نرمال خود نزدیک شود و علائم ناشی از عمل از جمله ورم آن به خوبی رفع شود.

چه مدتی بعد از عمل بینی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

همچنین مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی مثل شستشو بخیه ها و استفاده از پماد، مراقبت از بینی با روش چسب زدن مرتب روی بینی است که از مهم ترین مراقبت های دوره نقاهت جراحی بینی بوده و معمولا تا شش ماه ادامه دارد. معمولا این مدت زمان بستگی به کیفیت انجام مراقبت های پس از عمل شخص دارد اما به طور کلی تقریبا بین 3 الی 4 هفته به طور خواهد انجامید و پس از آن بخش عمده درم ناشی از عمل جراحی از بین خواهد رفت و بینی برای تزریق بوتاکس آماده خواهد بود.

البته زمان 3 الی 4 هفته تنها یک توصیه و پیشنهاد می باشد و شخص می تواند این اقدامات را در مدت زمان کمتری نسبت به یکدیگر را انجام دهند، اما با توجه به شرایط و تجربه های حاصل شده، پیشنهاد می شود پس مدت زمان ذکر شده انجام شود تا ریسک کمتر و نتایج مطلوب و دلخواهی را برای شخص به ارمغان آورد. بعضی از پزشکان عقیده دارند حداقل 4-2 ماه زمان لازم است تا بهبودی لازم برای عمل بینی و پس از آن می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.

توصیه های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

دو توصیه کوتاه و مختصر برای انجام تزریق بوتاکس پس از عمل بینی برای افراد متقاضی وجود دارد که در صورت انجام آن ها می توانند راحت تر و بهتر از این اقدامات نتیجه مطلوب بگیرند. افرادی که قصد انجام این اقدامات را دارند بهتر است قبل از تصمیم گیری آن با پزشک متخصص مشورت کنید و تمامی انتظارات و خواسته های را از این اقدامات به طور واضح بیان کنید و در صورت صلاحدید پزشک متخصص این اقدامات را انجام دهید.

توصیه های اساسی برای تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

توصیه دیگر این است که سعی کنید عجول نباشید و مدت زمان توصیه شده در قسمت بالا را به طور کامل طی کنید و سپس تزریق بوتاکس (Botox injection) را انجام دهید؛ زیرا سلامتی و نتیجه ای که برای هر فردی پس از این مدت بدست می آید بسیار با ارزش تر خواهد بود.

برای انجام تزریق بوتاکس هیچ وقت دیر نیست، اگرچه بوتاکس عوارض کمی دارد اما ممکن است مواد بوتاکس در سرتاسر بدن گسترش پیدا کرده یا بدن متقاضی به مواد بوتاکس حساسیت نشان دهد یا ورم و قرمزی بیش از اندازه شود و همچنین حالت تهوع و سردرد نیز به این مشکلات اضافه شود و علاوه بر مراقبت از بینی جراحی شده می بایست برای بهبود این عوارض نیز تلاش کنید، پس بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و از هرگونه خطر احتمالی دور بمانید.

سایر درمان‌ها برای بینی با تزریق بوتاکس

  • با تزریق بوتاکس بینی به ناحیه سوراخ بینی، می‌توان پره‌های بینی را اندکی کوچکتر کرد تا بزرگ و حجیم بودن عضلات بینی را تا حدی کاهش دهد.
  • یک روش درمانی متفاوت به نام BUNNY LINE BOTOX نیز وجود دارد که قسمت بالای بینی را هدف قرار می‌دهد. این تزریق برای رفع چین و چروک های اطراف و روی بینی که ممکن است در هنگام لبخند زدن روی پل بینی (درست زیر جایی که عینک قرار می‌گیرد) تشکیل شود، کاربرد دارد.

به هر صورت اگر ظاهری خاص مد نظر است، می‌توانید قبل از تزریق بوتاکس بینی با پزشک مشورت کنید تا ببینید کدام نوع تزریق برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

توصیه ما برای تزریق بوتاکس بینی

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا در شهر تهران دارای چندین سال سابقه در حیطه زیبایی و مراقبت از زیبایی می‌باشد. ما معمولاً قبل از انجام هر روشی در مورد آن مشاوره می‌دهیم. اگر به دنبال اصلاح کامل ظاهر خود یا کوچکتر شدن بینیتان هستید، یافتن یک پزشک ماهر و با تجربه در این عرصه، اولین قدم موثر برای انجام این کار است. دکتر خراسانی می‌توانند ظاهر مورد پسند و دلخواهتان را به شما هدیه بدهند. برای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری، با شماره تلفن‌های ما در سایت تماس بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منبع
myethosspa

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان