تزریق بوتاکس

عدم تقارن صورت – درمان با تزریق بوتاکس، مزایا و شرایط درمان

5
(1)

آسیب دیدگی بخشی از صورت یا شاخه های عصب می تواند منجر به عدم تقارن شود که برای افراد بسیار ناراحت کننده است. با این وجود احتمال بازگشت عملکرد عصب وجود دارد و به همین خاطر است که به جای جراحی تهاجمی استفاده از روش ها و ابزارهایی همانند بوتاکس که به ایجاد تقارن در صورت کمک می کند پیشنهاد می شود.

 

عدم تقارن صورت و درمان با تزریق بوتاکس

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

 

عدم تقارن صورت – درمان با تزریق بوتاکس

نوروتوکسین بوتولینوم به کار رفته در بوتاکس، باعث فلج عضلانی به مدت تقریباً 3 ماه می شود و به عنوان درمان برتر برای عدم تقارن در صورت شناخته شده است.

بوتاکس نام تجاری On Botulinum Toxin A است. در حال حاضر چهار نوع مختلف از آن وجود دارد که مورد تایید FDA برای برطرف کردن چین و چروک های صورت و مشکلاتی نظیر از عدم تقارن است. این موارد شامل  Botox، Xeomin، بوتاکس دیسپورت و Jeuveau است.

همه آنها با مسدود کردن سیگنال عصب به عضله از انقباض ناحیه ای که تزریق صورت گرفته جلوگیری می کنند. با جلوگیری از انقباض این عضلات خاص، حرکت یا کشش روی پوست کمتر انجام می شود و در ایجاد کاهش چین و چروک نیز موثر است. همچنین چون حالت پر کننده دارد برای برجسته کردن گونه ها و نواحی دارای نقص کاربرد زیادی دارند.

در حالی که همه این محصولات نتیجه نهایی یکسانی دارند، اما از نظر شروع نتایج، مدت زمان تزریق و عوارض کمی متفاوت هستند. استفاده از هر محصول به چندین عمل بستگی دارد؛ که مهمترین آن ترجیح جراح یا انژکتور است. در موارد دیگر، ممکن است افراد تجربه ای متفاوت با محصولات مختلف داشته باشد و فهمیده باشند که کدامیک بهتر از دیگری برای وی عمل می کند. در هر صورت، همه این محصولات برای تزریق بوتاکس به درستی عمل کرده و ایمن و موثر هستند.

 

نحوه تزریق بوتاکس برای عدم تقارن صورت

تزریق در مناطق مختلف انجام می شود تا عضلات مورد نظر را هدف قرار دهید. درمان ممکن است حداقل پنج تا پانزده دقیقه طول بکشد. همچنین ممکن است در محل تزریق چند برآمدگی کوچک در پوست داشته باشید اما در زمان ترک مرکز از بین خواهید رفت.

 

نحوه تزریق بوتاکس برای عدم تقارن صورت

 

همچنین ممکن است دچار کبودی شوید که طی 24-48 ساعت برطرف می شود. سرانجام به شما دستورالعمل هایی داده می شود كه در 24 ساعت آینده چه كنید و چه نكنید. این می تواند از یک انژکتور تا انژکتور دیگر متفاوت باشد. معمول است که به مدت 7-10 روز نتایج کامل و نهایی خود را مشاهده نکنید.

 

 

چگونه می توان عدم تقارن صورت را با بوتاکس اصلاح کرد؟

اصلاح عدم تقارن صورت می تواند از طریق چندین راه انجام شود و بیشتر به این نکته بستگی دارد که علت عدم تقارن و شدت عدم تقارن آن چه میزان است. با بررسی وضعیت فرد، جراح پلاستیک می تواند با تعیین میزان این عارضه مشخص کند که پرکننده های پوستی مانند بوتاکس مناسب است یا نیاز به عمل جراحی است.

اگر عدم تقارن مربوط به بافت نرم جزئی باشد، ممکن است یا بوتاکس یا یک پرکننده پوستی یک درمان مناسب باشد. این درمان های غیر تهاجمی پوستی برای بیمارانی که میزان نامتقارنی کمی دارند، ایده آل هستند و مایل به انجام تغییر مداوم در چهره خود نیستند.

از پرکننده های بوتاکس برای اصلاح عدم تقارن در نواحی مانند لب ها، گونه ها، فک و چانه استفاده می شود و ظاهری هماهنگ تر و جذاب تر به شما می بخشد. گزینه های جراحی وقتی عدم تقارن صورت شدیدتر باشد و مشخص شود معالجه غیر جراحی مانند بوتاکس نامناسب است، توصیه می شود.

تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت همیشه دوام دارد؟

متاسفانه، اینطور نیست. سرانجام، کارکرد نوروتوکسین از بین می رود و اعصاب دوباره قادر به ارسال آن سیگنال ها به عضلات برای شروع کار یا انقباض خواهند بود. به طور کلی، نتایج تزریق بوتاکس 3-4 ماه طول می کشد. مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت که این بازه زمانی برای آنها بیشتر و بین 4-6 ماه یا کوتاه تر و حدود 2 ماه باشد.

همچنین معمول است تزریق برای بار اول دوام نداشته باشد اما ممکن است بعد از درمان دوم نتایج ماندگاری بیشتری داشته باشند هر کس یک تجربه منحصر به فرد در این زمینه دارد و ممکن است نتایج با توجه به شرایط فردی متفاوت باشد.

 

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

بهترین راه برای توضیح عملکرد بوتاكس این جمله است که: بوتاكس به عنوان سپر بین مغز و عضله عمل می کند به گونه ای که حتی اگر مغز شما به یك عضله دستور حرکت و کشش بدهد، عضله همچنان در حالت سکون خود باقی بماند.

 

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

 

به دلیل همین نوع عملکرد، بوتاکس مزایای فراوانی دارد که مهمترین آن عبارت است:

  1. تجویز بوتاکس باعث آرامش عضلات شده و در صورت تزریق صحیح باعث می شود تا مدتی استراحت کرده و از تنش دور باشند.
  2. نیاز به جراحی و بیهوشی را رفع کرده و برای بسیاری از بیماران که ترس از این دو مورد دارند گزینه مناسبی است.
  3. از آنجایی که عدم تقارن صورت به دلیل حمله عصبی، آسیب دیدگی و غیره ممکن است رخ دهد و امکان بازگشت حالت اولیه وجود دارد تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل موقت بسیار ایده آل است.

 

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان عدم تقارن صورت

پیش از پرداختن به عوارض بهتر است یادآور شد که اگر در حال شیردهی هستید، باردار هستید یا قصد بارداری دارید، FDA توصیه می کند، با پزشک خود صحبت کنید. عوارض جانبی حاصل از آن ممکن است به اشکال مختلفی ظاهر شود، از جمله:  سردرد، کبودی، درد در محل تزریق و در کمتر از 1٪ موارد افتادگی پلک یا ابرو که در طی چند ماه به وضعیت طبیعی خود برمی گردند.

اگر تصمیم دارید این روش را امتحان کنید بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید:

  1. اگر آسپرین یا ایبوپروفن مصرف می کنید، احتمالاً در محل تزریق کبودی خواهید داشت. این داروها خون را رقیق کرده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند که باعث کبودی می شود. قرص ها را قبل از مداوا به مدت دو هفته قطع کنید.
  2. شما همچنین باید با پزشک خود، قبل از درمان در مورد مکمل هایی که مصرف می کنید، مشورت کنید حتی اگر آنها مواد طبیعی باشند، زیرا بعضی از آنها (مانند قرص روغن ماهی، gingko یا ویتامین E) نیز خون رقیق می کنند. پزشک ممکن است از شما بخواهد که دو هفته قبل از درمان از این مکمل ها استفاده نکنید.
  3. همچنین بهتر است مصرف سیگار و الکل را نیز قبل از استفاده از این روش محدود نمایید.

سخن انتهایی:

عدم تقارن تقریباً در هر بخش صورت از جمله خط فک، لب، گونه، چشم و ابرو وجود دارد. برخی از ویژگی ها راحت تر از سایرین تصحیح شده و برخی از ویژگی های نامتقارن از سایر موارد سخت تر قابل درمان هستند. با این وجود تزریق بوتاکس یک راه حل عالی برای برطرف کردن این مشکل است.

از مزایای به دست آوردن تقارن صورت با این روش می توان به موارد نظیر دستیابی به ظاهر جوان تر و جذاب تر، تعادل بهتر در عضلات صورت و عملکرد بهتر صورت اشاره کرد. انتخاب یک یک جراح پلاستیک دارای مجوز برای استفاده از این روش، می تواند به اصلاح هرگونه عدم تقارن صورت کمک کند و زیبایی بیشتری به وجود آورد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)