تزریق چربی

گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

Rate this post

تزریق چربی به صورت یکی از موثرترین راهکارهایی است که جهت زیبایی و جوانسازی چهره افراد انجام می‌شود. این روش یکی از متدهای کم تهاجم زیبایی بوده و در صورت انجام اصولی آن در یک کلینیک معتبر توسط پزشک متخصص در این زمینه عارضه جانبی و مشکلی جدی برای بیماران ایجاد نخواهد شد. با این حال برخی از افراد می‌توانند با مشکلاتی مثل کبودی صورت، احساس درد و مواردی از این قبیل روبرو شوند. یکی از مشکلات شایع در این زمینه گلوله شدن چربی تزریق شده است. از آنجایی که این موضوع می‌تواند باعث ناراحتی بیماران گردد در این مقاله قصد داریم تا علت سفت شدن چربی تزریق شده به صورت را مورد بررسی قرار دهیم.

اینفوگرافیک گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

کلینیک تخصصی هلیا با حضور دکتر خراسانی یکی از بهترین‌ کلینیک‌ها در زمینه تزریق چربی است. مراجعه‌کنندگان می‌توانند با انتخاب این کلینیک عمل تزریق چربی را با ایمنی بیشتر و بدون بروز عوارض جانبی ناخوشایند تجربه کنند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

در واقع تزریق چربی در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی عوارض بسیار کمتری را به دنبال داشته و مشکلات کمتری را برای فرد پس از تزریق چربی ایجاد می‌کند. برخی از این عوارض شامل قرمزی، تورم و کبودی خفیف هستند که عوارضی کوتاه مدت بوده و پس از گذشت دوره‌ای کوتاه از بین خواهند رفت. از دیگر عوارض تزریق چربی گلوله شدن است که ممکن است در اثر عوامل متعددی رخ بدهد. در این مقاله قصد داریم تا علت گلوله شدن پس از عمل انتقال چربی را بیان کرده و راه‌حل لازم برای از بین بردن آن را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

علت گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت چه می‌تواند باشد؟

به منظور بیان علت گلوله شدن چربی پس از انتقال چربی لازم است که ابتدا نحوه‌ عملکرد انتقال چربی را به طور مختصر بیان کنیم. برای تزریق چربی از چربی‌های اضافه‌ بدن فرد استفاده می‌شود. بدین صورت که با مشورت پزشک معالج، ناحیه‌ای که قرار است چربی‌ها از آن‌ها برداشته شود یعنی منطقه‌ اهدا‌کننده، مشخص شده و با استفاده از ابزاری به نام کانولا این چربی‌ها از بدن فرد خارج می‌شوند. پس از این مرحله در تزریق چربی لازم است که چربی‌های استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرند تا مواد مضر و مایعات بدن از آن خارج شوند. در صورتی که منطقه‌ مناسبی برای برداشت چربی‌ها انتخاب نشود و سلول‌های چربی ناسالم باشند، ممکن است که سبب گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت گردد.

گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

چرا چربی تزریق شده گلوله می‌شود؟ 
  1. سه دلیل برای این اتفاق وجود دارد دارد:
  2.  پزشک در مرحله تصفیه‌سازی چربی به درستی عمل نکرده است.
  3. تزریق چربی به میزان بسیار زیادی انجام شده است.
  4. فرد در دوره نقاهت محل تزریق را دستکاری کرده است.
درمان گلوله شدن چربی در این صورت متخصص ابتدا ماساژ درمانی را انجام می‌دهد تا چربی در پوست پخش شود. اگر مؤثر نبود مجبور است تخلیه چربی را اجرا نماید.
آیا تخلیه چربی درد دارد؟ اگر متخصص مهارت لازم را داشته و از بی‌حسی موضعی استفاده کند هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

علت گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت چه می تواند باشد

در ضمن مرحله‌ای که چربی‌ها در دستگاه قرار می‌گیرند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اگر مواد مضر از چربی‌های استخراج شده جدا نشوند، ممکن است سبب ایجاد گلوله در منطقه‌ تحت تزریق چربی شود. علاوه بر همه‌ مواردی که بیان شد، میزان مهارت و تجربه‌ پزشک معالج شما تاثیر بسزایی در گلوله شدن چربی‌ های تزریق شده دارد. در صورتی که پزشک شما از تخصص لازم برخوردار نبوده و در این زمینه آموزش‌های لازم را ندیده باشد ممکن است که برای شما مشکلات و مسائل جدی را به دنبال داشته باشد. همچنین میزان چربی که در یک جلسه‌ تزریق چربی به فرد تزریق می‌شود نیز عامل مهمی در گلوله شدن پس از عمل زیبایی تزریق چربی است.

آیا در همه عمل های تزریق چربی به صورت گلوله شدن چربی مشاهده می شود؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که بدانند آیا در تمامی عمل‌های تزریق چربی عارضه‌ گلوله شدن وجود خواهد داشت یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که گلوله شدن چربی به عوامل مختلفی وابسته است. در صورتی که پزشک شما از مهارت لازم در تزریق چربی برخوردار باشد احتمال به وجود آمدن گلوله‌های چربی به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. در ضمن لازم است که شما نیز از این عمل تزریق چربی انتظارات معقولی داشته باشید چرا که اگر انتقال چربی در صورتی که با حجم زیاد صورت گیرد ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

آیا در همه عمل های تزریق چربی به صورت گلوله شدن چربی مشاهده می شود

در صورتی که تمایل دارید حجم بیشتری از چربی به صورت شما انتقال یابد، لازم است که این فرآیند طی چندین مرحله و در دو با چند جلسه صورت گیرد تا عوارضی مانند گلوله شدن را به همراه نداشته باشد. در ضمن باید بدانید که گلوله شدن پس از تزریق چربی در مناطقی مانند زیر چشم بیشتر است و لازم است که پزشک معالج در هنگام انتقال چربی به این ناحیه دقت بیشتری را بکار ببرد.

در صورت مشاهده گلوله های چربی تزریق شده به صورت چه باید کرد؟

پس از تزریق چربی لازم است که فرد یک سری از مراقبت‌ها را انجام دهد تا از بروز مشکلاتی مانند گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت پیشگیری کند:

  1. به طور کلی توصیه می‌شود که بعد از تزریق چربی از وارد کردن فشار زیاد به این ناحیه خودداری کنید چرا که این عمل سبب حرکت چربی‌ها و در نتیجه به وجود آمدن ناهمواری بر سطح صورت می‌شود.
  2. همچنین لازم است که پس از انتقال چربی از قرارگرفتن در معرض نور خورشید به صورت طولانی مدت پرهیز کنید؛ زیرا گرما و نور خورشید ممکن است که سبب تغییر ساختار سلول‌های چربی شده و عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.
  3. پس از ترانسفر چربی لازم است که در هنگام خوابیدن احتیاط‌های لازم را عمل آورده و بر روی صورت خود نخوابید.

در صورت مشاهده گلوله های چربی تزریق شده به صورت چه باید کرد

در صورتی که با انجام این مراقبت‌ها پس از تزریق چربی باز هم با گلوله‌ها و یا ناهمواری بر سطح پوست مواجه شدید بهتر است که به پزشک معالج خود مراجعه نموده و از او در این زمینه پس از انتقال چربی مشورت بخواهید. البته نکته لازم به ذکر این است که در هنگام اجرای کار مقدار چربی انتقالی کمی بیشتر از حد نیاز خواهد بود چون بخشی از چربی توسط بدن جذب می‌شود لذا پف و گلوله‌های چربی بعد از یک هفته از بین خواهند رفت اما در صورتی که پس از گذشت یک هفته از تزریق چربی همچنان گلوله‌ها بر روی صورت شما وجود داشت می‌توانید به صورت ملایم به ماساژ این ناحیه پرداخته و با انجام حرکات دورانی به کاهش این گلوله‌ها کمک کنید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

آیا گلوله های مشاهده شده چربی تزریق شده به صورت قابل رفع خواهد بود؟

در واقع پس از تزریق چربی ممکن است که عوارض مختلفی خود را نشان دهند که معمولا این عوارض کوتاه مدت هستند و طی دوره ۷ الی ۱۵ روزه از بین خواهند رفت. در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر پیش از تزریق چربی، یک جلسه‌ مشاوره برگزار می‌شود که در این جلسه پزشک و یا پرستار به شما نکاتی را که باید پس از عمل انتقال چربی رعایت کنید به طور کامل شرح می‌دهد. در صورتی که این نکات رعایت شوند عمل شما به مشکلی بر نخواهد خورد. اگر در ناحیه‌ای که تزریق چربی صورت گرفته است گلوله‌هایی ایجاد شد جای نگرانی وجود ندارد چرا که این گلوله‌ها با ماساژ دادن این ناحیه به طور منظم برطرف می‌شوند.

آیا گلوله های مشاهده شده چربی تزریق شده به صورت قابل رفع خواهد بود

در ضمن در صورتی که گلوله‌های ایجاد شده با گذشت زمان و انجام حرکات ماساژ برطرف نشدند، فرد می‌تواند مجددا به کلینیک زیبایی مراجعه کرده و نسبت به ترمیم و از بین بردن نواقص موجود اقدام نماید. در نهایت می‌توان بیان کرد که عمل تزریق چربی در صورتی که توسط پزشکی حاذق صورت گیرد با مشکلی مواجه نخواهد شد. شما می‌توانید در مورد پزشک معالج خود از قبل تحقیق کرده و از او درخواست نمونه کار بکنید تا نهایتا اطمینان یابید که پزشک شما از مهارت کافی در این زمینه برخوردار است. در ضمن این نکته را نیز باید یادآوری کنیم که تزریق چربی بر روی افراد مختلف با پاسخ‌های متنوعی همراه خواهد بود که طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شده  است اکثر عمل‌های تزریق چربی با رضایت افراد همراه بوده است.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *