تزریق چربی

گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

5
(1)

گلوله شدن چربی پس از تزریق چربی یکی از عوارض جانبی عمل زیبایی انتقال چربی یا fat injection است. در عمل زیبایی fat injection چربی ها از قسمتی از بدن به ناحیه ی دیگری منتقل خواهند شد. عمل زیبایی ” تزریق چربی ” به سبب اینکه مزایای فراوانی دارد با محبوبیت زیادی مواجه شده است؛ اما لازم است که قبل از تصمیم به انجام عمل انتقال چربی فرد از معایب این روش و عوارض آن آگاهی داشته باشد.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

 

در واقع تزریق چربی در مقایسه با سایر روش های زیبایی عوارض بسیار کمتری را به دنبال داشته و مشکلات کمتری را برای فرد پس از fat injection ایجاد می کند. برخی از این عوارض شامل قرمزی، تورم و کبودی خفیف هستند که عوارضی کوتاه مدت بوده و پس از گذشت دوره ای کوتاه از بین خواهند رفت.

از دیگر عوارض fat injection گلوله شدن است که ممکن است در اثر عوامل متعددی رخ بدهد. در این مقاله قصد داریم تا علت گلوله شدن پس از عمل زیبایی انتقال چربی را بیان کرده و راه حل لازم برای از بین بردن آن را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

 

علت گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت چه میتواند باشد؟

به منظور بیان علت گلوله شدن چربی پس از عمل زیبایی تزریق چربی لازم است که ابتدا نحوه ی عملکرد انتقال چربی را در fat injection به طور مختصری بیان کنیم.

در واقع عمل زیبایی انتقال چربی از چربی های اضافه ی بدن فرد استفاده می کند. بدین صورت که با مشورت پزشک معالج ناحیه ای که قرار است چربی ها از آنها برداشته شود یعنی منطقه ی اهدا کننده مشخص شده و با استفاده از ابزاری به نام کانولا این چربی ها از بدن فرد خارج می شوند.

پس از این مرحله در fat injection لازم است که چربی های استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته تا مواد مضر و مایعات بدن از آن خارج شود. در صورتی که منطقه ی مناسبی برای برداشت چربی ها انتخاب نشود و سلول های چربی ناسالم باشند ممکن است که سبب ایجاد گلوله در قسمتی که تزریق چربی صورت گرفته است شود.

 

علت گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت چه می تواند باشد

 

در ضمن مرحله ای که چربی ها در دستگاه قرار می گیرند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر مواد مضر از چربی های استخراج شده خارج نشود ممکن است که سبب ایجاد گلوله در منطقه ای که تزریق چربی در آن صورت گرفته است شود.

علاوه بر همه ی مواردی بیان شد مهارت و تجربه ی پزشک معالج شما تاثیر بسزایی در گلوله نشدن چربی های تزریق شده دارد. در صورتی که پزشک شما از تخصص لازم برخوردار نبوده و در این زمینه آموزش های لازم را ندیده باشد ممکن است که برای شما مشکلات و مسائل جدی را به دنبال داشته باشد.

همچنین میزان چربی که در یک جلسه ی تزریق چربی به فرد تزریق می شود نیز عامل مهمی در گلوله شدن پس از عمل زیبایی تزریق چربی است.

 

آیا در همه عمل های تزریق چربی به صورت گلوله شدن چربی مشاهده می شود؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که بدانند آیا در تمامی عمل های تزریق چربی عارضه ی گلوله شدن وجود خواهد داشت یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که گلوله شدن چربی به عوامل مختلفی وابسته است.

در صورتی که پزشک شما از مهارت لازم در تزریق چربی برخوردار باشد احتمال به وجود امدن گلوله های چربی به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

در ضمن لازم است که شما نیز از این عمل زیبایی تزریق چربی انتظارات معقولی داشته باشید. چرا که انتقال چربی در صورتی که با حجم زیاد صورت گیرد ممکن است عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

 

آیا در همه عمل های تزریق چربی به صورت گلوله شدن چربی مشاهده می شود

 

در صورتی که تمایل دارید تا حجم بیشتری از چربی را در fat injection انتقال دهید لازم است که این فرآیند طی چندین مرحله و در دو با چند جلسه صورت گیرد تا عوارضی مانند گلوله شدن را برای فرد مراجعه کننده به همراه نداشته باشد.

در ضمن باید بدانید که گلوله شدن پس از تزریق چربی در مناطقی مانند زیر چشم بیشتر است و لازم است که در هنگام انتقال چربی به این ناحیه پزشک معالج دقت بیشتری را بکار ببرد.

 

در صورت مشاهده گلوله های چربی تزریق شده به صورت چه باید کرد؟

پس از عمل زیبایی fat injection لازم است که فرد یک سری از مراقبت ها را انجام دهد تا از بروز مشکلاتی مانند گلوله شدن پیشگیری شود. به طور کلی توصیه می شود که بعد از عمل زیبایی تزریق چربی فرد از وارد کردن فشار زیاد به این ناحیه خودداری کند.

چرا که این عمل سبب حرکت چربی ها و در نتیجه به وجود آمدن ناهمواری بر سطح صورت می شود. همچنین لازم است که فرد پس از عمل زیبایی انتقال چربی از قرارگرفتن در معرض نور خورشید به صورت طولانی مدت پرهیز کند چرا که گرما و نور خورشید ممکن است که سبب تغییر ساختار سلول های چربی شده و عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

در صورت مشاهده گلوله های چربی تزریق شده به صورت چه باید کرد

 

پس از انتقال چربی لازم است که فرد در هنگام خوابیدن احتیاط های لازم را عمل آورده و بر روی صورت خود نخوابد. در صورتی که با انجام این مراقبت ها پس از تزریق چربی با گلوله ها و یا ناهمواری بر سطح پوست مواجه شدید بهتر است که نزد پزشک معالج مراجعه نموده و از او در این زمینه پس از انتقال چربی مشورت بخواهید. پزشک شما با تجربه ای که دارد ممکن است که چربی بیشتری را به این ناحیه تزریق نموده و یا از میزان چربی تزریق شده بکاهد.

همچنین در صورتی که پس از گذشت یک هفته از fat injection همچنان گلوله ها بر روی صورت شما وجود داشت می توانید به صورت ملایم به ماساز این ناحیه پرداخته و با انجام حرکات دورانی به کاهش این گلوله ها کمک کنید.

 

 آیا گلوله های مشاهده شده چربی تزریق شده به صورت قابل رفع خواهد بود؟

در واقع پس از عمل زیبایی fat injection ممکن است که عوارض مختلفی خود را نشان دهند که معمولا این عوارض کوتاه مدت هستند و طی دوره 7 الی 15 روزه از بین خواهند رفت.

در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر پیش از عمل زیبایی تزریق چربی یک جلسه ی مشاوره برگزار می شود که در این جلسه پزشک و یا پرستار به شما نکاتی را که باید پس از عمل انتقال چربی رعایت کنید را به طور کامل شرح می دهد.

در صورتی که این نکات رعایت شوند عمل شما به مشکلی بر نخواهد خورد ولی در صورتی که در ناحیه ای که تزریق چربی صورت گرفته است در اثر عدم رعایت توصیه ها گلوله هایی ایجاد شد جای نگرانی وجود ندارد.

 

آیا گلوله های مشاهده شده چربی تزریق شده به صورت قابل رفع خواهد بود

 

چرا که این گلوله ها با ماساژ دادن این ناحیه به طور منظم برطرف می شوند. در ضمن در صورتی که گلوله های ایجاد شده با گذشت زمان و انجام حرکات ماساژ برطرف نشدند، فرد می تواند مجددا به کلینیک زیبایی مراجعه کرده و نسبت به ترمیم و از بین بردن نواقص موجود اقدام نماید.

در نهایت می توان بیان کرد که عمل زیبایی تزریق چربی در صورتی که توسط پزشکی حاذق صورت گیرد با مشکلی مواجه نخواهد شد. شما می توانید در مورد پزشک معالج خود از قبل تحقیق کرده و از او درخواست نمونه کار بکنید تا نهایتا اطمینان یابید که پزشک شما از مهارت کافی در این زمینه برخوردار است.

در ضمن این نکته را نیز باید یاداوری کرده که عمل زیبایی تزریق چربی بر روی افراد مختلف با پاسخ های متنوعی همراه خواهد بود که طبق تحقیقات بعمل آمده مشخص شده که اکثر عمل های تزریق چربی صورت گرفته با رضایت افراد از نتیجه ی کار همراه بوده است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)