تزریق بوتاکس

آشنایی با مراقبت های پس از بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس محبوب ترین و رایج ترین روش درمانی بدون نیاز به عمل جراحی است که هر ساله هزاران نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. بوتاکس از یک نوع سم به نام بوتولینیوم ساخته شده است که در واقع یک نوع پروتئین طبیعی است که توسط باکتری کلوستریدیوم ایجاد می شود.

آشنایی با مراقبت های پس از بوتاکس زیر بغل

امروزه از تزریق بوتاکس برای اهداف متعددی استفاده می کنند و به نوعی بوتاکس هم در حوزه درمان و هم زیبایی مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد. یکی از کاربرد های درمانی بوتاکس مربوط به درمان تعریق بیش از حد زیر بغل می باشد.

افراد بسیاری در اطراف دنیا هستند که در ناحیه زیر بغل خود به طور قابل توجهی تعریق می کنند به طوری که بر روی زیر بغل پیراهن خود همیشه لکه عرق موجود است و علاوه بر ناخوش آیند بودن آن، بوی بدی نیز دارد که فرد را از حضور در اجتماعات خجالت زده می کند.

تزریق بوتاکس یک روش ساده و سریع برای رهایی از این وضعیت است که در مطب پزشک یا کلینیک زیبایی انجام می شود. پزشکان معمولاً از مراجعه کنندگان می خواهند که دو یا سه روز قبل از قرار ملاقات برای انجام این کار از تراشیدن زیر بغل خودداری کنید.

همچنین اگر در حال مصرف داروهای رقیق کننده خون هستند، پزشک ممکن است از فرد بخواهد قبل از تزریق خود چند روز مصرف این داروها متوقف کندتا از کبودی جلوگیری شود. به طور کلی بهتر است در مورد مصرف هرگونه دارویی قبل از تزریق بوتاکس با پزشک مشورت شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل تا چه میزان تاثیر گذار است؟

بدن همواره برای کاهش دمای خود در  نواحی مختلف تعریق می کند. افرادی وجود دارند که سطح تعریق در آن ها بسیار بالا است و در روز های گرم و مواقعی که فعالیت زیادی دارند در نواحی مختلف و به خصوص در زیر بغل به شدت عرق می کنند، این مشکل باعث بروز بوی بد در زیر بغل و لکه آبی در زیر بغل پیراهن می شود که موجب خجالت فرد می شود.

این مشکل از نظر علمی به عنوان هایپر هییدروز شناخته می شود که در نتیجه تحریک بیش از حد غده های عرق زیر پوست اتفاق می افتد. از نظر فیزیولوژیکی، بدن برای عرق کردن به یک انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین نیاز دارد. برای رفع این مشکل بسیاری از پزشکان و متخصصان تزریق بوتاکس به ناحیه مربوطه را پیشنهاد می کنند.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

تزریق بوتاکس زیر بغل تا چه میزان تاثیر گذار است؟

سم بوتولینیوم به طور موقت از انتشار استیل کولین جلوگیری می کند و با مسدود کردن این سیستم انتقال دهنده باعث می شود که تعریق در آن ناحیه قطع یا به حداقل برسد. این تاثیرات پس از حدود 3 الی 7 روز پس از تزریق بوتاکس عمل می کنند.

با تزریق بوتاکس به زیر بغل سم بوتولینیوم موجود در داروی بوتاکس به سیستم عصبی و غده های تعریق نفوذ کرده و باعث قطع ارتباط و سیگنال های عصبی در این ناحیه می شود و دیگر غده های عصبی نمی توانند مانند قبل فعالیت داشته باشند.همین امر موجب می شود تا روند تعریق در ناحیه زیر بغل به طرز قابل توجهی کاهش یابد. به طور کلی هنگامی که تزریق بوتاکس مستقیماً در این ناحیه از بدن که معمولاً عرق می کند، انجام شود، اعصاب بیش فعال برای تولید عرق به صورت موقت فلج می شوند. هنگامی که اعصاب نمی توانند غدد را برای تولید عرق تحریک کنند، دیگر فرد شاهد این معضل نخواهد بود.  با این حال، نباید فراموش کرد که بوتاکس فقط از تعریق در منطقه خاصی که تزریق شده جلوگیری می کند.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به مراقبت های خاصی دارد؟

به طور کلی اگر به عمل های زیبایی و یا درمانی که امروزه انجام می شود دقت کنید تقریبا تمامی آن ها دارای یک دوره مراقبت پس از انجام عمل زیبایی و یا درمانی می باشند که شخص موظف است که در این مدت برخی نکات و توصیه ها را به عمل آورد.

تزریق بوتاکس نیز هم چون سایر اقدامات دیگر نیازمند برخی مراقبت ها می باشد. البته تعداد این مراقبت ها محدود و کم می باشد و انجام دادن آن ها برای هر فردی سهل و آسان می باشد و پیچیدگی خاصی را ندارد که در قسمت زیر به مورد بررسی قرار گرفته است.

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به مراقبت های خاصی دارد؟

انجام مراقبت های پس از تزریق بوتاکس بیشتر به منظور بدست آوردن نتایج بهتر و مطلوب می باشد. زیرا در چند روز ابتدایی پس از انجام بوتاکس، ناحیه زیر بغل بسیار حساس خواهد بود و ممکن است با انجام برخی کار ها باعث آسیب رسانی به نتایج و آثار حاصل از بوتاکس شود.

بوتاکس یک روش درمانی بسیار مؤثر برای تعریق بیش از حد است. برای بسیاری از افراد، این روش درمانی می تواند به طور چشمگیری کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.  به همین منظور مراقبت های پس از انجام بوتاکس نیازمند توجه فرد می باشد و از جمله بازه های زمانی دارای اهمیت محسوب می شود.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

نکات مورد نیاز و ضروری بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس نیز مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام می شود دارای تعدادی مراقبت های عمومی می باشد که باید برای رسیدن به نتیجه ای بهتر آن ها را به مدت 48 ساعت پس از تزریق رعایت کنید تا علاوه عدم بروز مشکلات خاصی، به تاثیرات مورد انتظار و دلخواه خود نیز دست یابید.

 1. پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 2. پس از تزریق بوتاکس به هیچ وجه از آب گرم برای دوش گرفتن استفاده نکنید و سعی کنید با آب ولرم یا سرد دوش بگیرید. زیرا ممکن است باعث تغییر حالت در بوتاکس شود که سبب بروز مشکلاتی می شود.
 3. پس از تزریق بوتاکس به هیچ وجه اپیلاسیون نکنید و سعی کنید حتما انجام اپیلاسیون را به تعویق بی اندازید.
 4. تا بعد از دوره گفته شده نباید موهای زائد خود در ناحیه زیر بغل را لیزر کنید و بهتر است به تعویق انداخته شود.
 5. از دست زدن و مالیدن زیر بغل بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید زیرا سبب تغییر حالت در بوتاکس های تزریق شده می شود و ممکن است دیگر نتیجه دلخواه را در برنداشته باشد.
 6. برای کاهش التهاب و کبودی در نواحی زیر بغل خود می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس یخ می تواند روند بهبود را سریع تر از حالت معمول کند.

انجام این کار های تا بعد از 24 ساعت پس از بوتاکس دیگر مانعی ندارد و فرد می تواند دوباره به روند عادی زندگی خود باز گردد و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

خطرات و عوارض جانبی دارد؟

مطالعات زیادی برای ارزیابی ایمنی بوتاکس انجام شده است. اکثر مردم به خوبی تحمل می کنند. عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است:

 1. درد یا کبودی در محل تزریق
 2. سردرد
 3. بروزعلائم آنفلوانزا

عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس بسیار نادر است. عوارض جانبی جدی هنگامی رخ می دهد که بوتاکس بر روی تمام بدن شما اثر بگذارد. این عوارض می تواند ساعت ها، روزها یا هفته ها پس از تزریق شما اتفاق بیفتد. عوارض جانبی نادر اما جدی شامل موارد زیر است:

 1. ضعف عضلات در کل بدن
 2. مشکل بینایی
 3. مشکل در تنفس
 4. از دست دادن کنترل مثانه و بی اختیاری در ادرار

در صورت بروز و ادامه دار بودن هر کدام از عوارض جدی که به آنها اشاره شد، باید سریعاً این موارد با پزشک معالج درمیان گذاشته شود تا از بروز آسیب های جدی پیشگیری گردد.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه سپری خواهد شد؟

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام تزریق بسیار کوتاه است و نیازی به بستری و یا استراحت طولانی مدت وجود ندارد. پس از تزریق فرد می توان بدون هیچ مشکلی دوباره به روند زندگی خود بازگردد و فعالیت های عادی و روزمره را انجام دهد. البته توصیه می شود بعد از تزریق به مدت حداقل 24 ساعت در منزل استراحت کرده تا نتایج بهتر و مطلوب تری نصیب بیمار شود.

شخص پس از انجام تزریق بوتاکس نباید ورزش ها و فعالیت های بسیار سنگینی انجام دهد و بهتر است در صورت نیاز ورزش سبک مانند پیاده روی را انجام دهد. این نکته باید تا یک هفته پس از انجام تزریق بوتاکس (Botox injection) حتما رعایت شود تا سبب بروز تغییر در نتیجه بوتاکس و یا سایر مشکلات دیگر نشود.

پس از تزریق بوتاکس در برخی افراد ممکن درد و قرمزی خفیفی در ناحیه تزریق شده ایجاد شود که این عوارض طبیعی و عادی بوده و به سرعت و طی چند روز استراحت و ریکاوری خود به خود از بین می روند و بهبود می یابند و جای هیچ گونه نگرانی برای شخص ندارد.

مدت زمان دوران بهبودی و ریکاوری پس از تزریق بوتاکس به طور حداکثر یک هفته می باشد که میزان آن بستگی به مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس می باشد و می توان با رعایت نکات و توصیه ها پزشک متخصص این مدت زمان را حتی به دو الی سه روز نیز کاهش داد.

سخن پایانی

تزریق بوتاکس وقتی توسط یک پزشک باتجربه انجام شود بهتر عمل می کند. به همین منظور بهتر است که در انتخاب کلینیک و انژکتور بوتاکس دقت لازم را به عمل بیاورید. خود تزریق چندان طول نمی کشد.

پزشک شما با استفاده از یک سوزن ریز، داروی بوتاکس را درست زیر سطح پوست زیر بغل تزریق خواهد کرد. چندین تزریق دریافت خواهید کرد که یک الگوی شبکه ای در اطراف منطقه مورد نظر است.

بعد از تزریق نیز پزشک از کیسه یخ یا ماده بی حس کننده برای جلوگیری از درد به فرد می دهد.  مراجعه کنندگان بعد از بوتاکس زیر بغل می توانند به کار و زندگی عادی برگردند.

با این وجود نباید فراموش کرد که رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق، بهترین راه برای اثر بخش کردن روش درمانی است که انتخاب شده است. همچنین پزشک ممکن است از فرد بخواهد برای بررسی و ارزیابی تزریق، یک قرار ملاقات دیگر نیز تنظیم کنند که به دلیل اهمیت بالا برای سنجش موقفیت کار نباید پوشت گوش انداخت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button