آشنایی با مراقبت های پس از بوتاکس زیر بغل

آشنایی با مراقبت های پس از بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس ” محبوب ترین و رایج ترین روش درمانی بدون نیاز به عمل جراحی است که هر ساله هزاران نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. بوتاکس از یک نوع سم به نام بوتولینیوم ساخته شده است که در واقع یک نوع پروتئین طبیعی است که توسط باکتری کلوستریدیوم ایجاد می شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آشنایی با مراقبت های پس از بوتاکس زیر بغل

 

امروزه از تزریق بوتاکس برای اهداف متعددی استفاده می کنند و به نوعی بوتاکس هم در حوزه درمان و هم زیبایی مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد. یکی از کاربرد های درمانی بوتاکس مربوط به درمان تعریق بیش از حد زیر بغل می باشد.

افراد بسیاری در اطراف دنیا هستند که در ناحیه زیر بغل خود به طور قابل توجهی تعریق می کنند به طوری که بر روی زیر بغل پیراهن خود همیشه لکه عرق موجود است و علاوه بر ناخوش آیند بودن آن، بوی بدی نیز دارد که فرد را از حضور در اجتماعات خجالت زده می کند.

 

تزریق بوتاکس زیر بغل تا چه میزان تاثیر گذار است؟

بدن همواره برای کاهش دمای خود در  نواحی مختلف تعریق می کند. افرادی وجود دارند که سطح تعریق در آن ها بسیار بالا است و در روز های گرم و مواقعی که فعالیت زیادی دارند در نواحی مختلف و به خصوص در زیر بغل به شدت عرق می کنند، این مشکل باعث بروز بوی بد در زیر بغل و لکه آبی در زیر بغل پیراهن می شود که موجب خجالت فرد می شود.

این مشکل از نظر علمی به عنوان هایپر هییدروز شناخته می شود که در نتیجه تحریک بیش از حد غده های عرق زیر پوست اتفاق می افتد. از نظر فیزیولوژیکی، بدن برای عرق کردن به یک انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین نیاز دارد. برای رفع این مشکل بسیاری از پزشکان و متخصصان تزریق بوتاکس به ناحیه مربوطه را پیشنهاد می کنند.

  عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 

تزریق بوتاکس زیر بغل تا چه میزان تاثیر گذار است؟

 

سم بوتولینیوم به طور موقت از انتشار استیل کولین جلوگیری می کند و با مسدود کردن این سیستم انتقال دهنده باعث می شود که تعریق در آن ناحیه قطع یا به حداقل برسد. این تاثیرات پس از حدود 3 الی 7 روز پس از تزریق بوتاکس عمل می کنند.

با تزریق بوتاکس به زیر بغل سم بوتولینیوم موجود در داروی بوتاکس به سیستم عصبی و غده های تعریق نفوذ کرده و باعث قطع ارتباط و سیگنال های عصبی در این ناحیه می شود و دیگر غده های عصبی نمی توانند مانند قبل فعالیت داشته باشند.همین امر موجب می شود تا روند تعریق در ناحیه زیر بغل به طرز قابل توجهی کاهش یابد.

 

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به مراقبت های خاصی دارد؟

به طور کلی اگر به عمل های زیبایی و یا درمانی که امروزه انجام می شود دقت کنید تقریبا تمامی آن ها دارای یک دوره مراقبت پس از انجام عمل زیبایی و یا درمانی می باشند که شخص موظف است که در این مدت برخی نکات و توصیه ها را به عمل آورد.

تزریق بوتاکس نیز هم چون سایر اقدامات دیگر نیازمند برخی مراقبت ها می باشد. البته تعداد این مراقبت ها محدود و کم می باشد و انجام دادن آن ها برای هر فردی سهل و آسان می باشد و پیچیدگی خاصی را ندارد که در قسمت زیر به مورد بررسی قرار گرفته است.

 

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل نیاز به مراقبت های خاصی دارد؟

 

انجام مراقبت های پس از تزریق بوتاکس بیشتر به منظور بدست آوردن نتایج بهتر و مطلوب می باشد. زیرا در چند روز ابتدایی پس از انجام بوتاکس، ناحیه زیر بغل بسیار حساس خواهد بود و ممکن است با انجام برخی کار ها باعث آسیب رسانی به نتایج و آثار حاصل از بوتاکس شود.

  آشنایی با رفع خط دور لب با تزریق بوتاکس

به همین منظور مراقبت های پس از انجام بوتاکس نیازمند توجه فرد می باشد و از جمله بازه های زمانی دارای اهمیت محسوب می شود.

 

نکات مورد نیاز و ضروری بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس نیز مانند سایر اقداماتی که برای زیبایی انجام می شود دارای تعدادی مراقبت های عمومی می باشد که باید برای رسیدن به نتیجه ای بهتر آن ها را به مدت 48 ساعت پس از تزریق رعایت کنید تا علاوه عدم بروز مشکلات خاصی، به تاثیرات مورد انتظار و دلخواه خود نیز دست یابید.

 

 

  1. پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
  2. پس از تزریق بوتاکس به هیچ وجه از آب گرم برای دوش گرفتن استفاده نکنید و سعی کنید با آب ولرم یا سرد دوش بگیرید. زیرا ممکن است باعث تغییر حالت در بوتاکس شود که سبب بروز مشکلاتی می شود.
  3. پس از تزریق بوتاکس به هیچ وجه اپیلاسیون نکنید و سعی کنید حتما انجام اپیلاسیون را به تعویق بی اندازید.
  4. تا بعد از دوره گفته شده نباید موهای زائد خود در ناحیه زیر بغل را لیزر کنید و بهتر است به تعویق انداخته شود.
  5. از دست زدن و مالیدن زیر بغل بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید زیرا سبب تغییر حالت در بوتاکس های تزریق شده می شود و ممکن است دیگر نتیجه دلخواه را در برنداشته باشد.
  6. برای کاهش التهاب و کبودی در نواحی زیر بغل خود می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. کمپرس یخ می تواند روند بهبود را سریع تر از حالت معمول کند.

انجام این کار های تا بعد از 24 ساعت پس از بوتاکس دیگر مانعی ندارد و فرد می تواند دوباره به روند عادی زندگی خود باز گردد و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

دوران نقاهت تزریق بوتاکس زیر بغل چگونه سپری خواهد شد؟

دوران نقاهت و بهبودی پس از انجام تزریق بسیار کوتاه است و نیازی به بستری و یا استراحت طولانی مدت وجود ندارد. پس از تزریق فرد می توان بدون هیچ مشکلی دوباره به روند زندگی خود بازگردد و فعالیت های عادی و روزمره را انجام دهد. البته توصیه می شود بعد از تزریق به مدت حداقل 24 ساعت در منزل استراحت کرده تا نتایج بهتر و مطلوب تری نصیب بیمار شود.

  بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

شخص پس از انجام تزریق بوتاکس نباید ورزش ها و فعالیت های بسیار سنگینی انجام دهد و بهتر است در صورت نیاز ورزش سبک مانند پیاده روی را انجام دهد. این نکته باید تا یک هفته پس از انجام تزریق بوتاکس (Botox injection) حتما رعایت شود تا سبب بروز تغییر در نتیجه بوتاکس و یا سایر مشکلات دیگر نشود.

پس از تزریق بوتاکس در برخی افراد ممکن درد و قرمزی خفیفی در ناحیه تزریق شده ایجاد شود که این عوارض طبیعی و عادی بوده و به سرعت و طی چند روز استراحت و ریکاوری خود به خود از بین می روند و بهبود می یابند و جای هیچ گونه نگرانی برای شخص ندارد.

مدت زمان دوران بهبودی و ریکاوری پس از تزریق بوتاکس به طور حداکثر یک هفته می باشد که میزان آن بستگی به مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس می باشد و می توان با رعایت نکات و توصیه ها پزشک متخصص این مدت زمان را حتی به دو الی سه روز نیز کاهش داد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)