تزریق چربی

تزریق چربی ارزان چه خطراتی در پی دارد؟

تزریق چربی یکی از متد‌های زیبایی نوین است که در سال‌ها اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. همانطور که می‌دانید در این روش، از چربی‌های اضافه بدن برای انتقال آن به بخش‌های دیگر استفاده می‌شود. انتقال چربی یک روش تکنیکی است که به تخصص بالا نیاز داشته و انجام آن نیاز به تجهیزات پیشرفته‌ای دارد. از طرفی ترانسفر چربی نسبت به سایر روش‌ها و تکنیک‌های زیبایی موجود، از ماندگاری بیشتری برخوردار بوده و به همین جهت است که هزینه‌های مربوط به انجام این متد نسبت به سایر روش‌های موجود بیشتر است. بنابراین باید افراد در مورد تزریق چربی ارزان شک و تردید داشته باشند و این تبلیغات را صرفا به دلیل وجود هزینه‌های کمتر جدی نگیرند.

اینفوگرافیک تزریق چربی ارزان

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

بنا به آنچه گفته شد، انتقال چربی ارزان قیمت می‌تواند نشان از کیفیت پایین خدمات یک مرکز باشد و به همین جهت در این مقاله قصد داریم در این مورد به بحث و بررسی پرداخته و دلایل عدم وجود چنین مواردی را برشمریم.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

تزریق چربی ارزان

چرا تزریق چربی ارزان ممکن نیست؟

استفاده از روش‌های جوانسازی پوست همانند تزریق چربی، بوتاکس، تزریق ژل و … برای داشتن ظاهری زیبا همیشه بحث‌های پیرامون خود را داشته است و هرکدام مزیت‌ها و البته هزینه‌های خاص خود را دارند که نمی‌توان نادیده گرفت. این موضوع حقیقت دارد که چربی چون از بافت خود بدن است، روش ایمن‌تری بوده و به همین دلیل است که گزینه اولیه متخصصان برای جوانسازی و فرم دادن به صورت است.

بسیاری از افرادی که به دنبال انتقال چربی هستند، ممکن است با تبلیغات ترانسفر چربی ارزان قیمت از سوی کلینیک‌های نامعتبر روبه‌رو شوند. به منظور بررسی حقیقت این موضوع ابتدا بهتر است که در مورد چگونگی تزریق چربی اطلاعاتی داشته باشید:

تزریق چربی ارزان قیمت

1- تزریق چربی روشی است که در آن ابتدا ناحیه اهدا‌کننده چربی مشخص می‌شود. این ناحیه معمولا منطقه‌ای است که در آن چربی‌های اضافه وجود دارد. می‌توانید تصور کنید که نواحی شکم، پهلو و حتی ران از جمله نواحی بدن هستند که زودتر چربی جذب می‌کنند و دیرتر آن را از دست می‌دهند. به همین دلیل چربی برداشت شده باید از این نقاط باشد تا هم به تناسب اندام رسیده و هم چربی برای انتقال به دست آید.

2- پس از اینکه ناحیه مورد نظر برای انجام این تکنیک زیبایی انتخاب شد، بی‌حسی موضعی در این ناحیه اعمال می‌شود. هزینه‌های مربوط به بی‌حسی موضعی برای افراد مختلف می‌تواند کاملا متفاوت باشد و سطح این ناحیه عمل از عوامل تاثیرگذار در این زمینه است.

عوامل مؤثر بر هزینه انتقال چربی
 1. چربی مورد نیاز برای تزریق
 2. میزان حساسیت اندام هدف
 3. دستمزد متخصص
 4. هزینه کلینیک
 5. روش استخراج چربی از بدن
آیا تزریق چربی ارزان ممکن است؟ برخی از کلینیک‌ها برای جلب مشتری از تبلیغات تزریق چربی ارزان استفاده می‌کنند. در صورتی که چنین چیزی ممکن نبوده و اگر فریب این تبلیغات را بخورید، ترانسفر چربی با کیفیت بسیار پایین انجام می‌گیرد. بنابراین تنها به نتیجه ‌ایده‌آل از تزریق چربی نمی‌رسید بلکه ممکن است عواقب جدی را برای شما به همراه داشته باشد.
عواقب ناشی از انتقال چربی ارزان
 1. آسیب‌های بافتی در زمان استخراج یا تزریق چربی
 2. عدم تزریق یکنواخت در اندام هدف و در نتیجه ناصافی پوست
 3.  ابتلا به عوارضی همانند عفونت
 4.  کاهش ماندگاری تزریق چربی

چرا تزریق چربی ارزان ممکن نیست؟

3- پس از اینکه بی‌حسی اعمال شد، از ابزار مخصوصی برای خارج کردن چربی‌ها استفاده می‌شود. ابزارهای مخصوص لیپوساکشن به شدت ظرافت و دقت خاصی می‌طلبند و نمی‌توان بدون داشتن تجهیزات مناسب و دقیق اقدام به خارج کردن چربی کرد. این نوع تجهیزات بسیار‌ گران قیمت بوده و تخصصی هستند.

4- با استخراج چربی‌ها، لازم است که به منظور آماده‌سازی برای مراحل بعدی، مواد اضافی از آن‌ها خارج شود. بدین خاطر لازم است که این چربی‌های استخراج شده در دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرند تا در نهایت مواد اضافی از چربی‌های مورد نیاز جدا شوند. از آنجا که سرنوشت کل عمل در این بخش یعنی تصفیه چربی‌های برداشت شده مشخص می‌شود، داشتن دستگاهی بسیار مناسب که بتواند بدون آسیب رساندن به بافت‌های عصبی و سلول‌های بنیادی، یک بافت مناسب و خالص آماده کند، بسیار ضروری و حیاتی است. استفاده از این گونه دستگاه‌ها نیز هزینه‌بر بوده و نیاز به افرادی متخصص برای کار با آن‌ها دارد. بنابراین می‌توانید دریابید که در این روش از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته و به خصوصی استفاده می‌شود که هر یک هزینه‌های مختص به خود را دارا هستند.

در نتیجه با توجه به آنچه که گفته شد می‌توانید درک کنید که انتقال چربی ارزان قیمت امکان‌پذیر نیست. حال شاید کلینیک‌ها یا پزشکانی پیدا شوند که بخواهند این عمل را با قیمت بسیار پایین‌تر از حد استاندارد انجام بدهند اما اینجا باید هوشیار باشید و گول تبلیغات را نخورید؛ زیرا هرچیز ارزشمندی، قیمت خاص خودش را دارد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق چربی ارزان چه خطراتی در پی دارد؟

همانطور که پیش‌تر مطرح شد، در تزریق چربی لازم است که ابتدا چربی‌های مورد نظر از ناحیه اهدا‌کننده خارج شوند. در صورتی که متقاضی، پیوند چربی ارزان را برای این کار انتخاب کند ممکن است که فردی آموزش ندیده در هنگام خارج کردن چربی‌ها از بدن به سایر بافت‌ها نیز آسیب بزند. در نتیجه بافت‌های دیگر بدن دچار آسیب شده و این امر ممکن است که عوارض جبران‌ناپذیری را برای فرد به دنبال داشته باشد.

تزریق چربی ارزان چه خطراتی در پی دارد؟

 1. یکی دیگر از خطرات تزریق چربی به صورت ارزان قیمت احتمال بروز عفونت‌های مختلف است.
  در حقیقت در صورتی که فرد به کلینیک‌های زیبایی نامعتبری برای این کار مراجعه کند، امکان این وجود دارد که محل مورد نظر از لحاظ بهداشتی مورد تایید نباشد. در نتیجه در صورتی که از تجهیزات و ابزار‌های استریل برای تزریق چربی استفاده نشود، احتمال بروز عفونت‌های مختلف به نسبت زیادی افزایش می‌یابد.
 2. شاید بسیاری این موضوع را ندانند اما یک پزشک باید جنبه‌های سلامتی فرد متقاضی را نیز در نظر بگیرد. اگر فرد دارو‌هایی را مصرف می‌کند که ضروری هستند، متخصص باید با در نظر گرفتن آن‌ها، تجویز‌های پیش از تزریق و پس از تزریق را به فرد گوشزد کند. در واقع این موضوع مطرح است که در تزریق چربی ارزان، پزشک نتواند یا نخواهد توصیه‌های لازم را به فرد بدهد که همین موضوع بر نتیجه و ماندگاری نتیجه عمل تاثیر می‌گذارد.
 3. ایجاد کیست از دیگر خطراتی است که تزریق چربی ارزان قیمت به دنبال دارد. در حقیقت در صورتی که تزریق چربی به صورتی متوازن انجام نشود، ممکن است که کیست‌هایی در بدن فرد متقاضی ایجاد شود.
 4. یکی دیگر از خطرات ترانسفر چربی ارزان قیمت، امکان خارج شدن سلول‌های چربی از ناحیه پستان است. در واقع انتقال چربی به پستان یکی از اهداف انجام این تکنیک زیبایی است و بافت پستان‌ها از حساسیت بالایی برخوردار هستند. در نتیجه در صورتی که این متد توسط افرادی با مهارت و تجربه کافی صورت نگیرد، ممکن است که آسیب جدی به بافت پستان وارد شود.
 5. از مشکلاتی که معمولا بسیاری از کسانی که پس از مراجعه به این کلینیک‌های ارزان تجربه کرده‌اند، گلوله شدن چربی زیر پوست است. دلیل آن هم بسیار مشخص است ؛زیرا وقتی نواحی بدن که قرار است چربی تزریق شود، نیاز به چربی بیشتری داشته باشد، باید تزریق در چند جلسه انجام بگیرد. وقتی این چند جلسه در یک جلسه گنجانده شود، منجر به گلوله شدن چربی خواهد شد. فرد این گلوله شدن زیر پوست را احساس خواهد کرد و باید دائما ماساژ بدهد تا چربی به درستی در جای خود بنشیند.حتی مشاهده شده در صورتی که این حس شدید باشد، کار به تخلیه چربی کشیده می‌شود.

مطالب بیشتر: فاصله بین جلسات تزریق چربی

چرا تزریق چربی ارزان نباید انجام شود؟

با توجه به آنچه که مطرح شد تزریق چربی ارزان خطرات زیادی را برای متقاضی به همراه دارد. به طور کلی لازم است کلینیکی که فرد متقاضی برای انجام این متد زیبایی در نظر می‌گیرد از مجوز‌های لازم برخوردار بوده و افرادی باتجربه و تخصص لازم در این مراکز مشغول به فعالیت باشند. تزریق چربی معمولا با هدف برطرف کردن چین و چروک‌های صورت مانند خط اخم، خط خنده، چروک‌های پنجه کلاغی و همچنین افزایش حجم قسمت‌های مختلف صورت و بدن مانند افزایش حجم لب‌ها، گونه، سینه و مواردی از این قبیل صورت می‌گیرد.
در صورتی که چربی استخراج شده از ناحیه اهداکننده به درستی سانتریفیوژ نشده و مواد ناخالص از آن جدا نشود، ممکن است که فرد متقاضی با مشکلات متعددی مواجه شود. از جمله این مشکلات می‌توان به عفونت و ایجاد لخته‌های خون در بدن اشاره کرد.

عجله کردن برای انجام عمل از دیگر مشکلاتی است که ترانسفر چربی ارزان در پی دارد. معمولا اینگونه کلینیک‌ها بدون اهمیت دادن به پروسه پیش از عمل و پس از عمل، اقدام به انتقال سریع چربی می‌کنند و اصلا توجهی به مراقبت‌های دو هفته قبل از عمل مانند عدم مصرف نوشیدنی‌های الکلی، دخانیات و مسکن‌های استروئیدی نمی‌کنند. در چنین شرایطی قطعا بدن آماده انتقال چربی نمی‌شود و هر اتفاقی پس از آن رخ بدهد، ممکن است آسیب‌هایی به اجزا وارد کند.

به همین جهت است که متقاضیان انجام این متد زیبایی نباید فریب تبلیغات انتقال چربی ازران را بخورند و به این مراکز مراجعه کنند. عوارض ناشی از این گونه تزریق‌ها جبران‌ناپذیر بوده و ممکن است که فرد را متحمل پرداخت هزینه‌های بیشتر برای درمان کند.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به بینی

تزریق چربی ارزان قیمت توسط چه مراکزی ارائه می شود؟

در واقع بسیاری از کلینیک‌های زیبایی وجود دارند که چنین تبلیغاتی را برای جذب مشتری انجام می‌دهند. اینگونه تبلیغات بیشتر توسط مراکز تازه تاسیس صورت می‌گیرد که از کادر مجربی برای انجام این متد زیبایی برخوردار نیستند. از طرفی بسیاری از مراکز غیرمعتبر نیز اقدام به تبلیغات انتقال چربی ارزان قیمت می‌کنند که این مراکز صلاحیت لازم برای انجام این متد زیبایی را ندارند. البته لازم به ذکر است که برخی از کلینیک‌ها نیز وجود دارند که تبلیغ تزریق چربی ارزان قیمت را می‌کنند ولی در هنگامی که به این مراکز مراجعه می‌کنید، با قیمت‌های بالا مواجه می‌شوید. در نتیجه لازم است که پیش از انتخاب کلینیک زیبایی برای انتقال چربی نکات بیان شده را در نظر داشته و تحقیقات لازم را به عمل ‌آورید تا بهترین مرکز را برای تزریق چربی انتخاب کنید.

در نهایت باید بگوییم به دلیل اینکه متد زیبایی تزریق چربی یکی از روش‌های ایمن برای رفع چین و چروک و افزایش حجم محسوب می‌شود، بسیاری از افراد به دنبال سوءاستفاده از این تکنیک زیبایی هستند. چربی علاوه بر اینکه می‌تواند حجم مناسبی به پوست و اندام ببخشد و از لحاظ مقرون به صرفه بودن واقعا از سایر متد‌ها قیمت مناسب‌تری دارد، قادر خواهد بود در طول زمان و طی دو یا سه بار تزریق با استفاده از سلول‌های بنیادی زیادی که دارد، ناحیه مورد نظر را جوان کند و ظاهری فوق‌العاده ببخشد.

مطالب بیشتر: ورم بعد از تزریق چربی

چربی ارزان قیمت توسط چه مراکزی ارائه می شود؟

در واقع به طور خلاصه می‌توان گفت این عمل مزایای زیادی دارد و اگر فرد می‌خواهد به این درجه از زیبایی برسد و از مزایای تزریق چربی بهره ببرد، بهتر است این عمل را در یک کلینیک مورد اعتماد و مناسب که هم قیمت متعادلی دارد و هم تجهیزات عالی ارائه می‌دهد، انجام بدهد. به همین جهت لازم است که فرد متقاضی نهایت دقت خود را برای انتخاب مراکز زیبایی به کار ببرد و برای این کار از افرادی که قبل‌تر این متد را انجام داده اند، مشورت بخواهد. رضایت و یا عدم رضایت این افراد می‌تواند کمک شایانی به انتخاب مرکز زیبایی مناسب کند. در ضمن به منظور اطمینان از مهارت و تخصص بهترین دکتر تزریق چربی می‌توانید از او عکس‌هایی از نمونه کار‌های انجام شده را درخواست کنید و با اطمینان حاصل کردن از تجربه پزشک، فردی آموزش دیده را برای پیوند چربی انتخاب کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.