علت کوچک شدن چشم ها در اثر تزریق بوتاکس

داشتن چشم‌هایی درشت یکی از معیارهای زیبایی چهره است. به همین دلیل افراد سعی می‌کنند تا با ترفندهای آرایشی و یا عمل‌های زیبایی نسبت به بزرگ دیده شدن چشم‌های خود اقدام کنند. اما گذر سن سبب شل شدن عضله‌های صورت و چشم شده و در نتیجه حالت چشم‌ها کمی تغییر می‌کند. این تغییر با کوچک شدن آن همراه است. تزریق بوتاکس صورت و اطراف چشم یکی از روش‌هایی است که با هدف جوان‌اسزی و زیباسازی چهره در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. متاسفانه گاهی اوقات در اثر مراجعه به کلینیک‌های ناشناخته و پزشک غیر متخصص در این زمینه می‌توان شاهد بروز برخی موارد ناخوش آیند بعد از تزریق شد.

یکی از این موارد کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت کوچک شدن چشم بعد از بوتاکس می‌توانید در خواندن مطالب این مقاله ما را همراهی کنید. کلینیک پوست و مو هلیا یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک‌های زیبایی بوده که در زمینه تزریق بوتاکس نیز فعالیت می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک از خدمات ارائه شده توسط دکتر خراسانی بهره ببرید.

علت کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

علت کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در اطراف چشم می‌تواند در از بین رفتن چین و چروک‌های اطراف چشم و سیاهی دور آن موثر باشد. ماندگاری تزریق بوتاکس تقریبا ۴ تا ۶ ماه بوده و برای اینکه این تاثیرات ادامه داشته باشد باید بعد از ۶ ماه، باید تزریق بوتاکس دوباره صورت گیرد. نکته بسیار مهم این است که تزریق بوتاکس در ناحیه درستی انجام شود تا عارضه‌هایی همانند کوچک شدن چشم بعد از تزریق بوتاکس رخ ندهد. برای این منظور باید تزریق بوتاکس زیر نظر پزشک متخصص و ماهر در این زمینه صورت گیرد تا عوارض جانبی را برای مراجعه‌کننده به همراه نداشته باشد. همچنین کلینیک‌هایی که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهند باید دارای مجوز‌های بهداشتی لازم در زمینه تزریق بوتاکس باشند.

همانطور که می‌دانید بوتاکس از نوعی سم به نام بوتولونیوم ساخته می‌شود. این سم در غلظت‌های پایین و در دوز‌های کم به زیر پوست تزریق می‌شود تا بتواند عضلاتی که دارای انقباض هستند را فلج نماید. این عضلات با انقباض خود باعث ایجاد چروک در پوست می‌شوند از این رو برای از بین بردن چروک‌های روی پوست و یا افتادگی‌های زیر پلک، باید انقباضات از کار بیفتد.  تزریق بوتاکس  این کار را برای شما به راحتی انجام می‌دهد. در برخی از موارد تزریق بوتاکس می‌تواند باعث افتادگی پوست زیر ابرو و یا افتادگی چشم شود. این عارضه می‌تواند به چند دلیل رخ بدهد:

  1. عدم مهارت متخصص در تعیین دوز مورد نیاز برای تزریق
  2. خطای متخصص در تزریق بوتاکس به منطقه هدف
  3. فشار آوردن به محل تزریق و در نتیجه جابجایی بوتاکس
چرا چشم بعد از تزریق بوتاکس کوچک می‌شود؟
  1. متخصص در تعیین دوز بوتاکس مورد استفاده دچار اشتباه شده است.
  2.  عمق نفوذ سوزن و محل نفوذ آن به درستی تنظیم نشده و  Botox به ناحیه چشم نزدیک شده است.
  3.  بعد از تزریق بوتاکس، محل تزریق را دستکاری کرده و در نتیجه بوتاکس به اطراف چشم وارد شده است.
آیا کوچک شدن چشم در اثر Botox دائمی است؟با توجه به اینکه اثر تزریق Botox موقت بوده و بعد از چند ماه برطرف می‌شود، بنابراین افتادگی پلک و کوچک شدن چشم نیز درمان خواهد شد. اما اگر بعد از مدتی همچنان با این مشکل روبرو بودید، باید به متخصص اطلاع دهید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

احتمال کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد

احتمال کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد؟

از آنجایی که تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم، تزریق بوتاکس پیشانی و خطوط بین ابرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید به این نکته دقت نمود که تزریق اشتباه می‌تواند خطرات بسیاری را برای شما به بار بیاورد. در واقع تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم برای اصلاح پلک‌های نامتقارن، از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم و بالا کشیدن ابرو‌ها استفاده می‌شود. به علاوه از این روش جهت درمان تعریق بیش از حد یا هایپرهیدروز، میگرن و اسپاسم گردن یا برطرف کردن مشکلات چشمی که در ادامه توضیح خواهیم داد، استفاده می‌شود. از آنجایی که چشم عضو حساسی در صورت است، تزریق بوتاکس در این نواحی اطراف چشم باید به دقت و زیر نظر پزشک ماهر و حاذق در این زمینه صورت گیرد تا بتواند نتایج مثبتی را بر پوست شما بر جای بگذارد و از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس دور چشم جلوگیری شود. در واقع ناحیه‌ای که برای تزریق بوتاکس انتخاب می‌شود بسیار حائز اهمیت است. اگر تزریق بوتاکس در عضله‌ نادرستی تزریق شود می‌تواند باعث افتادگی پلک‌ها و نواحی زیر ابرو‌ها شود که این امر کوچک‌ شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس را به دنبال خواهد داشت. البته در بعضی موارد نادر ممکن است به چشم آسیب رسیده و حتی باعث نابینایی شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

جلوگیری از کوچک شدن چشم بر اثر تزریق بوتاکس

از آنجایی که بوتاکس می‌تواند در صورت جابه‌جا شود در بعضی از موارد ممکن است به نواحی زیر چشم نفوذ کند و باعث کوچک‌تر شدن چشم گردد. پس باید توصیه‌های پزشک را جدی گرفت. معمولا بعد از تزریق بوتاکس تا چند روز نباید بر روی صورت خوابیده یا با صورت خود بازی کنید. بلکه باید سر کمی بالاتر از بدن باشد تا جابجایی در محل تزریق صورت نگیرد و مشکلات ایجاد نشود. همچنین اکثر پزشکان توصیه می‌کنند دو ساعت اول را اصلا نخوابید یا دراز نکشید تا احتمال پخش مواد به حداقل برسد.

از دست زدن به محل تزریق خودداری کنید و از مالیدن یا ماساژ دادن این قسمت دوری کنید. تزریق بوتاکس را توسط پزشک متخصص پوست انجام دهید تا از ایجاد اینگونه عوارض در پوست خود جلوگیری نمایید. یک پزشک خوب می‌داند که با چه غلظت و با چه کیفیتی تزریق بوتاکس را در منطقه هدف انجام دهد تا عوارضی اینگونه بعد از تزریق بوتاکس پدید نیاید. یکی دیگر از عواملی که باعث کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس می‌شود ممکن است تزریق اشتباه توسط دکتر باشد.

در واقع با جا‌به‌جایی مواد بوتاکس در چشم، ناحیه‌ای از ماهیچه‌های پلک فوقانی را فلج می‌کند. این ناحیه در واقع پلک فوقانی را به سمت بالا می‌کشاند. در صورت فلج شدن این عضله، پلک دارای افتادگی می‌شود و در نتیجه باعث کوچک شدن چشم در شما و ایجاد ظاهری نامناسب می‌شود.

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس می تواند دائمی باشد

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس می تواند دائمی باشد؟

از آنجایی که تزریق بوتاکس عملی موقتی است، در نتیجه عارضه کوچک شدن چشم و یا افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس می‌تواند موقتی باشد و نهایت طی ۴ تا ۶ هفته از بین برود. در واقع تاثیر تزریق بوتاکس از ۳ تا ۷ ماه طول خواهید کشید. در صورت از بین نرفتن افتادگی پلک‌ها، باید به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید. در اثر بروز این مشکل در اثر تزریق بوتاکس می‌توانید از چند درمان دیگر مانند خط چشم آپراکلونیدین (یوپیدین) که می‌تواند به افتادگی پلک‌ها کمک کند، استفاده نمایید. به طور کلی کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس می‌تواند با از بین رفتن اثرات بوتاکس از بین برود.

مطالب بیشتر: شست و شو بعد از تزریق بوتاکس

کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس یک عارضه حساب می شود یا یک مزیت

کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس یک عارضه حساب می شود یا یک مزیت؟

هر عمل زیبایی با مزایا و همچنین عوارضی همراه خواهد بود. بوتاکس مانند هر عمل زیبایی دیگر ممکن است در برخی از افراد باعث ایجاد عوارض بسیاری شود. البته این عوارض بسیار ناچیز می‌باشند و در بیشتر مواقع از بین ‌می‌روند. تزریق بوتاکس چشم می‌تواند فواید بسیاری از جمله از بین بردن چروک دور چشم، ایجاد پوستی صاف، بالا بردن ابرو‌ها و در نتیجه ایجاد ظاهری زیبا برای شما داشته باشد. علاوه بر این از تزریق بوتاکس در درمان بسیاری از بیماری‌ها نیز استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر با پیشرفت علم پزشکی، عمل‌های زیبایی بسیاری بدون جراحی‌های سخت در بدن صورت می‌گیرد که دارای حداقل عوارض می‌باشند. تزریق بوتاکس یکی از این اقدامات زیبایی بسیار محبوب است که می‌تواند در غلظت‌های پایین بدون هیچگونه نگرانی از ایجاد عوارض جانبی، به زیر پوست و عضلات نواحی خاصی از صورت تزریق شود و در ایجاد زیبایی به شما کمک نماید.
در با واقع تزریق بوتاکس می‌توانید به طور موقت تا ۶ ماه از فوایدی که بوتاکس برای شما ایجاد می‌نماید استفاده کنید. در برخی از مواقع ممکن است که تزریق به درستی صورت نگرفته باشد و یا دکتر شما تجربه و مهارت کافی را در زمینه تزریق بوتاکس نداشته باشد. حتی ممکن است عوامل محیطی و مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس توسط شما به درستی رعایت نشوند. در این صورت ممکن است عوارضی برای شما بروز کند. یکی از این مشکلات افتادگی پلک و نواحی زیر ابرو است. جابه‌جا شدن بوتاکس می‌تواند باعث کوچک شدن چشم بعد از تزریق بوتاکس گردد. از آنجایی که چشم می‌تواند نقش مهمی در ایجاد زیبایی افراد داشته باشد در نتیجه با کوچک شدن چشم، اعتماد به نفس شما افت کرده و حتی ممکن است به استرس دچار شوید. خوشبختانه در بیشتر مواقع این عارضه بعد از گذشت چند هفته از بین می‌رود زیرا تزریق بوتاکس عملی موقتی است و نهایتا تا ۴ ماه می‌تواند تاثیر داشته باشد.

مطالب بیشتر: تفاوت تزریق ژل و بوتاکس

مهمترین راه درمان کوچک شدن چشم بعد از تزریق بوتاکس، صبوری است تا اثرات بوتاکس از بین برود.البته بوتاکس فواید و مزیت‌های زیادی برای درمان مشکلات چشمی دارد و ممکن است بعضی از افراد که مشکلات چشمی دارند برای درمان از آن استفاده کنند که بعضی از رایج‌ترین آن‌ها موارد زیر است:

  • استرابیسموس (تنبلی چشم)

علائم استرابیسم شامل اختلال در بینایی(به ویژه در یک چشم بیش از دیگری)، بینایی دوگانه، خستگی چشم است که نیاز به معالجه پزشکی دارد. این وضعیت در اصل عدم تعادل در عضلات است که باعث می‌شود چشم‌ها متمرکز و در حال حرکت به هم باشند. استرابیسم همچنین می‌تواند در اثر آسیب‌های عصبی به دور چشم یا مغز ایجاد شود. عینک چشم و جراحی می‌تواند به اصلاح تنبلی چشم کمک کند. تزریق بوتاکس به طور معمول یکی از آخرین روش‌های درمانی برای این بیماران است و در واقع تمرینات چشم به همراه لنز‌های اصلاحی از طریق عینک روش اصلی حساب می‌شود. اما اگر این افراد از بوتاکس استفاده کنند بخاطر مشکلاتی که از قبل داشته‌اند ممکن است در سایز پلک آن‌ها تغییرات محرز باشد.

  • بلفارواسپاسم (پلک زدن بدون اختیار)

گاهی اوقات، ماهیچه‌های اطراف چشم در نزدیکی پلک می‌توانند به طور غیرمترقبه و غیر قابل پیش‌بینی دچار اختلال شوند. به این بیماری میوکیمیا یا پرش چشم گفته می‌شود و می‌تواند پلک پایین یا بالا یا هر دو را درگیر کند.
برای بیشتر افراد، این اختلال‌ها خفیف هستند. اکثر مردم آن‌ها را یکبار در یک زمان خاص تجربه می‌کنند. با این حال، برای برخی افراد، آن‌ها مزمن می‌شوند و فرد مجبور به بستن هر دو پلکش خواهد بود که بینایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این اتفاق ممکن است گاهی برای چند روز به طور ممتد اتفاق بیفتد و پس از چند ماه از بین برود. غیرقابل پیش‌بینی بودن آن‌ها می‌تواند باعث نگرانی شود.

تزریق بوتاکس (Botox injection) می‌تواند گزینه مناسبی جهت کمک برای آرام شدن چشم از پرش‌های اتفاقی پلک یا پلک زدن بیش از حد فرد باشد. در نتیجه این افراد بخاطر اینکه التهاب یا مشکلاتی از قبل در پلک‌های خود داشته‌اند ممکن است بعد از تزریق بوتاکس احساس کنند تغییر سایزی در پلک ایجاد شده است

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed