تزریق بوتاکس

علت کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس

1
(2)

علت کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس

علت کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس

Botox injection در اطراف چشم می تواند به از بین رفتن چین و چروک های اطراف چشم بیانجامد. ” تزریق بوتاکس ” می تواند برای حفظ و جوان سازی صورت از 4 تا 6 ماه دارای تاثیر موقت باشد.

 

علت کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس

 

برای اینکه این تاثیرات ادامه داشته باشد باید بعد از 6 ماه Botox injection دوباره صورت گیرد. در واقع تزریق بوتاکس باید در ناحیه درستی انجام شود. برای این منظور تزریق بوتاکس باید زیر نظر پزشک متخصص و ماهر در این زمینه صورت گیرد تا عوارض جانبی را برای مراجعه کننده به همراه نداشته باشد.

همچنین کلینیک هایی که عمل زیبایی Botox injection را انجام می دهد باید دارای مجوزهای بهداشتی لازم در زمینه تزریق بوتاکس باشند.

همانطور که می دانیم بوتاکس از نوعی سم به بوتولونیوم ساخته می شود. این سم در غلظت های پایین و در دوز های کم به زیر پوست تزریق می شود تا بتواند عضلاتی که دارای انقباض هستند را فلج نماید.

این عضلات با انقباض خود باعث ایجاد چروک در پوست می شوند از این رو برای از بین بردن چروک های روی پوست و یا افتادگی های زیر پلک انقباضات باید از کار بیفتد.

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

Botox injection این کار را برای ما به راحتی انجام می دهد. در برخی از موارد تزریق بوتاکس می تواند باعث افتادگی پوست زیر ابرو و یا افتادگی چشم شود. این امر می تواند به دلیل تزریق اشتباه صورت گیرد. به همین دلیل چشم کوچکتر دیده می شود.

 

احتمال کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد؟

از آنجایی که Botox injection در نواحی اطراف چشم، ” تزریق بوتاکس پیشانی ” و خطوط بین ابرو ها مورد استفاده قرار می گیرد، باید به این نکته دقت نمود که تزریق اشتباه می تواند خطرات بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد.

در واقع تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم برای اصلاح پلک های نامتقارن، از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم، بالا کشیدن ابروها در نواحی پیشانی استفاده می شود.

 

احتمال کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس وجود دارد

 

به علاوه میگرن جهت درمان تعریق بیش از حد یا هایپرهیدروز، میگرن و اسپاسم گردن یا برطرف کردن مشکلات چشمی که در ادامه توضیح خواهیم داد، نیز استفاده می شود.

از آنجایی که چشم عضو حساسی در صورت است، تزریق بوتاکس در این نواحی باید به دقت و زیر نظر پزشک ماهر و حاذق در این زمینه صورت گیرد تا بتواند نتایج مثبتی را بر پوست شما بر جای بگذارد و از عوارض احتمالی Botox injection جلوگیری نماید.

در واقع ناحیه ای که برای تزریق بوتاکس واقع می شود بسیار حائز اهمیت است. اگر تزریق بوتاکس در عضله ی نادرستی تزریق شود می تواند باعث افتادگی پلک ها و نواحی زیر ابرو ها شود که این امر کوچک تر شدن چشم در اثر Botox injection را می تواند به وجود بیاورد. البته در بعضی موارد نادر ممکن است به چشم آسیب رسیده و حتی باعث نابینایی شود.

در واقع تزریق بوتاکس نمی تواند همه چین و چروک های صورت را به طور کامل درمان کند. چروک های عمیقی که ناشی از آتروفی بافت نرم در عضلات صورت می باشد بهتر است از روش های دیگر عمل های زیبایی و تزریق کننده هایی مانند ژل و یا چربی برای از بین بردن آنها استفاده نمود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه علتی باعث کوچک شدن چشم بر اثر تزریق بوتاکس می شود؟

از آنجایی که Botox injection می تواند در صورت جابه جا شود در بعضی از موارد ممکن است به نواحی زیر چشم نفوذ کند و باعث کوچکتر شدن چشم شود.

پس توصیه های پزشک را باید جدی گرفت معمولا بعد از بوتاکس اگر خواستید بخوابید نباید بر روی صورت خوابیده یا با صورت خود بازی کنید بلکه باید به صورتی که سر شما ارتفاع بالایی داشته باشد ترجیحا با دو بالش زیر سر نباید سر و گردنتان را حرکت دهید تا جابجایی در مواد تزریقی صورت نگیرد و مشکلات ایجاد نشود.

همچنین از دست زدن به محل تزریق شده خودداری کنید و از مالیدن یا ماساژ دادن این قسمت دوری کنید. و همچنین اکثر پزشکان توصیه می کنند دو ساعت اول را اصلا نخوابید یا دراز نکشید تا احتمال پخش مواد به حداقل برسد.

از این رو سعی کنید که انجام تزریق بوتاکس را توسط پزشک متخصص پوست انجام دهید تا از ایجاد این گونه عوارض در پوست خود جلوگیری نمایید.

 

چه علتی باعث کوچک شدن چشم بر اثر تزریق بوتاکس می شود

 

یک پزشک خوب می داند که در چه غلظت و با چه کیفیتی تزریق بوتاکس را در چه نواحی باید انجام دهند تا عوارضی این گونه بعد از Botox injection پدید نیاید.

یکی دیگر از عواملی که باعث کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس می شود ممکن است تزریق اشتباه توسط دکتر باشد. افتادگی پلک یا پتوز از جمله عوارضی است که در اثر Botox injection می تواند در شما عارضه کوچک شدن چشم را به همراه داشته باشد.

در واقع با جا به جایی مواد بوتاکس در چشم این عمل می تواند ناحیه ای از ماهیچه های پلک فوقانی را فلج نماید. این ناحیه در واقع پلک فوقانی را به سمت بالا می کشاند. در صورت فلج شدن این عضله پلک دارای افتادگی می شود و در نتیجه باعث کوچک شدن چشم در شما و ایجاد ظاهری نامناسب می شود.

 

 کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس می تواند دائمی باشد؟

از آنجایی که Botox injection عملی موقتی است در نتیجه عارضه کوچک شدن چشم و یا افتادگی پلک در اثر تزریق بوتاکس می تواند موقتی باشد و نهایت طی 4 تا 6 هفته از بین برود.

 

کوچک شدن چشم در اثر بوتاکس می تواند دائمی باشد

 

در واقع تاثیر تزریق بوتاکس از 3 تا 7 ماه می تواند طول بکشد. در صورت از بین نرفتن افتادگی پلک ها باید به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید.در اثر بروز این مشکل در اثر تزریق بوتاکس می توانید از چند درمان دیگر مانند خط چشم آپراکلونیدین (یوپیدین) که می تواند به افتادگی پلک ها کمک کند استفاده نمایید.

در واقع کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس می تواند با از بین رفتن اثرات بوتاکس از بین برود.

 

کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس یک عارضه حساب می شود یا یک مزیت؟

هر عمل زیبایی در واقع می تواند فواید و همچنین عوارض را در بر داشته باشد. Botox injection مانند هر عمل زیبایی دیگر ممکن است در برخی از افراد باعث ایجاد عوارض بسیاری شود.

البته این عوارض بسیار ناچیز می باشد و در بیشتر مواقع از بین می روند. تزریق بوتاکس می تواند فواید بسیاری از جمله از بین بردن چروک دور چشم، ایجاد پوستی صاف، بالا بردن ابرو ها و در نتیجه ایجاد ظاهری زیبا برای شما داشته باشد.

 

کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس یک عارضه حساب می شود یا یک مزیت

 

علاوه بر این از تزریق بوتاکس در درمان بسیاری از بیماری ها نیز استفاده می شود. امروزه با پیشرفت علم پزشکی عمل های زیبایی بسیاری بدون جراحی های سخت در بدن صورت می گیرد که دارای حداقل عوارض می باشند.

تزریق بوتاکس به عنوان یکی از این عمل های زیبایی مطرح می شود که می تواند در غلظت های پایین بدون هیچ گونه نگرانی از ایجاد عوارض جانبی به زیر پوست و عضلات نواحی خاصی از صورت تزریق شود و در ایجاد زیبایی به شما کمک نماید.

در  با واقع تزریق بوتاکس می توانید به طور موقت تا 6 ماه از فوایدی که Botox injection برای شما ایجاد می نماید استفاده نمایید. در برخی از مواقع ممکن است که تزریق به درستی صورت نگرفته باشد و یا دکتر شما تجربه و مهارت کافی را در زمینه تزریق بوتاکس نداشته باشد و یا عوامل محیطی و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس توسط شما به درستی صورت نگرفته باشد.

در این صورت ممکن است عوارضی مانند جا به جا شدن ماده بوتاکس در بدن شما باعث ایجاد خطرات و مشکلات احتمالی شود. یکی از این مشکلات افتادگی پلک و نواحی زیر ابرو می باشد. جا به جا شدن بوتاکس می تواند باعث کوچک شدن چشم شما شود.

از آنجایی که چشم می تواند نقش مهمی در ایجاد زیبایی افراد داشته باشد در نتیجه با کوچک شدن چشم ممکن است در شما  موجب از بین رفتن اعتماد به نفس تان شود و همچنین نگرانی در رابطه با حل نشدن این عوارض می تواند در شما ایجاد شود.

خوشبختانه در بیشتر مواقع این عارضه بعد از گذشت چند هفته از بین می رود. زیرا Botox injection عملی موقتی است و در غلظت های پایین نهایت تا 4 ماه می تواند تاثیر داشته باشد. کوچک شدن چشم یک عارضه در اثر تزریق بوتاکس می باشد. و تنها راه درمان آن صبر کردن است تا اثرات بوتاکس از بین برود.

البته بوتاکس فواید و مزیت های زیادی برای درمان مشکلات چشمی دارد و ممکن است بعضی از بیماران که مشکلات چشمی دارند برای درمان از آن استفاده کنند که بعضی از رایج ترین آنها موارد زیر است:

استرابیسموس (تنبلی چشم): این وضعیت در اصل عدم تعادل در عضلات است که باعث می شود چشم ها متمرکز و در حال حرکت به هم باشند. استرابیسم همچنین می تواند در اثر آسیب های عصبی به دور چشم یا مغز ایجاد شود.

عینک چشم و جراحی همچنین می تواند به اصلاح تنبلی چشم کمک کند. علائم استرابیسم اگر آشکار نباشد، شامل موارد زیر است:
بینایی مختل شده (به ویژه در یک چشم بیش از دیگری)، بینایی دوگانه، خستگی چشم

بزرگسالان مبتلا به استرابیسم که به طور ناگهانی به آن مبتلا می شود ممکن است دچار یک بیماری زمینه ای شوند که نیاز به معالجه پزشکی دارد.

تزریق بوتاکس به طور معمول یکی از آخرین روش های درمانی برای این بیماران است و درواقع تمرینات چشم به همراه لنزهای اصلاحی از طریق عینک روش اصلی حساب می شود. اما اگر این افراد از بوتاکس استفاده کنند بخاطر مشکلاتی که از قبل داشته اند ممکن است در سایز پلک آنها تغییرات محرز باشد.

بلفارواسپاسم (پلک زدن بدون اختیار): گاهی اوقات، ماهیچه های اطراف چشم در نزدیکی پلک می توانند به طور غیرمترقبه و غیر قابل پیش بینی دچار اختلال شوند. به این بیماری میوکیمیا یا پرش چشم گفته می شود و می تواند پلک پایین یا بالا یا هر دو را درگیر کند.

برای بیشتر افراد، این اختلال ها خفیف هستند. اکثر مردم آنها را یک بار در یک زمان خاص تجربه می کنند. با این حال، برای برخی افراد، آنها مزمن می شوند و فرد مجبور به بستن هر دو پلکش می شود که بینایی را تحت تأثیر قرار می دهند.

این اتفاق ممکن است گاهی برای چند روز به طور ممتد اتفاق بیفتد و پس از چند ماه از بین برود. غیرقابل پیش بینی بودن آنها می تواند باعث نگرانی شود. در موارد نادر، بلفارواسپاسم می تواند علائم اولیه یک اختلال حرکتی مزمن باشد، به خصوص هنگامی که اسپاسم صورت بزرگتر شده و همراه با استرس، سوزش چشم، افسردگی است. عوارض جانبی دارویی یا موادی مانند تنباکو و الکل و سیگار همگی می توانند در شدت این شرایط نقش داشته باشند.

بوتاکس جهت کمک برای آرام شدن چشم از پرش های اتفاقی پلک یا پلک زدن بیش از حد فرد می تواند گزینه مناسبی باشد. در نتیجه این افراد بخاطر اینکه التهاب یا مشکلاتی از قبل در پلک هایشان داشته اند ممکن است بعد از تزریق بوتاکس احساس کنند تغییر سایزی در پلک ایجاد شده است

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)