پیوند ابرو بیوفایبر

همانگونه که مو‌های سر شما می‌ریزند، این امکان نیز وجود دارد که مو‌های ابرو نیز نازک شده و دچار ریزش شوند و این اتفاق باعث می‌شود زیبای و شادابی چهره به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. زمانی که اولین علائم ریزش غیر طبیعی ابروها رویت شد، باید مشکل را سریعاٌ با متخصص در میان بگذارید تا درمان شروع شود. بعد از رفع عامل دخیل در ریزش ابرو، می‌توانید کاشت ابرو را انجام دهید تا تراکم موی این قسمت زیاد شود. در میان روش‌هایی که برای این منظور ابداع شده است، کاشت ابرو  BIO FIBER نیز به عنوان یک متد مناسب برای افراد با بانک موی بسیار ضعیف است. در این مقاله شما را با پیوند ابرو با روش بایوفایبر آشنا خواهیم کرد.

توجه : ارائه توضیحات این روش فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و در کلینیک هلیا در حال حاضر انجام نمی‌شود.
اینفوگرافی کاشت ابرو با روش BIO FIBER
اینفوگرافی کاشت ابرو با روش BIO FIBER

ابرو‌ها نقش مهمی در چهره‌ شما دارند و به طور کلی به چهره انسان فرم می‌دهند. در کنار زیبایی، ابرو‌ها نقش مهمی در محافظت از چشم‌ها در مقابل عرق پیشانی و گرد و غبار و … دارند. حتی با ابرو‌ها ما می‌توانیم عواطف و احساسات‌ خود را بیان کنیم و به نوعی، گاهی زبان دوم ما هستند. اما متاسفانه عوامل مختلف همانند استرس، تغذیه نامناسب، عدم مراقبت از ابرو و … منجر به ریزش ابروها خواهند شد.

کاشت ابرو با روش BIO FIBER
کاشت ابرو با روش BIO FIBER

برای حل این مشکل لازم است ابتدا آزمایشات و معاینات لازم انجام شود تا عامل ریزش ابرو، درمان گردد. در برخی افراد، با دارو‌های شیمیایی یا روغن‌تراپی مشکل حل می‌شود و برخی دیگر چاره‌ای جز عمل کاشت ابرو ندارند. کاشت ابرو با روش BIO FIBER یکی از متدهایی است که در این مقاله به معرفی آن خواهیم پرداخت.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو با روش بیوفایبر BIO FIBER و مزایای آن

کاشت ابرو به دلیل اینکه عوارض جانبی و خطری برای فرد مراجعه‌کننده نداشته و همچنین فرد می‌تواند پس از کاشت، ابروی پرپشت و خوش‌حالتی داشته باشد، مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. روش کاشت ابرو بایو فایبر یکی از روش‌های کاشت ابرو می‌باشد که هیچگونه محدودیت سنی ندارد و تمام افراد از ۱۸ سالگی قادر هستند عمل بایو فایبر را انجام بدهند. این روش پیوند ابرو  معمولاٌ برای افرادی انجام می‌شود که بانک موی کمی دارند، بانک موی آن‌ها ضعیف است و یا به طور کلی بانک موی مناسبی ندارند.

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن طبیعی

کاشت ابرو بیو فایبر

در روش پیوند مو بایو فایبر از الیاف مصنوعی جهت پیوند استفاده می‌شود. بنابراین این سبک این امکان را به شما می‌دهد تا طرح ابرو، ضخامت مو و حتی رنگ ابروی خود را نیز انتخاب نمایید. البته هر ساله کمی از این الیاف‌ها ریزش دارند که توصیه می‌شود عمل کاشت ابرو را تکرار کنید زیرا نتایج این عمل دائمی نیست. در عمل کاشت ابرو BIO FIBER، الیاف مصنوعی به شکل مو‌های ۱۵-۴۵ سانتی‌متری بر روی ابرو کاشته می‌شوند. هر یک از مو‌های بایو فایبر، یک به یک، با دقت و با کمک یک سوزن مخصوص روی پوست قرار می‌گیرند. قبل از کاشت ابرو بایو فایبر لازم است حتماٌ معاینات پزشکی صورت گیرد تا مشخص شود شما به الیاف مورد استفاده حساسیتی ندارید و بدن شما پس از کاشت ابرو آن را پس نمی‌زند. بنابراین پزشک متخصص باید پیوند فولیکولی ابرو بایو فایبر را بر روی قسمتی از پوست شما تست کند و در صورت نبود حساسیت و یا دیگر مشکلات، کاشت ابرو را انجام دهد.

تشخیص مو‌های مصنوعی در عمل Bio Fiber با مو‌های طبیعی کار بسیار دشواری است به نحوی که به سختی می‌توان تفاوت میان آن‌ها را تشخیص داد. از نظر ماندگاری نیز این ابرو‌های مصنوعی، در صورت نگهداری مناسب، تا هفت یا هشت سال دوام دارند اما باید در بازه‌های کوتاه مدت (تقریباٌ یک سال به یک سال)، دوباره تجدید شوند. همچنین لازم است که قبل از پیوند، بین الیاف مصنوعی با موی طبیعی فرد، تطابق ایجاد شود تا فرد مراجعه‌کننده پس از کاشت از ظاهر ابروی خود رضایت داشته باشد. با این حال حق انتخاب با شما است و می‌توانید از هر نوع الیاف و با هر رنگی که باشد، استفاده کنید.

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت ابرو

نحوه و روش کاشت ابرو BIO FIBER

پیوند ابرو به روش بایو فایبر به این طریق است که در ابتدا بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود. سپس الیاف مصنوعی مو که فیبر نیز نام دارند، توسط دستگاهی در عمق پوست فرد قرار داده می‌شود و پیوند صورت می‌گیرد. این کار توسط اپلیکاتور دستگاه انجام شده و هیچگونه دخالت دستی در محل پیوند وجود ندارد. یکی از علل محبوب بودن عمل کاشت ابرو به روش بایو فایبر، همین اتوماتیک بودن و ماشینی بودن است.
این موضوع می‌تواند مانع بروز عفونت‌های احتمالی شود. پس از کاشت ابرو، احتمال قرمز شدن و تورم وجود دارد که این موارد نیز پس از گذشت چند روز برطرف خواهند شد. در واقع تورم و قرمزی پوست معمولاٌ پس از تمام عمل‌های زیبایی پیش می‌آید و یک بازه چند روزه نیاز دارد تا برطرف شود. برخی پزشکان از لوسیون‌های مخصوص برای از بین بردن این تورم استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای پیوند ابرو BIO FIBER این است که خونریزی وجود ندارد بنابراین فرد می‌تواند با اطمینان خاطر از این روش استفاده نماید.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مزایای استفاده از روش کاشت ابرو با BIO FIBER

۱- روش کاشت بایو فایبر روشی است که در آن از بانک موی فرد مراجعه‌کننده در کاشت استفاده نمی‌شود. بنابراین با مشکل کاهش قدرت بانک مو در این روش مواجه نخواهیم شد. این روش، جانشین کاشت طبیعی ابرو بوده و فقط به کسانی توصیه می‌شود که بانک موی قوی و مناسب ندارند.

۲- از طرفی در این سبک از پیوند مو، فرد مراجعه‌کننده می‌تواند مدل ابروی خود را طراحی کرده و رنگ موی ابروی خود را نیز تعیین نماید. البته برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر، باید جنس و رنگ فیبر یا مو‌های بکار برده شده در پیوند ابرو، به موی طبیعی فرد مراجعه‌کننده نزدیک باشد.

۳- بعد از کاشت ابرو مصنوعی BIO FIBER، به راحتی می‌توانید ابرو‌های خود را حالت دهید و شُستشو کنید.

مزایای روش کاشت ابرو با BIO FIBER

۴- همچنین شما قادر هستید پس از کاشت الیاف مصنوعی، ابرو‌ها را رنگ کنید. لذا از این بابت چندان مشکلی وجود ندارد. گرچه هنگام رنگ کردن هم نباید افراط کنید زیرا رنگ ماده‌ای شیمیایی است که می‌تواند تاثیری منفی بر روی ابرو‌های طبیعی بگذارد.

۵- از طرفی در این روش کاشت ابرو به دلیل اینکه مو‌ها در قسمتی نزدیک به پوست قرار می‌گیرند، آسیبی به بافت‌ها و رگ‌ها و اعصاب ناحیه‌ کاشته شده وارد نمی‌کند.

۶- روش بایو فایبر روش سریعی است به طوری که برای کاشت هر تار، تنها ۳ ثانیه زمان لازم است.

۷- کاشت ابرو به روش بایو فایبر، یک روش جراحی با حداقل ریسک است که تحت کنترل پزشک انجام می‌شود.

۸- با توجه به اینکه از الیاف مصنوعی برای پیوند استفاده می‌شود، مو‌های کاشته شده رشدی نداشته و همواره به همان حالت اولیه‌ خود باقی می‌مانند. بنابراین برخلاف روش‌های پیوند طبیعی مو، مجبور نیستید هر چند روز یک‌بار، ابروها را اصلاح کنید.

مطالب بیشتر: عوارض و خطرات کاشت ابرو

نتایج روش کاشت ابرو بیوفایبر BIO FIBER

 1. در پیوند مصنوعی ابرو به روش بایو فایبر در صورتی که مو‌هایی نزدیک به مو‌های طبیعی فرد انتخاب شود، نتیجه کار کاملاٌ طبیعی به نظر خواهد رسید.
 2. اگر چه ممکن است که در روز‌های اول پس از پیوند ابرو دچار قرمزی و تورم پوست شوید اما این عارضه به زودی برطرف شده و اثری از آن باقی نمی‌ماند.
 3. همچنین فرد می‌تواند روز بعد از پیوند ابرو، از آب برای شُستن محل کاشت استفاده نماید.
 4. سعی کنید در معرض نور خورشید و مواد شیمیایی قرار نگیرید زیرا این الیاف نسبت به آفتاب و مواد شیمیایی حساس هستند.

نتایج کاشت ابرو بیوفایبر

تنها نکته‌ای که در کاشت ابرو مصنوعی به روش بایو فایبر باید رعایت گردد این است که فرد مراجعه‌کننده به فیبر‌هایی که به جای ابروی او کاشت می‌شوند، حساسیتی نداشته باشد که همانطور که ذکر شد، با انجام برخی تست‌ها پیش از عمل، از عدم حساسیت فرد اطمینان حاصل می‌شود.

کاشت ابرو با روش BIO FIBER
مراحل کاشت
 1. در ابتدا مدل مورد نظر ابرو با استفاده از قلم، روی صورت کشیده می‌شود
 2. در مرحله بعد بی‌حسی موضعی با داروهایی مانند لیدوکائین انجام می‌شود
 3. سپس الیاف یا همان فیبرهای مصنوعی که رنگ آن به انتخاب زیباجو است با قطر ۰.۳ میلی متر توسط دستگاه و بدون دخالت دست روی پوست قرار داده می‌شوند.
مدت زمان کاشتاین متد با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود و برای هر تار فقط ۳ ثانیه زمان لازم است و جمعاٌ زمانی بین ۱ الی ۲ ساعت زمان ببرد.
مزایا
 1. مناسب برای افرادی که بانک موی ضعیف یا کاملا نامناسب دارند.
 2. بدون عوارض جانبی خاص به پایان می‌رسد
 3. نیازی به بیهوشی ندارد
 4. کاملاٌ غیر تهاجمی است
 5. حین کاشت، هیچ خونریزی چشمگیری اتفاق نمی‌افتد
 6. پس از کاشت علائمی مانند تورم، کبودی و التهاب خاصی به وجود نمی‌آید
 7. نتیجه در مدت کوتاهی پس از عمل ظاهر می‌شود
 8. قابلیت کاشت با تراکم حداکثری دارد
 9. موهای مصنوعی استفاده شده در کاشت ابرو فایبر بایو بسیار محکم است و شکستن آن یا آسیب رساندن به آن آسان نیست.
 10. هزینه آن نسبت به کاشت ابرو با موی طبیعی کم‌تر است
 11. اگر نتایج را دوست نداشته باشید، می‌توانید بدون ایجاد جای زخم روی پوست، موها را از بین ببرید.
نتایج نهایی بعد از ۱ و ۳ ماه و نتایج بعد از ۱ سال
 1. بعد از حدود ۱ الی ۳ ماه، ابروها ظاهری کاملاٌ مشابه با موی طبیعی فرد خواهند داشت.
 2. در این مدت فیبرهای کاشته شده قابلیت شُستشو، رنگ و آرایش دارند
 3. التهاب خفیفی که در ابتدا به وجود آمده بود به طور کامل از بین خواهد رفت.
 4. بعد از یک سال، در صورتی که به خوبی از موهای کاشت شده مراقبت نشود، ممکن است فیبرها شروع به ریزش کنند و نیاز به برگزاری جلسه ترمیم و شارژ تار ابرو باشد. اما در صورتی که نکات مراقبتی به خوبی انجام شود، ممکن است تا ۲ سال نیز ماندگاری داشته باشد.

عوارض و خطرات کاشت ابرو با BIO FIBER

پیوند ابرو BIO FIBER عوارض جانبی خاصی نداشته و کاملاٌ بی‌خطر می‌باشد. با توجه به اینکه در این عمل، بیشتر کار به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد، جای هیچ نوع خطای انسانی وجود ندارد. تنها لازم است به این مسئله توجه کرد که قبل از هر اقدامی برای کاشت، باید اطمینان حاصل شود فرد مراجعه‌کننده هیچگونه حساسیتی نسبت به مواد بی‌حسی و یا الیافی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد، نداشته باشد. اگر حساسیت خاصی دارید، یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، باید پزشک خود را در جریان بگذارید زیرا این عمل، یک فرآیند خاصی را می‌طلبد که هم پزشک و هم فرد مراجعه‌کننده، باید در هماهنگی کامل باشند تا نتیجه‌ای ‌ایده‌آل به دست بیاید.

عوارض کاشت ابرو با BIO FIBER

همچنین باید بگوییم که پیوند مو با روش BIO FIBER برای افرادی که دارای بیماری دیابت هستند، افرادی که مشکلی در انعقاد خون داشته و یا تحت شیمی درمانی هستند، روش مناسبی نبوده و پیشنهاد می‌شود که از روش‌های دیگر کاشت ابرو استفاده نمایند.

در پایان می‌توان بیان کرد که کاشت ابرو به روش بایو فایبر برای افرادی که دارای ریزش مو ناشی از استرس و فشار عصبی، بیماری‌های هورمونی، بیماری‌های خود ایمنی و … هستند، بسیار کارآمد بوده و روشی موثر در پیوند می‌باشد. به هر ترتیب، اگر نگران این بخش از عمل هستید، هنگام مشورت با پزشک، بهترین راه پیش پای شما گذاشته خواهد شد. در واقع تصمیم نهایی با پزشک متخصص خواهد بود تا با توجه به علل ریزش ابرو، وضعیت سلامت عمومی شما، شرایط محیطی و فاکتور‌های دیگر، یک روش مطمئن را انتخاب نماید. در این روش پیوند ابرو از بانک موی فرد استفاده نشده و الیاف مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل عدم رویش مو‌ها نیازی به اصلاح و یا تغییر شکل آن‌ها پس از پیوند ابرو نیست.

البته همانطور که در متن اشاره شد، می‌توانید تغییرات کوچکی را اعمال کنید و از این حیث، دست شما باز است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed