افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکسPosted by On اکتبر 10, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس از جمله عوارضی است که در صورت Botox injection نادرست ممکن است رخ دهد. بوتاکس در واقع سم یک نوع باکتری است که سم بوتولینوم نام دارد و این سم باعث فلج شدن عضلات و ماهیچه ها می شود. اما در صورتی که به صورت رقیق و به میزان کمی تزریق شود می تواند مانع از انقباض عضلات صورت که سبب ایجاد چین و چروک ها شده است ، شود.

 

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

 

با استفاده از Botox injection چین و چروک های صورت ، خطوط عمیق پیشانی . خط اخم و چروک های پنجه کلاغی برطرف می شود و در نهایت ظاهری جوان برای فرد ایجاد می کند.

گاهی اوقات ممکن است که  Botox injection  به مناطقی ناخواسته حرکت کند و در نتیجه سبب بروز عوارضی مانند افتادگی پلک شود. عوامل متعددی در به وجود آمدن این عارضه دخالت دارند که لازم است فرد مراجعه کننده از آنها آگاهی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا علل بروز افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس را بیان کرده و راه حلی مناسب برای برطرف شدن آن ارائه دهیم.

چه عواملی باعث افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس می شود؟

در واقع افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس به دلیل مهاجرت بوتاکس به دو منطقه ی خاص اتفاق می افتد که این مناطق پیشانی و بین چشم ها هستند. در ادامه به بررسی علل مهاجرت بوتاکس و به وجود آوردن عارضه‌ی افتادگی پلک که با نام پتوز نیز شناخته می شود خواهیم پرداخت.

1- پیشانی

بوتاکس در ناحیه ی پیشانی به دلیل از بین بردن چین و چروک ها و خطوط موجود در آن تزریق می شود. Botox injection  مانع از انقباض عضله‌ی فرونتالیس شده و وظیفه دارد تا ابرو ها را بالا نگه دارد.

 

چه عواملی باعث افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس می شود

 

همچنین تزریق بوتاکس در این ناحیه از ایجاد خطوط افقی پیشگیری کرده و ظاهری کاملا صاف برای شما به دنبال خواهد داشت. اما در برخی موارد ممکن است که Botox injection  باعث افتادگی ابرو شود که این امر پلک های فوقانی را جمع کرده و در نهایت سبب افتادگی پلک می شود.

مشاهده مطلب
تزریق بوتاکس در واژن و هزینه تزریق بوتاکس

2- بین چشم

بوتاکس را می توان بین ابرو ها برای از بین بردن خط اخم نیز تزریق کرد تا در نتیجه این خطوط که در بالای بینی قرار دارند از بین بروند. گاهی اوقات ممکن است که بوتاکس تزریق شده در این ناحیه به سمت ماهیچه ای که پلک فوقانی را بالا نگه می دارد حرکت کرده و آن را فلج کند. در نهایت این امر سبب افتادگی پلک خواهد شد.

نکته ای که لازم است شما پس از تزریق بوتاکس رعایت کنید این است که از وارد کردن فشار و ضربه در این ناحیه خودداری کنید تا در نتیجه بوتاکس تزریق شده به سمت چشم شما حرکت نکند و سبب افتادگی پلک ها نشود.

 

آیا افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس دائمی خواهد بود؟

بسیاری از افرادی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند به دنبال آن هستند که بدانند آیا افتادگی پلک دائمی خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که Botox injection  که درمان موقتی است و ممکن است که 3 تا 7 ماه ماندگار باشد و پس از این دوره نیاز به ترمیم و تزریق مجدد دارد.

اما به طور کلی می توان بیان کرده که افتادگی پلک ها دائمی نبوده و طی چهار تا شش هفته از بین خواهد رفت. به طور کلی پس از تزریق بوتاکس یک هفته طول می کشد تا پیام فلج شدن به گیرنده های ماهیچه برسد و فرد نتایج نهایی تزریق بوتاکس را مشاهده نماید.

 

آیا افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس دائمی خواهد بود

 

تزریق بوتاکس به صورت  کلی، کاری دشوار است و لازم است که پزشک متخصص بوتاکس را تنها به ماهیچه های مورد نظر تزریق کند. در حقیقت برای Botox injection  لازم است که پزشک شما دارای تجربه در این زمینه بوده و فردی آموزش دیده باشد.

همچنین لازم است که پزشک معالج شما عمق مناسبی برای تزریق بوتاکس را در نظر بگیرد و بیش از حد مورد نیاز بوتاکس را به ناحیه ی پیشانی و خط اخم تزریق نکند تا در نهایت از بروز افتادگی پلک پیشگیری شود.

مشاهده مطلب
رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

در زمان باید گفت که در موارد نادر ممکن است که افتادگی پلک به مدت 6 هفته به طول بیانجامد که در صورت  ادامه ی این روند حتما پزشک خود را در جریان این مشکل بگذارید.

 

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس خطرناک میباشد ؟

بوتاکس ماده ای است که سبب از کار افتادن عضلات مختلف می شود و در بسیاری از افراد نگران آن هستند که در صورتی که تزریق بوتاکس سبب افتادگی پلک آنها شد این امر تا چه حد میتواند خطرناک باشد.

در واقع باید بگوییم که خوشبختانه افتادگی پلک ها پس از تزریق بوتاکس همیشگی نیست و در صورتی که نکات لازم رعایت شوند طی دوره‌ی کوتاهی این عارضه برطرف خواهد شد.

افتادگی پلک ها ظاهری ناخوشایند برای فرد به وجود می آورد که ممکن است تا چندین هفته ادامه داشته باشد. اما باید گفت که با گذشت زمان اثر Botox injection  از بین رفته و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند.

تزریق بوتاکس در صورتی که به شیوه ای نادرست انجام شود می تواند برای چشم فرد مراجعه کننده خطرناک باشد چراکه بر اعصاب این ناحیه نیز تاثیر خواهد داشت. پس لازم است که فرد قبل از اقدام به Botox injection  حتما در مورد پزشک خود تحقیق کند تا از مهارت کافی برخوردار بوده و به سلامتی فرد مراجعه کننده آسیبی نرساند.

 

برای رفع افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس چه اقداماتی لحاظ می شود؟

ابتدا به منظور پیشگیری از بروز این عارضه لازم است که فرد حتما از ماده ی بوتاکسی استفاده کند که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد. چرا که بوتاکس های تقلبی سبب بروز عوارض جبران ناپذیری برای فرد خواهند شد.

به منظور رفع افتادگی پلک ها پس از تزریق بوتاکس لازم است که فرد در ابتدا این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و از او در این زمینه راهنمایی بخواهد. همچنین فرد باید از وارد کردن فشار و لمس به پلک ها اجتناب کند.

مشاهده مطلب
بهترین برندهای بوتاکس

در ضمن لازم است که برای رفع افتادگی پلک ها فرد مراجعه کننده نکاتی را که پزشک و یا پرستار به او توصیه می کند را عملی کرده و در نهایت اجازه دهد که این فرآیند رفع افتادگی پلک ها روند خود را طی کند. چرا که رفع اثر تزریق بوتاکس ممکن است که تا یک ماه به طول بیانجامد و فرد باید در این مدت آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشد.

یک روش درمانی به خصوص در این زمینه وجود دارد که روش درمانی خط چشم نام دارد و در این روش پزشک معالج با انجام عملیات به خصوصی افتادگی پلک های شما را برطرف می کند.

در پایان باید بگوییم که Botox injection در کنار همه ی مزایایی که دارد ، عوارضی را نیز به دنبال داشته که با رعایت نکاتی می توان از بروز آنها پیشگیری نمایید.

به عنوان مثال می توان گفت که پس از تزریق بوتاکس فرد باید از قرار گرفتن در فضاهای گرم پرهیز کنید زیرا گرما می تواند سبب حرکت بوتاکس و بروز مشکلات بعدی برای شما بشود. در ضمن لازم است که بهداشت در ناحیه ی مورد نظر رعایت شود تا از بروز عفونت نیز پیشگیری گردد.

در نهایت نکته ی حائز اهمیت این است که در انتخاب پزشک و مرکز زیبایی که به آن مراجعه می کنید دقت به خرج داده و در این باره تحقیقات لازم را بعمل آورید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat