تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

افتادگی پلک پس از ” تزریق بوتاکس ” از جمله عوارضی است که در صورت Botox injection نادرست ممکن است رخ دهد. بوتاکس در واقع سم یک نوع باکتری است که سم بوتولینوم نام دارد و این سم باعث فلج شدن عضلات و ماهیچه ها می شود. اما در صورتی که به صورت رقیق و به میزان کمی تزریق شود می تواند مانع از انقباض عضلات صورت که سبب ایجاد چین و چروک ها شده است، شود.

 

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس

 

با استفاده از Botox injection چین و چروک های صورت ، خطوط عمیق پیشانی . خط اخم و چروک های پنجه کلاغی برطرف می شود و در نهایت ظاهری جوان برای فرد ایجاد می کند.

گاهی اوقات ممکن است که  Botox injection  به مناطقی ناخواسته حرکت کند و در نتیجه سبب بروز ” عوارض تزریق بوتاکس ” مانند افتادگی پلک شود. عوامل متعددی در به وجود آمدن این عارضه دخالت دارند که لازم است فرد مراجعه کننده از آنها آگاهی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا علل بروز افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس را بیان کرده و راه حلی مناسب برای برطرف شدن آن ارائه دهیم.

چه عواملی باعث افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس می شود؟

در واقع افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس به دلیل مهاجرت بوتاکس به دو منطقه ی خاص اتفاق می افتد که این مناطق پیشانی و بین چشم ها هستند. در ادامه به بررسی علل مهاجرت بوتاکس و به وجود آوردن عارضه‌ی افتادگی پلک که با نام پتوز نیز شناخته می شود خواهیم پرداخت.

1- پیشانی

بوتاکس در ناحیه ی پیشانی به دلیل از بین بردن چین و چروک ها و خطوط موجود در آن تزریق می شود. Botox injection  مانع از انقباض عضله‌ی فرونتالیس شده و وظیفه دارد تا ابرو ها را بالا نگه دارد.

 

چه عواملی باعث افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس می شود

 

همچنین تزریق بوتاکس در این ناحیه از ایجاد خطوط افقی پیشگیری کرده و ظاهری کاملا صاف برای شما به دنبال خواهد داشت. اما در برخی موارد ممکن است که Botox injection  باعث افتادگی ابرو شود که این امر پلک های فوقانی را جمع کرده و در نهایت سبب افتادگی پلک می شود.

2- بین چشم

بوتاکس را می توان بین ابرو ها برای از بین بردن خط اخم نیز تزریق کرد تا در نتیجه این خطوط که در بالای بینی قرار دارند از بین بروند. گاهی اوقات ممکن است که بوتاکس تزریق شده در این ناحیه به سمت ماهیچه ای که پلک فوقانی را بالا نگه می دارد حرکت کرده و آن را فلج کند. در نهایت این امر سبب افتادگی پلک خواهد شد.

نکته ای که لازم است شما پس از تزریق بوتاکس رعایت کنید این است که از وارد کردن فشار و ضربه در این ناحیه خودداری کنید تا در نتیجه بوتاکس تزریق شده به سمت چشم شما حرکت نکند و سبب افتادگی پلک ها نشود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پلک افتاده باعث می شود که صورت نامتقارن به نظر برسد. افتادگی پلک می تواند کاملا نگران کننده باشد، اما خوشبختانه این وضعیت دائمی نیست و با گذشت زمان از بین می رود. علاوه بر این، با پیروی از دستورالعمل های تزریق خاص در طی تزریق بوتاکس، می توان خطر این مشکل را به حداقل رساند. با این حال حتی اگر این دستورالعمل ها رعایت شود، ممکن است پتوز پلک در برخی افراد مشاهده شود.

آیا افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس دائمی خواهد بود؟

بسیاری از افرادی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند به دنبال آن هستند که بدانند آیا افتادگی پلک دائمی خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که Botox injection  که درمان موقتی است و ممکن است که 3 تا 7 ماه ماندگار باشد و پس از این دوره نیاز به ترمیم و تزریق مجدد دارد.

اما به طور کلی می توان بیان کرده که افتادگی پلک ها دائمی نبوده و طی چهار تا شش هفته از بین خواهد رفت. به طور کلی پس از تزریق بوتاکس یک هفته طول می کشد تا پیام فلج شدن به گیرنده های ماهیچه برسد و فرد نتایج نهایی تزریق بوتاکس را مشاهده نماید.

 

آیا افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس دائمی خواهد بود

 

تزریق بوتاکس به صورت  کلی، کاری دشوار است و لازم است که پزشک متخصص بوتاکس را تنها به ماهیچه های مورد نظر تزریق کند. در حقیقت برای Botox injection  لازم است که پزشک شما دارای تجربه در این زمینه بوده و فردی آموزش دیده باشد.

پزشکان با تجربه درک بسیار خوبی از عضله صورت دارند و تصمیمات آموزش دیده درباره محل تزریق می گیرند. پزشکان متخصص با انتخاب صحیح مکان ها و اعماق خاص، می توانند پتانسیل مهاجرت زیر سطحی سم بوتولینوم را تا حد زیادی کاهش دهند. از این رو تزریق بوتاکس را یک هنر می دانند.

همچنین لازم است که پزشک معالج شما عمق مناسبی برای تزریق بوتاکس را در نظر بگیرد و بیش از حد مورد نیاز بوتاکس را به ناحیه ی پیشانی و خط اخم تزریق نکند تا در نهایت از بروز افتادگی پلک پیشگیری شود.

در زمان باید گفت که در موارد نادر ممکن است که افتادگی پلک به مدت 6 هفته به طول بیانجامد که در صورت  ادامه ی این روند حتما پزشک خود را در جریان این مشکل بگذارید.

برای جلوگیری از افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس چه کاری می توان انجام داد؟

اولین و بهترین توصیه ما به شما این است که همیشه به یک پزشک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک که دارای تجربه بوتاکس است و دانش کافی در مورد آناتومی عضلات صورت دارد، مراجعه کنید. علاوه بر این از محصولات نامعتبر و ارزان قیمت استفاده نکنید و از پزشک خود بخواهید تا از یک تولید کننده بوتاکس مشهور و یک مارک و برند تجاری معتبر استفاده کند.

اما باید به خاطر داشته باشید که حتی اگر تزریق بوتاکس با محصولات مارک دار و معتبر در مکان های صحیح و در عمق مناسب پوست انجام شوند، احتمال ابتلا به پتوز یا افتادگی پلک هنوز هم وجود دارد. افتادگی پلک ناشی از تزریق بوتاکس یک بیماری نادر و موقتی است. اگر چه ممکن است در موقعیت های حرفه ای و اجتماعی شرم آور و ناراحت کننده باشد اما تهدیدآمیز یا دائمی نیست.

اگر برای اولین بار تزریق بوتاکس انجام دادید و دچار عارضه افتادگی پلک شده اید باید برای ارزیابی به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. اگرچه درست است که هیچ پاد زهری برای بوتاکس وجود ندارد، اما گاهی اوقات این مشکل از عدم تعادل بین مجموعه های مختلف ماهیچه های پیشانی است.

در این موارد با مراجعه به پزشک متخصص، می توان به راحتی با اضافه کردن بوتاکس مشکل موجود را متعادل کرد. در موارد دیگر، ممکن است بوتاکس به عضلات پلک شما مهاجرت کرده باشد که لازم است پزشک آن را مورد بررسی قرار دهد.

پتوز می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. از علائم و نشانه های افتادگی پلک این است فرد به طور معمول طی 3 تا 7 روز از سنگینی و افتادگی ابرو یا پلک شکایت می کند.

گاهی اوقات افتادگی پلک ظریف است و ممکن است فورا آشکار نباشد، اما فرد در پلک خود احساس سنگینی می کند و ممکن است نتواند چشمان خود را به طور کامل باز کند. احتمال دارد که فرد در طول روز خستگی و سنگینی اطراف چشم را توصیف کند. در برخی موارد اندک نیز ممکن است افتادگی پلک شدید باشد و منجر به محدودیت دید شود.

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس خطرناک میباشد ؟

بوتاکس ماده ای است که سبب از کار افتادن عضلات مختلف می شود و در بسیاری از افراد نگران آن هستند که در صورتی که تزریق بوتاکس سبب افتادگی پلک آنها شد این امر تا چه حد میتواند خطرناک باشد.

در واقع باید بگوییم که خوشبختانه افتادگی پلک ها پس از تزریق بوتاکس همیشگی نیست و در صورتی که نکات لازم رعایت شوند طی دوره‌ی کوتاهی این عارضه برطرف خواهد شد.

افتادگی پلک ها ظاهری ناخوشایند برای فرد به وجود می آورد که ممکن است تا چندین هفته ادامه داشته باشد. اما باید گفت که با گذشت زمان اثر Botox injection  از بین رفته و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند.

تزریق بوتاکس در صورتی که به شیوه ای نادرست انجام شود می تواند برای چشم فرد مراجعه کننده خطرناک باشد چراکه بر اعصاب این ناحیه نیز تاثیر خواهد داشت. پس لازم است که فرد قبل از اقدام به Botox injection  حتما در مورد پزشک خود تحقیق کند تا از مهارت کافی برخوردار بوده و به سلامتی فرد مراجعه کننده آسیبی نرساند.

به صورت کلی تزریق بوتاکس پس از چند ماه تاثیر خود را از دست می دهد و نیاز به ترمیم و تزریق دوباره می باشد. لازم است برای دستیابی به نتایج مطلوب حاصل از معالجه بعدی در مورد تزریق بوتاکس اطلاعات، تجربه ها و عوارض پیش آمده را با پزشک خود در میان بگذارید زیرا لازم است مکان تزریق و یا مقدار مورد استفاده اصلاح شود تا از بروز مجدد این امر جلوگیری شود.

 

برای رفع افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس چه اقداماتی لحاظ می شود؟

ابتدا به منظور پیشگیری از بروز این عارضه لازم است که فرد حتما از ماده ی بوتاکسی استفاده کند که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد. چرا که بوتاکس های تقلبی سبب بروز عوارض جبران ناپذیری برای فرد خواهند شد.

به منظور رفع افتادگی پلک ها پس از تزریق بوتاکس لازم است که فرد در ابتدا این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و از او در این زمینه راهنمایی بخواهد. همچنین فرد باید از وارد کردن فشار و لمس به پلک ها اجتناب کند.

در ضمن لازم است که برای رفع افتادگی پلک ها فرد مراجعه کننده نکاتی را که پزشک و یا پرستار به او توصیه می کند را عملی کرده و در نهایت اجازه دهد که این فرآیند رفع افتادگی پلک ها روند خود را طی کند. چرا که رفع اثر تزریق بوتاکس ممکن است که تا یک ماه به طول بیانجامد و فرد باید در این مدت آرامش خود را حفظ کرده و صبور باشد.

یک روش درمانی به خصوص در این زمینه وجود دارد که روش درمانی خط چشم نام دارد و در این روش پزشک معالج با انجام عملیات به خصوصی افتادگی پلک های شما را برطرف می کند.

در پایان باید بگوییم که Botox injection در کنار همه ی مزایایی که دارد ، عوارضی را نیز به دنبال داشته که با رعایت نکاتی می توان از بروز آنها پیشگیری نمایید.

از جمله عوارض های جانبی که پس از تزریق بوتاکس به صورت شایع در افراد ایجاد می شود می توان به حساسیت، کبودی، حالت تهوع، ضعف عضلانی، اختلال دید، التهاب، خون ریزی، درد در محل تزریق، افتادگی پلک و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. البته باید متذکر شد که تمام این عوارض در یک فرد دیده نمی شود و بسته به ساختار بدن و سیستم ایمنی افراد متفاوت است.

به عنوان مثال می توان گفت که پس از تزریق بوتاکس فرد باید از قرار گرفتن در فضاهای گرم پرهیز کنید زیرا گرما می تواند سبب حرکت بوتاکس و بروز مشکلات بعدی برای شما بشود. در ضمن لازم است که بهداشت در ناحیه ی مورد نظر رعایت شود تا از بروز عفونت نیز پیشگیری گردد.

در نهایت نکته ی حائز اهمیت این است که در انتخاب پزشک و مرکز زیبایی که به آن مراجعه می کنید دقت به خرج داده و در این باره تحقیقات لازم را بعمل آورید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان