1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. ۱۰ نکته مراقبتی بعد از تزریق ژل به زیر چشم – بعد از پرکننده زیر چشم چه باید کرد؟

۱۰ نکته مراقبتی بعد از تزریق ژل به زیر چشم – بعد از پرکننده زیر چشم چه باید کرد؟

نکات مراقبتی بعد از تزریق ژل به زیر چشم

این روزها تکنیک تزریق ژل به عنوان روشی محبوب و کارآمد در بین عموم مردم با هدف از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های صورت و یا افزایش حجم در نواحی مورد نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از شایع‌ترین کاربردها، تزریق ژل در نواحی اطراف و زیر چشم است. اغلب افرادی که به دلیل سبک زندگی، ژنتیک و یا گذر سن دچار گودی و یا کبودی در ناحیه زیر چشم خود شده‌اند می توانند از این روش برای بازگرداندن زیبایی دوباره به چهره خود بهره ببرند. این روش نوعی عمل زیبایی غیر تهاجمی است که در یک جلسه و در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن بعد از تزریق ژل توصیه می‌شود تا مراقبت‌های لازم در دوره نقاهت جدی گرفته شود. دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم بسیار کوتاه بوده و بیمار می‌تواند همان روز به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.

اینفوگرافیک مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم

 برای آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. با رعایت مراقبت بعد از فیلر زیر چشم در کنار انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و شناخته شده می‌توانید زیبایی را به چهره خود بازگردانید. تزریق ژل زیر چشم از جمله خدماتی است که در کلینیک پوست و مو هلیا توسط پزشک شناخته شده کشور دکتر خراسانی انجام می‌شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست؟

عمل تزریق فیلر، عملی سریع و سرپایی است که بدون نیاز به بیهوشی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. بنابراین شما بدون ایجاد مشکلی خاص و عوارض جانبی جدی می‌توانید بلافاصله شاهد نتایج مثبت حاصل از تزریق بوده و به انجام کار‌های سبک روزانه خود مشغول شوید. با این حال برای جلوگیری از بروز هر گونه عارضه جانبی خطرناک و ناخوشایند توصیه می‌شود انجام یک سری مراقبت‌ها جدی گرفته شود. از جمله عوارض جانبی شایعی که ممکن است به دلیل عدم توجه به مراقبت‌های لازم ایجاد شود می‌توان به ورم بعد از تزریق فیلر زیر چشم، کبودی، خونریزی، احساس درد، ایجاد نتایج ناخوشایند و نامتقارن در چهره و موارد بسیاری از این قبیل اشاره کرد. در زیر چند مورد از ضروری‌ترین نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر زیر چشم را گردآوری کرده‌ایم:

 1. استفاده از کمپرس سرد در روز‌های اولیه بعد از تزریق جهت جلوگیری و کاهش کبودی و ورم
 2. خودداری از اعمال هر گونه فشار به نواحی تزریق ژل در ۲۴ ساعت اول جهت جلوگیری از نامتقارن شدن نتیجه نهایی
 3. مصرف منظم دارو‌های تجویز شده توسط پزشک و خودداری از مصرف هر گونه دارو اعم از ویتامین‌ها و مسکن‌ها بدون هماهنگی با پزشک
 4. طاق باز خوابیدن در ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق فیلر و بالاتر بودن سر از بدن
 5. خودداری از انجام هرگونه ماساژ صورت و روش‌های پاکسازی پوست مثل میکرودرم در ۱۴ روز اول
 6. خودداری از انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین در ۴۸ ساعت اول
 7. عدم مراجعه به کلینیک دندانپزشکی تا ۲ هفته بعد از تزریق
 8. تکرار پروسه تزریق فیلر هر ۶ ماه یکبار برای ماندگاری و بروز نتایج مثبت بیشتر
 9. پرهیز از شستن چشم‌ها در ۲۴ ساعت اول
 10. خودداری از مصرف دخانیات و الکل حداقل به مدت ۷۲ ساعت

برای مراقبت‌های بیشتر خواهید توانست از پزشک خود کمک بگیرید. قطعا پزشک متخصص نیز یک جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق ژل برای شما برگزار خواهد کرد و در آن نکاتی را درباره مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق ژل متذکر خواهد شد. سعی کنید تا حد امکان دستورالعمل‌های وی را اجرایی نمایید.

هدف از تزریق فیلر زیر چشم
 1. روشن کردن پوست زیر چشم
 2. درمان چروک‌ها به خصوص چروک‌های پنجه غازی
 3.  درمان گودی زیر چشم
شستن صورت بعد از تزریق فیلر زیر چشم

 

حداقل به مدت یک روز صورت خود را نشویید و بعد از آن از آب ولرم و و شوینده‌ای که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.
آیا بعد از تزریق فیلر زیر چشم می‌توان دراز کشید؟

 

 1. حداقل چند ساعت از دراز کشیدن پرهیز کرده و مدت یک هفته در زمان خواب طاق باز بخوابید.
 2.  همچنین سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد تا ورم پوستی کاهش یابد.
نوشیدن آب بعد از تزریق ژل زیر چشمبرای اینکه ماندگاری فیلر زیر چشم افزایش یابد، در طول روز آب کافی بنوشید تا سرعت جذب آن توسط بدن کاهش یابد.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

آیا مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم ضروری است؟

برای اینکه کاندید ‌های تزریق ژل زیر چشم بتوانند به نتیجه ‌ایده‌آل خود بدون بروز عوارض جانبی آزاردهنده و خسته‌کننده برسند رعایت برخی مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم ضروری است به طوری که می‌توان گفت اگر مراقبت‌های لازم رعایت نشوند فرد نمی‌تواند انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه خود را داشته باشد. از عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کبودی و یا خونریزی در محل تزریق شده
 2. عفونت
 3. واکنش آلرژیک به فیلر
 4. ناهمواری پس از تزریق ژل
 5. درد
 6. سردرد
 7. خارش
 8. تورم

با رعایت مراقبت ‌های لازم بعد از تزریق ژل زیر چشم احتمال بروز این عوارض به حداقل رسیده و در صورت مشاهده عارضه‌ای، مشکل در مدت زمان بسیار کوتاه برطرف خواهد شد.

مطالب بیشتر: تفاوت تزریق ژل و بوتاکس

آیا مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم ضروری است

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

اگر تمامی نکات مراقبتی و توصیه‌های پزشک متخصص توسط کاندید‌های تزریق فیلر زیر چشم جدی گرفته شوند نیازی به نگرانی بابت گذراندن دوره نقاهت نخواهد بود چرا که عمل تزریق فیلر یک روش زیبایی غیر تهاجمی است و فرد بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزانه خود بپردازد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا کلینیک نیست. از طرفی دیگر پس از اتمام تزریق فیلر، شاهد نتایج فوری حاصل از کار خواهید بود. اما با این حال پیشنهاد می‌شود تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از انجام فعالیت‌های شدید بدنی خودداری شود تا تورم و کبودی به حداقل برسد. به عبارتی ساده‌تر می‌توان گفت گر چه تزریق فیلر زیر چشم، عملی ساده به حساب می‌آید اما نیاز به دقت و مراقبت‌های ویژه‌ای نیز دارد همانگونه که هر عملی زیبایی دیگری نیاز به مراقبت دارد. حداکثر مدت زمانی که فرد شاهد عوارض جانبی و مشکلات ناشی از تزریق فیلر زیر چشم خواهد بود حدود ۷ روز است.

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

چه کسانی نمی توانند عمل تزریق فیلر را انجام دهند؟

روش تزریق فیلر یکی از آسان‌ترین و کم‌خطرترین روش‌های زیباسازی است. به همین دلیل اغلب افراد می‌توانند در صورت نیاز از مزایای این روش بهره ببرند. افرادی که به طور مادرزاد زیر چشم گودی دارند و یا به دلیل کاهش وزن یا افزایش سن دچار گودی زیر چشم شده‌اند؛ همچنین کسانی که در اثر بیماری‌های خاص چنین اتفاقی برای آن‌ها افتاده، می‌توانند برای درمان از تزریق فیلر زیر چشم استفاده کنند. اما در حالت کلی توصیه می‌شود افرادی که در گروه‌های زیر قرار می‌گیرند از انجام عمل تزریق فیلر خودداری کنند:

 1. زنان باردار و شیرده
 2. افراد زیر ۱۸ سال
 3. افراد با بیماری‌های خودایمنی بدن
 4. بیماران دیابتی
 5. افراد با زمینه حساسیت‌های شدید

برای اینکه با اطمینان بیشتری از مزایای این روش زیباسازی و جوان‌سازی بهره ببرید بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت کنید تا مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای تزریق ژل هستید یا خیر. به همین دلیل است که اکیدا توصیه می‌کنیم از انجام این عمل در آرایشگاه‌ها خودداری نمایید چون آرایشگر هیچ اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارد و مکن است به سلامتی شما آسیب وارد شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به پیشانی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

 منبع:

healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed