تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

3
(3)

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

امروزه ” تزریق ژل ” یکی از روش های مرسوم و محبوب بین جوامع بوده که برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت و یا افزایش حجم لب ها و گونه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

درخواست مشاوره رایگان تزریق ژل

بسیاری از مردم این روز ها از انواع کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند استفاده می کنند که هر یک به نوعی خستگی چشم و در پی آن گودی زیر چشم را در بر خواهند داشت. از دیگر عوامل گودی زیر چشم افزایش سن خواهد بود.گودی زیر چشم برای بسیاری از افراد عذاب آور بوده و در بعضی از مواقع با استفاده از انواع کرم ها و لوازم آرایشی از بین نخواهد رفت.

تزریق فیلر صورت با انواع متنوعی از پرکننده ها انجام می گیرد. فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک رایج ترین نوع محسوب می شوند. ماندگاری و عوارض جانبی فیلرها بسته به نوع مواد استفاده شده متفاوت است.

صنعت زیبایی، مدتی است که روی تزریق و زیبایی پوست کار می کند و به این نتیجه رسیده که تزریق چربی برای پوست، بهترین گزینه است اما خب برخی ممکن است ترجیح های دیگری داشته باشند یا به مقدار کافی در بدنشان چربی نداشته باشند.

در واقع گودی زیر چشم موجب نشان دادن خستگی چهره خواهد شد که با تزریق فیلر می توان این نقاط تیره زیر چشم را رفع کرده و از خستگی چهره خود بکاهید. اگرچه که تزریق ژل روشی دائمی نبوده اما با انتخاب مناسب نوع تزریق ژل، برند مناسب و پزشک متخصص و کاردان خواهید توانست که مدت زمان بیشتری از نتایج filler injection استفاده نمایید.

 

خود عمل تزریق فیلر، عملی کاملاً سریع است که نهایت در یک ساعت می تواند انجام گیرد و فرد بلافاصله به زندگی عادی و روزمره برگردد. در واقع هیچ نیازی به بستری شدن و ماندن در بیمارستان نیست.

در طی تزریق، بی حسی در ناحیه اعمال می شود تا فرد درد نداشته باشد. ممکن است سوزش اندکی حس شود که با مسکن های تجویزی توسط پزشک قابل کنترل است. بنابراین، جزء مراقبت‌های ساده پس از تزریق است.

برای تزریق ژل به صورت و زیر چشم باید مراقبت هایی را قبل و بعد از انجام filler injection رعایت نمایید. از مراقبت های قبل از تزریق ژل می توان به عدم استفاده از ویتامین E، سیر، جینسینگ، امگا 3، ایبوپروفن، جینکو بیلوبا، روغن بذر کتان، روغن ماهی و نیاسین اشاره کرد. زیرا مصرف مواد نام برده شده موجب کبودی بیشتر صورت و پوست شما خواهند شد.

 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

 

بیشترین فیلرها حاوی اسید هیالورونیک هستند. از آنجا که اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن وجود دارد، خطرات احتمالی را به حداقل می رساند و در مدت معینی توسط بدن جذب می شود و اثر خود را از دست می دهد. باید تکرار شود امروزه، فیلرهای ماندگار بسیار طولانی، توسط پزشکان ترجیح داده نمی شوند زیرا خطرات احتمالی در آینده، بسیار زیاد هستند.

اما انجام تزریق ژل شامل مراقبت های پس از درمان نیز خواهد بود. مراقبت هایی که بعد از انجام filler injection باید آنها را رعایت کنید شامل موارد زیر خواهند بود.

 1. ممکن است پزشک شما بعد از تزریق ژل، یک چسب به صورت شما بزند. این چسب موجب عدم حرکت ژل تزریق شده خواهد شد. از کندن آن خودداری کنید.
 2. یک کمپرس یخ یا پارچه یخ را هر دو ساعت به دو ساعت و به مدت دو روز و پس از آن 1 تا 2 بار در روز برای دو روز دیگر بر محل filler injection و زیر چشمان خود بگذارید و فشاری به آن وارد کنید.
 3. خواهید توانست قرص های آرنیکا و یا کرم های آرنیکا موجود در بازار را برای کاهش تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل، تهیه کرده و استفاده نمایید.
 4. برای 3 شب اول پس از تزریق ژل هنگام خواب، به پشت خوابیده و از 2 بالش استفاده نمایید تا ژل تزریق شده حرکت نکرده و ثابت بماند.
 5. از هر نوع ماساژ و میکرودرم به مدت 14 روز اجتناب نمایید.
 6. از انجام فعالیت و ورزش های سنگین به مدت 48 ساعت پرهیز نمایید.
 7. تا 2 هفته پس از انجام تزریق ژل، دندان های خود را پر نکرده و درمان های مورد به دندان را انجام ندهید زیرا اعصاب موجود در دندان بر نواحی دیگر صورت مانند زیر چشم ها و سایر نقاط صورت نیز تاثیرگذار خواهد بود.
 8. همانطور که گفته شد filler injection روش دائمی برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم نخواهند بود در نتیجه برای مشاهده و استفاده طولانی تر از نتایج تزریق ژل باید هر 6 ماه یک بار تزریق ژل مجدد انجام شود.

برای نتیجه ی بهتر، پیشنهاد می شود قبل از محو شدن کامل نتایج، تزریقات جدید پرکننده پوستی در زیر چشم خود انجام دهید.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

برای مراقبت های بیشتر خواهید توانست از پزشک خود کمک بگیرید. قطعا پزشک شما نیز یک جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق ژل برای شما برگزار خواهد کرد و در آن درباره مراقبت های قبل و بعد از filler injection نکاتی را متذکر خواهد شد. سعی کنید تا حد امکان دستورالعمل های وی را اجرایی نمایید.

 

چه کسانی نمی توانند عمل تزریق فیلر را انجام دهند؟

ججم دادن صورت با تزریق فیلر، مانند سایر درمان های زیبایی شناسی برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود. به همین ترتیب، برای افرادی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند، کاربرد ندارد.

اگر وضعیت مراجعه کننده یک بیماری خاص داشته باشد، پزشک معالج باید کاملاً در جریان باشد.  به هرحال نباید فراموش کرد که تزریق فیلر زیر چشم، چندان هم عمل بزرگی نیست و می توان پس از مشورت با پزشک، بهترین تصمیم را اتخاذ کرد.

 

آیا مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم ضروری است؟

مراقبت های بعد از انجام تزریق ژل یک گام مهم در دیدن بهترین نتایج ممکن خواهد بود. همانند تمامی درمان های زیبایی، پزشک شما قبل از انجام تزریق ژل درباره ضرورت مراقبت های پس از filler injection تذکراتی خواهد داد تا از داشتن یک درمان مطمئن و موثر اطمینان حاصل نمایید.

 

آیا مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم ضروری است

 

در واقع مراقبت های بعد از تزریق ژل و انجام آنها موجب کاهش عوارض جانبی مانند کبودی و تورم خواهند شد. در نتیجه مراقبت های بعد از تزریق ژل همانند مراقبت های قبل از filler injection مهم و ضروری بوده و نباید از انجام آنها سر باز زد.

از عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کبودی و یا خونریزی در محل تزریق شده
 2. عفونت
 3. واکنش آلرژیک به پرکننده پوستی
 4. ناهمواری پس از تزریق ژل
 5. درد
 6. سردرد
 7. خارش
 8. تورم

بسته به سطح درمان این نوع عوارض جانبی در 7 تا 18 روز برطرف خواهد شد. به یاد داشته باشید که درمان های زیبایی و پرکننده های پوستی برای افرادی که دارای خون رقیق می باشند و یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، توصیه نخواهد شد.

الکل، ویتامین E و سیگار، از مهم ترین عوامل رقیق شدن خون محسوب می شوند گرچه استفاده از انواع ویتامین ها، می تواند فرآیند حجیم شدن زیر چشم را تسریع بخشد و در روند اثر گذاری فیلر، کاتالیزور باشد.

در مورد گزینه دوم یعنی عفونت، باید دقت کنید عمل تزریق فیلر زیر چشم را در مکان های غیر مجاز انجام ندهید زیرا باعث عفونت شدید می شود و عفونتی که در ناحیه چشم ایجاد شود، کاملاً باعث دردسر خواهد شد. یک پزشک باتجربه و آگاه، می تواند تمام نگرانی های شما را از بین ببرد.

در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی متذکر شده و یا هرگونه عوارض جانبی دیگر با پزشک filler injection  خود مشورت کرده و وی را در جریان تمامی امور قرار دهید. همچنین از مصرف خودسرانه دارو برای از بین بردن عوارض جانبی خودداری نمایید.

در کل تمامی عمل های زیبایی، نیاز به صبر دارند تا اثر نهایی خودشان را نشان بدهند بنابراین نیازی به هراس نیست و صبر، چاره تمام مشکلات خواهد بود.

همچنین قبل از انجام تزریق ژل توجه داشته باشید که آیا کاندید مناسبی برای انجام filler injection خواهید بود و یا خیر؟ عده ای از افراد اطلاعاتی درباره سوابق پزشکی و داروهای مصرفی خود به پزشک تزریق ژل خود نداده و پس از اتمام تزریق ژل دچار مشکلاتی خواهند شد. لطفا به سلامتی خود اهمیت داده و تمامی موضوعات را با پزشک خود با اشتراک بگذارید.

دستورالعمل های متذکر شده از جانب پزشکان به صلاح خود شما بوده زیرا با انجام آنها دوران نقاهت هرچه سریعتر تمام شده و خیلی زود به فعالیت های روزانه و محل کار خود باز خواهید گشت.

همواره به یاد داشته باشید که تجربیات هر فرد با فردی دیگر متفاوت بوده و نکات موجود در این مقاله نباید جایگزین دستورالعمل های پزشکتان شود. زیرا وی از نوع پرکننده پوستی و واکنش های بدن شما مطلع خواهد بود.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

دوران نقاهت ناشی از تزریق ژل به شما کمک کرده تا هرچه سریعتر بهبود یافته و به روال عادی زندگی خود بازگردید. همچنین موجب به حداقل رساندن عوارض جانبی filler injection خواهد شد.

زمان دوران نقاهت برای هر فرد و هر نوع پرکننده تزریقی متفاوت خواهد بود. بعد از تزریق فیلر زیر چشم، نیازی به ماندن در بیمارستان نیست. فرد می تواند بیش از یک یا دو ساعت بعد از عمل به خانه برگردد. لازم هم نیست که مراجعه کننده از زندگی اجتماعی یا شغلی دوری کند. البته برخی ترجیح می دهند حداقل یک روز استراحت کنند که تصمیم بسیار خوبی است.

خبر خوش این است که پس از اتمام تزریق فیلر شما شاهد نتایج فوری خواهید بود اما با این حال به طور کلی پیشنهاد می شود که تا 24 ساعت پس از filler injection از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید تا تورم و کبودی به حداقل برسد.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

 

بیشتر شرایط و عوارض جانبی را می توان با کمپرس یخ و سرد کردن محل تزریق شده از بین برد اما برخی از عوارض جانبی نیاز به درمان تهاجمی تر و یا دارو خواهند داشت.

پیشنهاد می شود قبل از شروع درمان های خود، درباره دوران نقاهت خود برنامه ریزی نمایید. قرار گرفتن در معرض شدید گرما باعث افزایش ورم در ناحیه می شود.

بنابراین در روزهای اول قرارگیری مقابل نور آفتاب توصیه نمی شود. حتی نباید از حمام ترکی، حمام بخار، سونا، استخر و سولاریوم استفاده کنید زیرا طی روزهای اول، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشند. نباید پوست شما با آب تماس مستقیم داشته باشد.

گرچه تزریق فیلر زیر چشم، در عین ساده بودن، نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارد اما نباید فراموش کرد که هرگونه عملی، باید با نهایت دقت انجام بگیرد. برای مثال اگر تزریق فیلر یا چربی انجام می گیرد، تا مدت معینی از خالکوبی دوری کنید.

ماندگاری یک پرکننده پوستی به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت اما به طور کلی می توان انتظار داشت که پرکننده های پوستی تزریق شده از 6 ماه تا 9 ماه ماندگاری داشته و پس از آن نیازمند جلسات بیشتر و تزریق ژل مجدد خواهید بود.

اگر چربی کافی در بدن خود ندارید و قصد دارید از فیلر برای زیر چشم استفاده کنید، باید بدانید چندان تفاوتی ندارند. گرچه چربی جزو بافت طبیعی بدن است و خب ماندگاری بیشتر و هزینه کمتری دارد اما اسید هیالورونیک به هیچ وجه برای بدن مضر نیست و فرد با گذشت 6 تا 9 ماه اگر از وضعیت خود راضی نبود، می تواند تزریق را کاملاً متوقف کند و به روش‌های دیگر روی بیاورد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3 / 5. 3

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)