مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟Posted by On اکتبر 13, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم چیست ؟

امروزه تزریق ژل یکی از روش های مرسوم و محبوب بین جوامع بوده که برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت و یا افزایش حجم لب ها و گونه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

 

بسیاری از مردم این روز ها از انواع کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند استفاده می کنند که هر یک به نوعی خستگی چشم و در پی آن گودی زیر چشم را در بر خواهند داشت. از دیگر عوامل گودی زیر چشم افزایش سن خواهد بود.گودی زیر چشم برای بسیاری از افراد عذاب آور بوده و در بعضی از مواقع با استفاده از انواع کرم ها و لوازم آرایشی از بین نخواهد رفت.

در واقع گودی زیر چشم موجب نشان دادن خستگی چهره خواهد شد که با تزریق فیلر می توان این نقاط تیره زیر چشم را رفع کرده و از خستگی چهره خود بکاهید. اگرچه که تزریق ژل روشی دائمی نبوده اما با انتخاب مناسب نوع تزریق ژل، برند مناسب و پزشک متخصص و کاردان خواهید توانست که مدت زمان بیشتری از نتایج filler injection استفاده نمایید.

 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

برای تزریق ژل به صورت و زیر چشم باید مراقبت هایی را قبل و بعد از انجام filler injection رعایت نمایید. از مراقبت های قبل از تزریق ژل می توان به عدم استفاده از ویتامین E، سیر، جینسینگ، امگا 3، ایبوپروفن، جینکو بیلوبا، روغن بذر کتان، روغن ماهی و نیاسین اشاره کرد. زیرا مصرف مواد نام برده شده موجب کبودی بیشتر صورت و پوست شما خواهند شد.

 

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

 

اما انجام تزریق ژل شامل مراقبت های پس از درمان نیز خواهد بود. مراقبت هایی که بعد از انجام filler injection باید آنها را رعایت کنید شامل موارد زیر خواهند بود.

 1. ممکن است پزشک شما بعد از تزریق ژل، یک چسب به صورت شما بزند. این چسب موجب عدم حرکت ژل تزریق شده خواهد شد. از کندن آن خودداری نماید.
 2. یک کمپرس یخ یا پارچه یخ را هر دو ساعت به دو ساعت و به مدت دو روز و پس از آن 1 تا 2 بار در روز برای دو روز دیگر بر محل filler injection و زیر چشمان خود بگذارید و فشاری به آن وارد ننمایید.
 3. خواهید توانست قرص های آرنیکا و یا کرم های آرنیکا موجود در بازار را برای کاهش تورم و کبودی ناشی از تزریق ژل، تهیه کرده و استفاده نمایید.
 4. برای 3 شب اول پس از تزریق ژل هنگام خواب، به پشت خوابیده و از 2 بالش استفاده نمایید تا ژل تزریق شده حرکت نکرده و ثابت بماند.
 5. از هر نوع ماساژ و میکرودرم به مدت 14 روز اجتناب نمایید.
 6. از انجام فعالیت و ورزش های سنگین به مدت 48 ساعت پرهیز نمایید.
 7. تا 2 هفته پس از انجام تزریق ژل، دندان های خود را پر نکرده و درمان های مورد به دندان را انجام ندهید زیرا اعصاب موجود در دندان بر نواحی دیگر صورت مانند زیر چشم ها و سایر نقاط صورت نیز تاثیرگذار خواهد بود.
 8. همانطور که گفته شد filler injection روش دائمی برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم نخواهند بود در نتیجه برای مشاهده و استفاده طولانی تر از نتایج تزریق ژل باید هر 6 ماه یک بار تزریق ژل مجدد انجام شود.
مشاهده مطلب
8 روش طبیعی برای داشتن گونه های برجسته در صورت

برای نتیجه ی بهتر، پیشنهاد می شود قبل از محو شدن کامل نتایج، تزریقات جدید پرکننده پوستی در زیر چشم خود انجام دهید.

برای مراقبت های بیشتر خواهید توانست از پزشک خود کمک بگیرید. قطعا پزشک شما نیز یک جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق ژل برای شما برگزار خواهد کرد و در آن درباره مراقبت های قبل و بعد از filler injection نکاتی را متذکر خواهد شد. سعی کنید تا حد امکان دستورالعمل های وی را اجرایی نمایید.

 

آیا مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم ضروری است؟

مراقبت های بعد از انجام تزریق ژل یک گام مهم در دیدن بهترین نتایج ممکن خواهد بود. همانند تمامی درمان های زیبایی، پزشک شما قبل از انجام تزریق ژل درباره ضرورت مراقبت های پس از filler injection تذکراتی خواهد داد تا از داشتن یک درمان مطمئن و موثر اطمینان حاصل نمایید.

 

آیا مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم ضروری است

 

در واقع مراقبت های بعد از تزریق ژل و انجام آنها موجب کاهش عوارض جانبی مانند کبودی و تورم خواهند شد. در نتیجه مراقبت های بعد از تزریق ژل همانند مراقبت های قبل از filler injection مهم و ضروری بوده و نباید از انجام آنها سر باز زد.

از عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. کبودی و یا خونریزی در محل تزریق شده
 2. عفونت
 3. واکنش آلرژیک به پرکننده پوستی
 4. ناهمواری پس از تزریق ژل
 5. درد
 6. سردرد
 7. خارش
 8. تورم

بسته به سطح درمان این نوع عوارض جانبی در 7 تا 18 روز برطرف خواهد شد. به یاد داشته باشید که درمان های زیبایی و پرکننده های پوستی برای افرادی که دارای خون رقیق می باشند و یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، توصیه نخواهد شد.

مشاهده مطلب
معرفی بهترین متخصص تزریق چربی

در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی متذکر شده و یا هرگونه عوارض جانبی دیگر با پزشک filler injection  خود مشورت کرده و وی را در جریان تمامی امور قرار دهید. همچنین از مصرف خودسرانه دارو برای از بین بردن عوارض جانبی خودداری نمایید.

همچنین قبل از انجام تزریق ژل توجه داشته باشید که آیا کاندید مناسبی برای انجام filler injection خواهید بود و یا خیر؟ عده ای از افراد اطلاعاتی درباره سوابق پزشکی و داروهای مصرفی خود به پزشک تزریق ژل خود نداده و پس از اتمام تزریق ژل دچار مشکلاتی خواهند شد. لطفا به سلامتی خود اهمیت داده و تمامی موضوعات را با پزشک خود با اشتراک بگذارید.

دستورالعمل های متذکر شده از جانب پزشکان به صلاح خود شما بوده زیرا با انجام آنها دوران نقاهت هرچه سریعتر تمام شده و خیلی زود به فعالیت های روزانه و محل کار خود باز خواهید گشت.

همواره به یاد داشته باشید که تجربیات هر فرد با فردی دیگر متفاوت بوده و نکات موجود در این مقاله نباید جایگزین دستورالعمل های پزشکتان شود. زیرا وی از نوع پرکننده پوستی و واکنش های بدن شما مطلع خواهد بود.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

دوران نقاهت ناشی از تزریق ژل به شما کمک کرده تا هرچه سریعتر بهبود یافته و به روال عادی زندگی خود بازگردید. همچنین موجب به حداقل رساندن عوارض جانبی filler injection خواهد شد.

زمان دوران نقاهت برای هر بیمار و هر نوع پرکننده تزریقی متفاوت خواهد بود. خبر خوش این است که پس از اتمام تزریق فیلر شما شاهد نتایج فوری خواهید بود اما با این حال به طور کلی پیشنهاد می شود که تا 24 ساعت پس از filler injection از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید تا تورم و کبودی به حداقل برسد.

مشاهده مطلب
چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق فیلر زیر چشم

 

بیشتر شرایط و عوارض جانبی را می توان با کمپرس یخ و سرد کردن محل تزریق شده از بین برد اما برخی از عوارض جانبی نیاز به درمان تهاجمی تر و یا دارو خواهند داشت.

پیشنهاد می شود قبل از شروع درمان های خود، درباره دوران نقاهت خود برنامه ریزی نمایید.

ماندگاری یک پرکننده پوستی به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت اما به طور کلی می توان انتظار داشت که پرکننده های پوستی تزریق شده از 6 ماه تا 9 ماه ماندگاری داشته و پس از آن نیازمند جلسات بیشتر و تزریق ژل مجدد خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع