تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چقدر درد دارد؟

تزریق بوتاکس چقدر درد دارد؟

با گذشت زمان و افزایش سن علائم و نشانه هایی در چهره و صورت فرد به وجود می آید که سبب پیر به نظر رسیدن شخص خواهد شد و یا در برخی موارد ممکن است اسکار و جای زخمی در چهره یا هر ناحیه از بدن شخص باقی بماند که همه این موارد سبب زشتی ناخوشآیند بودن چهره شخص برای فرد مخاطب می باشد.

تزریق بوتاکس چقدر درد دارد

 

به همین علت اکثر افراد دارای موارد فوق به دنبال راهکار های برای از بین بردن و محو چنین آثار و علائمی از روی صورت خود می باشند. روش های متعددی برای این هدف در بین اقداماتی که برای زیبایی مورد انجام قرار می گیرد وجود دارد که به جرات می توان پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین آن را تزریق بوتاکس به نواحی مورد نظر نام برد.

 

آیا تزریق بوتاکس درد دارد ؟

تزریق بوتاکس در دهه ی اخیر بسیار محبوب و پر طرفدار بوده و افراد زیادی در سراسر دنیا از این روش برای رفع نیاز های خود و ایجاد برخی تغییرات در چهره خود استفاده کرده اند.

به طور کلی بوتاکس یک نوع سم به نام بوتولونیوم می باشد که توسط یک باکتری تولید می شود و از آن به طور کنترل شده و در دوز های بسیار کوچک برای ایجاد تغییرات دلخواه استفاده می شود.

 

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

 

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افرادی که قصد انجام تزریق بوتاکس را دارند به وجود می آید و ممکن است برای افرادی که از احساس درد هراس دارند مهم بوده و ذهن آن ها را درگیر خود کند این است که آیا تزریق بوتاکس به نواحی مختلف از جمله صورت دارای درد می باشد و یا موجب احساس ناراحتی در شخص می شود یا خیر.

به طور کلی انجام عمل تزریق بوتاکس برای هیچ فردی دارای فرایند و مراحل سخت و دشوار نمی باشد و تنها در چند دقیقه عمل تزریق به طور کامل به اتمام می رسد و برای هیچ فرد مراجعه کننده ای درد ندارد و فرد می تواند بدون هیچ نگرانی و هراس از درد آن را انجام دهد. فقط ممکن اس بعد از تزریق فرد کمی احساس سرگیجه یا حالت تهوع داشته باشد که این موارد طبیعی است.

در هر صورت تنها موردی که افراد باید از آن دوری کنند، ترس، استرس و تلقین درد می باشد، در بیشتر موارد متقاضی با تلقین به خود استرس،نگرانی را دوچندان می کنند، اما باید گفت این نگرانی ها کاملا اشتباه است، بهتر است برای کاهش استرس و نگرانی ها اطلاعات خود را افزایش دهید.

البته لازم به ذکر است که تنها با انجام برخی اقدامات که در قسمت زیر به توضیح آن پرداخته شده است، تزریق بوتاکس برای شخص مراجعه کننده هیچ دردی نخواهد داشت که در صورت انجام ندادن آن ممکن است انجام بوتاکس برای هر فردی آزار دهنده و سخت باشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه راهکاری برای کاهش درد ناشی از تزریق بوتاکس وجود دارد ؟

قطعا هیچ فردی دوست ندارد که در حین انجام تزریق بوتاکس دچار احساس درد و ناراحتی شود و تمایل دارد که عمل تزریق بدون هیچ احساس دردی و در آرامش و راحتی انجام شود. به همین منظور معمولا پزشکان پیش از انجام تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر از یک داروی بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن آن ناحیه استفاده می نمایند.

 

چه راهکاری برای کاهش درد ناشی از تزریق بوتاکس وجود دارد؟

 

طبق اصول انجام عمل تزریق بوتاکس پزشک باید پیش از انجام تزریق، نقاط و نواحی مورد نیاز برای تزریق را مشخص نموده و پس از آن نواحی هدف را با تزریق یک داروی بی حس کننده به طور کامل بی حس کند تا بیمار هیچ گونه احساسی از آن ناحیه نداشته باشد. معمولا بی حس شدن ناحیه هدف تنها چند دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن بیمار برای تزریق بوتاکس آماده می باشد.

انجام این اقدامات به این منظور می باشد که به دلیل استفاده از سرنگ های مخصوص برای تزریق ممکن است احساس سوزش یا دردی برای بیمار به وجود بیاید. پزشک برای انجام تزریق بوتاکس مجبور به استفاده از سرنگ بوده و باید داروی بوتاکس را در زیر پوست و در ناحیه مورد نظر تزریق کند و همین موضوع سبب سوزش و درد در ناحیه خواهد شد که با تزریق بی حس کننده به طور کامل رفع می شود.

به علاوه تکنیک، روش های تزریق، مهارت و تجربه پزشک مسلما در حاصل نتیجه و کاهش درد تاثیر مثبتی خواهد داشت، هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد بهتر می تواند تزریق بوتاکس را کنترل کند.

همچنین رعایت توصیه های پزشک قبل از انجام بوتاکس و همچنین انجام مواردی بعد از انجام بوتاکس باعث می شود احتمال عوارض و درد کاهش پیدا کند.

در حال حاضر، در مورد علت سردردهای خفیف یا شدید بعد از تزریق بوتاکس هیچ نظریه ای دقیقی وجود ندارد. بعضی از این نظریه های عبارتند از: بیش از حد انقباض عضلات خاص صورت،خطای تکنیکی مانند ضربه زدن به استخوان پیشانی هنگام تزریق و ناخالصی احتمالی در یک دسته خاص از مواد تزریقی بوتاکس.

اگر در حین تزریق بوتاکس دچار سردرد خفیف شدید، می توانید آن را با داروهای مسکن OTC درمان کنید. این باید باعث شود که طی چند ساعت یا حداکثر چند روز این درد ها ناپدید شوند. اگر شما یکی از 1 درصد افرادی هستید که دچار سردرد شدید می شوید و سردرد شما به داروهای OTC پاسخ نمی دهد، برای تشخیص و همچنین برخی از توصیه های درمانی به پزشک مراجعه کنید.

در هر صورت، باید تصمیم بگیرید که آیا رفع چین و چروک با بوتاکس ارزش واکنش فیزیکی بدن شما به آن را دارد یا خیر. مصرف داروی بدون درد (OTC) برای سردرد مانند استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (Advil)مناسب است.

در تزریقات بعدی خود دوز تزریقی بوتاکس را کاهش دهید و امتحان کنید که آیا سردرد شما از این مورد می باشد یا خیر، همچنین برای اجتناب از عوارض یا حساسیت و آلرژی بوتاکس، به طور کلی به جای بوتاکس به ویژه botulinum toxin  و Myobloc (rima botulin toxin)  از روش دیگر استفاده می شود.

به طور کلی در صورت حساسیت به سم بوتولینوم، یا اگر بدن فرد متقاضی در مناطقی که دارو به آن تزریق شود حساسیت نشان دهد، نباید  Myobloc را دریافت کنید.

به این دلیل که Myobloc از پلاسمای انسانی اهدا شده ساخته شده است و ممکن است حاوی ویروس یا سایر عوامل عفونی باشد. پلاسمای اهدا شده برای کاهش خطر آلودگی آزمایش و درمان می شود، اما هنوز هم احتمال کمی وجود دارد که بتواند بیماری را منتقل کند.

سم بوتولینوم موجود در مواد تزریقی بوتاکس می تواند به مناطق دیگر بدن از محل تزریق آن گسترش یابد. این اتفاق می تواند عوارض جانبی جدی برای زندگی ایجاد کند. پس بهتر است از پزشک خود در مورد هرگونه خطر احتمالی سؤال کنید.

همچنین اگر مشکلاتی مانند صدای خشن، افتادگی پلک، مشکلات بینایی، ضعف شدید عضلات، تاری دید، مشکل بینایی، درد قفسه سینه، سر درد، دهان خشک،درد در محل تزریق، از دست دادن کنترل مثانه یا مشکل در تنفس، در صحبت کردن یا بلعیدن غذا مشکل دارید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید. برخی از این تأثیرات ممکن است تا چند هفته پس از تزریق سم بوتولینوم ایجاد شود.

 

آیا در حین تزریق بوتاکس از بیهوشی یا بی حسی استفاده می شود ؟

در بسیاری از عمل ها و اقداماتی که برای زیبایی و یا حتی درمان مورد استفاده قرار می گیرد از دارو هایی از قبیل داروی بی هوشی و همچنین داروی بی حس کننده برای احساس راحتی بیمار مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر بیمار کار را برای پزشک نیز بسیار راحت و آسان می کند.

 

آیا در حین تزریق بوتاکس از بیهوشی یا بی حسی استفاده می شود؟

 

البته درست است که استفاده از دارو های بی حس کننده و همچنین بی هوشی برای بدن شخص دارای عوارض جانبی می باشد، اما گاهی لازم است برای رسیدن به هدف و خواسته خود برخی مضرات و دشواری ها را نیز تحمل نمود.

معمولا از دارو های بی هوشی برای عمل هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار سنگین بوده و یا دارای درد بسیار می باشد و تحمل آن برای شخص دشوار است. لذا برای اقداماتی نظیر تزریق بوتاکس تنها درد مختصر و یک احساس سوزش سطحی در پوست را دارد و نیازی به استفاده از داروی بی هوشی نمی باشد و تنها تزریق یک داروی بی حس کننده موضعی می تواند کافی باشد.

البته برای افرادی که دوست ندارند از داروی بی حس کننده برای آن ها استفاده شود نیز می توانند تزریق بوتاکس را بدون تزریق بی حس کننده نیز انجام دهند؛ زیرا تنها در حین وارد کردن سرنگ به داخل پوست احساس درد و سوزش وجود دارد و این درد برای برخی افراد به سادگی قابل تحمل است.

تزریق بسیار سریع است و با داشتن یک پزشک متخصص آموزش دیده ، ممکن است حتی هنگام وقوع آنها متوجه آن نشوید.

به این دلیل که سرنگ های مخصوص بوتاکس با سوزن های ظریف،کوتاه و ریز دردی را به متقاضی منتقل نمی کند در واقع ، آنها تقریباً به اندازه سوزنی هستند که افراد دیابتی برای خود تزریق انسولین از آن استفاده می کنند. در واقع بسیاری از افراد به دلیل ترس از سوزن یا خاطرات بد از دریافت واکسن ، درد را با Botox® مرتبط می کنند.

 

آیا بیمار پس از اتمام تزریق بوتاکس نیز درد حس خواهد کرد ؟

انجام عمل تزریق بوتاکس یک عمل سرپایی و ساده تنها در عرض چند دقیقه به طور کامل انجام می گیرد و نیازی به هیچ بستری و همچنین مراقبت های بعد از تزریق خاصی نمی باشد و تنها چند نکته ساده و عمومی برای کنترل درد و همچنین نتیجه گیری و بدست آوردن نتایج مثبت از بوتاکس می باشد.

 

آیا بیمار پس از اتمام تزریق بوتاکس نیز درد حس خواهد کرد؟

 

شاید برای اکثر افراد متقاضی این نگرانی وجود داشته باشد که آیا پس از تزریق بوتاکس ممکن است احساس درد و ناراحتی در نواحی تزریق شده باقی به وجود بیاید؛ اما به جرات می توان گفت که پس از انجام تزریق بوتاکس هیچ گونه دردی در نواحی صورت به وجود نخواهد آمد.

اما ناگفته نماند که پس از تزریق بوتاکس (Botox injection) از جمله عوارض جانبی که در شخص ممکن است به وجود آید احساس درد در حین لمس ناحیه تزریق شده می باشد که معمولا همراه با التهاب آن ناحیه بروز می کند. این عوارض طبیعی محسوب می شود و نگرانی از این بابت برای شخص وجود نخواهد داشت.

برای رفع این درد و التهاب در ناحیه تزریق شده که ممکن است در برخی از افراد بروز یابد یک راهکار ساده و آسان موجود می باشد که هر شخصی می تواند آن را انجام دهد استفاده از کمپرس سرد می باشد. بیمار می تواند پس از خروج از کلینیک و بازگشت به منزل از یک کمپرس سرد برای این نواحی استفاده کند و آن را به طور مرتب بر روی نواحی هدف بگذارد تا باعث رفع درد و التهاب شود.

همچنین سعی کنید از حرکت و دویدن زیاد پس از تزریق بوتاکس خودداری کنید و بهتر است رانندگی تا منزل را به افراد دیگری واگذار کنید و زمان زیادی را داخل ماشین نباشید تا احساس سر درد پیدا نکنید.همچنین در بعضی موارد سردرد با حالت تهوع همراه است که معمولا طبیعی است و با مراقبت های لازم درد آن خفیف تر می شود.

همچنین لازم به ذکر است بوتاکس فقط چروک های صورت شما را  محو نمی کند بلکه در FDA تصویب شده است که بوتاکس تاثیر مثبتی بر کاهش درد بیماران سردرد، میگرن یا اختلال TMJ دارد. در واقع می توان گفت بوتاکس در مواردی درد را نیز کاهش داده و خاصیت درمانی دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان