چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خندهPosted by On اکتبر 18, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

تزریق ژل یکی از رایج ترین درمان های زیبایی برای رفع چین و چروک و خطوط به وجود آمده در صورت، حاصل از افزایش سن است؛ اما انجام filler injection هم مانند دیگر  موارد ممکن است برخی عوارض و خطرات ناشی را به دنبال داشته باشد.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از انجام تزریق ژل پرکننده در نواحی مانند خط خنده حتما درباره ی عوارض، مشکلات و چگونگی درمان آنها آگاهی لازم را پیدا کنید، تا بتوانید از بروز آنها جلوگیری کنید و درمان بدون خطری را داشته باشید.

 

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

 

البته باید قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده مواردی را که باعث می شود که احتمال ایجاد عوارض و خطرات ناشی از انجام تزریق ژل کاهش پیدا کند را هم رعایت کنید.

داشتن آمادگی لازم قبل از انجام تزریق ژل و رعایت نکات قبل و بعد از انجام درمان زیبایی از مهم ترین مواردی هستند که به کاهش احتمال ایجاد عوارض و خطرات filler injection کمک می کنند.

اما در صورتی که شما آمادگی لازم برای انجام تزریق ژل های پرکننده را نداشته باشید و قبل و بعد از انجام درمان زیبایی filler injection نکات مراقبتی تزریق فیلر را رعایت نکنید ممکن است بعد از انجام filler injection با برخی از عوارض و خطرات آن مواجه شوید.

نه تنها رعایت  نکات گفته شده باعث بروز برخی از عوارض و خطرات ناشی از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی می شود، بلکه حتی زمینه لازم را برای بروز خطرات جدی تر و غیر قابل درمان هم فراهم می کند.

حتی در برخی موارد هم می تواند به تشدید عوارض موقتی ایجاد شده مانند کبودی و تورم که معمولا بعد از انجام اکثر تزریق ژل های پوستی مشاهده می شود، و بهبود نیافتن عوارض ایجاد شده هم کمک کند.

مشاهده مطلب
نحوه شستن صورت پس از تزریق ژل لب

 

آیا ژل خط خنده گلوله گلوله میشود

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا بدانید که filler injection چگونه انجام می شود. در درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی از ژل های مختلفی برای انجام درمان استفاده می شود. این ژل های پرکننده اغلب از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید ساخته شده اند.

هر یک از این ژل ها در طی درمان زیبایی با توجه به مواد سازنده آنها تاثیرات متفاوتی بر روی پوست می گذارند. به همین دلیل معمولا از هر نوع ژل پرکننده برای درمان یک ناحیه از بدن استفاده می شود.

 

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

 

در تزریق ژل در ناحیه خط خنده معمولا پزشکان متخصص زیبایی از ژل پرکننده حاوی هیالورونیک اسید برای تزریق استفاده می کنند. البته ممکن است پزشک متخصص زیبایی با توجه به عمق و اندازه خط خنده ایجاد شده شما ژل پرکننده دیگری را برای رسیدن به نتیجه بهتر استفاده کند.

در ابتدا پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل، ماده بی حسی را در ناحیه تحت درمان تزریق می کند. سپس با توجه به اندازه سطح ناحیه تحت درمان، ژل پرکننده را به مقدار مورد نیاز تزریق می کند.

اندازه مواد تزریق شده در درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به این دلیل که اگر ژل پرکننده به مقدار کمتری از مقدار مورد نیاز تزریق شود ممکن است شما نتوانید نتیجه دلخواه خود را از انجام تزریق فیلر گیرید.

اما اگر مقدار ژل پرکننده تزریق شده در طی درمان زیبایی از مقدار مورد نیاز بیشتر باشد، ممکن است شما با مشکلاتی مانند گلوله گلوله شدن مواد تزریق شده در زیر پوست ناحیه تحت درمان زیبایی تزریق فیلر مواجه شوید.

 

آیا گلوله شدن ژل خط خنده خطرناک است؟

همانطور که گفته شد گلوله گلوله شدن ژل پرکننده پوستی تزریق شده بر اثر تزریق مقدار نادرست و بیش از حد فیلر های پرکننده در درمان زیبایی تزریق ژل اتفاق می افتد.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به لب و جذابیت چهره

در صورتی که مقدار بیش از حد نیازی از ژل های پرکننده در ناحیه ای تزریق شود، ممکن است در زیر پوست بعد از ایجاد گلوله گلوله، شروع به حرکت  بکند و به بافت و قسمت های اطراف ناحیه تحت درمان زیبایی برود.

 

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

 

همانطور که میدانید ژل های مورد استفاده در تزریق ژل علاوه بر پرکنندگی تاثیرات دیگری هم در هنگام تزریق فیلر بر روی پوست و سلول های بدن میگذارند؛ بنابراین با حرکت مواد تزریق شده بیش از اندازه، ژل های پرکننده ممکن است باعث تاثیر گذاری و آسیب به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان شود.

در این صورت تاثیر گذاری ژل های پرکننده تزریق شده به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان ممکن است باعث ایجاد مشکلات غیر قابل درمان مانند نابینایی شود. در پایین به برخی از این مشکلات حاصل از تزریق بیش از حد ژل اشاره شده است.

 • عفونت
 • نشت پرکننده از طریق محل تزریق و اطراف محل تزریق که ممکن است نیاز به برداشتن جراحی داشته باشد
 • گرانولوم که نوعی واکنش التهابی به پرکننده است
 • آسیب عروق خونی
 • نابینایی که با تزریق پرکننده به شریان ایجاد می شود، جریان خون به چشم را مسدود می کند
 • مرگ بافت، به دلیل مسدود شدن جریان خون

 

پیشگیری و کنترل گلوله شدن ژل خط خنده

همانطور که گفته شد ممکن است در برخی موارد گلوله گلوله شدن ژل های پرکننده در زیر پوست بعد از انجام درمان زیبایی تزریق ژل برای شخص تحت درمان خطرناک باشد و باعث ایجاد خطرات غیر قابل درمان شود.

بنابراین اگر قصد انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی را دارید لازم است مواردی را که باعث کنترل و پیشگیری گلوله گلوله شدن ژل ها می شوند را رعایت کنید تا از خطرات و عوارض بعد از انجام تزریق در امان بمانید.

مشاهده مطلب
بهترین ژل تزریقی صورت چیست ؟

 

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

 

یکی از مواردی که در پیشگیری گلوله گلوله شدن ژل های پرکننده بعد از انجام درمان زیبایی filler injection تاثیر گذار است، درست انجام شدن درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی است.

در واقع اگر شما فردی را برای انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی خود انتخاب کنید که با تجربه و متخصص باشد می داند که چه میزان ژل پرکننده برای تزریق فیلر شما مناسب است و به اندازه برای شما تزریق می کند.

در این صورت می توانید از گلوله شدن ژل تزریق شده بعد از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده جلوگیری کنید. برخی نکات مراقبتی هم برای قبل و بعد از انجام filler injection وجود دارد که می تواند به کنترل و پیشگیری گلوله شدن ژل کمک کند.

 • بعد از انجام تزریق فیلر پرکننده ناحیه تحت درمان زیبایی را لمس نکنید.
 • به ناحیه مورد نظر فشاری وارد نکنید و آن را مالش ندهید.
 • بعد از انجام filler injection منطقه تحت درمان را نشویید.
 • از نوشیدن مشروبات الکلی به مدت 24 ساعت قبل از انجام تزریق خودداری کنید.
 • به مدت 14 روز بعد از انجام تزریق ژل پرکننده از هر نوع ساییدگی صورت، میکرودرم یا ماساژ جلوگیری کنید.
 • بلافاصله پس از درمان زیبایی خود اقدام به آرایش نکنید.
 • سعی کنید 1-2 ساعت اول بعد از انجام درمان زیبایی از عضلات تزریق شده استفاده کنید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat