1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. دلایل سفتی و گلوله شدن ژل خط خنده – معرفی درمان قطعی

دلایل سفتی و گلوله شدن ژل خط خنده – معرفی درمان قطعی

درمان گلوله شدن ژل خط خنده

تزریق ژل یکی از رایج‌ترین درمان‌های زیبایی برای رفع چین و چروک و خطوط به وجود آمده در صورت، ناشی از افزایش سن یا عدم مراقبت از پوست است. اما انجام تزریق فیلر مانند دیگر عمل‌های زیبایی، ممکن است برخی عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از انجام تزریق ژل خط خنده حتما درباره‌ عوارض، مشکلات و چگونگی درمان آن‌ها آگاهی لازم را پیدا کنید تا بتوانید از بروز آن‌ها جلوگیری کنید و درمان بدون خطری را داشته باشید.

اینفوگرافیک چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

یکی از این عارضه‌ها، گلوله شدن ژل خط خنده است که بنابه بدلایلی رخ می‌دهد. البته بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که بعد از تزریق فیلر، به دلیل وجود کبودی‌ها و تورم در هفته‌ اول، افراد احساس می‌کنند که در قسمت تزریق شده توده‌ای قرار دارد و این موضوع به شدت باعث نگرانی افراد خواهد شد. اما جای هیچگونه نگرانی نیست و بروز تورم و کبودی بعد از تزریق، عادی است و تا آخر هفته فروکش می‌کند. اما اگر این توده بعد از یک هفته فروکش نکرد، یعنی متخصص برای شما تزریق فیلر را به درستی انجام نداده و باعث شده است که ژل تزریق شده در آن قسمت سفت شده و گلوله گلوله شود.

مطالب بیشتر: تورم بعد از ژل خط لبخند

دلایل سفتی و گلوله شدن ژل خط خنده
ناگفته نماند که این مشکل بعد از تزریق ژل می‌تواند به دلیل عدم رعایت نکات مهم توسط خود فرد رخ بدهد. البته باید قبل از تزریق فیلر، مواردی را که باعث می‌شوند احتمال ایجاد عوارض و خطرات ناشی از تزریق ژل کاهش پیدا کند، رعایت کنید. داشتن آمادگی لازم قبل از انجام تزریق ژل و رعایت نکات قبل و بعد از انجام درمان زیبایی، از مهم‌ترین مواردی هستند که به کاهش احتمال ایجاد عوارض و خطرات تزریق ژل کمک می‌کنند.

در صورتی که شما آمادگی لازم برای تزریق را نداشته باشید و قبل و بعد از آن  نکات مراقبتی تزریق فیلر را رعایت نکنید، ممکن است بعد از انجام تزریق ژل با برخی از عوارض و خطرات آن مواجه شوید. برای مثال ممکن است شما دارویی را مصرف نمایید که برای تزریق ژل مناسب نیست. در این صورت باید حدود ۲ تا ۳ هفته از مصرف این دارو را خودداری کنید تا بدن شما آماده‌ دریافت ژل باشد.

عدم رعایت توصیه‌های مراقبتی قبل از شروع به کار، نه تنها باعث بروز برخی از عوارض و خطرات ناشی از تزریق می‌شود، بلکه حتی زمینه لازم را برای بروز خطرات جدی‌تر و غیر قابل درمان هم فراهم می‌کند. حتی در برخی موارد هم می‌تواند به تشدید عوارض موقتی ایجاد شده مانند کبودی و تورم که معمولا بعد از انجام اکثر تزریق ژل‌های پوستی مشاهده می‌شود، منجر شوند. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی ورم‌ها و کبودی‌ها و گلوله شدن ژل خط لبخند باید در عرض ۱ ماه به طور کامل فروکش کنند و هیچ اثری از آن‌ها باقی نماند. در صورتی که ۱ ماه از درمان گذشته و احساس می‌کنید که در جای تزریق ژل سفت شدگی و یا کبودی و ورم وجود دارد باید با پزشک متخصص تماس گرفته و موضوع را با او در میان بگذارید و در صورت نیاز به مطب یا کلینیک زیبایی مربوطه مراجعه نمایید.

مطالب بیشتر: آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد ؟

چرا گلوله شدن ژل اتفاق می‌افتد؟
 1. عدم استفاده از برند‌های معتبر
 2. عدم مهارت متخصص در تزریق ژل و تعیین میزان ژل مورد نیاز
 3. عدم رعایت نکات مراقبتی در دوران نقاهت
راهکار‌های پیشگیری از گلوله شدن ژل در دوره نقاهت
 1. به محل تزریق فشار وارد نکنید.
 2.  تا چند ساعت اول دراز نکشید.
 3.  حداقل به مدت یک هفته به محیط‌های گرم نروید.
 4.  به مدت یک هفته در زمان خواب سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
درمان گلوله شدن ژل

 

 1. استفاده از کمپرس یخ
 2. ماساژ درمانی برای پخش شدن ژل
 3. و در نهایت تخلیه ژل
عواقب گلوله شدن فیلر خط خنده
 1. عفونت‌های بافتی
 2. آسیب به عروق خونی
 3. مسدود شدن رگ‌های خونی و در نتیجه بروز مشکلاتی همانند سکته قلبی

مطالب بیشتر: لیفت نخ خط لبخند

چگونه ژل خط خنده را تخلیه کنیم ؟

برخی اوقات زیبایی‌جویان عزیز از ژل تزریق شده به خط خنده خود بنا به دلایل مختلفی چون عدم تقارن دو سمت صورت، بروز عفونت، گلوله شدن مواد زیرپوست و … احساس نارضایتی کرده و تصمیم به تخلیه ژل خط خنده می‌نمایند، حال سوال اینجاست که آیا چنین امکانی وجود دارد یا نه ؟

پاسخ مثبت است و بسته به برند و نوع ژل مورد استفاده و نیز میزان ماده مصرفی روش‌های مختلفی برای تخلیه ژل وجود دارد. اولا اینکه اثر این ژل‌ها موقتی است و شما می‌توانید با صبر و تحمل به مدت چند ماه به طور خودبخود از شر ژل تزریق شده به خط خنده خود خلاص شوید. در صورتی که عوارض ایجاد شده در حدی باشد که امکان صبرکردن وجود نداشته باشد می‌توان چند روش زیر را بدین منظور انجام داد:

 1. تخلیه ژل‌های رقیق تزریق شده با کمک سوزن
 2. استفاده از روش آنزیم درمانی، بدین ترتیب که برخی از ژل‌ها به ویژه ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید را می‌توان با استفاده ار تزریق آنزیم حل کننده این ماده یعنی هیالورونیک اسید تخلیه و به عبارتی از بین برد و از بدن دفع کرد.
 3. گاها برای از بین بردن ژل یا عفونت‌های موجود در محل به صورت داخل ضایعه‌ای داروی مورد نیاز را تزریق کرده و مشکل را برطرف می‌کنند.
 4. در مواردی که از ژل‌های سفت و سختی چون سیلیکول استفاده شده باشد شاید چاره‌ای جزء جراحی و تخلیه ژل وجود نداشته باشد.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود شما زیبایی‌جویان گرامی اطلاعات دقیق ژل مورد استفاده برای خط خنده خود را از پزشک خود جویا شوید و حتی ترجیحا بهتر است شناسنامه‌ای حاوی اطلاعاتی چون برند ژل تزریقی، زمان تزریق، میزان تزریق از پزشک یا کلینیک محل تزریق خود دریافت نمایید.

آیا ژل خط خنده گلوله گلوله میشود؟

آیا ژل خط خنده گلوله گلوله میشود؟

همانطور که می‌دانید لبخند باعث می‌شود چهره‌ فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسد اما ایجاد خط لبخند در کنار لب‌ها برای بسیاری از افراد زجر‌آور بوده و به مرور زمان نشان دهنده‌ بالا رفتن سن می‌باشد. در دنیای زیبایی و مد، رفع خطوط و چین و چروک خط لبخند بسیار فراگیر بوده و تمامی افراد برای بازگرداندن جوانی به چهره‌ خود، به تزریق ژل در قسمت خط لبخند روی می‌آورند. با تزریق فیلر، چهره‌ها بسیار شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسند و این باعث می‌شود افراد با اعتماد به نفس بالاتری در جامعه حضور داشته باشند، سن عددی خود را فراموش کرده و خود را جوان‌تر و سرزنده‌تر حس کنند. اما گاهی تزریق ژل در برخی از افراد مشکل‌ساز می‌شود. این مشکل به صورت‌های مختلف خود را نشان می‌دهد. حال به بررسی سوال برخی از افراد خواهیم پرداخت که می‌پرسند آیا ژل خط خنده نیز گلوله گلوله می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا بدانید که تزریق ژل چگونه انجام می‌شود. در درمان زیبایی تزریق فیلر، از ژل‌های مختلفی استفاده می‌شود. این ژل‌ها اغلب از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند.

هر یک از این ژل‌ها با توجه به مواد سازنده موجود در خود، تاثیرات متفاوتی بر روی پوست می‌گذارند. به همین دلیل معمولا از هر نوع ژل پرکننده برای درمان یک ناحیه از بدن استفاده می‌شود. در تزریق ژل در ناحیه خط خنده، معمولا پزشکان متخصص زیبایی از ژل پرکننده حاوی هیالورونیک اسید برای تزریق استفاده می‌کنند.

در ابتدا پزشک متخصص زیبایی قبل از تزریق ژل، ماده بی‌حسی را در ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند. سپس با توجه به اندازه سطح ناحیه تحت درمان، ژل را به مقدار مورد نیاز تزریق می‌کند. تعیین مقدار فیلر برای تزریق، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به این دلیل که اگر ژل کمتر از مقدار مورد نیاز تزریق شود، ممکن است شما نتوانید نتیجه دلخواه خود را از این عمل زیبایی به دست بیاروید و اگر مقدار ژل تزریق شده از مقدار مورد نیاز بیشتر باشد، ممکن است شما با مشکلاتی مانند گلوله شده ژل خط لبخند مواجه شوید. بهتر است به این نکته توجه کنید که این مشکل، خود را ۱ ماه بعد از تزریق ژل نمایان می‌کند و گلوله‌های ایجاد شده از تورم و کبودی در اول کار عادی بوده و کم کم فروکش می‌کند.

مطالب بیشتر: تزریق ژل خط خنده

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چگونگی درمان گلوله شدن ژل خط خنده

آیا گلوله شدن ژل خط خنده خطرناک است؟

همانطور که گفته شد گلوله گلوله شدن ژل خط خنده یا هر قسمت دیگری از پوست، بر اثر تزریق مقدار نادرست و بیش از حد فیلر‌ها در زمان تزریق اتفاق می‌افتد. در صورتی که مقدار ژل تزریق شده بیش از حد نیاز باشد، ممکن است در زیر پوست بعد از ایجاد گلوله گلوله، شروع به حرکت کرده و به بافت و قسمت‌های اطراف ناحیه تحت درمان برود. همانطور که می‌دانید ژل‌های مورد استفاده در تزریق فیلر، علاوه بر خاصیت پرکنندگی، تاثیرات دیگری هم بر روی پوست و سلول‌های بدن می‌گذارند. بنابراین با حرکت مواد تزریق شده بیش از اندازه، ژل‌ها ممکن است باعث تاثیر‌گذاری و آسیب به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان شوند. در این صورت تاثیر‌گذاری ژل‌ها به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان، ممکن است باعث ایجاد مشکلات غیر قابل درمان مانند نابینایی شود. در پایین به برخی از این مشکلات حاصل از تزریق بیش از حد ژل اشاره شده است:

 1. عفونت
 2. نشت فیلر از محل تزریق به اطراف آن که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد.
 3. گرانولوم که نوعی واکنش التهابی به پرکننده است.
 4. آسیب عروق خونی
 5. نابینایی که با تزریق ژل به شریان ایجاد می‌شود و جریان خون به چشم را مسدود می‌کند.
 6. مرگ بافت به دلیل مسدود شدن جریان خون

مطالب بیشتر: سفت شدن ژل لب

نشانه های گلوله شدن ژل تزریقی

نشانه ها و علت گلوله شدن ژل تزریقی

هنگامی که با توده‌ های سفت بعد از تزریق ژل در خط لبخند مواجه شدید بهتر است نگران نباشید و با خونسردی کامل نکات زیر را به درستی بر روی محل اعمال نمایید:

 1. به صورت نرم و آرام بر روی خط لبخند یعنی محل تزریق فیلر، کمپرس یخ قرار دهید.
 2. توده‌ ایجاد شده را به هیچ عنوان محکم فشار ندهید و یا لمس نکنید زیرا این کار باعث می‌شود توده حساس شود.
 3. مطمئن شوید که این توده تورم نیست و ژل سفت و گلوله شده می‌باشد.
 4. در صورتی که تا ۲ هفته این گلوله رفع نشد باید با پزشک معالج خود تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید. این وظیفه‌ پزشک است که این توده و ورم را تشخیص دهد و سپس به درمان بپردازد.

بهتر است بدانید توده‌های ایجاد شده بعد از درمان به ۲ صورت می‌باشد:

 • توده‌ای نرم

این توده دقیقا بعد از درمان به دلیل ته‌نشین شدن ژل صورت تشکیل شده و پزشک با ماساژ مخصوص آن را رفع می‌کند.

 • توده‌ای سفت و حساس

نشان دهنده‌ حساسیت و آلرژی شما به ژل می‌باشد و با مراجعه به پزشک و تجویز استروئید، این توده نیز به راحتی از بین می‌رود.

ناگفته نماند که در صورت عدم رفع این توده باید دوباره با پزشک خود در ارتباط باشید تا این مشکل در صورت نرم شدن ژل، با ماساژ حل شده و در غیر این صورت داروی دیگری برای رفع این ژل تجویز می‌شود.

پیشگیری و کنترل گلوله شدن ژل خط خنده

پیشگیری و کنترل گلوله شدن ژل خط خنده

همانطور که گفته شد ممکن است در برخی موارد گلوله شدن ژل خط لبخند برای شخص تحت درمان خطرناک باشد و باعث ایجاد خطرات غیر قابل درمان شود. بنابراین اگر قصد انجام تزریق ژل‌ را دارید لازم است مواردی را که باعث کنترل و پیشگیری گلوله گلوله شدن فیلر خط خنده می‌شوند را رعایت کنید تا از خطرات و عوارض بعد از انجام تزریق در ‌امان بمانید:

 1. یکی از مواردی که در پیشگیری از گلوله گلوله شدن ژل‌ها بعد از تزریق تاثیر‌گذار خواهد بود، درست انجام شدن درمان است. در واقع اگر شما متخصصی را انتخاب کنید که باتجربه و حرفه‌ای باشد می‌داند که چه میزان ژل برای تزریق به خط خنده شما مناسب است و به اندازه برای شما تزریق می‌کند. در این صورت می‌توانید از گلوله شدن ژل تزریق شده به خط خنده جلوگیری کنید.
 2. بعد از انجام تزریق فیلر، ناحیه تحت درمان زیبایی را لمس نکنید.
 3. به ناحیه مورد نظر فشاری وارد نکرده و آن را مالش ندهید.
 4. بعد از انجام filler injection ،منطقه تحت درمان را نشویید.
 5. از نوشیدن مشروبات الکلی به مدت ۲۴ ساعت قبل از انجام تزریق خودداری کنید.
 6. به مدت ۱۴ روز بعد از انجام تزریق ژل، از هر نوع اصلاح صورت، میکرودرم یا ماساژ پرهیز کنید.
 7. بلافاصله پس از درمان زیبایی خود اقدام به آرایش نکنید.

در حالت کلی تاکید ما به شما این است که برای بدست آوردن زیبایی، فریب کلینیک‌های ارزان قیمت و بی‌نام و نشان را نخورید و برای زیبایی خود هزینه کنید تا علاوه بر زیبایی، به راحتی بتوانید سلامتی خود را نیز حفظ نمایید. در صورتی که کوچکترین اشتباهی در کار رخ بدهد و یا از ژل‌های بی‌کیفیت استفاده شود ممکن است حتی عضله‌های صورت به طور کلی فلج شده و زیبایی شما را برای همیشه از بین ببرد. انتخاب کلینیک زیبایی معتبر یکی از مهم‌ترین وظایف شما قبل از شروع درمان می‌باشد.

مطالب بیشتر: روش های از بین بردن خط لبخند

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام بنده در ابتدای سالجاری تزریق فیلر در ناحیه خط خنده داشتم و در خرداد ماه هم بنابر وصعیت صورتم و صلاحدید پزشک در ناحیه خط خنده راست دز بیشتری تزریق شد و همه چیز خوب بود بدون عفونت و ورم اما درابتدای شهریور ماه به دنبال حساسیت چشمی که خارش و سوزش بود چشم راستم و ناحیه خط خنده راست در ساعات اولیه صبح و بعد از بیدار شدن از خواب بسیار متورم‌میشه با پزشکم مشاوره داشتم که ایشون مصرف قرص تلفست ۱۸۰ ،پماد بتمتازون و کمپرس گرم رو تا سه روز تجویز کردن که بی فایده بود و همین طور دررناحیه راست صورتم شقیقه ،گونه بینی و گوش احساس درد دارم و مخاظ بینی سمت راستم هم دچار گرفتگی شده، آیافیلر حرکت کرده متاسفانه این اواخر به علت حساسیتی که روی این موضوع دارم این قسمت رو زیاد لمس کردم و همین طور در طول روز میزان تحرکم بالاست و فعالیتهای ورزشی هم دارم خواهش می کمم راهنمایی بفرمایید آیا فیلر حرکت کرده علی رغم اینکه ماهیت این فیلر ها جاذب هست .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed