1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. چه مدت طول می کشد تا ورم تزریق ژل به خط لبخند کاهش یابد؟

چه مدت طول می کشد تا ورم تزریق ژل به خط لبخند کاهش یابد؟

تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند

با اینکه خندیدن و لبخند زدن از زیبایی‌های زندگی هستند اما با گذشت زمان باعث ایجاد خطی در کنار دهان شده و به مرور زمان به یکی از دلایل پیرتر نشان دادن چهره‌ شما تبدیل می‌شود. خطوط لبخند که به عنوان خطوط خنده هم شناخته می‌شوند به دلیل حرکت مکرر لب‌ها و صورت در دو طرف دهان ایجاد می‌شوند. کسانی که لاغر و مسن هستند با توجه به اینکه چربی زیادی در صورت ندارند، حرکت مکرر لبخند باعث ایجاد چین و چروک دائمی در صورت شده و با افزایش سن خود را بیشتر نشان می‌دهد. اما تزریق ژل به خط لبخند یکی از پرکاربرد‌ترین روش‌ها برای درمان این خطوط می‌باشد. این ژل‌ها نقش چربی زیر پوست را بازی کرده و به پوست حجم می‌دهند.

اینفوگرافیک تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند

همچنین موادی در این ژل‌ها وجود دارد که به شادابی پوست کمک می‌کنند. پر‌کننده‌ها انواع مختلفی دارند و به چند دسته‌ی دائم، نیمه دائم و موقت تقسیم می‌شوند اما با توجه به مزیت‌هایی که پر‌کننده‌های موقت دارند، طرفداران بسیاری دارند. عمل تزریق فیلر خط لبخند دقیقا برای رفع همین دغدغه به وجود آمده است. اما آیا تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند وجود دارد؟  تزریق ژل خط لبخند یا همان خط خنده یکی از پرطرفدارترین و بیشترین عمل‌های زیبایی در سرتاسر دنیا است که توجه مخاطبان و علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. در این مقاله به ورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

نحوه تزریق ژل به خط لبخند

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید:

مراحل انجام تزریق ژل برای خطوط لبخند

حرفه، مهارت و مشاوره‌ متخصص همراه با مجهز بودن کلینیک، نقش بسیار مهمی بر کیفیت عمل‌های زیبایی دارد. در اولین قدم بعد از مراجعه به کلینیک یک جلسه‌ مشاوره با پزشک برگزار می‌شود که در این جلسه باید تمامی سوالات، نگرانی‌ها، انتظارات و همچنین شرایطی که وجود دارد را با پزشک خود در میان بگذارید تا با توجه به انتظارات و شرایط شما ژل پرکننده انتخاب شده و تزریق انجام شود. قابل ذکر است که در مراکز معتبر قبل از تزریق ژل با استفاده از روش‌هایی حساسیت بدن شما نسبت به این ژل تست شده و در صورت نبود مشکلی تزریق انجام می‌شود.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

راهنمای مراحل تزریق فیلر برای خطوط لبخند

یکی از بهترین موادی که در انتقال ژل خط لبخند استفاده می‌شود، پرکننده‌های پوستی حاوی اسید هیالورونیک است. این ماده باعث شادابی، رفع چین و چروک، آبرسانی و… می‌گردد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد به همین دلیل با بدن سازگار بوده و با تزریق این ژل، بدن هیچگونه واکنش آلرژیکی نسبت به این ژل نشان نمی‌دهد. همچنین ذکر این نکته بسیار ضروری است که علاوه بر مصرف ماده مناسب و باکیفیت برای عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده، تکنیک و حرفه‌ متخصص در تزریق ژل نیز بسیار مهم و حیاتی است. متخصص زیبایی با توجه به مهارت خود می‌بایست ژل را در نواحی مناسب تزریق نماید. همچنین وجود یک کلینیک مناسب و با امکانات در امر عمل زیبایی می‌تواند نقش چشمگیری در نتیجه نهایی کار داشته باشد. این نکته خیلی مهم است که با نهایت توجه و دقت، کلینیک زیبایی خود را انتخاب کنید که تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند و سایر عوارض رخ ندهد.

این روش یک درمان سرپایی است و طی چند دقیقه انجام می‌شود در نتیجه از بیهوشی استفاده نخواهد شد. اما برای این که شما دردی حس نکنید و تزریق برای شما آسان‌تر شود، پزشک شما با یک بی‌حسی موضعی این درمان را انجام می‌دهد.

 تزریق ژل خط لبخند
مراحل۱. اولین قدم بعد از مراجعه به کلینیک، داشتن یک جلسه‌ مشاوره با پزشک است. در این مرحله تمامی جنبه‌های مورد نیاز کار بررسی می‌شود.

۲. دومین قدم آماده کردن بیمار با اعمال استریلیزاسیون و بی‌حسی برای شروع عملیات تزریق می‌باشد.

۳. سومین قدم که مرحله اصلی و آخر محسوب می‌شود تزریق ژل به خط لبخند با سرنگ مخصوص توسط پزشک متخصص است.

مزایا۱. از بین بردن خطوط ناشی از لبخند

۲. جوانسازی پوست

۳. افزایش زیبایی چهره

۴. عدم نیاز به بیهوشی

۵. کاملا غیر تهاجمی

۶. امکان تکرار مجدد

معایب۱. در صورت  استفاده درست از منابع و مواد مناسب و باکیفیت، معایب چشمگیری نخواهد داشت.

۲. ورم بعد از تزریق فیلر به خط لبخند، کبودی و قرمزی عوارضی موقت و طبیعی هستند که بعد از مدتی بهبود می‌یابند.

دوره نقاهتبه دلیل کاملا غیر تهاجمی بودن دوره نقاهت خاصی نداشته و بعد از اتمام تزریق بدون مشکل خاص جسمی می‌توان به انجام فعالیت‌های روزمره خود مشغول شد.
ماندگاریتزریق ژل خط لبخند روشی همیشگی نبوده و بسته به نوع ژل و مراقبت مراجعه‌کننده می‌تواند بین ۶ ماه تا ۲ سال متفاوت باشد.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق ژل در تهران

عوارض جانبی و تورم ناشی از تزریق ژل

هر امر زیبایی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد که با توجه مهارت متخصص، استفاده درست از منابع و مواد مناسب و باکیفیت، قابل پیشگیری است. تزریق فیلر خط لبخند نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که گفته شد تزریق ژل هممانند سایر روش‌ها دارای عوارضی هر چند ناچیز است و از جمله این عوارض می‌توان به ورم بعد از تزریق فیلر به خط لبخند، کبودی و قرمزی اشاره کرد که عوارضی موقت بوده و بعد از مدتی بهبود می‌یابند. اگر چه که این عوارض طبیعی، ناچیز و نگران‌کننده نیستند اما در صورت رعایت نکردن نکات تزریق و در صورت داشتن حساسیت به این مواد، ممکن است که عوارض جدی‌تری را به همراه داشته باشد. همچنین استفاده‌ از یک سری دارو‌های رقیق کننده‌ خون قبل از تزریق می‌تواند عوارض را تشدید نماید. به همین دلیل شما باید با مشورت پزشک متخصص خود نسبت به قطع یا ادامه آن‌ها اقدام کنید.

عوارض جانبی تزریق فیلر خط خنده

به طور مثال مصرف دارو‌هایی مانند آسپرین و یا وارفارین که اثرات رقیق‌کنندگی بر خون دارند باید چند روز قبل از عمل و تا چند مدت بعد از آن قطع شوند. مواردی مانند کبودی، تورم، قرمزی و… از عوارض‌های طبیعی و غیر قابل نگران کننده برای تزریق ژل خط لبخند هستند. این عوارض خود به خود از بین ‌می‌روند اما در صورتی که روند بهبودی طولانی‌تر شد، شما می‌توانید این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و از او بخواهید با پیشنهاد دارو‌هایی به روند بهبودی سرعت بخشد.
شما می‌توانید با انجام دستورات متخصص و مشاور خود، میزان این عوارض را به کمترین حد خود برسانید و ورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند به وجود نیاید.

مطالب بیشتر: تزریق زل به شقیقه ها

بعد از انجام تزریق ممکن است پزشک شما برای پخش شدن یکسان ژل زیر پوست این نواحی را به آرامی ماساژ دهد اما از آنجایی که فشار آوردن به این نواحی باعث جذب زودتر ژل توسط بدن و از بین رفتن اثر آن می‌شود، توصیه می‌شود بعد از انجام تزریق تا جایی که ممکن است از دست زدن به ناحیه‌ مورد نظر تا چند روز خودداری کنید. همچنین هنگام خواب نیز با رعایت نکاتی که پزشک توصیه می‌کند و نخوابیدن روی صورت، از فشار آمدن به این نواحی جلوگیری نمایید تا این ژل زیر پوست شما تثبیت شود. همانطور که گفتیم تزریق ژل دارای نکات و قواعد خاصی است و انجام ندادن این نکات، عوارض خطرناکی را به دنبال دارد. بنابراین توصیه می‌شود از تزریق خودسرانه‌ این ژل خودداری کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

روش های جلوگیری از تورم حاصل از تزریق ژل خط لبخند

راهکارهای جلوگیری و کاهش تورم تزریق ژل خط لبخند

تزریق ژل خط لبخند آنقدر پرطرفدار است که افراد بدون توجه به هیچ موردی و تنها با شنیدن مزایای آن، خواهان انجام این عمل می‌باشند. شما با رعایت مواردی ساده می‌توانید اثرات بعد از عمل را به حداقل‌ برسانید. برای جلوگیری و کاهش تورم تزریق ژل خط خنده تنها کافی است مواردی را رعایت کنید که در زندگی عادی نیر باعث حفظ سلامتی، شادابی، سرزندگی و جوان‌تر کردن شما خواهد شد:

 1. خوردن سبزیجات و میوه‌های تازه
 2. نوشیدن آب کافی
 3. بالا نگهداشتن سر
 4. بالاتر بودن سر نسبت به بدن در هنگام خواب تا مدت معلوم
 5. استفاده از قرص‌های آنتی هیستامین
 6. خودداری از فعالیت‌های سنگین تا مدت معلوم
 7. لمس نکردن محل تزریق و فشار نیاوردن به آن
 8. نرفتن در آفتاب در روزهای اولیه تزریق

با همین چند نکته ساده می‌توانید اثرات تورم بعد از عمل تزریق فیلر خط لبخند را به حداقل برسانید. مهارت متخصص حرف اول را می‌زند. یعنی متخصص با تزریق درست ژل در اطراف دهان و خطوط خنده می‌تواند باعث جلوگیری از ورم پس از تزریق ژل به خط لبخند شود. به عبارت دیگر انتخاب متخصص و کلینیک مناسب نیز می‌تواند بر کاهش تورم و اثرات بعد از عمل موثر باشد.

هزینه تزریق ژل خط لبخند

هزینه ی عمل تزریق ژل خط لبخند چقدر است ؟

در ارتباط با قیمت تزریق ژل خط لبخند اطلاعات دقیقی در دست نیست چون هزینه‌ آن به مواردی مانند جنس و کیفیت ماده‌ مورد استفاده، مهارت متخصص و همچنین امکانات و تجهیزات کلینیک بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین تصمیم‌ها می‌تواند انتخاب متخصص و کلینیک خوب باشد؛ زیرا در تزریق ژل خط لبخند، علاوه بر استفاده از مواد مناسب و باکیفیت، حضور یک متخصص ماهر می‌تواند شما را به یقین برساند که مدت زمان بیشتری و همچنین با کیفیت‌ بالاتری، نتیجه تزریق ژل شما باقی می‌ماند و به تعداد جلسات ترمیم کمتری نیاز خواهد شد. البته ذکر این نکته بسیار ضروی است که میزان ماده‌ تزریق شده به میزان عمیق بودن خط لبخند فرد بستگی دارد و در انتقال ژل خط لبخند متخصص میزان عمق خط لبخند را بررسی می‌کند. بسیاری از این خطوط سطحی می‌باشند و نیازی به تزریق بیش از حد فیلر نیست. این مورد خیلی ضروری است که متخصص درک درستی از میزان ژل مورد نیاز داشته باشد تا نه تنها مشکلی ایجاد نشود بلکه فرد از اثرات عالی و بی‌نظیر تزریق ژل شگفت‌زده گردد.

با توجه به گستردگی، راحتی و تاثیرات زیبای تزریق ژل خط لبخند، به جرات می‌توان گفت عمل زیبایی تزریق فیلر، از پرطرفدار‌ترین عمل‌های زیبایی است. خانم‌ها و آقایانی که بیشتر در معرض دید هستند و آن‌هایی که به دلایل متفاوتی خط لبخند دارند، با استفاده از این عمل زیبایی شاهد رشد چشمگیر افزایش اعتماد به نفس خود خواهند بود. وجود خط خنده دلیلی بر پیری نیست و خیلی از افراد جوان نیز دچار این خط خنده‌ مزاحم بر روی صورت خود هستند. گاهی اوقات این خط خنده حتی می‌تواند ارثی باشد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

همچنین این نکته را در نظر بگیرید هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اکیدا ضامن کیفیت بالا، معتبر بودن مرکز درمانی و مجهز بودن کلینیک نیست. پس هنگام انتخاب کلینیک دقت کنید که به یک کلینیک معتبر با کادر درمانی حرفه‌ای مراجعه نمایید. تزریق ژل خط لبخند به وجود آمده است تا شما را با دنیای زیباتر شدن و خاص‌تر شدن آشنا کند و تمام مشکلات شما را به روشی اصولی و علمی حل نماید. با توجه به این که مراکز معتبر با در نظر گرفتن تمامی شرایط با استفاده از یک پر‌کننده‌ استاندارد و مناسب و همچنین با رعایت تمامی نکات، تزریق را انجام می‌دهند و خطرات و عوارض ناشی از تزریق را به حداقل رسانده و سلامت شما را در کنار زیبایی تضمین می‌کنند. به همین دلیل مهم‌ترین نکته در رسیدن به یک درمان کارآمد، انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص است. خط لبخند یک چروک بسیار شایع است و فقط در افراد مسن رخ نمی‌دهد و در صورت برخی جوانان نیز دیده می‌شود. اما این چین و چروک‌ها به راحتی با انتقال ژل از بین ‌می‌روند و زیبایی و شادابی را به صورت شما باز می‌گردانند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed