تزریق ژل

تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند

3.2/5 - (4 امتیاز)

با اینکه خندیدن و لبخند زدن از زیبایی‌های زندگی هستند اما با گذشت زمان باعث ایجاد خطی در کنار دهان شده و به مرور زمان به یکی از دلایل پیرتر نشان دادن چهره‌ شما تبدیل می‌شود. خطوط لبخند که به عنوان خطوط خنده هم شناخته می‌شوند به دلیل حرکت مکرر لب‌ها و صورت در دو طرف دهان ایجاد می‌شوند. کسانی که لاغر و مسن هستند با توجه به اینکه چربی زیادی در صورت ندارند، حرکت مکرر لبخند باعث ایجاد چین و چروک دائمی در صورت شده و با افزایش سن خود را بیشتر نشان می‌دهد. اما تزریق ژل به خط لبخند یکی از پرکاربرد‌ترین روش‌ها برای درمان این خطوط می‌باشد. این ژل‌ها نقش چربی زیر پوست را بازی کرده و به پوست حجم می‌دهند.

اینفوگرافیک تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند

همچنین موادی در این ژل‌ها وجود دارد که به شادابی پوست کمک می‌کنند. پر‌کننده‌ها انواع مختلفی دارند و به چند دسته‌ی دائم، نیمه دائم و موقت تقسیم می‌شوند اما با توجه به مزیت‌هایی که پر‌کننده‌های موقت دارند، طرفداران بسیاری دارند. عمل تزریق فیلر خط لبخند دقیقا برای رفع همین دغدغه به وجود آمده است. اما آیا تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند وجود دارد؟  تزریق ژل خط لبخند یا همان خط خنده یكی از پرطرفدارترین و بیشترین عمل‌های زیبایی در سرتاسر دنیا است كه توجه مخاطبان و علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب كرده است. در این مقاله به ورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

تزریق ژل به خط لبخند

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید:

مراحل انجام تزريق ژل براي خطوط لبخند

حرفه، مهارت و مشاوره‌ متخصص همراه با مجهز بودن كلینیك، نقش بسیار مهمی بر کیفیت عمل‌های زیبایی دارد. در اولین قدم بعد از مراجعه به کلینیک یک جلسه‌ مشاوره با پزشک برگزار می‌شود که در این جلسه باید تمامی سوالات، نگرانی‌ها، انتظارات و همچنین شرایطی که وجود دارد را با پزشک خود در میان بگذارید تا با توجه به انتظارات و شرایط شما ژل پرکننده انتخاب شده و تزریق انجام شود. قابل ذکر است که در مراکز معتبر قبل از تزریق ژل با استفاده از روش‌هایی حساسیت بدن شما نسبت به این ژل تست شده و در صورت نبود مشکلی تزریق انجام می‌شود.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

مراحل انجام تزریق ژل برای خطوط لبخند

یكی از بهترین موادی كه در انتقال ژل خط لبخند استفاده می‌شود، پركننده‌های پوستی حاوی اسید هیالورونیك است. این ماده باعث شادابی، رفع چین و چروك، آبرسانی و… می‌گردد. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد به همین دلیل با بدن سازگار بوده و با تزریق این ژل، بدن هیچگونه واکنش آلرژیکی نسبت به این ژل نشان نمی‌دهد. همچنین ذكر این نكته بسیار ضروری است كه علاوه بر مصرف ماده مناسب و باكیفیت برای عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده، تكنیك و حرفه‌ متخصص در تزریق ژل نیز بسیار مهم و حیاتی است. متخصص زیبایی با توجه به مهارت خود می‌بایست ژل را در نواحی مناسب تزریق نماید. همچنین وجود یك كلینیك مناسب و با امكانات در امر عمل زیبایی می‌تواند نقش چشمگیری در نتیجه نهایی کار داشته باشد. این نكته خیلی مهم است كه با نهایت توجه و دقت، كلینیك زیبایی خود را انتخاب كنید که تورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند و سایر عوارض رخ ندهد.

این روش یک درمان سرپایی است و طی چند دقیقه انجام می‌شود در نتیجه از بیهوشی استفاده نخواهد شد. اما برای این که شما دردی حس نکنید و تزریق برای شما آسان‌تر شود، پزشک شما با یک بی‌حسی موضعی این درمان را انجام می‌دهد.

  تزریق ژل خط لبخند
مراحل 1. اولین قدم بعد از مراجعه به کلینیک، داشتن یک جلسه‌ مشاوره با پزشک است. در این مرحله تمامی جنبه‌های مورد نیاز کار بررسی می‌شود.

2. دومین قدم آماده کردن بیمار با اعمال استریلیزاسیون و بی‌حسی برای شروع عملیات تزریق می‌باشد.

3. سومین قدم که مرحله اصلی و آخر محسوب می‌شود تزریق ژل به خط لبخند با سرنگ مخصوص توسط پزشک متخصص است.

مزایا 1. از بین بردن خطوط ناشی از لبخند

2. جوانسازی پوست

3. افزایش زیبایی چهره

4. عدم نیاز به بیهوشی

5. کاملا غیر تهاجمی

6. امکان تکرار مجدد

معایب 1. در صورت  استفاده درست از منابع و مواد مناسب و باكیفیت، معایب چشمگیری نخواهد داشت.

2. ورم بعد از تزریق فیلر به خط لبخند، کبودی و قرمزی عوارضی موقت و طبیعی هستند که بعد از مدتی بهبود می‌یابند.

دوره نقاهت به دلیل کاملا غیر تهاجمی بودن دوره نقاهت خاصی نداشته و بعد از اتمام تزریق بدون مشکل خاص جسمی می‌توان به انجام فعالیت‌های روزمره خود مشغول شد.
ماندگاری تزریق ژل خط لبخند روشی همیشگی نبوده و بسته به نوع ژل و مراقبت مراجعه‌کننده می‌تواند بین ۶ ماه تا ۲ سال متفاوت باشد.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق ژل در تهران

عوارض جانبي و تورم ناشي از تزريق ژل

هر عملی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد كه با توجه مهارت متخصص، استفاده درست از منابع و مواد مناسب و باكیفیت، قابل پیشگیری است. تزریق فیلر خط لبخند نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که گفته شد تزریق ژل هممانند سایر روش‌ها دارای عوارضی هر چند ناچیز است و از جمله این عوارض می‌توان به ورم بعد از تزریق فیلر به خط لبخند، کبودی و قرمزی اشاره کرد که عوارضی موقت بوده و بعد از مدتی بهبود می‌یابند. اگر چه که این عوارض طبیعی، ناچیز و نگران‌کننده نیستند اما در صورت رعایت نکردن نکات تزریق و در صورت داشتن حساسیت به این مواد، ممکن است که عوارض جدی‌تری را به همراه داشته باشد. همچنین استفاده‌ از یك سری دارو‌های رقیق كننده‌ خون قبل از تزریق می‌تواند عوارض را تشدید نماید. به همین دلیل شما باید با مشورت پزشك متخصص خود نسبت به قطع یا ادامه آن‌ها اقدام كنید.

به طور مثال مصرف دارو‌هایی مانند آسپرین و یا وارفارین كه اثرات رقیق‌كنندگی بر خون دارند باید چند روز قبل از عمل و تا چند مدت بعد از آن قطع شوند. مواردی مانند كبودی، تورم، قرمزی و… از عوارض‌های طبیعی و غیر قابل نگران کننده برای تزریق ژل خط لبخند هستند. این عوارض خود به خود از بین ‌می‌روند اما در صورتی که روند بهبودی طولانی‌تر شد، شما می‌توانید این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته و از او بخواهید با پیشنهاد دارو‌هایی به روند بهبودی سرعت بخشد.
شما می‌توانید با انجام دستورات متخصص و مشاور خود، میزان این عوارض را به كمترین حد خود برسانید و ورم بعد از تزریق ژل به خط لبخند به وجود نیاید.

مطالب بیشتر: تزریق زل به شقیقه ها

بعد از انجام تزریق ممکن است پزشک شما برای پخش شدن یکسان ژل زیر پوست این نواحی را به آرامی ماساژ دهد اما از آنجایی که فشار آوردن به این نواحی باعث جذب زودتر ژل توسط بدن و از بین رفتن اثر آن می‌شود، توصیه می‌شود بعد از انجام تزریق تا جایی که ممکن است از دست زدن به ناحیه‌ مورد نظر تا چند روز خودداری کنید. همچنین هنگام خواب نیز با رعایت نکاتی که پزشک توصیه می‌کند و نخوابیدن روی صورت، از فشار آمدن به این نواحی جلوگیری نمایید تا این ژل زیر پوست شما تثبیت شود. همانطور که گفتیم تزریق ژل دارای نکات و قواعد خاصی است و انجام ندادن این نکات، عوارض خطرناکی را به دنبال دارد. بنابراین توصیه می‌شود از تزریق خودسرانه‌ این ژل خودداری کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

راهکارهای جلوگیری و کاهش تورم تزریق ژل خط لبخندراهكارهای جلوگيری و كاهش تورم تزريق ژل خط لبخند

تزریق ژل خط لبخند آنقدر پرطرفدار است كه افراد بدون توجه به هیچ موردی و تنها با شنیدن مزایای آن، خواهان انجام این عمل می‌باشند. شما با رعایت مواردی ساده می‌توانید اثرات بعد از عمل را به حداقل‌ برسانید. برای جلوگیری و كاهش تورم تزریق ژل خط خنده تنها كافی است مواردی را رعایت كنید كه در زندگی عادی نیر باعث حفظ سلامتی، شادابی، سرزندگی و جوان‌تر كردن شما خواهد شد:

  1. خوردن سبزیجات و میوه‌های تازه
  2. نوشیدن آب کافی
  3. بالا نگهداشتن سر
  4. بالاتر بودن سر نسبت به بدن در هنگام خواب تا مدت معلوم
  5. استفاده از قرص‌های آنتی هیستامین
  6. خودداری از فعالیت‌های سنگین تا مدت معلوم
  7. لمس نکردن محل تزریق و فشار نیاوردن به آن
  8. نرفتن در آفتاب در روزهای اولیه تزریق

با همین چند نکته ساده می‌توانید اثرات تورم بعد از عمل تزریق فیلر خط لبخند را به حداقل برسانید. مهارت متخصص حرف اول را می‌زند. یعنی متخصص با تزریق درست ژل در اطراف دهان و خطوط خنده می‌تواند باعث جلوگیری از ورم پس از تزریق ژل به خط لبخند شود. به عبارت دیگر انتخاب متخصص و کلینیک مناسب نیز می‌تواند بر كاهش تورم و اثرات بعد از عمل موثر باشد.

هزينه ی عمل تزريق ژل خط لبخند چقدر است ؟

در ارتباط با قیمت تزریق ژل خط لبخند اطلاعات دقیقی در دست نیست چون هزینه‌ آن به مواردی مانند جنس و كیفیت ماده‌ مورد استفاده، مهارت متخصص و همچنین امكانات و تجهیزات كلینیك بستگی دارد. یكی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین تصمیم‌ها می‌تواند انتخاب متخصص و كلینیک خوب باشد؛ زیرا در تزریق ژل خط لبخند، علاوه بر استفاده از مواد مناسب و باكیفیت، حضور یک متخصص ماهر می‌تواند شما را به یقین برساند كه مدت زمان بیشتری و همچنین با كیفیت‌ بالاتری، نتیجه تزریق ژل شما باقی می‌ماند و به تعداد جلسات ترمیم کمتری نیاز خواهد شد. البته ذكر این نكته بسیار ضروی است كه میزان ماده‌ تزریق شده به میزان عمیق بودن خط لبخند فرد بستگی دارد و در انتقال ژل خط لبخند متخصص میزان عمق خط لبخند را بررسی می‌كند. بسیاری از این خطوط سطحی می‌باشند و نیازی به تزریق بیش از حد فیلر نیست. این مورد خیلی ضروری است كه متخصص درک درستی از میزان ژل مورد نیاز داشته باشد تا نه تنها مشكلی ایجاد نشود بلکه فرد از اثرات عالی و بی‌نظیر تزریق ژل شگفت‌زده گردد.

با توجه به گستردگی، راحتی و تاثیرات زیبای تزریق ژل خط لبخند، به جرات می‌توان گفت عمل زیبایی تزریق فیلر، از پرطرفدار‌ترین عمل‌های زیبایی است. خانم‌ها و آقایانی كه بیشتر در معرض دید هستند و آن‌هایی كه به دلایل متفاوتی خط لبخند دارند، با استفاده از این عمل زیبایی شاهد رشد چشمگیر افزایش اعتماد به نفس خود خواهند بود. وجود خط خنده دلیلی بر پیری نیست و خیلی از افراد جوان نیز دچار این خط خنده‌ مزاحم بر روی صورت خود هستند. گاهی اوقات این خط خنده حتی می‌تواند ارثی باشد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

همچنین این نکته را در نظر بگیرید هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید اکیدا ضامن کیفیت بالا، معتبر بودن مرکز درمانی و مجهز بودن کلینیک نیست. پس هنگام انتخاب کلینیک دقت کنید که به یک کلینیک معتبر با کادر درمانی حرفه‌ای مراجعه نمایید. تزریق ژل خط لبخند به وجود آمده است تا شما را با دنیای زیباتر شدن و خاص‌تر شدن آشنا كند و تمام مشكلات شما را به روشی اصولی و علمی حل نماید. با توجه به این که مراکز معتبر با در نظر گرفتن تمامی شرایط با استفاده از یک پر‌کننده‌ استاندارد و مناسب و همچنین با رعایت تمامی نکات، تزریق را انجام می‌دهند و خطرات و عوارض ناشی از تزریق را به حداقل رسانده و سلامت شما را در کنار زیبایی تضمین می‌کنند. به همین دلیل مهم‌ترین نکته در رسیدن به یک درمان کارآمد، انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص است. خط لبخند یک چروک بسیار شایع است و فقط در افراد مسن رخ نمی‌دهد و در صورت برخی جوانان نیز دیده می‌شود. اما این چین و چروک‌ها به راحتی با انتقال ژل از بین ‌می‌روند و زیبایی و شادابی را به صورت شما باز می‌گردانند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *