اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟Posted by On اکتبر 10, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

بعد از تزریق ژل به خط خنده لازم است که فرد یک سری اقدامات را جهت بهبودی کامل به انجام برساند. در واقع تزریق ژل نیازمند مراقبت های ویژه ای است و فرد باید این توصیه های پزشکی را به طور کامل رعایت نماید. در صورتی که مراقبت های لازم پس از Filler injection انجام نشود ممکن است که تزریق ژل شما را به نتیجه ی دلخواه نرساند.

 

اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چیست

 

تمامی اقدامات لازم به منظور مراقبت پس از تزریق ژل توسط پزشک و یا پرستار در جلسه ی مشاوره ای که قبل از Filler injection برگزار می شود به شما گفته می شود و لازم است که آنها را خاطر سپرده و یا یادداشت نمایید تا پس از تزریق ژل به آنها عمل نمایید.

اما در این مقاله سعی کرده ایم که برخی از نکات ضروری را که پس از تزریق ژل باید به آنها عمل کنید را بیان کرده و اطلاعاتی مفید در اختیار شما قرار دهیم.

 

اقدامات موثر بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از تزریق ژل به خط خنده ممکن است که قرمزی، تورم، حساسیت و یا خارش در ناحیه ی تحت درمان وجود داشته باشد که این‌گونه عوارض در Filler injection طبیعی هستند و جای نگرانی در مورد آنها وجود ندارد.

اینگونه عوارض، عوارضی کوتاه مدت بوده که به طور کلی پس از یک الی دو روز از بین می روند و در صورتی که از بین نرفتند لازم است که فرد به کلینیک زیبایی مراجعه کرده و پزشک را در جریان این عوارض بگذارد.

در ضمن تورم اولیه پس از Filler injection ممکن است که بیشتر از دو روز طول کشیده و در برخی بیماران این امر تا یک هفته ادامه داشته باشد و این بدین معنی است که پس از تزریق ژل نتیجه ی نهایی حاصل نمی شود و فرد باید به مدت 2 الی 4 هفته به منظور مشاهده ی نتایج نهایی صبر کند.

مشاهده مطلب
آیا زاویه سازی صورت با تزریق ژل امکان پذیر است ؟

 

اقدامات موثر بعد از تزریق ژل خط خنده

 

در برخی موارد به منظور حرکت نکردن ژل تزریق شده از یک نوار چسب کاغذی استفاده می شود که لازم است فرد به مدت سه روز این نوار کاغذی را بر روی صورت خود نگه داشته و از کندن آن خودداری نماید.

برای روز اول پس از تزریق ژل می توانید از کمپرس یخ در ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید و هر دوساعت یک بار این عمل را به مدت 2 الی 10 دقیقه تکرار نمایید. پس از آن روزانه یک الی دو بار این عمل را انجام دهید. تنها به یاد داشته باشید که از وارد کردن فشار زیاد به این ناحیه خودداری کنید، مگر انکه پزشک شما دستور این کار را داده باشد.

تیلنول و یا داروهای هم گروه آن را می توان برای کاهش درد و ناراحتی پس از Filler injection استفاده نمود. همچنین قرص آرنیکا و یا کرم های آرنیکا را نیز می تواند به منظور کاهش تورم و کبودی نیز استفاده کرد. اما لازم است که قبل از مصرف این داروها حتما پزشک خود را در جریان این امر قرار دهید.

سعی کنید برای خوابیدن از دو بالش استفاده کنید. حتما به پشت بخوابید تا ژل تزریق شده به صورت شما، حرکت نکرده و جابجا نشود.

در ضمن لازم است که از مصرف داروهایی مانند آسپرین خودداری کنید چرا که این دارو سبب خونریزی و کبودی در ناحیه ای که Filler injection در آن صورت گرفته است، می شود.

پس از تزریق ژل از مصرف الکل و دخانیات به مدت 120 ساعت خودداری کنید و سعی کنید که از انجام فعالیت های شدید مانند ورزش پس از تزریق ژل اجتناب نمایید. مصرف مایعات و آب زیاد به شما در تسریع روند بهبودی کمک شایانی می کند.

 

 علت وجود اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چه میتواند باشد؟

هر یک از مراقبت ها و نکاتی که در بالا ذکر کردیم دلیل مختص به خود را دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم لازم است که فرد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما پرهیز نماید ، علت این موضوع آن است که گرما می تواند ساختار فیلر تزریق شده را تغییر دهد و در صورتی که اتفاق رخ دهد ممکن است که عواقب جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد شود.

مشاهده مطلب
بررسی علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل

 

علت وجود اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده چه می تواند باشد

 

یکی دیگر از مراقبت های ذکر شده پس از Filler injection این است که فرد باید از وارد کردن فشار به ناحیه ای که تزریق ژل در آن صورت گرفته است خودداری نماید و علت این امر این است که فشار می تواند ژل تزریق شده را به حرکت درآورده و در نتیجه ظاهری نامناسب برای شما ایجاد کند.

از دیگر موارد منع مصرف الکل و دخانیات است، در صورتی از اینگونه مواد استفاده شود ، موادی مضر وارد جریان خون شده و می تواند برای فردی که به تازگی تزریق ژل را انجام داده است آسیب زا باشد.

در نهایت باید بگوییم که اقدامات بعد از Filler injection بدین جهت انجام می شوند که شما از تزریق ژل نتیجه ی مورد نظر را کسب کنید. بنابراین عمل کردن به این نکات از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که می تواند نتیجه ی تزریق ژل به خط خنده را تغییر دهد.

 

خطراتی که در صورت عدم انجام اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده را تهدید می کند

لازم است که یادآوری کنیم فردی که قصد Filler injection به خط خنده را دارد باید به مدت 7 الی 10 روز قبل از عمل زیبایی تزریق ژل مصرف مواد زیر را قطع کند: آسپرین ، موترین ، ایبوپروفن ، روغن ماهی ، سیر نیاسین ، روغن بذر کتان ، و امگا3. چرا که مصرف این مواد ممکن است سبب کبودی پس از تزریق ژل شود.

همچنین لازم است که فرد پس از تزریق ژل،  بهداشت را در ناحیه ی مورد نظر رعایت کرده و آن را تمیز نگه دارد. این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در صورت عدم رعایت بهداشت ممکن است که این ناحیه دچار عفونت شود. در صورتی که عفونت در این ناحیه رخ دهد Filler injection با مشکل مواجه شده و برای فرد مراجعه کننده خطرناک خواهد بود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به لب و جذابیت چهره

 

خطراتی که در صورت عدم انجام اقدامات بعد از تزریق ژل خط خنده را تهدید می کند

 

همچنین در صورتی که فرد پس از تزریق ژل در محیط های گرمی مانند سونا قرار بگیرد، ممکن است که سبب تغییر در ساختار پرکننده شده و برای فرد خطر آفرین باشد.

همانطور که می‌دانید پرکننده های مورد استفاده در تزریق ژل پس از گذشت مدتی جذب بدن می شوند ، پس لازم است که فرد قبل از اقدام برای تزریق ژل در مورد فیلر انتخابی تحقیق های لازم را به عمل آورد تا این مواد برای او خطرناک نباشد.

از دیگر نکاتی که در Filler injection باید به آن توجه شود این است که قبل از تزریق حتما تست حساسیت نسبت به ژل انجام شود و در صورتی که فرد به این مواد آلرژی دارد نباید تزریق ژل را انجام دهد.

علاوه بر این موضوع در صورتی که پس از تزریق ژل علائمی مانند تنگی نفس و احساس سوزش شدید در ناحیه ی مورد نظر دیده شود لازم است که فرد بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و او را در جریان این مسائل قرار دهد.

در پایان باید بگوییم که علاوه بر همه ی موارد ذکر شده مهارت و تجربه ی پزشک شما در نتیجه ی نهایی تزریق ژل بسیار تاثیرگذار است و در صورتی که فرد مورد نظر در این زمینه آموزش های لازم را ندیده باشد ممکن است به دیگر بافت های صورت بیمار آسیب زده و او را با مشکل مواجه کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat