نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

تزریق ژل یکی از عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی چهره به حساب می‌آید. البته به دلیل اینکه فاقد هرگونه زخم و یا خونریزی است می‌توان آن را در دسته عمل‌های زیبایی غیر تهاجمی قرار داد. با این حال رعایت برخی نکات و موارد مهم بعد از انجام آن تحت عنوان مراقبت‌های بعد از تزریق ژل اهمیت بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن و نتیجه نهایی کار دارد. یکی از این موارد نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل است. برای اینکه افراد بعد از تزریق ژل بتوانند به ظاهر مورد نظر و ایده‌آل خود برسند توصیه می‌شود تا در ۲۴ ساعت اول از دستکاری و اعمال فشار به صورت و نواحی تزریق ژل خودداری کنند؛ زیرا عدم رعایت این مورد می‌تواند تغییر فرم ژل تزریق شده و یا جابه‌جایی آن گردد. این موضوع مشکلاتی مثل عدم تقارن را در پی خواهد داشت از آنجایی که مدل غلط خوابیدن می‌تواند باعث اعمال فشار به صورت و مناطق تزریق ژل شود از بیماران خواسته می‌شود که در روز اول توجه بیشتری به سبک خوابیدن خود داشته باشند. پزشک متخصص بعد از اتمام کار و قبل از ترک کلینیک نحوه صحیح خوابیدن پس از تزریق ژل را به بیماران نشان داده و از آن‌ها می‌خواهد تا در رعایت آن نهایت سعی خود را بکنند. ما نیز در این مقاله به مهم‌ترین نکاتی که رعایت آن‌ها در مورد خواب پس از تزریق ژل توصیه می‌شود پرداخته‌ایم. علاوه بر مطالب آورده شده در این مقاله می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک زیبایی هلیا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از مشاوران ما دریافت کنید.

اینفوگرافیک راهنمای نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید.

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل باید چگونه باشد ؟

پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل، همواره نکات بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند بر بهبود روند درمانی و ترمیمی عمل تاثیر‌گذار بوده و همچنین بر سلامتی فرد نقش داشته باشد. یکی از موارد مهم نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل است. معمولا نکاتی که توسط پزشکان متخصص به افراد گوشزد می‌شود می‌تواند باعث شود که آن‌ها بدون هیچ دغدغه و نگرانی به امور روزمره خود بپردازند. این نکات به نوعی فرآیند را تکمیل می‌کنند و موجب می‌شوند که نتایج حاصل از تزریق ژل ‌ایده‌آل‌تر شوند. به همین خاطر توجه به این نکات از اهمیت زیادی برخوردار است و نقشی تعیین‌کننده در رسیدن به مطلوب‌ترین شرایط دارند. پس از هر عملی چه از نوع ترمیمی چه از نوع درمانی، مردم نیاز به استراحت دارند. در ادامه این مقاله به بررسی نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل می‌پردازیم.

اهمیت رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق فیلر

 

 1. جلوگیری از حرکت و جابجایی ژل و در نتیجه از بین رفتن تقارن صورت
 2. رسیدن به نتیجه دلخواه
 3. جلوگیری از بروز عوارض جانبی همانند عفونت یا حتی التهاب
نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

 

 1. شما تا چند ساعت نباید دراز بکشید.
 2. بعد از آن لازم است به مدت یک هفته طاق باز خوابیده و سر را بالاتر از بدن قرار دهید.
اهمیت رعایت اصول خوابیدن بعد از تزریق فیلر
 1. جلوگیری از جابجایی ژل
 2. جلوگیری از فشار آمدن به محل تزریق
 3. کمک به کاهش عوارض جانبی همانند ورم پوستی

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

استراحت بعد از تزریق ژل

هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که وقتی خواب است، هوشیار بوده و بر حرکات خود آگاهی کامل دارد. وقتی انسان در خواب به سر می‌برد، همواره برخی حرکات را به صورت غیر ارادی انجام خواهد داد. به عنوان مثال ممکن است غلت بزند، بدن خود را لمس کند یا بچرخد و به پهلو بخوابد! شما هیچ نقشی در این حرکات هنگام خواب نخواهید داشت. حال فرض کنید شما در بیداری به دنبال روش‌ها و رعایت نکاتی هستید که بتواند به بهبود نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل شما در دوران نقاهت کمک کند. اما باید بدانید که این نکات در زمان خواب و استراحت نیز مورد نیاز خواهد بود. شما باید بدانید که در هنگام خوابیدن باید چه زاویه و ارتفاعی را حفظ کنید تا لطمه‌ای به نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل وارد نشود.

باید بدانید که در زمان خوابیدن باید به هر نحوی که شده از وارد کردن فشار به محل تزریق خودداری نمایید به طور کلی اگر در هر شرایطی به نقطه تزریق فیلر‌ها فشار وارد شود، احتمال جابجایی آن‌ها وجود خواهد داشت. در نتیجه یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خوابیدن پس از تزریق فیلر به آن توجه کنید، جلوگیری از وارد شدن فشار به این منطقه است. اگر چنین فشاری وارد شود و ژل در صورت شما حرکت کند، نتایج نهایی فرآیند با نتیجه دلخواه شما فاصله بسیار زیادی پیدا خواهد کرد.

استراحت کافی بعد از تزریق فیلر
خوابیدن بر روی محل تزریق می‌تواند فشار بسیار زیادی را به فیلر‌های تزریق شده وارد نماید و همین موضوع می‌تواند کیفیت ژل را کاهش داده و باعث شود نیاز به انجام مجدد عمل زیبایی تزریق ژل داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد خوابیدن پس از تزریق فیلر این است که سر شما در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن قرار داشته باشد. همچنین باید طوری بخوابید که از وارد شدن فشار به محل تزریق خود داری شود و در چند ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق ژل معمولا پیشنهاد می‌شود که دراز نکشید تا در ژل‌های تزریق شده تغییراتی ایجاد نشود. از آنجایی که تزریق ژل برای شما در حالت عمودی صورت گرفته است باید حداقل تا ۴ ساعت این وضعیت را کاملا حفظ کنید تا جلوی جابجا شدن ژل تزریق شده در بدن خود را بگیرید. پس از سپری شدن این زمان، دراز کشیدن و خوابیدن دیگر هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت.

البته داشتن مقداری کبودی و درد و تورم بعد از تزریق ژل کاملا طبیعی بوده و با رعایت نکاتی در مورد استراحت و نحوه درست خوابیدن پس از عمل زیبایی تزریق ژل و همچنین تجویز دارو توسط پزشک، کنترل خواهد شد. استفاده از چند بالش در زیر سر در هفته اول پس از عمل زیبایی تزریق ژل باعث می‌شود تا اطمینان حاصل کنید تمامی ژل‌های تزریق شده در محل درست خود قرار گرفته‌اند. اگر شما فردی هستید که به طور غیر ارادی در خواب تحرک‌های بسیار زیادی دارید بهتر است دور گردن خود چند بالش دیگر قرار دهید تا بتوانید برای تثبیت سر و صورت خود از آن استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث جلوگیری از واکنش‌های غیر ارادی در هنگام خواب شود.

در حقیقت در اولین شب‌های پس از انجام تزریق باید به کمک بالش‌ها سر خود را بالاتر از سایر اعضای بدن قرار دهید و شرایطی را به وجود بیاورید که امکان تکان خوردن بیش از حد شما و خوابیدن روی نقطه تزریق وجود نداشته باشد. این نکته را نیز فراموش نکنید که بدن شما پس از انجام هر گونه فعالیت زیبایی به استراحت کافی نیاز دارد. استراحت کافی و مطلوب موجب می‌شود که دوران بهبودی شما سرعت بیشتری داشته باشد و عوارض جانبی محدود ناشی از تزریق ژل خیلی زود به طور کامل از بین بروند.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به پیشانی

 

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به زیر چشم

مراقبت های قبل و بعد ار تزریق ژل

دستورالعمل های مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل

علاوه بر نکاتی که در مورد استراحت کردن و نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل وجود دارد، باید گفت که موارد دیگری نیز در روند بهبودی شما تاثیر‌گذار خواهد بود. قبل و بعد از انجام عمل تزریق ژل شما باید برخی نکات را رعایت کنید تا به بهترین نحو ممکن بتوانید از نتایج لذت ببرید. نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل وابسته به مراقبت‌هایی است که شما انجام خواهید داد. در واقع اگر شما به توصیه‌های متخصص در دوران نقاهت توجه نکنید باعث خواهد شد که نتایج مورد قبول مشاهده نشود ولی اگر تمامی نکات را با دقت پیگیری نمایید می‌توانید منتظر بهترین نتایج بوده و ماندگاری بیشتری را پس از عمل زیبایی تزریق ژل تجربه نمایید. اگر می‌خواهید نتایج حاصل از تزریق فیلر برای شما در بهترین وضعیت ممکن قرار داشته باشد، رعایت این توصیه‌ها برای شما بسیار مفید و کارساز خواهد بود:

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب روسی

 1. چند هفته قبل و بعد از انجام تزریق ژل از مصرف دارو‌های خاصی مانند مکمل‌های گیاهی، ویتامین‌ها، ایبوپروفن، آسپرین، وافارین، استعمال دخانیات، سیگار کشیدن، روغن کتان و از این قبیل موارد خودداری نمایید.
 2. دارو‌های رقیق‌کننده خون و همچنین استعمال دخانیات، هم عوارض جانبی را تشدید می‌کنند و هم روند رسیدن شما به بهبودی کامل را به تاخیر می‌اندازند. در نتیجه باید از مصرف آن‌ها به مدت دو هفته قبل و بعد از تزریق فیلر پرهیز نمایید. مصرف چنین موادی می‌تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت و خونریزی شود.
 3. در روز‌های اولیه پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل، معمولا استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم پیشنهاد می‌شود. البته باید دقت داشته باشید که استفاده از کمپرس یخ، موجب ایجاد فشار بیش از حد به ناحیه تزریق فیلر نشود. حتی نحوه‌ی خوابیدن نیز یکی از مواردی است که‌ می‌تواند تورم را در کوتاه مدت درمان کند. استفاده از قرص‌ها و کرم‌های ضد التهابی معرفی شده توسط پزشک متخصص می‌تواند تاثیر به‌سزایی در کاهش کبودی و تورم در محل تزریق داشته باشد.
 4. نوشیدن آب کافی به طراوت و شادابی پوست و ماندگاری نتیجه کار کمک خواهد کرد چرا که اگر آب بدن کم شود، اسید هیالورونیک موجود در ژل سریعا جذب بدن شده و نتیجه تزریق ژل خیلی زود از دست خواهد رفت.
 5. همچنین برای جلوگیری از افزایش سرعت جذب ژل توسط بدن حتما باید تا مدتی از فعالیت و ورزش سنگین خودداری کنید.
 6. پس از انجام فرآیند بهتر است تا آنجا که می‌توانید از دست زدن به ناحیه انجام تزریق و همچنین ماساژ دادن این ناحیه خودداری کنید.
 7. همچنین این موضوع بسیار مهم است که از قرار گرفتن در معرض گرما یا سرمای بسیار شدید نیز دوری نمایید. این کار موجب تشدید عوارض جانبی برای شما خواهد شد.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

استراحت در نتایج تزریق تزریق ژل چقدر موثر خواهد بود؟

آیا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل تاثیر گذار خواهد بود ؟

با توجه به تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شد می‌توان گفت که عمل زیبایی تزریق ژل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و برای آن که بتوان نتایج باب میل خود را دریافت کرد بهتر است تمامی این نکات مورد توجه قرار گیرد؛ به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین نکاتی که همواره در مورد رعایت آن پس از عمل زیبایی تزریق ژل بحث می‌شود، نحوه خوابیدن بعد از تزریق فیلر است. استراحت کافی بعد از هر عمل زیبایی به رفع استرس و نگرانی و کاهش اضطراب کمک خواهد کرد. بدن شما برای خو گرفتن به شرایط جدید به استراحت کافی نیاز دارد. البته پس از انجام این فعالیت هیچ مشکلی برای سفر کردن و انجام فعالیت‌های روزمره وجود ندارد اما بهتر است که حداقل برای یک شب به خوبی استراحت کنید. این کار روند ریکاوری شما را جلو می‌اندازد و اوضاع را مطلوب‌تر می‌کند.

به طور کلی باید در طول دوران نقاهت از کم خوابی یا بد خوابی پرهیز نمایید؛ زیرا بر سلامت روحی و جسمی شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. کم خوابی، یک تهدید جدی برای سلامتی عمومی بدن به شمار ‌می‌رود و طراوت و شادابی را از چهره افراد می‌گیرد. در مورد تزریق ژل نیز این موارد وجود دارد. اشتباه در نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل می‌تواند نتایج عمل زیبایی تزریق ژل را به کلی نابود کند.

اگر فرد خواب کافی نداشته باشد اشکالاتی در روند بهبودی و درمان وی به وجود خواهد آمد و اگر روش خوابیدن درست را نداند ممکن است با رفتار‌های غیر ارادی مانند خارش، مالش دادن، غلت زدن و… باعث شود تا به ژل‌های تزریق شده و روند تثبیت آن‌ها آسیب جدی وارد شود. وارد شدن اختلال و آسیب به بافت مورد تزریق ژل می‌تواند باعث شود تا ژل‌ها و فیلر‌های تزریق شده جایگاه خود را از دست دهند و در نتیجه فرد نتایج دلخواه خود را مشاهده نخواهد کرد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل قلبی

اگر پس از تزریق فیلر یک برنامه غذایی سالم را مد نظر قرار دهید و در کنار آن ورزش‌های سبکی مثل پیاده‌روی را به صورت روزانه داشته باشید به طور کلی نشانه‌های افزایش سن را در چهره خود تا حدود زیادی محو خواهید کرد. اگر می‌خواهید بهترین و ‌ایده‌آل‌ترین نتایج را از عمل تزریق ژل دریافت نمایید علاوه بر پیروی از تمامی نکاتی که توسط پزشک متخصص شما گفته می‌شود بهتر است اصلاحاتی را نیز در شیوه زندگی خود مخصوصا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل ایجاد نمایید. این اصلاحات باعث می‌گردد تا از وارد شدن آسیب و ایجاد ناهنجاری برای عمل زیبایی تزریق ژل جلوگیری به عمل آید. شکل صحیح و اصولی خوابیدن به شما کمک می‌کند تا نتایج دلخواه خود را از تزریق ژل به دست بیاورید و درست همانطور به نظر برسید که می‌پسندید.

کلینیک پوست و موی هلیا با استفاده از بهترین برند های حجم دهنده به صورت، آماده ارائه خدمات به شما همراهان گرامی می‌باشد؛ از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ و یا چت آنلاین با مشاورین ما در ارتباط باشید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed