تزریق ژل

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

تزریق ژل یکی از عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی چهره به حساب می‌آید. البته به دلیل اینکه فاقد هرگونه زخم و یا خونریزی است می‌توان آن را در دسته عمل‌های زیبایی غیر تهاجمی قرار داد. با این حال رعایت برخی نکات و موارد مهم بعد از انجام آن تحت عنوان مراقبت‌های بعد از تزریق ژل اهمیت بسیار زیادی در موفقیت آمیز بودن و نتیجه نهایی کار دارد. یکی از این موارد نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل است. برای اینکه افراد بعد از تزریق ژل بتوانند به ظاهر مورد نظر و ایده‌آل خود برسند توصیه می‌شود تا در ۲۴ ساعت اول از دستکاری و اعمال فشار به صورت و نواحی تزریق ژل خودداری کنند. زیرا عدم رعایت این مورد می‌تواند تغییر فرم ژل تزریق شده و یا جابه‌جایی آن گردد.

این موضوع مشکلاتی مثل عدم تقارن را در پی خواهد داشت. از آنجایی که مدل غلط خوابیدن می‌تواند باعث اعمال فشار به صورت و مناطق تزریق ژل شود از بیماران خواسته می‌شود که در روز اول توجه بیشتری به سبک خوابیدن خود داشته باشند. پزشک متخصص بعد از اتمام کار و قبل از ترک کلینیک نحوه صحیح خوابیدن پس از تزریق ژل را به بیماران نشان داده و از آن‌ها می‌خواهد تا در رعایت آن نهایت سعی خود را بکنند. ما نیز در این مقاله به مهم‌ترین نکاتی که رعایت آن‌ها در مورد خواب پس از تزریق ژل توصیه می‌شود پرداخته‌ایم. علاوه بر مطالب آورده شده در این مقاله می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک زیبایی هلیا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از مشاوران ما دریافت کنید.

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل باید چگونه باشد ؟

پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل همواره نکات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند بر بهبود روند درمانی و ترمیمی عمل تاثیر گذار بوده و همچنین بر سلامتی فرد نقش داشته باشد. یکی از موارد مهم نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل است. معمولا نکاتی که توسط پزشکان متخصص به بیماران گوش زد می شود می تواند باعث شود که آن ها بدون هیچ دغدغه و نگرانی به امور روزمره خود بپردازند.

این نکات به نوعی فرآیند را تکمیل می کنند و موجب می شوند که نتایج حاصل از تزریق ژل، ایده آل تر شوند. به همین خاطر توجه به این نکات، از اهمیت زیادی برخوردار است و نقشی تعیین کننده در رسیدن به مطلوب ترین شرایط دارند. پس از هر عملی چه از نوع ترمیمی چه از نوع درمانی مردم نیاز به استراحت دارند. در ادامه این مقاله به نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل می پردازیم.

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که وقتی خواب است هوشیار بوده و بر حرکات خود آگاهی کامل دارد. وقتی انسان در خواب به سر می برد همواره برخی حرکات را به صورت غیر ارادی انجام خواهد داد. به عنوان مثال ممکن است غلت بزند، بدن خود را لمس کند، یا بچرخد و به پهلو بخوابد! شما هیچ نقشی در این حرکات هنگام خواب نخواهید داشت. حال فرض کنید شما در بیداری به دنبال روش ها و رعایت نکاتی هستید که بتواند به بهبود نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل شما در دوران نقاهت کمک کند. این نکات در زمان خواب  و استراحت نیز مورد نیاز خواهد بود. شما باید بدانید که در هنگام خوابیدن باید چه زاویه و ارتفاعی را حفظ کنید تا لطمه ای به نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل وارد نشود.

استراحت و خوابیدن بعد از تزریق ژل

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

باید بدانید که در زمان خوابیدن باید به هر نحوی که شده از وارد کردن فشار به محل تزریق خود داری نمایید. به طور کلی اگر در هر شرایطی به نقطه تزریق فیلر ها فشار وارد شود، احتمال جابجایی آن ها وجود خواهد داشت. در نتیجه یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خوابیدن پس از تزریق فیلر به آن توجه کنید، جلوگیری از وارد شدن فشار به این نقطه است. اگر چنین فشاری وارد شود و ژل در صورت شما حرکت کند، نتایج نهایی فرآیند با نتیجه دلخواه شما فاصله بسیار زیادی پیدا خواهد کرد.

خوابیدن بر روی محل تزریق می تواند فشار بسیار زیادی را به فیلر های تزریق شده وارد نماید و همین موضوع می تواند کیفیت ژل را کاهش داده و باعث شود تا به کلی نتایج نیاز به انجام مجدد عمل زیبایی تزریق ژل داشته باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که می توانید در دوران نقاهت برای خوابیدن استفاده کنید این است که بهتر است سر شما در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن قرار داشته باشد.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل به پیشانی

 

همچنین باید طوری بخوابید که از وارد شدن فشار به محل تزریق خود داری نمایید. در چند ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق ژل معمولا پیشنهاد می شود که دراز نکشید تا در ژل های تزریق شده تغییراتی ایجاد نشود. از آن جایی که تزریق ژل برای شما در حالت عمودی صورت گرفته است، باید حداقل تا 4 ساعت این وضعیت را کاملا حفظ کنید تا جلوی جابجا شدن ژل تزریق شده در بدن خود را بگیرید. پس از سپری شدن این زمان، دراز کشیدن و خوابیدن دیگر هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت.

البته داشتن مقداری کبودی و درد و تورم بعد از تزریق ژل کاملا طبیعی بوده و با رعایت نکاتی در مورد استراحت و نحوه درست خوابیدن پس از عمل زیبایی تزریق ژل و همچنین تجویز دارو توسط پزشک کنترل خواهد شد. استفاده از چند بالش در زیر سر در هفته اول پس از عمل زیبایی تزریق ژل باعث می شود تا اطمینان حاصل کنید تمامی ژل های تزریق شده در محل درست خود قرار گرفته اند. اگر شما فردی هستید که به طور غیر ارادی در خواب تحرک های بسیار زیادی دارید بهتر است دور گردن خود چند بالش دیگر قرار دهید تا بتوانید برای تثبیت سر و صورت خود از آن استفاده کنید. این کار می تواند باعث جلوگیری از واکنش های غیر ارادی در هنگام خواب شود.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

در حقیقت در اولین شب های پس از انجام تزریق، باید به کمک بالش ها سر خود را بالاتر از سایر اعضای بدن حفظ کنید و شرایطی را به وجود بیاورید که امکان تکان خوردن بیش از حد شما و خوابیدن روی نقطه انجام تزریق از بین برود. این نکته را نیز فراموش نکنید که بدن شما پس از انجام هر گونه فعالیت زیبایی به استراحت کافی نیاز دارد. استراحت کافی و مطلوب موجب می شود که دوران بهبودی شما سرعت بیشتری داشته باشد و عوارض جانبی محدود ناشی از تزریق ژل، خیلی زود به طور کامل از بین بروند.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به زیر چشم

دستورالعمل های مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل

علاوه بر نکاتی که در مورد استراحت کردن و نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل وجود دارد، باید گفت که موارد دیگری نیز در روند بهبودی شما تاثیر گذار خواهد بود. قبل و بعد از انجام عمل تزریق ژل شما باید برخی نکات را رعایت کنید تا بهترین نحو ممکن بتوانید از نتایج لذت برده و استفاده کنید. نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل وابسته به مراقبت هایی است که شما انجام خواهید داد. در واقع اگر شما روش ها و نکات درستی را در دوران نقاهت استفاده نکنید باعث خواهد شد که نتایج مورد قبول مشاهده نشود. ولی اگر تمامی نکات را با دقت پیگیری نمایید می توانید منتظر بهترین نتایج بوده و ماندگاری بیشتری را پس از عمل زیبایی تزریق ژل تجربه نمایید.

اگر می خواهید نتایج حاصل از تزریق فیلر برای شما در بهترین وضعیت ممکن قرار داشته باشد، رعایت این توصیه ها برای شما بسیار مفید و کارساز خواهد بود. معمولا پیشنهاد می شود که چند هفته قبل و بعد از انجام تزریق ژل از مصرف داروهای خاصی مانند مکمل های گیاهی، ویتامین ها، ایبوپروفن، آسپرین، وافارین، استعمال دخانیات، سیگار کشیدن، روغن کتان  و از این قبیل موارد خودداری نمایید.

 

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل 

دستورالعمل های مراقبت قبل و بعد ار تزریق ژل

دارو های رقیق کننده خون و همچنین استعمال دخانیات، هم عوارض جانبی را تشدید می کنند و هم روند رسیدن شما به بهبودی کامل را به تاخیر می اندازند. در نتیجه باید از مصرف آن ها پس از تزریق فیلر خودداری کنید. مصرف چنین مواردی می تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به عفونت و خون ریزی شود.

در روز های اولیه پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل معمولا استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم پیشنهاد می شود. البته باید دقت داشته باشید که استفاده از کمپرس یخ، موجب ایجاد فشار بیش از حد به ناحیه تزریق فیلر نشود.

حتی نحوه ی خوابیدن درست نیز یکی از مواردی است که ی تواند تورم را در کوتاه مدت درمان کند و تا بدون هیچ مشکلی بتوان شاهد داشتن نتیجه هایی بی نظیر بود. استفاده از کمپرس یخ در 48 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق ژل هر دو ساعت پیشنهاد می شود و در هفته های  بعدی می توانید این کار را تنها 3 تا 4 بار در روز انجام دهید. استفاده از قرص ها و کرم های ضد التهابی معرفی شده توسط پزشک متخصص می تواند تاثیر به سزایی در کاهش کبودی و تورم در محل تزریق داشته باشد.

پس از انجام فرآیند بهتر است تا آن جا که می توانید از دست زدن به ناحیه انجام تزریق و همچنین ماساژ دادن این ناحیه خودداری کنید. همچنین اهمیت بسیار زیادی دارد که از قرار گرفتن در معرض گرما یا سرمای بسیار شدید نیز خودداری کنید. این کار موجب تشدید عوارض جانبی برای شما خواهد شد. علاوه بر این موارد، باید از مصرف نوشیدنی های الکلی و انجام فعالیت های ورزشی سنگین نیز در روزهای بعد از تزریق خودداری کنید.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب روسی

آیا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل تاثیر گذار خواهذ بود ؟

با توجه به تمامی مواردی که به آن ها اشاره شد می توان گفت که عمل زیبایی تزریق ژل به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و برای آن که بتوان نتایج باب میل خود را دریافت کرد بهتر است تا تمامی این نکات مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال یکی از مهم ترین نکاتی که همواره در مورد رعایت آن پس از عمل زیبایی تزریق ژل بحث می شود خوابیدن و استراحت است. بزرگترین مزیتی که نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل و استراحت برای افراد ایجاد می کند رفع استرس و نگرانی و کاهش اضطراب خواهد بود. بدن شما برای خو گرفتن به شرایط جدید، به استراحت کافی نیاز دارد. البته پس از انجام این فعالیت، هیچ مشکلی برای سفر کردن و انجام فعالیت های روزمره وجود ندارد اما بهتر است که حداقل برای یک شب، به خوبی استراحت کنید. این کار روند ریکاوری شما را جلو می اندازد و اوضاع را مطلوب تر می کند.

در چنین شرایطی فرد می داند که باید در طول دوران نقاهت از کم خوابی یا بد خوابی پرهیز نماید زیرا بر سلامت روحی و جسمی وی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به طور کلی کم خوابی، یک تهدید جدی برای سلامتی عمومی بدن به شمار می روند و طراوت و شادابی را از چهره افراد می گیرد. در مورد تزریق ژل نیز این موارد وجود دارد. اشتباهاتی در روش های استراحت و خوابیدن می تواند نتایج عمل زیبایی تزریق ژل را به کلی نابود کند.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل قلبی

استراحت در نتایج تزریق تزریق ژل تاثیرگذار خواهد بود ؟

اگر فرد خواب کافی نداشته باشد اشکالاتی در روند بهبودی و درمان وی به وجود خواهد آمد و اگر روش خوابیدن درست را نداند ممکن است با رفتار های غیر ارادی مانند خارش، مالش دادن، غلت زدن و غیره باعث شود تا به ژل های تزریق شده و روند تثبیت آن ها آسیب جدی و اختلال وارد شود. وارد شدن اختلال و آسیب به بافت مورد تزریق ژل می تواند باعث شود تا ژل ها و فیلر های تزریق شده جایگاه خود را از دست دهند و در نتیجه فرد نتایج دلخواه خود را مشاهده نخواهد کرد.

اگر پس از تزریق فیلر یک برنامه غذایی سالم را مد نظر قرار دهید و در کنار آن، ورزش های سبکی مثل پیاده روی را به صورت روزانه مد نظر داشته باشید، به طور کلی نشانه های افزایش سن را در چهره خود تا حدود زیادی محو خواهید کرد. اگر می خواهید بهترین و ایده آل ترین نتایج را از عمل تزریق ژل دریافت نمایید علاوه بر پیروی از تمامی نکاتی که توسط پزشک متخصص شما گفته می شود بهتر از اصلاحاتی را نیز در شیوه زندگی خود ایجاد نمایید.

مخصوصا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل و این اصلاحات باعث می گردد تا از وارد شدن آسیب و ایجاد ناهنجاری برای عمل زیبایی تزریق ژل جلوگیری به عمل آید. شکل صحیح و اصولی خوابیدن به شما کمک می کند تا نتایج دلخواه خود را از تزریق ژل به دست بیاورید و درست همان طور به نظر برسید که خودتان می پسندید.

 

کلینیک پوست و موی هلیا با استفاده از بهترین برند های حجم دهنده به صورت، آماده ارائه خدمات به شما همراهان گرامی می باشد، از طریق شماره 02122810089 و یا چت آنلاین با مشاورین ما در ارتباط باشید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button