آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

بسیاری از افرادی که قصد ” کاشت مو ” دارند به دنبال آن هستند که بدانند آیا پیوند مو با استفاده از موهای بدن امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که این امر به عوامل متعددی بستگی دارد. در حقیقت در روش های کاشت موی مختلف از موی بدن فرد جهت کاشت در مناطق مختلف سر استفاده می شود.

حال چنانچه فرد مراجعه کننده از بانک موی مناسبی در سر برخوردار نباشد، پزشک متخصص مجبور به استفاده از موهای بدن فرد خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

 

پیوند موی بدن که با نام BHT شناخته می شود، در موارد آلوپسی شدید مورد استفاده قرار می گیرد و هنگامی از این تکنیک زیبایی استفاده می شود که موهای اهدا کننده بر روی سر برای پوشاندن نواحی تحت طاسی مناسب نیست.

این روش برای مقابله با طاسی پیشرفته بسیار مفید است و پزشکان در این موارد آن را به مراجعین خود توصیه می کنند. منظور از طاسی پیشرفته این است که فرد حتی در ناحیه‌ های پشت و دور سر که معمولا کمتر دچار ریزش می شوند موهای کم پشتی دارد و نمی شود از آنها برای کاشت مو در نواحی جلویی سر استفاده کرد. با استفاده از روش BHT می توان بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پیوند را در تنها یک جلسه انجام داد‌

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بانک موی مناسب جهت کاشت مو به بحث و بررسی پرداخته و مزایا و معایب استفاده از موی بدن برای کاشت مو را بیان کنیم.

 

بانک موی مناسب جهت کاشت مو

برای انجام تکنیک زیبایی Hair transplant  لازم است که از فولیکول های موی بدن فرد جهت کاشت مو در مناطق مختلف سر که دچار ریزش شده اند استفاده شود.

ریزش مو ممکن است که به دلایل مختلفی رخ دهد که از جمله ی این عوامل می توان به استرس، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ژنتیکی و استرس و موارد دیگر اشاره کرد.

 

بانک موی مناسب جهت کاشت مو

 

ریزش مو در آقایان مربوط به هورمون دی‌هیدروتستوسترون می شود و معمولا طبق یک الگوی شناخته شده ریزش مو آغاز می شود. به این صورت که ابتدا از قسمت جلویی و چسبیده به پیشانی آغاز می شود و به سمت شقیقه ها می رود.

در طی این روند موهای جدیدی که روی سر رشد می کنند نسبت به موهای قبلی کوتاه تر و ضعیف تر هستند و به تدریج دیگر رشد آن ها متوقف می شود.

به هرحال با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی امکان این امر فراهم شده تا افراد با استفاده از تکنیک کاشت مو ، به موهایی زیبا و طبیعی دست پیدا کنند. در روش پیوند مو فولیکول های مویی جهت کاشت انتخاب می شوند که شباهت زیادی به موهای سر فرد مراجعه کننده داشته باشند.

در حقیقت این شباهت باید به گونه ای باشد که از نظر ضخامت، رنگ، جنس و موارد دیگر به موهای سر فرد نزدیک بوده و تفاوت زیادی نداشته باشد.

بنابراین پزشکان برای کاشت مو معمولا از منطقه ی پشت سر و یا دو طرف سر به عنوان نواحی اهداکننده ی فولیکول های مو استفاده می کنند.

  کاشت مو ارزان و بررسی زوایای آن

این نواحی به نواحی اهداکننده‌ امن معروف هستند چرا که ثابت شده است موهایی که در این نواحی رشد می کنند در برابر هورمون هایی که باعث ریزش مو می شوند مقاوم هستند و بعد از کاشت به احتمال بسیار بالا دیگر دچار ریزش نمی شوند

دلیل این امر نیز شباهت موهای موجود در این نواحی، در مقایسه با موهای ریخته شده است. حال چنانچه فرد از بانک موی مناسبی در این ناحیه برخوردار نباشد لازم است که نواحی دیگری از بدن جهت Hair transplant مورد بررسی قرار گیرد.

برای بسیاری از آقایانی که بانک موی مناسبی در سر ندارند استفاده از موهای سینه ، ریش و سبیل جهت پیوند مو می تواند مناسب باشد.

همچنین برای افرادی که بانک موی ضعیفی در سر خود دارند می توان از موهای پاها ، بازوها و شکم و موارد دیگر استفاده کرد.اولویت به ترتیب با موهای صورت، موهای سینه و سپس موهای پا است. اگرچه موهای موجود در این ناحیه ممکن است که لحاظ قطر و ضخامت متفاوت باشند اما استفاده از آنها می تواند مفید باشد.

گاهی از روش BHT در کنار روش کاشت مو از نواحی اهدا کننده ی اصلی (پشت سر) استفاده می شود. مثلا اگر در نواحی اهدا کننده‌ روی سر جای زخم ناشی از اهدا باقی مانده باشد می توان از تکنیک استخراج فولیکول از موهای بدن برای پوشاندن زخم ها و ترمیم آن قسمت استفاده کرد.

یا اگر فرد متقاضی یک بار اقدام به کاشت مو به روش FUT کرده باشد، اما بانک موی سر چندان غنی نبوده که نواحی کاشته شده را متراکم نشان دهد، می توان برای ایجاد تراکم در موی کاشته شده از BHT استفاده کرد.

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو

موفقیت در Hair transplant با استفاده از موهای بدن به عوامل زیر بستگی دارد:

  1. تراکم فولیکول مو باید بیشتر از 40 واحد در هر سانتی متر مکعب باشد.
  2. شباهت قابل قبولی بین موهای سر و بدن وجود داشته باشد.
  3. وسعت کافی ناحیه ی اهداکننده
  4. موهای بدن از طول مناسبی برخوردار باشند.

بخش اعظم موهای بدن باید در دوره ی استراحت و آرامش باشند. این بخش از ۴۰ تا ۷۰ درصد موهای بدن را می تواند شامل شود.

در دوره ی رشد، اگر مو ها را اصلاح کنید مو ها دوباره به سرعت رشد می کنند اما در مرحله ی استراحت، رشد با سرعت کمتری اتفاق میفتد و استخراج فولیکول های مو راحت تر است. به همین منظور فرد متقاضی برای کاشت باید از چند روز قبل موهای قسمت اهداکننده را بتراشد.

مشکل استفاده از موهای بدن این است که خصوصیات آنها با ویژگی های پوست سر یکسان نیست. موهایی که از قفسه ی سینه و یا پشت دست گرفته می شوند معمولا مجعد و ضخیم هستند و امکان این را به وجود می آورند که پیوند مو نتیجه ی طبیعی نداشته باشد.

 

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو

 

در این بین همانطور که در بالا گفته شد برداشت فولیکول از ریش نسبت به دیگر نواحی بدن اولویت دارد. چرا که موهای ریش نسبتا محکم هستند و به همین دلیل احتمال اینکه حین عمل استخراج فولیکول ها آسیب ببینند کمتر است. همچنین موهای این ناحیه در مقایسه با دیگر نواحی بدن پوشش متراکم تری را روی سر ایجاد می کنند.

دیگر مزیت ریش نسبت به موهای بدن این است که با سرعت بیشتری رشد می کنند. همچنین برای برطرف کردن زخم پشت سر که ناشی از کاشت مو است، موهای ریش بسیار مفید هستند و موارد بسیاری نشان داده که به خوبی در ناحیه ی آسیب دیده جا می گیرند.

  درمان ریزش مو با روش PRP

اما در یک صورت موی ریش می تواند برای کاشت روی سر نامناسب باشد: گفتیم که موی ریش محکم و ضخیم است حال اگر جنس موهای سر فرد متقاضی نرم و نازک باشد استفاده از موی ریش برای او ایده آل نیست چرا که تفاوت آن با موهای سر او مشهود است.

البته لازم به ذکر است که پس از کاشت مو و ریشه دادن موها می توان ساختار موها را تغییر داد و آنها به شکل دلخواه درآورد. در صورتی که این امر اتفاق بیفتد، موها نرم تر و بلندتر می شوند اما نمی توان اطمینان داد که کاملا به موهای سر شبیه شوند.

واحد های فولیکولی موجود بر پوست سر هر کدام دارای یک تا چهار تار مو هستند در حالی فولیکول های موجود در سایر نواحی بدن فقط یک یا دو تار مو دارند. به همین دلیل است که تراکمی که با استفاده از تارهای مو سر ایجاد می شود را نمی توان با استفاده از فولیکول های موی بدن به دست آورد.

همچنین برای افرادی که قصد Hair transplant با استفاده از موهای بدن را دارند بیهوشی در نظر گرفته می شود ، چرا که منطقه ی اهداکننده بسیار وسیع تر است.

در ضمن استخراج فولیکول ها ی مو از بدن بسیار دشوار تر است چرا که موها در این نواحی به بافت چربی محکم وصل شده اند و این امر می تواند آسیب دیدگی فولیکول ها را در هنگام استخراج به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همچنین از آنجایی که پوست بدن نسبت به پوست سر منعطف‌ تر است، برای استخراج فولیکول از آن یک جراح متخصص و زبده باید عمل را انجام دهد

از دیگر سوال های رایج در زمینه کاشت مو مخصوصا برای افرادی که دارای بانک موی ضعیف می باشند این است که ” آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟ ” که پیشنهاد می کنیم برای دانستن پاسخ این سوال به مقاله ای که ما در این زمینه آماده کرده ایم مراجعه کنید.

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو تا چه اندازه مفید واقع خواهد شد؟

به طور کلی می توان بیان کرد که نتایج حاصل از Hair transplant با استفاده از موهای بدن ضعیف تر از نتایج کاشت مو با استفاده از موهای سر است. طبق مطالعاتی که صورت گرفته بیان می شود که میزان ماندگاری فولیکول های پیوند داده شده از سایر نواحی بدن حدود 70 الی 80 در صد است.

اما در حالت کلی می توان گفت که پیوند مو با استفاده از موهای سایر نواحی بدن برای افرادی که فاقد بانک موی مناسب در سر هستند، بسیار کاربردی بوده و این تکنیک در بسیاری از کلینیک های زیبایی و کاشت مو صورت می پذیرد.

 

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو تا چه اندازه مفید واقع خواهد شد؟

 

همانطور که در این مقاله ذکر شد، بین موهای بدن با موهای سر تفاوت هایی وجود دارد. اگر نگران هستید که این تفاوت بعد از عمل کاشت برای شما نا خوشایند باشد، می توانید با مشورت پزشک ابتدا یک مرحله آزمایشی و در مقیاس کوچک کاشت مو را انجام دهید. سپس با بررسی جنس و شکل موی کاشته شده می توانید راحت تر و با آرامش خاطر بیشتری تصمیم بگیرید.

عمل به توصیه های پزشکی پس از پیوند مو در به دست آوردن نتایج مطلوب Hair transplant نقش بسزایی دارد. فولیکول های کاشته شده در سر ضعیف بوده و لازم است که فرد به خوبی از آنها مراقبت کند.

پس از کاشت مو لازم است که فرد ناحیه ی مورد نظر را تمیز نگه داشته و ضد عفونی کند تا از بروز عوارضی همچون عفونت های مختلف پیشگیری شود.

  کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

در مورد قسمت هایی از بدن که فولیکول های مو از آن جا برداشته شده است هم باید این نکته ذکر شود که ممکن است بعد از عمل جای زخم روی آن ها بماند. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که این زخم ها آنقدر عمیق نیستند و پس از گذشت چند هفته به طور کامل بهبود می یابند.

بنابراین لازم است که فرد پس از Hair transplant به توصیه های پزشکی عمل کرده و در مراقبت از تارهای موی کاشته شده ، تمام تلاش خود را به کار گیرد. رعایت این نکات در کسب نتیجه مطلوب از کاشت مو تاثیر داشته و سبب می شود که پیوند مو را با موفقیت به پایان برسد.

 

کاشت مو از موهای بدن برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی باید بگوییم که کاشت مو با استفاده از موهای بدن برای افرادی مناسب است که بانک موی ضعیفی در سر خود دارند.

افرادی که فولیکول های موی ناسالمی در سر داشته و احتمال اینکه این فولیکول های مو نیز دچار ریزش شوند زیاد باشد، کاندیدای مناسبی برای Hair transplant با استفاده از موهای سایر نواحی بدن هستند.

 

کاشت مو از موهای بدن برای چه کسانی مناسب است؟

 

افرادی که به دلیل بیماری سرطان تحت شیمی درمانی بوده و بانک موی مناسبی ندارند نیز می توانند از این تکنیک زیبایی استفاد کنند. بسیاری از افرادی که به دلایل مختلف مانند عوامل ارثی دچار طاسی سر شده اند و یا در اثر بیماری های هورمونی مانند بیماری های غده ی تیروئید، دچار ریزش مو شده اند، افرادی هستند که می توانند از Hair transplant با استفاده از موهای بدن بهره مند شوند.

همچنین خوب است بدانید که این تکنیک با تکنیک FUT (برداشت مو از ناحیه ی پشت سر) تنها در محل برداشت فولیکول های جدید تفاوت دارد. اما از آنجایی که تراکم و ضخامت مو های بدن کمتر است، روند انجام این عمل زیبایی، نسبتا طولانی است و عموما نسبت به روشFUT  تعداد جلسات بیشتری برای کاشت کامل موها در ناحیه ی مورد نظر لازم است.

در نهایت باید عنوان کرد که Hair transplant با استفاده از موهای بدن امکان این امر را فراهم کرده تا افرادی که بانک موی مناسبی ندارند نیز بتوانند از مزایای پیوند مو بهره مند شوند.

اگر چه استفاده از موهای بدن برای کاشت مو با دشواری های بسیاری همراه است اما می توان گفت که این راه حل ارزش دشواری ها دارد.

جالب است بدانید که این روش به اندازه ی روش FUT رایج است و متقاضیان بی شماری دارد. همچنین بعد از گذشت سه ماه نتیجه ی عمل کاشت به تدریج قابل مشاهده می شود.

تنها نکته ای که افراد پیش از کاشت مو باید در نظر داشته باشند این است که پزشکی حاذق و با مهارت کافی را برای کاشت مو انتخاب کنند تا در نهایت ، به نتیجه ی مطلوبی از پیوند مو به دست یابند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)