آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر استPosted by On نوامبر 5, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

بسیاری از افرادی که قصد ” کاشت مو ” دارند به دنبال آن هستند که بدانند آیا پیوند مو با استفاده از موهای بدن امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که این امر به عوامل متعددی بستگی دارد. در حقیقت در روش های کاشت موی مختلف از موی بدن فرد جهت کاشت در مناطق مختلف سر استفاده می شود.

حال چنانچه فرد مراجعه کننده از بانک موی مناسبی در سر برخوردار نباشد، پزشک متخصص مجبور به استفاده از موهای بدن فرد خواهد شد.

 

آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

 

پیوند موی بدن که با نام BHT شناخته می شود، در موارد آلوپسی شدید مورد استفاده قرار می گیرد و هنگامی از این تکنیک زیبایی استفاده می شود که موهای اهدا کننده بر روی سر برای پوشاندن نواحی تحت طاسی مناسب نیست.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بانک موی مناسب جهت کاشت مو به بحث و بررسی پرداخته و مزایا و معایب استفاده از موی بدن برای کاشت مو را بیان کنیم.

 

بانک موی مناسب جهت کاشت مو

برای انجام تکنیک زیبایی Hair transplant  لازم است که از فولیکول های موی بدن فرد جهت کاشت مو در مناطق مختلف سر که دچار ریزش شده اند استفاده شود.

ریزش مو ممکن است که به دلایل مختلفی رخ دهد که از جمله ی این عوامل می توان به  استرس، رژیم غذایی نامناسب، عوامل ژنتیکی و استرس و موارد دیگر اشاره کرد.

 

بانک موی مناسب جهت کاشت مو

 

به هرحال با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی امکان این امر فراهم شده تا افراد با استفاده از تکنیک کاشت مو ، به موهایی زیبا و طبیعی دست پیدا کنند. در روش پیوند مو فولیکول های مویی جهت کاشت انتخاب می شوند که شباهت زیادی به موهای سر فرد مراجعه کننده داشته باشند.

در حقیقت این شباهت باید به گونه ای باشد که از نظر ضخامت، رنگ، جنس و موارد دیگر به موهای سر فرد نزدیک بوده و تفاوت زیادی نداشته باشد.

بنابراین پزشکان برای کاشت مو معمولا از منطقه ی پشت سر و یا دو طرف سر به عنوان نواحی اهداکننده ی فولیکول های مو استفاده می کنند.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

دلیل این امر نیز شباهت موهای موجود در این نواحی، در مقایسه با موهای ریخته شده است. حال چنانچه فرد از بانک موی مناسبی در این ناحیه برخوردار نباشد لازم است که نواحی دیگری از بدن جهت Hair transplant مورد بررسی قرار گیرد.

برای بسیاری از آقایانی که بانک موی مناسبی در سر ندارند استفاده از موهای سینه ، ریش و سبیل جهت پیوند مو می تواند مناسب باشد.

همچنین برای افرادی که بانک موی ضعیفی در سر خود دارند می توان از موهای پاها ، بازوها و شکم و موارد دیگر استفاده کرد. اگرچه موهای موجود در این ناحیه ممکن است که لحاظ قطر و ضخامت متفاوت باشند اما استفاده از آنها می تواند مفید باشد.

 

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو

موفقیت در Hair transplant با استفاده از موهای بدن به عوامل زیر بستگی دارد:

  1. تراکم فولیکول مو باید بیشتر از 40 واحد در هر سانتی متر مکعب باشد.
  2. شباهت قابل قبولی بین موهای سر و بدن وجود داشته باشد.
  3. وسعت کافی ناحیه ی اهداکننده
  4. موهای بدن از طول مناسبی برخوردار باشند.

مشکل استفاده از موهای بدن این است که خصوصیات آنها با ویژگی های پوست سر یکسان نیست. موهایی که از قفسه ی سینه و یا پشت دست گرفته می شوند معمولا مجعد و ضخیم هستند و امکان این را به وجود می آورند که پیوند مو نتیجه ی طبیعی نداشته باشد.

 

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو

 

البته لازم به ذکر است که پس از کاشت مو و ریشه دادن موها می توان ساختار موها را تغییر داد و آنها به شکل دلخواه درآورد. در صورتی که این امر اتفاق بیفتد، موها نرم تر و بلندتر می شوند اما نمی توان اطمینان داد که کاملا به موهای سر شبیه شوند.

واحد های فولیکولی موجود بر پوست سر هر کدام دارای یک تا چهار تار مو هستند در حالی فولیکول های موجود در سایر نواحی بدن فقط یک یا دو تار مو دارند. به همین دلیل است که تراکمی که با استفاده از تارهای مو سر ایجاد می شود را نمی توان با استفاده از فولیکول های موی بدن به دست آورد.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش fut

همچنین برای افرادی که قصد Hair transplant با استفاده از موهای بدن را دارند بیهوشی در نظر گرفته می شود ، چرا که منطقه ی اهداکننده بسیار وسیع تر است.

در ضمن استخراج فولیکول ها ی مو از بدن بسیار دشوار تر است چرا که موها در این نواحی به بافت چربی محکم وصل شده اند و این امر می تواند آسیب دیدگی فولیکول ها را در هنگام استخراج به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

از دیگر سوال های رایج در زمینه کاشت مو مخصوصا برای افرادی که دارای بانک موی ضعیف می باشند این است که ” آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟ ” که پیشنهاد می کنیم برای دانستن پاسخ این سوال به مقاله ای که ما در این زمینه آماده کرده ایم مراجعه کنید.

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو تا چه اندازه مفید واقع خواهد شد؟

به طور کلی می توان بیان کرد که نتایج حاصل از Hair transplant با استفاده از موهای بدن ضعیف تر از نتایج کاشت مو با استفاده از موهای سر است. طبق مطالعاتی که صورت گرفته بیان می شود که میزان ماندگاری فولیکول های پیوند داده شده از سایر نواحی بدن حدود 70 الی 80 در صد است.

اما در حالت کلی می توان گفت که پیوند مو با استفاده از موهای سایر نواحی بدن برای افرادی که فاقد بانک موی مناسب در سر هستند، بسیار کاربردی بوده و این تکنیک در بسیاری از کلینیک های زیبایی و کاشت مو صورت می پذیرد.

 

استفاده از موهای بدن جهت کاشت مو تا چه اندازه مفید واقع خواهد شد؟

 

عمل به توصیه های پزشکی پس از پیوند مو در به دست آوردن نتایج مطلوب Hair transplant نقش بسزایی دارد. فولیکول های کاشته شده در سر ضعیف بوده و لازم است که فرد به خوبی از آنها مراقبت کند.

پس از کاشت مو لازم است که فرد ناحیه ی مورد نظر را تمیز نگه داشته و ضد عفونی کند تا از بروز عوارضی همچون عفونت های مختلف پیشگیری شود.

بنابراین لازم است که فرد پس از Hair transplant به توصیه های پزشکی عمل کرده و در مراقبت از تارهای موی کاشته شده ، تمام تلاش خود را به کار گیرد. رعایت این نکات در کسب نتیجه مطلوب از کاشت مو تاثیر داشته و سبب می شود که پیوند مو را با موفقیت به پایان برسد.

مشاهده مطلب
کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آن

 

کاشت مو از موهای بدن برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی باید بگوییم که کاشت مو با استفاده از موهای بدن برای افرادی مناسب است که بانک موی ضعیفی در سر خود دارند.

افرادی که فولیکول های موی ناسالمی در سر داشته و احتمال اینکه این فولیکول های مو نیز دچار ریزش شوند زیاد باشد، کاندیدای مناسبی برای Hair transplant با استفاده از موهای سایر نواحی بدن هستند.

 

کاشت مو از موهای بدن برای چه کسانی مناسب است؟

 

افرادی که به دلیل بیماری سرطان تحت شیمی درمانی بوده و بانک موی مناسبی ندارند نیز می توانند از این تکنیک زیبایی استفاد کنند. بسیاری از افرادی که به دلایل مختلف مانند عوامل ارثی دچار طاسی سر شده اند و یا در اثر بیماری های هورمونی مانند بیماری های غده ی تیروئید، دچار ریزش مو شده اند، افرادی هستند که می توانند از Hair transplant با استفاده از موهای بدن بهره مند شوند.

در نهایت باید عنوان کرد که Hair transplant با استفاده از موهای بدن امکان این امر را فراهم کرده تا افرادی که بانک موی مناسبی ندارند نیز بتوانند از مزایای پیوند مو بهره مند شوند.

اگر چه استفاده از موهای بدن برای کاشت مو با دشواری های بسیاری همراه است اما می توان گفت که این راه حل ارزش دشواری ها دارد.

تنها نکته ای که افراد پیش از کاشت مو باید در نظر داشته باشند این است که پزشکی حاذق و با مهارت کافی را برای کاشت مو انتخاب کنند تا در نهایت ، به نتیجه ی مطلوبی از پیوند مو به دست یابند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat