1. خانه
 2. پوست و مو
 3. لیپوماتیک
 4. لیپوماتیک باسن – تخلیه چربی باسن با پیکرتراشی (کوچک کردن و خوش فرم سازی)

لیپوماتیک باسن – تخلیه چربی باسن با پیکرتراشی (کوچک کردن و خوش فرم سازی)

از بین بردن چربی‌ های باسن با لیپوماتیک

در حال حاضر، پیکرتراشی یا جراحی لیپوماتیک یک روش بسیار پیشرفته است که به جراح اجازه می‌دهد تا شکل بدن را تغییر داده و مجدداً شکل جدیدی به آن قسمت‌های مختلف ببخشد. در لیپوماتیک باسن با استفاده از کانول خاص، جمع نمودن چربی‌های زیر جلدی را انجام می‌دهند که نهایتا یک پیکرتراشی عالی یا کانتور طبیعی بدن را به شکلی مناسب فراهم می‌کند. در لیپوماتیک باسن، چند برش کوچک به منظور جای‌دهی کانول فلزی در حالی که بیمار بیهوش است ایجاد می‌شود. چربی‌های رسوب شده از ناحیه باسن مکیده می‌شود و باعث ایجاد پوست یکنواخت یا حتی یک کانتورینگ منقبض می‌شود.

اینفوگرافیک لیپوماتیک باسن

در اصل این مجموعه هم شامل چربی‌های اطراف باسن و هم بالای باسن در پشت که بالاتر از استخوان لگن است، می‌باشد. این نواحی مشترک در باسن محل تجمع چربی در زمان افزایش وزن است. منطقه مذکور گاهی اوقات پهلوها یا دسته‌های پهلو را نیز شامل می‌شود.

لیپوماتیک باسن

اقدامات اولیه لیپوماتیک باسن

اولین قدم در راستای انجام جراحی لاغری باسن، شامل ارزیابی وضعیت سلامتی و بدنی شما می‌باشد. برای این منظور چند فاکتور مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 1. متخصص باید بررسی کند که میزان تخلیه چربی در هر قسمت باید چه اندازه باشد تا نهایتا به تقارن در این قسمت از بدن برسید.
 2. ارزیابی بعدی در راستای ارزیابی خاصیت ارتجاعی پوست در منطقه تحت درمان است. این ارزیابی به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین گزینه‌های مورد بررسی است چرا که بر نتیجه نهایی عمل تاثیر می‌گذارد. هر اندازه خاصیت ارتجاعی پوست بیشتر باشد، احتمال افتادگی پوست بعد از پیکرتراشی باسن کمتر خواهد شد.
 3. علاوه بر این، در هنگام معاینه پوست، هر گونه عدم تقارن و مشکل پوستی همانند چین و چروک، جای زخم، نواحی دچار افتادگی، تیرگی پوست و میزان انقباضات باید کنترل شده و به فرد توضیح داده شود.

لیپوماتیک باسن

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

انجام عمل لیپوماتیک برای باسندر صورتی که چربی زیادی در ناحیه باسن تجمع یافته باشد هم برای انتخاب لباس دچار محدودیت شده‌اید و هم اینکه تناسب اندام شما بهم می‌خورد و این موضوع اعتماد به نفس شما را پایین می‌آورد. امکان انجام پیکرتراشی باسن نیز وجود دارد.
عوامل مؤثر بر هزینه پیکرتراشی باسن
 1. میزان چربی تخلیه شده از این اندام
 2. دستگاه‌های مورد استفاده
 3. هزینه‌های مربوط به متخصص و کلینیک
ماندگاری لیپوماتیک باسنبرای اینکه نتیجه جراحی حفظ شود نه تنها باید به متخصص حرفه‌ای مراجعه کرده و نکات مراقبتی را رعایت کنید بلکه باید به رژیم غذای سالم روی آورده و برنامه ورزشی منظم در طول زندگی خود داشته باشید.

تأثیرات لیپوماتیک باسن بر سفت کنندگی پوست

این روش به دلیل ماهیت درمان، اثرات سفت‌کنندگی و لیفت پوست را نیز خواهد داشت. در طی عمل پیکرتراشی، پوست برخی قسمت‌های خاص بدن خیلی خوب سفت نمی‌شود اما پوست در ناحیه باسن ضخیم است و بهتر از مناطق دیگر منقبض می‌شود.

تأثیرات لیپوماتیک باسن بر سفت کنندگی پوست

بنابراین، بعد از لیپوماتیک باسن در زمانی که جراح مقدار قابل توجهی چربی را از آن ناحیه تخلیه می‌کند، پوست قسمت تحتانی کمر و باسن مجدداً به همان حالت منحنی ملایم بر می‌گردد. این اتفاق در واقع می‌تواند باسن را کمی بالا ببرد زیرا پوست دوباره در حال حرکت به سمت انحنای کمر است.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران

کاندیدای مناسب لیپوماتیک باسن

 1. یکی از ویژگی‌های مهم کاندید مناسب لیپوماتیک باسن این است که در عین حال از وزن پایدار برخوردار باشد و هدف او از این جراحی، حذف موضعی چربی‌ها در ناحیه باسن است تا به سایز مناسب بدن برسد.
 2. این عمل باید برای افراد بالای ۱۸ سال انجام شود. البته کسانی که چاقی شدید و ارثی دارند و زیر ۱۸ سال سن دارند، شاید با تایید متخصص بتوانند پیکرتراشی باسن را انجام دهند.
 3. لازم است از سلامت عمومی برخوردار بوده و به بیماری خاصی مبتلا نباشید.

 سلولیت پوستی و پیکرتراشی باسن

سلولیت نوعی تغییر توپوگرافی پوست است که عمدتا باسن و ران‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ جایی که به نظر می‌رسد رسوبات چربی تحت تأثیر استروژن قرار دارند و از نظر ظاهری روی پوست نمایی ناخوشایند و آشکارا ایجاد می‌کند. افراد قبل از درمان باید کاملاً آگاه باشند که عمل لیپوماتیک باسن نمی‌تواند سلولیت را درمان کند و گاهی اوقات این عمل ممکن است ظاهر آن را بدتر کند. البته در برخی موارد سلولیت ممکن است با فرآیند پیکرتراشی بهبود یابد. به طور کلی اگر مقداری سلولیت پوستی وجود داشته باشد، لیپوماتیک عمومی باعث از بین رفتن آن نمی‌شود. پیکرتراشی درمان خوبی برای سلولیت نیست زیرا مکیدن چربی باعث از بین رفتن الیاف کلاژن نمی‌شود. در واقع ممکن است چربی را از دست بدهید ولی هنوز سلولیت باقی خواهد ماند.

میزان برش های جراحی روی باسن

برای اجرای عمل پیکرتراشی باسن ابتدا لازم است چند برش کوچک در بافت چربی ایجاد شده و لوله کانولا وارد آن گردد. حرکات ارتعاشی لوله کانولا و همین طور ساطع نمودن امواج فراصوت، منجر به خرد شدن بافت چربی به ذرات ریز خواهد شد. در این صورت به راحتی می‌توان چربی‌ها را با نیروی مکش خارج نمود. تا حدودی میزان زخم ناشی از عمل بستگی به جراح دارد. برخی از جراحان از برش‌های ۲ یا ۳ یا ۴ میلی‌متری استفاده می‌کنند که بسیار ریز هستند. در هر صورت اگر از خود به خوبی مراقبت نموده و البته پزشک نیز در کار خود ماهر باشد، جای اسکار در این زخم‌ها باقی نخواهد ماند.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از لیپوماتیک

محدودیت های عمل لیپوماتیک باسن

 1. محدودیت اصلی پیکرتراشی باسن براساس آناتومی فرد است. فرد متقاضی باید در باسن خود چربی کامل داشته باشد. برخی از افراد فقط دارای استخوان‌های برجسته یا عضلات برجسته در باسن بوده و در نتیجه پیکرتراشی به هیچ‌وجه به آن‌ها کمک نمی‌کند.
 2. کسانی که پوستی بیش از حد شل داشته و به تازگی کاهش وزن نیز داشته‌اند، با انجام عمل پیکرتراشی باسن ممکن است دچار افتادگی پوست شوند. البته پزشک توصیه‌هایی خواهد داشت تا حتی‌المقدور از این عارضه جلوگیری گردد.
 3. نکته لازم به ذکر این است که اگر لیپوماتیک باسن به همراه ناحیه دیگری مانند شکم انجام شود، لازم است شش هفته بعد از عمل، از انواع لباس فشرده‌سازی یا گن استفاده کنید.

مطالب بیشتر: تفاوت لیپوماتیک با بادی جت

نتایج عمل لیپوماتیک باسن

از نظر زمانی حدود سه ماه زمان لازم است که نتایج نهایی و مطلوب جراحی لاغری باسن را ببینید. میزان قابل توجهی تورم بعد از عمل لیپوماتیک وجود دارد. این عارضه خصوصاً در مورد باسن نیز صدق می‌کند. بنابراین تا حدود سه ماه منحنی نهایی باسن را مشاهده نخواهید کرد. در اکثر افراد تورم بعد از یک ماه از بین می‌رود و می‌توانند نتیجه کار را به خوبی شاهد باشند.

نتایج عمل لیپوماتیک باسن

کاهش وزن یا کاهش چربی بعد از لیپوماتیک

مفهوم عمل لیپوماتیک از جمله پیکرتراشی باسن این است که چربی‌های اضافی بدن به صورت فیزیکی از بدن خارج خواهند شد. لذا اگر چه این عمل عمده این سلول‌های چربی را از بین می‌برد اما سلول‌هایی که در آن‌ها باقی مانده است با افزایش وزن می‌ت‍وانند بزرگ‌تر شوند یا با کاهش وزن کوچک‌تر خواهند شد. بنابراین اگر بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک باسن اضافه وزن پیدا کنید، احتمال از بین رفتن نتیجه عمل وجود دارد. اگر ۳ یا ۷ کیلو نوسان وزن داشته باشید، معمولاً چندان زیاد تغییر چشم‌گیر نخواهید داشت اما اگر بین ۱۰ تا ۲۰ کیلو افزایش وزن پیدا کنید، می‌تواند نتیجه جراحی را خراب کند.

تصمیم نهایی برای لیپوماتیک باسن

پیکرتراشی باسن یک گزینه جراحی است که در آن چربی از ناحیه باسن مکیده می‌شود و پوست مجدداً در همان محل منقبض می‌گردد. این روش برای کسانی که به وزن پایدار رسیده‌اند بهتر اعمال می‌شود. لذا برای اینکه متوجه شوید آیا صلاحیت انجام این عمل را دارید یا خیر،باید با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنند.

اقدامات بعد از لیپوماتیک باسن

 1. پس از لیپوماتیک باسن و دور کمر، یک لباس فشرده‌سازی باید پوشید تا به کاهش تورم کمک کند. این لباس باید به مدت ۲ هفته در همه حال پوشیده شود.
 2. بعد از ۴۸ ساعت استراحت و رسیدن به بهبودی اولیه، قادر به بازگشت به محل کار و فعالیت‌های کم تحرک هستید.
 3. ورزش و فعالیت شدید حداقل تا دو هفته ممنوع است. چارچوب‌های زمانی بسته به میزان پاسخ‌دهی بدن فرد به جراحی و شدت عمل لیپوماتیک باسن، از فردی به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد.
 4. حداقل تا ۲۴ ساعت نباید حمام کنید و پس از آن، هر بار که دوش می‌گیرید بدن را به آرامی ماساژ دهید تا مایعات خارج شوند.
 5. تا مدتی باید رژیم غذایی کم نمک داشته باشید تا تورم کاهش یابد.
 6. مصرف آب کافی، میوه و سبزیجات به بهبود بهتر و سریع‌تر زخم‌ها کمک خواهد کرد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک سینه در زنان

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

هم‌چنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed