لیپوماتیک

لیپوماتیک باسن و فواید آن چیست؟

در حال حاضر، پیکرتراشی یا جراحی لیپوماتیک یک روش بسیار پیشرفته است که به جراح اجازه می‌دهد تا شکل بدن را تغییر داده و مجدداً شکل جدیدی به آن قسمت‌های مختلف ببخشد. در لیپوماتیک باسن با استفاده از کانول خاص، جمع نمودن چربی‌های زیر جلدی را انجام می‌دهند که نهایتا یک پیکرتراشی عالی یا کانتور طبیعی بدن را به شکلی مناسب فراهم می‌کند. در لیپوماتیک باسن، چند برش کوچک به منظور جای‌دهی کانول فلزی در حالی که بیمار بیهوش است ایجاد می‌شود. چربی‌های رسوب شده از ناحیه باسن مکیده می‌شود و باعث ایجاد پوست یکنواخت یا حتی یک کانتورینگ منقبض می‌شود. در اصل این مجموعه هم شامل چربی‌های اطراف باسن و هم بالای باسن در پشت که بالاتر از استخوان لگن است، می‌باشد. این نواحی مشترک در باسن محل تجمع چربی در زمان افزایش وزن است. منطقه مذکور گاهی اوقات پهلوها یا دسته‌های پهلو را نیز شامل می‌شود.

لیپوماتیک باسن

اقدامات اولیه لیپوماتیک باسن

اولین قدم در راستای یک برنامه دقیق پیش درمانی، شامل ارزیابی بیمار می‌باشد، این معاینه باید با توجه کامل در حالت تقارن استاتیک (به دلیل توزیع متناسب چربی‌ها) و با وضعیت بدنی عادی انجام شود. ارزیابی بعدی در راستای ارزیابی خاصیت ارتجاعی پوست در مناطقی که باید تحت درمان قرار بگیرند می‌باشد. این ارزیابی به عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین جنبه‌های مهم جهت درک میزان احتمالی انقباض پوست پس از عمل برای بیمارانی که به دنبال لیپوماتیک باسن هستند باید انجام شود. علاوه بر این، در هنگام معاینه پوست، هر گونه عدم تقارن یا عدم انطباق کانتور باید به بیمار گفته شود و در مورد آن‌ها مشاوره‌های لازم انجام شود؛ از جمله چین و چروک، جای زخم، نواحی دچار افتادگی، تیرگی پوست و میزان انقباضات. این مسئله در مورد جراحی‌های دوباره لیپوماتیک باسن نیز صادق است.

 

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تأثیرات لیپوماتیک باسن بر سفت کنندگی پوست

این روش به دلیل ماهیت درمان، اثرات سفت کنندگی و لیفت پوست را ارائه می‌دهد. در طی عمل پیکرتراشی پوست برخی قسمت‌های خاص بدن خیلی خوب سفت نمی‌شود، اما پوست در ناحیه باسن ضخیم است و بهتر از مناطق دیگر منقبض می‌شود. بنابراین، بعد از لیپوماتیک باسن در زمانی که جراح مقدار قابل توجهی چربی را از آن ناحیه تخلیه می‌کند، پوست قسمت تحتانی کمر و باسن مجدداً به همان حالت منحنی ملایم بر می‌گردد. این در واقع می‌تواند باسن را کمی بالا ببرد زیرا پوست اکنون دوباره در حال حرکت به سمت انحنای کمر است.

تأثیرات لیپوماتیک باسن بر سفت کنندگی پوست

 

کاندیدای مناسب لیپوماتیک باسن

یکی از ویژگی‌های مهم برای بیمار ایده‌آل لیپوماتیک باسن این است که در عین حال از وزن پایدار برخوردار باشد و هدف آن تقویت کانتورهای بدن، به خصوص جهت دفع چربی اضافی در باسن باشد.

 سلولیت پوستی و پیکرتراشی باسن

سلولیت نوعی تغییر توپوگرافی پوست است که عمدتا باسن و ران‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، جایی که به نظر می‌رسد رسوبات چربی تحت تأثیر استروژن قرار دارند و از نظر ظاهری روی پوست نمایی ناخوشایند و آشکار را ایجاد می‌کند. قبل از درمان بیماران باید کاملاً آگاه باشند که لیپوماتیک باسن نمی‌تواند سلولیت را درمان کند و گاهی اوقات این عمل ممکن است ظاهر آن را بدتر کند. در برخی موارد سلولیت ممکن است با فرآیند پیکرتراشی بهبود یابد. جراح باید به رضایت آگاهانه بیمار شامل تصاویر قبل از عمل و شرح ارزیابی شخص قبل از عمل توجه داشته باشد. به طور کلی اگر مقداری سلولیت پوستی وجود داشته باشد، لیپوماتیک عمومی باعث از بین رفتن آن نمی‌شود. پیکرتراشی درمان خوبی برای سلولیت نیست زیرا مکیدن چربی باعث از بین رفتن الیاف کلاژن نمی‌شود. بیمار ممکن است چربی را از دست بدهد ولی هنوز سلولیت را داشته باشد.

میزان برش های جراحی روی باسن

تا حدودی میزان زخم ناشی از عمل بستگی به جراح دارد، برخی از جراحان از برش‌های 2 یا 3 یا 4 میلی متری استفاده می‌کنند که بسیار ریز هستند. ایجاد این اسکارهای کوچک در یک مکان استراتژیک باعث می‌شود که آن‌ها به خوبی پنهان شوند.

محدودیت های عمل لیپوماتیک باسن

محدودیت اصلی پیکرتراشی باسن براساس آناتومی فرد است، بیمار باید در آن منطقه چربی کامل داشته باشد. برخی از افراد فقط در آن ناحیه دارای استخوان‌های برجسته یا عضلات برجسته هستند و پیکرتراشی به هیچ وجه به آن‌ها کمک نمی‌کند. بیمارانی که پوستی بیش از حد شل دارند، کاهش زیاد وزن موجب می‌شود پوست آن‌ها از بین برود و با انجام عمل پیکرتراشی، باسن این بیماران با اسکار طولانی‌تری همراه باشد. درد زیادی بعد از عمل لیپوماتیک وجود ندارد اگرچه بیماران اغلب تا یک هفته پس از لیپوماتیک باسن داروهای ضد درد مصرف می‌کنند. محدودیتی وجود ندارد که بیمار بتواند شب بعد از عمل به تنهایی پیاده روی کند. اگر لیپوماتیک باسن به همراه ناحیه دیگری مانند شکم انجام شود، بیمار لازم است شش هفته بعد از عمل، از انواع لباس فشرده سازی استفاده کند.

نتایج عمل لیپوماتیک باسن

از نظر زمانی حدود سه ماه زمان لازم است که بیمار نتایج نهایی و مطلوب را ببیند، میزان قابل توجهی تورم بعد از عمل لیپوماتیک وجود دارد. این عارضه خصوصاً در مورد باسن نیز صدق می‌کند بنابراین بیماران تا حدود سه ماه منحنی نهایی باسن را نخواهند دید. در اکثر بیماران تورم بعد از یک ماه از بین می‌رود و نتایج آن هم‌چنان برای دو ماه آینده تغییر می‌کند و تکامل می‌یابد.

نتایج عمل لیپوماتیک باسن

کاهش وزن یا کاهش چربی بعد از لیپوماتیک

مفهوم هرگونه لیپوماتیک از جمله باسن این است که فرد با تعداد محدودی از سلول‌های چربی از اتاق جراحی خارج میشود. عمل پیکرتراشی باسن برخی از این سلول‌های چربی را از بین می‌برد اما سلول‌هایی که در آن‌ها باقی مانده است با افزایش وزن می‌ت‍وانند بزرگ‌تر شوند یا با کاهش وزن کوچک‌تر شوند. اگر چربی کاملاً از ناحیه لگن برداشته شود و بیمار بعد از آن وزن پیدا کند، احتمال افزایش وزن در بخشی دیگر از بدن اتفاق می‌افتد. اگر بیمار 3 یا 7 کیلو نوسان وزن داشته باشد، معمولاً چندان زیاد تغییر چشم‌گیر نخواهد داشت، اما اگر بیمار 10 تا 20 کیلو افزایش وزن پیدا کند، می‌تواند نتیجه جراحی را خراب کند.

تصمیم نهایی برای لیپوماتیک باسن

پیکرتراشی باسن یک گزینه جراحی است که در آن چربی از ناحیه باسن مکیده می‌شود و پوست مجدداً در همان محل منقبض می‌شود. در حالی که این روش برای بیمارانی که در حال حاضر در حالت یک وزن پایدار قرار دارند، بهتر اعمال می‌شود، بیماران به صورت بالقوه برای تعیین اینکه آیا آن‌ها کاندیدای ایده‌آل برای این روش هستند یا خیر، باید با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنند.

اقدامات بعد از لیپوماتیک باسن

پس از لیپوماتیک باسن و دور کمر، یک لباس فشرده سازی باید پوشید تا به کاهش تورم کمک کند، این لباس باید به مدت 2 هفته در همه حال پوشیده شود. بعد از 48 ساعت استراحت و رسیدن به بهبودی قادر به بازگشت به محل کار و فعالیت‌های کم تحرک هستید. ورزش همراه با تأثیر زیاد و فعالیت شدید می‌تواند بعد از 2 هفته از سر گرفته شود. این چارچوب‌های زمانی بسته به میزان پاسخ‌دهی بیماران به جراحی و میزان دریافت عمل‌های متفاوت لیپوماتیک در مناطق دیگر بدن ممکن است از بیمار تا بیمار دیگر متفاوت باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

هم‌چنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button