تفاوت لیپوماتیک با بادی جت برای لاغری

لیپوماتیک و بادی جت دو روش نوین برای از بین بردن چربی‌های بدن و رسیدن به تناسب اندام می‌باشند که در حال حاضر در دنیای زیبایی و عمل‌های زیبایی کاربرد زیادی دارند. این دو روش به دلیل مزایا و عوارض جانبی بسیار کمتر نسبت به سایر روش‌ها، با استقبال زیادی مواجه شده‌اند. لیپوماتیک روشی است برای تخلیه‌ چربی‌های بدن که با استفاده از امواج اولتراسونیک و ابزاری به نام کانولا صورت می‌گیرد در حالی که بادی جت روشی است که در آن از فشار آب با استفاده از کمپرسور هوا تخلیه چربی صورت می‌گیرد. بنابراین در مقایسه عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت می‌توان نتیجه گرفت که روش بادی جت به سبب استفاده از فشار هوا، روش بسیار ملایم‌تر و با عوارض جانبی کمتری نسبت به لیپوماتیک است. با ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تفاوت پیکرتراشی و بادی‌ جت بدانید.

اینفو تفاوت لیپوماتیک و بادی جت
اینفو تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از لیپوماتیک

نحوه انجام لیپوماتیک و بادی جت

عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت که به منظور تخلیه‌ موضعی چربی انجام می‌شوند، بسیار به یکدیگر شبیه هستند. تنها تفاوت آن‌ها این است که در بادی جت از کمپرسور هوا به منظور تخلیه‌ بافت‌های چربی استفاده می‌شود در حالی که در جراحی لاغری، ارتعاش لوله و ساطع شدن امواج، منجر به خرد شدن چربی به ذرات ریز می‌گردد.

نحوه انجام لیپوماتیک و بادی جت

نحوه‌ انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت به این صورت است که :

 1. ابتدا باید در محیطی کاملا بهداشتی، قسمت‌های مورد نظر بدن فرد تحت بی‌حسی موضعی قرار گیرند.
 2. سپس در عمل لیپوماتیک شکاف‌های بسیار کوچکی در قسمت‌های دارای چربی مازاد ایجاد شده و ابزار کانولا که دارای چرخش ۳۶۰ درجه‌ای است، وارد بدن می‌شود. با لرزش و ارتعاش لوله، عمل تخریب سلول‌ها و بافت چربی آغاز می‌گردد.
 3. اما در عمل زیبایی بادی جت که با فشار آب صورت می‌گیرد، تخریب سلول‌های چربی همانند عمل زیبایی لیپوماتیک نخواهد بود. بنابراین آسیبی به ماهیچه، بافت‌ها، عروق و رگ‌ها و عصب‌های بدن وارد نمی‌شود. از طرفی به دلیل اینکه این عمل بادی جت با فشار هوا انجام می‌شود، نیازی به وارد آمدن فشار زیاد به بدن جهت خروج چربی‌ها نیست که در نتیجه سبب می‌شود میزان کبودی، احساس درد و تورم در این نوع عمل به مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

تفاوت لیپوماتیک و بادی جت

 نحوه انجاممزایامعایب
لیپوماتیک1. استریلیزاسیون و اعمال بی‌حسی موضعی در نواحی عمل

2. ایجاد شکاف در نواحی دارای چربی مازاد

3. وارد کردن لوله کانولا و تخریب بافت چربی به کمک ارتعاش ایجاد شده

4. خارج کردن چربی‌ها به کمک دستگاه مکش

5. پانسمان و بخیه زخم‌ها

– عدم نیاز به بیهوشی

– دوره نقاهت کوتاه مدت

– عدم خونریزی

– کم تهاجم بودن روش درمان

– خارج کردن تمامی بافت چربی اضافی و انباشته در بدن

– نتایج با ماندگاری دائم

احتمال دردناک بودن دوره نقاهت به دلیل تخریب بافت های چربی
بادی جت1. استریلیزاسیون و اعمال بی‌حسی موضعی در نواحی عمل

2. ایجاد شکاف در نواحی دارای چربی مازاد

3. وارد کردن لوله کانولا به درون بدن از طریق شکاف‌ها

4. شل و جابجا کردن چربی‌ها به کمک فشار آب

5. خارج شدن بافت‌های چربی به کمک فشار آب توسط لوله کانولا

– عدم نیاز به بیهوشی

– عدم خونریزی

– دوره نقاهت کوتاه مدت

– کم تهاجم بودن روش درمان

– عدم رخ دادن تخریب چربی‌ها به دلیل استفاده از فشار آب که مزایایی از قبیل بدون درد بودن مراحل عمل را در پی دارد.

– کوتاه مدت بودن جلسه عمل

رسیدن به هیکل ایده‌آل و لاغر

نتایج با ماندگاری دائم

به دلیل عدم تخریب بافت های چربی و سایر بافت های اطراف بیمار هیچ گونه عارضه جانبی و مشکل حین و بعد از عمل بادی جت احساس نخواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مزیت‌ های پیکرتراشی و بادی جت

۱- از مزیت‌های مشترک این دو عمل زیبایی می‌توان به عدم نیاز به بیهوشی اشاره کرد که این امر برای افرادی که به دارو‌های بیهوشی حساسیت دارند، بسیار مناسب است.

۲- همچنین عدم خونریزی و دوره‌ نقاهت کوتاه مدت، از دیگر مزیت‌های پیکرتراشی و بادی جت است.

۳- در عمل زیبایی بادی جت، تخریب سلول‌های چربی صورت نمی‌گیرد بلکه بافت چربی متفرق می‌شود که این امر با وجود فشار آب و کمپرسور هوا انجام می‌گیرد. بنابراین آسیبی به بافت‌های مختلف بدن وارد نمی‌شود. همچین در بادی جت به دلیل اینکه از فیبر لیزری استفاده می‌شود، پوست ناحیه مورد نظر از لحاظ زیبایی بسیار بهتر خواهد بود.

 1. از دیگر مزایا می‌توان به مدت زمان عمل اشاره کرد که کوتاه است (حدود ۲ ساعت).
 2. همچنین میزان دردی که فرد با این دو روش تجربه می‌کند، نسبت به روش‌های مشابه بسیار کمتر است.
 3. جراحی لیپوماتیک و بادی جت برای پزشک معالج، عملی ساده‌تر و برای فرد، روشی ملایم‌تر می‌باشد.
 4. بهبودی سریع نیز از دیگر مزایای این دو روش است که به آن اشاره کردیم.

نتایج لیپوماتیک و بادی جت

 1. از عمل زیبایی پیکرتراشی و بادی جت برای برداشتن چربی موضعی در قسمت‌هایی مانند لیپوماتیک غبغب ، ران، پشت شکم و … می‌توان استفاده نمود.
 2. در عمل زیبایی بادی جت پس از جراحی به دلیل سفت شدن سریع پوست، نتایج کاملا قابل مشاهده خواهد بود.
 3. پس از دوره‌ کوتاهی، میزان کبودی و تورم به طور کامل محو خواهد شد و فرد قادر به بازگشت به زندگی روزمره خواهد بود.
 4. در عمل لیپوماتیک نیز که مشابه عمل بادی جت می‌باشد، دوره‌ی نقاهت کوتاه مدت بوده و زخم‌های ناشی از شکاف‌های ایجاد شده بر روی بدن در طول مدت دو هفته از بین خواهند رفت و نتیجه‌ی کلی قابل مشاهده خواهد بود.

انتخاب درست بین لیپوماتیک و بادی جت

عمل زیبایی لیپوماتیک و بادی جت تشابه زیادی دارند اما انتخاب میان این دو نوع پیکرتراشی به محلی از بدن بستگی دارد که شما برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب می‌کنید. برای اطلاعات بیشتر و انتخاب نحوه‌ عمل، حتما پیشنهاد می‌کنیم که با پزشک خود مشورت نموده و با توجه به راهنمایی‌های او تصمیم درست‌تری را اخذ نمایید. با توجه به تنوع روش‌هایی که در کلینیک‌های زیبایی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد، انتخاب بین دو عمل پیکرتراشی و بادی جت به دلیل مزایای بالا و عارضه‌های بسیار کمتر، مناسب‌تر می‌باشد.

مطالب بیشتر: افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

انتخاب درست بین لیپوماتیک و بادی جت

در دو روش لیپوماتیک و بادی جت سرعت بهبودی بسیار زیاد و میزان ماندگاری نتیجه عمل بیشتر خواهد بود. استفاده از فشار آب و عدم تخریب بافت چربی از مزایای روش بادی جت و عدم کبدی و تورم و خونریزی نیز از مزایای استفاده از لیپوماتیک می‌باشد.

با این حال لازم است که برای انتخاب میان روش بادی جت و لیپوماتیک حتما با پزشک معالج خود مشورت نموده و حتما نظر ‌ایشان را در مورد انتخاب نوع عمل در نظر بگیرید. همراهان گرامی در این مقاله تفاوت لیپوماتیک و بادی جت را مورد بررسی قرار دادیم به‌ امید آن که به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.

مطالب بیشتر: تغذیه بعد از لیپوماتیک

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیکرتراشی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed