1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق ژل
 4. منظور از زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل چیست؟

منظور از زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل چیست؟

زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل

زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق ژل روشی است که در سال‌های اخیر ذهن بسیاری از مردان را به خود مشغول کرده است. برخی از آقایان از زوایای صورت خود ناراضی هستند به همین دلیل به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کرده و درخواست می‌کنند که زاویه چانه یا سایر اعضای صورت را تغیر دهند. اگر شما هم از آن دسته از مردانی هستید که تمایل به زاویه ‌سازی صورت با تزریق فیلر دارید، ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا به شما بگوییم که زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق ژل چگونه انجام می‌شود. همچنین ما در این مقاله بهترین شیوه جهت مدلینگ صورت مردان را به شما معرفی خواهیم کرد.

اینفوگرافیک زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل

آیا زاویه سازی صورت مختص زنان است؟

اگر چه این امر بدیهی نیست که خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان جهت زاویه‌سازی صورت خود به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنند اما این به این معنی نیست که زاویه‌سازی صورت تنها مختص زنان است. بلکه بسیاری از مردان نیز تمایل دارند که زاویه‌سازی صورت را انجام دهند. بسیاری از مردان ممکن است به دلیل برخی مسائل ژنتیکی در زوایای صورت خود دچار اختلال باشند. به عنوان مثال ممکن است فرم و زاویه گونه‌های آن‌ها متناسب با استخوان‌بندی صورت نباشد و یا ممکن است که زاویه چانه آن‌ها بسیار نامناسب با سایر زوایای صورت آن‌ها باشد.

آیا زاویه سازی صورت مختص زنان است؟

همچنین به جز مسائل ژنتیکی، برخی از آقایان در اثر پیری، حجم استخوان‌های برخی نواحی صورت خود را از دست می‌دهند. از دست رفتن حجم استخوان‌ها باعث می‌شود که زوایای صورت مردان بهم ریخته و نامناسب به نظر برسد. همچنین ممکن است به دلیل برخی عوامل محیطی، زوایای صورت دچار تغییرات نامناسبی شوند.
به عنوان مثال شاید در اثر یک تصادف و جراحی صورت، زوایای صورت شما دستخوش تغییرات شود. بنابراین تمام مردانی که به هر دلیل تمایل دارند از زوایای صورت مناسب‌تری برخوردار شوند می‌توانند جهت زاویه ‌سازی صورت با تزریق ژل، به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنند.

آیا زاویه‌سازی صورت با ژل ممکن است؟

 

بله شما می‌توانید زاویه‌سازی صورت را با فیلر را انجام دهید ولی نتیجه تکنیک موقت بوده و بعد از چند ماه چهره شما به حالت قبل برمی‌گردد.
ویژگی بهترین برند ژل برای مدلینگ صورت
 1. دارای ترکیبات طبیعی به ویژه هیالورونیک اسید
 2. دارای ماندگاری طولانی مدت
 3. تحریک کلاژن‌سازی پوست
هزینه زاویه‌سازی صورت

 

 1. میزان ژل مورد نیاز برای زاویه‌سازی
 2.  نوع برند ژل استفاده شده
 3. دستمزد متخصص و هزینه کلینیک

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

زاویه سازی فک در مردان

یکی از مهم ترین ویژگی‌های صورت  که در زیبایی و خاص بودن چهره هر فرد تاثیر چشمگیری دارد وضعیت چانه‌ها و فک است. امروزه چه مردان و چه زنان درصدد هستند تا با استفاده از شیوه‌های مدرن زیباسازی اقدام به تغییرچهره خود در جهت زیبا و جذاب‌تر شدن هستند. با انواع تکنیک‌های زیبایی مدرن می‌توان تمامی اجزای صورت را به طور متناسب با یکدیگر تغییر داده و چهره‌ای هالیوودی به افراد بخشید. با توجه به اینکه مردان نیز این روزها به همان اندازه زنان به جذابیت خود می‌اندیشند به همین دلیل زاویه‌سازی فک با روش‌های مختلف در میان آقایان جوان نیز بسیار رواج یافته است.

آیا خط فک شامل چانه هم می شود؟

بله می‌توان گفت خط فک شامل چانه هم می‌شود، چون از نظر آناتومیکی فک پایین از ردیف پایین دندان‌ها حمایت می‌کند و به قسمت پایین صورت و چانه شکل می‌دهد. فک پائین  در واقع همان استخوانی است که با باز و بسته شدن دهان حرکت می کند. فک بالا نیز دندان‌های بالایی را نگه می‌دارد، و در تشکیل قسمت وسط صورت نقش داشته و از بینی حمایت می‌کند.

آیا امکان زاویه سازی صورت مردان با ورزش وجود دارد ؟

یکی از دلایل بهم ریختن چهره افراد با افزایش سن تحلیل عضلات ناحیه گردن و فک و یا تجمع چربی اضافی در این نواحی است که افراد بنا به این دلایل فرم اصلی خط فک و چانه خود را از دست می‌دهند. هرچند نمی‌توان با عوارض ناشی از افزایش سن مقابله کرد ولی می‌توان با استفاده از روش‌هایی چون ورزش، تزریق ژل یا فیلر به نواحی مورد نیاز از صورت و گردن و یا جراحی تا حدود زیادی از تاثیرات آن بر چهره کاست و یا حداقل بروز آنها را به نعویق انداخت. چنانچه بتوانید رژیم غذایی متعادل حفظ کرده و سبک زندگی خود را در جهت مثبت و سالم بودن تغییر دهید می‌توانید زوایه‌سازی فک خود را با ورزش بهبود ببخشید. ورش‌های متنوعی وجود دارند که تاثیر مستقیمی بر عضله‌های صورت و گردن گذاشته و در زاویه‌سازی فک مردان موثر عمل می‌کنند.

مدت ماندگاری زاویه سازی صورت و فک مردان چقدر است ؟

ماندگاری زوایه‌سازی صورت و فک مردان با تزریق فیلر بسته به عوامل مختلف متفاوت است. از جمله این عوامل می‌توان برند ژل مورد استفاده، مقدارفیلر تزریق شده، سرعت متابولیسم بدن فرد و مهارت پزشک متخصص زیبایی را نام برد. معمولا مدت ماندگاری ژل‌های بر پایه هیالورنیک اسید ۶ الی ۱۲ ماه است ولی اگر شما بتوانید حدودا ۶ بار تزریق ژل برای زاویه سازی فک مردان را در فواصل زمانی تعیین شده از سوی پزشک خود انجام دهید، برای سری‌های بعد شاید بعد از یک سال و یا یک سال و نیم بعد نیاز مجدد به تزریق فیلرپیدا کنید.

البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که محصولات جدید موجود در بازار ماندگاری حتی تا دو سال نیز دارند و شما می‌توانید با انتخاب پزشکی که از کار وی مطمئن باشید وخیالتان از بابت عدم نارضایتی از پایان کار راحت باشد و البته به صلاحدید پزشکتان از ژل‌های با ماندگاری بالا برای زاویه‌سازی صورت و فک مردانه خود استفاده کنید.

زاویه سازی صورت مردان چگونه انجام می شود؟

زاویه سازی صورت مردان چگونه انجام می شود؟

حجم و زوایای صورت مردان به راحتی و در اثر پیری یا سایر عوامل محیطی دستخوش تغییرات می‌شود. در گذشته، مردان جهت زاویه ‌سازی صورت از عمل‌های جراحی استفاده می‌کردند اما در سال‌های اخیر، تزریق ژل برای زاویه سازی صورت در مردان  بهترین روشی است که بدون جراحی انجام می‌شود. استفاده از روش‌های جراحی حتی در بعضی مواقع ممکن است این کاهش حجم صورت را شدیدتر کرده و کاملا معکوس نتیجه بدهد. اما استفاده از تزریق ژل، روشی مطمئن و بدون درد و خونریزی است که به راحتی حجم و زوایای صورت مردان را دستخوش تغییرات مثبتی می‌کند. این تغییرات به شدت می‌توانند در افزایش زیبایی صورت مردان موثر باشند.
در مدلینگ صورت مردان با تزریق ژل، از فیلر استفاده می‌شود. ژل‌ها دارای انواع مختلفی هستند که بهترین آن‌ها، فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند.

پزشک در ابتدا صورت مردان را به خوبی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سپس بررسی می‌کند که کدام قسمت از نواحی صورت از زاویه‌بندی مناسبی برخوردار نیست. متخصص با تزریق ژل به مناطقی که حجم استخوان در آنجا کم شده است، کمک می‌کند که زوایای صورت به شکل مناسبی باز گردد. به عنوان مثال ممکن است که گونه‌های مردان از نظر استخوانی خیلی کم حجم باشد و یا این اتفاق ممکن است که در اثر پیری بروز پیدا کند.

در روش زاویه‌سازی صورت مردان با تزریق ژل به جای اینکه استخوان‌بندی دستخوش تغییرات شود، تنها از طریق تزریق به پوست صورت، زاویه‌سازی انجام می‌شود.

مطالب بیشتر: تزریق ژل ضد چروک

انواع فیلر برای مدلینگ صورت مردان با تزریق ژل

انوع مختلف فیلر مختلفی جهت مدلینگ صورت مردان با فیلر وجود دارد. تفاوت عمده این فیلرها، در ترکیباتی است که از آن ساخته شده‌اند. بنابراین انتخاب یکی از انواع فیلر برای زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق ژل کاملا به بودجه شما و نوع پزشک یا کلینیکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. از جمله انواع فیلر جهت مدلینگ صورت مردان با تزریق فیلر شامل موارد زیر است:

 • جودرم یا Juvdderm

متخصص از انواع مختلف ژل‌های جودرم جهت زاویه‌سازی در نواحی مختلف صورت مردان استفاده می‌کنند. به عنوان مثال Juvdderm Voluma XC  جهت زاویه‌سازی گونه‌های مردان، بینی و حتی لب‌های مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی فیلرهای جودرم مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند. این ژل‌ها انواع مختلف دیگری نیز دارند که با توجه به تشخیص پزشک در نواحی مختلف صورت مردان جهت زاویه ‌سازی با تزریق ژل استفاده می‌شوند.

 • رستیلان

رستیلان نیز مانند جودرم مجموعه‌ای از ژل‌هایی است که جهت زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق ژل مورد استفاده پزشکان قرار می‌گیرد. رستیلان‌ها معمولا برای زاویه‌سازی لب‌های مردان کاربرد دارند زیرا این فیلرها از مواد با ذرات بسیار ریزتری ساخته شده‌اند که جهت زاویه‌سازی لب‌ها بسیار مفید می‌باشند.

 • Sculptra‌ و Radiesse‌

از جمله سایر ژ‌های پوستی هستند که به دلیل اینکه مبتنی بر اسید هیالورونیک نیستند کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مطالب بیشتر: دکتر خوب برای زاویه سازی صورت

بهترین فیلر برای زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل

معمولا بهترین شیوه جهت زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق ژل استفاده از فیلر جودرم است زیرا این ژل مبتنی بر هیالورونیک اسید می‌باشند که بهترین ماده جهت تزریق ژل است. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی در بدن است که به شادابی پوست کمک می‌کند اما به مرور زمان و با افزایش سن، میزان این اسید در بدن کاهش می‌یابد. همچنین مجموعه فیلرهای جودرم دارای انواع مختلفی هستند که نسبت به سایر ژل‌های پوستی مردانه که تخصصی‌تر عمل می‌کنند، می‌توانند در نواحی مختلف صورت مردان جهت زاویه‌سازی مورد استفاده قرار بگیرند.

آیا زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل دائمی است؟

آیا زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل دائمی است؟

کلمه موقتی، مهمترین عبارتی است که در مورد فیلرهای پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت دائمی نبودن فیلرها تنها عیب تزریق ژل برای زاویه‌ سازی صورت مردان است. مدلینگ صورت مردان با تزریق فیلر به صورت دائمی نیست و معمولا ۶ ماه بعد از تزریق ژل جهت زاویه‌ سازی صورت، اثر آن کم رنگ می‌شود و بعد از ۸ تا ۱۰ ماه لازم است که تزریق ژل مجددا تمدید شود.  اما بهتر است بدانید که بعد از تمدید به دفعات طولانی، فواصل بین تزریق ژل جهت زاویه ‌سازی صورت مردان، بیشتر می‌شود. در واقع بعد از حدود ۶ دفعه تمدید تزریق ژل، فاصله تا تزریق بعدی می‌تواند حدود یک سال یا یک سال و نیم بعد باشد.

با این وجود سالم بودن و بدون درد و خونریزی بودن این روش نسبت به روش‌های جراحی، می‌تواند عیب دائمی نبودن تزریق ژل را بپوشاند. همچنین در روش جراحی ممکن است به دلیل کوچکترین خطا توسط پزشک، حجم استخوان‌ها نسبت به قبل از جراحی کمتر شود و از نتیجه راضی نباشید. در این صورت راهی برای بازگشت نخواهد بود. اما زاویه ‌سازی صورت مردان با تزریق فیلر روشی بسیار ایمن است که به راحتی می‌تواند به صورت شما حجم داده و زاویه نواحی مختلف صورت را به شکل مناسب‌تری تغییر دهد. همچنین در صورتی که از نتیجه راضی نبودید، با از بین رفتن ژل در پوست، چهره به حالت قبل باز خواهد گشت.

مطالب بیشتر: مدت ماندگاری زاویه سازی صورت

سایر روش های زاویه سازی صورت در اقایان

همانطور که ذکر کردیم امروزه روش‌های متنوعی برای زاویه‌سازی صورت و فک در آقایان ابداع شده است که بسته به میزان تغییرات مورد نیاز و تشخیص پزشک یکی از انواع آنها برای درمان استفاده می‌شود. یکی از این متدها استفاده از تزریق فیلر  یا ژل است که در این مطلب به طور مفصل به آن پرداخته شد، از دیگر روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زاویه‌سازی فک در مردان با تزریق چربی: که در آن از چربی‌های استخراج شده از بدن خود فرد می‌توان برای کانتورینگ و یا مدلینگ صرت فرد استفاده کرد. مدت ماندگاری این روش بیشتر از تزریق ژل است.

زاویه‌سازی صورت از طریق جراحی لیفت و یا لیفت کردن صورت با نخ: در روش جراحی که به نوعی یک متد دائمی و قطعی به شمار می‌آید پزشک متخصص زیبایی با بیهوش کردن فرد، بخشی از عضلات فک و یا استخوان‌های آنها را برداشته و به صورت فرد فرم ایده‌ال و دلخواه بیمار را می‌بخشد. هر چند مدت ماندگاری این روش دائمی است ولی بسیاری از افراد ترس از بیهوشی دارند و یا امکان تامین هزینه‌های بالای آن را ندارند و به همین دلیل ممکن است به تزریق ژل برای زاویه‌سازی صورت و فک خود اکتفا کنند.

زاویه‌سازی صورت با جایگذاری پروتز: گاها در حین جراحی به منظور زاویه‌سازی فک در مردان نیاز به جایگذاری پروتز نیز می‌باشد که بسته به تشخیص پزشک انجام می‌گیرد.

زاویه سازی فک در مردان با هایفوتراپی: که در آن از انرژی اولتراسوند برای تحریک بافت‌های زیرین پوست استفاده کرده و با لیفت ناحیه و کشیدکی پوست فرم دلخواه را به چهره می‌دهند.

زاویه‌سازی فک در مردان با RF: در این روش از انرژی رادیوفرکانسی برای لیفت پوست استفاده می‌کنند، از این روش بیشتر در مواردی که با روش‌های دیگری چون تزریق چربی برای زاویه‌سازی فک و صورت استفاده کرده‌اند معمولا برای تکمیل فرایند از این تکنیک بهره می‌برند.

طبیعتا به مرور زمان بافت پوست دچار آتروفی شده و برخی نشانه‌های پیری چون چین و چروک و خطوط پوستی اطراف بینی و چشم‌ها ظاهر می‌شود که برای بهبود آنها از انواع روش‌ها استفاده می‌شود که بسته به نقایص صورت و محل تحت درمان پزشک ممتخصص یکی از این متدها را برای بهبود وضعیت انتخاب می‌کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code