چه افرادی مجاز به تزریق بوتاکس نمی باشند

امروزه از تزریق بوتاکس به عنوان یکی از روش هایی که برای از بین بردن مشکلاتی مانند چین و چروک استفاده کنند یاد می شود. انجام این عمل در سراسر جهان از جمله ایران به دلیل وجود پزشکان متخصص و با تجربه به راحتی انجام می شود.

چه افرادی مجاز به تزریق بوتاکس نمی باشند

این عمل در کشورمان ایران به صورت کاملا فرهنگی جا افتاده و افراد می توانند از آن استفاده کرده و نتایج لازم را بگیرند. همچنین این عمل برای افراد در سنین مختلف قابل انجام بوده و افراد نباید نگرانی و استرس خاصی را نسبت به این مورد داشته باشد.

آیا هر فرد میتواند از بوتاکس بهره مند شود؟

تزریق بوتاکس امروزه یکی از روش هایی است که افراد برای از بین بردن چین و چروک و همچنین از بین بردن خط های اخم و خنده طرفدار بسیاری دارد و باید گفت که این روش نتایج بسیار خوبی برای فرد بیمار به وجود می آورد به همین دلیل این روش یکی از بهترین روش های موجود برای از بین بردن مشکلات ذکر شده و همچنین رفع دیگر مشکلات به وجود آمده می باشد.

آیا هر شخصی می تواند تزریق بوتاکس انجام دهد؟

می توان گفت که همه ی افراد می توانند این روش را امتحان کرده و با استفاده از آن مشکلات به وجود آمده را رفع کنند. برای انجام تزریق کردن بوتاکس بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعاتی را کسب کنید که آیا می توانید با انجام روش نتیجه بگیرید و یا خیر. گزارش های انجام شده حاکی از آن است که استفاده از این روش معمولا نتایج بسیار خوبی را برای افراد به وجود آورده است.

مگر اینکه استثنایی وجود داشته باشد و افراد به بوتاکس حساسیت داشته باشند یا دچار بیماری خاصی باشند و داروهایی را مصرف کنند که با مشورت پزشک قبل از انجام بوتاکس می توانید اطمینان خاطر پیدا کنید که آیا شما کاندیدای مناسبی جهت تزریق بوتاکس می باشید یا خیر. همچنین باید گفت که انجام بوتاکس برای همه ی افراد در هر سنی قابل انجام می باشد و افراد می توانند از نتایج انجام عمل تزریق بوتاکس بهره مند شوند؛

اما باید گفت که برای افرادی که سن آن ها کمی بالا تر و برای برخی افراد که سن آن ها کم تر می باشد بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص مشورت هایی را به جا بیاورند تا دچار مشکل خاصی نشوند. از بوتاکس انتظار نمی رود که به اندازه کافی از طریق بدن منتقل شده تا روی جنین یا نوزاد شیرخوار تأثیر منفی بگذارد. با این حال به دلایل اینکه مطالعات در این زمینه کامل نیست و پزشکان نمی توانند با قطعیت تمام نظری بدهند.

بنابراین، اکثر پزشکان توصیه می کنند اگر قصد دارید بچه دار شوید یا از نوزاد خود مراقبت کنید یا در حال حاضر باردار بوده و یا در حال شیردهی به نوزادتان هستید، در هر صورت تزریق بوتاکس را باید فراموش کنید. بهتر است به علت جلوگیری از هرگونه عوارضی و مراقبت از خود و فرزندتان از تزریقات خودداری کنید چرا که همیشه می توانید بوتاکس انجام دهید و با چندماه یا چند سال تاخیر تاثیر منفی خاصی نخواهید دید، همچنین می توانید در این مدت از روش های طبیعی جایگزین برای مراقبت از پوست و محو کردن چروک ها استفاده کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

خط تزریق بوتاکس برای افراد دارای حساسیت پوستی

افرادی که دارای حساسیت پوستی خاصی می باشد برای مثال حساسیت فصلی که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای برخی افراد می شود و معمولا هم درمان خاصی برای این حساسیت های فصلی که در افراد مختلف متفاوت می باشد در نظر گرفته نمی شود و به سختی می توان آن را درمان کرد. بهتر است قبل از انجام عمل تزریق بوتاکس این افراد با پزشک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس مشورت هایی را به جای آورند.

خط تزریق بوتاکس برای افراد دارای حساسیت پوستی

همان طور که می دانید، سم بوتولین یا بوتاکس در برند ها و مارک های مختلف در بازار موجود است که مهمترین و معروف ترین آنها Myobloc ، Xeomin  یا Dysport می باشد، ممکن است بعضی افراد به نوعی خاص از بوتاکس با برند خاصی حساسیت داشته باشد یا در تزریقات گذشته متوجه عوارض زیادی از این محصولات شده است. که برای نتیجه بهتر باید با پزشک مشورت شود ممکن است پزشک تصمیم بگیرد روشی دیگر را به شما معرفی کند و شما کاندید مناسبی برای بوتاکس نباشید یا ممکن است با درمانی خاص این حساسیت برطرف شود که پزشک شما با جزئیات برای شما توضیح می دهد. علاوه بر این افرادی که دارای حساسیت هایی قبل از انجام عمل تزریق کردن بوتاکس می باشند افرادی هم وجود دارند که پس از انجام تزریق بوتاکس به مواد تشکیل دهنده ی بوتاکس حساسیت نشان داده و باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای فرد بیمار می شود باید این مورد را ذکر کرد اتفاق افتادن چنین حساسیت مشکل خاصی را به وجود نمی آورد و فرد بیمار نباید استرس بگیرد فقط باید این موضوع را به پزشک گزارش دهد.

پزشک متخصص در زمینه تزریق کردن بوتاکس راهنمایی های لازم برای از بین بردن این مشکل برای شما ارائه کرده و شما باید این راهنمایی ها را با تمام تلاش و به صورت کامل انجام دهید تا بتوانید مشکل به وجود آمده را به راحتی رفع کرده و پس از ان از نتایج به وجود آمده نهایت لذت را ببرید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

مناسب ترین کاندید برای تزریق بوتاکس

همه ی افرادی که دچار مشکلاتی بر روی صورت خود می باشند می توانند از روش تزریق بوتاکس برای رفع مشکلات استفاده کنند. از بین بردن چین و چروک و همچنین محو کردن خط های به وجود آمده ناشی از اخم و خنده که معمولا با بالا تر رفتن سن به وجود می آید نمونه ای از مشکلاتی است که با انجام بوتاکس می توان بهترین نتایج را گرفت و از این نتایج لذت کافی را برد.

مناسب ترین کاندید برای تزریق بوتاکس

بهترین افرادی که می توان برای تزریق بوتاکس اقدام کرده و مشکلات به وجود آمده ناشی از دلایل مختلف این چنین و به صورت یک بازه ی سنی مشخص کرد و گفت که افراد در بازه ی سنی ۳۰ تا ۵۰ سال می توانند از این روش استفاده کرد و بهترین نتایج را گرفت. ممکن است برخی از افراد به دلیل برخی حوادث و اتفاقات دچار مشکلاتی شده و از این بازه ی سنی خارج باشند

این افراد می توانند با اجازه ی پزشک و انجام برخی آزمایشات عمل تزریق بوتاکس را انجام داده و از آن بهره های لازم را ببرند؛ اما افرادی که سن آن ها بسیار کمتر از این بازه می باشد بهتر است از روش های دیگر و یا با اجازه ی مستقیم پزشک اقدام به انجام عمل تزریق بوتاکس کنند.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؟

در انجام برخی از عمل ها محدودیت هایی وجود دارد که عمل تزریق بوتاکس نیز جز این عمل ها بوده و برای برخی از افراد محدودیت و حتی ممنوعیت هایی وجود دارد که افراد بیمار باید این نکته ها را قبل از هر اقدامی بدانند و سپس اقدام به تزریق بوتاکس کنند و یا قبل از انجام عمل تزریق بوتاکس پزشک متخصص را از همه ی موضوع با خبر کرده و سپس اقدام به عمل کنند.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند؟

در ایالات متحده، سازمان FDA بوتاکس را برای افراد ۱۸ تا ۶۵ ساله تصویب کرده است. اما اگر موارد زیر را مشاهده می کنید، نباید از آن استفاده کنید: متقاضیانی که به هرگونه ترکیبات موجود در مواد تزریقی بوتاکس یا Botox حساسیت دارند یا حتی بدنشان به مواد بی حسی نیز واکنش نشان می دهد. در ناحیه تزریق عفونت پوستی یا شرایط دیگری داشته باشید، ممکن است سیستم بدنی شما ضعیف باشد یا به دلایل دیگر مثل محیط آلوده دچار عفونت شده اید. متقاضیانی که دچار ALS (بیماری لو گریگ) می باشند یا بیماری های خاص دیگری دارند که بهتر است پرونده پزشکی خود را قبل از بوتاکس در اختیار پزشک قرار دهند و در مورد سوابق بیماری یا داروهایی که مصرف کرده است با پزشک مشورت کند.

میاستنی گراویس MG یا پاتوفیزیولوژی یک بیماری مادرزادی خود ایمنی است که عضلات و ماهیچه ها ضعف وخیمی دارند و در واقع فلج عضلانی رخ داده است.علائم این بیماری معمولا شامل بینایی و پتوز و افتادگی پلک است. بیماران گاهی اوقات علائمی غیر چشم نیز دارند که این مورد تشخیص این بیماری را تا حدی مشکل کرده است. در هر صورت بیمارانی با این مشکل کاندید مناسبی جهت تزریق بوتاکس نیستند.

افرادی که به انواع بیماری های دیستروفی عضلانی دچار هستند یا افرادی که به بیماری های عضلانی چون MS دچار هستند. درواقع تمام بیماری های دیگری که بر روی عضلات یا اعصاب فرد تأثیر می گذارد یا افرادی که در عضلات پیشانی ضعف داشته یا پلک های افتاده ای دارند باعث می شود این افراد برای انجام بوتاکس مناسب نمی باشند.

LEMS سندرم میاستنی لامبرت-ایتون یک وضعیت خود ایمنی است که در اتصالات سلول های عصبی و عضلانی رخ می دهد. اختلال در تکانه های الکتریکی بین این سلول ها باعث ضعف عضلات، احساس سوزن سوزن شدن، خشکی دهان و خستگی می شود. افرادی که مشکلات تنفسی مانند آسم دارند و تحت درمان خاصی هستند یا داروی خاصی مصرف می کنند، همچنین افرادی که از بیماری های قلب عروقی رنج می برند. افرادی که به دلایل مختلف مشکلات خونریزی دارند یا قبلا جراحی صورت انجام داده اند و زخم بزرگ و حساسی یا بخیه هایی روی صورتشان دارند یا به دلایلی زگیل ها روی صورتشان می باشد.

یکی از افرادی که بهتر است از عمل تزریق بوتاکس صرفه نظر کنند زنانی می باشند که در زمان شیردهی و یا بارداری قرار دارند باید گفت که این زنان بهتر است عمل تزریق بوتاکس را پس از گذشت این زمان انجام دهند زیرا ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد که جبران آن برای وی بسیار گران تمام شود. در نتیجه از انجام بوتاکس در این زمان خاص بهتر است جلوگیری شود.

دیگر افرادی که بهتر است از انجام عمل تزریق کردن بوتاکس جلوگیری کنند نوجوانان می باشند. نکته ای که بسیار قابل توجه می باشد این است که برخی از نوجوانان با این دلیل که می خواهند برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در زمان میانسالی اقدام به انجام عمل تزریق بوتاکس (Botox injection) می کنند که انجام این کار ممکن است شرایط بدتری را برای آن ها حتی در زمان نوجوانی به وجود آورد.

باید گفت که در یک حالت کلی افراد نباید به طور سرخود و با داشتن یک شرایط خاص اقدام به عمل بوتاکس کنند زیرا ممکن است برای آن ها مشکلاتی به وجود آید که رفع آن با زحمت زیادی همراه باشد. در نتیجه افراد برای گرفتن نتایج بهتر و جلوگیری از مشکلات باید در تمام طول زیر نظر یک پزشک بوده و نباید سر خود هیچ کاری را انجام دهند تا دچار مشکل شوند.

محدودیت های سنی تزریق بوتاکس برای افراد

همان طور که ذکر گردید بهترین افراد برای انجام بوتاکس افرادی هستند که در بازه سنی ۳۰ تا ۵۰ سال می باشند. افراد اگر در این بازه ی سنی قرار داشته باشند معمولا مشکلی برای ان ها به وجود نخواهد آمد؛ اما اگر در سن بیش تری نسبت به این بازه قرار دارند شرایط متفاوت خواهد بود. به طور کلی مرکز نظارت به بیماری های ایالت متحده آمریکا بوتاکس را برای افراد بالای ۱۸ سال مجاز می داند و برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کرده است. بسیاری از پزشکان عقیده دارند تا قبل از ۲۵-۳۰ سالگی می توان راه های طبیعی جایگزینی را جهت پیشگیری از چین و چروک استفاده کرد.

افراد با سن بالاتر از ۵۰ سال باید این نکته را بدانند که با انجام بوتاکس ممکن است دچار مشکل شوند که برای جلوگیری از ایجاد مشکل می توانند با انتخاب یک پزشک متخصص خوب از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و به راحتی عمل خود را انجام دهند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code