لیپوماتیک بعد از زایمان

یکی از روش‌هایی که در عصر حاضر برای کاهش سایز در برخی از اندام‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیپوماتیک نام دارد. از طریق عمل لیپوماتیک به راحتی می‌توانید به اندام ‌ایده‌آل خود رسیده و چربی‌هایی که با ورزش و رژیم غذایی حذف نمی‌شوند را از بین ببرید. به همین دلیل است که جراحی لاغری یکی از بهترین و کم عارضه‌ترین روش‌ها برای ایجاد زیبایی در اندام‌ها شناخته شده است. برخی از افراد ممکن است تصور کنند که پیکرتراشی برای کاهش وزن استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت که این عمل برای کاهش سایز مورد استفاده قرار گرفته و به کاهش جزئی در وزن منجر خواهد شد.

اینفو لیپوماتیک بعد از زایمان
اینفو لیپوماتیک بعد از زایمان

چربی‌هایی که در شکم، ران و پهلوها تجمع پیدا می‌کنند، به تدریج مقاوم شده و به راحتی از بین نمی‌روند. در این زمان است که جراحی لاغری به داد شما خواهد رسید. برخی از خانم‌ها قصد دارند عمل لیپوماتیک بعد از زایمان را انجام دهند. لازم است توضیحاتی در این مورد بیان کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی لیپوماتیک پس از زایمان

به واسطه لیپوماتیک می‌توانید از جراحی‌های زیبایی و روش‌های پردردسر و همراه با خونریزی خلاص شوید و دوران نقاهت بسیار کوتاهی را طی کنید. جراحی لاغری بعد از زایمان، یکی از بهترین زمان‌هایی است که می‌توانید لیپوماتیک را انجام دهید. در واقع بعد از زایمان پوست در بسیاری از مواقع دچار کشیدگی می‌شود و ممکن است تجمع چربی در زیر پوست شکم ایجاد شود. برای اینکه بتوانید این چربی‌ها را از بین ببرید و دارای ظاهری مناسب و زیبا شوید، می‌توانید از پیکرتراشی بعد از زایمان استفاده کنید.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

آیا لیپوماتیک بعد از زایمان امکان پذیر است؟

بعد از زایمان حدود ۶ ماه باید منتظر بمانید تا بدن شما به وزن متعادل خود برسد به عبارت دیگر باید صبر کنید تا عمده چربی‌های اضافی در این مدت زمانی از بین بروند. سپس بعد از گذراندن این دوره می‌توانید از جراحی لاغری برای برداشتن چربی‌های اضافی شکم و پهلوهای خود که مقاوم شده‌اند، استفاده کنید.

انجام پیکرتراشی بعد از زایمانبهتر است این عمل را به بعد از دوران شیردهی موکول کنید چون ماده بیهوشی از طریق شیر وارد بدن نوزاد می‌شود.
تاثیر لیپوماتیک بر قدرت باروریاین عمل نه تنها تاثیر منفی بر بارداری ندارد بلکه چربی اطراف شکم را برداشته و به درمان ناباروی به دلیل تجمع چربی، کمک خواهد کرد.
ماندگاری نتیجه جراحی لاغری
 1. داشتن رژیم غذایی مناسب
 2. داشتن برنامه ورزشی منظم
 3. رعایت نکات مراقبتی در دوره نقاهت
 4. تخلیه چربی به شیوه اصولی

آیا لیپوماتیک بعد از زایمان امکان پذیر است

چند ماه اول زندگی فرزند شما زمان مهمی است. کار‌های زیادی برای مراقبت از یک نوزاد هست که باید انجام دهید. به این دلیل ممکن است بدن شما ضعیف‌تر از قبل شود. همچنین باید هم به وضعیت سلامت خود رسیدگی کرده و هم از کودک به شکل صحیح مراقبت نمایید. لذا برای اینکه سلامت بدن شما حفظ شده و انرژی کافی برای رسیدگی به خود و کودک را داشته باشید، جراحان توصیه می‌کنند که حداقل شش ماه صبر کنید.به خاطر داشته باشید که شش ماه حداقل بازه زمانی است و در حالت ‌ایده‌آل، بهتر است حداقل یک سال صبر کنید. البته اگر کودک از شیر مادر تغذیه می‌کند، بهتر است تا دو سال هر عمل دیگری را فراموش کرده و در این دوران با رژیم و تغذیه سالم و همچنین ورزش مناسب از خود مراقبت کنید.

لیپوماتیک در صورتی انجام می‌گیرد که فرد به وزن ثابتی رسیده باشد و از روش‌های طبیعی نتواند چربی‌های موضعی قسمتی از بدن خود را از بین ببرد. در این صورت می‌توان گفت که لیپوماتیک می‌تواند روشی مناسب برای از بین بردن و برداشتن چربی‌ها باشد. کاهش ساز با جراحی لاغری می‌تواند به زیبایی اندام شما کمک بسیاری کند. پزشکان توصیه می‌کنند ابتدا به وزن قبل از بارداری خود برگردید و سپس برای پیکرتراشی بعد از زایمان اقدام نمایید. درواقع لیپوماتیک ابزاری برای مدیریت وزن نیست بلکه روشی است که برای از بین بردن بافت چربی موضعی انجام می‌شود. همچنین پزشکان عقیده دارند شما هنوز هورمون‌های حاملگی را در سیستم بدن خود دارید و این هورمون‌ها بر شکل بدن شما تأثیر دارند.

با توجه به آنچه که که گفته شده، جهت جراحی لاغری بعد از زایمان باید حداقل ۶ ماه صبر کرده و سپس با مشورت متخصص، اقدام به این عمل زیبایی کنید.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

لیپوماتیک بعد از زایمان چه معایب و مزایایی دارد؟

می‌توان گفت که لیپوماتیک روشی است که با استفاده از فناوری پیشرفته‌ انجام می‌شود و قابلیت خارج کردن چربی‌های اضافی را دارد. لذا این عمل زیبایی می‌تواند در هر موقعیتی حتی بعد از زایمان نیز به راحتی استفاده شود تا چربی‌های اضافی اندام‌های بدن افراد را از بین ببرد. مزایای پیکرتراشی بسیار زیاد است که می‌توانیم به صورت زیر آن‌ها را شرح دهیم:

لیپوماتیک بعد از زایمان چه معایب و مزایایی دارد

 1. لیپوماتیک نیازی به بیهوشی ندارد و از طریق بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می‌شود.
 2. با جراحی لاغری پس از زایمان، نیازی به ایجاد بخیه و یا برش‌های جراحی بر روی پوست برای برداشتن چربی‌های اضافی نیست. در واقع چربی‌ها با سوراخ کوچکی که بر روی پوست ایجاد می‌شود می‌توانند خارج شوند. برای این منظور، ابتدا سوراخ‌‎هایی در بافت چربی ایجاد شده و لوله کانولا وارد آن می‌شود. حرکات ارتعاشی لوله و ضرباتی که وارد می‌کند، باعث خرد شدن بافت چربی به ذرات ریز شده و در این زمان می‌توان چربی‌های خرد شده را با نیروی مکش خارج نمود.
 3. دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک بسیار کوتاه بوده و خیلی زود می‌توانید به شرایط عادی زندگی برگردید. به همین دلیل است که پیکرتراشی بعد از زایمان، منع نمی شود چون مادران خیلی زود بهبود پیدا خواهند کرد.
 4. مدت زمان انجام عمل لیپوماتیک بسیار کوتاه است.
 5. مادران از درد ناشی از عمل لیپوماتیک بعد از زایمان نگران هستند. لازم است بدانید که در حین جراحی دردی حس نکرده و بعد از آن نیز درد، بسیار ناچیز خواهد بود به گونه‌ای که با مسکن برطرف می‌شود.
 6. زمان بهبودی زخم‌ها بسیار سریع اتفاق می‌افتد.
 7. پوست از طریق لیپوماتیک دارای انقباض بیشتری می‌شود.
 8. لایه‌برداری پوست توسط پیکرتراشی بهتر صورت می‌گیرد.
 9. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های جراحی لاغری این است که می‌توان از چربی‌های برداشته شده برای تزریق به مناطق دیگر بدن استفاده کرد. تزریق چربی یکی از روش‌های جوانسازی پوست و فرم‌دهی به سینه‌ها است و این موضوع برای خانم‌ها بسیار خوشایند است.
 10. دستگاه مورد استفاده برای عمل لیپوماتیک، دارای فناوری‌های پیشرفته مکش و لرزش به طور همزمان برای جداسازی چربی‌ها از بافت بدن است.
 11. شما از طریق پیکرتراشی پس از زایمان می‌توانید به اندام ایده‌آل خود برسید.
 12. نکته بسیار مهم این است که خارج کردن چربی از طریق این عمل، به صورت یکنواخت انجام شده و بدن بعد از جراحی، فرم یکدست و هموار خواهد داشت.
 13. سلولیت‌های ایجاد شده بر روی پوست را به راحتی از بین می‌برد.
 14. این روش آسیبی به بافت‌های بدن وارد نمی‌کند.
 15. پیکرتراشی بعد از زایمان، با ایجاد کلاژن‌سازی در پوست می‌تواند باعث سفت‌تر شدن اندام مورد نظر شود.

درواقع با توجه به مزیت‌های فراوانی که می‌توان برای لیپوماتیک بعد از زایمان بیان کرد، این روش را می‌توان به عنوان یک عمل زیبایی با کم‌ترین عوارض و معایب معرفی نمود که آن را به یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد زیبایی در اندام‌ها تبدیل کرده است.

مطالب بیشتر: بهترین مرکز لیپوماتیک در تهران

لیپوماتیک بعد از زایمان بهتر است یا قبل از زایمان

لیپوماتیک بعد از زایمان بهتر است یا قبل از زایمان؟

از آنجایی که لیپوماتیک برای از بین بردن چربی‌های موجود در زیر بافت بدن انجام می‌گیرد، برای اهداف زیبایی‌شناسی در اندام‌ها ایجاد شده است. چربی‌های انباشته شده در شکم بعد از زایمان می‌تواند ظاهری نامتناسب را برای شما ایجاد کنند. این چربی‌ها در اکثر مواقع با رژیم غذایی مناسب و یا ورزش از بین می‌روند ولی برخی از آن‌ها مقاوم شده و با این روش‌ها حذف نمی‌شوند. از آنجایی که عمل‌های جراحی می‌توانند عوارض بسیاری را برای افراد ایجاد کنند، روش لیپوماتیک کم‌ترین عارضه را داشته و به همین دلیل روشی ایمن شناخته شده است. این جراحی لاغری از طریق دستگاه‌های مخصوصی می‌تواند فیبروبلاست پوست را با حرکات چرخشی خود تحت تاثیر قرار دهد و آن‌ها را مجبور کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. کلاژن که ماده اصلی برای جوانسازی پوست است، می‌تواند پوست را سفت کند و افتادگی‌های پوست شکم را بعد از زایمان درمان نماید.

قبل از زایمان نیز می‌توان لیپوماتیک پهلو و شکم را انجام داد. ممکن است افراد تصور کنند که لیپوماتیک قبل از زایمان ممکن است باعث شود که آن‌ها در آینده نتوانند بچه‌دار شوند. باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است و لیپوماتیک نمی‌تواند باعث نازایی شود زیرا این عمل بدون هیچگونه آسیبی به بافت‌های بدن انجام می‌شود و فقط چربی‌های موجود در اندام‌های افراد را بدون ایجاد نکروز و یا سوزش و عفونت در پوست خارج می‌سازد. با این حال انجام لیپوماتیک بعد از زایمان می‌تواند بسیار مناسب‌تر باشد.

جهت انجام پیکرتراشی پس از زایمان، باید شیردهی به نوزاد را تمام کنید زیرا هرگونه داروی مسکن و بی‌حسی که وارد بدن می‌شود می‌تواند از طریق شیر به نوزاد شما منتقل شود. بیشتر دارو‌های ضد درد که در دوران نقاهت استفاده می‌شوند، برای نوزادان مضر است. صبر کنید تا رشد نوزاد و دوران شیردهی به پایان برسد.

حاملگی تأثیر شگرفی در ظاهر شکم دارد و به این دلیل جراحی زیبایی پیکرتراشی بعد از زایمان بین خانم‌ها رایج است. اما بهتر است قبل از در نظر گرفتن جراحی مطمئن شوید که دوره شیردهی نوزاد تمام شده است. تا زمانی که وقت مناسب برای جراحی لاغری فراهم شود، حتما نکات زیر را رعایت نمایید:

مطالب بیشتر: گن طبی بعد از لیپوماتیک

 • رژیم غذایی متعادل را حفظ کنید:

شما به طور طبیعی بعد از بارداری به مرور زمان وزن خود از دست می‌دهید. اگر در حال شیردهی هستید، نباید کالری خود را محدود کرده و رزیم غذای مصرف کنید. به میزان کالری که پزشک توصیه می‌کند توجه کرده و همان‌قدر مصرف کنید. حتما غذا‌های سالم بخورید و میوه و سبزیجات تازه را در سبد غذایی روزانه جای دهید. مواد مغذی موجود در این مواد غذایی انرژی مورد نیاز بدن شما را تأمین کرده و روند کاهش وزن بعد از زایمان را بسیار آسان‌تر خواهند کرد.

 • یک رژیم تمرینی پایدار را شروع کنید:

اگر شرایط مناسبی دارید، تمرین‌های ورزشی را اجرا کنید که متناسب با سبک زندگی جدید شما باشد. ورزش به تقویت روحیه شما، افزایش انرژی و در نهایت رسیدن به تناسب اندام شما کمک می‌کند تا بتوانید لباس‌های قبل از باردرای را مجددا بپوشید. همچنین توجه به تمرین روزانه به شما در نزدیک شدن به نتایج بهتر کمک خواهد کرد. علاوه بر این، تمام مراحل لیپوماتیک بعد از زایمان هنگامی که فرد متقاضی نزدیک به وزن بدنی ‌ایده‌آل خود باشد، آسان‌تر انجام شده و بهترین نتیجه را به نمایش می‌گذارد.

دلایل توصیه لیپوماتیک بعد از زایمان

دلایل توصیه لیپوماتیک بعد از زایمان

انجام لیپوماتیک شکم و لیپوماتیک پهلو می‌تواند در آن واحد دو مزیت را بعد از زایمان برای شما به همراه داشته باشد:

 1. از بین بردن چربی‌ها و خارج کردن آن‌ها از شکم
 2. فرم گرفتن شکم و پهلوها و درمان افتادگی آن

به همین دلیل می‌توان گفت که جراحی لاغری بعد از زایمان می‌تواند فواید بسیاری را داشته باشد.
از آنجایی که لیپوماتیک از طریق روش‌های جدید و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای انجام می‌شود می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از عوارض بعد از عمل پیکرتراشی، این عمل را انجام دهید و از زیبایی اندام خود بعد از زایمان لذت ببرید. اما بهتر است زمان لازم را طی کنید تا شیردهی به کودک تمام شود چرا که ممکن است بعد از عمل نیاز به مصرف دارو داشته باشید که مسلما بر شیر مادر و کودک تاثیر منفی دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed