دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی

در حال حاضر از ابدومینوپلاستی به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش سایز شکم یاد می‌شود و افراد می‌توانند از این روش برای از بین بردن چربی‌های ناحیه‌ شکم و عضلات افتاده استفاده کرده و به اهداف و نتایج دلخواه خود پس از انجام این عمل جراحی برسند. مانند هر عمل دیگری، عمل ابدومینوپلاستی هم نیاز به استراحت دارد در نتیجه باید به دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم، اهمیت بسیار زیادی داد. دوره‌ نقاهت ابدومینوپلاستی نیاز به مراقبت‌هایی دارد که در صورت انجام صحیح و به موقع آن، این مدت زمان کوتاه‌تر می‌شود.

دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است

بعد از ابدومینوپلاستی چقدر باید استراحت کرد؟

میزان استراحت پس از انجام ابدومینوپلاستی به چند عامل بستگی دارد که این عوامل برای افراد یکسان نبوده و دارای تفاوت‌هایی می‌باشد. برای مثال میزان چربی خارج شده و میزان نیاز به کاهش سایز، تعیین‌کننده مدت زمان استراحت بعد از عمل زیبایی شکم خواهد بود. برخی از افراد در وسعت بسیار زیاد، چربی‌های شکم خود را حذف می‌کنند ولی وسعت جراحی برای برخی دیگر کمتر است در نتیجه میزان استراحت این دو گروه متفاوت می‌باشد. اما باید گفت که در یک حالت معمولی، افراد می‌توانند پس از گذشت زمانی بین ۸ تا ۱۶ روز استراحت، فعالیت‌های سبک را با اجازه‌ پزشک شروع کنند.

همچنین افراد باید در زمان استراحت خود برخی نکات از جمله بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن در هنگام دراز کشیدن، توجه کنند تا بتوانند سریع‌تر از حد انتظار به جامعه بازگشته و پس از عمل جراحی شکم خود سریع‌تر کار‌های روزمره را آغاز کنند. به طور کلی باید گفت که زمان استراحت پس از عمل ابدومینوپلاستی تا حد بسیار زیادی به خود فرد و میزان مراقبت از خود بستگی دارد. در نتیجه بهتر است توصیه‌های پزشک پس از انجام عمل را جدی گرفته و در صدد انجام آن‌ها به نحو احسن بربیایید.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مهم ترین نکات مرتبط با ابدومینوپلاستی و دوران نقاهت آن

مهم ترین نکات مرتبط با ابدومینوپلاستی و دوران نقاهت آن

 1. اولین نکته در دوره‌ نقاهت عمل زیبایی شکم، انجام دستورات پزشک می‌باشد که افراد باید برای انجام آن‌ها نهایت دقت را داشته باشند تا علاوه بر کوتاه کردن مدت زمان دوره‌ نقاهت، بتوانند نتایج دلخواه و بسیار خوبی از این عمل بگیرند و رضایت خود را از انجام عمل جراحی شکم اعلام کنند.
 2. یکی از مهم‌ترین نکات در زمان دوره‌ نقاهت جراحی زیبایی شکم، انتخاب یک گن مناسب می‌باشد. پزشک متخصص در زمینه‌ ابدومینوپلاستی حتما درباره این گن به شما اطلاعاتی را ارائه خواهد کرد که شما بتوانید یک گن مناسب که هم اندازه خوبی دارد و هم می‌تواند باعث کاهش درد‌های ناشی از انجام عمل ابدومینوپلاستی شده و دوره‌ نقاهت راحت‌تری را برای شما به وجود آورد. متقاضیان باید به طور معمول بعد از عمل، حدوداً پنج تا شش هفته از گن و لباس تنگ استفاده کنند. در ابتدای دوره نقاهت باید گن را به صورت شبانه‌روزی بپوشید. به مرور زمان با توصیه دکتر می‌توانید در بخشی از روز از گن استفاده کرده یا پوشیدن گن را متوقف کنید.
 3. عمده تورم بعد از تقریباً دو ماه برطرف می‌شود. در حدود ۸۰٪ تورم باید فروکش کند اما بسیاری از متقاضیان تورم جزئی دارند که تا یکسال پس از عمل نیز می‌تواند ادامه یابد. به طور کلی در دو ماه پس از عمل ابدومینوپلاستی، می‌توانید نتیجه عمل را بهتر ببینید و کم کم می‌توانید فعالیت‌هایی که قبلا برای شما ممنوع بود را از سر بگیرید.
 4. همچنین بهتر است بلافاصله پس از عمل جراحی شکم فردی از دوستان و یا خانواده شخص به عنوان همراه کنار وی باشد تا برخی کار‌ها از جمله بازگشت به منزل، توسط او انجام شود. افرادی که بتوانند در حداقل ۲۴-۷۲ ساعت مراقب شما بوده و سلامتی شما را تحت نظر داشته باشند.
 5. فرد باید در دوره‌ نقاهت پس از عمل ابدومینوپلاستی مایعات فراوانی بنوشد. این مایعات می‌تواند آبمیوه‌های تازه و یا آب آشامیدنی باشد. توجه داشته باشید استفاده از نوشیدنی‌های صنعتی پس از عمل جراحی شکم ممنوع می‌باشد. نوشیدنی‌های بدون گاز، بدون الکل و بدون کافئین از جمله آبمیوه و نوشیدنی‌ها با پایه آب، شیر و ماست را زیاد مصرف کنید تا بدنی سالم‌تر و دوره نقاهت کوتاه‌تری را تجربه کنید.
 6. دقت داشته باشید اگر این مراقبت‌ها را در دوران نقاهت به خوبی انجام دهید، قطعا دوره نقاهت کوتاه‌تری را خواهید داشت. بنابراین بخشی از زمان دوره نقاهت به خود متقاضی عمل ابدومینوپلاستی بستگی دارد. پانسمان‌ها را تمیز و خشک نگه دارید. برش‌های شما برای مدت کوتاهی بعد از عمل مقداری خونابه‌ترشح می‌کنند. پس از شست و شو و قرار دادن پانسمان خشک بر محل زخم‌ها، لباس تنگ را بپوشید. سعی کنید گن را فقط زمان استحمام از بدن دربیاورید.
 7. سعی کنید به حالت طاق باز بخوابید و و تا مدتی زیر سر خود را با چند بالش بالاتر نگه دارید. با این کار تورم تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
نحوه انجاممزایاعوارضدوره نقاهتنکات مراقبتی
– انجام مشاوره و مطرح کردن معایب، مزایا و نکات مراقبتی قبل و بعد از ابرومینوپلاستی با متقاضی در جلسات قبل از انجام ابدومینوپلاستی.

– بیهوشی.

– ایجاد برش بیشتر در نزدیکی نواحی ران و شرمگاهی و در اطراف ناف.

– بلند کردن پوست شکم و برداشتن چربی‌های اضافی در صورت امکان و ترمیم بافت‌ها و در نهایت برش پوست اضافی.

– ایجاد ناف جدید.

– بخیه برش‌ها و پانسمان آن‌ها.

– حذف چربی‌های اضافی شکم.

– کاهش سایز شکم.

– تناسب اندام در ناحیه شکم.

– رفع افتادگی شکم ناشی از بارداری در خانم‌ها.

– افزایش اعتماد بنفس خانم‌ها برای حضور بیشتر در جامعه.

– واکنش به بیهوشی.

– احتمال عفونت.

– خونریزی.

– احساس درد.

– تورم در پاها.

– آسیب دیدن عصب در صورت عدم مهارت و اشتباهات پزشک.

– ایجاد زخم و اسکار.

 

– برطرف شدن بیش از ۸۰% تورم تا دوماه.

– ماندگاری تورم تا یکسال در برخی از افراد.

– نیاز به استراحت بین ۲ تا ۴ هفته بسته به شرایط فرد.

– استفاده از گن مخصوص و مناسب به مدت ۵ الی ۶ ماه به هدف کاهش دردهای ناشی از عمل و کوتاه شدن دوران نقاهت.

– خوابیدن به حالت طاق باز برای کاهش تورم.

– عدم انجام فعالیت‌های سنگین تا چند ماه بعد از ابدومینوپلاستی.

– بهبود زخم‌های ایجاد شده از ۶ ماه تا یکسال بسته به شرایط فرد و مهارت جراح.

– مشاهده نتیجه ابدومینوپلاستی پس از بهبود کامل زخم‌ها

– عدم رانندگی کردن حداقل ۲ تا ۳ هفته.

– ممانعت از انجام فعالیت‌های سنگین و فشار آوردن به شکم.

– عدم استعمال دخانیات از ۳ هفته قبل و ۳ هفته بعد از ابدومینوپلاستی.

– خودداری از مصرف مشروبات الکلی به مدت ۳ هفته قبل و بعد از ابدومینوپلاستی.

–  خودداری از دوش گرفتن حداقل به مدت ۴۸ ساعت.

– استراحت کامل به صورت دراز کش.

– استفاده سروقت از دارئهای تجویزی پزشک برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت.

– استفاده از گن‌های مخصوص در ابتدا به صورت شبانه روزی و کاهش استفاده از آن به مرور.

– نوشیدن زیاد آب.

– پیاده روی‌های سبک روزانه.

مطالب بیشتر: برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

پس از انجام عمل‌های جراحی معمولا برخی محدودیت‌ها و همچنین برخی ممنوعیت‌ها توسط پزشک برای فرد ارائه می‌شود که عمل جراحی شکم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی می‌باشد که باید به آن‌ها اشاره کنیم:

 1. یکی از محدودیت‌ها که باید به آن اشاره کرد، انجام رانندگی پس از عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد که بین ۲ تا ۳ هفته پس از عمل جراحی شکم ممنوع بوده و افراد نباید این کار را انجام دهند.
 2. همچنین انجام کار‌های سنگین که باعث فشار آوردن به ناحیه شکم فرد می‌شود، بین ۱ تا ۲ هفته ممنوع می‌باشد و پس از گذشت این زمان باید از پزشک خود برای انجام چنین کار‌هایی اجازه بگیرید.
 3. همچنین سعی کنید از ورزش‌های سنگین و یا شغل‌هایی که به فعالیت فیزیکی سنگینی نیاز دارد تا مدتی دوری کنید.
 4. از دیگر نکاتی که در رابطه با کار‌های ممنوع در دوران نقاهت عمل ابدومینوپلاستی باید ذکر کرد، استعمال دخانیات می‌باشد که به دلیل سیاه کردن پوست، نباید ۳ هفته قبل از عمل و همچنین ۳ هفته پس از عمل استفاده شوند. همچنین این مواد باعث می‌شوند عمل با اختلالاتی مواجه شده و فرد دچار مشکلاتی مانند اختلالات خونرسانی و حتی از بین رفتن نتیجه عمل شود. پس در این دوران سیگار و قلیان را کاملا فراموش کنید.
 5. علاوه بر نکات فوق، مصرف مشروبات الکلی نیز به دلیل رقیق کردن خون و افزایش احتمال خونریزی، ۳ هفته قبل از عمل و همچنین ۳ هفته پس از عمل ممنوع می‌باشد. استفاده نکردن از مشروبات الکلی علاوه بر اینکه برای سلامتی افراد بسیار مفید می‌باشد، برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل پس از عمل ابدومینوپلاستی نیز بسیار حائز اهمیت است.
 6. دقت داشته باشید که تا ۴۸ ساعت بعد از عمل، دوش نگیرید. در این مدت، سعی کنید گن را کثیف نکنید چرا که ممکن است مجبور شوید دو روز بعد از عمل، گن را تعویض کنید. همچنین به این نکته توجه کنید هر گاز یا پانسمی که از برش و محل زخم‌ها جدا می‌شود را دور بریزید و از پانسمان جدید استفاده کنید. از دوش آب گرم، خوابیدن در وان، استخر یا سونا و جکوزی، مالش دوری کنید.
 7. تا یک الی دو هفته کاملا به حالت ‌ایستاده نباشید و سعی کنید بیشتر زمان را خوابیده و استراحت کنید. سپس به مرور زمان آرام آرام بلند شوید تا به ناحیه شکم فشار وارد نشود.

هر چقدر زخم شما وسعت بیشتری داشته باشند مسلما دوره نقاهت طولانی‌تری خواهید داشت. اما مهمترین چیزی که باید در طی این فرایند به خاطر بسپارید این است که شما باید به طور دقیق دستورالعمل‌های جراح خود را رعایت کنید و در صورت سؤال یا نگرانی با پزشک تماس بگیرید.

مطالب بیشتر: انواع عمل ابدومینوپلاستی

چگونه می توان دوران نقاهت درست و اصولی را پس از ابدومینوپلاستی تجربه کرد؟

چگونه می توان دوران نقاهت درست و اصولی را پس از ابدومینوپلاستی تجربه کرد؟

برای اینکه بتوان پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی یک دوره‌ نقاهت کاملا اصولی و درست را تجربه کرد باید برخی نکات را رعایت نمود. اما قبل از انجام هر کاری باید گفت که برای تجربه یک دوره‌ نقاهت کاملا اصولی باید خود شخص برای آن تلاش کند به طوری که بدون هیچگونه کوتاهی و انجام کار‌های خودسر، عمل خود را به پایان برساند. نکته‌ اول برای داشتن یک دوره نقاهت خوب و درست، عمل به همه‌ دستوراتی است که توسط پزشک متخصص در زمینه‌ ابدومینوپلاستی برای افراد در دوره‌ نقاهت ارائه می‌شود. انجام خوب و به موقع این دستورات علاوه بر کوتاه شدن مدت زمان دوره‌ نقاهت عمل ابدومینوپلاستی به گرفتن نتایج دلخواه پس از عمل نیز بسیار کمک خواهد کرد. ان دستورالعمل‌ها عبارتند از:

 1. آب زیاد بخورید، و استراحت لازم را داشته باشید و تغذیه مناسب را فراموش نکنید.
 2. اگر داروی خوراکی یا پمادی تجویز شده سعی کنید در زمان مناسب مصرف کنید.
 3. همچنین از استرس و فشار روانی دوری کنید و مدتی از دوستان و خانواده خواهش کنید که از شما مراقبت ویژه داشته باشند.
 4. پیاده‌روی روزانه و سبک داشته باشید تا از ایجاد لخته خون جلوگیری کنید اما همانطور که قبلا تاکید شد از فشار زیاد به بدن و عضلات شکم خودداری کنید.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

خطرات پیش رو در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

افراد معمولا از انجام عمل‌های جراحی که دارای بیهوشی می‌باشد چرا که تا به حال خبرهایی مبنی بر مرگ افراد ناشی از بیهوشی را شنیده‌اند. اما باید گفت که با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین به وجود آمدن روش‌های نوین در زمینه‌ بیهوشی، جایی برای ترس و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. برای چند روز اول باید از دستورالعمل‌هایی که برای حرکت به شما داده شده تا از بروز لخته‌های خون جلوگیری شود، پیروی کنید.
یکی از خطراتی که پس از عمل ابدومینوپلاستی  افراد را تهدید می‌کند، بازگشت شکم می‌باشد که افراد سوالات زیادی را در این زمینه دارند و به دنبال پاسخ برای آن‌ها هستند. در پاسخ به این سوال باید گفت که این عمل بازگشت‌پذیر می‌باشد اما افراد قبل از عمل باید بدانند که پس از کاهش سایز شکم باید بیشتر مراقب شکم خود باشند. مراقبت‌هایی مواردی مانند ورزش کردن باعث می‌شود شاهد برگشت شکم خود نباشید. همچنین در کنار ورزش باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا بتوانید از شکم خود به راحتی مراقبت کنید. فراموش نکنید اگر در انتخاب پزشک حساسیت لازم را داشته باشید در نهایت عوارض و خطرات، کمتر و به موازات آن دوره نقاهت پس از ابدومینوپلاستی کوتاه‌تر خواهد شد. بهتر است قبل از abdominoplasty براساس شهرت، تجربه و مهارت پزشک و همچنین مجوز و امکانات مطب و کلینیک، اطمینان لازم را پیدا کرده و سپس اقدام کنید.

خطرات پیش رو در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed