ابدومینوپلاستی

دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است

دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است

دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است

امروزه از ابدومینوپلاستی به عنوان یکی از بهترین روش ها برای کاهش سایز شکم یاد می شود و افراد می توانند از این روش برای از بین بردن چربی های ناحیه ی شکم استفاده کرده و به اهداف و نتایج دلخواه خود پس از انجام این عمل جراحی برسند.

 

دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی چقدر است

 

مانند هر عمل دیگری عمل ابدومینوپلاستی هم نیاز به استراحت و همچنین دارای دوره ی نقاهت می باشد که افراد بیمار در این زمینه سوالاتی دارند که به دنبال پاسخ برای آن ها می باشند. دوره ی نقاهت ابدومینوپلاستی نیاز به مراقبت هایی دارد که در صورت انجام صحیح و به موقع آن این مدت زمان کوتاه تر می شود.

بعد از ابدومینوپلاستی چقدر باید استراحت کرد؟

میزان استراحت پس از انجام ابدومینوپلاستی به برخی نکات وابسته می باشد که این نکات برای افراد یکسان نبوده و دارای تفاوت هایی می باشد.

برای مثال یکی از وابستگی ها میزان چربی خارج شده و میزان کاهش سایز ناشی از انجام جراحی شکم می باشد که برخی از افراد در وسعت بسیار زیاد چربی های شکم خود را حذف می کنند و برخی دیگر در وسعت کمتر که میزان استراحت این دو متفاوت می باشد.

اما باید گفت که در یک حالت معمولی افراد می توانند پس از گذشت زمانی بین 8 تا 16 روز فعالیت های سبک را شروع به انجام دادن با اجازه ی پزشک کنند.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

همچنین افراد باید در زمان استراحت خود برخی نکات از جمله بالا نگه داشتن سر نسبت به حالت هنگام دراز کشیدن توجه کنند تا بتوانند سریع تر از حد انتظار به جامعه بازگشته و پس از عمل جراحی شکم خود سریع تر کارهای روزمره را آغاز کنند.

به طور کلی باید گفت که زمان استراحت پس از عمل ابدومینوپلاستی تا حد بسیار زیادی به خود فرد بستگی دارد و فرد بیمار یک عنصر کاملا تعیین کننده در مقدار زمان اختصاص داده شده به استراحت پس از عمل خواهد بود. در نتیجه بهتر است توصیه های پزشک پس از انجام عمل را جدی گرفته و در صدد انجام آن ها به نحو احسن بربیاییم.

 

مهم ترین نکات مرتبط با ابدومینوپلاستی و دوران نقاهت آن

اولین و مهم ترین نکته در زمان دوره ی نقاهت انجام دستورات پزشک می باشد که افراد باید برای انجام آن ها نهایت دقت خود را کرده و تلاش بسیار زیادی برای انجام دستورات ارائه شده ی پزشک کنند تا علاوه بر کوتاه کردن مدت زمان دوره ی نقاهت بتوانند نتایج دلخواه و بسیار خوبی از این عمل بگیرند و رضایت خود را از انجام عمل جراحی شکم اعلام کنند.

 

مهم ترین نکات مرتبط با ابدومینوپلاستی و دوران نقاهت آن

 

یکی از مهم ترین نکات در زمان دوره ی نقاهت انتخاب یک گن مناسب می باشد. پزشک متخصص در زمینه ی ابدومینوپلاستی حتما درباره این گن برای شما اطلاعاتی را ارائه خواهد کرد که شما بتوانید یک گن مناسب که هم اندازه خوبی دارد و هم می تواند باعث کاهش درد های ناشی از انجام عمل ابدومینوپلاستی که بسیار خفیف می باشد شده و دوره ی نقاهت راحت تری را برای شما به وجود آورد.

متقاضیان به طور معمول بعد از عمل، حدوداً پنج تا شش هفته از گن و لباس تنگ استفاده می کنند. در ابتدا دوره نقاهت پوشاک تنگ و گن حتما باید همیشه پوشیده شود، به مرور زمان با توصیه دکتر می توانید در بخشی از روز از گن استفاده کرده یا پوشیدن گن را متوقف کنید.

اکثر تورم بعد از تقریباً دو ماه برطرف می شود. در حدود 80٪ تورم باید فروکش کند ، اما بسیاری از متقاضیان تورم جزئی دارند که تا یک سال پس از عمل  نیز می تواند ادامه یابد. در دو ماه پس از عمل ابدومینوپلاستی از نتیجه عمل را بهتر می توانید ببینید و کم کم می توانید فعالیت هایی که قبلا برای شما ممنوع بود را از سر بگیرید.

همچنین بهتر است بلافاصله پس از عمل جراحی شکم فردی از دوستان و یا خانواده شخص بیمار به عنوان همراه کنار وی باشد تا برخی کارها از جمله بازگشت به منزل توسط او انجام شود. افرادی که بتوانند در حداقل 24-72 ساعت مراقب شما بوده و سلامتی شما را تحت نظر داشته باشند

علاوه بر این نکته فرد بیمار باید در زمان دوره ی نقاهت مایعات فراوانی بنوشد این مایعات می تواند آبمیوه های تازه و یا آب آشامیدنی باشد توجه داشته استفاده نوشیدنی های صنعتی پس از عمل جراحی شکم ممنوع می باشد.

 

در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

پس از انجام عمل های جراحی معمولا برخی محدودیت ها و همچنین برخی ممنوعیت ها توسط پزشک برای فرد بیمار ارائه می شود که عمل جراحی شکم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای ممنوعیت ها و محدودیت هایی می باشد که باید به آن ها اشاره کنیم.

 

در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی انجام چه کارهایی ممنوع است؟

 

یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کرد انجام رانندگی پس از عمل ابدومینوپلاستی می باشد که بین 2 تا 3 هفته پس از عمل جراحی شکم ممنوع بوده و افراد نباید این کار را انجام دهند.

همچنین انجام کارهای  سنگین که باعث فشار آوردن به ناحیه شکم فرد می شود بین 1 تا 2 هفته ممنوع می باشد و پس از گذشت این زمان باید از پزشک خود برای انجام چنین کارهایی اجازه بگیرید.

همچنین سعی کنید از ورزش های سنگین و یا شغل هایی که به فعالیت فیزیکی سنگینی نیاز دارد تا مدتی دوری کنید.

از دیگر نکاتی که در رابطه به کارهای ممنوع در زمان دوران نقاهت عمل ابدومینوپلاستی باید ذکر کرد استفاده از دخانیات می باشد که به دلیل سیاه شدن پوست به وسیله استفاده از این مواد نباید 3 هفته قبل از عمل و همچنین 3 هفته پس از عمل از این مواد استفاده کرد زیرا ممکن است عمل با اختلالاتی مواجه شده و فرد بیمار دچار مشکلاتی مانند سیاه شدن پوست و حتی از بین رفتن عمل شود. پس در این دوران سیگار و قلیون را کاملا فراموش کنید.

علاوه بر نکات فوق استفاده از مشروبات الکلی نیز به دلیل داشتن چربی بسیار زیاد و فارغ از هر نوع دلیل دیگری 2 هفته قبل از عمل و همچنین 3 هفته پس از عمل ممنوع می باشد.

استفاده نکردن از مشروبات الکلی علاوه بر اینکه برای سلامتی افراد بسیار مفید می باشد برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکل پس از عمل ابدومینوپلاستی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

دقت داشته باشید اگر این مراقبت ها را در دوران نقاهت به خوبی انجام دهید قطعا دوره کوتاه تری را خواهید داشت.بنابراین بخشی از زمان دوره نقاهت به خود متقاضی عمل ابدومینوپلاستی بستگی دارد.

پانسمان ها را تمیز و خشک نگه دارید. برش های شما برای مدت کوتاهی بعد از عمل مقداری خون آبه ترشح می کند. پس از، شست و شو و قرار دادن پانسمان خشک بر محل زخم ها سپس لباس تنگ را بپوشید. سعی کنید گن را فقط زمان استحمام از بدن در آورده و زمان استحمام نیز مراقب باشید آب به محل زخم ها تماس داشته باشد.

دقت داشته باشید که تا 48 ساعت بعد از عمل دوش نگیرید. در این مدت، سعی کنید گن را کثیف نکنید چرا که ممکن است مجبور شوید دو روز بعد از عمل گن را تعویض کنید. همچنین به این نکته توجه کنید هر گاز یا پانسمی که از برش و محل زخم ها جدا می شود را دور بریزید و از پانسمان جدید استفاده کنید. از غسل کردن، دوش آب گرم، خوابیدن در وان، استخر یا سونا و جکوزی، مالش دوری کنید.

سعی کنید به حالت طاق باز بخوابید و و همیشه زیر سر خود را با چند بالش بالاتر نگه دارید با این کار تورم تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. تا یک الی دو هفته کاملا به حالت ایستاده نباشد و سعی کنید بیشتر زمان را خوابیده و استراحت کنید سپس به مرور زمان آرام آرام بلند شوید تا به ناحیه شکم فشار وارد نشود.

از یک رژیم غذایی سالم و تغذیه مناسب پیروی کنید. مایعات پس از عمل بسیار مهم هستند. از نوشیدنی های بدون گاز، بدون الکل، بدون کافئین و بدون چای سبز از جمله آب میوه و نوشیدنی ها با پایه آب، شیر و ماست را زیاد مصرف کنید تا بدنی سالم تر و دوره نقاهت کوتاه تری را تجربه کنید.

هر چقدر زخم شما وسعت بیشتری داشته باشد مسلما دوره نقاهت طولانی تری خواهید داشت. اما مهمترین چیزی که باید در طی این فرایند به خاطر بسپارید این است که شما باید به طور دقیق دستورالعمل های جراح خود را رعایت کنید و در صورت سؤال یا نگرانی با پزشک تماس بگیرید.

 

چگونه می توان دوران نقاهت درست و اصولی را پس از ابدومینوپلاستی تجربه کرد؟

برای اینکه بتوان پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی یک دوره ی نقاهت کاملا اصولی و درست را تجربه کرد باید برخی نکات را رعایت کرد. اما قبل از انجام هر کاری باید گفت که برای تجربه یک دوره ی نقاهت کاملا اصولی باید خوده شخص بیمار برای آن تلاش کند به طوری که بدون هیچ گونه کوتاهی و انجام کار های خودسر عمل خود را به پایان برساند.

 

چگونه می توان دوران نقاهت درست و اصولی را پس از ابدومینوپلاستی تجربه کرد؟

 

نکته ی اول برای داشتن یک دوره نقاهت خوب و درست عمل به همه ی دستوراتی است که توسط پزشک متخصص در زمینه ی ابدومینوپلاستی برای افراد بیمار در زمینه دوره ی نقاهت ارائه می شود. انجام خوب و به موقع این دستورات علاوه بر کوتاه شدن مدت زمان دوره ی نقاهت عمل ابدومینوپلاستی به گرفتن نتایج دلخواه پس از عمل نیز بسیار کمک خواهد کرد.

دستور العمل هایی شامل اینکه آب زیاد بخورید، و استراحت لازم را داشته باشید و تغذیه مناسب را فراموش نکنید. اگر داروی خوراکی یا پمادی تجویز شده سعی کنید در زمان مناسب مصرف کنید.

همچنین از استرس و فشار روانی دوری کنید و مدتی از دوستان و خانواده خواهش کنید که از شما مراقبت ویژه داشته باشند. پیاده روی روزانه و سبک داشته باشید تا از ایجاد لخته خون جلوگیری کنید اما همانطور که قبلا تاکید شد از فشار زیاد به بدن و عضلات شکم خودداری کنید.

 

خطرات پیش رو در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

افراد معمولا از انجام عمل های جراحی که دارای بی هوشی می باشد ترس های زیادی دارند و معمولا از این نکته که پس از بی هوشی دیگر به هوش نمی آیند و زندگی آن ها به پایان می رسد ترس های زیادی دارند اما باید گفت که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین به وجود آمدن روش های نوین در زمینه ی بی هوشی نیازی به ترس و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 

خطرات پیش رو در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

 

برای چند روز اول باید از دستورالعمل هایی برای حرکت به شما داده شده تا از بروز لخته های خون جلوگیری شود، پیروی کنید.

یکی از خطراتی که پس از عمل ابدومینوپلاستی (abdominoplasty) افراد را تهدید می کند بازگشت شکم می باشد که افراد بیمار سوالات زیادی را در این زمینه دارند و به دنبال پاسخ برای آن ها می باشند.

در پاسخ به این سوال باید گفت که این عمل بازگشت پذیر می باشد یعنی امکان برگشت شکم وجود دارد اما افراد قبل از عمل باید بدانند که پس از کاهش سایز شکم باید بیشتر مراقب شکم خود باشند.

مراقبت هایی باعث می شود شاهد برگشت شکم خود نباشید مواردی مانند ورزش کردن می باشد که پس از انجام عمل مورد نیاز می باشد همچنین در کنار ورزش باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا بتوانید از شکم خود به راحتی مراقبت کنید.

فراموش نکنید اگر در انتخاب پزشک حساسیت لازم را داشته باشید در نهایت عوارض و خطرات کمتر و به موازات آن دوره نقاهت کوتاه تری را تجربه خواهید کرد. بهتر است قبل از عمل بر اساس شهرت، تجربه و مهارت پزشک و همچنین مجوز و امکانات مطب و کلینیک اطمینان لازم را پیدا کرده سپس اقدام کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان