تزریق چربی

عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود ؟

2
(1)

تزریق چربی ” و یا انتقال چربی فرآیندی است که در آن سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد برداشته شده و به قسمت دیگری انتقال داده می شود. عمل زیبایی تزریق چربی با اهداف مختلفی مانند افزایش حجم قسمت هایی از بدن مانند سینه ها، باسن و یا لب ها صورت می پذیرد.

درخواست مشاوره رایگان تزریق چربی

عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود

 

همچنین تزریق چربی می تواند با هدف کاهش میزان چین و چروک ها در نواحی مانند خط لبخند، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها، خط اخم و غیره صورت گیرد. چربی خاصیت جوانسازی پوست را دارد. در واقع با تحریک کلاژن، سبب جوان شدن سلول های بنیادی و در نهایت با طراوتی پوست می شود.

اگر به صورت مداوم چربی را تزریق کنید، پوست به مرور زمان تغییر عجیبی خواهد کرد. مخصوصا از چربی در برجستگی گونه ها هم استفاده می کنند که بسیار موثر است و کاملا ظاهر متقاضی را به شکل موثری تغییر می دهد.

عمل زیبایی تزریق چربی به دلیل مزایای فراوانی که دارد با استقبال زیادی مواجه شده است. در واقع در fat injection چربی هایی که انتقال داده می شوند از بدن فرد مراجعه کننده هستند و سبب بروز حساسیت و یا واکنش های آلرژیک نخواهند شد.

علاوه بر حساسیت، می توان با اطمینان گفت که هیچگونه عوارض جانبی خاصی مشاهده نخواهید کرد. شاید کمی دچار التهاب، ورم و قرمزی شوید که با گذاشتن ژل سرد روی ناحیه مورد نظر، در عرض چند روز کاملا آثارش از بین خواهد رفت.

در واقع این علائم مانند هر عمل دیگری، کاملا طبیعی هستند و با رعایت بهداشت و انجام مراقبت های خاص، طی چند روز اثر این عوارض کاملا از صورت و بدن شما خواهد رفت.

fat injection در سه مرحله ی اصلی انجام می شود که در هر یک از این مراحل پروسه های خاصی اتفاق می افتد که در نهایت منجر به انجام fat injection می شود. در این مقاله قصد داریم تا تمامی این مراحل را به طور کامل توضیح داده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 

شیوه انجام تزریق چربی

تزریق چربی در افرادی صورت می گیرد که قصد از بین بردن چین و چروک ها و یا افزایش حجم و برجستگی در قسمت های مختلف بدن را دارند. این عمل زیبایی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و روشی کاملا ایمن نسبت به تکنیک های زیبایی مانند تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل است.

در تزریق چربی در واقع دو هدف دنبال می شود: یکی کاهش حجم در قسمت هایی از بدن که چربی اضافه دارند و دیگری انتقال چربی به قسمت هایی از بدن که به آن احتیاج دارند. البته گاها سایر انگیزه هایی چون جوانسازی پوست، برجسته کردن یک نقطه از بدن و حجم دادن به پوست و ترمیم هم مطرح هستند که می توانند میزان محبوبیت این عمل را در میان افراد بالاتر ببرند.

 

شیوه انجام تزریق چربی

 

در مورد شیوه ی انجام fat injection نیز باید گفت که در جلسه ی مشاوره ای که قبل از انجام عمل زیبایی برگزار می شود فرد مراجعه کننده در مورد انتظارات خود از این عمل زیبایی صحبت کرده و خواسته های خود را با پزشک معالج در میان می گذارد و پزشک نیز بر اساس تمایل فرد نسبت به انتقال چربی ها اقدام می کند.

در مقیاس بزرگتر، اگر عملی قرار است تاثیر بزرگی در ظاهر جدید فرد داشته باشد، از یک سری شبیه سازها استفاده می کنند تا نتیجه نهایی پیشاپیش در اختیار مراجعه کننده قرار بگیرد اما اگر تزریق جزئی است، نیازی به شبیه ساز نیست و مهارت پزشک، می تواند کاملا تضمینی بابت موفقیت عمل باشد.

چربی های اضافی از منطقه ای با استفاده از ابزارهای مشخص به منطقه ی دیگری انتقال داده می شود. قبل از انجام fat injection لازم است که تست ها و آزمایشاتی بر روی فرد مراجعه کننده صورت گیرد تا در نهایت انتقال چربی با مشکلی مواجه نشود.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

عمل تزریق چربی در چندین مرحله صورت می گیرد؟

عمل زیبایی تزریق چربی ممکن است بسته نوع آن مراحل متفاوتی را در بر داشته باشد، اما به طور کلی می توان گفت که تزریق چربی در سه مرحله انجام می گیرد.

  1. مرحله ی اول

قبل از شروع عمل fat injection، ابتدا پزشک معالج شما بهترین ناحیه را به منظور برداشت چربی انتخاب می کند. به طور معمول چربی ها از قسمتی برداشته می شوند که ذخایر چربی اضافه در آن وجود دارد. گرچه اکثر افراد سعی می کنند از چربی های شکم خود رهایی یابند اما حتی اگر آن ها مطرح هم نکنند، پزشک سعی می کند چربی های شکم را بردارد.

 

عمل تزریق چربی در چندین مرحله صورت می گیرد

 

علت هم این است که چربی های شکم سخت تر ذوب می شوند و بافت بهتری برای استفاده در عمل صورت دارند. بدین ترتیب می توان گفت چربی شکم، بهترین منبع برای برداشت چربی است که حتی اگر متقاضی بخواهد، چربی های اضافی برداشت شده را به صورت فریز شده نگه می دارند تا در تزریق بعدی، سریعا از ذخایر فریز شده استفاده شود.

انتقال چربی ممکن است که تحت بی حسی موضعی صورت گیرد و یا از داروهای آرامبخش استفاده شود که این موضوع بستگی به سوابق پزشکی شما و تشخیص پزشک معالج تان دارد.

هر پزشکی باید از سوابق پزشکی شما باخبر باشد و علاوه بر این، مطمئن باشد که یک هفته پیش از عمل، از مصرف الکل و ویتامین E و سایر مسکن ها که باعث رقیق شدن خون می شوند، دوری کرده اید.

نوع داروی آرامبخش و دوز آن نیز به میزان چربی که قرار است انتقال داده شود بستگی خواهد داشت. پس از انتخاب محل اهدا کننده، پزشک متخصص ابزاری بسیار باریک به نام کانولا را وارد بدن فرد مراجعه کننده کرده و شروع به از بین بردن سلول های چربی خواهد نمود.

همچنین ممکن است که از یک سوزن کوچک مخصوص نیز به عنوان ابزاری برای از بین بردن سلول های چربی نیز استفاده شود.

  1. مرحله ی دوم

مرحله ی دوم عمل زیبایی تزریق چربی جداسازی و تصفیه ی سلول های چربی است. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند مایعات بدن نیز نیز به همراه چربی ها بوسیله ی ابزار تخصصی کانولا خارج می شوند؛ بنابراین لازم است که این مایعات از چربی ها جدا شوند.

رعایت بهداشت در این مرحله اهمیت زیادی دارد، لطفا در کلینیکی این تزریق را انجام دهید که کاملا استریل است زیرا خطر عفونت در اثر عدم رعایت بهداشت، کاملا موضوعی جدی و قابل توجه است.

بدین منظور این مواد را در داخل لوله هایی در سانتریفیوژ قرار داده و با این دستگاه با سرعت بالا می چرخد. این نیرو چربی ها را از مایعات بدن جدا کرده و چربی ها در قسمت بالای لوله و مایعات اضافی در قسمت های پایینی قرار می گیرند. سپس این چربی ها را به اندام های هدف تزریق می کنند.

این مرحله اهمیت زیادی دارد تا بافت ها کاملا بدون آسیب دیدن از دستگاه های مخصوص مانند سانتریفیوژ خارج شوند. اگر مایعات اضافی از چربی خارج نشوند، ممکن است پس از تزریق، حالت گلوله شدن پوست را شاهد باشیم که پدیده سختی است.

  1. مرحله ی سوم

در این مرحله جراح چربی های جداشده را به اندام های هدف تزریق خواهد کرد. در این انتقال چربی لازم است که پزشک شما نهایت دقت را به کار برده تا از آسیب رساندن به بافت های بدن شما خودداری نماید. در نتیجه در عمل زیبایی تزریق چربی مهارت و تجربه ی پزشک شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

پس از اتمام تزریق هم باید مراقبت های پس از تزریق مانند رعایت رژیم غذایی، دوری از آفتاب و عدم مصرف سیگار رعایت شود تا تداخلی در روند درمان ایجاد نشود.

 

آیا مراحل تزریق چربی زمانبر خواهد بود؟

زمان مورد نیاز برای انجام fat injection بسته به نوع انتقال چربی بسیار متفاوت خواهد بود. مدت زمان fat injection به میزان چربی که انتقال داده می شود نیز بستگی دارد. fat injection به طور متوسط سه ساعت به طول خواهد انجامید. لازم است که پزشک معالج شما به منظور کسب نتیجه ی بهتر این انتقال چربی را در چند جلسه انجام دهد.

 

آیا مراحل تزریق چربی زمانبر خواهد بود

 

در ضمن در مرحله ای که چربی ها به محل مورد نظر انتقال داده می شود بهتر است که انتقال چربی ها به صورت یک جا نبوده و در چندین مرحله انجام شود تا در نهایت نتیجه ی مناسبی حاصل شود.

بسیار این مشکل پیش آمده که پزشکان به علت عجله، در یک جلسه تمام چربی ها را تزریق کرده اند و این باعث شده حجم زیادی از چربی زیر پوست تجمع شود و باعث گلوله شدن و پف شدن شود که یا باید تخلیه انجام گیرد و یا با ماساژهای مکرر، این مشکل حل شود. دلیل انتخاب یک پزشک معتبر و حاذق، توجه به این نکات ریز است.

 

مشکلات ایجاد شده در صورت عدم انجام صحیح مراحل تزریق چربی

پس از عمل زیبایی تزریق چربی ممکن است که عوارض کوتاه مدتی مانند قرمزی و تورم و کبودی خفیف در ناحیه اهدا کننده و پذیرنده مشاهده شود که جای نگرانی در مورد انها وجود نداشته و پس از یک دوره ی کوتاه برطرف خواهند شد؛ اما در صورتی که انتقال چربی به درستی انجام نشود ممکن است که مشکلات زیر را به دنبال داشته باشد:

  1.   به وجود آمدن لخته های خون زیر پوست (هماتوم)
  2.   از بین رفتن بافت چربی (نکروز چربی)
  3. گلوله شدن پوست به علت تزریق بیش از حد
  4.   انسداد رگ های خونی در اثر ورود چربی به داخل آنها (آمبولی چربی)
  5.   نشت هوا به فضای بین ریه و دیواره ی سینه (پنوموتوراکس)
  6.   جای زخم های ناشی از عمل زیبایی تزریق چربی

هر عمل زیبایی عوارضی مانند خونریزی بیش از حد، ایجاد لخته خون در رگ ها، عفونت و واکنش های آلرژیک را به دنبال خواهد داشت که در صورت بروز آنها لازم است که حتما به نزد پزشک معالج خود مراجعه نمایید. در ضمن جراح باید از قبل به بیمار در مورد این عوارض آگاهی های لازم و هشدار بدهد.

 

مشکلات ایجاد شده در صورت عدم انجام صحیح مراحل تزریق چربی

 

در نهایت باید گفت که عمل زیبایی انتقال چربی مزیت هایی زیادی در کنار معایب کم دارد. از جمله ی این مزیت ها این است که شما می توانید پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی نتیجه ی حاصل شده را بلافاصله مشاهده نمایید و در صورت عدم رضایت آن را در جلسات بعدی تغییر دهید.

از دیگر مزیت های این روش زیبایی این است که دوره ی نقاهت آن پس از تزریق چربی بسیار کوتاه مدت بوده و فرد می تواند بعد از چند روز به فعالیت های اجتماعی و زندگی روزانه ی خود بازگردد.

در مورد معایب این روش نیز باید گفت که امکان این امر وجود دارد که سلول های چربی تزریق شده پس از مدتی از بین خواهد رفت و نیاز به ترمیم خواهد داشت؛ اما باید گفت که ماندگاری fat injection نسبت به سایر تکنیک های زیبایی مانند تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل بسیار بیشتر است.

حدودا چربی حداقل یک سال در بدن می ماند و از بین نمی رود اما به مرور حجم خودش را از دست می دهد که تزریق دوباره، می تواند این مشکل را هم از بین ببرد. همچنین نسبت به تزریق فیلر یا بوتاکس، مقرون به صرفه تر است.

در کل تزریق چربی و جواب گرفتن از آن، بستگی به ناحیه ای دارد که تزریق انجام می گیرد. اگر محل تزریق جایی مثل گونه باشد، چربی زمان بیشتری خواهد ماند و اگر چربی به قسمتی مانند باسن تزریق شود، مدت زمان کمتری ماندگاری خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 2 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)