عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود ؟Posted by On اکتبر 8, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود ؟

عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود ؟

تزریق چربی و یا انتقال چربی فرآیندی است که در آن سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد برداشته شده و به قسمت دیگری انتقال داده می شود. عمل زیبایی تزریق چربی با اهداف مختلفی مانند افزایش حجم قسمت هایی از بدن مانند سینه ها، باسن و یا لب ها صورت می پذیرد.

 

عمل تزریق چربی در چند مرحله انجام می شود

 

همچنین تزریق چربی می تواند با هدف کاهش میزان چین و چروک ها در نواحی مانند خط لبخند، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها، خط اخم و غیره صورت گیرد.

عمل زیبایی تزریق چربی به دلیل مزایای فراوانی که دارد با استقبال زیادی مواجه شده است. در واقع در fat injection چربی هایی که انتقال داده می شوند از بدن فرد مراجعه کننده هستند و سبب بروز حساسیت و یا واکنش های آلرژیک نخواهند شد.

fat injection در سه مرحله ی اصلی انجام می شود که در هر یک از این مراحل پروسه های خاصی اتفاق می افتد که در نهایت منجر به انجام fat injection می شود. در این مقاله قصد داریم تا تمامی این مراحل را به طور کامل توضیح داده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

 

شیوه انجام تزریق چربی

تزریق چربی در افرادی صورت می گیرد که قصد از بین بردن چین و چروک ها و یا افزایش حجم در قسمت های مختلف بدن را دارند. این عمل زیبایی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و روشی کاملا ایمن نسبت به تکنیک های زیبایی مانند تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل است.

در تزریق چربی در واقع دو هدف دنبال می شود: یکی کاهش حجم در قسمت هایی از بدن که چربی اضافه دارند و دیگری انتقال چربی به قسمت هایی از بدن که به آن احتیاج دارند.

 

شیوه انجام تزریق چربی

 

در مورد شیوه ی انجام fat injection نیز باید گفت که در جلسه ی مشاوره ای که قبل از انجام عمل زیبایی برگزار می شود فرد مراجعه کننده در مورد انتظارات خود از این عمل زیبایی صحبت کرده و خواسته های خود را با پزشک معالج در میان می گذارد و پزشک نیز بر اساس تمایل فرد نسبت به انتقال چربی ها اقدام می کند.

مشاهده مطلب
8 روش طبیعی برای داشتن گونه های برجسته در صورت

چربی های اضافی از منطقه ای با استفاده از ابزارهای مشخص به منطقه ی دیگری انتقال داده می شود. قبل از انجام fat injection لازم است که تست ها و آزمایشاتی بر روی فرد مراجعه کننده صورت گیرد تا در نهایت انتقال چربی با مشکلی مواجه نشود.

 

عمل تزریق چربی در چندین مرحله صورت می گیرد؟

عمل زیبایی تزریق چربی ممکن است بسته نوع آن مراحل متفاوتی را در بر داشته باشد، اما به طور کلی می توان گفت که تزریق چربی در سه مرحله انجام می گیرد.

  1. مرحله ی اول

قبل از شروع عمل fat injection، ابتدا پزشک معالج شما بهترین ناحیه را به منظور برداشت چربی انتخاب می کند. به طور معمول چربی ها از قسمتی برداشته می شوند که ذخایر چربی اضافه در آن وجود دارد.

 

عمل تزریق چربی در چندین مرحله صورت می گیرد

 

انتقال چربی ممکن است که تحت بی حسی موضعی صورت گیرد و یا از داروهای آرامبخش استفاده شود که این موضوع بستگی به سوابق پزشکی شما و تشخیص پزشک معالج تان دارد.

نوع داروی آرامبخش و دوز آن نیز به میزان چربی که قرار است انتقال داده شود بستگی خواهد داشت. پس از انتخاب محل اهدا کننده، پزشک متخصص ابزاری بسیار باریک به نام کانولا را وارد بدن فرد مراجعه کننده کرده و شروع به از بین بردن سلول های چربی خواهد نمود.

همچنین ممکن است که از یک سوزن کوچک مخصوص نیز به عنوان ابزاری برای از بین بردن سلول های چربی نیز استفاده شود.

  1. مرحله ی دوم

مرحله ی دوم عمل زیبایی تزریق چربی جداسازی و تصفیه ی سلول های چربی است. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند مایعات بدن نیز نیز به همراه چربی ها بوسیله ی ابزار تخصصی کانولا خارج می شوند؛ بنابراین لازم است که این مایعات از چربی ها جدا شوند.

مشاهده مطلب
بررسی هزینه تزریق چربی به صورت

بدین منظور این مواد را در داخل لوله هایی در سانتریفیوژ قرار داده و با این دستگاه با سرعت بالا می چرخد. این نیرو چربی ها را از مایعات بدن جدا کرده و چربی ها در قسمت بالای لوله و مایعات اضافی در قسمت های پایینی قرار می گیرند. سپس این چربی ها را به اندام های هدف تزریق می کنند.

  1. مرحله ی سوم

در این مرحله جراح چربی های جداشده را به اندام های هدف تزریق خواهد کرد. در این انتقال چربی لازم است که پزشک شما نهایت دقت را به کار برده تا از آسیب رساندن به بافت های بدن شما خودداری نماید. در نتیجه در عمل زیبایی تزریق چربی مهارت و تجربه ی پزشک شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

آیا مراحل تزریق چربی زمانبر خواهد بود؟

زمان مورد نیاز برای انجام fat injection بسته به نوع انتقال چربی بسیار متفاوت خواهد بود. مدت زمان fat injection به میزان چربی که انتقال داده می شود نیز بستگی دارد. fat injection به طور متوسط سه ساعت به طول خواهد انجامید. لازم است که پزشک معالج شما به منظور کسب نتیجه ی بهتر این انتقال چربی را در چند جلسه انجام دهد.

 

آیا مراحل تزریق چربی زمانبر خواهد بود

 

در ضمن در مرحله ای که چربی ها به محل مورد نظر انتقال داده می شود بهتر است که انتقال چربی ها به صورت یک جا نبوده و در چندین مرحله انجام شود تا در نهایت نتیجه ی مناسبی حاصل شود.

 

مشکلات ایجاد شده در صورت عدم انجام صحیح مراحل تزریق چربی

پس از عمل زیبایی تزریق چربی ممکن است که عوارض کوتاه مدتی مانند قرمزی و تورم و کبودی خفیف در ناحیه اهدا کننده و پذیرنده مشاهده شود که جای نگرانی در مورد انها وجود نداشته و پس از یک دوره ی کوتاه برطرف خواهند شد؛ اما در صورتی که انتقال چربی به درستی انجام نشود ممکن است که مشکلات زیر را به دنبال داشته باشد:

  1.   به وجود آمدن لخته های خون زیر پوست (هماتوم)
  2.   از بین رفتن بافت چربی (نکروز چربی)
  3.   انسداد رگ های خونی در اثر ورود چربی به داخل آنها (آمبولی چربی)
  4.   نشت هوا به فضای بین ریه و دیواره ی سینه (پنوموتوراکس)
  5.   جای زخم های ناشی از عمل زیبایی تزریق چربی
مشاهده مطلب
گلوله شدن چربی تزریق شده به صورت

هر عمل زیبایی عوارضی مانند خونریزی بیش از حد، ایجاد لخته خون در رگ ها، عفونت و واکنش های آلرژیک را به دنبال خواهد داشت که در صورت بروز آنها لازم است که حتما به نزد پزشک معالج خود مراجعه نمایید. در ضمن جراح باید از قبل به بیمار در مورد این عوارض آگاهی های لازم و هشدار بدهد.

 

مشکلات ایجاد شده در صورت عدم انجام صحیح مراحل تزریق چربی

 

در نهایت باید گفت که عمل زیبایی انتقال چربی مزیت هایی زیادی در کنار معایب کم دارد. از جمله ی این مزیت ها این است که شما می توانید پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی نتیجه ی حاصل شده را بلافاصله مشاهده نمایید و در صورت عدم رضایت آن را در جلسات بعدی تغییر دهید.

از دیگر مزیت های این روش زیبایی این است که دوره ی نقاهت آن پس از تزریق چربی بسیار کوتاه مدت بوده و فرد می تواند بعد از چند روز به فعالیت های اجتماعی و زندگی روزانه ی خود بازگردد.

در مورد معایب این روش نیز باید گفت که امکان این امر وجود دارد که سلول های چربی تزریق شده پس از مدتی از بین خواهد رفت و نیاز به ترمیم خواهد داشت؛ اما باید گفت که ماندگاری fat injection نسبت به سایر تکنیک های زیبایی مانند تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل بسیار بیشتر است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat