تزریق چربی

سن مناسب برای تزریق چربی

2.3
(3)

امروزه با پیشرفت روزافزون علم صنعت مد و آرایش هم با آن پیشرفت کرده است؛ و به دنبال آن تعداد عمل های زیبایی هم نسبت به قبل بسیار زیاد تر شده است.

عمل زیبایی ” تزریق چربی ” هم از این قاعده مستثنی نیست و یکی از پرطرفدار ترین این عمل های زیبایی محسوب می شود.

سن مناسب تزریق چربی سوال اکثر متقاضیان این عمل زیبایی می باشد. چرا که با صرف هزینه های مناسب و مقرون به صرفه نتایج ایده آلی به دنبال دارد. در این مقاله در رابطه با سن مناسب تزریق چربی با شما همرا ه خواهیم بود.

درخواست مشاوره رایگان تزریق چربی

 

 

آیا انتقال چربی در هر سنی ممکن است ؟

جراحی زیبایی و ترمیمی به منظور زیباسازی نواحی از صورت و یا بدن انجام می گیرد که عیب و نقصی دارند و یا حتی در جهت زیباتر شدن انجام می گیرد. روش های زیبایی بدون جراحی، در حال توسعه هستند و کم کم به سمت و سویی می روند که زیاد محدودیتی برای افراد باقی نمی گذارند.

اما با همه این مزایا و بازدهی خوبی که عمل زیبایی تزریق چربی دارد سوالاتی ذهن خواننده ای که قصد انجام عمل زیبایی fat injection را دارد به خود مشغول می کنند.

سن مناسب برای تزریق چربی چند سال است ؟

دکتر خوب برای تزریق چربی ” و تایید شده که در زمینه عمل زیبایی تزریق چربی تجربه و تخصص بسیاری دارند.

 

آیا انتقال چربی در هر سنی ممکن است ؟

 

این نکته را همواره گوشزد می کنند که عمل زیبایی fat injection سن مخصوص به خود را دارد و در هر سنی و شرایطی نمی توان به انجام عمل زیبایی تزریق چربی پرداخت.

پزشکان متخصص معتقدند برای این که مراجعه کننده بتواند از عمل زیبایی تزریق چربی نتیجه مطلوب و ایده آل خود را بگیرد؛ و از عمل زیبایی تزریق چربی خود راضی باشد. باید این نکته مهم را در نظر بگیرد که شرایط بدن ثابت باشد.

این نکته ظریف به این معنی است که بیمار باید در هنگام انجام عمل زیبایی تزریق چربی، بلوغ جسمی خود را پشت سر بگذارد.

وزن نیز دچار تغییر شدیدی خواهد شد که این تغییر وزن یکی از آن دسته مشکلاتی است که بیمار از عمل زیبایی fat injection نتیجه مطلوب و قابل قبولی که انتظار دارد را به دست نخواهد آورد.

بنابراین پزشکان متخصص توصیه می کنند، بیمارانی که قصد انجام عمل زیبایی تزریق چربی را دارند و برای آن برنامه ریزی کرده اند و دوران بلوغ جسمی خود را به طور کامل پشت سر نگذاشته اند. صبر کنند تا بلوغ جسمی شان کامل گردد.

همچنین این پزشکان، توصیه می کنند که بیمار حداقل 18 سال را به طور کامل پشت سر بگذارد تا علاوه بر پر کردن برگه این عمل به وزن ثابت خود برسند تا از تزریق چربی بهترین نتیجه ممکن را بگیرند.

برای مثال افرادی که قصد دارند جراحی بینی کنند و یا جهت ترمیم بینی، از روش های پرکننده استفاده کنند، باید حتما 18 سال را داشته باشند.

این ساده ترین مثال برای عمل زیبایی و ترمیم بود و حتی پیچیده ترین آن ها مثلا عمل کوچک کردن سینه بزرگ در مردان که به آن «ژینکوماستی» می گویند و با پیشرفت تکنولوژی، به عمل محبوب در میان مردان تبدیل شده، بهتر است در سنین پایین مثلا 18 سالگی انجام گیرد تا اثرات روانشناختی، هرچه زودتر بگذرد و ماندگار نشود.

ماندگاری و دوام تزریق چربی

همانگونه که در ابتدای بحث هم گفته شد عمل زیبایی تزریق چربی، یکی از عمل هایی به شمار می رود.

که بازده آن بسیار بالا بوده و اکثرا از عمل زیبایی تزریق چربی خود راضی بوده اند و همواره اذعان داشته اند انتظارات شان از آنچه که از زیبایی حاصل از این عمل را داشته اند بر آورده شده است.

پزشکان متخصص، همواره بر این باورند که عمل زیبایی تزریق چربی، نتایج دائمی در بر داشته و تاثیرات آن موقتی نخواهد بود.

اما برخی عوامل موثر همچون ژنتیک و رژیم غذایی بر دوام نتایج آن تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

ماندگاری و دوام تزریق چربی

 

علاوه بر تاثیر ژنتیک در دوام نتایج این عمل، پزشکان متخصص معتقدند، دوام چربی تزریق شده حاصل از عمل زیبایی تزریق چربی، به موارد دیگری بستگی دارد.

از جمله این موارد می توان اشاره کرد به:

 1. افزایش وزن بیمار بعد از عمل زیبایی انتقال چربی
 2. کاهش وزن بیمار بعد از عمل
 3. رعایت نکات بعد از عمل ( همچون انجام خنداندن فعالیت های ورزشی بعد از عمل، نشستن به صورت عمودی، خوابیدن به پهلو و غیره )
 4. رعایت نکاتی مانند قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب و یا پرتوهای سولاریوم
 5. سن بیمار هنگام عمل زیبایی تزریق چربی

ممکن است  در ناحیه صورت، بعد از گذشت چند ماه مقداری از چربی تزریق شده حاصل از عمل زیبایی تزریق چربی جذب بدن شود.

چرا که چربی تزریق شده بافت زنده بوده و همان چربی است که از ناحیه دیگر بدن به محل تزریق، منتقل شده است. سیستم ایمنی بدن، این چربی ها را از بافت های خود بدن می داند و هیچ گونه حمله ای به آن نمی کند. همین مورد، خود باعث شده تزریق چربی تبدیل به معجزه عمل های زیبایی شود.

اما نتایج ثبت شده نشان دهنده این است که تقریبا در همه موارد حدودا 70-90 چربی تزریق شده به طول سالیان سال در محل تزریق واقع شده در صورت باقی می ماند.

همچنین تحقیقات نشان داده چربی تزریق شده در سایر نقاط بدن همچون شکم، سینه، باسن و غیره حدود 50-75 درصد به مدت بسیار طولانی بعد از عمل زیبایی تزریق چربی در ناحیه مورد نظر باقی می ماند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

با این حال ماندگاری بیشتر به عضوی که تزریق چربی به آن انجام می گیرد، بستگی دارد. قطعا ماندگاری چربی در گونه، خیلی بیشتر از ماندگاری چربی در لب ها خواهد بود. از آنجا که مکانیزم ماندگاری چربی، بسیار ساده است و به تحرک بستگی دارد، جاهایی از بدن که تحرک بیشتری دارند، به مرور زمان چربی کمتری خواهند داشت.

البته برخی افراد چربی کافی در بدن خود ندارند که در آن صورت پزشک از فیلرها و ژل ها استفاده می کند. در صورتی که چربی فرد مراجعه کننده کافی باشد و حتی به مقداری باشد که بتوان چربی اضافی را استخراج کرد، پزشک، آن چربی ها را فریز می کند تا در تزریق و مراجعه بعدی، دیگر نیازی به فرآیند لیپوساکشن و سانتریفیوژ بافت های چربی نباشد.

 

خطرات و عوارض ناشی از انتقال چربی

تزریق چربی یکی از بی خطرترین عمل های زیبایی در جهان است اما همان گونه که می دانید هر عمل عوارض خاص خود را خواهد داشت.

با توجه به این نکته فرد کاملا متوجه این خواهد شد که عمل زیبایی انتقال چربی هم عوارض خود را دارد و باید قبل از انجام عمل از آن ها آگاهی یابد تا مشکل خاصی پیش نیاید و آن ها را بپذیرد.

با این که خطرات احتمالی در عمل زیبایی تزریق چربی نادر و کم است.

و در بیشتر بیماران بعد از عمل زیبایی fat injection عوارض خاصی دیده نمی شود.

 

خطرات و عوارض ناشی از انتقال چربی

 

ولی همان گونه که می دانید عوارض بعد از عمل برای همه یکسان نیست و گاهی ممکن است در بیماری برخی عوارض بروز ندهد و در برخی از مراجعه کنندگان بیش از حد انتظار بروز دهد.

در این جا به برخی از عوارضی که بعد از عمل زیبایی تزریق چربی انتظار می رود اشاره می شود.

از جمله عوارض جانبی بعد از عمل زیبایی تزریق چربی می توان اشاره کرد به:

 1. کبودی و تورم
 2. بی حسی موضعی
 3. زخم ها و جراحت هایی که از عمل زیبایی تزریق چربی به جای می ماند (البته بخش زیادی از آثار این جراحت ها از بین خواهند رفت ولی باز هم آثار آن باقی خواهد ماند.)
 4. از دست دادن بعضی از چربی های تزریق شده بعد از عمل
 5. مسدود شدن یک رگ خونی ناشی از یک تکه از چربی تزریق شده
 6. مرگ بافت چربی
 7. گلوله شدن چربی
 8. لخته شدن خون در رگ ها
 9. عفونت

در صورتی که نگران این عوارض هستید، باید بدانید کبودی و تورم بسیار خفیف خواهد بود و با کمپرس یخ یا ژل یخ زده، کاملا برطرف خواهد شد. بی حسی موضعی، طی چند ساعت رفع می شود.

چربی هایی که از دست می دهید، در صورتی که بخواهید خیلی زود جایگزین می شوند و اگر تمایل نداشته باشید، از شر آن ها راحت می شوید. مسدود شدن یک رگ خونی، بیشتر به مهارت و تبحر پزشک بستگی دارد، به همین دلیل سعی کنید در انتخاب پزشک، بیشترین دقت را داشته باشید.

مرگ بافت چربی هنگامی رخ می دهد که در مرحله تصفیه چربی، نتوان به خوبی تصفیه کرد و بافت ها آسیب ببینند. کادر و پرسنل کلینیک مجاز، خیال شما را از این بابت راحت خواهند کرد. گلوله شدن چربی هنگامی رخ می دهد که تزریق بیش از حد در یک جلسه رخ دهد. به همین منظور اگر میزان تزریق زیاد بود، پزشک در چند جلسه آن را انجام می دهد.

لخته شدن خون در رگ ها، از مهم ترین عوارضی است که باید مراقبش باشید. عدم مصرف الکل، ویتامین E و قرص های مسکنی که پزشک تجویز نکرده، شما را در این راه کمک خواهد کرد. عفونت معمولا در محل های غیراستریل و غیربهداشتی رخ می دهد. همانطور که ذکر شد، در صورت مراجعه به کلینیک مناسب، نیازی به نگرانی نخواهد بود.

 

سن مناسب برای انجام عمل تزریق چربی

همان گونه که کمی پیش تر به آن اشاره شد برای عمل زیبایی تزریق چربی محدوده ای در نظر گرفته شده که بیمار بعد از این عمل نتایج مطلوب و قابل قبول را بگیرد.

و بنابراین بهترین متخصص تزریق چربی ، این محدوده را برای بیمارانی که قصد انجام این عمل را دارند را رسیدن به سن بلوغ در نظر گرفته اند.

چرا که در این سن انسان به بلوغ جسمی خود به طور کامل می رسد و رشد بدن تقریبا متوقف می شود که به دنبال این توقف رشد بدن، وزن انسان نیز به حد ثابت خود خواهد رسید و به طور طبیعی دیگر بیشتر از آن نخواهد شد.

حال این محدوده ممکن است بسته به مواردی در بیماران مختلف متفاوت باشد؛

 

سن مناسب برای انجام عمل تزریق چربی

 

زیرا رسیدن به بلوغ جسمی در همه افراد یکسان نبوده و ممکن است برخی از افراد زودتر از حد انتظار به بلوغ برسند. و برخی از افراد دیر تر از حد انتظار برای همین اختلاف نظر هایی در میان پزشکان متخصص تزریق کننده چربی دیده می شود.

بعضی از پزشکان متخصص انتقال کننده چربی بر این باورند که سن مناسب برای انجام این عمل بالای 15 سال بوده و برخی از متخصصین نیز معتقدند که بیمار برای اینکه بتواند این عمل را انجام دهد باید 18 سال را رد کرده باشد.

البته ویژگی های بدن هر فرد، کاملا با دیگری متفاوت است. تمام این ویژگی ها را پزشک تشخیص داده و مطابق آن توصیه می کند. امروزه گرچه با ورود به میانسالی، چربی های صورت و بدن آب می شوند اما موارد زیادی پیش آمده که برای جوانسازی پوست در سنین بالا، از تزریق چربی استفاده شده است.

در مورد جوانان هم، برخی نیز معتقدند که سن مناسب بالای 20 سال و در محدوده 20 تا 30 است که می توان بهترین جواب را گرفت. با توجه به همین اختلاف نظرها، است، برای همین نمی توان سن دقیقی برای انجام عمل تزریق چربی در نظر گرفت؛ اما اکثر پزشکان سن 18 سال را سن مناسب برای انجام عمل انتقال چربی می دانند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 2.3 / 5. 3

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)