تزریق بوتاکس

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس و نحوه درمان آن

می توان با قاطعیت گفت که در همه فعالیت‌های مربوط به زیبایی، عوارضی در چهره افراد به وجود می‌آید اما شدت این عارضه‌ها با هم متفاوت هستند. در فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس، عوارض جانبی بسیار کمی شکل می‌گیرد و مدت زیادی طول نمی‌کشد تا این آثار جانبی به طور تمام و کمال چهره شما را ترک کنند. ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس، برای بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد اما یک اثر جانبی کاملا موقتی بوده و ماندگاری خاصی به همراه ندارد. اگر این تزریق را در یک شرایط کنترل شده و تحت نظر یک پزشک متخصص و باتجربه انجام بدهید، نگرانی خاصی برای شما به وجود نمی‌آید. تزریق بوتاکس تنها در شرایطی به یک فعالیت پرخطر تبدیل می‌شود که در یک کلینیک فاقد مجوز و تحت شرایط غیر استاندارد انجام شود.

در این صورت ممکن است از بد‌ترین برند‌های بوتاکس برای شما استفاده شده و تزریق را نیز فردی انجام بدهد که تخصصی در این زمینه ندارد. در این صورت، انجام این تزریق ممکن است تغییرات نامطلوب و ناخوشایندی همانند ورم چشم بعد از بوتاکس را در چهره شما به وجود بیاورد. به طور کلی بوتاکس یک روش بسیار ایمن برای رسیدن به زیبایی دلخواه است. روشی که با از بین بردن چین و چروک‌ها، جوانی را به چهره شما هدیه می‌کند.

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس و نحوه درمان آن چیست؟

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

بوتاکس چه اثری روی چهره می گذارد؟

نحوه تاثیر بوتاکس، به ماهیت این ماده برمی‌گردد. این ماده از دوز پایین بوتولینوم توکسین گرفته شده است که با آزاد کردن مواد شیمیایی در نقطه تزریق، مانع از رسیدن پیام مغز به عضله می‌گردد و در واقع حرکت آن عضله خاص را متوقف می‌کند. از آنجایی که بسیاری از چین و چروک‌های صورت در نتیجه حرکات مداوم عضله‌ها شکل می‌گیرند، متوقف شدن ماهیچه، از بین رفتن این خط و خطوط را نیز به همراه خواهد داشت. البته این اثر دائمی نیست و شما در صورت رضایت از نتیجه، باید این تزریق را بار دیگر پس از چندین ماه انجام بدهید. بوتاکس یک فعالیت زیبایی مدرن به شمار می‌رود که در کم‌ترین زمان ممکن انجام شده و نتایج حاصل از آن خیلی زود پدیدار می‌شوند. این نتایج به شما کمک می‌کنند تا کمی جوان‌تر به نظر برسید و احساس بهتری در مورد چهره خود پیدا کنید.

بوتاکس چه اثری روی چهره می گذارد؟

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

آیا بوتاکس، عوارض جانبی دارد؟

اگر در تبلیغات کلینیک‌های زیبایی با عبارت «بدون عارضه جانبی» روبرو شدید، باید بدانید که این عبارت حقیقت ندارد. در همه فعالیت‌های زیبایی، مقداری آثار جانبی وجود دارد و این موضوع کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. البته گاهی این عارضه‌ها آنقدر ناچیز به نظر می‌رسند که قابل نادیده گرفتن هستند. بوتاکس هم همانند بسیاری دیگر از اقداماتی که در جهت رسیدن به زیبایی مطلوب صورت می‌گیرند، مقداری آثار جانبی خواهد داشت اما این علائم عمری طولانی ندارند و به سرعت از بین ‌می‌روند. ورم چشم، احساس ضعف، درد در ناحیه گردن، تاری دید، خشکی دهان، کبودی و قرمزی پوست و همچنین سردرد بعد از تزریق بوتاکس، عوارض جانبی بوتاکس هستند که نهایتا در مدتی حدود یک هفته، دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود. معمولا افراد تنها با یک یا ۲ علامت خاص روبرو می‌شوند و همه این عوارض را به صورت همزمان تجربه نمی‌کنند.

عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس تنها در شرایطی حاد می‌شوند که این تزریق به صورت غیر استاندارد صورت گرفته باشد. اگر پزشک میزان درستی از این ماده را برای تزریق در نظر نگیرد و چنین تزریقی را با دوز بیشتر از حد انجام بدهد، ممکن است عارضه ‌های جانبی بوتاکس تاثیر طولانی مدتی پیدا کنند.

عوارض بعد از بوتاکس دلایل ایجاد ورم چشم بعد از بوتاکس راه‌های درمان ورم چشم بعد از بوتاکس روش‌‌های پیشگیری ورم بعد از بوتاکس
– ورم چشم.

– احساس ضعف.

– درد در ناحیه گردن.

– تاری دید.

– خشکی دهان.

– کبودی و قرمزی پوست.

– سردرد.

– مراجعه به کلینیک نا معتبر و استفاده از بوتاکس با کیفیت پایین.

– انجام بوتاکس توسط پزشک کم تجربه و غیر متخصص.

– عدم رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس توسط متقاضی.

– قرار دادن حوله گرم روی چشم‌ها.

– ماساژ چشم به آرامی.

– پلک زدن بعد از بیدار شدن زیرا مانند ورزشی برای چشم محسوب می‌شود.

– مراجعه به کلینیک معتبر و استفاده از برندهای معتبر بوتاکس.

– انجام بوتاکس توسط پزشک متخصص و با تجربه.

– رعایت نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

ورم چشم یکی از عارضه‌ های جانبی معمول بوتاکس به شمار می‌رود و افراد زیادی آن را تجربه می‌کنند. از آنجایی که این تزریق یک تغییر در بخشی خاص از بدن به وجود می‌آورد، بروز چنین عارضه‌ای تا حدودی طبیعی به نظر می‌رسد. اگر متوجه ورم چشم پس از تزریق بوتاکس شدید، نگران یا مضطرب نشوید و نهایتا یک هفته صبر کنید تا این حالت از بین برود و محو شود. اگر به هر دلیلی متوجه شدید که تورم چشم در زمانی بیشتر از یک هفته در صورت شما ماندگار شده است، باید معاینه‌های بعدی را نزد پزشک انجام بدهید و شرایط را تحت نظر داشته باشید. درصد بسیار زیادی از افرادی که بوتاکس را تجربه می‌کنند، پس از چند روز شاهد از بین رفتن تورم چشم خواهند بود. تنها در مواردی بسیار نادر، این عارضه برای مدتی طولانی‌تری دوام می‌آورد.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

درمان ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

درمان ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

نمی توان با قاطعیت گفت که یک درمان مشخص برای از بین بردن ورم چشم‌ ها پس از تزریق بوتاکس وجود دارد. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که به چنین عارضه‌ای زمان بدهید و در مقابل آن دچار اضطراب و واکنش بیش از حد نشوید. شما باید بدانید که این وضعیت چندان غیرطبیعی نیست و خیلی زود از بین خواهد رفت. در نتیجه در این مورد شما بیشتر از هر چیزی، به صبر کردن نیاز دارید. با این وجود راهکار‌هایی نیز مطرح هستند که شاید بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند:

  1. بعضی از افراد پس از روبرو شدن با این وضعیت، از قرار دادن حوله گرم روی چشم‌ها استفاده می‌کنند. این کار معمولا موجب کاهش تورم و التهاب خواهد شد.
  2. همچنین ماساژ دادن چشم به آرامی نیز ممکن است مفید واقع شود.
  3. بعضی از متخصصان، پلک زدن متعدد در زمان بیدار شدن از خواب را نیز موثر می‌دانند.

در نتیجه می‌توان به کمک چند روش ساده، به روند از بین رفتن ورم چشم‌ ها ناشی از بوتاکس سرعت بخشید.

آیا می توان از ورم چشم ها بعد از بوتاکس، پیشگیری کرد؟

همانطور که گفته شد همه فعالیت‌هایی که در حوزه زیبایی انجام می‌شوند، به هر حال عوارضی برای شما خواهند داشت و ورم چشم‌ها بعد از تزریق بوتاکس، به هیچ‌وجه جزء عوارض خطرناک و نگران‌کننده به شمار نمی‌روند. با این حال راه‌هایی وجود دارند که شاید در پیشگیری از چنین وضعیتی موثر باشند. بهترین و مناسب‌ترین راه برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی در تزریق بوتاکس این است که این فعالیت را تحت نظر یک پزشک مجرب و متخصص انجام بدهید. اگر کلینیک تزریق بوتاکس و پزشک را به درستی انتخاب کنید، یک تصمیم بسیار‌ ایده‌آل برای به حداقل رساندن آثار جانبی گرفته‌اید. پزشک متخصص با توجه به تجربه‌ای که دارد و همچنین با توجه به شناخت دقیقی که از این فرآیند به دست آورده است، میزان درستی از بوتاکس را برای تزریق انتخاب می‌کند و همچنین با انجام دادن تزریق بوتاکس به شیوه درست و اصولی، عارضه‌های جانبی را به حداقل می‌رساند. موضوع مهم دیگری که برای پیشگیری از تورم چشم‌ها پس از بوتاکس اهمیت دارد، عمل کردن به توصیه‌های پزشک پیش از انجام تزریق به صورت دقیق و کامل است. با رعایت این توصیه‌ها شما احتمال بروز عارضه‌ها را کم و کم‌تر خواهید کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *