تزریق بوتاکس

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس و نحوه درمان آن

می توان با قاطعیت گفت که در همه فعالیت های مربوط به زیبایی، عوارضی در چهره افراد به وجود می آید اما شدت این عارضه ها با هم متفاوت هستند. در فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس، عوارض جانبی بسیار کمی شکل می گیرد و مدت زیادی طول نمی کشد تا این آثار جانبی به صورت تمام و کمال چهره شما را ترک کنند. ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس، برای خیلی ها اتفاق می افتد اما یک اثر جانبی کاملا موقتی است و ماندگاری خاصی به همراه ندارد. اگر این تزریق را در یک شرایط کنترل شده و تحت نظر یک پزشک متخصص و با تجربه انجام بدهید، نگرانی خاصی برای شما به وجود نمی آید.

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس و نحوه درمان آن چیست؟

تزریق بوتاکس تنها در شرایطی به یک فعالیت پرخطر تبدیل می شود که در یک کلینیک فاقد مجوز و امکانات صورت بگیرد. در این صورت ممکن است از بد ترین برند های موجود بوتاکس برای شما استفاده شود و تزریق را نیز فردی انجام بدهد که تخصصی در این زمینه دارد. در این صورت، انجام این تزریق ممکن است تغییرات نامطلوب و ناخوشایندی در چهره شما به وجود بیاورد. بوتاکس به طور کلی یک روش بسیار ایمن برای رسیدن به زیبایی دلخواه است. روشی که با از بین بردن چین و چروک ها، جوانی را به چهره شما هدیه می کند.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

بوتاکس چه اثری روی چهره می گذارد؟

نحوه تاثیر بوتاکس، به ماهیت این ماده برمی گردد. این ماده از دوز پایین بوتولینوم توکسین گرفته شده، با آزاد کردن مواد شیمایی در نقطه تزریق، جلوی رسیدن پیام مغز به عضله را می گیرد و در واقع حرکت آن عضله خاص را متوقف می کند. از آن جایی که بسیاری از چین و چروک های صورت در نتیجه حرکات مداوم عضله ها شکل می گیرند، متوقف شدن ماهیچه از بین رفتن این خط و خطوط را نیز به همراه خواهد داشت.

بوتاکس چه اثری روی چهره می گذارد؟

اثر بوتاکس روی چهره، در واقع ایجاد طراوت و شادابی با از بین بردن چین و چروک ها به واسطه متوقف کردن عضله است. این اثر البته دائمی نیست و شما در صورت علاقه به تکرار آن، باید این تزریق را بار دیگر پس از چندین ماه انجام بدهید. بوتاکس یک فعالیت زیبایی مدرن به شمار می رود که در کم ترین زمان ممکن صورت می گیرد و نتایج حاصل از آن، خیلی زود پدیدار می شوند. این نتایج به شما کمک می کنند تا کمی جوان تر به نظر برسید و احساس بهتری در مورد چهره خود، پیدا کنید.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

آیا بوتاکس، عوارض جانبی دارد؟

اگر در تبلیغات کلینیک های زیبایی با عبارت «بدون عارضه جانبی» روبرو شدید، باید بدانید که این عبارت کاملا حقیقت ندارد. در همه فعالیت های زیبایی، مقداری آثار جانبی وجود دارد و این موضوع کاملا طبیعی به نظر می رسد. البته گاهی این عارضه ها آنقدر ناچیز به نظر می رسند که قابل نادیده گرفتن هستند. بوتاکس هم همانند بسیاری دیگر از تزریق هایی که در جهت رسیدن به زیبایی مطلوب صورت می گیرند، مقداری آثار جانبی خواهد داشت اما این علائم عمری طولانی ندارند و به سرعت از بین می روند.

ورم چشم، احساس ضعف، درد در ناحیه گردن، تاری دید، خشکی دهان، کبودی و قرمزی پوست و همچنین سردرد بعد از تزریق بوتاکس ،علائم جانبی هستند که نهایتا در مدتی حدود یک هفته، دیگر خبری از آن ها نخواهد بود. معمولا افراد تنها با یک یا 2 علامت خاص روبرو می شوند و همه این عوارض را به صورت همزمان تجربه نمی کنند.

عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس تنها در شرایطی حاد می شوند که این تزریق به صورت غیر استاندارد صورت گرفته باشد. اگر پزشک میزان درستی از این ماده را برای تزریق در نظر نگیرد و چنین تزریقی را با دوز بیشتر از حد انجام بدهد، ممکن است عارضه های جانبی بوتاکس تاثیر طولانی مدتی پیدا کنند.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

ورم چشم یکی از عارضه های جانبی معمول بوتاکس به شمار می رود و افراد زیادی آن را تجربه می کنند. از آنجایی که این تزریق یک تغییر در بخشی خاص از بدن به وجود آورده، بروز چنین عارضه ای تا حدودی طبیعی به نظر می رسد. اگر پس از انجام این تزریق، متوجه ورم چشم خود شدید، نگران یا مضطرب نشوید و نهایتا یک هفته صبر کنید تا این حالت از بین برود و محو شود. اگر به هر دلیلی متوجه شدید که تورم چشم در زمانی بیشتر از یک هفته در صورت شما ماندگار شده، باید معاینه های بعدی را نزد پزشک انجام بدهید و شرایط را تحت نظر داشته باشید.

درصد بسیار زیادی از افرادی که بوتاکس را تجربه می کنند، پس از چند روز شاهد از بین رفتن تورم چشم خواهند بود. تنها در مواردی بسیار نادر، این عارضه برای مدتی طولانی تری دوام می آورد.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

درمان ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

نمی توان با قاطعیت گفت که یک درمان مشخص برای از بین بردن ورم چشم ها پس از تزریق بوتاکس وجود دارد. اولین کاری که شما باید انجام دهید، این است که به چنین عارضه ای زمان بدهید و در مقابل آن دچار اضطراب و واکنش بیش از حد نشوید. شما باید بدانید که این وضعیت چندان غیرطبیعی نیست و خیلی زود از بین خواهد رفت. در نتیجه در این مورد شما بیشتر از هر چیزی، به صبر کردن نیاز دارید.

درمان ورم چشم بعد از تزریق بوتاکس

با این وجود راهکار هایی نیز مطرح هستند که شاید بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. بعضی از افراد پس از روبرو شدن با این وضعیت، از قرار دادن حوله گرم روی چشم ها استفاده می کنند. این کار معمولا موجب کاهش تورم و التهاب خواهد شد. همچنین ماساژ دادن چشم به آرامی نیز ممکن است مفید واقع شود. بعضی از متخصصان پلک زدن متعدد در زمان بیدار شدن از خواب را نیز موثر می دانند. در نتیجه می توان به کمک چند روش ساده، به روند از بین رفتن ورم چشم ها سرعت بخشید.

آیا می توان از ورم چشم ها بعد از بوتاکس، پیشگیری کرد؟

همان طور که گفته شد همه فعالیت هایی که در حوزه زیبایی انجام می شوند، به هر حال عوارضی برای شما خواهند داشت و ورم چشم ها، به هیچ وجه جزو عوارض خطرناک و نگران کننده به شمار نمی رود. با این حال راه هایی وجود دارند که شاید در پیشگیری از چنین وضعیتی موثر باشند.

بهترین و مناسب ترین راه برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی در تزریق بوتاکس، این است که این فعالیت را زیر نظر یک پزشک مجرب و متخصص انجام بدهید. اگر کلینیک تزریق بوتاکس و پزشک را به درستی انتخاب کنید، یک تصمیم بسیار ایده آل برای به حداقل رساندن آثار جانبی گرفته اید. پزشک متخصص با توجه به تجربه ای که دارد و همچنین با توجه به شناخت دقیقی که از این فرآیند به دست آورده، میزان درستی از بوتاکس را برای تزریق انتخاب می کند و همچنین با انجام دادن تزریق بوتاکس به شیوه درست و اصولی، عارضه های جانبی را به حداقل می رساند.

موضوع مهم دیگری که برای پیشگیری از تورم چشم ها اهمیت دارد، عمل کردن به توصیه های پزشک پیش از انجام تزریق به صورت دقیق و کامل است. با رعایت این توصیه ها شما احتمال بروز عارضه ها را کم و کم تر خواهید کرد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان