1. خانه
 2. پوست و مو
 3. تزریق بوتاکس
 4. ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟ ۴ راهکار افزایش طول مدت دوام دیسپورت

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟ ۴ راهکار افزایش طول مدت دوام دیسپورت

ماندگاری بوتاکس دیسپورت

پوست انسان‌ها به طور طبیعی پس از عبور از سن میانسالی معمولا شروع به ایجاد چین و چروک و خطوط در نواحی مختلف صورت می‌کند که تاثیر بسیاری در پیر‌تر نشان دادن چهره فرد به مخاطبان خود دارد و سن شخص می‌تواند برای مدت چندین سال پیر‌تر از سن واقعی به نظر برسد. این عامل برای بسیاری از افراد ناخوشایند و آزاردهنده خواهد بود. به همین دلیل در حال حاضر روش‌های متعددی برای رفع این مشکل در دنیا ابداع شده است که توسط بسیاری از مراکز زیبایی در سراسر دنیا در حال انجام می‌باشند. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های رفع چین و چروک صورت و افزایش زیبایی و جوانی، تزریق بوتاکس دیسپورت است که در طی چندین سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری در این عرصه صورت گرفته است. یکی از سوالات بسیار مهم و البته رایج در بین مراجعین، ماندگاری بوتاکس دیسپورت است. در این مقاله پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس چقدر ماندگاری خواهد داشت؟

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که توسط افراد متقاضی برای انجام تزریق بوتاکس بسیار مورد پرسش قرار می‌گیرد درباره مدت زمان ماندگاری تاثیرات بوتاکس می‌باشد که قطعا برای بسیاری از افراد متقاضی عاملی مهم در انتخاب و انجام آن خواهد بود. به طور کلی نمی‌توان برای انجام تزریق بوتاکس زمان و مدت خاصی را برای ماندگاری و دوام تاثیرات آن در نظر گرفت زیرا میزان ماندگاری بوتاکس پس از تزریق به چندین عامل بستگی دارد که در افراد مختلف می‌تواند تفاوت داشته باشد. اما به طور میانگین معمولا میزان باقی ماندن نتایج بوتاکس بین ۴ الی ۶ ماه پس از تزریق خواهد بود. عوامل موثر بر این زمینه عبارتند از:

مطالب بیشتر: درمان حساسیت به تزریق بوتاکس
نتایج حاصل از تزریق بوتاکس چقدر ماندگاری خواهد داشت؟

 1. از جمله عواملی که در ماندگاری نتیجه تزریق بوتاکس تاثیر بسیاری دارد، ناحیه و منطقه تزریق شده در صورت است. میزان ماندگاری بوتاکس در نواحی مختلف صورت یکسان نبوده و برای برخی نواحی سریع‌تر از سایر نواحی دیگر به اتمام می‌رسد.
 2. همچنین میزان تزریق بوتاکس به داخل عضله هدف نیز تاثیر به‌سزایی در میزان ماندگاری و دوام تاثیرات بوتاکس خواهد داشت. البته میزان تزریق داروی بوتاکس توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود و با صلاح‌دید او مقدار معین به ناحیه هدف تزریق می‌گردد. اما در صورتی که میزان تزریق داروی بوتاکس به ناحیه هدف بیشتر باشد، ماندگاری و دوام تاثیرات آن نیز بیشتر خواهد شد.
 3. البته لازم به ذکر است که غلظت داروی بوتاکس نیز بسیار مهم بوده و از عوامل ماندگاری بوتاکس به شمار می‌رود و تاثیر مستقیمی در دوام آن خواهد داشت. اما نکته قابل توجه این است که افزایش میزان غلظت داروی بوتاکس سبب از بین رفتن سریع آن خواهد شده و به همین علت قبل از تزریق آن، ابتدا داروی بوتاکس را با محلول دیگری رقیق می‌کنند و سپس آن را تزریق خواهند کرد.
 4. عامل مهم و تاثیر‌گذار دیگر در دوام آثار تزریق بوتاکس، مدت زمان و تعداد دفعات استفاده از بوتاکس است. افرادی که این اقدام را برای چندین بار انجام می‌دهند و تکرار می‌کنند، قطعا متوجه افزایش مدت زمان ماندگاری تاثیرات آن خواهند شد. لذا برای افرادی که برای اولین بار از این دارو استفاده می‌کنند، معمولا میزان ماندگاری آن کمتر از افراد دیگر خواهد بود.
 5. نحوه عملکرد متخصص در تزریق بوتاکس، به شدت بر ماندگاری آن تاثیر دارد و به همین دلیل باید به یک پزشک حرفه‌ای برای این منظور مراجعه نمود تا بتوان بدون عارضه و آسیب، نتیجه دلخواه را به دست آورد.
 6. برند بوتاکس مورد استفاده، نقش چشمگیری بر ماندگاری تزریق بوتاکس دارد. با مراجعه به کلینیک‌های معتبر، مطمئن خواهید بود که بهترین برند سم برای شما انتخاب خواهد شد.
 7. نحوه مراقبت از خود در دوره نقاهت و همچنین میزان متابولیسم بدن، عامل مهم دیگری است که طول مدت ماندگاری تزریق بوتاکس را تعیین خواهد کرد.
نحوه تزریق بوتاکسعوامل موثر بر ماندگاری بوتاکسراهکارهای ماندگاری بیشتر بوتاکس دیسپورت
– تعیین نقاط تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر.

– اعمال بی‌حسی به محل تزریق.

– استریل کردن نواحی تزریق برای جلوگیری از عفونت احتمالی.

– تزریق بوتاکس به نواحی مشخص شده توسط سوزن‌های ظریف.

– استریل دوباره محل تزریق.

– میزان بوتاکس تزریق شده.

– غلظت داروی بوتاکس تزریق شده.

– مدت زمان و تعداد دفعات استفاده از بوتاکس.

– ناحیه و منطقه تزریق بوتاکس در صورت.

– نحوه عملکرد و مهارت پزشکی که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد.

– نوع و برند بوتاکس تزریق شده.

– رعایت نکات و دستورالعمل‌های مراقبتی قبل و بعد از تزریق بوتاکس.

– دوری از تابش مستقیم خورشید.

– استفاده مداوم از روی از طریق مصرف مواد غذایی غنی از روی یا استفاده از قرص زینک یا همان روی و استفاده از مولتی ویتامین‌ها.

– تکرار تزریق بوتاکس پس از پایان دوره ماندگاری آن.

– استفاده از برندهای معتبر بوتاکس.

– مراجعه به کلینیک معتبر.

– انجام بوتاکس نزد پزشک با مهارت بالا و تجربه کافی در زمینه تزریق بوتاکس.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا مارک بوتاکس در ماندگاری آن تاثیر دارد؟

آیا مارک بوتاکس در ماندگاری آن تاثیر دارد؟

در حال حاضر با توجه به محبوبیت و کاربردهای بسیار زیاد تزریق بوتاکس در جهان، شرکت‌ها و برند‌های متعددی در سراسر دنیا شروع به فعالیت در زمینه تولید برندهای بوتاکس کرده‌اند که معمولا میزان تاثیرات و ماندگاری بوتاکس بین برند‌های مختلف دارای تفاوت‌هایی است که علت عمده آن مرتبط با فرمولاسیون ساخت آن می‌باشد. شرکت‌های زیادی در دنیا در زمینه تولید این محصول فعالیت می‌کنند اما تنها تعداد محدودی از آن‌ها دارای کیفیت مناسب و تایید شده توسط سازمان‌های دارو می‌باشند. لذا افراد متقاضی باید توجه کنند که برای تزریق بوتاکس حتما علاوه بر بررسی میزان ماندگاری بوتاکس، از برند مطرح و معروف استفاده کنند که نتایج مطلوبی را بدست آورند.

مطالب بیشتر: معرفی مناسق ممنوعه تزریق بوتاکس
ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

از جمله بزرگ‌ترین شرکت‌هایی که در زمینه تولید بوتاکس فعالیت دارد و در دنیا نیز به همین دلیل بسیار معروف و محبوب شده است، دیسپورت می‌باشد. دیسپورت یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین برندهای بوتاکس می‌باشد که ساخت انگلیس بوده و از جمله بوتاکس‌های موجود در ایران نیز می‌باشد. اغلب پزشکان نیز معمولا سعی می‌کنند از این برند برای تزریق بوتاکس استفاده کنند. معمولا پس از گذشت ۳ الی ۴ روز از تزریق بوتاکس تاثیرات آن به مرور برای فرد قابل مشاهده خواهد بود و می‌تواند تاثیرات نهایی آن را رویت کند. اما به طور کلی مدت زمان باقی ماندن آثار و نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، بین ۳ الی ۴ ماه می‌باشد که با توجه به عوامل موثر بر ماندگاری تزریق بوتاکس در بین افراد مختلف متغیر خواهد بود. پس از گذشت این مدت زمان نیز شخص می‌تواند دوباره با مراجعه به نزد پزشک متخصص خود تزریق بوتاکس را تکرار کند و از تاثیرات مثبت آن بهره‌مند شود.

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس به زیر چشم
راهکاری های ضروری برای ماندگاری بیشتر تزریق بوتاکس دیسپورت!

راهکاری های ضروری برای ماندگاری بیشتر تزریق بوتاکس دیسپورت!

ممکن است برخی افراد از مدت زمان تاثیرات بوتاکس (Botox injection) رضایت چندانی نداشته باشند. این دسته از افراد می‌توانند با انجام روش‌های زیر، میزان ماندگاری بوتاکس را حتی تا چند ماه نیز افزایش دهند:

 1. از جمله کار‌هایی که می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش ماندگاری بوتاکس داشته باشد، دوری از نور مستقیم خورشید است. نور خورشید تاثیرات منفی بر بوتاکس خواهد داشت.
 2. راهکار تاثیر‌گذار دیگر در ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس، مصرف روی می‌باشد. فرد می‌تواند با مصرف مرتب از مواد غذایی دارای روی تاثیر به‌سزایی در ماندگاری و دوام نتایج تزریق بوتاکس داشته باشد.
 3. همچنین افراد متقاضی انجام تزریق بوتاکس باید این نکته را در نظر بگیرند که تزریق مجدد بوتاکس تاثیرات خوبی در افزایش ماندگاری آن در دوره‌های بعدی داشه و به مرور این تاثیرات نسبت به گذشته بیشتر ماندگار خواهد ماند.
 4. اما ناگفته نماند که انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر برای انجام تزریق بوتاکس دیسپورت تاثیرات غیر مستقیم در دوام و ماندگاری نتایج بوتاکس دیسپورت خواهد داشت، لذا حتما سعی شود تا از نزد یک پزشک خوب و مجرب مراجعه شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed