جراحی بینی

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی چیست؟

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

امروزه افراد مختلفی در سراسر جهان قصد انجام عمل بینی را دارند اما ممکن است برخی از این افراد دچار بیماری هایی باشند و ممکن است درباره این موضوع که آیا می توانند این عمل را با وجود داشتن بیماری انجام دهند یا نه اطلاعاتی در اختیار نداشته باشند. بیماری تیروئید نیز در بسیاری از مردم جهان وجود دارد و معمولا آن ها هم در این مورد اطلاعات خاصی ندارند.

 

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

تیروئید و عمل بینی

انجام عمل بینی در زمان حال برای اکثر افرادی که مشکل و یا بیماری خاصی دارند امکان پذیر می باشد، فقط در زمان هایی که بیماری فرد شرایط بسیار سختی دارد و به دلیل محافظت و همچنین پیش گیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند از انجام nose job خودداری می گردد. افرادی که دارای بیماری های بسیار شدید هستند بهتر است برای مدت زمانی از انجام عمل زیبایی بینی خودداری کنند.

از جمله افرادی که ممکن است شک و شبهه هایی برایشان در زمینه ی انجام عمل بینی به وجود آید کسانی هستند که مشکلاتی در غده ی تیروئید شان دارند. زمانی که فرد نوعی بیماری دارد و درباره ی این که آیا بیماری وی با انجام عمل های زیبایی خصوصا عمل زیبایی بینی تداخل دارد یا خیر اطلاعات آنچنانی در اختیار ندارد و به همین دلیل کمی شک در آن ها دیده می شود.

 

تیروئید و عمل بینی

 

در ابتدا بهتر است تعریفی برای غده ی تیروئید داشته باشیم. غده ی تیروئید یک غده ی درون ریز می باشد که در بدن وظیفه تولید هورمون هایی را برعهده دارد که این هورمون ها وظیفه دارند سوخت ساز بدن را تنظیم کنند. شکل غده ی تیروئید پروانه مانند می باشد و این غده در زیر سیب گلو واقع شده است. علاوه بر آن باید بگوییم تیروئید مسئولیت دارد تا هماهنگی فعالیت های مختلف بدن را نیز تنظیم کند.

اما چه زمانی بدن فرد دچار مشکلات زیادی خواهد شد؟ در پاسخ به سوال فوق باید بگوییم در صورتی که غده ی تیروئید فرد هورمون های بیش از اندازه تولید کند و یا برعکس هورمون های کمتری نسبت به میزان هورمون مورد نیاز بدن تولید کند، مشکلات بسیار زیادی برای افراد به وجود خواهد آمد. به تولید بیش از اندازه ی هورمون توسط غده ی تیروئید، پر کاری تیروئید و تولید کمتر هورمون توسط تیروئید، کم کاری تیروئید گفته می شود.

در صورتی که افراد مشکلاتی در ناحیه ی تیروئید خود دارند و قصد انجام عمل بینی را داشته باشند باید قبل از هر کاری با پزشک متخصص خود مشورت هایی را به عمل بیاورند تا با این کار علاوه بر این که از مشکلات پیش رو جلوگیری می کنند بدون نگرانی و ترس در صورت امکان برای انجام nose job اقدامات لازم را انجام دهند و پس از انجام و سپری کردن دوره ی نقاهت از مزیت های عمل بینی برخوردار شوند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

عمل بینی و تیروئید پر کار

همان طور که ذکر گردید افراد در صورتی که تیروئید کم کار و یا تیروئید پر کار داشته باشند برای انجام عمل زیبایی بینی باید حتما تحت نظر پزشک باشند و در وهله ی اول اجازه ی او را بگیرند. تیروئید در صورتی که پر کار باشد می تواند تداخل هایی با nose job داشته باشد. در برخی زمان ها ممکن است این تداخل خطرناک باشد و فرد را دچار مشکلات جبران ناپذیری کند.

 

عمل بینی و تیروئید پر کار

 

در صورتی که فرد دچار تیروئید پرکار باشد و قصد انجام عمل بینی را داشته باشد آیا چاره ای وجود خواهد داشت؟ یا خیر. افرادی که به مشکل تیروئید پر کار دچار هستند تحت شرایطی می توانند عمل زیبایی بینی را انجام داده و نقص بینی خود را حل کنند. قبل از هر چیز باید بگوییم که انجام عمل بینی برای این دسته از افراد هیچ تفاوتی با افراد عادی نخواهد داشت و همان مزیت ها نصیب افراد می گردد.

افرادی که تیروئید پر کار دارند برای انجام nose job باید تحت نظر پزشک در ابتدا داروهایی را که در جهت کنترل تیروئید پرکار شان تجویز می گردد را مصرف کنند و اولین قدم را با موفقیت بردارند. مصرف این دارو ها در زمان مشخص شده توسط دکتر می تواند نتایج کامل تر و همچنین عمل به مراتب آسان تری را برای افراد در پی داشته باشد.

 

عمل بینی و تیروئید کم کار

البته در رابطه با عمل زیبایی بینی موضوع درباره ی افرادی که تیروئید کم کار دارند کمی متفاوت تر می باشد. کسانی که تیروئید آن ها کم کار می باشد به دارو های بیهوشی حساسیت دارند و در نتیجه استفاده از داروهای بیهوشی می تواند سبب کاهش فشار خون آن ها و همچنین توقف نبض آن ها شود.

پس از انجام عمل بینی برای این دسته از افراد، ممکن است کمی به هوش آمدن آن ها با تاخیر مواجه شود و این اتفاق ممکن است باعث ترس اطرافیان شود.

کسانی که دچار بیماری های تیروئیدی هستند برای انجام عمل بینی باید آزمایش های مربوط به خون و همچنین متابولیک را انجام دهند تا شرایط آن ها برای انجام عمل بینی سنجیده شود.

پس از انجام این آزمایشات و برخی نظارت های پزشکان می توان متوجه شد که آیا فرد مورد نظر شرایط انجام عمل بینی را دارد یا اینکه شرایط وی برای انجام nose job مساعد نمی باشد.

افرادی که پس از انجام آزمایش های ذکر شده مشکلی برای انجام عمل بینی داشته باشند باید در اسرع وقت نسبت به کنترل و یا از بین بردن مشکل خود اقدام کنند تا عمل زیبایی بینی برای آن ها سبب ایجاد دردسر نشود.

در صورتی که مشکلی برای افراد به دلیل نادیده گرفتن جواب آزمایش ها به وجود بیاید همه ی آسیب های رسیده به فرد بر عهده ی خود فرد خواهد بود.

 

علائم پرکار و کم کار بودن تیروئید برای افرادی که قصد دارند عمل بینی انجام دهند!

افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند و در ناحیه ی تیروئید خود بیماری محسوسی داشته باشند حتما علائم و نشانه هایی را خواهند داشت که این علائم در صورت مشاهده باید جدی گرفته شوند.

 

علائم پرکار و کم کار بودن تیروئید برای افرادی که قصد دارند عمل بینی انجام دهند

 

مخصوصا افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند باید این علائم را جدی تر بگیرند و آن ها باید در کمترین زمان ممکن با یک پزشک متخصص این علائم را در میان بگذارند تا دردسری برایشان به وجود نیاید و بتوانند به خوبی مراحل درمانی عمل بینی را پشت سر بگذارند.

همانطور که پیش تر گفته شد اما کم کاری تیروئید می تواند مشکلات و شرایط حاد تری را برای کسانی که می خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند به وجود آورد، کم کاری تیروئید به دلیل کمبود تولید هورمون به وجود می آید.

کمبود و کم کاری تیروئید حاصل بیماری هاشیموتو است که در طی این بیماری غده تیروئید مورد حمله ی سیستم ایمنی بدن قرار خواهد گرفت. علائم کم کاری تیروئید نیز به شرح زیر است:

 • خستگی
 • خشکی پوست
 • یبوست
 • افسردگی
 • افزایش حساسیت یه سرما
 • مشکلات در حافظه
 • کند شدن ضربان قلب
 • کما
 • چاقی
 • ضعف

پر کاری تیروئید بیشتر گریبان زنان را می گیرد و طبق آمار هایی که اعلام شده است حدود 1 درصد از زنان جهان به پر کاری تیروئید مبتلا هستند و همان طور که ذکر شد پر کاری تیروئید در مردان شایع نمی باشد. پر کاری تیروئید به دلیل بیماری گریوز (Graves) می باشد و علائم آن به شرح زیر می باشد:

 • مو و ناخن شکننده
 • ضعف عضلات
 • بی قراری
 • عصبی بودن
 • ضربان قلب بالا
 • لرزش بدن
 • اضطراب
 • تحریک پذیری
 • تعریق زیاد

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان