ارتباط کم کاری تیروئید برجراحی بینی

در حال حاضر افراد مختلفی در سراسر جهان قصد انجام عمل بینی را دارند اما ممکن است برخی از این افراد دچار بیماری‌هایی باشند و ممکن است درباره این موضوع که آیا می‌توانند این عمل را با وجود داشتن بیماری انجام دهند یا نه، اطلاعاتی در اختیار نداشته باشند. بیماری تیروئید نیز در بسیاری از مردم جهان وجود دارد و معمولاً آن‌ها درمورد تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی اطلاعاتی ندارند. در این مقاله توضیحات کاملی در این زمینه ارائه خواهیم کرد.

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

تیروئید و عمل بینی

انجام عمل بینی در زمان حال برای اکثر افرادی که مشکل و یا بیماری خاصی دارند امکان‌پذیر می‌باشد. فقط در زمان‌هایی که بیماری فرد شرایط بسیار سختی دارد، به دلیل محافظت و همچنین پیش‌گیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری می‌گردد. از جمله افرادی که ممکن است شک و شبهه‌هایی برای آن‌ها در زمینه‌ انجام عمل بینی به وجود آید، کسانی هستند که مشکلاتی در غده‌ تیروئید‌ دارند. زمانی که فرد نوعی بیماری دارد و درباره‌ اینکه آیا بیماری وی با انجام عمل‌های زیبایی خصوصاً عمل زیبایی بینی تداخل دارد یا خیر اطلاعات آنچنانی در اختیار ندارد، باید ابتدا با متخصص خود در درمان بیماری مربوطه مشورت کند.

در ابتدا بهتر است تعریفی برای غده‌ تیروئید داشته باشیم. غده‌ تیروئید یک غده‌ درون‌ریز می‌باشد که در بدن وظیفه تولید هورمون‌هایی را برعهده دارد. این هورمون‌های تیروئیدی وظیفه دارند سوخت و ساز بدن را تنظیم کنند. شکل غده‌ تیروئید، پروانه مانند می‌باشد و این غده در زیر سیب گلو واقع شده است. علاوه بر آن باید بگوییم تیروئید مسول هماهنگ کردن فعالیت‌های مختلف بدن است.

تیروئید و عمل بینی

اما چه زمانی بدن فرد دچار مشکلات زیادی خواهد شد؟ در پاسخ به سؤال فوق باید بگوییم در صورتی که غده‌ تیروئید فرد هورمون‌های بیش از اندازه تولید کند و یا برعکس، هورمون‌های کمتری نسبت به میزان هورمون مورد نیاز بدن تولید کند، مشکلات بسیار زیادی برای افراد به وجود خواهد آمد. به تولید بیش از اندازه‌ هورمون توسط غده‌ تیروئید، پرکاری تیروئید و به تولید کمتر هورمون توسط تیروئید، کم‌کاری تیروئید گفته می‌شود. در صورتی که افراد مشکلاتی در ناحیه‌ تیروئید خود دارند و قصد انجام عمل بینی را داشته باشند باید قبل از هر کاری با پزشک متخصص خود مشورت‌هایی را به عمل بیاورند تا با این کار علاوه بر اینکه از مشکلات پیش‌رو جلوگیری شود، در صورت امکان بدون نگرانی و ترس، برای انجام عمل زیبایی بینی اقدامات لازم را انجام دهند و پس از انجام و سپری کردن دوره‌ نقاهت، از مزیت‌های عمل بینی برخوردار شوند.

مطالب بیشتر: عوارض سیگار بعد از عمل بینی

عمل بینی و تیروئید پر کار

همانطور که ذکر گردید افراد در صورتی که تیروئید کم کار و یا تیروئید پر کار داشته باشند، برای انجام عمل زیبایی بینی باید حتماً تحت نظر پزشک باشند و اجازه متخصص را برای انجام این عمل کسب نمایند. تیروئید در صورتی که پرکار باشد می‌تواند تداخل‌هایی با جراحی بینی داشته باشد. در برخی زمان‌ها ممکن است این تداخل خطرناک باشد و فرد را دچار مشکلات جبران‌ناپذیری کند. در صورتی که فرد دچار تیروئید پرکار باشد و قصد انجام عمل بینی را داشته باشد آیا چاره‌ای وجود خواهد داشت یا خیر؟ افرادی که به مشکل تیروئید پرکار دچار هستند، تحت شرایطی می‌توانند عمل زیبایی بینی را انجام داده و نقص بینی خود را حل کنند.

قبل از هر چیز باید بگوییم که انجام عمل بینی برای این دسته از افراد، هیچ تفاوتی با افراد عادی نخواهد داشت و همان مزیت‌ها نصیب آن‌ها خواهد شد. افرادی که تیروئید پرکار دارند، برای انجام عمل زیبایی بینی باید تحت نظر پزشک، در ابتدا دارو‌هایی را که جهت کنترل تیروئید پرکار‌ مصرف کنند و اولین قدم را با موفقیت بردارند. مصرف این دارو‌ها در زمان مشخص شده توسط دکتر، می‌تواند نتایج کامل‌تر و همچنین عمل به مراتب آسان‌تری را برای افراد در پی داشته باشد.

مطالب بیشتر: عمل بینی استخوانی

عمل بینی و تیروئید پر کار

عمل بینی و تیروئید کم کار

البته برای انجام عمل زیبایی بینی، موضوع درباره‌ افرادی که تیروئید کم‌کار دارند کمی متفاوت‌تر می‌باشد. کسانی که تیروئید آن‌ها کم‌کار می‌باشد، به دارو‌های بیهوشی حساسیت دارند و در نتیجه استفاده از دارو‌های بیهوشی می‌تواند سبب کاهش فشار خون آن‌ها و همچنین توقف نبض آن‌ها شود. پس از انجام عمل بینی برای این دسته از افراد، ممکن است کمی به هوش آمدن آن‌ها با تأخیر مواجه شود و این اتفاق ممکن است باعث ترس اطرافیان شود.

کسانی که دچار بیماری‌های تیروئیدی هستند برای انجام عمل بینی باید آزمایش‌های مربوط به خون و همچنین متابولیک را انجام دهند تا شرایط آن‌ها برای انجام عمل بینی سنجیده شود. پس از انجام این آزمایشات و برخی نظارت‌های پزشکان، می‌توان متوجه شد که آیا فرد مورد نظر شرایط انجام عمل بینی را دارد یا خیر. افرادی که پس از انجام آزمایش‌های ذکر شده مشکلی برای انجام عمل بینی داشته باشند باید در اسرع وقت نسبت به کنترل و یا از بین بردن مشکل خود اقدام کنند تا عمل زیبایی بینی برای آن‌ها سبب ایجاد دردسر نشود.

در صورتی که به دلیل نادیده گرفتن جواب آزمایش‌ها، مشکلی برای افراد به وجود بیاید همه‌ آسیب‌های رسیده به فرد، بر عهده‌ خود او خواهد بود.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

علائم پرکار و کم کار بودن تیروئید برای افرادی که قصد دارند عمل بینی انجام دهند!

افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند و در ناحیه‌ تیروئید خود بیماری محسوسی داشته باشند، حتماً علائم و نشانه‌هایی را خواهند داشت که این علائم در صورت مشاهده، باید جدی گرفته شوند. مخصوصاً افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند باید این علائم را جدی‌تر بگیرند و باید در کمترین زمان ممکن، این نشانه‌ها را با یک پزشک متخصص در میان بگذارند تا دردسری جهت عمل به وجود نیاید و بتوانند به خوبی مراحل درمانی عمل بینی را پشت سر بگذارند.

علائم پرکار و کم کار بودن تیروئید برای افرادی که قصد دارند عمل بینی انجام دهند

همانطور که پیش‌تر گفته شد، کم‌کاری تیروئید می‌تواند مشکلات و شرایط حاد‌تری را برای کسانی که می‌خواهند عمل زیبایی بینی انجام دهند به وجود آورد. کم‌کاری تیروئید به دلیل کمبود تولید هورمون به وجود می‌آید.

کمبود و کم‌کاری تیروئید، حاصل بیماری هاشیموتو است که در طی این بیماری، غده تیروئید مورد حمله‌ سیستم ایمنی بدن قرار خواهد گرفت. علائم کم‌کاری تیروئید نیز به شرح زیر است:

 1. خستگی
 2. خشکی پوست
 3. یبوست
 4. افسردگی
 5. افزایش حساسیت ‌به سرما
 6. مشکلات در حافظه
 7. کند شدن ضربان قلب
 8. کما
 9. چاقی
 10. ضعف

پرکاری تیروئید بیشتر گریبان زنان را می‌گیرد و طبق آمار‌هایی که اعلام شده است، حدود ۱ درصد از زنان جهان به پرکاری تیروئید مبتلا هستند. همانطور که ذکر شد پرکاری تیروئید در مردان شایع نمی‌باشد. پرکاری تیروئید به دلیل بیماری گریوز (Graves) رخ خواهد داد و علائم آن به شرح زیر است:

 1. مو و ناخن شکننده
 2. ضعف عضلات
 3. بی‌قراری
 4. عصبی بودن
 5. ضربان قلب بالا
 6. لرزش بدن
 7. اضطراب
 8. تحریک‌پذیری
 9. تعریق زیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed