1. خانه
  2. پوست و مو
  3. جراحی بینی
  4. آیا چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی کمکی می کند؟ + آموزش نحوه صحیح چسب زدن بینی عمل شده

آیا چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی کمکی می کند؟ + آموزش نحوه صحیح چسب زدن بینی عمل شده

چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی

طبیعتا پس از انجام دادن هر عمل زیبایی و یا درمانی، نیاز به انجام برخی نکات و مراقبت‌ها بوده و این موضوع درمورد عمل بینی نیز صدق می‌کند. چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی از جمله مراقبت‌های مهم پس از انجام عمل بینی است. متخصص از شما می‌خواهد تا مدتی چسب بر روی بینی بوده و مرتب آن را عوض کنید. بنابراین نحوه چسب زدن بینی بعد از جراحی بینی بسیار مهم است که در این مقاله درمورد آن صحبت خواهیم کرد.

مدت زمان و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی
چسب بینی بعد از عمل

مدت زمان استفاده از چسب بعد از عمل بینی

استفاده از چسب‌های مخصوص بعد از انجام عمل بینی از جمله مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از انجام آن به شمار می‌رود. لذا مدت زمان استفاده از چسب بینی بعد از عمل زیبایی بینی نیز برای شخص دارای اهمیت بوده و قطعاً پزشک معالج اهمیت و مزایای استفاده از چسب بعد از عمل بینی را به او خواهد گفت. به طور کلی مدت زمان لازم جهت استفاده از چسب‌های مخصوص پس از عمل زیبایی بینی، به چند معیار مختلف بستگی دارد و پزشک متخصص با توجه به آن‌ها، مدت زمان معینی را برای فرد تعیین خواهد کرد.

معمولاً مدت زمانی که پزشکان استفاده از چسب‌های مخصوص را برای افراد توصیه می‌کنند، بین دو الی شش ماه پس از انجام عمل بینی است. البته لازم به ذکر است که نیاز به استفاده مکرر از چسب‌ها بعد از عمل بینی نمی‌باشد و پزشک پس از گذشت چند هفته تنها تأکید بر استفاده در زمان‌های خاص خواهد کرد. از جمله معیار‌های مهمی که پزشک معالج قطعاً برای تعیین این مدت زمان به آن توجه خواهد کرد، روند بهبودی زخم‌ها و بخیه‌ها است. نرمی و انعطاف پوست و همچنین میزان ضخامت آن نیز در روند بهبودی بعد از عمل بینی تأثیر زیادی دارد و استفاده از چسب بعد از عمل بینی تأثیر زیادی در رفع تورم آن نیز خواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی
طریقه چسب زدن بینی بعد از عمل

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با چسب زدن بر روی بینی پس از انجام عمل بینی، نحوه چسب زدن و استفاده از آن است. چسب زدن به دلیل اهمیت بالای آن در مراقبت‌های پس از انجام عمل بینی، نیازمند دقت در انجام صحیح است. معمولاً پزشک معالج پس از انجام عمل، نحوه چسب زدن صحیح و اصولی را به فرد توضیح خواهد داد تا پس از مرخص شدن بتواند در زمان‌های مورد نیاز این کار را انجام دهد.

نکته مهم و قابل توجه برای افراد این است که باید حتماً از چسب‌های مخصوص به طور صحیح و اصولی استفاده کنند تا تأثیرات مثبت و مراقبتی آن بتواند خود را نشان دهد. در غیر این صورت استفاده از چسب نمی‌تواند مؤثر واقع شود. معمولاً پزشک معالج نوع و برند چسب مورد استفاده را برای فرد معرفی خواهد کرد اما یکی از بهترین انواع چسب برای استفاده افراد، چسب‌های یک سانتی‌متری است. همچنین برند‌های مختلف، چسب‌های مخصوص بعد از عمل زیبایی بینی را تولید می‌کنند که یکی از بهترین برند‌های آن ۳M  است. در کل، اسم چسب بینی بعد از عمل به شرح زیر است:

  1. در مرحله اول توصیه می‌شود قبل از استفاده از چسب، صورت خود و به خصوص نواحی اطراف بینی را به خوبی با آب و صابون شستشو دهید و سپس می‌توانید از الکل نیز برای پاک کردن آن استفاده کرد.
  2. پس از این مرحله افراد باید چسب را با توجه به سایز و اندازه بینی خود، را به اندازه مورد نظر برش دهند. معمولاً نیاز به ۷ چسب به طول ۴ سانتی‌متری و ۲ قطعه چسب به طول بیشتر به اندازه ۱۰ سانتی‌متر خواهد بود.
  3. برای استفاده از چسب‌ها لازم است قطعه‌های کوچک ۴ سانتی‌متری را به طور افقی بر روی بینی از ابتدا تا انتهای آن بچسبانیم. باید مقدار کمی از عرض چسب‌ها نیز بر روی یکدیگر قرار گیرند تا به خوبی سطح روی بینی را پوشش دهند. در انتها توصیه می‌شود که کمی چسب‌ها را فشار دهید تا به خوبی به پوست بینی بچسبند تا بعداً شل نشوند.
  4. سپس نوبت به چسباندن قطعات ۱۰ سانتی‌متری می‌رسد. طرز چسباندن این دو قطعه چسب نیاز به دقت بیشتری دارد. قطعه‌های بلند‌تر چسب را باید به طور حرف انگلیسی U بر روی بینی بچسبانند. این قطعات باید به اینگونه چسبانده شوند که وسط چسب بر پوست زیر نوک بینی چسبانده شود و انتهای آن نیز بر انتهای بینی منطبق شود. بهتر است که پس از چسباندن چسب‌ها به شکل U در انتها نیز با فشار دادن و ماساژ، از چسبیدن آن بر پوست بینی اطمینان حاصل نمایید. البته توجه داشته باشید که چسب‌ها مسیر تنفسی و سوراخ‌های بینی را نپوشاند و تنها زیر نوک بینی را پوشش دهند.
  5. در مرحله آخر نیز برای محکم کاری و اطمینان از اینکه چسب‌ها جدا نشوند و به خوبی تأثیرات مثبت خود را حفظ کنند، چند قطعه چسب ۴ سانتی‌متری نیز به طور افقی بر روی بینی می‌چسبانیم.

نحوه برداشتن چسب بینی بعد از جراحی بینی

نکته قابل توجه دیگر که افراد باید مورد توجه قرار دهند، مربوط به کندن چسب‌ها است زیرا یکی از اهداف استفاده از چسب‌های مخصوص بعد از انجام عمل بینی، بهبود و کمک به چسبیدن پوست بینی به بافت زیرین بینی است. لذا در صورتی که به طور غیر اصولی و نادرست این چسب‌ها از روی بینی کنده شوند، علاوه بر اینکه تأثیرات استفاده از آن را از بین می‌برد، باعث آسیب به آن نیز می‌شود. یکی از بهترین راه‌های کندن چسب‌ها بعد از عمل بینی این است که آن‌ها را در زیر دوش آب گرم پس از اینکه کمی شل‌تر و نرم‌تر شدند از بینی جدا کنید. افراد می‌توانند در زیر دوش آب گرم حتی از صابون نیز جهت از بین بردن مقاومت چسب‌ها استفاده کنند.

مطالب بیشتر: ورم چشم بعد از عمل بینی

بهترین زمان برای استفاده از چسب بعد از عمل بینی

یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین سؤالات در رابطه با استفاده از زدن چسب بینی بعد عمل، زمان مناسب استفاده از آن‌ها است. به طور معمول حداقل تا یک ماه پس از عمل، شخص باید از چسب به طور مداوم استفاده کند اما پس از گذشت این مدت، زمان مناسب استفاده از چسب‌ها به موارد و معیار‌های متعددی بستگی دارد. اما یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین زمان‌ها برای استفاده از چسب بعد از عمل بینی، شب‌ها است. با توجه به این که شب‌ها در حین خواب، تروم بینی شدید‌تر می‌شود و پس از بیدار شدن از خواب بیشتر به چشم می‌آید، شب‌ها قبل از خواب معمولاً توصیه می‌شود که از چسب استفاده شود تا میزان تورم را در حین خواب تا حد زیادی کنترل کند.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed