جراحی بینی

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی چگونه است؟

مدت زمان و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

مدت زمان و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

طبیعتا پس از انجام دادن هر عمل زیبایی و یا درمانی نیاز به انجام برخی نکات و مراقبت ها می باشد. از جمله مراقبت های مهم پس از عمل بینی استفاده از چسب های مخصوص می باشد.

 

مدت زمان و نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

 

مدت زمان استفاده از چسب بعد از عمل بینی

استفاده از چسب های مخصوص بعد از انجام عمل بینی از جمله مهم ترین مراقبت های بعد از انجام آن به شمار می رود. لذا مدت زمان استفاده از آن نیز برای شخص دارای اهمیت می باشد و قطعا پزشک معالج اهمیت و مزایای استفاده از چسب بعد از عمل بینی را به شخص خواهد گفت.

به طور کلی مدت زمان لازم جهت استفاده از چسب های مخصوص پس از عمل زیبایی بینی، به چند معیار مختلف بستگی دارد و پزشک متخصص با توجه به آن ها مدت زمان معینی را برای فرد تعیین خواهد کرد.

معمولا مدت زمانی که پزشکان استفاده از چسب های مخصوص را برای افراد توصیه می کنند بین دو الی شش ماه پس از انجام عمل بینی می باشد. البته لازم به ذکر است که نیاز به استفاده مکرر از چسب ها بعد از عمل بینی نمی باشد و پزشک پس از گذشت چند هفته تنها تاکید بر استفاده در زمان های خاص خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

از جمله معیار های مهمی که پزشک معالج قطعا برای تعیین این مدت زمان به آن توجه خواهد کرد، روند بهبودی زخم ها و بخیه ها می باشد.

نرمی و انعطاف پوست و همچنین میزان ضخامت آن نیز در روند بهبودی بعد از عمل بینی تاثیر زیادی دارد و استفاده از چسب بعد از عمل بینی تاثیر زیادی در رفع تورم آن نیز خواهد داشت.

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با چسب زدن بر روی بینی پس از انجام عمل بینی، نحوه چسب زدن و استفاده از آن می باشد. چسب زدن به دلیل اهمیت بالای آن در مراقبت های پس از انجام عمل بینی نیازمند دقت در انجام صحیح نحوه چسب زدن می باشد.

معمولا پزشک معالج پس از انجام عمل زیبایی بینی، نحوه صحیح و اصولی چسب زدن را به فرد توضیح خواهد داد تا پس از مرخص شدن بتواند در زمان های مورد نیاز از آن استفاده کند.

 

نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل بینی

 

نکته مهم و قابل توجه برای افراد این است که باید حتما از چسب های مخصوص به طور صحیح و اصولی استفاده کنند تا تاثیرات مثبت و مراقبتی آن بتواند خود را نشان دهد. در غیر این صورت استفاده از چسب نمی تواند موثر واقع شود.

معمولا پزشک معالج نوع و برند چسب مورد استفاده را برای فرد معرفی خواهد کرد؛ اما یکی از بهترین انواع چسب برای استفاده افراد، چسب های یک سانتی متری می باشد که به لحاظ کاربرد، بهتر از سایر انواع آن می باشد. همچنین برند های مختلفی چسب های مخصوص بعد از عمل زیبایی بینی را تولید می کنند که یکی از بهترین برند های آن 3M می باشد.

در مرحله اول برای این که از چسب های مخصوص برای بینی استفاده کرد، توصیه می شود که قبل از استفاده از آن، صورت خود و به خصوص نواحی اطراف بینی را به خوبی با آب و صابون شستشو دهید و سپس می توانید از الکل نیز برای پاک کردن آن استفاده کرد.

پس از این مرحله افراد باید چسب را با توجه به سایز و اندازه بینی خود، چسب ها را به اندازه مورد نظر برش دهند. معمولا نیاز به 7 چسب به طول 4 سانتی متری و 2 قطعه چسب به طول بیشتر به اندازه 10 سانتی متر نیاز می باشد.

برای استفاده از چسب ها لازم است تا قطعه های کوچک 4 سانتی متری را به طور افقی بر روی بینی از ابتدا تا انتهای آن بچسبانیم. لازم است تا مقدار کمی از عرض چسب ها نیز بر روی یکدیگر قرار گیرند تا به خوبی سطح روی بینی را پوشش دهد. در انتها توصیه می شود که کمی چسب ها را فشار دهید تا به خوبی به پوست بینی بچسبند تا بعدا شل نشوند.

سپس نوبت به چسباندن قطعات 10 سانتی متری می رسد. طرز چسباندن این دو قطعه چسب نیاز به دقت بیشتری می باشد و نقش مهمی نیز دارد. قطعه های بلند تر چسب را باید به طور حرف انگلیسی U بر روی بینی بچسبانند.

این قطعات باید از سمت کناره بینی به طوری که وسط چسب بر پوست زیر نوک بینی چسبانده شوند و انتهای آن نیز بر انتهای بینی منطبق شود. بهتر است که پس از چسباندن چسب های شکل U در انتها نیز با فشار دادن و ماساژ به خوبی از چسبیدن آن بر پوست بینی اطمینان حاصل نمایید.

البته توجه داشته باشید که چسب ها مسیر تنفسی و سوراخ های بینی را نپوشاند و تنها زیر نوک بینی را پوشش دهند.

در مرحله آخر نیز برای محکم کاری و اطمینان از این که چسب ها جدا نشوند و به خوبی تاثیرات مثبت خود را حفظ کنند، چند قطعه چسب 4 سانتی متری نیز به طور افقی بر روی بینی می چسبانیم.

نکته قابل توجه دیگر که افراد باید مورد توجه قرار دهند در حین کندن چسب ها می باشد؛ زیرا یکی از اهداف استفاده از چسب های مخصوص بعد از انجام عمل بینی، بهبود و کمک به چسبیدن پوست بینی به بافت زیرین بینی می باشد. لذا در صورتی که به طور غیر اصولی و نادرستی این چسب ها از روی بینی کنده شوند علاوه بر این که تاثیرات استفاده از آن را از بین می برد، باعث آسیب به آن نیز می شود.

یکی از بهترین راه های کندن چسب ها بعد از عمل بینی این است که آن ها را در زیر دوش یا آب گرم پس از این که کمی شل تر و نرم تر شدند، می باشد. افراد می توانند در زیر دوش آب گرم حتی از صابون نیز جهت از بین بردن مقاومت چسب ها استفاده کنند.

 

بهترین زمان برای استفاده از چسب بعد از عمل بینی

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالات در رابطه با استفاده از چسب های مخصوص بعد از عمل بینی، زمان مناسب استفاده از آن ها می باشد.

به طور معمول حداقل تا یک ماه پس از عمل شخص باید از چسب به طور مداوم استفاده کند اما پس از گذشت این مدت، زمان مناسب استفاده از چسب ها به موارد و معیار های متعددی بستگی دارد و باید با توجه به برخی شرایط و موارد از آن ها استفاده کرد؛ اما یکی از مهم ترین و متداول ترین زمان ها برای استفاده از چسب بعد از عمل بینی، شب ها می باشد.

با توجه به این که شب ها در حین خواب، تروم بینی شدید تر می شود و پس از بیدار شدن از خواب بیشتر به چشم می آید، شب ها قبل از خواب معمولا توصیه می شود که از چسب استفاده شود تا میزان تورم را در حین خواب تا حد زیادی کنترل کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *