مناسب ترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس

پوست انسان‌ها در گذر زمان و پس از گذشت چندین سال نسبت به گذشته، تفاوت‌های زیادی می‌کند. به خصوص پس از گذشت دوره میانسالی، پوست افراد نسبت به دوران جوانی، چروک‌تر و شل‌تر از گذشته می‌شود که این مسئله به سزایی در زیبایی‌ها فرد دارد. به همین منظور راهکار‌هایی برای رفع چروک و برخی نواقص از جمله اسکار و جای زخم رایج شده است که از جمله محبوب‌ترین آن می‌توان به تزریق بوتاکس اشاره نمود که در سالانه توسط هزاران نفر در سراسر دنیا انجام می‌شود. در صورتی که می‌خواهید این اقدام زیبایی را برای چهره انجام دهید، باید بدانید مناسب ‌ترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس، کدام قسمت‌ها هستند چرا که نمی‌توان از این سم برای همه بخش‌های چهره استفاده نمود. در این مقاله به معرفی مناسب ‌ترین بخش‌ های صورت برای تزریق بوتاکس خواهیم پرداخت.

مناسب ترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – ۰۲۱۷۹۵۴۷

آیا تزریق بوتاکس در تمامی نواحی صورت انجام می شود؟

بوتاکس نوعی سم به نام بوتولونیوم می‌باشد که قدرت فلج کنندگی عضلات را دارد. در حال حاضر از آن برای رسیدن به اهدافی همچون زیبایی و درمان بسیاری از امراض همانند اسپاسم عضلانی استفاده می‌شود. البته بوتاکس را در دوز‌های بسیار کوچک و با ترکیبات دیگر رقیق می‌کنند و پس از آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. عملکرد بوتاکس به گونه‌ای است که با قطع سیگنال‌ها و راه‌های ارتباطی عصبی بین مغز و ناحیه هدف، سبب فلج موقت عضله آن ناحیه شده و به این صورت دیگر عضله قادر به حرکت و ایجاد چین و چروک در پوست آن ناحیه نخواهد بود. همچنین بوتاکس سبب افزایش حجم و برجستگی در ناحیه هدف نیز خواهد شد و این عامل می‌تواند در رفع چین و چروک تاثیرات به‌سزایی برای هر فردی داشته باشد.

آیا تزریق بوتاکس در تمامی نواحی صورت انجام می شود؟

بوتاکس کاربرد‌های متفاوت و متعددی دارد و می‌توان آن را در نواحی مختلف بدن و به ویژه صورت مورد استفاده قرار داد. البته اهداف استفاده از بوتاکس متغیر است اما اکثریت افرادی با هدف درمان چین و چروک از از بوتاکس استفاده می‌کنند. تزریق بوتاکس توسط یک پزشک متخصص و ماهر صورت می‌گیرد و به صورت دقیق و هدفمند تزریق خواهد شد. لذا تقریبا در تمامی نقاط صورت به جزء نقاطی خاص می‌توان آن را استفاده نمود.

کاربرد‌های تزریق بوتاکس
 1. درمان چروک‌های پیشانی
 2. درمان خطوط اخم و خطوط لبخند
 3. برطرف کردن سیاهی و چروک‌های زیر چشم
 4. درمان افتادگی پلک
آیا تزریق botax برای همه قسمت‌های صورت ممکن است؟پزشک برای برخی از مناطق صورت محدودیت‌هایی را در نظر گرفته و ترجیح می‌دهد از روش‌های جایگزین همانند تزریق ژل استفاده کند. این موضوع به سلامت بدن فرد بستگی دارد تا از بروز مشکلات عصبی در بافت‌ها جلوگیری گردد.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه نقاطی از صورت بهترین جا برای تزریق بوتاکس هستند؟

چه نقاطی از صورت بهترین جا برای تزریق بوتاکس هستند؟

صورت از اهمیت بسیار زیادی برای اکثر افراد برخوردار است و تقریبا تمامی انسان‌ها به صورت خود بیشتر از نواحی دیگر بدن اهمیت می‌دهند. لذا در صورت وجود برخی مشکلات و نواقص در صورت مانند اسکار، جای جوش و چین‌خوردگی افراد سعی می‌کنند از اقدامات زیبایی برای رفع آن‌ها استفاده نمایند و چهره دلخواه خود را بدست آورند. مهمترین و مناسب ترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس عبارتند از:

 1. یکی از بهترین نقاط صورت برای تزریق بوتاکس ناحیه پیشانی هر فرد است که در اثر زمان چروک‌هایی در آن به وجود می‌آید. خوشبختانه می‌توان این خطوط را با بوتاکس به سادگی رفع کرد.
 2. خطوط نواحی اطراف دهان و دور لب و به خصوص خطوط خط خنده با تزریق بوتاکس قابل درمان هستند.
 3. گونه‌ها نیز جزء بهترین مناطق صورت برای تزریق بوتاکس محسوب می‌شوند که در اثر پیری معمولا شل و بد فرم می‌گردند. می‌توان با بوتاکس فرم و شکل دلپذیر‌تری را به گونه داد.
 4. اطراف چشم هر فردی به مرور زمان دچار چین‌خوردگی یا گودی می‌شود و سبب زشتی چشم‌های شخص خواهد شد. با تزرق بوتاکس می‌توان گودی، چروکیدگی و سیاهی دور چشم را درمان نمود.
 5. مورد دیگر کاربرد بوتاکس برای صورت، خطوط بین ابرو‌ها می‌باشد که باعث می‌شود چهره فرد عصبی و خشن به نظر برسد. این دسته از افراد می‌توانند با تزریق بوتاکس به این ناحیه، خطوط را به طور کامل محو کنند.
 6. برای رفع افتادگی پلک استفاده از بوتاکس می‌تواند راهکار موثری باشد و به همین منظور تزریق آن به پلک مورد نظر می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی داشته باشد.
 7. برای بالا بردن ابرو‌ها می‌توان بوتاکس را به زیر ابرو‌ها تزریق کرد که این کار می‌تواند تاثیرات مثبت در چهره فرد داشته باشد.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در نقاط اشتباهی صورت چیست؟

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در نقاط اشتباهی صورت چیست؟

بوتاکس تقریبا در همه جای صورت کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تزریق اشتباه آن و استفاده از تکنیک‌های نادرست در حین تزریق می‌تواند علاوه بر اینکه نتایج و تاثیرات مثبتی نداشته باشد، باعث بروز برخی مشکلات و عوارض جانبی در این نواحی نیز گردد که این مسئله ممکن است بسیار خطرناک باشد. لذا فرد متقاضی قبل از انجام تزریق بوتاکس باید در مورد پزشک متخصص خود تحقیق کرده و از بابت ماهر بودن و باتجربه بودن وی در زمینه پزشکی و زیبایی اطمینان حاصل نماید زیرا تزریق بوتاکس یک عمل حساس و ظریف است که باید دقت بسیاری صورت بگیرد تا بتوان از آن تاثیرات مثبتی بدست آورد.

پس به طور کلی بوتاکس دارای نقاط ممنوعه در صورت نمی‌باشد اما تزریق در برخی نواحی مانند نواحی اطراف چشم، نیاز به دقت بسیار بیشتری دارد تا باعث بروز مشکل نشود. در سایر نواحی نیز بوتاکس نتایج بدی به همراه ندارد اما منوط بر اینکه تزریق به خوبی و درست انجام شود.

مطالب بیشتر: تفاوت تزریق بوتاکس و فیلر

چه دلیلی برای تزریق بوتاکس در نقاط خاص وجود دارد؟

داشتن چهره بی‌نقص و بی‌عیب برای همه افراد مهم بوده و اکثر افراد سعی می‌کنند چهره خود را زیبا و جوان و به طور کلی بدون نقص نشان دهند. معمولا خانم‌ها برای این کار از روش‌های آرایشی و میکاپ استفاده می‌کنند.
اما برخی نواقص در صورت وجود دارد که در نواحی حساس صورت یا نزدیک به آن‌ها می‌باشد و باعث می‌گردد تزریق بوتاکس به آن ناحیه کمی دارای ریسک شود. معمولا پزشکان پیشنهاد می‌کنند که از بوتاکس در این نواحی استفاده نکنند اما اگر چنانچه فرد متقاضی در انجام این امر مصر باشد می‌تواند از بوتاکس استفاده نمود.

نتایج تزریق بوتاکس در جای درست و مناسب صورت چیست؟

نتایج تزریق بوتاکس در جای درست و مناسب صورت چیست؟

انجام تزریق بوتاکس عمدتا برای زیبا‌سازی و جوان‌سازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر جزء محبوب‌ترین اقدامات در زمینه زیبایی به شمار می‌رود. عمده‌ترین تاثیری که بوتاکس پس از تزریق به ناحیه هدف ایجاد می‌کند افزایش حجم و برجستگی است که برای رسیدن به اهدافی همچون هم‌سطح‌سازی و صاف کردن پوست و رفع چین چروک بسیار موثر خواهد بود. همچنین تزریق بوتاکس باعث می‌شود که پوست شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر برسد و چهره شخص را چندین سال جوان‌تر از حال حاضر جلوه کند. بوتاکس (Botox injection) به دلیل خاصیت قطع کنترل عضله و قطع سیگنال‌های عصبی عضله در ناحیه هدف، باعث فلج موقت آن می‌شود. این عامل می‌تواند برای افرادی که عضله خود در ناحیه هدف را بسیار منقبض می‌کنند موثر باشد زیرا منقبض کردن مداوم یک عضله سبب بروز چروک و چین‌خوردگی در پوست شخص خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed