نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعیPosted by On اکتبر 22, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

عمل زیبایی” کاشت ابرو ” یکی از عمل های زیبایی رایج در بین کسانی میباشد که به هر دلیلی دچار ریزش ابرو شده و فولیکول های ابرو به قدری ضعیف می باشند که توانایی رشد مجدد ندارند.

از دلایل ریزش ابرو می توان به استفاده مکرر و طولانی مدت از مدادهای ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی مخصوص ابرو، تغذیه نامناسب، رژیم غذایی نادرست، بیماری و غیره اشاره کرد.

 

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

در عمل زیبایی eyebrow transplant همانند عمل زیبایی کاشت مو، از روش FUE استفاده خواهد شد که در این روش برای کاشت ابرو طبیعی، از ناحیه اهدا کننده، فولیکول ها به صورت واحد به واحد جدا شده و در ناحیه گیرنده کاشته خواهند شد.

به همین دلیل روش FUE کاشت ابرو، مورد تایید پزشکان کاشت ابرو بوده و بیماران از نتایج نهایی راضی خواهند بود زیرا با استفاده از روش FUE فولیکول های سالم و قوی جایگزین فولیکول های ضعیف شده در نتیجه پس از eyebrow transplant قابلیت رشد مجدد خواهند داشت.

بسیاری از افراد پس از گذشت 4 تا 6 ماه از انجام کاشت ابرو طبیعی، شاهد نتایج حاصله خواهند بود اما عده ای نیز پس از اتمام دوران نقاهت کاشت ابرو طبیعی و گذشت چند ماه، شاهد آثاری از رشد ابروهایشان نخواهند بود.

در این زمان نیاز به تعدادی مکمل و داروهای کمکی میباشد که به رشد ابروها پس از eyebrow transplant کمک خواهند کرد.

در این مقاله درباره این داروها پس از پیوند ابرو به طور کامل توضیحاتی آورده شده است.

 

تقویت محل کاشت ابرو طبیعی با مصرف ویتامین ها

آنچه که در طول روز مصرف می کنید، بر ساختار بدن شما تاثیر داشته و می تواند موجب افزایش و یا کاهش توان بدنی شما گردد. یکی از مهمترین قسمت رژیم های غذایی پس از eyebrow transplant، نوشیدن آب در طول روز و به مقدار زیاد میباشد.

همانطور که میدانید آب جوهر زندگی میباشد در نتیجه حتما حداقل روزانه 8 لیوان آب بنوشید. یکی از دلایل ریزش مو و ابروها، خشکی پوست سر بوده که با نوشیدن آب این خشکی بر طرف شده و ریزش موها متوقف خواهد شد.

مشاهده مطلب
هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

 

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

نوشیدن آب موجب تنظیم فشار خون، سالم ماندن و رشد موها و ابروها و زیبایی پوست شده و به زندگی تعادل می بخشد. به همین دلیل پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، نوشیدن آب را فراموش نکنید.

از دیگر عوامل موثر بر رشد و تقویت ابروها پس از  eyebrow transplant، مصرف ویتامین ها خواهد بود.

در زیر لیستی از ویتامین های لازم پس از کاشت ابرو آمده است.

  • ویتامین ها گروه B یا B-complex

از ویتامین های گروه B می توان به B7  و B12 اشاره کرد. این ویتامین ها نقش اساسی در رشد و تقویت ساختار مو پس از پیوند ابرو خواهند داشت. همچنین موجب تضمین متابولیسم بهینه پروتئین و چربی در بدن شده که به بهبود زخم ها پس از eyebrow transplant کمک خواهند کرد.

برای بهره بردن از ویتامین های گروه B خواهید توانست از غذاهایی مانند مرغ، گوشت، موز، آجیل، برنج قهوه ای، آووکادو و تخم مرغ استفاده نمایید.

  • زینک یا روی

وجود روی در بدن به تولید کلاژن، ضرب سلول ها، جذب ویتامین ها و مواد معدنی، سنتز پروتئین و حفظ سطح هورمون ها کمک شایانی کرده و در جلوگیری از ریزش مو و ابرو نقش مهمی ایفا خواهد کرد. به همین دلیل پزشکان کاشت ابرو طبیعی به مصرف روی پس از پیوند ابرو توصیه خواهند کرد.

غذاهای حاوی روی شامل صدف، گوشت گاو، تخمه کدو، بادام زمینی و اسفناج خواهند بود.

  • آهن

آهن نیز درست همانند روی عمل کرده و موجب تقویت بافت مو، افزایش جریان اکسیژن و مواد مغذی خواهد شد. همچنین آهن ایمنی لازم برای دوران نقاهت ناشی از کاشت ابرو را تقویت خواهد کرد.

از غذاهای حاوی آهن می توان به صدف، جگر گاو، اسفناج، لوبیا و گوشت گاو اشاره کرد.

  • ویتامین E

یکی از ترمیم کننده های موثر در ترمیم پوست ناحیه گیرنده و اهدا کننده فولیکول ها پس از کاشت ابرو طبیعی، روغن ویتامین E خواهد بود. بعلاوه موجب ترمیم موها آسیب دیده نیز خواهد شد. توصیه می شود پس از eyebrow transplant حتما از ویتامین E استفاده نمایید.

ویتامین E را خواهید توانست از بادام، اسفناج، آووکادو، تخمه آفتابگردان و روغن زیتون دریافت نمایید.

  • ویتامین C

مصرف ویتامین C پس از کاشت ابرو به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و به تولید کلاژن و الاستین کمک خواهد کرد. بعلاوه از استرس که به تنهایی یکی از عوامل ریزش مو و ابرو میباشد، جلوگیری خواهد کرد.

مشاهده مطلب
معرفی مدل های کاشت ابرو طبیعی

ویتامین  C در غذاهایی نظیر فلفل، کلم، کلم بروکلی، کیوی، انواع توت ها و مرکبات یافت خواهد شد.

  • ویتامین A

مصرف ویتامین A  پس از کاشت ابرو موجب تولید ماده روغنی سبوم شده که از خارش و خشکی و در نتیجه ریزش موها و ابروها جلوگیری خواهد کرد. از غذاهای حاوی ویتامین A می توان به هویج، کله، سیب زمینی شیرین، جگر گاو، اسفناج و کدو زمستان اشاره کرد.

شما تنها با انتخاب های درست و سالم زندگی سالم تری خواهید داشت. موارد نام برده شده نه تنها برای سلامت موها و ابروها پس از پیوند ابرو، بلکه بطور کل برای سلامتی مفید خواهند بود.

 

مصرف زینک پلاس چه تاثیری در کاشت ابرو طبیعی دارد؟

همان طور که گفته شده یکی از توصیه های پزشکان پیوند ابرو پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، مصرف زینک یا  روی خواهد بود. در واقع روی به عنوان نوعی مهار کننده 5 آلفا ردوکتاز پس از کاشت ابرو عمل خواهد کرد.

یعنی از تبدیل تستوسترون به DHT یا دی هیدروتستوسترون به یک آندروژن قوی تبدیل شده که موجب عدم بزرگ شدن پروستات و ریزش مو و ابرو خواهد شد.

 

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

بسیاری از محققان بر روی علل ریزش مو تحقیق کرده و بیشتر آنها آلوپسی آراتا را که یک بیماری خود ایمنی است، علت ریزش مو می دانند. بر طبق یک مطالعه موردی در ژورنال بین المللی، مکمل روی ممکن است نوعی کاتالیزور باشد که موجب ریزش مو و یا کاهش ریزش مو خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، روی برای عملکرد ایمنی مناسب، بهبود زخم پس از کاشت ابرو طبیعی، تقسیم سلولی رشد آنها، رشد و نمو جسمی و حتی حس بویایی و چشایی شما نیز مفید خواهد بود.

با توجه به نکات گفته شده باید دریافته باشید که روی می تواند تاثیر مثبت و زیادی پس از eyebrow transplant بر رشد و تقویت فولیکول های کاشته شده داشته باشد.

 

مراقبت از محل کاشت ابرو طبیعی به وسیله مکمل ها و داروها

گاهی بیمار با استفاده از ویتامین ها و رژیم غذایی مناسب، مواد لازم برای رشد و تقویت ابروها پس از کاشت ابرو را بدست نخواهد آورد. ” توصیه های بعد از کاشت ابرو ” در این زمان مجموعه ای از مکمل ها و داروها برای بیمارانی که eyebrow transplant را انجام داده اند است.

مشاهده مطلب
مشکلات روش های کاشت ابرو چیست ؟

 

نقش زینک پلاس بعد از کاشت ابرو طبیعی

 

از داروهای توصیه و تجویز شده پس از عمل زیبایی پیوند ابرو می توان به Minoxidil  و Finasteride اشاره کرد.

  Minoxidil  

یک خبر خوب در مورد الگوی فولیکول های مردانه این است که حتی اگر فولیکولی کوچک شود اما نمی میرد و این یعنی رشد مجدد مو و ابروها امکان پذیر است.

ماینوکسیدیل یا Rogaine نوعی داروی فوم مانند بوده که برای درمان ریزش مو و ابرو در مردان پس از کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، باید ماینوکسیدیل را دو بار در روز به ابروهای خود مالیده تا موجب تحریک و رشد ابروها و توقف ریزش ابرو شود.

ممکن است که مجبور باشید پس از eyebrow transplant به مدت 3 ماه قبل از رویش موهای جدید، ماینوکسیدیل مصرف نمایید. توجه داشته باشید که پس از کاشت ابرو، ممکن است موهای جدید نازک تر و کوتاه تر باشند اما ابروهای جدید سطح ابروها را پوشش داده و با ابروهای موجود ترکیب خواهند شد.

  Finasteride  

فیناستراید یا Propecia نوعی داروی خوراکی است که مردان پس از کاشت ابرو طبیعی و مو روزی یک بار آن را مصرف می نمایند. فیناستراید موجب کند شدن ریزش مو و ایجاد و رشد موهای جدید پس از پیوند ابرو خواهد شد.

ممکن است چند ماه طول بکشد تا شاهد پیشرفت هر خط رویش مو پس از eyebrow transplant باشید.

امید است با نکات ذکر شده پس از کاشت ابرو، شاهد ابروهایی پرپشت باشید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat