مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آنPosted by On

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آن

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نکاتی که باید رعایت کنید

کسانی که اقدام به کاشت ابرو می کنند باید بدانند که فقط کاشت ابرو مهم نیست بلکه باید به مراقبت های بعد از آن هم اهمیت بدهند و این مسئله را جدی تر دنبال کنند.

برخی از افراد به مراقبت های بعد از کاشت ابرو چندان دقت نمی کنند و به همین دلیل نتیجه عمل آنها چندان زیبا نمی شود.

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ابرو این است که باید پمادی که توسط پزشک تجویز می شود را در طول روز و شب مصرف کنید تا جای زخم ر ابروهای شما نماند.

اگر خارش در قسمت ابروهای شما بیش از حد باشد باید به پزشک مراجعه کنید چرا که امکان دارد نیاز به معاینه مجدد داشته باشید.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت ابرو

کسانی که اقدام به کاشت ابرو می کنند باید بدانند که فقط کاشت ابرو مهم نیست بلکه باید به مراقبت های بعد از پیوند ابرو هم اهمیت بدهند و این مسئله را جدی تر دنبال کنند.

برخی از افراد به مراقبت های بعد از پیوند ابرو چندان دقت نمی کنند و به همین دلیل نتیجه پیوند ابروهای آنها چندان زیبا نمی شود.

شما بعد از کاشت شاهد مقداری خون در ابروهای خود خواهید بود، همچنین ابروهای شما ورم می کنند که با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آنها به زودی خوب خواهند شد.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت ابرو

 

اگر در ناحیه ابروی خود بعد از کاشت احساس خارش داشتید، باید مراقب باشید که به هیچ عنوان آن را نخارانید.

یکی از نکاتی که باید در مورد مراقبت های بعد از پیوند ابرو دقت کنید همین موضوع است که به هیچ عنوان به خارش ابروهای خود اهمیت ندهید.

از آنجایی که کاشت ابرو یکی از کاشت های مو کوچک است، مراقبت های بعد از کاشت ابرو هم چندان سخت و غیر قابل تحمل نمی باشد.

با تزریق سوزن بیهوشی که در ابروهای شما انجام می شود، امکان دارد که چشم های شما مقداری ورم داشته باشد، این ورم چندان زیاد نیست و بعد از چند ساعت به زودی بهبود پیدا می کند.

هرگونه التهاب و ورمی اگر بعد از 24 ساعت بهبود پیدا نکرد باید نزد پزشک رفته و آن را گزارش دهید تا پزشک شما سریعا راه درمان شما را بیان کند.

به این ترتیب شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را جدی گرفته و اگر هر کدام از علائم کاشت ابرو در صورت شما بیشتر از 24 ساعت دوام داشت به پزشک مراجعه کنید.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل پیوند ابرو بستگی به مراقبت های قبل هم دارد

اگر شما برخی از مراقبت های کاشت ابرو را قبل از کاشت انجام دهید، پیوند ابروی شما با موفقیت و درد کمتری انجام می شود که این امر موجب می گردد شما ابروهای زیباتری داشته باشید.

 

مراقبت های بعد از انجام عمل پیوند ابرو

 

نکاتی را که باید قبل از کاشت ابرو رعایت کنید را در ادامه بیان می کنیم:

1. شما باید برای مراقبت های بعد از پیوند ابرو سعی کنید ده روز پیش از اینکه کاشت ابروی خود را انجام دهید هرگونه دارویی را که حاوی آسپرین می باشد مصرف نکنید.

بیشتر ویتامین ها دارای آسپرین می باشند پس از مصرف ویتامین ها خودداری کنید. در صورتی که نیاز به قرص دارید می توانید از داروهایی که استامینوفن دارند استفاده کنید.

2. سه روز قبل از اینکه کاشت خود را انجام دهید در معرض نور خورشید قرار نگرفته و از اشعه آن دور بمانید.

3. برای اینکه مراقبت های بعد از پیوند ابرو را انجام داده باشید زمانی که می خواهید برای پیوند ابرو نزد پزشک بروید کسی را همراه خود ببرید.

در صورتی که شما از پزشک بخواهید برای شما داروی بیهوش استفاده کند نیاز دارید ه کسی همراهتان باشد و شما را تا خانه همراهی کند.

4. یکی دیگر از اقداماتی که باید برای مراقبت های بعد از پیوند ابرو انجام دهید این است از مصرف دخانیات تا یک هفته خودداری کنید.

همچنین یک هفته قبل هم باید از مصرف دخانیات خودداری کرده باشید. چرا که مصرف دخانیات موجب می گردد زخم های شما دیرتر بهبود پیدا کنند.

5. دقت کنید همان روزی که می خواهید برای پیوند ابرو نزد پزشک بروید لباس هایی را که از قسمت سر تنگ می باشد را نپوشید و صبحانه سبکی میل کنید.

از مصرف نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند هم باید خودداری کنید، چرا که این مواد خونریزی شما را بیشتر می کند.

 

رعایت نکات ضروری بعد از کاشت ابرو برای گرفتن بهترین نتیجه

شما باید برای اینکه بهترین نتیجه را از کاشت ابروی خود بگیرید به مراقبت های بعد از کاشت ابرو اهمیت زیادی دهید. از جمله این مراقبت ها را به تفکیک بیان می کنیم.

1. اگر نیاز به مسکن داشتید حتما مصرف کنید و از خوردن آن خودداری نکنید.

چرا که امکان دارد شما در ناحیه ابرو و چشم تورم و التهاب داشته باشید. درست است که این تورم ها از بین می روند ولی اگر شما درد داشتید می توانید از مسکن استفاده کنید.

2. سعی کنید برای اینکه مراقبت های بعد از پیوند ابرو را به خوبی انجام داده باشید، تا سه هفته بیش از حد بیرون از خانه نروید به این دلیل که در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

البته این بدان معنا نیست که شما در خانه بمانید، بلکه منظور این است که تابش نور خورشید برای شما اگر بیش از اندازه باشد ضرر دارد.

همچنین عرق کردن در ناحیه ابرو موجب می گردد که زخم های شما عفونت کنند.

 

 

3. دقت کنید که ابروهای خود را به هیچ وجه نمالید و یکی دیگر از نکاتی که در مورد مراقبت های بعد از پیوند ابرو بسیار مهم است این می باشد که تا 5 روز به حمام نروید و صورت خود را با دستمال های مرطوب تمیز کنید چرا که آب برای زخم شما مناسب نمی باشد.

4. شما می توانید شش روز بعد از اینکه از کاشت ابروی شما گذشته بود به آرامی صورت خود را شستشو دهید و ابروهای خود را به آرامی با صابون بشویید.

در صورتی که هنگام شستشوی ابروها با خونریزی مواجه شدید از ادامه شستشو منصرف شوید و دیگر ابروهای خود را نسایید.

5. اگر شما بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده نمودید که ابروهایتان شروع به ریزش کرده اند اصلا نگران نباشید چرا که بعد از آن تا 3 ماه شروع به رشد می کنند.

6. بعد از اینکه ابروهای شما شروع به رشد کردند و بلند شدند شما می توانید ماهی دو یا سه بار آنها را اصلاح کنید تا حالت زیباتری به خود بگیرند.

منظور از اصلاح این است که می توانید از قیچی برای کوتاه کردن آنها استفاده کنید.

7. بسیاری از کسانی که برای کاشت ابرو مراجعه می کنند بعد از اینکه یک روز از عمل آنها می گذرد هیچ گونه علائمی ندارند و آنها به مراقبت های بعد از کاشتابرو هم نیازی ندارند.

برخی از افراد بر این گمان هستند که می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند در صورتی که برای پیوند ابرو هرگز نباید از کمپرس یخ استفاده کنید. ولی اگر چشم های شما ورم داشت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

آیا بعد از انجام پیوند ابرو نیاز به کشیدن بخیه ها داریم ؟

برخی از بیماران بعد از اینکه کاشت ابرو خود را انجام می دهند دیگر نیازی نیست که به پزشک برای کشیدن بخیه های خود مراجعه کنند.

چرا که پزشک برای آنها از بخیه های جذبی استفاده کرده است که این بخیه ها جذب ابروها می شوند ولی برخی دیگر که دارای بخیه می باشند باید ده یا دوازده روز بعد به پزشک مراجعه کنند.

اینکه چه کسانی می توانند از بخیه های جذبی استفاده کنند بستگی به تشخیص پزشک در مورد پیوند ابرو شما دارد. شما می توانید در این موراد با پزشک خود مشورت کنید.

 

آیا بعد از انجام پیوند ابرو نیازی به کشیدن بخیه ها داریم ؟

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و با مجهزترین تکنولوژی های روز دنیا در خدمت شما همراهان گرامی می باشد.

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *