کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آن

مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آن

مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نکاتی که باید رعایت کنید

کسانی که اقدام به کاشت ابرو می کنند باید بدانند که فقط “ کاشت ابرومهم نیست بلکه باید به مراقبت های بعد از آن هم اهمیت بدهند و این مسئله را جدی تر دنبال کنند.

مراقبت های بعد از عمل از خود عمل فشرده تر و مهم تر هستند. اگرچه محل مراقبت یعنی همان ناحیه ابرو بسیار کوچک است اما دلیل بر این نمی شود که مراقبت های پزشکی جدی گرفته نشود.

یک پزشک متخصص و تیم پزشکی ایده آل قطعا پس از انجام عمل کاشت ابروی طبیعی با بررسی سوابق بهداشتی شما یک برنامه مراقبتی ویژه شخصی به شما ارائه خواهد داد که شامل یک دوره درمانی آنتی بیوتیکی چهار روزه برای اطمینان از مقابله با عفونت است.

برخی از افراد به مراقبت های بعد از کاشت ابرو چندان دقت نمی کنند و به همین دلیل نتیجه عمل آنها چندان زیبا نمی شود.

در روند کاشت ابرو نتایج حاصل از پیوند فورا قابل مشاهده نیستند و و این موضوع در حالی است که شما دوران نقاهتی سریع را پشت سر خواهید گذاشت.

حداقل زمان مورد نیاز برای رشد مو ها و رسیدن به نتیجه نهایی حدود 3 ماه است، در این سه ماه شما باید به صورت منظم قرار ملاقات های پی در پی با پزشک خود داشته باشید تا در روند بهبودی خود دچار مشکل نشوید.

پزشک متخصص در صورت لزوم یا پانسمان تان را عوض خواهد کرد یا حتی ممکن است برنامه های دارویی شما را تغییر دهد.

یکی از مراقبت های بعد از کاشت ابرو این است که باید پمادی که توسط پزشک تجویز می شود را در طول روز و شب مصرف کنید تا جای زخم ر ابروهای شما نماند.

اگر خارش در قسمت ابروهای شما بیش از حد باشد باید به پزشک مراجعه کنید چرا که امکان دارد نیاز به معاینه مجدد داشته باشید.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت ابرو

کسانی که اقدام به کاشت ابرو می کنند باید بدانند که فقط کاشت ابرو مهم نیست بلکه باید به مراقبت های بعد از پیوند ابرو هم اهمیت بدهند و این مسئله را جدی تر دنبال کنند.

برخی از افراد به مراقبت های بعد از پیوند ابرو چندان دقت نمی کنند و به همین دلیل نتیجه پیوند ابروهای آنها چندان زیبا نمی شود.

شما بعد از کاشت شاهد مقداری خون در ابروهای خود خواهید بود، همچنین ابروهای شما ورم می کنند که با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آنها به زودی خوب خواهند شد.

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت ابرو

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

اگر در ناحیه ابروی خود بعد از کاشت احساس خارش داشتید، باید مراقب باشید که به هیچ عنوان آن را نخارانید.

یکی از نکاتی که باید در مورد مراقبت های بعد از پیوند ابرو دقت کنید همین موضوع است که به هیچ عنوان به خارش ابروهای خود اهمیت ندهید.

از آنجایی که کاشت ابرو یکی از کاشت های مو کوچک است، مراقبت های بعد از کاشت ابرو هم چندان سخت و غیر قابل تحمل نمی باشد.

با تزریق سوزن بیهوشی که در ابروهای شما انجام می شود، امکان دارد که چشم های شما مقداری ورم داشته باشد، این ورم چندان زیاد نیست و بعد از چند ساعت به زودی بهبود پیدا می کند.

هرگونه التهاب و ورمی اگر بعد از 24 ساعت بهبود پیدا نکرد باید نزد پزشک رفته و آن را گزارش دهید تا پزشک شما سریعا راه درمان شما را بیان کند.

 

احساس سوزش و خونریزی پس از کاشت ابروی طبیعی

قبل از ترک کلینیک تمام خونریزی ها و واکنش های بیمار کنترل و مدیریت می شود و به ندرت اتفاق می افتد که بعد از ترمیم ابرو محل پیوند دچار خونریزی گردد. ولی در صورت خونریزی یک حوله تمیز را روی محل قرار داده و فشار های آرام ولی مداوم برای توقف خونریزی اعمال کنید.

ممکن است بعد از ترمیم ابروی خود احساس سوزن سوزن شدن یا هر احساسی شبیه به آن پیدا کنید که باید توجه داشته باشید این حالت موقتی بوده و دلیل آن این است که انتهای اعصاب شما طی برداشت گرافت های مو کمی تحریک شده است.

گاهی گزگز شدن پوست به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده رخ خواهد داد که پس از ساعتی این علائم از بین خواهد رفت.

به این ترتیب شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را جدی گرفته و اگر هر کدام از علائم کاشت ابرو در صورت شما بیشتر از 24 ساعت دوام داشت به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از انجام عمل پیوند ابرو بستگی به مراقبت های قبل هم دارد

اگر شما برخی از مراقبت های کاشت ابرو را قبل از کاشت انجام دهید، پیوند ابروی شما با موفقیت و درد کمتری انجام می شود که این امر موجب می گردد شما ابروهای زیباتری داشته باشید.

مراقبت های بعد از انجام عمل پیوند ابرو

نکاتی را که باید قبل از کاشت ابرو رعایت کنید را در ادامه بیان می کنیم:

1. شما باید برای مراقبت های بعد از پیوند ابرو سعی کنید ده روز پیش از اینکه کاشت ابروی خود را انجام دهید هرگونه دارویی را که حاوی آسپرین می باشد مصرف نکنید.

بیشتر ویتامین ها دارای آسپرین می باشند پس از مصرف ویتامین ها خودداری کنید. در صورتی که نیاز به قرص دارید می توانید از داروهایی که استامینوفن دارند استفاده کنید.

2. سه روز قبل از اینکه کاشت خود را انجام دهید در معرض نور خورشید قرار نگرفته و از اشعه آن دور بمانید.

3. برای اینکه مراقبت های بعد از پیوند ابرو را انجام داده باشید زمانی که می خواهید برای پیوند ابرو نزد پزشک بروید کسی را همراه خود ببرید.

در صورتی که شما از پزشک بخواهید برای شما داروی بیهوش استفاده کند نیاز دارید ه کسی همراهتان باشد و شما را تا خانه همراهی کند.

4. یکی دیگر از اقداماتی که باید برای مراقبت های بعد از پیوند ابرو انجام دهید این است از مصرف دخانیات تا یک هفته خودداری کنید.

همچنین یک هفته قبل هم باید از مصرف دخانیات خودداری کرده باشید. چرا که مصرف دخانیات موجب می گردد زخم های شما دیرتر بهبود پیدا کنند. زیرا استعمال دخانیات به دلیل وجود نیکوتین باعث انقباض عروق خونی و کاهش جریان خون میگردد و همچنین منواکسید کربن موجود در دود، ظرفیت حمل اکسیژن خون را کاهش می دهد که ممکن است نتایجی مانند بهبودی کندتر و عفونت را به همراه داشته باشد.

5. دقت کنید همان روزی که می خواهید برای پیوند ابرو نزد پزشک بروید لباس هایی را که از قسمت سر تنگ می باشد را نپوشید و صبحانه سبکی میل کنید.

از مصرف نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند هم باید خودداری کنید، چرا که این مواد خونریزی شما را بیشتر می کند.

6. 3 روز قبل از عمل، اپیلاسیون نکنید و از رنگ کردن ابرو های خود پرهیز کنید، به طور کلی از انجام هر گونه آرایش و اصلاح بر روی ابرو های خود برای مدت محدودی پرهیز کنید.

رعایت نکات ضروری بعد از کاشت ابرو برای گرفتن بهترین نتیجه

شما باید برای اینکه بهترین نتیجه را از کاشت ابروی خود بگیرید به مراقبت های ” پس از کاشت ابرو طبیعی ” اهمیت زیادی دهید. از جمله این مراقبت ها را به تفکیک بیان می کنیم.

1. اگر نیاز به مسکن داشتید حتما مصرف کنید و از خوردن آن خودداری نکنید.

چرا که امکان دارد شما در ناحیه ابرو و چشم تورم و التهاب داشته باشید. درست است که این تورم ها از بین می روند ولی اگر شما درد داشتید می توانید از مسکن استفاده کنید.

2. سعی کنید برای اینکه مراقبت های بعد از پیوند ابرو را به خوبی انجام داده باشید، تا سه هفته بیش از حد بیرون از خانه نروید به این دلیل که در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

البته این بدان معنا نیست که شما در خانه بمانید، بلکه منظور این است که تابش نور خورشید برای شما اگر بیش از اندازه باشد ضرر دارد. برای جلوگیری از آفتاب می توانید از کلاه استفاده کنید و یا از ضد آفتاب های مناسب که از پیش با پزشک خود در مورد آنها صحبت کرده اید استفاده کنید.

همچنین عرق کردن در ناحیه ابرو موجب می گردد که زخم های شما عفونت کنند.

 

 

3. دقت کنید که ابروهای خود را به هیچ وجه نمالید و یکی دیگر از نکاتی که در مورد مراقبت های بعد از پیوند ابرو بسیار مهم است این می باشد که تا 5 روز به حمام نروید و صورت خود را با دستمال های مرطوب تمیز کنید چرا که آب برای زخم شما مناسب نمی باشد.

4. شما می توانید شش روز بعد از اینکه از کاشت ابروی شما گذشته بود به آرامی صورت خود را شستشو دهید و ابروهای خود را به آرامی با صابون بشویید.

در صورتی که هنگام شستشوی ابروها با خونریزی مواجه شدید از ادامه شستشو منصرف شوید و دیگر ابروهای خود را نسایید.

5. اگر شما بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده نمودید که ابروهایتان شروع به ریزش کرده اند اصلا نگران نباشید چرا که بعد از آن تا 3 ماه شروع به رشد می کنند.

6. بعد از اینکه ابروهای شما شروع به رشد کردند و بلند شدند شما می توانید ماهی دو یا سه بار آنها را اصلاح کنید تا حالت زیباتری به خود بگیرند.

منظور از اصلاح این است که می توانید از قیچی برای کوتاه کردن آنها استفاده کنید.

7. بسیاری از کسانی که برای کاشت ابرو مراجعه می کنند بعد از اینکه یک روز از عمل آنها می گذرد هیچ گونه علائمی ندارند و آنها به مراقبت های بعد از کاشت ابرو هم نیازی ندارند.

برخی از افراد بر این گمان هستند که می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند در صورتی که برای پیوند ابرو هرگز نباید از کمپرس یخ استفاده کنید. ولی اگر چشم های شما ورم داشت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

8. برای جلوگیری از خشکی پوست ناحیه کاشت ابرو می توانید از ویتامین های A و D و و نرم کننده های وازلین استفاده کنید.

9. در هنگام دوش گرفتن بهتر است مسیر آب را با دست خود از سمت ابرو هایتان منحرف کنید تا ابرو ها و محل پیوند مو مستقیما در برابر فشار آب قرار نگیرد.

10. اگر پوست صورت و بدن شما بیش از حد خشک است و از شامپوی خاصی استفاده می کنید برای روز های اول بهتر است از شامپو مخصوص کودک استفاده کنید.

پس از گذشت 10 روز می توانید دوباره از شامپو خود استفاده کنید. ترجیحا پیشنهاد می شود تا از شامپوهای حاوی مواد شیمیایی استفاده نکنید.

11. برای اطمینان از ماندگاری ابروهای پیوند داده شده پیشنهاد می شود که حداقل دو هفته بعد از عمل خود از استعمال دخانیات خودداری کنید.

12. بعد از عمل به مدت 2 هفته از شنا در استخر خودداری کنید.

13. تا زمانی که محل پیوند به طور کامل بهبود نیابد در محل های نمناک مانند سونا و یا تخت برنزه کننده حضور نداشته باشید و همچنین از انجام فعالیت هایی که موجب تعریق بیش از حد می شود خودداری کنید.

14. اگر مو های بلندی دارید آن ها را از خط ابرو خود دور نگه دارید.

15. هر نوع کرم یا لوسیونی که از طرف پزشکتان به شما ارائه شده است را حتما طبق دستورالعمل استفاده کنید.

16. هیچ نوع مواد آرایشی یا عطری نباید به مدت 2 الی 4 ساعت اولیه پس از کاشت ابروی طبیعی استفاده شود.

 

آیا بعد از انجام پیوند ابرو نیاز به کشیدن بخیه ها داریم ؟

برخی از بیماران بعد از اینکه کاشت ابرو خود را انجام می دهند دیگر نیازی نیست که به پزشک برای کشیدن بخیه های خود مراجعه کنند.

چرا که پزشک برای آنها از بخیه های جذبی استفاده کرده است که این بخیه ها جذب ابروها می شوند ولی برخی دیگر که دارای بخیه می باشند باید ده یا دوازده روز بعد به پزشک مراجعه کنند.

ولی اگر در صورتی که پزشک از بخیه های جذب نشدنی استفاده کند، شما می توانید پس از گذشت 10 الی 12 روز برای جلوگیری از عفونت اقدام به کشیدن بخیه های خود کنید. البته حتما برای اینکار نزد پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا تمامی مراحل تحت نظر ایشان انجام شود.

اینکه چه کسانی می توانند از بخیه های جذبی استفاده کنند بستگی به تشخیص پزشک در مورد پیوند ابرو شما دارد. شما می توانید در این موراد با پزشک خود مشورت کنید.

آیا بعد از انجام پیوند ابرو نیازی به کشیدن بخیه ها داریم ؟

 

زمان درست اصلاح ابرو ها

از آنجایی که مو های ابرو از پوست سر گرفته شده اند در همان ماه های اول مانند زمانی خواهد بود که روی پوست سر قرار دارد و طبیعتا سریعتر از موهای اصلی ابرو رشد می کنند.

زمانی که پس از رشد مجدد موهای ابرو اندازه آن ها حداکثر به 2 الی 2.5 سانتی متر برسد این روند رشدی متوقف می شود؛ البته موهای پیوند داده شده ممکن است رشد خود را تا 3 و حتی 4 سانتی متری هم ادامه دهند؛ بنابراین شما باید ماهانه یک الی دو بار آنها را مرتب کنید.

هیچ جای نگرانی نیست، پس از مدتی تار های مو به الگو رشد محل جدید خود عادت کرده و با رسیدن به طول معمولی رشد آنها نیز متوقف می شود و زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

 خارش و تورم پس از کاشت ابروی طبیعی

برای کمک به تسکین تورم و خارش می توانید از کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید؛ در صورت وجود آکنه یا جوش در صورت، از فشار دادن آن جدا خودداری کنید، زیرا این امر باعث می شود که باکتری ها و عفونت های به نحوی دیگر به صورت شما و محل کاشت ابروی طبیعی پخش گردد.

همچنین توصیه می شود برای کاهش فشار آمدن به قسمت پیوند داده شده در زمان خواب سر خود را به سمت بالا نگه دارید و در هنگام استراحت و خواب سعی کنید زاویه بالش از 45 درجه بیشتر نباشد. در صورت امکان از بالشتک های گردنی طبی استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)