تزریق چربی

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی یک امر مهم است

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی یک امر مهم است

امروزه افراد برای کاهش وزن خود اقدامات بسیار زیادی انجام می دهند اما ممکن است برخی انجام ابن کار و تزریق چربی با هم انجام دهند اما از اینکه دچار مشکلاتی شوند ترس و نگرانی خاصی دارند و نمی توانند اقدام به تصمیم گیری کنند.

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی یک امر مهم است

 

برای تصمیم گیری و برای اینکه بتوانیم بگوییم که این دو اقدام با یکدیگر امکان پذیر می باشد باید تصمیم گیری آن را به طور دقیق و با نظر پزشک متخصص در زمین تزریق کردن چربی بگیریم چرا که ممکن است در صورت عمل کردن به صورت سر خود از آن ضربه بخوریم.

معمولا افزایش یا کاهش چربی که کاهش چربی بیشتر مد نظر ما است، ممکن است به صورت بی رویه و غیر حرفه‌ای صورت بگیرد که در این صورت ضررهای بسیاری به سلامت عمومی فرد وارد می کند. از این رو پزشکان بسیار توصیه می کنند اگر هم قرار بر کاهش وزن باشد، تحت نظر آن ها و یا سایر پزشکان انجام بگیرد.

اما در ابتدا باید بدانید که تزریق چربی به چه صورت انجام می گیرد. این روش درمانی طی 3 مرحله انجام می شود. در ابتدا پزشک متخصص به همراه کادر و پرسنل کلینیک مقدار چربی مورد نیاز برای پیوند را از بدن مراجعه کننده بیرون می کشند.

پس از خروج چربی، داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و مواد ناخالص از چربی جدا می شوند. طی این مرحله چربی ها تصفیه شده و سپس مورد استفاده قرار می گیرند. پس از گذر از این مرحله چربی ها به منطقه تحت درمان تزریق شده و درمان آغاز می شود.

 

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهیم؟

تزریق چربی معمولا برای افزایش حجم نقاط مختلف بدن به کار می رود و افراد با هدف افزایش حجم مخصوصا در ناحیه هایی چون لب و گونه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد؛ علاوه بر لب و گونه، تزریق چربی فواید خودش را در زمینه برجستگی اعضای بدن مانند باسن و سینه ثابت کرده است.

همچنین بسیاری افراد از این متد برای تزریق چربی به انگشتان دست (هایپرلینک) و حتی از بین بردن چین و چروک استفاده می کنند که افراد برای این کار آمادگی های لازم را از قبل انجام عمل پیدا می کنند. این آمادگی برای افراد توسط پزشک متخصص قبلا برای پیوند چربی انجام خواهد شد.

برای اینکه بتوانید تزریق چربی موفقی داشته باشید بهتر است قبل از تزریق به وزن ایدا آل خود برسید این کار برای اینکه پیوند چربی موفقی داشته باشید می تواند برای شما کمک خوبی کند.

 

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهیم؟

 

تزریق چربی به این دلیل که به بدن شما اضافه می شود ممکن است در صورت داشتن اضافه وزن مانند زمانی که فرد متقاضی اضافه وزن ندارد به چشم نیاید بنابراین برای استفاده حداکثری از تزریق چربی و به دست آوردن ظاهری زیبا و ایده آل می توانید وزن خود را کاهش دهید.

برای این سوال که آیا تزریق چربی نیاز به کاهش وزن دارد یا نه باید بگوییم که الزامی برای اینکار وجود ندارد و فرد تصمیم می گیرد که این کار را انجام دهد یا نه برای اینکه فرد این تصمیم را بگیرد باید شرایط خود را در نظر بگیرد که آیا کاهش وزن برای تزریق چربی او کار ساز است یا خیر و پس از آن اقدام به تزریق چربی کند این تصمیم بر عهده ی خوده فرد می باشد.

همانطور که ذکر شد، تزریق چربی دقیقا عملی است که باید پیش زمینه های خودش را داشته باشد. قطعا پیوند چربی به بدنی که از لحاظ چربی، به شکل اشباع شده درآمده، شاید جوابگویی مناسبی نداشته باشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت ها و نکات قبل از تزریق چربی چیست؟

از نکاتی که قبل از انتقال چربی باید مشخص شود میزان تزریق چربی و اندازه آن می باشد که باید توسط پزشک متخصص در زمینه ی پیوند چربی تخمین زده می شود و فرد نباید درباره میزان چربی تزریق شده با پزشک متخصص بحثی کند که ممکن است با عوض کردن نظر پزشک دچار مشکلاتی که ممکن است جبران آن برای فرد گران تمام شود.

قبل از تزریق چربی باید صورت خود را از هرگونه چربی، مواد آرایشی و به طور کلی موادی که باعث چرب شدن پوست می شود خودداری کرده و قبل از عمل پوست خود را برای عمل پیوند چربی اماده کنند چرا که در مرحله ی اول عمل پوست صورت و یا ناحیه ی مورد تزریق با بی حسی موضعی بی حس می شود و در صورت رعایت نکردن این موضوع ها امکان اختلال در بی حسی به وجود می آید.

 

مراقبت ها و نکات قبل از تزریق چربی چیست؟

 

به مدت یک هفته پیش از تزریق چربی، از مصرف الکل، سیگار و ویتامین هایی مانند ویتامین E که باعث رقیق شدن بیش از حد خون می شوند، خودداری کنید. تمامی این موارد برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان ضروری هستند و قطعا پزشک در همان جلسه ابتدایی، تمامی این موارد را گوشزد خواهد کرد.

شب قبل از انجام تزریق چربی سعی کنید به حمام رفته و با بدنی تمیز در محل عمل حاضر شوید.زیرا پس از پیوند چربی به شدت توصیه می شود به حمام نروید و حتی برای یک روز اول پس از درمان، به هیچ وجه تماس با آب نداشته باشید. طبیعتا عدم حضور در استخر، دریا و سایر مکان های این چنینی نیز جزء این موارد حساب می شوند.

از جمله نکاتی که باید به آن هم اشاره کنیم این است که قبل از اقدام به پیوند چربی و در صورتی که به بیماری هایی نظیر دیابت، فشار خون بالا، بیماری های خاص یا مزمن مبتلا هستید این مورد را در اولین فرصت به پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی اطلاع دهید.

قبل از انجام عمل پیوند چربی و در صورتی که از داروهایی چون آسپرین، هپارین، وارفارین و همچنین دارو های ضد التهاب که غیر استروئیدی می باشند باید به اطلاع پزشک در اولین فرصت برسانید زیرا اگر پزشک متخصص در زمینه پیوند چربی از این موضوع مطلع نباشد ممکن است برای فرد مشکلاتی را به وجود آورد که جبران آن گران تمام می شود بنابراین دو نکته ی ذکر شده بسیار مهم می باشد.

مورد دیگری که در رابطه با مراقبت های قبل از عمل باید به آن اشاره کنیم این است که اگر فرد به بیماری های عفونی نظیر ایدز و هپاتیت و غیره مبتلا باشد اطلاع دادن این موضوع به پزشک امری بسیار مهم و واجب می باشد. به دلایل کاملا پزشکی اطلاع پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی از این نوع بیماری ها در صورت وجود کاملا الزامی می باشد و نباید درباره ی آن ها کوتاهی شود.

همچنین ذکر این نکته نیز برای زنان بسیار مهم است که در صورت شیردهی و یا بارداری باید به پزشک متخصص اطلاع دهید زیرا و در غیر این صورت ممکن است شیر زنان و یا جنین دچار آسیب دیده گی شود بنابراین برای رهایی از این مشکلات و پیش گیری از آن باید پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی از این موارد مطلع باشد. همچنین برخی از موارد دیگر عبارتند از:

  1. در صورت داشتن تجربه قبلی از تزریق چربی به پزشک خود اطلاع دهید.
  2. اگر از حساسیت خاصی رنج می برید باید به پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی اطلاع دهید.
  3. ناشتا به عمل تزریق چربی نرفته و قبل از آن غذایی میل کنید.
  4. موبایل خود را به همراه نداشته باشید و یا در صورت داشتن آن کنار خود آن را خاموش کنید.

 

تاثیرات ناشی از کاهش وزن قبل از تزریق چربی چیست؟

برای اینکه تاثیری از کاهش وزن را برای تزریق چربی مشاهده کنید باید با پزشک متخصص در این زمینه برای این کار مشاوره هایی را داشته باشید تا از تاثیر کاهش وزن برای این تزریق اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از هر اقدامی قبل از تزریق کردن چربی بهتر است این موضوع را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید و سر خود کاری انجام ندهید که دچار مشکل نشوید.

ممکن است در صورت کاهش وزن، به قدری چربی از دست بدهید که چربی مورد نیاز بدنتان برای تزریق از دست برود و در آن صورت مجبور می شوید به سایر روش های پرکنندگی روی بیاورید. قطعا این روش بر سایر روش ها ارجعیت دارد، بنابراین بهتر است تمام اقدامات شما در چارچوب توصیه پزشک باشد.

همچنین به این دلیل که ممکن است پس از تزریق چربی وزن خود را کاهش دهید بهتر است قبل از هر گونه اقدام برای تزریق چربی این کار را انجام دهید زیرا زمانی که تزریق چربی (fat injection) را انجام دهید و پس از آن شروع به کاهش وزن کنید ممکن است این چربی که جزئی از بدن شما شده است همراه با دیگر چربی های بدن از بین رفته و یا تحلیل رود بنابراین این کار را قبل از تزریق کردن انجام دهید.

 

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی باعث بروز عوارض خواهد شد؟

برای اینکه از عوارض ناشی از کاهش وزن برای تزریق کردن چربی اطلاع یابید باید این موضوع را هم با پزشک متخصص خود در میان گذاشته و همه ی اطلاعات را از او بگیرید که دچار مشکل بزرگ و کوچک نشوید. به طور کلی می توان گفت که انتخاب پزشک در این زمینه یعنی تزریق کردن چربی امری مهم می باشد مخصوصا اگر فرد تصمیمی برای کاهش وزن گرفته باشد.

 

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی باعث بروز عوارض خواهد شد؟

 

در کل کاهش وزن، بستگی به عملی دارد که قصد انجام دادنش را دارید. اگر دنبال برجستگی در ناحیه باسن باشید و مدل خاصی مانند مدل برزیلی مدنظرتان باشد، بهتر است تا جایی که می توانید وزنتان را کاهش دهید تا زیبایی عمل به چشم بیاید. چنانچه پس از متحمل شدن این همه زحمت و سختی، بخواهید پس از تزریق وزن کم کنید، عملا کل پروسه را بی ارزش خواهید کرد.

دکتر کاوسکی که از بهترین متخصصان تزریق چربی به پایین تنه و ناحیه باسن است، در این خصوص باور دارد که بهتر است چربی های اضافی در نواحی کمر و شکم کم شوند تا برجستگی باسن بیشتر به چشم بخورد. در این مورد، نه تنها دکتر کاوسکی، بلکه بسیاری از جراحان برتر دنیا توصیه می کنند تزریق چربی، زمانی بیشتر به چشم می آید که فقط و فقط در جسم ظریف قرار گیرد. قطعا هر چقدر چربی تزریق کنید، هنگامی که در ناحیه شکم چربی زیادی داشته باشید، زیبا به نظر نخواهد آمد.

البته باید دقت کرد لاغری بیش از حد هم مشکلات خاص خودش را دارد. در این شرایط بهترین توصیه این است که با پزشک خود در این باره صحبت کنید و ضمن بیان نکته نظرات خودتان در خصوص جسم ایده آلی که در ذهن دارید، از توصیه های پزشک هم بهره مند شوید.

از مواردی که باعث می شوند خانم ها هنگام fat injection به این قسمت از بدن خود، به نتیجه دلخواه نرسند، پوشیدن لباس های تنگ است. چربی ها پیش از آنکه در ناحیه تزریق شده به ثبات برسند، نیاز به چند روز استراحت دارند. پوشیدن این لباس ها، باعث تغییر فرم خواهد شد و شما را هرگز به جسم ایده آل‌تان نزدیک نخواهد کرد. به هیچ وجه پس از عمل، سریعا به انجام ورزش های سنگین و یا حتی با سختی متوسط نپردازید.

در نهایت می توان گفت که کاهش وزن برای تزریق کردن چربی عوارض خاصی را به وجود نمی آورد اما کسانی که از نظر فیزیک و یا سلامت جسمانی دچار بیماری می باشند برای گرفتن اطلاع دقیق می توانند از پزشک متخصص خود گرفته و با مطرح کردن این موضوع همه ی اطلاعات لازم و کافی در این باره را گرفته و بتوانند از آن نیز استفاده کنند و اگر نیازی به رعایت نکاتی دارند آن نکات را رعایت کنند.

فراموش نکنید همه انسان ها می توانند از موهبت های علم پزشکی در عمل های زیبایی استفاده کنند اما اینکه تا چه حد عمل قرار است مفید واقع شود و مناسب شرایط روحی و جسمانی متقاضی قرار بگیرد، به نکات و مواردی بستگی دارد که پزشک در جلسه ابتدایی توصیه خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button