آیا قبل از تزریق چربی باید وزن را کاهش داد؟

کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستند اما اتفاقی که برای عمده افراد در جریان کاهش وزن رخ می‌دهد، کاهش حجم پوست و تشکیل چین و چروک بر روی آن است در چنین شرایطی ما به شما یک پیشنهاد داریم، قطعا با رژیم و برنامه ورزشی باز هم قسمت‌هایی از بدن همانند شکم و پهلوها همچنان چاق هستند که با جراحی لاغری و برداشتن چربی‌ها به صورت موضعی، این مشکل نیز حل خواهد شد. اکنون می‌توانید از متخصص بخواهید این چربی‌ها را به پوست تزریق نماید.

اینفوگرافیک کاهش وزن قبل از تزریق چربی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی ضروری است؟ آیا کاهش وزن همزمان با تزریق چربی انتخاب درستی است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

اگر سرخود اقدام به رژیم لاغری و ورزش کنید، ممکن است کاهش وزن و چربی به صورت بی‌رویه و غیرحرفه‌ای انجام شود که در این صورت ضرر‌های بسیاری به سلامت عمومی فرد وارد می‌کند. از این رو پزشکان بسیار توصیه می‌کنند اگر هم قرار بر کاهش وزن باشد، این کار تحت نظر تخصص انجام شود اما در ابتدا باید بدانید که تزریق چربی به چه صورت انجام می‌گیرد. این روش درمانی طی ۳ مرحله انجام می‌شود:

کاهش وزن قبل از تزریق چربی

 1. در ابتدا پزشک متخصص به همراه کادر و پرسنل کلینیک، مقدار چربی مورد نیاز برای پیوند را از بدن مراجعه‌کننده بیرون می‌کشند.
 2. پس از فرآیند استخراج، چربی داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و مواد ناخالص از چربی جدا می‌شوند. طی این مرحله چربی‌ها تصفیه شده و سپس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 3. پس از گذر از این مرحله، چربی‌ها به منطقه تحت درمان تزریق شده و درمان آغاز می‌شود.

ضرورت کاهش وزن قبل از تزریق چربی

هدف از تزریق چربی چیست؟

پیوند چربی که به آن انتقال چربی یا تزریق چربی نیز گفته می‌شود، فرآیندی است که طی آن چربی از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل می‌شود و هدف آن بهبود یا افزایش حجم ناحیه‌ای است که چربی در آن تزریق می‌گردد. این روش علاوه بر هدف زیبایی، اهداف ترمیمی نیز می‌تواند داشته باشد. به طور کلی هدف از تزریق چربی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. برجسته کردن عضوهای صورت مانند گونه‌ها، زیر چشم، شقیقه‌ها، خط اخم، زاویه فک و چانه
 2. حجم‌دهی نواحی بزرگ بدن مانند باسن، سینه، ران‌ها و…
 3. درمان و تصحیح عدم تقارن اعضای بدن
 4. درمان و اصلاح فرورفتگی‌های ناشی از زخم‌ها و جای بخیه

اهمیت ثبات وزن برای تزریق چربی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در زیبا و دائمی ماندن چربی‌های پیوند شده نقش دارد، حفظ وزن در محدوده سالم یا وزنی است که هنگام انتقال چربی داشته‌اید؛ زیرا چربی‌ها به تغییرات وزن پاسخ سریع می‌دهند. به عنوان مثال اگر پس از انتقال چربی تصمیم به کاهش وزن بگیرید، قطعا چربی‌های تزریقی نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند و خیلی زودتر از چربی نواحی دیگر بدن از بین می‌روند و شما نتایج پیوند چربیتان را از دست خواهید داد. یا اینکه اگر بعد از جراحی وزن اضافه کنید، متوجه خواهید شد که سلول‌های چربی منتقل شده به چاقی پاسخ خواهند داد. برای مثال اندازه تمام قسمت‌های بدن شما به نسبت اندازه شکم (اولین ناحیه‌ای که دچار تجمع چربی می‌شود) افزایش می‌یابند. با این حال اگر افزایش وزن شما تدریجی باشد، تغییر نامناسبی در شکل و ساختار کلی بدن شما ایجاد نخواهد شد.

میزان ماندگاری ترانسفر چربی به صورتتزریق چربی  یکی از روش‌های موقت برای زیباسازی و جوانسازی پوست شناخته شده و هر اندازه متابولیسم بدن بیشتر گردد ماندگاری آن کوتاه‌تر می‌شود.
اهمیت کاهش وزن قبل از انتقال چربی

 

اگر تصمیم گرفته‌اید رژیم غذایی برای کاهش وزن داشته باشید قبل از انتقال چربی این کار را انجام دهید زیرا کاهش وزن بعد از ترانسفر چربی باعث از بین رفتن اثر تزریق نیز خواهد شد.

شرایط لازم برای تزریق چربی چیست؟

شرایط لازم برای انجام تزریق چربی به شرح زیر است:

 1. وجود توده چربی کافی در بدن: قبل از ساکشن و تزریق کردن چربی باید «ناحیه اهدا کننده» تعیین شود (نواحی مانند پهلو، شکم یا باسن) سپس چربی ساکشن شده را می‌توان به مناطق مورد نظر پیوند منتقل کرد. نواحی اهدا کننده باید به اندازه کافی ذخیره چربی برای استخراج داشته باشند.
 2. داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتایج: انتظارات واقع بینانه یکی از مهمترین شرایطی است که باید برای انتقال چربی داشته باشید. تیم پزشکی هلیا در جلسه مشاوره، تمام جزئیات را در مورد کارهایی که می‌توان یا نمی‌توان قبل، حین و بعد از تزریق چربی انجام داد را به شما ارائه خواهد داد و خواهد گفت که که ایده‌آل‌ترین نتایجی که دریافت می‌کنید چگونه است.
 3. داشتن سلامتی عمومی خوب: افرادی که قصد انتقال چربی دارند باید از سلامتی عمومی روحی و جسمی برخوردار باشند. به عنوان مثال خانم‌هایی که قصد بزرگ کردن سینه با تزریق چربی را دارند نباید تحت درمان‌های سرطان سینه قرار گرفته باشند یا در معرض ابتلا به سرطان باشند.
 4. داشتن حداقل سن قانونی: سن قانونی بالای ۱۸ سال است و داوطلبین تزریق چربی باید در این رده سنی و بالاتر باشند.
 5. خانم‌های شیرده و یا باردار: خانمی که شیرده و باردار است به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی در مورد عوارض این روش بر روی سلامتی جنین و بارداری‌اش، مجاز به انجام پیوند چربی اتولوگ نیست.
 6. عدم استعمال دخانیات و مشروبات الکلی: متقاضیانی که سیگار نمی‌کشند، الکل مصرف نمی‌کنند یا می‌توانند قبل از انتقال چربی آن‌ها را ترک کنند، شرایط لازم را برای انجام بی‌خطر این روش خواهند داشت.

شرایط مناسب برای تزریق چربی

مطالب بیشتر: بهترین روش تزریق چربی

آیا قبل از تزریق چربی باید وزن خود را کاهش دهیم؟

تزریق چربی معمولا برای جوانسازی پوست و افزایش حجم نقاط مختلف بدن مخصوصا در ناحیه‌هایی چون لب و گونه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر لب و گونه، تزریق چربی برای افزایش حجم و فرم‌دهی به باسن و سینه نیز بسیار موثر واقع خواهد شد. همچنین بسیاری افراد از این متد برای افزایش حجم انگشتان دست (هایپرلینک) و حتی از بین بردن چین و چروک استفاده می‌کنند. تفاوتی نمی‌کند با چه هدفی می‌خواهید انتقال چربی را انجام دهید. در هر صورت باید آمادگی لازم قبل از تزریق را به دست بیاورید که متخصص در جلسه مشاوره با شما در این مورد صحبت خواهد کرد.

برای اینکه بتوانید تزریق چربی موفقی داشته باشید بهتر است قبل از تزریق به وزن ایده‌آل خود برسید. این مسئله از چند منظر اهمیت دارد:

 1. اگر همچنان چاق باشید، نتیجه تزریق چربی به همان اندازه که برای افراد لاغر، فاحش و بسیار ایده‌آل است، مشخص نخواهد بود.
 2. ممکن است بعد از تزریق تصمیم بگیرید که رژیم غذایی گرفته و ورزش را شروع کنید تا به وزن ایده‌آل برسید. در این صورت نتیجه زحمات شما برای تزریق چربی از دست خواهد رفت؛ چون قطعا این چربی‌ها در حین رژیم می‌سوزند.
 3. ممکن است در صورت کاهش وزن به قدری چربی از دست بدهید که چربی مورد نیاز بدن برای تزریق از دست برود و در آن صورت مجبور می‌شوید به سایر روش‌های پرکنندگی روی بیاورید. قطعا این روش بر سایر روش‌ها ارجحیت دارد؛ بنابراین بهتر است تمام اقدامات شما در چارچوب توصیه پزشک باشد.

آیا قبل از ترانسفر چربی باید وزن خود را کاهش دهیم؟

برای این سوال که آیا تزریق چربی نیاز به کاهش وزن دارد یا نه باید بگوییم که الزامی برای اینکار وجود ندارد و فرد تصمیم می‌گیرد که این کار را انجام دهد یا نه در واقع فرد باید شرایط خود را در نظر بگیرد که آیا می‌خواهد وزن خود را کاهش دهد و این کار برای نتیجه تزریق چربی مناسب خواهد بود یا خیر.

به طور کلی لازم است بدانید که قطعا پیوند چربی به بدنی که از لحاظ چربی به شکل اشباع شده درآمده، شاید نتیجه مناسبی نداشته باشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت ها و نکات قبل از تزریق چربی چیست؟

 1. از نکاتی که قبل از انتقال چربی باید مشخص شود، میزان تزریق چربی و اندازه آن می‌باشد که باید توسط پزشک متخصص در زمینه‌ پیوند چربی تخمین‌زده شود و فرد نباید درباره میزان چربی تزریق شده با پزشک متخصص بحثی کند چرا که ممکن است با عوض کردن نظر پزشک دچار مشکلاتی حاد شود.
 2. در روزی که قرار است تزریق انجام شود نباید آرایش صورت داشته باشید.
 3. به مدت دو هفته پیش از تزریق چربی از مصرف الکل، سیگار و ویتامین‌هایی مانند ویتامین E که باعث رقیق شدن بیش از حد خون می‌شوند، خودداری کنید.
 4. اگر به بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های خاص یا مزمن مبتلا هستید حتما این موضوع را به متخصص خود اطلاع دهد.
 5. حساسیت به ماده بی‌حسی خطرناک است و در صورت تجربه قبلی باید پزشک را در جریان بگذارید.
 6. شب قبل از انجام تزریق چربی به حمام رفته و با بدنی تمیز در محل عمل حاضر شوید؛ زیرا پس از پیوند چربی به شدت توصیه می‌شود به حمام نروید و حتی برای یک روز اول پس از درمان به هیچ‌وجه تماس با آب نداشته باشید.
 7. قبل از انجام عمل پیوند چربی و در صورتی که از دارو‌هایی چون آسپرین، هپارین، وارفارین و همچنین دارو‌های ضد التهاب استفاده می‌کنید باید به پزشک در اولین فرصت اطلاع دهید تا درمورد ادامه مصرف، توصیه‌هایی داشته باشد. اما به طور کلی مصرف رقیق‌کننده‌های خون به مدت دو هفته قبل از انتقال چربی ممنوع است.
 8. همچنین ذکر این نکته نیز برای زنان بسیار مهم است که در صورت شیردهی و یا بارداری باید به پزشک متخصص اطلاع دهید در غیر این صورت ممکن است شیر زنان و یا جنین دچار آسیب دیدگی شود؛ بنابراین برای ر‌هایی از این مشکلات و پیشگیری از آن باید پزشک از این موارد مطلع باشد.

مراقبت قبل از تزریق چربی

تمامی این موارد برای رسیدن به نتیجه دلخواه ضروری هستند و قطعا پزشک در همان جلسه ابتدایی، تمامی این موارد را گوشزد خواهد کرد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی برای افراد لاغر

تاثیرات ناشی از کاهش وزن قبل از تزریق چربی چیست؟

برای اینکه تاثیری از کاهش وزن را برای تزریق چربی مشاهده کنید باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا از تاثیر کاهش وزن بر تزریق چربی اطمینان حاصل کنید؛ زیرا لازم است تمامی جوانب کار سنجیده شده و تنها کسی که می‌تواند به صورت تخصصی به شما کمک کند، پزشک معالج است.  برای مثال همانگونه که در بالا ذکر شد، ممکن است پس از تزریق چربی بخواهید وزن خود را کاهش دهید پس بهتر است قبل از هر گونه اقدام برای تزریق چربی این کار را انجام دهید؛ زیرا زمانی که تزریق را انجام دهید و پس از آن شروع به کاهش وزن کنید ممکن است این چربی که جزئی از بدن شما شده است همراه با دیگر چربی‌های بدن از بین رفته و یا تحلیل رود. بنابراین تمامی زحمات شما از دست خواهد رفت.

آیا کاهش وزن قبل از تزریق چربی باعث بروز عوارض خواهد شد؟

برای اینکه از عوارض ناشی از کاهش وزن برای تزریق چربی اطلاع یابید باید این موضوع را هم با پزشک متخصص خود در میان گذاشته و همه‌ اطلاعات را از او دریافت نمایید که دچار مشکل بزرگ و کوچک نشوید. به طور کلی می‌توان گفت که انتخاب پزشک حرفه‌ای در زمینه تزریق چربی امری مهم می‌باشد مخصوصا اگر فرد تصمیمی برای کاهش وزن گرفته باشد.

در کل کاهش وزن، بستگی به عملی دارد که قصد انجام آن را دارید. اگر دنبال برجستگی در ناحیه باسن باشید و مدل خاصی مانند مدل برزیلی مدنظر باشد، بهتر است تا جایی که می‌توانید وزن خود را کاهش دهید تا زیبایی عمل به چشم بیاید. چنانچه پس از متحمل شدن این همه زحمت و سختی بخواهید بعد از تزریق وزن کم کنید، عملا کل پروسه را بی‌ارزش خواهید کرد.

عوارض کاهش وزن قبل از تزریق چربی

دکتر کاوسکی که از بهترین متخصصان تزریق چربی به پایین تنه و ناحیه باسن است؛ وی در این خصوص باور دارد که بهتر است چربی‌های اضافی در نواحی کمر و شکم کم شوند تا برجستگی باسن بیشتر به چشم بخورد. در این مورد نه تنها دکتر کاوسکی بلکه بسیاری از جراحان برتر دنیا توصیه می‌کنند تزریق چربی زمانی بیشتر به چشم می‌آید که فقط و فقط در جسم ظریف انجام شود. قطعا هر چقدر چربی به باسن تزریق کنید، هنگامی که در ناحیه شکم چربی زیادی داشته باشید زیبا به نظر نخواهد آمد. البته باید دقت کرد لاغری بیش از حد هم مشکلات خاص خود را دارد. در این شرایط بهترین توصیه این است که با پزشک خود صحبت کنید و ضمن بیان نکته نظرات خود در خصوص اندام ایده‌آلی که در ذهن دارید از توصیه‌های پزشک هم بهره‌مند شوید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به بینی
از مواردی که باعث می‌شوند خانم‌ها هنگام انتقال چربی به این قسمت از بدن خود به نتیجه دلخواه نرسند، پوشیدن لباس‌های تنگ است. چربی‌ها پیش از آنکه در ناحیه تزریق شده به ثبات برسند، نیاز به چند روز استراحت دارند. پوشیدن این لباس‌ها باعث تغییر فرم چربی‌های تزریقی خواهد شد و شما را هرگز به اندام دلخواه نزدیک نخواهد کرد. به هیچ‌وجه پس از عم، سریعا به انجام ورزش‌های سنگین و یا حتی متوسط نپردازید.

در نهایت می‌توان گفت که کاهش وزن برای تزریق چربی عوارض خاصی را به وجود نمی‌آورد اما کسانی که از نظر فیزیک و یا سلامت جسمانی دچار بیماری می‌باشند برای گرفتن اطلاع دقیق می‌توانند از پزشک متخصص خود کمک گرفته و نهایتا تصمیم درستی را اجزا نمایند.

فراموش نکنید همه انسان‌ها می‌توانند از موهبت‌های علم پزشکی در عمل‌های زیبایی استفاده کنند اما اینکه تا چه حد عمل قرار است مفید واقع شود و مناسب شرایط روحی و جسمانی متقاضی قرار بگیرد به نکات و مواردی بستگی دارد که پزشک در جلسه ابتدایی توصیه خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed