عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

اگر به فکر یک تغییر سریع در راستای جوان‌سازی پوست صورت خود هستید تزریق بوتاکس می‌تواند گزینه بسیار خوبی به حساب آید. در این روش ماده بوتاکس توسط سرنگ به پوست تزریق شده و در نتیجه ایجاد حالت فلجی در عضله‌ها چین و چروک و افتادگی پوست از بین می‌رود. اما به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن رعایت یکسری مراقبت‌ها بعد از تزریق بوتاکس اجباری است. یکی از مهم‌ترین این موارد خودداری از دراز کشیدن بعد از بوتاکس است. چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید و بعد از آن نیز بهتر است نحوه خوابیدن به حالت نشسته باشد. برای اطلاع از اهمیت این موضوع و عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

توصیه می‌شود قبل از ترک کلینیک از پزشک متخصص مربوطه هر آنچه که باید در این زمینه بدانید را پرس و جو کنید. مشاوران ما در کلینیک پوست و مو هلیا راهنمایی‌های لازم را در خصوص این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

اگر به فکر یک تغییر سریع در راستای جوان‌سازی پوست صورت خود هستید تزریق بوتاکس می‌تواند گزینه بسیار خوبی به حساب آید. در این روش ماده بوتاکس توسط سرنگ به پوست تزریق شده و باعث فلج موقت در عضلات خواهد شد در نتیجه  چین و چروک و افتادگی پوست از بین رفته و پوست از این پس چروکیده نمی‌شود. اما به منظور رسیدن به بهترین نتیجه ممکن رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس اجباری است. یکی از مهم‌ترین این موارد، خودداری از خوابیدن بعد از بوتاکس است. چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید و بعد از آن نیز بهتر است نحوه خوابیدن به حالت نشسته باشد. برای اطلاع از اهمیت این موضوع و عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. توصیه می‌شود قبل از ترک کلینیک از پزشک متخصص خود هر آنچه که باید در این زمینه بدانید را بپرسید. مشاوران ما در کلینیک پوست و مو هلیا راهنمایی‌های لازم را در خصوص این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

مطالب بیشتر: عدم تقارن صورت

عوامل موثر بر کاهش عوارض پس از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مانند سایر روش‌های زیباسازی، ممکن است برخی عوارض را به دنبال داشته باشد. موارد زیادی در کاهش احتمال بروز عوارض بعد از تزریق موثر هستند:

  1. رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام تزریق، از مهم‌ترین موارد تاثیر‌گذار در کاهش احتمال بروز عوارض به شمار می‌روند. برای مثال نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس، تاثیر چشمگیری بر جلوگیری از بروز عوارض احتمالی دارد.
  2. یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر‌گذار در احتمال بروز عوارض بعد از تزریق بوتاکس، انتخاب پزشک حرفه‌ای برای انجام درمان زیبایی است. در صورتی که تزریق بوتاکس شما توسط فردی متخصص در این رشته انجام شود، احتمال بروز عوارض تزریق بوتاکس تا حد زیادی کاهش می‌یابد. اما اگر تزریق بوتاکس شما توسط فرد نادرستی انجام شود ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد و شما بعد از انجام تزریق با عوارض آن مواجه شوید. چنین فردی نمی‌تواند دوز مناسب بوتاکس و محل دقیق تزریق را درست تشخیص دهد و آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل قبل از انجام تزریق بوتاکس باید در انتخاب پزشک متخصص برای انجام تزریق دقت کافی را داشته باشید و اینگونه نباشد که برای کم کردن هزینه‌های مصرفی، فردی غیر متخصص را برای انجام تزریق بوتاکس انتخاب کنید. در این صورت ممکن است با مواجه شدن با خطرات و عوارض ناشی از انجام تزریق بوتاکس، برای درمان عوارض و خطرات ایجاد شده، هزینه بیشتری نیاز باشد و هزینه‌های مصرفی شما از حالت عادی بیشتر شود. حتی ممکن است با خطراتی مواجه شوید که غیر قابل درمان باشند. به همین دلیل انتخاب فرد مناسب برای انجام تزریق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. بنابراین در انتخاب پزشک برای انجام تزریق فقط هزینه‌های مصرفی را در نظر نگیرید و به عوامل دیگری هم دقت داشته باشید.
آیا بعد از تزریق بوتاکس می‌توان دراز کشید؟ خیر تا چند ساعت بهتر است از خوابیدن پرهیز کرده و سپس به مدت یک هفته، در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد تا ورم برطرف شده و احتمال جابجایی بوتاکس وجود نداشته باشد.
عوارض خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق Botox حرکت بوتاکس به ناحیه‌های غیر هدف و در نتیجه بروز مشکلات جدی همانند افتادگی پلک، برهم خوردن تقارن صورت بر اثر جابجایی بوتاکس و بروز مشکلاتی همانند حالت تهوع و یا سردرد شدید

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان استراحت کرد و خوابید؟

آگاهی لازم درباره چگونگی و نحوه تاثیر‌گذاری تزریق بوتاکس، از پیش نیاز‌های لازم برای پاسخ دادن به این سوال است. در ابتدا پزشک متخصص در طی یک جلسه قبل از انجام تزریق بوتاکس، بررسی‌هایی را روی بدن شما برای انجام بهتر تزریق انجام می‌دهد. سپس در صورتی که شما فرد مناسبی برای تزریق بوتاکس باشید به انجام تزریق بوتاکس اقدام می‌کند.

در ابتدا پزشک متخصص ماده بیهوشی را به ناحیه تحت درمان تزریق بوتاکس تزریق می‌کند و سپس تزریق را شروع خواهد کرد. بوتاکس تزریق شده بعد از مدتی به اعصاب اطراف ناحیه هدف می‌رسد و با تاثیر‌گذاری بر آن‌ها باعث غیر فعال شدن عصب‌ها می‌شود. در این صورت دیگر پیامی به ناحیه تحت درمان فرستاده نشده و عضلات به طور موقت فلج می‌شوند.

مطالب بیشتر: شست و شو بعد از تزریق بوتاکس

ایجاد هرگونه فشار بعد از انجام تزریق بوتاکس، احتمال ایجاد خطراتی همانند جابجایی بوتاکس را افزایش می‌دهد. خوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان هم می‌تواند فشار وارد کند و باعث بروز مشکل و عوارض شود. همچنین ماساژ دادن ناحیه تحت درمان نیز می‌تواند باعث جابجایی مواد تزریقی زیر پوست شود. اما در صورتی که نکات مراقبتی درباره نحوه و زمان مناسب خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس را رعایت کنید، می‌توانید از احتمال بروز خطرات و عوارض تزریق بوتاکس جلوگیری کنید.

اما به طور کلی بعد از تزریق، افراد احساس خستگی و خواب‌آلودگی یا سردرد می‌کنند که تمایل دارند دراز بکشند و استراحت کنند. این امری طبیعی است اما باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورند. بهتر است این مراقبت‌ها تا چند شب یا بعضا یک هفته ادامه داشته باشد. اگر احساس گیجی و سردرد کردید ترجیحا از روش‌های دیگری که کمتر شما را وادار به خواب می‌کند استفاده کنید. اگر تهوع، سردرد یا حالت خواب‌آلودگی داشتید از ماساژ دادن یا بستن دستمال با فشار بر سر خود به شدت خودداری کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

وقتی صحبت از خوابیدن بعد از بوتاکس می‌شود اولین سوالی که به ذهن مردم می‌رسد این است که بعد از تزریق بوتاکس چگونه بخوابیم؟ در پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌شود که در حد ممکن از خوابیدن و دراز کشیدن بعد از بوتاکس خودداری شود. اما در مواقعی که شخص احساس خواب‌آلودگی شدیدی می‌کند و نیاز به خواب دارد باید به صورت نشسته بخوابد. خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس می‌تواند عوارض جانبی از قبیل تورم، التهاب و کبودی را در منطقه افزایش دهد. با خودداری از این کار روند بهبودی تسریع یافته و بدون بروز هیچ مشکلی می‌توان از نتایج مثبت نهایی لذت برد.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

زمان مناسب استراحت و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد خوابیدن پس از انجام تزریق بوتاکس می‌تواند سبب ایجاد خطرات و عوارض ناشی از تزریق بوتاکس شود. به همین دلیل اغلب پزشکان متخصص توصیه می‌کنند که چند ساعت بعد از انجام تزریق، دراز نکشید و نخوابید. طبق بررسی‌های انجام شده بر روی افرادی که درمان تزریق بوتاکس را انجام داده‌اند این نتیجه به دست آمده است که زمان مناسب خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس معمولا ۴ ساعت بعد از اتمام کار است. البته در این زمان نیز باید زیر سر بلند باشد و از دو بالش استفاده شود. همچنین فرد به اصطلاح باید طاق باز بخوابد و حرکتی نکند چرا که اگر فرد به پهلو بخوابد ممکن است مواد به یک طرف صورت منتقل شوند و باعث افتادگی پوست یا عدم قرینه گردند.

به این دلیل که بعد از تزریق بوتاکس، مواد تزریق شده نیاز به کمی زمان دارند تا در محل هدف قرار گیرند و کاملا درون عضله‌های شما تثبیت شوند، اگر بلافاصله بعد از انجام تزریق بخوابید و یا دراز بکشید ممکن است باعث حرکت ماده تزریق شده شوید. در این صورت حرکت بوتاکس ممکن است به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان برود و روی اعصاب آن‌ها تاثیر بگذارد. این اتفاق باعث اختلال در عملکرد عضلات اطراف خواهد شد. در این صورت شما ممکن است با انواع مختلفی از عوارض و خطرات ناشی از انجام تزریق بوتاکس مواجه شوید. برخی از عوارض ناشی از حرکت بوتاکس شامل افتادگی پلک، نابینایی، اختلال دید و… است. با توجه به خطرناک و جدی بودن عوارض، توصیه می‌شود حتما نکات مراقبتی درباره خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت کنید.
البته نیازی به خوابیدن کاملا صاف هنگام خواب شبانه نیست اما پزشکان پیشنهاد می‌کنند که برای چند روز اول به پشت خود بخوابید. اگر می‌دانید حین خواب متوجه نیستید که به چه سمتی می‌خوابید، بهتر است از یک نفر خواهش کنید مراقب شما باشد یا چند بالش در اطراف خود بگذارید که به اطراف حرکت نکنید و به طور ثابت بخوابید.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

مراقبت های مورد نیاز در مورد خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد می‌توانید با انجام نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس از ایجاد عوارض گفته شده درباره تزریق بوتاکس جلوگیری کنید. بین نکات مراقبتی تزریق بوتاکس، خوابیدن پس از تزریق بوتاکس از مهم‌ترین موارد به حساب می‌آید. در صورتی که شما در زمان مناسب بعد از انجام تزریق بوتاکس به استراحت و خوابیدن بپردازید و نکات مهم درباره خوابیدن را رعایت کنید، می‌توانید از بروز بسیاری از عوارض‌های ناشی از انجام درمان جلوگیری کنید. اگر نگران این هستید که بعد از عمل احساس خستگی می‌کنید و یا نمی‌توانید از چرت زدن خودداری کنید، بهتر است تزریق‌ را در اوایل صبح انجام دهید که تا اوایل بعد از ظهر استراحت کنید. از آنجایی که واکنش بدن هر فرد متفاوت است و ماهیچه‌های آن‌ها متفاوت عمل می‌کنند، واکنش آن‌ها به سم بوتولینوم نیز متفاوت خواهد بود.

برای جلوگیری از عوارض ناشی از تزریق بوتاکس، توصیه‌هایی که در ادامه مقاله ذکر شده است را جدی بگیرید. تمام این توصیه‌ها برای سلامتی شماست. قطعا همانطور که گفتیم بوتاکس نوعی سم ضعیف شده است که به بدن وارد می‌شود و ممکن است کمی بدن شما را ضعیف و خسته کند. در چنین  شرایطی شما نیاز بیشتری به خوابیدن و استراحت خواهید داشت. ما پیشنهاد می‌دهیم استراحت کنید چرا که به بهبود شما کمک می‌کند اما مراقبت‌ها را جدی بگیرید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید. در ادامه برای شما مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین نکات در مورد خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس برای کاهش احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام درمان زیبایی گفته شده است:

  1. اگر می‌خواهید بعد از تزریق بوتاکس Botox injection بخوابید، سر شما باید حداقل ۴۵ درجه بالا باشد. با قرار دادن ۲ یا تعداد بیشتری بالش می‌توانید در این موقعیت قرار بگیرید.
  2. حداقل ۴-۶ ساعت بعد از تزریق صبر کنید و سپس دراز بکشید.
  3. وقتی بیش از حد طولانی دراز بکشید و یا خم شوید، نیروی جاذبه می‌تواند باعث تغییر موقعیت بوتاکس شود. حرکات اندک بوتاکس در زیر پوست ممکن است خیلی بزرگ به نظر نرسد اما با این حال می‌تواند عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد.
  4. ممکن است نیازی به خوابیدن کاملاً صاف هنگام خواب شبانه نداشته باشید اما توسط پزشکان بوتاکس پیشنهاد می‌شود که برای چند روز اول روی پشت خود بخوابید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code