عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

درمان “ تزریق بوتاکس ” مانند درمان های دیگر ممکن است در شرایطی برخی عوارض را به دنبال داشته باشد. موارد زیادی در کاهش احتمال بروز عوارض بعد از انجام درمان Botox injection موثر است. رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام تزریق از مهم ترین موارد تاثیر گذار در کاهش احتمال بروز عوارض هستند.

در اینجا این سوال که عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟ مورد بررسی قرار گرفته است که یکی از مهم ترین نکته در بروز عوارض است. به این دلیل که برای هر فردی که قصد انجام Botox injection را دارد سوال های زیادی درباره خوابیدن بعد از انجام تزریق ایجاد می شود.

 

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 

البته همانطور که گفته شد عوامل مهم دیگری هم در احتمال بروز عوارض بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس موثر هستند. یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر گذار در احتمال بروز عوارض بعد از انجام تزریق انتخاب فرد مناسب برای انجام درمان زیبایی است.

در صورتی که تزریق بوتاکس شما توسط فردی متخصص در این رشته و با تجربه انجام شود، احتمال بروز عوارض Botox injection تا حد زیادی کاهش می باید.

اما اگر تزریق بوتاکس شما توسط فرد نادرستی انجام شود ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد و شما بعد از انجام تزریق با عوارض آن مواجه شوید.

به همین دلیل قبل از انجام تزریق بوتاکس باید در انتخاب پزشک متخصص برای انجام تزریق خود دقت کافی را داشته باشید و اینگونه نباشد، که برای کم کردن هزینه های مصرفی فردی غیر متخصص را برای انجام Botox injection انتخاب کنید.

 

 

در این صورت ممکن است با مواجه شدن با خطرات و عوارض ناشی از انجام درمان تزریق بوتاکس، برای درمان عوارض و خطرات ایجاد شده هزینه بیشتری را برای درمان صرف کنید و هزینه های مصرفی شما از حالت عادی بیشتر شود. حتی ممکن است با خطراتی مواجه شوید که غیر قابل درمان باشند.

به همین دلیل انتخاب فرد مناسب برای انجام تزریق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخودار است؛ بنابراین در انتخاب فرد مناسب برای انجام تزریق فقط هزینه های مصرفی را در نظر نگیرید و به عوامل دیگری هم دقت داشته باشید.

 

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان استراحت کرد و خوابید؟

آگاهی لازم درباره چگونگی و نحوه تاثیر گذاری تزریق بوتاکس از پیش نیاز های لازم برای پاسخ دادن به این سوال است؛ بنابراین قبل از پاسخ به این سوال مطلب خلاصه ای درباره چگونگی انجام و تاثیر گذاری تزریق بوتاکس گفته شده است.

در ابتدا پزشک متخصص در طی یک جلسه قبل از انجام درمان تزریق بوتاکس بررسی هایی را روی بدن شما برای انجام بهتر تزریق انجام می دهد. سپس در صورتی که شما فرد مناسبی برای Botox injection باشید به انجام تزریق بوتاکس اقدام می کند.

 

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 

در ابتدا پزشک متخصص ماده بیهوشی را به ناحیه تحت درمان تزریق بوتاکس تزریق می کند و سپس تزریق را شروع می کند.

تزریق بوتاکس معمولا زمانی بر روی بدن تاثیرگذار است که در عصب مقدار بیش از حدی پیام به یک بافت، سلول یا هورمون بدن فرستاده می شود و باعث اختلال در کار آن های می شود.

  تزریق بوتاکس به لب لبخندی زیباتر را به شما هدیه خواهد داد

بوتاکس تزریق شده در تزریق بوتاکس بعد از مدتی از تزریق به اعصاب اطراف ناحیه تزریق شده می رود و با تاثیر گذاری بر آن ها باعث غیر فعال شدن عصب ها می شود. در این صورت دیگر پیامی به ناحیه تحت درمان فرستاده نخواهد شد که کار آنها را مختل کند.

ایجاد هرگونه فشار بعد از انجام تزریق بوتاکس توصیه نمی شود به این دلیل که می تواند احتمال ایجاد خطرات ناشی از انجام Botox injection را افزایش دهد. خوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان هم می تواند فشار وارد کند و باعث بروز مشکل و عوارض شود.

خوابیدن بر روی ناحیه تحت درمان هم می تواند فشار وارد کند و باعث بروز مشکل و عوارض شود. همچنین ماساژ دادن ناحیه بوتاکس شده نیز می تواند باعث جابجایی مواد تزریقی زیر پوست شود.اما در صورتی که نکات مراقبتی درباره نحوه و زمان مناسب خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت کنید، می توانید از افزایش احتمال بروز خطرات و عوارض درمان زیبایی تزریق بوتاکس جلوگیری کنید.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

اما به طور کلی بعد از تزریق افراد احساس خستگی و خواب آلودگی یا سر درد می کنند که تمایل دارند دراز بکشند و استراحت کنند که این امری طبیعی است اما باید مراقبت های لازم را بعمل آورند بهتر است این مراقبت ها تا چند شب یا بعضا یک هفته ادامه داشته باشد. اگر احساس گیجی و سر درد کردید ترجیحا از  روش های دیگری که کمتر شما را وادار به  خواب می کند استفاده کنید و گرنه می توانید از دارو نیز استفاده کنید که ممکن است احساس خواب شما را بیشتر کند.

اگر تهوع، سردرد یا حالت خواب آلودگی در سر خود داشتید از ماساژ دادن یا بستن دستمال با فشار بر سر خود به شدت خودداری کنید.

 

زمان مناسب استراحت و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد خوابیدن بعد از انجام Botox injection می تواند سبب ایجاد خطرات و عوارض ناشی از انجام تزریق بوتاکس شود. به همین دلیل اغلب پزشکان متخصص توصیه می کنند که چند ساعت بعد از انجام تزریق دراز نکشید و نخوابید.

طبق بررسی های انجام شده بر روی افرادی که درمان تزریق بوتاکس را انجام داده اند این نتیجه به دست آمده است که زمان مناسب برای خوابیدن بعد از انجام تزریق معمولا 4 ساعت بعد است. و آن هم به شرطی که زیر سر بلند باشد و از دو بالش استفاده شود و فرد به اصطلاح به صورت طاق باز بخوابد و حرکتی نکند. چرا که اگر فرد به پهلو بخوابد ممکن است مواد به یک طرف صورت منقل شوند و باعث افتادگی پوست یا عدم قرینه شود.

 

  بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 

به این دلیل که بعد از انجام تزریق بوتاکس، مواد تزریق شده نیاز به کمی زمان دارند که در محل تزریق شده قرار گیرند و کاملا درون عضله های شما قرار بگیرند؛ اما زمانی که شما بعد از انجام درمان Botox injection بلافاصله بخوابید و یا دراز بکشید ممکن است باعث حرکت ماده تزریق شده شوید.

در این صورت با حرکت ماده بوتاکس تزریق شده ممکن است به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان برود و روی اعصاب اطراف تاثیر بگذارد و باعث اختلال در کار آنها شود. در این صورت شما ممکن است با انواع مختلفی از عوارض و خطرات ناشی از انجام تزریق بوتاکس مواجه شوید.

برخی از عوارض ناشی از حرکت و تاثیر گذاری درمان زیبایی تزریق بوتاکس شامل افتادگی پلک، نابینایی، دید مضاعف و غیره است. با توجه به خطرناک و جدی بودن عوارض توصیه می شود حتما نکات مراقبتی درباره خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت کنید.

خوابيدن به اطراف، عوارض جانبی می تواند شامل افتادگی پلک ها یا دیپلوپیا (دید مضاعف) به همراه داشته باشد. اگر بعد از اینکه بوتاکس منجر به افتادن پلک یا دیپلوپیا شد، مستقیماً روی صورت خود خوابیدید، می تواند سه ماه یا بیشتر برای کاهش اثرات منفی زمان ببرد.

علاوه بر این، ممکن است نیازی به خوابیدن کاملا صاف هنگام خواب شبانه نداشته باشید، اما توسط پزشکان بوتاکس پیشنهاد می شود که برای چند روز اول روی پشت خود بخوابید. از آنجا که بوتاکس در عضلات در حال حل شدن است، شما می خواهید از ایجاد توزیع ناهموار خودداری کنید.

اگر معمولاً به هر دلیلی به سرعت خوابتان می برد و متوجه نیستید که به چه سمتی می خوابید بهتر است از یک نفر خواهش کنید مراقب شما باشد یا چند بالش در اطراف خود بگذارید که به اطراف حرکت نکنید و به طور ثابت بخوابید.

از زمان اولین بار که بوتاکس استفاده شد یعنی در سال 1977 تا کنون، گزارش های کافی در مورد انتقال تزریق بوتاکس به مناطق دیگر برای گزارش شده است به این دلیل پزشکان به این مورد تاکید می کنند.

برخی از عوارض ناشی از حرکت و تاثیر گذاری درمان زیبایی تزریق بوتاکس شامل افتادگی پلک، نابینایی، دید مضاعف و غیره است. با توجه به خطرناک و جدی بودن عوارض توصیه می شود حتما نکات مراقبتی درباره خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت کنید.

 

مراقبت های مورد نیاز در مورد خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد می توانید با انجام نکات مراقبتی بعد از انجام درمان زیبایی از ایجاد عوارض گفته شده درباره تزریق بوتاکس جلوگیری کنید. بین نکات مراقبتی تزریق بوتاکس، خوابیدن پس از انجام Botox injection از مهم ترین موارد به حساب می آید.

در صورتی که شما در زمان مناسب بعد از انجام تزریق بوتاکس به استراحت و خوابیدن بپردازید و نکات مهم درباره خوابیدن را رعایت کنید، می توانید از بروز بسیاری از عوارض های ناشی از انجام درمان جلوگیری کنید.

 

  میزان تکرار تزریق بوتاکس به صورت چقدر است ؟

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس چیست؟

 

برخی از افراد حرفه ای و تزریق کننده های بوتاکس وجود دارند که اعتقاد ندارند که خوابیدن بعد از بوتاکس، تاثیری در انتشار درمان دارد. از آنجا که واکنش بدن هر فرد متفاوت است و ماهیچه های آنها متفاوت عمل می کنند و واکنش آنها به سم بوتولینوم متفاوت خواهد بود، برای جلوگیری از عوارض، توصیه ها که در ادامه مقاله ذکر شده است را جدی بگیرید

اگر نگران این هستید که بعد از عمل احساس خستگی می کنید و یا نمی توانید از چرت زدن دوری کنید، سعی کنید تزریق های خود را در اوایل صبح برنامه ریزی کنید که تا اوایل بعد از ظهر استراحت کنید.

تمام این توصیه ها برای سلامتی شماست، قطعا همان طور که گفته ایم بوتاکس نوعی سم ضعیف شده است که به بدن وارد می شود و ممکن است کمی بدن شما را ضعیف و خسته کند و شما نیاز بیشتری به خوابیدن و استراحت داشته باشید و ما پیشنهاد می دهیم استراحت کنید چرا که به بهبود شما کمک می کند اما مراقبت ها را جدی بگیرید تا با متحمل شدن سختی تزریق بتوانید نتیجه خوبی بگیرید و شما را مایوس و دچار عوارض جبران ناپذیر نکند.

در پایین برای شما مهم ترین و تاثیر گذار ترین موارد در مورد خوابیدن و استراحت بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای کاهش احتمال بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام درمان زیبایی گفته شده است.

  • اگر می خواهید بعد از Botox injection بخوابید، سر شما باید حداقل 45 درجه بالا رود با قرار دادن 2 یا تعداد بیشتری بالش می توانید در این موقعیت قرار بگیرید. این به شما توصیه می شود.
  • حداقل 4-6 ساعت بعد از تزریق روی تخت بخوابید یا روی تخت دراز بکشید.
  • وقتی بیش از حد طولانی دراز بکشید و یا خم شوید، نیروی جاذبه شروع به تصرف کردن می کند و می تواند باعث تغییر بوتاکس شود. حرکات اندک بوتاکس در زیر پوست ممکن است خیلی بزرگ به نظر نرسد؛ با این حال، اگر به حفره مداری منتقل شود، می تواند عوارض جانبی را به دنبال داشته باشد.
  • ممکن است نیازی به خوابیدن کاملاً صاف هنگام خواب شبانه نداشته باشید، اما توسط پزشکان بوتاکس پیشنهاد می شود که برای چند روز اول روی پشت خود بخوابید.
  • اگر نگران این هستید که بعد از عمل احساس خستگی کنید و یا چرت بزنید، سعی کنید تزریق های خود را در اوایل صبح برنامه ریزی کنید تا اوایل بعد از ظهر استراحت کنید. همچنین به شما فرصت می دهد تا نگرانی در مورد نگه داشتن خود برای ساعت ها در موقعیت صعودی خود نداشته باشید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)