تزریق چربی

معرفی روش های جایگزین برای عمل تزریق چربی

معرفی روش های جایگزین برای عمل تزریق چربی

امروزه افراد برای ازبین بردن چین و چروک و همچنین حجیم سازی نواحی مختلف صورت از روش هایی استفاده می کنند که از جمله ی این روش ها تزریق چربی می باشد ولی افراد به دلایل مختلف نمی توانند از این روش بهره مند شده و از انجام آن خودداری می کنند.

معرفی روش های جایگزین برای عمل تزریق چربی

اما افراد نباید نگران این امر باشند چرا که روش های جایگزین زیادی برای تزریق چربی وجود دارد که می توان در صورت نیاز آن ها را انجام دهند. این روش ها نتایج بسیار مشابهی نسبت به تزریق چربی داشته و افراد می توانند از آن ها استفاده کنند.

آیا هر شخصی می تواند تزریق چربی انجام دهد ؟

تزریق چربی معمولا برای همه ی افرادی که مشکلات گوناگونی در نواحی مختلف صورت خود دارند استفاده می شود. در واقع شما می توانید برای خلاص شدن از چین و چروک که ناشی از میمیک های زیاد صورت به دست آمده و یا لیفت ابرو، برجسته کردن لب و گونه، ایجاد تقارن در صورت و سایر مشکلات، از تزریق چربی که روشی ایمن و معتبر است، استفاده کرد.

در واقع افراد فارغ از نوع جنسیت و بدون در نظر گرفتن مشکل آن ها می توانند عمل پیوند چربی را انجام دهند و در مقابل آن پس از انجام این کار می توانند از نتایجی که پس از تزریق از آن بهره مند می شوند شاهد از بین رفتن و بهبودی مشکل خود باشند و از آن لذت ببرند.

گاهی اوقات برای انجام عمل انتقال چربی پزشک متخصص در زمینه پیوند چربی ناچار به استفاده از بی هوشی می شود اما برخی از افراد که به دلیل داشتن بیماری یا نوعی عارضه نمی توانند این عمل را انجام دهند.

همچنین برخی از افراد به دلیل ترس از انجام بی هوشی نمی توانند از این روش استفاده کنند به همین دلیل ترجیح می دهند از روش های دیگری که نتایج مشابهی دارند استفاده کنند. البته این نمی تواند به خودیِ خود دلیل کافی باشد.

آیا هر شخصی می تواند تزریق چربی انجام دهد؟

بنابر تشخیص پزشک، اگر فرد مراجعه کننده دارای چربی کافی در بدن نباشد، نمی تواند عمل تزریق چربی را انجام دهد. حتی اگر بتوان چربی مورد نظر را از بدن فرد برداشت کرد، احتمال دارد برای سلامت عمومی وی، مناسب نباشد. به همین دلیل در چنین شرایطی پزشک سعی می کند راهکارهای دیگری که در ادامه متن اشاره خواهیم کرد، اعمال کند.

می توان گفت که اکثریت افراد می توانند از عمل تزریق چربی و از مزیت های آن برخوردار شوند مخصوصا افرادی که دچار چین و چروک و یا کاهش حجم در برخی از ناحیه های صورت شده اند که این افراد می توانند با استفاده از عمل پیوند چربی مشکل خود را با انجام این روش بر طرف کرده و از نتایج مثبتی که برای آن ها به وجود می آورد ابراز خشنودی و رضایت کنند.

روش های جایگزین تزریق چربی چیست ؟

ابتدا باید این موضوع را بدانیم که روش های جایگزین تزریق چربی، به هیچ وجه مانند تزریق چربی نخواهند بود. بافت چربی علاوه بر فوایدی که برای بدن دارد، به هیچ وجه باعث بروز عوارض و علائم خاص نمی شود و به راحتی در داخل سیستم ایمنی بدن تطبیق پیدا می کند. علاوه بر آن، با داشتن سلول های بنیادی فوق العاده زیاد، می تواند سبب جوانسازی پوست و شادابی و طراوت بیشتر شود.

حال برای معرفی این روش های جایگزین ابتدا از روش تزریق ژل برای معرفی شروع می کنیم. تزریق ژل مانند تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک ها و حجیم سازی برخی نواحی صورت به کار می رود در این روش نیازی به بی هوشی نیست و از بی حسی استفاده می شود و همچنین دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدت از مزایای این روش محسوب می شوند که باعث جذابیت آن می شود.

ژل و فیلر به سادگی قابل تزریق است. این ماده که از اسید هیالورونیک تشکیل شده، ماده‌ای به شدت قابل اطمینان است که عوارض جانبی شدیدی برای بدن ندارد. ژل ها به مدت میانگین 6 تا 8 ماه در بدن باقی می مانند و پس از این مدت دوباره می توان تزریق را تکرار کرد.

از گزینه های دیگر برای جایگزین کردن عمل انتقال چربی می توان به روش لیفت نخ اشاره کرد که این روش از روش های کاملا به روز و تخصصی به حساب می آید.

روش های جایگزین تزریق چربی چیست؟

در این روش پزشک متخصص با استفاده از سوراخ ها بسیار ریزی که در محل مورد نظر ایجاد می کند نخ های مخصوص را جای گذاری می کند این نخ ها پس از مدتی جذب پوست می شود این روش نیز نتایج مشابه با تزریق چربی را به وجود می آورد.

مورد دیگری که در رابطه با روش های جایگزین برای عمل پیوند چربی به کار می رود روش پروتز می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی از جمله در کشور عزیزمان ایران پیدا کرده است. این عمل معمولا نتایج دائمی در بر دارد و توسط پزشکان متخصص در این زمینه و برای جبران نقص و تقارن و همچنین حجیم سازی نواحی مختلف به کار می رود.

پروتز هم از لحاظ کاربردی، دقیقا چیزهایی را ارائه می دهد که تزریق چربی ارائه می دهد. گرچه شاید انعطاف پذیری و سایر خصوصیات مثبت بافت چربی را نداشته باشد اما فرم مناسب و داشتن اندازه دلخواه در هنگام تزریق، از مزایای پروتز محسوب می شود.

افراد می توانند در صورت داشتن شرایط از روش هایی که برای آن ها معرفی شد استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شده و بتوانند از مزایای آن برخوردار شده و مشکل خود را رفع کنند. همچنین می توان گفت این روش ها نتایج مورد قبولی داشته و افراد را به اهدافی که قبل از تزریق چربی دارند رسانده و رضایت آن ها را جلب کرده است.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مزایا و معایب روش های جایگزین تزریق چربی

مزایا و معایب روش های جایگزین برای تزریق چربی معمولا با یکدیگر مشابه می باشند و برای اینکه بتوانیم به طور دقیق از این مزایا و معایب از روش های جایگزین انتقال چربی مطلع شویم می توانیم با پزشک متخصص خود در این رابطه مشاوره هایی را داشته باشیم و از این مطالب به صورت کامل آگاه شویم تا بتوانیم با کمک پزشک روش مناسبی را انتخاب و اقدام به انجام آن کنیم.

مزایا و معایب روش های جایگزین تزریق چربی

از جمله مزیت هایی که می توان به آن اشاره کرد این موضوع است که در روش های جایگزین برای انتقال چربی نیازی بی هوشی نیست و می توان با استفاده از بی حسی موضعی این روش ها را انجام داد که این مزیت برای برخی از افراد که دچار بیماری یا هر نوع ترسی می باشند بسیار حائز اهمیت می باشد که برای آن ها موضوع مهمی می باشد.

البته می توان گفت در تمامی روش ها، باید مراقبت های پیش از عمل و پس از عمل را رعایت کرد. این پروتکل که شامل تمامی عمل های زیبایی می شود، باید کاملا به جای آورده شوند تا نتایجی که به دست می آید، بیشترین بازده را داشته باشد.

از موارد رعایت این پروتکل می توان به دوری از دخانیات، مسکن های لخته کننده خون، مشروبات الکلی و قرار نگرفتن در معرض تابش نور خورشید، اشاره کرد.

برای انجام عمل انتقال چربی، چربی مورد نیاز از بدن خوده فرد گرفته می شود و برخی افراد به دلیل لاغری و یا هر دلیل دیگری که سبب عدم داشتن بانک چربی مناسب می شوند نمی توانند از این روش بهره مند شوند اما در روش های جایگزین مانند تزریق ژل از برند های مناسب برای تزریق ژل استفاده می شود و ژل مورد نیاز از این طریق فراهم می شود.

در تزریق چربی، شما باید به مدت یک یا دو هفته مواظبت های لازم را انجام دهید و حتی به مدت چند روز از فعالیت های سنگین خودداری کنید و قطعا نیاز به استراحت بیشتر داشت باشید اما در تزریق ژل و فیلر، چنین وضعیتی حاکم نیست و می توانید خیلی زود پس از عملی که حدود 1 ساعت به طول می انجامد، به سر کار برگردید.

از معایب روش های جایگزین می توان به دوام و همچنین شکل ظاهری آن ها اشاره کرد که ممکن است ظاهر اندامی که مورد عمل قرار گرفته طبیعی نبوده و مقداری جلب توجه کند؛ اما برای اینکه از این نظر مطمئن شویم باید یک پزشک متخصص خوب برای این کار انتخاب کنیم تا بتوانیم این مورد را به حداقل رسانده و از جلب توجه اندام مورد نظر جلوگیری کنیم.

از عوارض پروتز می توان به احتمال عفونت اشاره کرد. بعضا برخی پزشکان در محیط های غیر استریل جراحی را انجام می دهند یا مراقبت های لازم را رعایت نمی کند که در چنین شرایطی احتمال عفونت بالا می رود. گرچه می توان با تجویز آنتی بیوتیک، این معضل را هم حل کرد.

مناسب ترین روش برای جایگزینی تزریق چربی چیست ؟

برای افراد مختلف این روش مزایا و معایب مختلفی می تواند داشته باشد زیرا افراد در برخی از فاکتور های مورد نظر برای انجام این روش ها با یکدیگر تفاوت هایی را دارند و برای تزریق چربی و یا هر روش دیگری برای انجام باید نکاتی را در نظر داشته و سپس اقدام به انجام آن کنند زیرا ممکن است در غیر این صورت نتیجه مناسب را از تزریق چربی و یا روش جایگزین این عمل نگیرند.

مناسب ترین روش برای جایگزینی تزریق چربی چیست؟

برای انتخاب یک روش مناسب می توانید از پزشک متخصص در این زمینه بخواهید برای شما یک روش مناسب از جمله تزریق چربی و یا هر روشی که باعث دریافت نتیجه ی بهتر برای شما می شود انتخاب کند؛ زیرا پزشک متخصص به دلیل داشتن تجربه و مهارت بیشتر نسبت به بقیه می تواند افراد را نسبت به انتخاب روش مناسب راهنمایی بهتری کند.

در یک چهارچوب کلی می توان گفت افراد با در نظر گرفتن نکات ارائه شده می توانند تزریق چربی و روش های جایگزینی که برای خود انتخاب کرده اند را با موفقیت و بدون استرس و نگرانی پشت سر گذاشته و نتیجه بهتر و مزایای مناسبی از این عمل بگیرند.

آیا تزریق ژل می تواند یک گزینه مناسب برای کسانی باشد که نمی خواهند تزریق چربی انجام دهند ؟

تزریق ژل به دلیل داشتن شباهت های زیادی که با تزریق چربی (fat injection) دارند به عنوان یکی از روش های جایگزین مورد استفاده قرار گیرد که افرادی که بنا به دلایل مختلفی که دارند و نمی توانند از این روش استفاده کنند از تزریق ژل برای رفع مشکلات خود استفاده کنند.

در تزریق ژل، شما می توانید همان نتایجی را به دست بیاورید که در تزریق چربی به دست می آوردید. از چین و چروک صورت، لیفت ابرو، از بین بردن تیرگی زیر چشم گرفته تا برجسته کردن گونه، سینه، باسن و سایر اعضای بدن، موارد استفاده ژل و فیلر است. معمولا جنس مورد استفاده در این عمل بسیار اهمیت دارد و متقاضیان بسته به دلخواه خود، از پزشک می خواهند از کدام جنس و کیفیت استفاده کند.

همچنین به این دلیل که برند های مختلف ژل برای تزریق در کشورمان وجود دارد می توانیم از بین این برند ها بهترین آن ها را انتخاب و برای تزریق آن اقدامات لازم را انجام دهیم. تزریق ژل نیز مانند تزریق کردن چربی می تواند مشکلات افراد را رفع کند.

با این حال می توان عنوان کرد گرچه روش های جایگزین برای عمل تزریق چربی وجود دارد اما هیچکدام فواید، راحتی و اطمینانی که تزریق چربی ارائه می دهند، نخواهد داشت. این بدین معنی نیست که روش های غیرقابل اعتمادی هستند اما طی تحقیقاتی که پزشکان در ترکیه انجام داده‌اند، در دراز مدت بیشتر می توان روی ماندگاری و نتایج حاصل از تزریق چربی حساب کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button